Forum FiestaKlubPolska -

Kalendarz 2013 - Projekt kalendarza - uwagi, sugestie, spostrzeżenia

bidżej - 28 Lis 2012, 22:24
Temat postu: Projekt kalendarza - uwagi, sugestie, spostrzeżenia
W tym temacie zobaczycie mały preview przyszłorocznego kalendarza - sukcesywnie w pierwszym poście będą pojawiać się najnowsze wersje, po uwzględnieniu Waszych uwag.


W tym roku nieco więcej względów praktycznych:
- mamy większe pole samego kalendarza
- oprócz niedziel wyróżnione też soboty
- tło pod polem kalendarza, wychodzące na prawo, ma pozwolić cokolwiek zanotować na kalendarzu.







Gońcie mnie natychmiast, jeśli zauważycie jakiekolwiek literówki czy miszmasze w numeracji i ilości dni w poszczególnych miesiącach :P

Zamówienia na Kalendarz FKP 2013 można składać TUTAJ - zapraszamy!

AccessX - 29 Lis 2012, 08:56

W moim odczuciu po prawej stronie, można by zrobić jeszcze trochę jaśniej tak by było widać jak coś długopisem napiszemy, bo tło jest ciemne i chyba długopis będzie mało widoczny.

Nie wiem...

sowa - 29 Lis 2012, 21:21

bidżejuuuu a co z podpisami fiest ? :|
Parzych - 29 Lis 2012, 21:25

Może niech każdy właściciel Fiesty do kalendarza napisze tu conieco...

Parzych,
Fiesta MK6 2006,
Ambiente,
Silnik: DuraTec 1.6i16V 100KM...


Czy jeszcze coś pominąłem :?:

bidżej - 29 Lis 2012, 21:30

AccessX, tak myślałem - zrobi się.

Sowa -> klik - dopiero przed chwilą Parzych napisał swoje dane...

sowa - 29 Lis 2012, 21:34

oki, ale tym co się nie pofatygują chociaż nicka daj, a niech mają ;)
Parzych - 29 Lis 2012, 21:40

Postaram się z profilów poskładać "stopki" do zdjęć...
Peedro - 29 Lis 2012, 21:45

Peedro,
Fiesta MK3 91' "Żaba",
Zetec 2.0 16v 136KM.


:-P

Parzych - 29 Lis 2012, 21:48

Madek,
Fiesta MK3 1993,
XR2i,
Silnik: 1.8i16V 130KM


DemptD
Fiesta Mk3`95
Trend
Silnik: 1.1i/50KM

FiFa,
Ford Fiesta Mk3`95
Futura
Silnik: 2.0/16V

grzesiek646
Fiesta Mk7`09
Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM

Kruszon
Fiesta Mk7`09
Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM

mlodyfiesta
Fiesta Mk3`92
Limousine
Silnik: 1.1/53KM

MarcinGW
Fiesta MK1 ...
....
Silnik: ...

Marcin
Fiesta MK4 ...
...
Silnik: Zetec 1.25i16V ...KM

Pufcio
Fiesta MK5...
...
Silnik 1.8TDDi 91KM

Szczepan522
Fiesta MK2 1986
RS
Silnik: 1.0 45KM


Widzę że się Peedro zmobilizował...

Puff - 29 Lis 2012, 22:22

Nie wiem czy jest sens odznaczać jakoś specjalnie wersję, poza jakimś "eresem", bo co komu powie, że auto ma wersję wyposażenia "fun" ? Albo "cl" czy "clx" ?

Zostawiłbym to tak:

Nick
Fiesta MK() [tu miejsce na jakieś RS czy inne takie]
Silnik

:)

A jak Parzyszek już zgarnia dane, to moje padło ma ~91 kunia, a oznaczenie silnika to TDDi :)

sowa - 29 Lis 2012, 22:27

dokłądnie wersja z profilu to %&#%^$ do rzeczywistości. - chociażby pierwsza pozycja - z xr2i nie ma zbyt wiele wspólnego w rzeczywistości - Może jeśli nie ma wersji (wynikającej z faktu), za to autko ma swoją nazwę/imię/ ksywkę to podać właśnie to? Jeśłi żadne z dwojga to pominąć niż tworzyć fikcję - bezpieczniej <8>
Peedro - 29 Lis 2012, 22:36

sowa napisał/a:
za to autko ma swoją nazwę/imię/ ksywkę to podać właśnie to? Jeśłi żadne z dwojga to pominąć niż tworzyć fikcję - bezpieczniej <8>


No właśnie ;] jest kilka fiest z ksywkami więc pasuje :ok:

Puff - 29 Lis 2012, 22:37

Ta... a potem kalendarz z "kurtyzanami" będzie na ścianie wisiał :P :D
DemptD - 30 Lis 2012, 08:22

to ja bym wolał:
DemptD
Fiesta Mk3`95
RS1119

:D

bidżej - 30 Lis 2012, 21:49

w pierwszym poście aktualizacja:

1. trochę mniejsza przeźroczystość pola pod kalendarium
2. dodana metryczka pod zdjęciem
3. dodane ogonki do liter
4. układ i wymiary dopasowane pod drukarnię

Puff - 30 Lis 2012, 21:54

Podpisy pod foto - dodałbym paroma kliknięciami cień - niby nic, ale podbije kontrast na jaśniejszych partiach obrazu, co na pewno poprawi czytelność :)
bidżej - 30 Lis 2012, 21:56

a chodziło mi właśnie o spłaszczenie tych napisów, z cieniem tracą trochę na "dyskretności", odcinają się od tła podobnie jak nazwa miesiąca.

ktoś jeszcze uważa, że lepiej byłoby dodać cień? jak będzie Was więcej, to się zrobi... :-P

Parzych - 30 Lis 2012, 22:05

Pufcio napisał/a:

Podpisy pod foto - dodałbym paroma kliknięciami cień - niby nic, ale podbije kontrast na jaśniejszych partiach obrazu, co na pewno poprawi czytelność :)
Wydaje mi się że tak będzie lepiej, a może by tak jeszcze dni miesiąca w ten sposób potraktować :?: I dać tu 3 wersje dla porównania...

PS.
W jakim miesiącu łapie się F1.6 :?:

Obywatelka Higienistka - 30 Lis 2012, 22:15

Nie podoba mi się to "garażowe" tło, jest oziębłe i trochę odpychające. Nie ma czegoś bardziej przyjemniejszego dla oka?
Parzych - 30 Lis 2012, 22:19

Ola, to kalendarz pasjonatów Fiesty i motoryzacji, kwiatki by były lepsze niż garaż :?:
Obywatelka Higienistka - 30 Lis 2012, 22:22

A czy ja napisałam coś o kwiatkach?? Nie wydaje mnie się. Garaże i inne bajery są na co dzień to jeszcze w kalendarzu na to patrzeć? Nie rozumiem czemu np. zdjęcie Madka przeszło i wygrało konkurs skoro jest na bardzo ładny i nie garażowym tle pasjonata motoryzacji....
inno - 30 Lis 2012, 22:23

apropo bylej marcina a obecnie mojej śliwki wersja Ghia a kuniuf to dokladnie trzeba sprawdzic na hamowni ile po marcina modyfikacjach wyszlo.

Mi tak nie za bardzo pasuje drukowane skroty dni tygodnia i tak troche duzo czcionek uzytych. Miesiac inny, kalendarz inny, a jeszcze podpis pod zdjeciem inna czcionka. Tak mi sie wydaje bo na telefonie ogladam.

bidżej - 30 Lis 2012, 22:26

prosię bardzo. po mojemu cienie pod kalendarium to poracha, pod metryczką jak Wam się tam widzi. ma być, to będzie. decyzja dziś, teraz, zaraz :P


bidżej - 30 Lis 2012, 22:28

Obywatelka Higienistka, i właśnie o kontrast chodzi :hihihi:

zonk z tłem jest taki, że to musi być zdjęcie względnie ładne (technicznie) i w dodatku duże i dobrej jakości. nie ma tego dostępnego na pęczki, trzebaby samemu robić i kombinować. tak zrobiłem w kalendarzu na 2012 (też ciemny :P ), ale tym razem niestety - spędzam 1/3 życia w pociągu/samochodzie, 1/3 w hotelu i 1/3 na halach przy robotach i ciężko mi się wybrać na jakąś sesję o przyzwoitej porze.

inno - 30 Lis 2012, 22:30

Pod kalendarium cien mi nie pasi ale pod podpisem owszem tylko, jasnieszy by mogl byc.
Obywatelka Higienistka - 30 Lis 2012, 22:31

Fotki ładne, ale bez urazy dla nikogo, tło kalendarza - nie + ta odstraszająca cena :/ Już możecie wieszać wszystkie psy na mnie :D
Parzych - 30 Lis 2012, 22:35

Fucktycznie pod kalendarium poracha (a nazwa miesiąca czym jest zrobiona?), metryczka w/g mnie ok...
Ola a jakie masz propozycje tła, poza tym nie napisałem nigdzie że Ty pisałaś o kwiatkach, powinienem był wyrazić się: "wolisz kwiatki zamiast garażu?"... gy

Puff - 30 Lis 2012, 22:46

Każda uwaga jest mile widziana, o ile to jest uwaga konstruktywna. Masz pomysł na lepsze tło, którego nie trzeba robić od zera? Podsuń. Jeśli nie masz, to marudzenie nie ma sensu, bo ani bidżej, ani ja, ani nikt z obecnych nie będzie od zera wykonywał żadnej grafiki...

Swoją drogą cena kalendarza jest praktycznie taka sama jak rok temu, więc uważam, że kręcenie nosem jest nie na miejscu. Jeśli za drogo, to po prostu nie kupuj... nie ma musu - możesz się wycofać :)

Co do samej strony - cień pod metryczką jak najbardziej, pod dniami... porażka. W oryginale było ok :)

Jakby się dało, to chciałbym jeszcze poprosić o wersję, która soboty i niedziele "pozamiesiącowe" ma w kolorze (ale też w alfie takiej jak reszta) - ot, taka mała fanaberia :)

bidżej - 30 Lis 2012, 22:47

niśt fersztejen :ups:
Freeman - 30 Lis 2012, 22:49

Tło musi być jasne jeśli chcemy mieć tam notatki (pytanie czy chcemy?) tylko wtedy pojawia się problem niespójności bo na całej karcie tło ciemne, a tu nagle jasność jak z nieba i nie wiadomo dlaczego. To jest kwestia do szybkiego rozwiązania. Myślę że jeśli już ktoś będzie bazgrał po kalendarzu to tylko rzeczy ważne i markerem, a wtedy ciemne tło chyba nie przeszkodzi.
Puff - 30 Lis 2012, 22:52

bidżej napisał/a:
niśt fersztejen :ups:

Sobota 31.08 na stronie wrześniowej lekko "żółtawa", tak samo z sobotą/niedzielą z października, którą widać na tej stronie - lekko barwione :) Teraz mam nadzieję jest jaśniej :D

bidżej - 30 Lis 2012, 22:54

Parzych, pod nazwą miesiąca też jest cień, ale z nim corel poradził sobie lepiej, poza tym jest na ciemniejszym tle i znowu tak nie kłuje w oczy.

cień pod metryczką zmniejszony i dodany do wszystkich wersji - patrz: post pierwszy.

bidżej - 30 Lis 2012, 22:57

Puf, w sensie... soboty i niedziele z miesięcy innych niż aktualny też wyróżnione, ale trochę innymi kolorami niż te z aktualnego miesiąca? no nie rób mi tego... :P
Parzych - 30 Lis 2012, 23:03

bidżej napisał/a:
soboty i niedziele z miesięcy innych niż aktualny też wyróżnione, ale trochę innymi kolorami niż te z aktualnego miesiąca?
Nieee :!:
Puff - 1 Gru 2012, 01:13

bidżej: moja wizja = akcent kolorystyczny :)

sowa - 1 Gru 2012, 09:35

Pamiętajcie, że im mniej tym więcej - nie ma co przesadzać z efektami- to nie konkurs na zastosowanie wszystkiego co oferuje corel <8>
Jak bez cieni- to na wszystkim, wszelkie odbicia. poświaty itd trącą już dawno myszką, prostota się zawsze obroni.......
A tło jest wg mnie ok, i będzie pasowało zarówno do styranej mk1 jak i błyszczącej mk7 (czy odwrotnie)

FiFa - 1 Gru 2012, 21:28

a ja bym tylko co do podpisu poprosil oo FUTURA RS, a nie sama futura :P Prosze!! Jak tak bedzie to biore 2 szt :D

Co do kalendarza wydaje sie byc spoko, moze tylko sama głowke tego bym zmniejszyl z napisem wrzesien, troche taka duza sie mi cos wydjae:P ale moze i byc tak jak jest :P :D

bidżej - 1 Gru 2012, 23:46

będzie RS :D
hubi_2006 - 3 Gru 2012, 00:44

Nie chce mi się czytać wszystkich "ble to, ble tamto", ale zaproponuję coś:
BJ, wstaw cycki na tło!! a specjalnie dla Higienistki klatę Channing'a Tatum. Ewentualnie David'a Hasselhoff'a, jak woli dywany.
Obstawiam, że wtedy skończą się problemy z cieniami, szarościami i innymi takimi.
BJ robi zajeturbistą robotę z kalendarzem! Czasem nie zgadzają mu się ilości dni w miesiącu :-P , ale chwała mu za to co robi.

mlodyfiesta - 3 Gru 2012, 10:44

Czy będzie wogóle przedstawiony wykaz wszystkich kart i jak kto jest podpisany u dołu pod zdjęciem i na jaki miesiąc ?
bidżej - 3 Gru 2012, 12:03

tworzy się, na bieżąco masz w pierwszym poście.
bidżej - 4 Gru 2012, 18:35

nie mam sensownego pomysłu na wpasowanie gdziekolwiek zdjęć frakcyjnych! :/
Puff - 4 Gru 2012, 18:49

"nasze" wpakuj w część kadru ze zdjęcia, zobacz jak to się będzie prezentować :)
bidżej - 5 Gru 2012, 00:53

póki co kolejny update :)
Parzych - 5 Gru 2012, 00:57

bidżej, dawaj karwia czerwiec z F1.6, bo w ryja... :devil:
bidżej - 5 Gru 2012, 01:02

w ryja Ci nie dam, ale czerwiec może być :P
Parzych - 5 Gru 2012, 01:09

To dawaj ten czerwiec blołdżob, bo jak na razie to są 4 MKczy, jedna MK5, MK2 i MK7 a żadnej MKsześć nie ma... :nagana: Tylko ładnie wykadruj F1.6... :fox:
Puff - 5 Gru 2012, 01:33

Parzych - złocistego się napij i nie marudź tyle, chyba że chcesz się tytułami pod nickiem zamienić :P

8 marca mnie rozwalił :rotfl: fajne :D

Parzych - 5 Gru 2012, 01:38

Pufeć, nie marudzę tylko się upierdliwiam... gy
Kruszon - 5 Gru 2012, 14:02

A kiedy bedzie mozna zobaczyc wszystkie strony kalendarza? Bo jestem ciekaw na ktorym bedzie moja :ok:
bidżej - 5 Gru 2012, 14:45

Kruszon, Twoja zajmie prawdopodobnie lipiec. dziś wieczorem będzie gotowa. czerwiec już jest, wieczorem zostanie wrzucony do pierwszego postu (rzeźbię kalendarz wolnych chwilach na A4 między Krakowem a Katowicami ;-)) )
inno - 6 Gru 2012, 12:57

W listopadzie na rocznice zakupu moze byc fiesta Marcina/moja :D
bidżej - 6 Gru 2012, 13:50

właśnie taki jest plan, listopad się robi. jako właściciela piszę Ciebie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group