Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] 1.8D - Koniec uszczelki pod głowicą.

szumi81 - 6 Paź 2012, 15:09
Temat postu: [MK3] 1.8D - Koniec uszczelki pod głowicą.
Witam, mam taki problem i mam nadzieję że razem poradzimy. Jadąc 3 dni temu ok 100km/h fiestka zaczęła tracić moc i przestała przyspieszać. Usłyszałem stuk i w momęcie wciśnięcia sprzęgła zgasła. Puściłem sprzęgło i odpaliłem. Zajechałem na najbliższy parking. Okazało się że nie ma wody w chłodnicy i wywaliła olej(do dziś nie wiem którędy) i się przegrzała. Odczekałem 2-3 godz wlałem wodę i zajechałem do domu. Od tamtego czasu jak pochodzi 5 min to woda jest już zagotowana. Odkręciłem plastikowy dolot i z kolektora i z pierwszego otworu od prawej strony w kolektorze leci dym chyba para. Ze zbiorniczka wyrównaczego również leci dym i to w rytm pracy tłoka. Odpala normalnie. Pomóżcie bo nie mam kompletnie pojęcia co to... :placz:
BuMeL - 6 Paź 2012, 22:09

do wymiany uszczelka.
luki - 6 Paź 2012, 22:53

albo uwalona głowica bądź blok
szumi81 - 13 Paź 2012, 09:51

Uszczelka wymieniona, rozrząd ustawiony i tu pojawia się kolejny problem, mianowicie auto nie zapala, odpaliłem na samostart i zapalił ale stukał tak jakby oleju nie było i spaliny zamiast z wydechu leciały z pod wtrysku. co to się może dziać?
Seb0l - 14 Paź 2012, 20:37

Pod wtryski dałeś nowe podkładki miedziane, bo chyba nie... Oczywiście dokręcić z odpowiednim momentem (Nm) też by pasowało..
szumi81 - 20 Paź 2012, 18:54

Temat w sumie do zamknięcia. Po fiescie zostały tylko wspomnienia i pale gratów do sprzedania. Pękła głowica i blok( Cud że do domu dojechałem 20Km)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group