Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Swap 1.6 CVH -> 1.6 16v zetec

GeralTzRusA - 29 Kwi 2005, 22:53
Temat postu: Swap 1.6 CVH -> 1.6 16v zetec
Witam... wreshcie znalazlem motor ;) ze skrzynia polosiami , komputerem, wiazka itp ;) jednym slowem wshsytko co mozliwe ;) zamieniam na 1.6 16v ... chcialem 1.8 ale napatoczylo sie 1.6 w pieknych koshtach i wiem w jakim stanie... chodzi bardzo ladnie u mojego kumpal w fiescie a ze on postanowil zrobic bam z PZU ;) no wiec ma klienta na silniczek ;) mnie ;P za piekne pieniazki... wiec za 1.5 tyg zabieram sie do roboty i robie przekladke oczywiscie podziele sie wshsytkim co bedzie sie dzialo ;) mam pytanie natury technicznej ... jak bedzie z osiagami ? odczuje cos ? ;) pozatym beda do sprzedania czesci od futury od tego mojego kumpla...ale to na innym dziale... jak ktos zainteresowany to proshe o priv ;) pozdrawiam...
mellow - 30 Kwi 2005, 12:19

Ja moge Ci powiedziec ze napewno w pierwszym rzedzie zauwazysz o niebo lepsza prace silnika... (spokojniejsza, rowniejsza, a nawet cichsza)

Jesli chodzi o dynamike to Xr 1.6 jest bardzo zrywne przy malych obrotach (bo osmio zaworowy silnik) przy 1.6 16V Fiesta bedzie odczowalnie ciagnela do przodu pjak pokrecisz ja na obrotach... z tego co wiem Xr1.6 miala lepsze przyspieszenie do 100km/h ale i tak wolalbym 1.6 16V.

Pozdrawiam

GeralTzRusA - 30 Kwi 2005, 21:31

no wlasnie... o to mi glownie chodzilo.... czyli o bardziej rownomierna prace silnika bo w fordzie to tragedia 8v ... hmm co do przyspieshenia zmartfiles mnie....:( bede musial cos pokombinowac z glowica... zeby pare konikwo wycisnac jak jush bedzie na stole motor... dam do lekkich przerobek...
wójas 22 - 1 Maj 2005, 01:02

1.6 16v ma 90KM, a xr2 1.6 ma 105KM, czyli mocniejszy na pewno nie będzie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group