Forum FiestaKlubPolska -

Kalendarz 2013 - Zdjęcia do kalendarza 2013 - wytyczne i zgłaszanie

trzeci - 9 Paź 2012, 21:47
Temat postu: Zdjęcia do kalendarza 2013 - wytyczne i zgłaszanie
W tym topicu można zgłaszać swoje zdjęcia do kalendarza FKP na 2013 rok.


Podstawowe informacje i wytyczne:

- Zdjęcie swojej Fiesty może zgłosić każdy użytkownik forum lub frakcja (zdjęcie grupowe)
- 1 użytkownik = 1 zdjęcie
- 1 frakcja = 1 zdjęcie
- Zdjęcia zgłaszamy w tym topicu w formie miniatur z linkiem do pełnego rozmiaru*, celem weryfikacji jakości zdjęcia.

*lub, jeśli nie mieści się na Imageshacku, zmniejszonego do 6-10Mpix ("Thumbnail for forums 1" ew. miniaturka + link do dużego rozmiaru)

Proszę mieć także przygotowaną wersję oryginalną (może to być RAW), którą trzeba będzie wysłać na adres: stowarzyszenie@fiestaklubpolska.pl
gdy dane zdjęcie zostanie wybrane w ankiecie.

Zamieszczając zdjęcie Zgłaszający:
- oświadcza, że ma do niego pełne prawa
- wyraża zgodę na jego ewentualne wykorzystanie w celach klubowych innych niż kalendarz
- wyraża zgodę na edycję/korektę zdjęcia, gdy zajdzie taka potrzeba

Przyjmowanie zgłoszeń do dnia 31.10.2012
Potem tygodniowa ankieta nad wyborem zdjęć.


Zdjęcia frakcyjne (grupowe) nie będą brały udziału w ankiecie.
Znajdą się w kalendarzu automatycznie, pod warunkiem, że spełnią wymagania odnośnie jakości o których mowa poniżej.

Wymagania ze strony bidżeja, który zajmie się składem kalendarza:

Technicznie:
- ostre,
- z dobrze oświetlonym autem,
- bez "datownika" (sztywno wrzuconej na zdjęcie żółtej daty/godziny)
- nie umieszczamy zdjęć z "komórek" (niech to będzie zdjęcie z najprostszego aparatu, ale APARATU),
- nie bać się statywu,
- rozmiar minimalny: odpowiadające 8 MPix,
- zdjęcia w poziomie,
- nie kadrować tak, by auto było "na styk" (blisko krawędzi kadru) - brak możliwości ponownego przekadrowania
- (jeszcze raz) mile widziane zdjęcia w RAW (dotyczy zdjęć w oryginalnym rozmiarze)

Estetycznie:
- z pomysłem
- w sensownym plenerze
- jak najwięcej kadrowania z pozycji innej niż "a stoję se, to tak se pyknę zdjęcie" - tzn. inaczej niż z wysokości oczu
- żeby wyklarować - robienie zdjęć pod domem, z kurnikiem/praniem/garażem w tle się nie nadaje - wyjedźcie poza własne podwórko!


Czasu jest dość na zrobienie jakiejś fajnej sesji dobrym sprzętem.
Zatem aparaty w garść, wybrać się w jakiś ładny plener i focić a potem wrzucać tutaj ;-))

Dozwolona jest zmiana zdjęcia do momentu zamknięcia zgłoszeń.
Dyskusja i ocena zdjęć również jest dozwolona, ale OT będą wygaszane lub usuwane.

Pufcio uprzejmie prosi, aby zachować porządek w temacie, poprzez edytowanie swoich postów.
Każda fota będzie traktowana indywidualnie, będzie przejrzyściej dla nas i nowych Zgłaszających! :)


Zdjęcia Frakcyjne:

1. WaWa Team


2. Fiesta Squad



Lista zgłoszeń indywidualnych:

1. BuMeL


2. madek


3. Parzych


4. Szczepan522


5. DziDzia


6. MarcinGw


7. Howser


8. bigel


9. acti357


10. Pufcio


11. Peedro


12. DemptD


13. jack4646


14. Arix


15. Piter


16. FiFa


17. pazurek13


18. hubi_2006


19. Kruszon


20. modell1


21. grzesiek646


22. Magda M.


23. hanysek


24. Marcin


25. mlodyfiesta


26. Wisni@

BuMeL - 9 Paź 2012, 22:33

Ogólnie poprawione


Parzych - 9 Paź 2012, 22:38



To zdjęcie pewnie nie spełnia żadnych wymogów i nie mam do niego praw autorskich, jednak z pewnych powodów (baaardzo ciekawe tło) powinno z automatu wejść do kalendarza ... gy

Pufcio, w niedzielę mamy robić zdjęcia frakcyjne, z poprzedniej sesji niedzielnej mamy na fotkach ASZ TSZY Fiesty... :9:

Pufcio: bardzo mnie to cieszy :) może więcej frakcji się zmobilizuje, bo na razie wiem o dwóch... na cały kraj to trochę cienko...

A póki co, foto z ostatniej sesji baj mi:



Jak się uda złapać więcej Fiest to dorzucę...



Ze zdjęć frakcyjnych zrobionych przeze mnie i pokazanych Pufciowi, On wskazał na to jako ciekawe, niestety w tle są inne samochody i ludzie, da się toto ładnie usunąć :?:


Jeszcze 2 osoby robiły foty, niestety nie chcą się podzielić póki co... :bezradny:

Pufcio: będzie się dało wymazać, niet probliema :)

Obywatelka: No cóż, kwestia gustu, ale to jest jedno ze zdjęć gdzie najmniej są widoczne samochody i nasze koncepcyjne ustawienie ich :P

Teoretycznie możecie zgłosić każde, w praktyce część jest strzelona ze zbyt dużego kąta (tzn. aparat za bardzo przechylony w prawo/lewo) lub ze zbyt dużego kąta w poziomie (tzn. że bardziej widać auta z boku niż z przodu, co przy ustawieniu "jeden za drugim" powoduje, że auta się gubią :) Niestety im więcej aut, tym trudniej to tak rozegrać, żeby to miało ręce i nogi...

Swoją drogą - posty będę na bieżąco "kondensował" :)


Jako alternatywę wrzucam fotkę zrobioną przez MONIĘ, niech ktoś wybierze, bo ja nie mogę się zdecydować...


Pufcio: równie dobre - decyzję co do wyboru między jednym a drugim zostawiam teamowi :)

Obywatelka Higienistka - 10 Paź 2012, 23:01

Mam drobną sugestię...
Czy po wrzuceniu fotki przez userów Bidżej (oczywiście w miarę swoich czasowych możliwości) lub ktoś inny mógłby wpisać czy dana fotka spełnia kryteria. Piszę o tym po to aby np. tuż przed rozpoczęciem ankiety nie okazało się, że czyjaś Fiesta nie spełnia oczekiwań wyżej wymienionych...
P.S. Nie krzyczeć na mnie :P

Pufcio: Pomysł dobry, został wcielony w życie :)

madek - 11 Paź 2012, 00:36

A niech będzie takie :P



----------------

Pufcio sorry tak się przyjrzałem to oryginał wcale nie jest dużo luźniej skadrowany, po prostu jest troche krzywy :p



Jak widać kolorki i kontrast też tam były zmieniane.

A może inne propozycje? Też w oryginałach, nie przerabiane (tyle że fotosik i tak zmniejszył rozdzielczość, oryginalna wszędzie 14mpix ;-| )





Pufcio: pierwsze zdecydowanie najlepsze, drugie... "a pstryknę znajomym pokazać co zaparkowało pod sklepem" :P a trzecie, pardon, bez polotu. Cóż, jeśli chcesz zgłosić pierwsze, to można spróbować coś z tego urzeźbić, ale nic nie obiecuję... Musiałbym się w tej sprawie z bidżejem skonsultować.


Zgłaszam oficjalnie nową fotkę :) Zrobiona specjalnie dzisiaj więc nie marudzić :-P



Pufcio: zmienione :)

szczepan522 - 12 Paź 2012, 22:07

Moje... Przynajmniej coś się na nim dzieje :) Brak papierków a widok hmm las... po wuj mi las ? ale sobie jest... gdybyście mieli jakiś ale to mówcie zamienię foto na inne :)



Pufcio: w pełnym rozmiarze niestety zbyt rozmazane... tutaj nawet Photoshopowe wyostrzanie niewiele pomoże :sad:


No dobra to inna foto robione tego samego dnia...



Pufcio: Tu już lepiej, jak oczyszczę temat, to sprawdzę jak to wygląda po lekkim wyostrzeniu :)

My tu pitu pitu a foto nie przeszło weryfikacji !

Pufcio: koko, koko... spoko... czy jak to tam było :D po wyostrzeniu jak najbardziej się kwalifikuje, dorzucę zaraz w top poście :)

Parzych - 12 Paź 2012, 22:34

Jeśli Mieszko nie będzie miał nic przeciwko...



Nada się :?:

Pufcio: Parzych - nada, korekcja tonów (ew. retusz kamerki) i sądzę, że mogłoby śmiało do konkurencji startować

Pufcio, kamerka MA BYĆ :!: :fox:

Pufcio: Parzych - spoko loko :)



Na mój gust bardziej ta z prawej, ale finalna decyzja (bo możesz się nie zdecydować na żadną z powyższych) należy do Ciebie.


Pufcio, no nie wiem, to Mieszko robił foty i to On chyba powinien decydować... Jakby co to ja nie mam nic przeciw...

Pufcio: Parzyszku - stawiamy sprawę tak: wrzucasz fotę = jesteś Zgłaszającym, jeśli 1 osoba robiłaby zdjęcie "po znajomości" kilku autom, to wg tego regulaminu mogłaby wrzucić tylko jedno zdjęcie. Albo masz prawa do zdjęcia albo ich nie masz :P Jeśli Mieszko robił je dla Ciebie, to przyjmujemy, że masz do nich prawa. Niemniej - do regulaminu taki punkt będzie musiał wpaść, żeby nie było w przyszłości żadnych problemów z interpretacją :)

Oficjalnie zgłaszam to foto:

Oczywiście (w imieniu Mieszka) zezwalam na odpowiednie wykadrowanie... :ok:

hubi_2006 - 12 Paź 2012, 22:56

nowe:

poprzednie:


Pufcio: hubi_2006 - jak masz oryginał, to fajnie byłoby trochę mniej zaszaleć z "suwaczkami", bo aż się wylewa z tego - a jak nie, to teraz trochę zmniejszyć nasycenie, bo fota jako fota jest ok, tylko te kolory powodują, że wygląda... nie najlepiej :) Pamiętam, że chyba ten zarzut też ostatnio został wymieniony :)

Zapomniałem edytować posta.
Ok, będziemy coś modzić z tym foto, albo innym. Wstawię w ten sam post.

Pufcio: Ok, zdjęcie dołożone do zgłoszeń :)

FiFa - 14 Paź 2012, 00:11

Ja tutaj zamieszczam takie foty jakie Mlody mi porobil na bilgoraju, wszystkie w takiej rozdzielczosc jak sa. Chciałem zdjecie na ronalach, ale nie umiem dokopac sie do zadnych fajnych fotek... Pufcio co o nich sadzisz??MI sie chyba najbardziej przedostatni podoba! Pufcio??



Pufcio: W sumie trzecie byłoby najlepsze, gdyby nie to, że nie poddaje się żadnym zabiegom wyostrzającym... Także nr 4 ląduje na liście :)

Peedro - 14 Paź 2012, 08:12



To jest fajne zdjęcie autorstwa mlody81, z tym że nie mam fulla i tenże użytkownik dawno się na forum nie logował ;-(
Edit: Mamy fulsajza który trafił do Pufcia, więc i ta fota jest zgłoszona :)

Pufcio: trzeba stanowczo go zaczepić i wyszarpać foty, bo całkiem fajne są nastrzelane :)

edit: młody złapany, fota została dodana :)

DziDzia - 15 Paź 2012, 13:11

Może być :?:

Oryginał: 2560x1920pix, rozdzielczość 72 dpi, 2,43 MB

pozdro :!:

Pufcio: kładzie się to trochę na prawo, ale jak dasz oryginał, to mogę spróbować to i owo ogarnąć.

Wisni@ - 15 Paź 2012, 17:11

http://zapodaj.net/47b20db60a51c.jpg.html

moja czarnulka :)

Pufcio: Właśnie mi przypomniałeś co zapomniałem uwzględnić w regulaminie - zdjęcia mają być bez "datowników". Poza tym, to ciekawi mnie czemu blacha jest ściągnięta i czemu akurat takie miejsce. W tej chwili ta fota wygląda tak, jakbyś przechadzając się po jakichś opuszczonych magazynach, trafił na auto z kradzieży i pstryknął mu fotę, celem spytania na forum "czyje to?". Trzeba było wjechać tym autem do środka! Masz je ładnie wypucowane, więc przy niesztampowym ustawieniu efekt byłby naprawdę dobry... Powiedz, że masz jakieś inne foty tego auta, bo ta jest niestety kiepska i wpada w koszyczek "a se pstryknę fotkę"...


Nie moge sie zdecydowac .. wrzucam wszystkie z niedzielnej sesji :)




Orginały na dysku sa :)

Pufcio: technicznie, to z tych zaprezentowanych to ostatnie... taką jedną uwagę mam na przyszłość - zadbaj o to, żeby niebo nie było białą plamą, bo strasznie to psuje zdjęcie... i te, które byłyby całkiem fajne, niestety z miejsca odpadają :( czegoś takiego przecież w kalendarzu nie zobaczysz... Poczytaj o HDR - jak opanujesz tą technikę, to zdjęcia bardzo dużo zyskają :)

jack4646 - 15 Paź 2012, 21:34

Moje trzy propozycje nie wiem która lepsza :V:



Pufcio: Pierwsze, gdyby niebo nie było białym plackiem, mogłoby być ok.
Drugie wygląda jak z ogłoszenia do sprzedaży, a trzecie... "zobacz Ciociu jakie ładne auto kupiłem!". Widać, że auto wypucowane, itd. ale pomyśl sam - ile widziałeś kalendarzy motoryzacyjnych, gdzie tłem dla auta są drzwi wejściowe czy garaż? (nie liczę garażu, w którym stoją inne auta sportowe, względnie drzwi do dworu/dworku). Tak się nie robi :)

Weź to wypucowane autko, zabierz w takie miejsce jak na 1. fotce, wybierz konkretne tło (coby niebo białymi plackami nie straszyło), ustaw się, strzel zdjęcie. A potem eksperymentuj. Zrób i 50 czy 100 zdjęć na start, a potem przeglądaj. Przy pierwszym przebiegu zostanie z 10, potem zaczniesz zawężać, to będzie 5, 3, w końcu 2 lub jedno. Jak zaczynasz cokolwiek focić, to lepiej zrobić za dużo niż za mało :)

Także zmobilizuj się póki jest pogoda i śmiało w plener, bo masz czym się pochwalić, tylko jeszcze nie wiesz jak :) (no chyba, że masz jakieś inne zdjęcia z tej miejscówki z 1. zdjęcia, to śmiało je tu wklejaj!)


Narazei chyba najlepsze na dzień dzisiejszy, bo auto nie dawno myte a juz upaprane;( No chyba że cos wymyśle;) Trochę inne ujęcie...



Pufcio: Musisz się zdecydować które ze zdjęć będziesz finalnie zgłaszał. Z pokazanych tutaj pierwsze lub ostatnie - do wyboru :)




Pufcio Wybieram fotkę nr 1 :)

MarcinGw - 17 Paź 2012, 00:06

zgłaszam to :

KLIK

albo to :
KLIK

jeśli komus podoba sie inne z tego albumu to z przyjemnościa sie zgadzam :)
Pozdrawiam Marcin

Pufcio: "albo" 54 razy... Normalnie bym olał, bo to Ty powinieneś wybrać góra kilka zdjęć, a ja lub bidżej wybrać technicznie najlepsze - to w końcu Twoje auto! No ale, że ładne, a większość kadrów do kosza (nie nadają się do kalendarza), to dla mnie zostaje to: KLIK

Pamiętaj też, żeby zdjęcia wrzucać w formie miniaturek, a nie długaśnych linków...

trzeci - 18 Paź 2012, 07:56

Wyślę dzisiaj masówkę z informacją o zdjęciach do kalendarza.
Może to da większy odzew.
Pozdro ...

Howser - 18 Paź 2012, 18:25

O to i moja kandydatura do kalendarza :ok:



Jako że mam problemy z tym imageShack link do zdjęcia w większym formacie podaje poniżej. Fota w pierwotnej rozdzielczości ma rozmiary 4000x3000 pix, ale program nie ogarnia takiego rozmiaru :rotfl:
Foto

Jeżeli (...) "kawałki" nie mogą być zgłaszane (choć regulamin chyba tego nie zabrania?) to poniżej zamieszczam "całą" fiestę jako druga opcja. Jeżeli pierwsza faktycznie się nie kwalifikuje.

Foto

Pufcio: W regulaminie takiego zapisu nie ma, żeby nie wykluczać ładnych ujęć, gdzie nie widać np. całego "tyłka" auta. Jest tylko jedno "ale" - takie zdjęcie musi być naprawdę dobre technicznie, żeby przebiło fotę, gdzie auto nie jest ucięte. Potencjał jest wielki, ale nie każdy potrafi go wykorzystać. Jeśli koniecznie chcesz, mogę zamieścić zdjęcie nr 1 na liście zgłoszeń, ale z tych dwóch, gdybym to ja miał wybierać, zdecydowałbym się na numer dwa :)

Pufcio ok, niech będzie wersja nr 2 w takim razie.

Pufcio: dorzucone. Zbędne jęczenie Parzyszka wywalone, posty sklejone ;)

pawel_mk3 - 18 Paź 2012, 20:26



Tutaj dupowata jakość mam ori 14mpx i wygląda zacnie. Zgłaszam Się :)

Pufcio: To ja poproszę link do ori, bo nawet ten większy rozmiar wygląda tragicznie...

p.s. pufcio jak na moje to sie za bardzo dopie..rdal..asz..

Pufcio: Waż na słowa kolego :) nikt Ci nie broni mieć własnego zdania, ale zachowaj choć pozory, że potrafisz się wyrażać kulturalnie. Poza tym od ew. dyskusji/zażaleń masz drugi temat.

Freeman: Jeśli mogę. Kolego popatrz na inne zdjęcia. Twoja fota wygląda jakby była zrobiona pod marketem. Nie ma ciekawego tła, ani kadrowania Chciałbyś oglądać takie coś przez cały miesiąc?

było robione pod amfiteatrem ale jak wolisz



Pufcio: Kolejny kwiatek... czytaj regulamin kolego, bo nie stosujesz się nawet do głównych punktów, o całej reszcie nie wspominając...

bigel - 19 Paź 2012, 02:01

jako że mamy czas do końca miesiąca,to może jeszcze uda mi się zrobić jakieś fajne foto ale póki co to mam takowe



Pufcio: Naniosłem kosmetyczne poprawki:




coś takiego znalazłem jeszcze

http://zapodaj.net/cf97d384bca85.jpg.html

Pufcio: też jest ok - to zdecyduj się, które mam podpiąć jako oficjalnie zgłoszone i to wyląduje na głównej liście :)

Arix - 19 Paź 2012, 17:58


Zwracam się również o opinie. ;/

Pufcio: technicznie jest w porządku :) Na pełnym rozmiarze trzeba będzie trochę ściągnąć zbyt nasycone kolory i delikatnie poprawić tony - i to tyle :) Można wrzucać na listę. Pytanie jeszcze czy wykadrowana jest góra czy dół, bo zdjęcie nie "trzyma" rozmiarów :) Czy jest dostępny oryginał?

Oryginał jest dostępny jak najbardziej. Faktycznie trochę przesadziłem co do nasycenia. :|

Pufcio: No to poproszę o udostępnienie (możesz dołączyć, nie musisz zamieniać powyższego), a jak się pojawi, to zrobię wstępną korekcję i dorzucę do listy :)

Wrzuciłem oryginał.

Pufcio: ok, dorzucam do listy :)

acti357 - 20 Paź 2012, 17:42

Mam nadzieję, że zdjęcie auta, które już poszło na żyletki jest zgodne z regulaminem :)



Pufcio: Jak najbardziej :) Dorzucam do listy.

sowa - 21 Paź 2012, 16:42

Jak ktoś chce wykorzystać przysłane przeze mnie zdjęcia z Biłgoraju ma moje błogosławieństwo <8> Do obróbki też bo to surowizna leciała <8>
Tommi - 21 Paź 2012, 19:31

poczytałem, popatrzałem, znów kalendarzyk się szykuje :) fajnie :-)

hihi słyszę że moje foto z praniem w tle zostało zapamiętane na długo przez niektórych forumowiczów i będzie wspominane co roku :-P choć za cuś bedę zapamiętany :hihihi:

tym razem pranie wyschło i obiecuje że następnym razem też będę chuchał i dmuchał aby zostało jak najszybciej zdjęte :2xf:

cuś mało tych fot, pewnie wysyp będzie w ostatnich dniach, nie bawie się w krytyka, ale jak narazie widzę ino trzy w miare ładne i fajne foty które mogłyby znaleźć się w kalendarzu :-P

Pufcio: chwali się, że masz tyle dystansu do siebie, żeby się teraz z tego pośmiać :P a i poprawę w fotach widać znaczną :) Jakie foty się znajdą, to akurat rozstrzygnie głosowanie - każdemu się podoba co innego, także nie ma co typować faworytów :) Zdjęcia "ubiłem" w rządek, żeby nie zajmowały całej strony :)

a więc, aby nie było wam przykro i smutno, to i ja moi drodzy dodam jakieś zdjęcia :-P i łaskawie proszę szpecóf o ocenę :)

to nie jest ori rozmiar

przynajmniej dwa bardzo podobały się fotografowi gdy drukowałem jedno na konkurs, a drugie na ściane :-) zobaczymy co Wy powiecie :)

czekam na opinie i wybierzemy jedno do głosowania

Pufcio: w pierwszej kolejności patrzyłem na nr 5, ale jeśli nie będzie się rozsądnie dało rozjaśnić dołu kadru (no i prześwietlenia nieba trochę zmniejszyć), to niestety dla mnie będzie za ciemne. Natomiast nr 3 po lekkim doświetleniu jest z tej piątki najlepszy. W sumie każda fota ma bardzo ładne kolory. Co do reszty: nr 1 wygląda jakbyś jechał, widział takie ładne niebo i auto uwzględnił w kadrze z przypadku - jest go za mało na zdjęciu :) Nr 2 to gorszy kompozycyjnie nr 3. Nr 4 z kolei to świetne niebo, ale raz, że dół kadru za ciemny, a dwa, kompozycyjnie nieco kuleje. Jako że 3 i 4 wyciąłeś pewnie z jednego, większego zdjęcia, to z chęcią bym jeszcze właśnie je zobaczył :)
Rzecz jasna możesz się nie zgodzić i zgłosić każde (no, może prócz numeru 4) - Twój wybór :)



bidżej: po mojemu ostatnie jest ok :>




otóż...

najsamwpierw Dziękuje :-)

mnie też podobają się 3 i 5 i z posród tych wybierałbym foto do zgłoszenia :)
nr3 bardzo ładnie prezentuje się wywołany w formacie A4, tak jechał na konkurs foto i choć się podobał to nic nie wygrał :-P
nr5 osobiście obciąłbym ciut z dołu i od lewej :)

foto nie były robione pod kalendarz, są poprostu z niedalekich podróży, ostatnio lubię fatografować niebo, a Fiesta się zabłąkała :) żartuje :)
nic nie jest wyciete z jednego zdjącia, poprostu podobne kompozycje :)
jeśli to pomoze mogę podesłaś ori rozmiar 2800x2100

aby nie było za łatwo proszę jeszcze jedno, choć jest brzydkie i mało fiesty na nim


hehe, a ja mam 6letni kompakcik gy

arecki
sorki, ale nie :-P mam teraz taki humor i jakoś wole ciemności

Cytat:
jeśli to pomoze mogę podesłaś ori rozmiar 2800x2100

Pufcio: No nie żartuj... to nie jest nawet 6Mpix... :/ Nie masz nic lepszego czym dałoby się to cyknąć? Bo to już jest poniżej pewnej granicy akceptowalności, jeśli mowa o kalendarzu... I to jest ewidentnie w regulaminie napisane...



otóż... poniekąd byćmoże mam, aczkolwiek, ponieważ czasu wolnego brak, nie zrobię

a te sie do niczego nienadawają ??????

Pufcio: albowiem iż azaliż jednakowoż jest regulamin, to chyba nie muszę nic więcej dodawać. Żeby jednak było dla potomnych: nawet najładniejsze zdjęcie, jeśli będzie za małe, się nie ma szans załapać. W temacie samych zdjęć się już wypowiadałem.

Skoro mistrzu tak uważa :hihihi: a regulamin nie uwzględnia wyjątków :-P to nie będzie mych przeładnych zdjęć w kalendarzu :bezradny:

DemptD - 22 Paź 2012, 21:29

no i moje :V:


Pufcio: dorzucone, zaszczytny nr 13 ;)


Ja: czyli pechowy gy

pazurek13 - 24 Paź 2012, 01:16

mogłoby być? :)



praktycznie surówka - nic nie przerabiane: kontrast, głębia itp. nie ustawiane:) kadr przy pomocy programu też nie:) posiadam w większej rozdzielczości, bo na serwer plik za duży:)

Moja Fiesta jeszcze przedstawiana na forum nie była:)

zdjęcie mojego autorstwa, więc prawa mam:D

Pufcio: poproszę pełny rozmiar - możesz załadować na imageshacka, w ostateczności na jakiś serwer hostingowy. Zobaczę wtedy co da się z tym zrobić :)

Link do oryginalnego rozmiaru (4608x3072): KLIK

Po drobnej korekcji:


Pufcio: Jak pasuje, to wrzucam na listę :)

Jak najbardziej pasuje:) proszę o dodanie do listy:D

Piter - 24 Paź 2012, 18:34



Pufcio: jak dla mnie nr 2 odpada (mleko zamiast nieba), a z pozostałych wybrałbym osobiście nr 1 :) Daj znać, na które się decydujesz


Wszystko się da. Przemieszaj kanały



Pufcio: Myślałem raczej o pełnym niebie, ale jeśli taki trik jest wg Ciebie ok i takie chcesz zgłosić, to nie ma problemu.

Jest mi obojętnie które, ale nie odrzucaj zdjęcia które można wyciągnąć ile tam chcesz w 90sek. I akurat te jest najbardziej dynamiczne.
Nie chce robić zdjęć pod drzewem bo charakter auta to tor, a te są jedyne które są całkiem niezłe.

Pufcio: odrzuciłem, bo "pomalowanie" nieba podkręceniem kanału czy kolorowaniem przez hue to ostateczność i bez odpowiedniego dopieszczenia efekt jest w najlepszym wypadku średni... Najlepiej byłoby wstawić ujęcie chmur z innego foto, ale nic na ten temat nie napisałeś. A w 90 sekund porządnie "kolorowania" nie zrobisz, bo i tak dalej masz białe przepalenia na tej fotce :) Jeśli zgłosisz akurat tą fotę, to się z nią pobawię, ale nie wymagaj, że będę tutaj od razu akceptował każde zdjęcie, na którym niebo jest białe jak śnieg bo gdybym tak robił, to na musiałbym spędzić kilka ładnych dniówek nad obróbką wszystkich zdjęć - bo przecież "wszystko się da" :)

No jasne że wymaga dopieszczenia ja to wiem ale właśnie ta fotka oddaje fajnie klimat auta. Jeśli wyciągniesz z niej to co chcesz osiągnąć to ją daj, jeśli nie to daj inna Spoko

Pufcio: ok, to wrzucam na listę :)

Obywatelka Higienistka - 25 Paź 2012, 17:27

http://s1323.beta.photobu...brary/Kalendarz
Proszę o pomoc użytkowników forum oraz szanowną komisję, wybierzcie, które zdjęcie Wam się podoba oraz technicznie jest ok i nadaje się do konkursu, bo ja jako kobieta mam dylemat :P
Także jeśli nie naruszam mocno regulaminu i Jacek wyrazi zgodę zgłaszam "Bliżniaczki" także do konkursu :)

Pufcio: Czy przedostatnie masz w RAW-ie może?

Wrzucone są oryginały.
Uważasz, że z Basenem Narodowym w tle jest najlepsze?

Pufcio: no z tych tutaj to tak... tylko te przepalenia nieba fajnie byłoby usunąć, a takie rzeczy to najlepiej właśnie na RAW-ie... Dziś już nie, ale jutro lub pojutrze spróbuję coś z tym zrobić. I tak nie wygląda to tak źle jak na kompaktach, ale wymaga poprawek :)
Drugie mogłoby być fajne, gdyby powstała wersja w ruchu - na Karowej są ładne łuki, więc "ciągnięcie" obiektywu za autem nie byłoby takie trudne, a efekt byłby jak wyrwany z jakiegoś OS-u :) To tak na przyszłość :P :)



Dziękować za rady :) Szkoda, że te nie Stadionowe niezbyt się nadają, bo mnie osobiście bardzije się podobają :P

Parzych - 25 Paź 2012, 18:08

Ja nie mam nic przeciw... :D
Kruszon - 26 Paź 2012, 17:39

Kolejna próba ;D


Pufcio: ujęcie bardzo fajne... jeśli tło się "naprostuje" :P to nie Piza :D Masz "prostą" wersję?

Raczej sie nie znajdzie z tego ujecia

Pufcio: z cyklu "wszystko się da": mała pokazówka dot. prostowania



ale że prostowanie jednego zdjęcia potrafi zająć nawet 2-3h czasu, to naprawdę zalecam robienie zdjęć w taki sposób, żeby budynki nie kładły się na bok... to znacznie ułatwia nam robotę...

Zdjęcie mogę "stonować" (tzn. zmniejszyć nasycenie kolorów) jeśli wg Ciebie jest zbyt duże, póki co ląduje na liście w takim stanie jak widać.


Te kolory by mozna delikatnie zmniejszyc(nasycenie) i wydaje mi sie ze przednie koło jest krzywe :ok:

Pufcio: Ok, wrzucę niebawem delikatniejszą wersję. A co do koła - jest lekko skręcone, tutaj nic nie zmieniałem. Ew. różnice wynikają ze zmiany perspektywy.

EDIT 2:

MONIA - 27 Paź 2012, 22:03

Jak to Parzyszek mawiał ...upieram się jako baba przy składzie budowlanym :-) i jak to zwykle baba mam dylemat które.....i czy JPG można zamienić czrodziejską różdżką na RAW??? :ups:

...
Pufcio: kurde, Monia no... fajny dupowóz, ładnie się prezentuje (w tym wariancie 1. zdjęcie wypada najlepiej), ale z takim tłem to "nydyrydy"...[/b]
Pufcio z mojej praktyki foto rajdowego...właśnie taki "plener" uważam dla Tuśki najlepsiejszy,ile można cieszyć oko piknymi widoczkami...tu jest surowo loft-owo i tak ma być! Tuśka powstała z popiołów,odżyła a ten magazyn był jej mieszkaniem dopóki nie doszła do pełnej sprawności....dupowóz powiadasz..to nie dupowóz to moje szczęście :V:

Co do JPG -> RAW - niestety tak się nie da :) Takie dość proste "co i jak" masz tutaj: KLIK[/b] tak u mnie i w mojej fotografii foto ma wyjść z aparatu takie jakie chce z takim kontrastem i z taką ekspozycją ,nigdy nie zapisywałam foto w RAW-ie ,zawsze mnie uczono żeby była dobra fota,to taka co ma wyjść pełną gębą z aparatu...ot takie moje zdanie

modell1 - 28 Paź 2012, 14:33

Oto moja niunia :) :)



W sumie z wszystkich wypocin to mi się spodobało

Pufcio: po lekkiej korekcji tonów będzie ok - wrzucam na listę :)

grzesiek646 - 28 Paź 2012, 20:47

To i ja zgłaszam swoją MK7 :) ale tak jak poprzednicy mam problem co do ostatecznej decyzji więc wrzucę kilka i może Wy przeprowadzicie jakąś selekcję lub Pufcio z automatu wyrzuci coś pod względem technicznym :)








Troche tego jest ale nie moge się zdecydować :D :P

Freeman: wg. mnie 12 najciekawsza.

Ale felgi nawet nie widać :D

bidżej: jak dla mnie tylko i wyłącznie 5 - najlepsza! (chociaż felgi nie widać :P )

Pufcio: i mój koment wsiąkło... [bidżej: robiłeś edita w trakcie jak swoje 3 grosze dorzucałem i wszystko nadpisałeś ;P]
Poczyniłem też "kompresję", która uciekła, bo post na 2 strony to lekkie przegięcie ;)

Zaś co do zdjęć: trzymając się tego, że ma być widać auto, a nie fragment, to ja typuję 2, 4 i 6, ze wskazaniem na dwójkę i szóstkę. Piątka bardzo (bardzo!) fajna i (po delikatnym przyciemnieniu tła) jako zawartość na stronę tytułową kalendarza nadawała by się świetnie :)


no to teraz mi powiedz co mam zrobić skoro tylko jedno zdjęcie można zgłosić :P
a co do 5 też bardzo mi się podoba ale jeśli je zgłosze to ma jedynie szanse tylko na stronę tytułową według ustalonych zasad

Pufcio: daj linki do 2, 4, 5 i 6 w pełnej wersji - może to rozstrzygnie :)
Natomiast co do foty nr 5, to widziałbym ją na "tytułówce" bez względu na to, co zgłosisz (bo wg tego, że wrzucamy jako zdjęcia całe auta, a nie ich fragmenty, to nr 5 bezpośrednio do kalendarza się nie łapie).
Dzięki temu też wiem, że można dołożyć kolejny punkcik w regulaminie, dot. strony tytułowej właśnie :) Jak wymyślę jego brzmienie, to od razu wyląduje w kolejnych "regulaminach kalendarzowych". :)


Wysłałem Ci na PW linki. Czekam na selekcje :D

Pufcio: no to tak... zacznę od końca - szóstka odpada, bo ostrość jest ustawiona na budynek, a nie na auto(!). Czwórka ładna, ale dwójka zdecydowanie najlepsza. Z takim niebem ta fota to swoisty rodzynek :)
A co do piątki... postaraj się na przyszłość stanąć w takim miejscu, żeby w ciemnym lakierze nie odbijały się osłony elewacji, bo na pierwszy rzut oka ich nie widać (człowiek skupia się na ujęciu jako całości), ale gdy się spojrzy na detale, to jednak kłuje to po oczach... Poza tym do foty brak zastrzeżeń :)

Pozwolę sobie od razu wrzucić na listę numer dwa, ale gdybyś jednak chciał koniecznie zgłosić czwórkę, to mogę podmienić :)


Okej niech zostanie 2 :) tylko też zwróć uwagę na to, że ta co Ci wysłałem w full rozdziałce nieco się różni od tego co jest wstawione tu wyżej :) i wydaje mi się, że to co Ci wysłałem na PW jest ładniejsze - więc może podmień do głosowania :)

aa no i na PW wysłałem Ci z widocznymi numerami - zmienić ?

Pufcio: podmienione, a co do "numerów" - wedle uznania - zależy czy chcesz, żeby w kalendarzu finalnie wylądowały foty z blachami czy bez

To nich blachy zostaną, a co tam :0

Obywatelka Higienistka - 29 Paź 2012, 14:16

Widzę, że moje fotki nie zostały ciągnięte na listę, więc mam przez to rozumieć, że się nie nadają i z tą Stadionową nie będziesz się nikt już bawił?

Pufcio: po wejściu na linki są rozmiary rzędu 1024x768 - to raczej nie jest oryginalny rozmiar :) Poproszę link do pełnej wersji, to się zobaczy jak to będzie :)

hanysek - 29 Paź 2012, 22:37

http://img145.imageshack....8/dscf7196b.jpg nasze frakcyjne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: aż mi serce ścisko że ino 2 frakcje sie zmobilizowały do może nie licznych ale jak ze wartych uwagi zdjęć :ok: a województw momy chyba 16?? czy mie coś pamięć myli?? wszyscy sie wypowiadają :ok: ale do roboty czegoś jest ciężko komukolwiek....gratki dla Wawateam :ok: no i do Fiesta Squad :ok:

Freeman: Z frakcjami i działalnością ich to osobny temat raczej pasujący do forum Stowarzyszenia.

trzeci napisał/a:
Pomysł hanyska jest fajny, bo zdjęć frakcyjnych w kalendarzu chyba za wiele nie było jeśli wogóle były
Freeman jo rzucil propozycja...a a Wawa tema jes juz wrzucono wiec o co Ci chodzi??

Freeman: Tylko to, że to jak obecnie działają frakcje to jest dyskusja na osobny temat. Ja się zgadzam bo wg. mnie byłoby fajnie gdyby na kartach kalendarza były frakcje, Tylko niestety aktywnie działają 3 może 4 frakcje. I tylko o to mi chodziło. Wasza i Warszawy fota jak najbardziej cieszy.

Magda M. - 29 Paź 2012, 23:44



Zdążyłam :) Fotka pstryknięta w sesji do zeszłorocznego kalendarza, ale wtedy nie wykorzystana :)

Pufcio, jak coś, to ful size na maila wysłać? Czy gdzie wstawić, zebyś miał do niego dostęp?

Pufcio: imageshack, a jak się nie mieści, to pufcio (at) o2.pl
Mam nadzieję, że fota ma ciut więcej niż 8Mpix :)

EDIT: dorzucone do listy :)

hanysek - 31 Paź 2012, 18:44


no to moja propozycja :-) i nie robione komórka jak w zeszlym roku :-P

Pufcio: wrzucone :)

Parzych - 31 Paź 2012, 22:02

Mała prośba w imieniu Oli, wstrzymajcie się chwilkę z tematem ankiety, przed północą powinno do mnie dotrzeć foto w ori rozmiarze to je tu zapodam...

Pufcio: Czekam :)

Marcin - 31 Paź 2012, 23:00



Pufff: na pewno jest do poprawki, bo składałem i obrabiałem je ze dwa lata temu na lapku bez korekcji barw na monitorze, mam surowe na dysku 3szt pod hdr w 12Mpix

Pufcio: rzutem na taśmę widzę :D ja się nie mam do czego przyczepić w tej chwili - dorzucam do listy, a ew. "szaleństwa z suwaczkami" się zrobi się później :)

Ja: ok, jak coś mogę podrzucić materiał bezpośrednio do Ciebie :)

mlodyfiesta - 31 Paź 2012, 23:48

Zdążyłem w samą porę :hihihi:





Nie wiem jak się wrzuca z miniaturką wiec wstawiłem link :|

Pufcio: jak dla mnie numer jeden :) Jeśli się zgadzasz, wrzucam na listę :)

zgadzam się, zapodaj na listę :)

Parzych - 1 Lis 2012, 00:28

Udało się załadować zdjęcie Oli ST w pełnym rozmiarze:



Pufcio:

Niestety nawet przy najlepszych chęciach, nieba się tutaj nie uratuje - zostaje biały placek. Reszta foty po korekcji tonów jest całkiem ok. I paradoksalnie, gdyby niebo było całe białe (zachmurzenie lub lekkie prześwietlenie), to sytuacja byłaby lepsza niż obecnie, bo - jak widać - ponad pół nieba ma wręcz bajeczny kolor, a reszta... :/

Pojawia się też pytanie czym to było robione - brak EXIF-a i niesamowicie wysoki stopień rozmycia szczegółów (zwłaszcza widoczny na zdjęciu z dwoma Fiestami):

wskazywałby na komórkę, jednocześnie taki rozmiar nie jest jeszcze popularnie osiągany przez współczesne smartfony (nie licząc wyjątków typu Xperia TL, ale ona raczej EXIF-a do zdjęć dodaje...). Z kolei te urządzenia, które mają po 10Mpix, to i tak potrafią zrobić wyraźniejsze zdjęcia.

Szczerze mówiąc nie wiem co mam sądzić, ale jeśli to:

jest fragment nawierzchni składającej się z kamieni i kamyków, to jakość zdjęcia mówi sama za siebie...

Obywatelka Higienistka - 1 Lis 2012, 01:31

Nie od dziś wiadomo, że w fotoszopie można wszystko, a tu się nie da z białego nieba zrobić niebieskiego... z resztą co komu białe niebo przeszkadza, przynajmniej widać, że słońce świeci... ale my tam z Perłą parcia na szkło znaczy na kartkę nie mamy :ok:

Niebo to rzecz, która najbardziej w oczy się rzucała na miniaturce, tak więc z automatu to szło pod nóż w pierwszej kolejności. Bardziej mnie martwi jakość tego zdjęcia (to jest jedna z tych rzeczy, której żaden "fotoszop" nie zrobi). Zupełnie nie widać tego w rozmiarze rzędu 1024x768, natomiast przy powiększeniu 1:1... przyznam szczerze, że dawno nie widziałem czegoś takiego. Spojrzyj na którekolwiek ze zdjęć, a zwłaszcza Kruszona czy Grzesia646 - u tego pierwszego możesz liczyć źdźbła trawy, u drugiego wyliczać pojedynczo kamyki widoczne wokół auta. A i tak te zdjęcia to nie jest nawet 1/10 tego, na co stać lustrzanki z wysokiej klasy obiektywem.

Możesz się dopatrywać złośliwości i pewnie 100 innych rzeczy, ale w sytuacji gdy masz pokazane czarno na białym i wymienione z przykładami dlaczego zdjęcie się nie nadaje, sądzę że wypada zdobyć się na odrobinę samokrytyki i przyznać, że faktycznie jakość zdjęcia jest za niska.

Parzych - 1 Lis 2012, 02:23

Pufcio, żeby było ciekawiej, Grzesiek swoje fotki cykał moją lustrzanką, nie znając jej... :devil:
FiFa - 1 Lis 2012, 07:39

Wisni@, jeszcze wrzucał fotki a nie ma go na liscie?

Pufcio: dobrze, że zwróciłeś uwagę, mea culpa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group