Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Wysokie obroty biegu jałowego

n0n1ck - 7 Gru 2012, 10:59
Temat postu: [MK3] Wysokie obroty biegu jałowego
Witam, przy niskich temperaturach zaczyna mi się dziać ciekawa rzecz. Mianowicie jak już odpali to chodzi sobie na wolnych obrotach a nagle wskakuje na wyższe. Gdy ruszam i dodaje gazu praktycznie zatrzymuje się na tych obrotach po dodaniu gazu. Czasami tak wyje ze na światłach muszę wyłączyć silnik. Wcześniej myślałem ze po nagrzaniu się przechodzi, dzisiaj jednak jak trochę przejechałem i wskoczył na normalne obroty to wjechałem na autostradę do Gliwic i przy dojeżdżaniu do świateł (ok. 70km/h) taki lekkie uderzanie jakbym gazu dodał ale nogę miałem w tym samym miejscu. Wcisnąłem sprzęgło no i silnik wyje. Trochę dusiłem go jazdą na dwójce bo był korek i przestało. Silnik był już nagrzany. Nie wiem gdzie może być problem bo "ssania" nie mam podłączonego i chyba nigdy nie było bo linka jest zerwana z pompy. Wrzucam zdjęcia pompy. Gdzie może być problem ? Sprawdzałem czy się blokuje linka gazu ale niestety nie.


n0n1ck - 18 Gru 2012, 16:59

Taki mały update, przy zimnym silniku jak odpaliłem go po paru dniach z prawej strony z tyłu silnika wydobywał się dymek. Może to świadczyć o padniętej uszczelce pod głowicą? Tak samo te obroty ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group