Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK2] Pedał gazu nie odbija albo wraca powoli

dajuko - 13 Gru 2012, 02:22
Temat postu: [MK2] Pedał gazu nie odbija albo wraca powoli
Witam, to znowu ja :) ledwo się wczoraj uporałem z cieknącym wtryskiem i kolejna usterka musiała się pojawić. Mianowicie, w pewnym momencie podczas jazdy zauważyłem, że auto nie przyspiesza i nie czuje pedału gazu, docisnąłem go do dechy, silnik zaczął wyć na wysokich obrotach. Prawie od razu odpuściłem pedał i poczułem pod nogą,że.. nic nie czuje,a silnik wyje dalej. Zatrzymałem się na poboczu, pomajtałem pedałem i był luźny, poruszałem mechanizmem na pompie, cięgnem , wsiadłem ,odpaliłem autko i działał znów normalnie. Po przejechaniu paru kilometrów zauważyłem,że po odpuszczeniu gazu, pedał wraca wolniej niż zwykle. Gdy zajechałem do domu, powciskałem go parę razy na wyłączonym silniku i znów chodził normalnie. Jakie macie pomysły, co to może być?
Parzych - 13 Gru 2012, 03:33

Wstrzyknij do pancerza linki gazu choćby WD40, linka się zaciera...
dajuko - 13 Gru 2012, 10:46

Ok zrobię to :) Przy okazji uszczelniania wtrysku miałem wczoraj myty silnik, może do pancerzyka dostała się woda i zamarzła? Może mieć to związek jakiś?
Qzyn - 13 Gru 2012, 11:12

O kurde, wiesz co ogolnie mycie silnika wiaze sie z roznymi opiniami. Ale mycie w zimie przy mrozie nie jest najlepszym pomyslem...
Psikaj tam wszystko pod maska co sie rusza lepiej ;)

dajuko - 13 Gru 2012, 11:15

nie miałem na to zbytniego wpływu, oddałem do warsztatu,żeby uszczelnili wtryski, wróciłem po odbiór i był umyty :)
dajuko - 13 Gru 2012, 20:45

Wstrzyknąłem, nie pomogło. W sumie ten pancerzyk długi jest to tylko przy samej sprężynie udało mi się prysnąć. Zauważyłem też dziś, że pedał nie wraca dopiero jak chwilę pojeżdżę. Po wyłączeniu silnika chodzi elegancko. Co to może być.. ?
JoeMix - 14 Gru 2012, 01:15

A trzeba odpiąć linkę i sprawdzić czy problem leży w lince czy może w pompie jednak,,,
dajuko - 14 Gru 2012, 02:13

a w jaki sposób to sprawdzę po odpięciu linki? Wydaje mi się,że w problem tkwi w pompie. Kiedy silnik nie jest na chodzie pedał chodzi elegancko, problem pojawia się dopiero gdy się kawałek przejadę, szczególnie gdy głębiej wciskam pedał, zostaje na wysokich obrotach - dzisiaj musiałem zatrzymać się na poboczu otworzyć maskę i ręcznie odpuścić gaz,bo się zblokowało na pompie. Ciągle mam dziwne wrażenie,że to ma związek z tym myciem silnika, bo wcześniej nigdy nic takiego się nie działo. Nie wiem, może jakiś syf się tam gdzieś dostał i się blokuje.. ?
JoeMix - 14 Gru 2012, 09:15

dajuko napisał/a:
a w jaki sposób to sprawdzę po odpięciu linki?
Jak zablokowany pedał, który siedzi w podłodze, odepniesz od pompy to jak nez problemu będzie pracował "na luźno" to znaczy że zaciera się dźwignia w pompie, jak nie to znaczy ze jednak linka jest winna,,,
dajuko - 14 Gru 2012, 10:12

no tak ale to bym musiał robić podczas postoju, a problem pojawia się dopiero podczas jazdy
dajuko - 14 Gru 2012, 10:51

bo dobra, a jak zaciera się dźwignia w pompie to co z nią można zrobić, jak naprawić??
dajuko - 17 Gru 2012, 11:02

problem rozwiązany, przyczyną była pęknięta osłonka na lince, która dostała się pod pancerzyk i blokowała ruch cięgna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group