Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - malowanie zderzaków

yasiek - 29 Wrz 2012, 11:17
Temat postu: malowanie zderzaków
hej,
mam pytanie, jaki jest sens malowania zderzaków spray'em?

kupiłem środek zderzaka przedniego i on jest ładny czarny a narożniki są niestety wypłowiałe, dlatego kupiłem benzynę ekstrakcyjną do wyczyszczenia i spray do plastików na to, dobrze rozumiem? czy muszę ten środek przesprayować też? stary zderzak pospray'owałem na próbę zobaćżę może dzisiaj i porównam efekt jaki ewentualnie dostane na tych narożnikach

jeszcze jedno - jak jest ze zdejmowaniem listewek plastikowych z drzwi? one są na zatrzaski? czy warto je zdejmować i pomalować czy zatrzaski się połamią? chciałbym trochę kurde auto odświerzyć a te wypłowiałe plastiki mnie męczą.
pozdro!

van - 29 Wrz 2012, 12:12

maluj śmiało, dobrze tylko odtłuść sobie i możesz też lekko papierkiem drobnym zmatowić żeby farba dobrze się trzymała

o które listewki w drzwiach pytasz ? wewnątrz ?

yasiek - 29 Wrz 2012, 12:49

ok, listewki w sensie hmm od zewnątrz plastiki na środku drzwi :) boję się trochę tego ściągania bo wszystko przy tym samochodzie okazuje się zwykle mordęgą ;))
van - 29 Wrz 2012, 20:00

nie ściagaj, pomaluj tak jak są tylko oblep dookoła dokładnie taśmą i jakimiś gazetami
Pyros - 30 Wrz 2012, 19:23

A jak dobrze ta powierzchnie przygotowac by wyszło to dobrze? Jaki spray polecacie?
Bo przymierzam sie do machnięcia poszerzeń w xrce(poprzedni właściciel to już robił...niestety niechlujnie).

JoeMix - 30 Wrz 2012, 19:37

Porządnie to trzeba podkładem na plastik i potem odpowiednim lakierem,,, bo inaczej to i tak będzie złazić i tak,,, można też sprayem z puszki,,, odtłuścić i prysnąć,,, tyle ze to będzie na rok czasu.
van - 30 Wrz 2012, 21:12

JoeMix napisał/a:
Porządnie to trzeba podkładem na plastik i potem odpowiednim lakierem,,, bo inaczej to i tak będzie złazić i tak,,, można też sprayem z puszki,,, odtłuścić i prysnąć,,, tyle ze to będzie na rok czasu.
dokładnie tak ale nie do końca, czasem położy się zwykłą farbę z puszki za 8zł i jest na wieki, to zależy od wielu czynników i po prostu trzeba widzieć na czuja czy będzie dobrze tak czy trzeba więcej, ja plastiki np. zawsze matuje i zwykła farba się tego potrafi trzymać
JoeMix - 30 Wrz 2012, 21:27

van, no zawsze są wyjątki potwierdzające regułę :P
yasiek - 8 Paź 2012, 13:07

Dodam od siebie: ja dokładnie wyczyściłem najpierw, odtłuściłem raz, przetarłem papierem (warto, bo zawsze są jakieś ryski) a potem odtłuściłem drugi raz poczekałem aż wyschnie i spray'em pomalowałem. może efekt krótkotrwały ale wygląda super. mam problem ze zderzakiem bo kupiłem tylko środek i oczywiście dziurki i te wypustki są troche w innych miejscach. i jeszcze jedna uwaga - nie radzę ruszać tych czerwonych wstawek - łatwo się łamią, można jedynie odkleić te z przedniego i tylniego zderzaka - ja myślałem, że boczne też są przyklejone i się pomyliłem ;)
pozdro!

aha zderzak mój XRkowy (tylko środek) w toruniu w bhmd sklepie za stówkę nówka :) www.bhmd.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group