Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Przerywanie

kowalik - 7 Sty 2013, 16:01
Temat postu: [MK4] Przerywanie
Witam mam taki problem jeśli temat był najmocniej przepraszam takiego nie znalazłem powiedzcie co może być jak jadę 140km/h obroty są na 4 tys i dalej nie chce jechać tylko jest przerywanie, jakby brakło mu mocy wcześniej jeździł 170 bez problemu a dziś nagle to mu sie stało czego to może być wina?? proszę o pomoc :| :bezradny:
drjanusz - 7 Sty 2013, 16:11

kowalik, Filtr paliwa
kowalik - 7 Sty 2013, 16:30

Aha bo na biegu jałowym jak przegazuję to jest wszystko ok kręci do końca
aha i podczas wolnej jazdy tak od 60 do 100 czasami szarpie czyżby to by były przewody od świec??
może być wina tego że może być mało benzyny?? bo jest tylko jakieś 5 litrów??

Marcin - 7 Sty 2013, 17:02

jak pod obciążeniem nie jedzie powyżej 4k to wyczyść przepływomierz
kowalik - 7 Sty 2013, 21:21

Ja jeżdzę sam przepływkę wyjąłem ale nie da jej się rozebrać ponieważ tam jak jest do klucza na imbus to w środku tej gwiazdki są takie wypustki nie da się wogólę tego odkręcić i co teraz zrobić ??
drjanusz - 7 Sty 2013, 21:33

Marcin, Jak jeździ na oparach to se filtr zaj... no zapaskudził.
kowalik, No bez rozkręcenia to słabo widzę czyszczenie ;-( ale najpierw wymień filtr-tak na marginesie wymieniałeś już kiedyś :fox: ?

kowalik - 7 Sty 2013, 22:01

Szczeżę to jeszcze nie wymieniałem w tygodniu kupie i wymienie napisze czy coś się zmieniło
Marcin - 7 Sty 2013, 22:20

drjanusz napisał/a:
Marcin, Jak jeździ na oparach to se filtr zaj... no zapaskudził.

to inna sprawa, ale obiaw przy 4k to typowy dla przepływki

drjanusz - 7 Sty 2013, 22:34

Marcin, Wiem ale niech porządnie poserwisuje :-P
kowalik - 8 Sty 2013, 15:30

Tylko jak rozebrać przepływkę jak śrubki co są na torksa w środku tej gwiazdki jest taki jakby słupek i nie da rady odkręcić dziwne są te śrubki
jutro biorę się za rozbieranie i czyszczenie przepływki jak wyczyszczę dam znać po jeździe próbnej :)

pawel_mk3 - 8 Sty 2013, 15:51

Są takie torxy z otworem w środku do kupienia normalnie.
kowalik - 8 Sty 2013, 19:52

Tak wiem mam akurat taki klucz jutro rozbiorę i zobaczę dziękuję za porady a czym jeszcze można przemyć rozpuszczalnik podejdzie??czy nie bardzo??
drjanusz - 8 Sty 2013, 23:01

kowalik, Rozpuszczalnik sobie daruj, przemyj jakimś alkoholem,benzyną ekstrakcyjną
kowalik - 9 Sty 2013, 14:55

Witam przepływka wyjęta przemyta trochę syfu było minimalnie się dynamika poprawiła pierwszym razem 160 poszedł potem już nie przy 4k nagle zbrakło mu mocy i zszedł z obrotów podejrzewam że to może być filtr paliwa jutro kupie i zobaczymy ale jeden plus nie ma tego szarpnięcia przy 4 tysiącach jutro dam znać
kowalik - 9 Sty 2013, 17:22

Filtr paliwa wyjęty syf jak nie wiem benzyna koloru jak rdza
kowalik - 11 Sty 2013, 23:25

Filtr wymieniony jest różnica ale nie ma gdzie przetestować bo zima atakuje
diodalodz - 12 Sty 2013, 00:09

kowalik napisał/a:

Witam przepływka wyjęta przemyta trochę syfu było minimalnie się dynamika poprawiła pierwszym razem 160 poszedł potem już nie przy 4k

Jak tak będziesz katował to auto to zaraz będziesz dynamicznie wymieniać panewki :) To jest 1,25 .

kowalik - 12 Sty 2013, 17:07

Masz racje te silniki są delikatne w mk3 1.3 były niedozarżnięcia przyczyną był filtr paliwa i przepływka silnik jest dynamiczniejszy i niema tego przerwania przy 4 tys wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc i również służę pomocą pozdrawiam :)
Marcin - 12 Sty 2013, 17:21

jak się dba o zeteca-s to się jeździ i nie ma problemów
kowalik - 15 Sty 2013, 21:49

O tóż to Marcin masz racje były właściciel od którego był kupiony samochód niedbał wszędzie była pajęczyna przy silniku a trasę jaką robił to tylko 6 km dziennie także zależy jak kto dba ja narazie zrobiłem co potrzeba i jeździ znakomicie pozdrawiam :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group