Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [Ogólny] Pasek rozrządu a odpalanie

skola - 16 Lis 2012, 21:39
Temat postu: [Ogólny] Pasek rozrządu a odpalanie
Witam

Czy przestawiony pasek rozrządu nawet o jeden ząbek może mieć wpływ na odpalanie samochodu ? Ford fiesta 1,8 D 97 rok

Fordon - 16 Lis 2012, 22:32

Starczy zle wyregulowany kat wtrysku o 1/4 zeba paska i jest roznica (wyrazana w stopniach) podczas odpalania oraz dynamiki jak i spalania ilosci ON.

Ogolnikowo kwitujac TAK :yes:

Stunt_Man - 17 Lis 2012, 00:34

Fordon napisał/a:
Ogolnikowo kwitujac TAK

ogólnikowo to może mieć ogromny wpływ :yes: szczególnie gdy jest zimno.

Mateo - 19 Lis 2012, 17:23

witam :) dołączę się do pytań . czy po wymienionym rozrządzie kompletnym kat wtrysku jest wyregulowany czy kat wtrysku reguluje się osobno . 1.8 d .
Fordon - 19 Lis 2012, 18:04

Kat wtrysku powinien byc korygowany co wymiane rozrzadu (z mojego doswiadczenia)...
Wieszkosc osob tego nie robi, albo nie wie jak ustawic takowy silnik zeby palil w zime od strzalu...
Teraz bierzemy pod uwage Twoje auto z 96r, masz powiedzmy 200 tys km na zegarze wymiana co 60k km, zmieniany byl napewno wiecej niz 3 razy od salonu... co za tym idzie istnieje opcja ze z biegiem lat ktos cos popierdzielil.
Prace typowego 1.8D w latach 89-95 mozna porownac do transitowego silnika (twarda i rowna), w przypadku Endura D- DE juz jest bardzie miekka odrobine cichsza niz w/w. DI to juz wyzsza szkola jazdy :ok:

Mateo - 21 Lis 2012, 17:12

Fordon - dzięki dobrze wiedzieć takie rzeczy. szkoda ze dopiero teraz ;/ . wymieniałem rozrząd rok roku temu cały kompletny ( zrobiłem na nim już 23 tyś km ) i na pewno mechanik nie skorygował konta wtrysku następnym razem sobie przypilnuje. Bo teraz pewnie szkoda tego ruszać. Mówisz że rozrząd wymienia się co 60 tyś km ?. Pytałem się klika mechaników i mówili że 80 tyś. Silnik to Endura D- DE przynajmniej tak pisze na kopule zaworów :D
P.S co do przebiegu to w fieście nigdy nie będziemy wiedzieli ile licznik się przekręcił :D

Stunt_Man - 21 Lis 2012, 22:01

Mateo napisał/a:
Mówisz że rozrząd wymienia się co 60 tyś km ?. Pytałem się klika mechaników i mówili że 80 tyś

moje mondeo przez takich mechaników miało trzecią głowice :V:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group