Forum FiestaKlubPolska -

Linkownia - Podróż na Ring

modytom - 4 Paź 2012, 22:38
Temat postu: Podróż na Ring
Siema. Ostatnio wybrałem sie ze znajomymi i bratem na słynny Nordschleife, znany w szerszych kręgach jako Ring czy tez Zielone Piekło :) Powiem szczerze ze wrażenia są niesamowite, pomimo że osiągi i wynik nie powala. Zamieszczam filmik aby pokazać, że poczciwa fiesta w dieslu także daje rade pomimo swoich lat :-P

PRZEJAZD

PS. Nie jechałem na "pełnej", bo do domu ponad 1200km w 1 strone a i na torze pierwszy raz prowadziłem w realu, więc proszę o wyrozumiałość :fox:

Był ktoś może tez?

Parzych - 4 Paź 2012, 23:28

Podaj jakieś szczegóły, np. cenę za wjazd, ile czasu można pośmigać za tą kwotę, no chyba że chodziło Ci o pochwalenie się że tam śmigałeś... Coś mi się filmik nie chce odtworzyć... :9:
piecuO - 4 Paź 2012, 23:29

niech się chwali!!!! fiesta tam...lubię to!!
madek - 4 Paź 2012, 23:36

Parzych napisał/a:
no chyba że chodziło Ci o pochwalenie się że tam śmigałeś...

a co w tym złego? :|

a filmik też mi nie działa, ale youtube tak ostatnio ma, jutro powinno się samo naprawić

piecuO - 4 Paź 2012, 23:39

lepiej się chwalić umytym autem, polakierowaną klamką i odblaskową folią :hahaha:
modytom - 5 Paź 2012, 00:36

Parzych napisał/a:
Podaj jakieś szczegóły, np. cenę za wjazd, ile czasu można pośmigać za tą kwotę, no chyba że chodziło Ci o pochwalenie się że tam śmigałeś... Coś mi się filmik nie chce odtworzyć... :9:


Dziwne, już powinno działać. Co do ceny to wyjazd na 4 dni (3 noclegi) + paliwo (na 2 auta jechaliśmy) + żarcie i piwko kupione tu w Polsce + ticket (26 Euro za okrążenie ) to koszt kolo 500-700 zl

Więcej tu:

http://www.nurburgring.org.uk/prices.php

To jak. był ktoś albo się wybiera za rok?

Parzych - 5 Paź 2012, 03:01

Nie twierdzę że to coś złego, gdyby modytom od razu podał ceny itp, nie było by sugestii o chwaleniu się, wiedziałbym na co się szykować, bo np. wynajęcie Toru Poznań na jeden dzień to kwestia "jedynych" DWUNASTU TYSIĘCY...
piecuO napisał/a:
lepiej się chwalić umytym autem, polakierowaną klamką i odblaskową folią :hahaha:
To lepiej nie zakładaj tematów o takich "modyfikacjach"... :devil:
AccessX - 5 Paź 2012, 09:36

Film już działa.

Pytanie: Ile jechałeś maksymalnie samochodem na tym Torze?

P.S A ja jestem zazdrosny bo jednak na takim torze to bym chciał poszaleć :)

trzeci - 5 Paź 2012, 09:48

AccessX napisał/a:
P.S A ja jestem zazdrosny bo jednak na takim torze to bym chciał poszaleć :)

Ech ... któż by nie chciał.
Gratki modytom , bo jest czego :)

modytom - 5 Paź 2012, 11:49

trzeci napisał/a:
Gratki modytom , bo jest czego :)


dzięki dzięki :hihihi: polecam każdemu, nie jest to az tak droga impreza, a klimat i sam fakt podroży no i te fury, jakie tam można zobaczyć...Co do predkości to około 150 km/h jechałem max (170 km/h Fiesta na autobahnie z gorki dala rade :ok: ), nie chciałem też jej zbytnio przeciążać (kiepski stan końcówek przewodów - zardzewiałe nieco), a i tak silnik dostawał po dupie tymi górkami, jakie tam są - tego może na filmiku nie widać, ale teren jest naprawde zróżnicowany i auto w niektórych miejscach miało problem na 3 wjechac i sie kulało po 70-80 km/h, gdzie przy innych autach wyglądało jakby stało. Do tego dochodzi świadomość, ze na torze nie jest sie samemu, dlatego trzeba pamietac o tym żeby nieustannie obserwowac lusterka i w razie konieczności zasygnalizowac chęć ustąpienia szybszemu kierunkowskazem i zjechania na prawa stronę jezdni. Taka niepisana zasada. Wszystkich kozaków tor szybko weryfikuje, naprawa barierek, sprzatanie, laweta oraz ew zamkniecie toru słono kosztuje, o czym przekonał sie juz niejeden amator szybkiej jazdy "na wprost". Co jakis czas tylko znaki o wylanym oleju czy porozbijane samochody na poboczu i zółte flagi. Wystarczy spojrzeć na cennik, który dałem wyżej i od razu człowiek jakby uważniej prowadzi... Aaa, i bez ubezpieczenia zdrowotnego w postaci polisy podróżnej (koszty leczenia , NWW) + karty EKUZ radze sie nie wybierać...

Parzych - 5 Paź 2012, 13:41

Mnie tylko nurtuje jedno pytanie, dlaczego
modytom napisał/a:
Nordschleife
a nie Nurburgring... :?: Bo nawet w liknu jak wół stoi Nurburgring... :9:
Puff - 5 Paź 2012, 13:52

A po co te migacze? :F
Parzych - 5 Paź 2012, 14:45

Pufcio, czytamy ze zrozumieniem:
modytom napisał/a:
na torze nie jest sie samemu, dlatego trzeba pamietac o tym żeby nieustannie obserwowac lusterka i w razie konieczności zasygnalizowac chęć ustąpienia szybszemu kierunkowskazem i zjechania na prawa stronę jezdni. Taka niepisana zasada.
gy
modytom - 5 Paź 2012, 15:39

Parzych napisał/a:
Mnie tylko nurtuje jedno pytanie, dlaczego
modytom napisał/a:
Nordschleife
a nie Nurburgring... :?: Bo nawet w liknu jak wół stoi Nurburgring... :9:


Cytat z http://pl.wikipedia.org/wiki/N%C3%BCrburgring

Cytat:
Obecnie w poważniejszych, międzynarodowych imprezach jest używana skrócona wersja toru, stworzona w latach osiemdziesiątych. Istnieje też starsza, dużo dłuższa i trudniejsza trasa, zwana Nordschleife


W skrócie zatem: Nurbungring to okreslenie całego toru, zarówno części GP jak i Pętli Północnej (które łącza sie ze soba przystarych PIT-stopach), na której jechałem, czyli Nordschleife. Zatem pełna nazwa to Nurbungring Nordschleife :hihihi:

Stunt_Man - 5 Paź 2012, 15:40

Parzych napisał/a:
Mnie tylko nurtuje jedno pytanie, dlaczego
modytom napisał/a:
Nordschleife
a nie Nurburgring... :?: Bo nawet w liknu jak wół stoi Nurburgring... :9:


Nürburgring to cały obiekt/tor
Nordschleife to najdłuższa część toru która jest właśnie najbardziej popularna

Krzysiek - 5 Paź 2012, 19:34

AccessX napisał/a:
P.S A ja jestem zazdrosny bo jednak na takim torze to bym chciał poszaleć :)


Trzeba mieć jeszcze czym :)

Puff - 5 Paź 2012, 19:51

Parzych - qle, uciekło :)

Krzysiek napisał/a:
Trzeba mieć jeszcze czym :)

Żeby się dobrze bawić, nie trzeba mieć kilkuset koni pod maską. Mało tego - mając ich kilkaset, większości nie wykorzystasz (śmiało - jedź mocnym autem i wyłącz ESP - rozpieprzysz się na pierwszym zakręcie, jeśli choćby ciut za wcześnie dodasz gazu). De facto więc korzystasz z mocy mocno ograniczonej przez elektronicznego stróża.
Słabszym autem możesz się bawić bez ryzyka, że przodem przeryjesz okoliczną bandę - a frajda nie mniejsza.

Krzysiek - 5 Paź 2012, 20:19

Nie mówię tu o 800 konnym lamborghini gallardo twin turbo... Nie spinaj się tak. ale 60 konnym wolnossącym diesel'em nie naszalejesz... Myślę że tak rs2000 i fajnie by się po takim torze śmigało.
Stunt_Man - 5 Paź 2012, 20:24

Krzysiek napisał/a:
Nie spinaj się tak. ale 60 konnym wolnossącym diesel'em nie naszalejesz...

z taką myślą kupił człowiek bmw i spotkał sie z latarnią amen

AccessX - 5 Paź 2012, 20:31

Krzysiek ale pieprzysz :) .. sory musiałem to napisać.

Tu chodzi o samo miejsce.. słynne miejsce ... że się miało możliwość jazdy na nim.

A nie, zapieprzanie 200KM/h i midzieć tylko rozmazany obraz lub tak jak kolega wyżej wspomniał: PO uja... mocne auto.. jak przy każdym zakręcie trzeba i tak mocno redukować prędkość byś nie przyp...rdolił w jakąś barierkę...

Stunt_Man - 5 Paź 2012, 20:33

AccessX napisał/a:
Krzysiek ale pieprzysz

+1

MisiekT - 5 Paź 2012, 20:38

LOL, ja bym sie tam nawet rowerem chetnie przejechal...
a zeby pojechac takim wiekowym i malo przygotowanym autem to tym bardziej trzeba miec jaja - wiec szacun :ok:

Puff - 5 Paź 2012, 20:53

Krzysiek napisał/a:
Nie mówię tu o 800 konnym lamborghini gallardo twin turbo..

Miałbyś 200-konne BMW i byś się odważył bez ESP pojechać, to gwarantuję, że po powrocie prędko byś relacji z wypadku nie zdał (o ile w ogóle).

Swoją drogą - TT w Lambo może dać grubo ponad 1000 koni, więc te śmieszne 800 to nie jest żadne osiągnięcie, to wręcz tunerska hańba <8>

Krzysiek - 5 Paź 2012, 20:58

jak wam to daje radochę to spoko nie wcinam się, jak dla mnie wole to co mi sprawia przyjemność każdy ma inny gust i koniec. Spinacie się jak bym nawtykał wam od nie wiem kogo. Nie brałbym przyjemności z jazdy 60 konnym autem po torze wyścigowym KONIEC. Nie spinać się już :)
AccessX - 5 Paź 2012, 21:03

Bo wtrąciłeś parę słów.. zupełnie nie pasujących do tek dyskusji :)

Tutaj są ludzie z zamiłowania do aut i tych 60konnych i 250 konnych :)

I wszyscy są na tym samym poziomie :) . Nikt nie jest lepszy/gorszy bo ma .... gorsze/lepsze auto :)

madek - 5 Paź 2012, 21:32

Oglądnąłem filmik, fajna sprawa i ciekawa przygoda :) Oj chciałoby się kiedyś tam polatać, zwłaszcza fiestą :) Poza samą jazdą to obecność tych wszystkich aut dookoła na pewno robi niezapomnianą atmosfere :ok:

Odnośnie dyskusji, to nie prawda że 60KM autem nie można mieć frajdy z jazdy po torze. Przydałoby się tylko sztywniejsze niż seryjne zawieszenie i przyzwoite opony i można się super wybawić, zwłaszcza jak ktoś jest początkującym i nabiera doświadczenia. Mocniejsze auto będzie wiadomo szybsze na prostej, ale w zakręcie już niekoniecznie, tu inne rzeczy o tym decydują.

kuba87 - 5 Paź 2012, 21:35

Krzysiek, to odpal w końcu swojego poganiacza i zapraszamy na tor poznań
Parzych - 5 Paź 2012, 23:08

AccessX napisał/a:
zapieprzanie 200KM/h
200 Koni Mechanicznych na godzinę :?: Hmmm, jeszcze nie słyszałem o takiej jednostce prędkości... :myśli:
AccessX - 6 Paź 2012, 21:22

Parzych... literówka. Chodziło mi o prędkość 200 km/h :)
luk-90 - 7 Paź 2012, 10:32

Też już miałem gorączkę na pętlę północną, ale wtedy trafiłem na oficjalny cennik i się ostudziłem. Bo można grube siano tam zostawić w razie kolizji, a znam siebie i wiem, ze cisnął bym ile się da. Otwarcie mówię, że zadzroszczę jak cholera i gratuluję przejechania i możliwości obcowania z nordshleife. :-)

PS. dziwi Mnie fakt, ze wpuszczają tam ludzi bez kasków ;-|

Puff - 7 Paź 2012, 15:42

luk-90 napisał/a:
Mnie

Autoszacun 200% :rotfl:

Stunt_Man - 7 Paź 2012, 18:18

Pufcio napisał/a:
luk-90 napisał/a:
Mnie

Autoszacun 200% :rotfl:

:cojest:

Żółwik Tuptuś - 8 Paź 2012, 16:46

Panie i Panowie - czapki z głów przed Kolegą modytom, :yes:

Chłopie - zrobiłeś to o czym inni nawet boją się marzyć.

ps: Dziewczynki przestańcie tłumaczyć i wykazywać czemu żadna z was tam nie pojechała.
Powód jest jeden jesteśmy wszyscy żatcy przy Koledze.
Ale mam nadzieje, że to się zmieni :)

Krzysiek - 8 Paź 2012, 16:51

kolejny wiosenny zlot FKP na Nurburgring'u <oki>
Parzych - 8 Paź 2012, 16:51

Rzułf, mnie tylko względy ekonomiczne blokują... :fox: Ale jak wygram parę baniek w totka, to jak wytrzeźwieję i kaca giganta wyleczę, pierwszy wypad za miasto to będzie właśnie na Ring... gy :devil:

A chwilowo na nowe zimówki nawet nie mam... :bezradny:

modytom - 8 Paź 2012, 18:25

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Panie i Panowie - czapki z głów przed Kolegą modytom, :yes:

Chłopie - zrobiłeś to o czym inni nawet boją się marzyć.

ps: Dziewczynki przestańcie tłumaczyć i wykazywać czemu żadna z was tam nie pojechała.
Powód jest jeden jesteśmy wszyscy żatcy przy Koledze.
Ale mam nadzieje, że to się zmieni :)


Dzięki wielkie, tez jestem mega zadowolony i polecam każdemu z Kolegów :)

Krzysiek napisał/a:

kolejny wiosenny zlot FKP na Nurburgring'u


Dla mnie bomba :hihihi:

Krzysiek - 8 Paź 2012, 19:48

Krzysiek napisał/a:

kolejny wiosenny zlot FKP na Nurburgring'u


modytom napisał/a:
Dla mnie bomba :hihihi:


Finansowa :yes:

FiFa - 8 Paź 2012, 22:03

podziwiam Cie! Sam marzylem o takim wypadzie, lecz nie mam z kim :P a z ekipa zawsze razniej! :P :D
Jakbyscie sie jeszcze kiedy wybierali, dajcie znac :P pojade na krzywy ryj za Wami moja fiesta :-P moze sie nie wysra po drodze :cojest: :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group