Forum FiestaKlubPolska -

Kalendarz 2013 - Kalendarz 2013 - dyskusja ogólna

trzeci - 15 Wrz 2012, 20:21
Temat postu: Kalendarz 2013 - dyskusja ogólna
Mamy już połowę września więc czas najwyższy zająć się tematem kalendarza na 2013 rok.

W tym temacie zaczniemy dyskusję nad tym jak ma wyglądać nasz przyszłoroczny kalendarz. W jakiej ma być formie i jakie zdjęcia, na jakiej podstawie wybrane, mają stanowić jego treść
Czyli ogólnie, co i jak z kalendarzem :)

Zapraszam do dyskusji.
Pozdro ...

Parzych - 15 Wrz 2012, 22:56

Ja bym widział kalendarz w formie zbliżonej do tego z 2009, pionowy i po 2-3 Fiesty na stronie... Oczywiście zdjęcia ostre, wyraźne i przedstawiające cały samochód w ciekawym ujęciu, ale wykadrowany tak, aby zajmował min 1/2 powierzchni zdjęcia...
Puff - 16 Wrz 2012, 11:24

To brzmi jak "idźmy na ilość". Na forum w archiwum nie widzę wpisów dot. tejże edycji, więc nie wiem jak to wyglądało. Niemniej opcji za dużo, poza oczywistymi 3 pasy pion/poziom nie zostaje. Pionowe ciut bez sensu, a poziome... powiem tak - wolę pojedynczą koncepcję, a nie nawrzucanie więcej niż 1 zdjęcia na stronę, które potem komponuje się jak, nie szukając daleko, moje z innym w zeszłym roku (pardon, pasowało to jak pięść do nosa i wyglądało strasznie amatorsko).

Koncepcje jakie ja widzę: auto na stronę, format A3 dzielony na 2, bindowanie spiralą w połowie.
Czemu? Bo jak kalendarz będzie typowo pionowy (jak pasek), to będę go musiał wieszać pod sufitem (na wysokości oczu mam inne rzeczy na ścianie, a nie chcę wiercić kolejnej dziury pod sufitem, bo format nie pasuje nijak do zeszłorocznego...)

Dalej: co w kadrze? Auto - to wiadome. Ale czy musi być na pół kadru? A jak będzie na 1/3, bo wspaniałe tło zajmie większość, to odpadnie w przedbiegach?
Zamiast kombinowania jakie proporcje trzeba zachować między pierwszym planem, a tłem (to mają być wskazówki, a nie ścisłe wytyczne), ustalmy co ma być (lub czego nie ma być) w tle.

Za zdjęciem musi stać jakiś (choćby niewielki) koncept, a nie "a p***lnę sobie fotkę, nuż się załapie". Jeśli to ma być nawet typowe zdjęcie "auto na 1. planie, ładne tło za nim", niech będzie. Lepsze to niż robienie zdjęć na podjeździe czy z praniem w tle (niektórzy będą wiedzieli o co chodzi). Zawieśmy poprzeczkę nieco wyżej, żeby nie było tak, że potem ze 100 czy iluś zdjęć, połowa nie zachęca nawet do otwarcia miniaturki... To ma być konkurs, gdzie wybór zdjęć faktycznie będzie dylematem. Niech będzie takich fot 40, ale każda warta uwagi.

Spytajmy się czasami innych (inni = szczerzy znajomi, którzy potrafią nie tylko chwalić, ale i krytykować) przed wystawieniem zdjęcia czy aby nie trzeba czegoś poprawić lub nieco odpuścić (osobom korygującym rzeczy w programach graficznych pewnie nie jest obcy termin "suwaczki do końca w prawo")

Co do kalendarza jako całości - może wypuśćmy informację teraz. Idzie jesień, potem zima, wiosna i lato. Mamy 4 pory roku, możemy poukładać kalendarz właśnie w taki sposób. Każdy miałby obowiązek przedstawić 4 zdjęcia, po jednym na porę roku. Potem dokonywana byłaby selekcja wg pór roku (pierwsze 3 miejsca zimy łapią się na zimę, itd.).
Kwestia w tym momencie jak rozwiązane zostaną sytuacje typu jedna osoba zgarnia cztery pierwsze miejsca (nieco optymistyczne, ale dla potrzeb rozważań załóżmy taką ewentualność).
Albo jest zezwolenie, albo, żeby nie było przesytu jakimś modelem, można uwzględnić widzimisię Autora (istniałby obowiązek wybrania przez Autora kolejności wybierania zdjęć. Dajmy na to, że wg forumowicza najlepsze byłoby lato, potem zima, jesień i na końcu wiosna. Więc jeśli łapałyby się wszystkie foty, to w kalendarzu wylądowałoby wyłącznie lato.
Z jednej strony może być dzięki temu większe zróżnicowanie, z drugiej możemy stracić w ten sposób naprawdę fajne zdjęcia - choćby uzyskiwały kilka razy więcej głosów niż 2. i 3. miejsce.

Osobną sprawą jest projekt kalendarza. BJ pewnie pozamiata konkurencję, więc tematu dalej nie będę rozwijał :P Co się spodoba, to się spodoba, grunt żeby dać wskazówki jak finalnie kalendarz ma wyglądać (wymiary, konstrukcja).

Kolejna rzecz - klubowe "beta testy". Potknięcia zdarzają się nawet najlepszym, dlatego trzeba koniecznie unikać wpadek typu brakujące, nadmiarowe i, wynikające z tego, poprzesuwane dni w kalendarzu - to jest w końcu przede wszystkim kalendarz, zdjęcia są jego bardzo ładnym, ale jednak dodatkiem.

Inne pomysły:
Jak tak teraz patrzę na kalendarz, to przypomina mi się jedna rzecz, którą bym koniecznie poprawił - oznaczenia sobót/niedziel. Generalnie w kalendarzach ostatnie 2 dni są oznaczone specjalnym kolorem, tutaj tylko jeden, co czasem powodowało, że musiałem się zastanawiać czy dany dzień to sobota czy piątek. Niby pierdoła, ale odejście od takich intuicyjnych rzeczy i utartych schematów rzadko kiedy wychodzi na dobre.

Do głowy wpadł mi też pomysł kalendarza podwójnie bindowanego. Jest to dość szalona idea, bo jeszcze takich cudów nie widziałem, ale dzięki temu dałoby się pogodzić kadry pionowe z poziomymi.
Jak miałoby to wyglądać?
Spójrzmy na obecny kalendarz. Spirala jest u góry, karty przewraca się więc w pionie.
Dodając drugą spiralę w poziomie (i tnąc strony, które mają poziome zdjęcia), można by było obrócić kalendarz o 90°, ciesząc oczy poziomym układem ze zdjęciem pionowym. Jest tylko jedno "ale" - to byłoby możliwe tylko wtedy, gdy zdjęcia w ujęciach pionowych stanowiłyby ciut więcej niż 1/12 kalendarza. Dochodzi też kwestia kosztów - ktoś w końcu musiałby taką specjalność przygotować (choć nawet ręczne poprawki przy tych parudziesięciu kalendarzach, to nie aż taki problem...).
Idea mocno kontrowersyjna, ale co tam - do odważnych świat należy. Jak się przyjmie, to się przyjmie, nie to nic się nie stanie ;)

Także tyle ode mnie na tą chwilę :)

inno - 16 Wrz 2012, 13:22

Pufcio napisał/a:
auto na stronę, format A3 dzielony na 2

taki kalendarz chyba będzie najlepszy, napaćkane kilka zdjęć to za dużo, dobrze jest prosto i czytelnie. tak jak pisze pufcio. to jest kalendarz przede wszystkim, a zdjęcia są dodatkiem.

Pufcio napisał/a:
Niech będzie takich fot 40, ale każda warta uwagi.

ze zdjęciami również się zgadzam. niech będzie widać co to za samochód a nie plener lub panienka. dobrze by było gdyby nie było innych aut w tle.

Pufcio napisał/a:
Mamy 4 pory roku, możemy poukładać kalendarz właśnie w taki sposób

co do pór roku pomysł fajny, podoba mi się. ale zgłaszanie zdjęć i ankiety zrobiłbym do każdej pory roku osobne i do każdej pory roku może każdy zgłosić po jednym zdjęciu, ale żeby nie były te same zdjęcia do różnych pór roku. jeśli ktoś by w dwóch porach roku miał jakieś miejsce na podium to wybiera to które woli, a w drugiej porze roku wtedy ustępuje miejsca następnej osobie (zdjęciu) w kolejności liczby głosów.

Pufcio napisał/a:
klubowe "beta testy"

tego też by się przydało przypilnować, żeby nie było wpadki tak jak z tegorocznym lipcem.

Pufcio napisał/a:
oznaczenia sobót/niedziel.

z tym też się zgadzam, niech będzie czytelniej.

Pufcio napisał/a:
pomysł kalendarza podwójnie bindowanego

tego to ja w ogóle nie rozumiem, chociaż czytałem z 5 razy.

ja mam też dwie propozycje co do układu kalendarza.
Pion:
-na górze zdjęcie
-pod spodem kalendarz
-podział mniej więcej pół na pół

Poziom:
-zdjęcie z jednego boku
-kalendarz z drugiego boku
-proporcje to tak 3/4 na zdjęcie, a 1/4 na kalendarz.

Parzych - 16 Wrz 2012, 14:09

Pufcio napisał/a:
Generalnie w kalendarzach ostatnie 2 dni są oznaczone specjalnym kolorem, tutaj tylko jeden
Nie wiem w jakim kalendarzu masz sobotę oznaczoną tym samym kolorem co niedzielę, ale ja na wszystkich kalendarzach i kalendarzykach jakie znalazłem w domu, mam tylko niedzielę w innym kolorze... :9:
inno - 16 Wrz 2012, 14:10

jacku zwykłe dni czarne, sobota szara, a niedziela czerwona, to takie umowne kolory.
Parzych - 16 Wrz 2012, 14:32

Bardzo ciekawe rzeczy opowiadacie koledzy...

Kalendarz 2011:


2010:

Freeman - 16 Wrz 2012, 14:35

Chodzi o inne kalendarze. Potwierdzam, że w większości kalendarzy sobota i niedziela są wyróżnione.
Parzych - 16 Wrz 2012, 14:37

Pokażcie mi te swoje kalendarze, w których i sobota i niedziela są innego koloru...
Parzych - 16 Wrz 2012, 14:46

Czekam... :fox:

A z koncepcją kilku zdjęć, chodziło mi o to jak w tym prawym z 2009r:

Freeman - 16 Wrz 2012, 14:49

Jacek wpisz sobie w wyszukiwarke fotografii i zobaczysz że sporo ma odróżnioną sobote i niedziele.

A tak poza tym to o pierdołe sie spieramy

Parzych - 16 Wrz 2012, 14:54

Freeman napisał/a:
Jacek wpisz sobie w wyszukiwarke fotografii
Nie ma bata, pokażcie mi swoje tak oznaczone... W kalendarzach na inny kolor są oznaczone święta i niedziele, soboty nie są świętami (a niedziele tak)
Freeman - 16 Wrz 2012, 14:57

W domu mam tylko nasz, w pracy mam jeden i nie wiem czy ma sobotę odróżnioną.
Parzych - 16 Wrz 2012, 15:05

A ja w domu (oprócz naszego) mam jeszcze jeden ścienny i sprawdzałem 5 na różnych wizytówkach, w żadnym nie ma soboty innego koloru... :tyłek:
Freeman - 16 Wrz 2012, 15:17

Mam tylko z telefonu:


inno - 16 Wrz 2012, 16:12

ja też mam z telefonu

a tu z googli
http://dzieci.sdsi.eu.org.../2007/09/01.jpg
http://histmag.org/grafika/menu/kalendarz2.jpg
http://merlin.pl/Kalendar...ig,11,TT121.jpg

Puff - 16 Wrz 2012, 16:47

Post wielkości stodoły, a Parzych najmniejszą pierdołę skomentował :rotfl: :P

A co do podwójnego bindowania, to miałem na myśli takie cudo:


(nie chciało mi się robić wersji fotorealistycznej, więc bez czepialstwa proszę :P )

Mamy zdjęcie w poziomie (jak w tegorocznym - niech będzie styczeń), to zmiana na luty przez przełożenie od góry, a na lutym mamy zdjęcie w pionie (miesiąc obok zdjęcia), więc obracamy kalendarz o 90° i tyle :) Analogicznie, gdyby marzec był w poziomie, to przekładamy luty, z powrotem obracamy o 90° i wszystko "działa" :)

Każdy chyba potrafi sobie wyobrazić jak poszczególne strony musiałyby być docięte/złączone, więc takich detali chyba nie muszę malować :)

trzeci - 16 Wrz 2012, 16:49

Pufcio taki soczysty elaborat machnął a Wy zamiast o meritum to o jakichś detalach ;-))

Myślę, że pierwsza musi zostać omówiona i wybrana kwestia fotek.
Rodzaj, podział na miesiące, ilość na karcie, etc.
Resztę można omówić w gdy fotki będą zgłaszane i potem wybierane.

Parzych - 16 Wrz 2012, 21:16

Pufcio napisał/a:
jak kalendarz będzie typowo pionowy (jak pasek), to będę go musiał wieszać pod sufitem (na wysokości oczu mam inne rzeczy na ścianie, a nie chcę wiercić kolejnej dziury pod sufitem, bo format nie pasuje nijak do zeszłorocznego...)
A jednak wrzucasz propozycję pionowo-poziomą...

Koncepcja : zima-wiosna-lato-jesień jest ok, pod warunkiem, że:
Zima: styczeń i luty,
Wiosna: marzec, kwiecień i maj,
Lato: czerwiec, lipiec i sierpień,
Jesień: wrzesień, październik i listopad,
Zima: grudzień...

Obywatelka Higienistka - 16 Wrz 2012, 21:40

Proponuję zimie do grudnia wrzucić listopad.
Parzych - 16 Wrz 2012, 21:54

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Proponuję zimie do grudnia wrzucić listopad.
Zima zaczyna się 21 grudnia... Poza tym, dziwnie by wyglądało jakby jesień miała 2 miesiące a zima 4...
inno - 16 Wrz 2012, 21:57

Pufcio myślę, że to jednak przerost formy nad treścią, a po drugie to nie wiem czy ktos podjął by się wykonania czegoś takiego. Ja dalej do końca nie rozumiem jakby to miało działać, bo wg mnie trzeba by wyrywać z jednego bindowania kartki kalendarza, raz z jednego raz z drugiego, bo inaczej kalendarz będzie się rozpadał.

Parzych napisał/a:
Koncepcja : zima-wiosna-lato-jesień jest ok, pod warunkiem, że:
Zima: styczeń i luty,
Wiosna: marzec, kwiecień i maj,
Lato: czerwiec, lipiec i sierpień,
Jesień: wrzesień, październik i listopad,
Zima: grudzień...
:ok:

ola zima się w grudniu zaczyna. :rotfl:

Obywatelka Higienistka - 16 Wrz 2012, 22:00

Wiem o tym, ale w listopadzie często już mamy śnieg więc dlatego taką sugestię napisałam...
Już się nie wtrącam.

Puff - 16 Wrz 2012, 22:52

Parzych napisał/a:
A jednak wrzucasz propozycję pionowo-poziomą...

W takim samym formacie jak obecny. Kalendarz pionowy o którym mówiłeś, kojarzył mi się z pasami na 20cm szerokości, długości 70cm.

Cytat:
Koncepcja : zima-wiosna-lato-jesień jest ok, pod warunkiem, że:
Zima: styczeń i luty,
Wiosna: marzec, kwiecień i maj,
Lato: czerwiec, lipiec i sierpień,
Jesień: wrzesień, październik i listopad,
Zima: grudzień...


No i takie ułożenie miałem na myśli. Tyle, że nieco się zapędziłem i nie wziąłem pod uwagę rzeczy tak oczywistej, że żeby zrobić te zdjęcia, to trzeba roku czasu, więc jakoś kalendarz 2013 by wessało :rotfl:

inno - mogę spytać w drukarni czy taki koncept jest wykonalny, choćby z czystej ciekawości :)

Parzych - 16 Wrz 2012, 23:20

Pufcio, zobacz to:
Parzych napisał/a:
Ja bym widział kalendarz w formie zbliżonej do tego z 2009, pionowy i po 2-3 Fiesty na stronie...
I dołącz to:
Parzych napisał/a:
z koncepcją kilku zdjęć, chodziło mi o to jak w tym prawym z 2009r:
Czyli format jak w roku obecnym (oraz 2010 i 2009)...
Puff - 17 Wrz 2012, 00:42

Widziałem już Parzyszku - chciałem jedynie wyjaśnić co ja miałem na myśli, żeby zakończyć ten wątek.
Parzych - 21 Wrz 2012, 23:34

I jakieś karwa ustalenia komuś się nasunęły :?: Bo czas niemiłosiernie zapier.dala... :9:
Puff - 22 Wrz 2012, 00:34

Parzyszek... Tobie jak biszkoptowi - zero własnej inicjatywy... Byś tak sam coś od siebie :P :D :rotfl:
Parzych - 22 Wrz 2012, 00:40

Marudo, pisałem już jak bym kalendarz widział, zrobić projekt :?:
Parzych - 22 Wrz 2012, 00:45

A może mam temat o zdjęciach założyć <???>
bidżej - 22 Wrz 2012, 10:21

po mojemu kilka zdjęć na stronę to pomysł... niebardzo. niby dużo i fajnie, a jakbym się chciał przyjrzeć, to średnio cokolwiek widać.

co do zaznaczania kolorem sobót - nie ma sprawy. W tym roku tego nie zrobiłem żeby nie wprowadzać kolejnego koloru (całość była w lekko szarm + szarobłękitnym).

W razie czego nie ma też sprawy żebym podjął się projektu, byle nie 2 tygodnie przed końcem roku...

trzeci - 22 Wrz 2012, 11:09

Parzych napisał/a:
A może mam temat o zdjęciach założyć <???>

Zanim założymy temat ze zdjęciami to musimy ustalić ile ich wrzucamy do kalendarza.

Na razie ustalenia mamy następujące:

- wykonanie projektu kalendarza: bidżej
- format: A3 dzielony na pół ( nie będzie za mały trochę ? )
- ilość zdjęć: po jednym na stronę lub maksymalnie 3
- soboty: wyróżnione od pozostałych dni tygodnia

Pomysł z porami roku jest OK i można go zrealizować w przyszłym roku.
Aby mieć temat zdjęć z głowy wcześniej to wystarczy, wzorem innych for, co miesiąc robić konkurs na Fiestę/zdjęcie miesiąca.
Wtedy w styczniu mamy zdjęcie zimowe, w kwietniu wiosenne, itd.
I gdy przyjdzie pora robić kalendarz 2014 to zdjęcia już będą.

Jeśli o mnie chodzi, to przy formacie 1/2 A3 wolałbym mieć jedno zdjęcie na stronę.
Tyle póki co :)
Pozdro ...

Puff - 22 Wrz 2012, 13:07

trzeci napisał/a:
format: A3 dzielony na pół ( nie będzie za mały trochę ? )

Obecny to A3+ lub B3, więc można przy tym zostać :)

Parzych - 22 Wrz 2012, 23:53

bidżej napisał/a:
co do zaznaczania kolorem sobót - nie ma sprawy. W tym roku tego nie zrobiłem żeby nie wprowadzać kolejnego koloru (całość była w lekko szarm + szarobłękitnym).
W zeszłym roku i w poprzednich też nie było sobót innym kolorem... A jak ktoś ma problem czy piątek czy sobota, niech se od niedzieli policzy, czy jest jeden dzień czy dwa... :2xf:
bidżej - 22 Wrz 2012, 23:54

a3 na pół to za mało. teraz mieliśmy chyba a3 - i było ok :)
Parzych - 22 Wrz 2012, 23:58

bidżej napisał/a:
a3 na pół to za mało. teraz mieliśmy chyba a3 - i było ok :)
A nie chodzi przypadkiem o bindowanie na środku A3 :?: Że nad "sprężynką" zdjęcie a pod nią dni miesiąca :?: I te połówki dwustronnie zadrukowane...
bidżej - 23 Wrz 2012, 00:00

nie znajduję sensu, gdzie wieszadełko? dziura w górnej części?
Parzych - 23 Wrz 2012, 00:02

bidżej napisał/a:
dziura w górnej części?
Nooo :yes:
Puff - 23 Wrz 2012, 00:52

Parzych napisał/a:
W zeszłym roku i w poprzednich też nie było sobót innym kolorem... A jak ktoś ma problem czy piątek czy sobota, niech se od niedzieli policzy, czy jest jeden dzień czy dwa... :2xf:

Jak Ci się taka wizja kalendarza nie podoba, to nikt Cię nie będzie zmuszał, żebyś go kupował :2xf:
A jak chcesz koniecznie, to sobie możesz przemalować :2xf:

bidżej napisał/a:
teraz mieliśmy chyba a3

To jest większe niż A3 :) Metr mi gdzieś wcięło, ale to jest A3+ albo B3 (o czym już tutaj pisałem).
"A3 na pół" oczywiście, ale w sensie, że z tego (obecnego) "A3" to połową jest kalendarz, połową foto :)

Parzych - 23 Wrz 2012, 01:39

Pufcio napisał/a:
A jak chcesz koniecznie, to sobie możesz przemalować :2xf:
Sam se przemaluj, tylko Tobie marudo nie pasiło że sobota miała kolor dni powszednich... :2xf:
Pufcio napisał/a:
Metr mi gdzieś wcięło
Słabo wyposażony jesteś... gy Obecny ma 45 na 31 cm... :ok:
Freeman - 23 Wrz 2012, 08:55

Z drugiej strony co to za problem i w czym to przeszkadza, aby sobota była zaznaczona kolorem?
trzeci - 23 Wrz 2012, 10:17

Nie przeszkadza w niczym :)

Ostatnie kalendarze to format A3+
Jeśli są za duże to można pomyśleć o czymś mniejszym.

Ustalmy może ile zdjęć wrzucamy na jedną stronę kalendarza, żeby móc założyć temat ze zgłaszaniem zdjęć i móc podać informację ile zdjęć załapie się do kalendarza.
I czy dzielimy ilość zdjęć przez generacje Fiest czy też przyjmujemy inne kryterium :)

bidżej - 23 Wrz 2012, 10:19

po mojemu jedna fota. a kryterium... losowe, byleby zdjęcia ładne były :P
trzeci - 23 Wrz 2012, 10:22

bidżej napisał/a:
po mojemu jedna fota. a kryterium... losowe, byleby zdjęcia ładne były :P

Czyli po prostu pierwsze 12 zdjęć z ankiety łapie się do kalendarza ?

Freeman - 23 Wrz 2012, 10:24

Ja to bym nawet zrobił większy, żeby większą czcionką były dni.

Co do zdjęć to może foto auta, ale razem z kierowcą? Najlepiej różne generacje.

JoeMix - 23 Wrz 2012, 10:29

Cytat:
I jakieś karwa ustalenia komuś się nasunęły :?: Bo czas niemiłosiernie zapier.dala... :9:
Kubeł zimnej wody na głowę, na forum jest 5tyś użytkowników z tego ok 70 klubowiczów,,, a kalendarz zamówiło lekko ponad 40 osób tylko - smutny wniosek, nie cieszy się on dużym zainteresowaniem, nawet klubowicze nie marzą by go mieć na stanie bo by zeszedł w ilości około 100,,, :sad: na mojej grupie paintbalowej na forum jest lekko ponad 200 osób z tego go grupy należy około 30 osób, a kalendarz na 2012 wydrukowany w ilości równo 30 sztuk rozszedł się na pniu jeszcze w grudniu 2011, a w styczniu było dodrukowane 10 sztuk.
bidżej - 23 Wrz 2012, 10:31

nie dawałbym żadnego innego kryterium poza tym, że foto dobre. a to chociażby dlatego, że znajdzie się na forum parę perełek, które nie przeszły/nie zostały zgłoszone we wcześniejszych edycjach :P

jak zaczniemy rozpisywać konkursy na foto z kierowcą, bez kierowcy, wiosną, zimą, w deszczu, w słońcu, w mongolskim stepie, to takie fotki dopiero zaczną powstawać - czyli pierwsze głosowania powiedzmy za miesiąc-półtora... i o ile będzie z czego wybrać (a bywa różnie), to znowu wszystko dostanę 15 grudnia...

Puff - 23 Wrz 2012, 12:29

Parzych napisał/a:
Sam se przemaluj, tylko Tobie marudo nie pasiło że sobota miała kolor dni powszednich... :2xf:

A inni to podłapali i tylko Tobie nie pasuje taka poprawka :2xf: :D

Parzych napisał/a:
Słabo wyposażony jesteś... gy Obecny ma 45 na 31 cm... :ok:

O może "wyposażenie" to Ty się Parzyszku nie martw... chyba, że te ostatnie przytulanie na zlocie miało w sobie drugie dno... :rotfl:

A format "customowy", A3+ (choć tu nie ma unifikacji, więc lepiej podawać, że ma być np. 31x45).
Biorąc pod uwagę wymiary, można od razu podać format zdjęć (aspect ratio), jakie powinny mieć zgłaszane zdjęcia - ułatwi to robotę i zgłaszającym (co się nie okaże, że po "dopasowaniu", w zdjęciu zostanie obcięta jakaś ważna część), jak i edytorom (copypasta zamiast grzebania).

Parzych - 23 Wrz 2012, 12:48

Pufcio napisał/a:
O może "wyposażenie" to Ty się Parzyszku nie martw... chyba, że te ostatnie przytulanie na zlocie miało w sobie drugie dno... :rotfl:
Goń się... gy
Co do sobót, niech se będą inne, a skoro większość uważa że 1 fota na stronę, niech tak będzie, jednak jakby było więcej, to więcej Fiest by się załapało i może byłoby więcej chętnych na kalendarz... :myśli:

JoeMix - 23 Wrz 2012, 13:14

Parzych napisał/a:
jednak jakby było więcej, to więcej Fiest by się załapało i może byłoby więcej chętnych na kalendarz
Coś w tym jest,,, jest ankieta na 12 aut, ktoś głosuje na 3 i żadna nie trafia do kalendarza, więc go nie kupuje bo po co mu kalendarz z fotkami które mu się nie podobały,,,
hanysek - 23 Wrz 2012, 16:41

ale chetni zawsze sa :-) a jak bedziemy sie kierowac tym ze ktos mowi ze ktos nie kupi kalendarza bo mu sie zdjecia nie podobaja..to za rok nie bedziemy juz wogole tematu zakladac o kalendarz...dlatego robimy ankiety i glosujemy... nie zawsze wygraja zdjecia te ktore nam sie podobaja...ale to nie jest powod zeby nie kupowac kalendarza...
Puff - 30 Wrz 2012, 10:44

Kończy się wrzesień, a temat się z miejsca nie ruszył... Może rozpiszmy ankietę dot tego ile ma być zdjęć na stronę (1, 2-3, 4-5) ?

No i przydałby się jakiś temat przewodni... Pomijając to, że możemy rozpocząć realizację na 2014, to trzeba teraz w raptem 2 - 2,5 miesiąca zdjęcia zrobić, wybrać, wpasować w jakiś model kalendarza, wydrukować i wysłać do chętnych. To nie jest dużo czasu...

Nie ruszymy się z tym teraz, to (jeśli) kalendarze trafią do chętnych, to najwcześniej w połowie/końcówce stycznia. A chyba chcemy tego uniknąć, prawda?

trzeci - 30 Wrz 2012, 15:15

No tak właśnie obserwuje temat i widzę, że nawet zbyt wielu chętnych nie ma żeby wogóle o kalendarzu porozmawiać lub napisać swoją opinię.
Może faktycznie ankieta , gdzie nie trzeba zbyt dużo wysiłku tylko kliknąć jedną z opcji, pomoże nam zdecydować szybko przynajmniej o ilości zdjęć.

Myślę, że 4-5 zdjęć to byłoby trochę za dużo.
Więc może końskim targiem, żeby pogodzić stanowiska takie jak bidżeja i Parzycha, zrobimy 2 opcje:
- jedno duże zdjęcie na stronę
- do 3 zdjęć na stronę (jedno główne i dwa dodatkowe)

Ankietę odpalibyłbym dzisiaj wieczorem.

Do Ciebie Pufcio i do bidżej prośba o podanie wytycznych co do jakości, rozmiarów, rozdzielczości, etc zdjęć + opis czego się wystrzegać i czego nie może być na zdjęciach. (bo mogą zostać odrzucone)
Zgłaszanie zdjęć można już ogłosić a ile z nich zostanie wybranych to będzie wiadomo gdy zakończy się ankieta odnośnie ich ilości.

Ktoś chętny do pracy z pakowaniem i wysyłką kalendarzy i do poszukania drukarni ?

bidżej - 30 Wrz 2012, 15:17

wg mnie wymagania jakościowe jak ostatnio :fox:
trzeci - 30 Wrz 2012, 15:22

bidżej napisał/a:
wg mnie wymagania jakościowe jak ostatnio :fox:


Czyli takie ? :
Nic dodać, nic ująć ? ;-))

    Wymagania ze strony bidżeja, który zajmie się składem kalendarza:

    Technicznie:
    - ostre
    - z dobrze oświetlonym autem
    - won z telefonami komórkowymi (niech to będzie zdjęcie zdjęcie z najprostszego kompaktowego automatu, ale normalnego APARATU)
    - nie bać się statywu
    - rozmiar minimalny: odpowiadające 8 MPix. dpi standardowe osiągalne dla Waszego aparatu. na 300dpi przerobię to w corelu (w końcu będzie czas), a przerzucać się fotami po 20mb sztuka to trochę bez sensu.
    - zdjęcia w poziomie

    Estetycznie:
    - z pomysłem
    - w sensownym plenerze
    - jak najwięcej kadrowania z pozycji innej niż "a stoję se, to tak se pyknę zdjęcie" - tzn. inaczej niż w wysokości oczu, z której zawsze auta oglądamy
    - jak najmniej kadrowania pt. "auto w samym środku zdjęcia i nic więcej nie widać"

bidżej - 30 Wrz 2012, 15:24

no i chyba ok :)
Puff - 30 Wrz 2012, 19:46

Generalnie ok :)

Może jeszcze prośba, żeby nie kadrować tak, że auto jest "na styk" (mogą się pojawić takie pomysły), bo jeśli format będzie niestandardowy (tj. nie 4:3, np. 3:2), to żeby w kalendarzu nie było pusto, trzeba będzie to jeszcze dodatkowo wykadrować. Co prawda są ekstremalne sytuacje, kiedy da się wymyślić coś tak, że zdjęcie się poszerzy w pionie bez straty jakości, ale wolałbym się nie bawić, ani nie skazywać bidżeja na operowanie na tak zaawansowanych narzędziach...

Dalej - dodanie punktu, który mówi o tym, że Autor danego zdjęcia zgadza się na jego edycję (dajmy na to, że fota jest świetna, ale w tle mamy kogoś/coś, co można łatwo wymazać w tle czy też tak, że zdjęcie aż błaga o podstawową korekcję tonalną). Żeby jednak nie było totalnej samowolki (ani nikt nie poczuł, że z jego zdjęcia "nic nie zostało", kolokwialnie ujmując, będzie obowiązek przedstawienia zdjęcia "PO", które - wg osoby obrabiającej, winno trafić finalnie do kalendarza. Jeśli ogół się zgodzi na przeróbki (tj. "przypudrowane" zdjęcie spotka się z cieplejszym przyjęciem), to można będzie uznać, że takie zdjęcie chcą mieć na ścianie :)

Unikniemy dzięki temu kwiatków, w których pierwszy plan jest ciemniejszy niż świeżo położony asfalt, a niebo w tle białe niczym śnieg.

Przez myśl przeszedł mi też pomysł, że osoby bardziej obeznane z tematem mogą zgłosić jpg w konkursie, ale foty trzaskać w RAW-ach - możliwość edycji (czyli choćby niwelowanie kwiatków typu białe niebo i temu podobne) jest dużo, dużo większa, do tego prostsza, także wszyscy na tym zyskują :)

To tak na szybko, jak jeszcze coś mi do głowy wpadnie, to na pewno dorzucę :)

Freeman - 30 Wrz 2012, 20:30

Wymagania co do zdjęć są tak opisane, że zupełnie nie wiem czy np moje zdjęcie by się nadawało.
bidżej - 30 Wrz 2012, 22:52

to pokaż :P
Puff - 30 Wrz 2012, 23:07

Ogarnę w niedługim czasie jakieś foto i pokażę na przykładach, żeby nawet kura na pierwszy rzut oka wiedziała o co chodzi :) Przyda się też na przyszłość :)
hanysek - 1 Paź 2012, 06:28

Pufcio jo mom kilka fot zrobionych...ale wlasnie z aparatu z telefonu...a mom dobrej jakosci te zdjecia :) a jak wom nie bydom pasowac ze z telefonu to wcale nie byda wciepywac :9: ....
bidżej - 1 Paź 2012, 06:34

raczej na świecie nima dobrych fotek z telefonu... :(
Puff - 1 Paź 2012, 10:58

Hanysek... z tymi fotami jest taki problem, że one fajnie wyglądają na ekranie telefonu, jak je wyświetlisz na ekranie, to już gorzej. A po wydrukowaniu nie da się na nie patrzeć, niestety.
trzeci - 1 Paź 2012, 18:51

hanysek napisał/a:
Pufcio jo mom kilka fot zrobionych...ale wlasnie z aparatu z telefonu...a mom dobrej jakosci te zdjecia :) a jak wom nie bydom pasowac ze z telefonu to wcale nie byda wciepywac :9: ....

Hanysku, pogadaj z Pufciem to Ci takie fotki XRki strzeli, że normalnie arbuz zblednie ;-))

Obywatelka Higienistka - 1 Paź 2012, 21:45

Miałam się nie wtrącać, ale wrzucę jeszcze swoje 5 groszy gy
Mam takiego o to pomysła aby na pierwszą stronę kalendarza o ile się da wrzucić w komplecie wszystkie serie Fiest - np. z fotek ze zlotów czy z neta ->wytnij, wklej, kopiuj, photoshop, corel... nie wiem nie znam się, ale może się da :)
Coś w ten deseń jak zrobił Szmelcwagen - akurat tylko coś takiego znalazłam... http://www.wallpaperpimpe...00-id-48718.htm

bidżej - 1 Paź 2012, 23:07

zdjęcie typowo prospektowe, bardzo ciężko będzie zrobić coś podobnego "amatorsko"
Puff - 1 Paź 2012, 23:11

Też można, pytanie jak długo ktoś będzie tytułówkę oglądał... takie rzeczy to już detale, które ew. można w PS-ie zrobić, bo szkoda kompletować kilka generacji w jednym miejscu, żeby specjalnie takie foto zrobić - niemniej, jak ktoś chce, to proszę bardzo :) Na pewno docenimy :)
hanysek - 2 Paź 2012, 22:11

a moze zdjecia w tle kalendarza kazdej frakcjii...na kazdy miesiac...jest chyba 12 frakcjii ktore maja swoje foty..czy stare, czy nowe..i na kardzym miesiacu po 3 zdjecia Fiest z kazdej wlasnie frakcjii :-) wiem ze pewnie bujom w oblokach .... :rotfl: ale taki mie pomysl przyszedl...
Obywatelka Higienistka - 2 Paź 2012, 22:30

Dać mu wódki, dobrze mówi :ok:
hanysek - 2 Paź 2012, 23:11

Ola ...styknie debowego :cojest:
DziDzia - 2 Paź 2012, 23:17

Ja mam taką sugestię, żeby liczba dni w miesiącu zgadzała się z liczbą dni w kalendarzu. Albo na odwrót.



pozdro :!:

JoeMix - 3 Paź 2012, 05:33

DziDzia, to było poniżej pasa...
Puff - 3 Paź 2012, 07:50

Się Joe przejmujesz :P BJ pewnie będzie jeszcze długo o tym słyszał :D Co nie znaczy, że i tak nie odwalił kawałka dobrej roboty :)
DziDzia - 3 Paź 2012, 08:06

To nie miało być złośliwe, szydercze czy inne jakieś takie nie miłe. Chodzi o to, aby sprawdzić to 17 razy.. Bo w tego rocznym kalendarzu mamy dwa takie błędy (lipiec, październik), co bardzo ujmuje profesjonalizmowi kalendarz i potrafi być mylące. A sprawdzić to nie jest trudno.



pozdro :!:

JoeMix - 3 Paź 2012, 08:18

Pufcio, racja :ok:
trzeci - 3 Paź 2012, 08:26

Pomyłki się każdemu zdarzają, ale faktycznie ktoś od nas mógł sprawdzić wersję beta czy wsio się zgadza.
Na pewno w tym roku takiej rzeczy nie będzie bo bidżej już pewnie wyczulony jak diabli na tym punkcie ;-))

Pomysł hanyska jest fajny, bo zdjęć frakcyjnych w kalendarzu chyba za wiele nie było jeśli wogóle były.
Może umówmy się tak, że jeśli jakieś frakcje się zbiorą i zrobią sobie grupową sesję fotograficzną to ich zdjęcia będą miały pierwszeństwo w kalendarzu.
A wolne strony uzupełni się zdjęciami pojedyńczymi wybranymi w ankiecie.
Hmmm ... ?

arecki - 3 Paź 2012, 08:40

trzeci napisał/a:
Może umówmy się tak, że jeśli jakieś frakcje się zbiorą i zrobią sobie grupową sesję fotograficzną to ich zdjęcia będą miały pierwszeństwo w kalendarzu.
:ok:

BTW, to fajnie by było zobaczyć na kalendarzu swoją mordę anie tylko same fiesty w kółko (zdjęcie frakcyjne z userami itp)..w końcu to klubowy kalendarz... ozor

hanysek - 3 Paź 2012, 16:21

jo jes za :-) my juz na przyklad momy zdjecie frakcyjne gotowe :-) Pufcia produkcji :ok: :yes:

Uploaded with ImageShack.us i z tego co pamietomto niuektore frakcje maja swoje zdjecia :ok: wiec pomysl jes do zrealizowania :yes:

Obywatelka Higienistka - 3 Paź 2012, 17:05

No arecki, to wreszcie będzie dobry pretekst abyś zjawił się na spocie gy
trzeci - 6 Paź 2012, 12:28

No dobrze, czyli mogę rozumieć że ruszamy w ten weekend z tematem o wrzucaniu zdjęć.
Pierwszeństwo w kalendarzu będą miały zdjęcia frakcyjne a resztę stron uzupełni się pojedyńczymi , wybranymi w ankiecie.
Temat postaram się założyć dziś wieczorem i myślę, że czas do końca miesiąca będzie OK.
Potem (w listopadzie) ankieta , czas dla bidżeja na złożenie projektu , jakaś krótka dyskusja z sugestiami i poprawkami, tak żeby pod koniec listopada dać kalendarz do druku a w grudniu rozsyłać.

Jeszcze raz pytanie: ktoś chętny do zajęcia się wysyłką ?
Albo ma ktoś namiar na tanią drukarnię ? (druk cyfrowy)

Magda M. - 6 Paź 2012, 12:42

Trzeci - wysyłkę mogę na spokojnie ogarnąć, ale drukarni żadnej nie znam... znaczy sąunas jakieś małe drukarnie, zle żadnych dojść czy coś to nie mam.
DziDzia - 6 Paź 2012, 23:04

Druk cyfrowy to nie problem. Gorzej ze sprężynkami :p



pozdro :!:

bidżej - 9 Paź 2012, 22:28

może warto byłoby dopuścić zdjęcia już zgłaszane, ale nie wybrane do kalendarza? bo parę fajnych by się znalazło :>
trzeci - 10 Paź 2012, 07:12

bidżej napisał/a:
może warto byłoby dopuścić zdjęcia już zgłaszane, ale nie wybrane do kalendarza? bo parę fajnych by się znalazło :>

Naturalnie, że tak :)
Wiadomo, że nie ma co powielać tych samych zdjęć ale te które były zgłoszone a nie trafiły do kalendarza mogą być śmiało zgłaszane jeszcze raz.

Puff - 10 Paź 2012, 07:46

Tylko, żeby autory tychże dysponowali jeszcze oryginałami, bo co nam po miniaturkach 1024x768... :)
bidżej - 10 Paź 2012, 20:49

to może jakiś klubowy mailing z informacją o konkursie, z zaznaczeniem możliwości zgłaszania zdjęć zgłoszonych już do poprzednich edycji?
madek - 11 Paź 2012, 17:08

Powiem tak, patrząc co się działo do tej pory w akcjach z kalendarzami, to zasady wrzucania zdjęc w obecnej formie spowodują że w ostatni dzień będzie prośba aby wrzucić jakiekolwiek fotki, nawet te robione skarpetką i domofonem. Moim zdaniem to nie powinien być konkurs kto zrobi profi foto, tylko akcja zebrania ciekawych zdjęć aut klubowych. Czepianie się o to że od fiesty do krawędzi jest 50 px a nie 100px spowoduje to co napisałem wyżej...
Puff - 11 Paź 2012, 17:24

madek napisał/a:
nawet te robione skarpetką i domofonem

Jeśli chcesz oglądać coś takiego przez najbliższy rok, to proszę bardzo - kalendarze do kupienia za 10zł na Allegro czekają :P

A tak poważniej - ustosunkuj się do tego, co napisałem w tamtym temacie, bo kadrowanie to akurat najmniejszy problem z tym zdjęciem.

Freeman - 11 Paź 2012, 17:43

Jak to Gimbusiki mówią są cycki jest główna, więc proponuje zdjęcia fiest z Paniami eksponującymi rzeczone wcześniej cycki. Gwarantuje, że nikomu nie będzie przeszkadzało kadrowanie, plan itd.
madek - 11 Paź 2012, 17:45

Pufcio napisał/a:
Jeśli chcesz oglądać coś takiego przez najbliższy rok, to proszę bardzo - kalendarze do kupienia za 10zł na Allegro czekają :P

Nie mówię że chce oglądać, ale może się okazać że będzie trzeba :P Po prostu nie można wymagać super poprawnych i artystycznych zdjęć na forum motoryzacyjnym. Z rozmiarem to wiadomo że jest to wymóg techniczny, i co do tego nie mam żadnych uwag.

Freeman - 11 Paź 2012, 17:51

Może być w tym trochę racji, bo ładna fiesta może przepaść w głosowaniu dlatego, że inne będą miały lepsze zdjęcia zrobione.
Puff - 11 Paź 2012, 22:42

"lepszość" zdjęć to kwestia gustu - poprzednie kalendarze są tego doskonałym przykładem - nie zawsze zdjęcie najładniej "cyknięte" jest najlepsze, jednakże faktem jest, że ładne zdjęcie (technicznie) często się dostanie, bo cóż z tego, że auto super, skoro fota marna...

Tak ten świat już jest skonstruowany i nic na to nie poradzimy... Głosujących jest wielu i ciężko o gustach dyskutować. Bardziej martwiłbym się tym, że oddać głos może każdy na forum, a kupi go ułamek procenta użyszkodników, więc de facto ktoś może wybierać zdjęcia do kalendarza, którego w życiu nie zobaczy...

BuMeL - 12 Paź 2012, 08:30

Pufcio napisał/a:
Bardziej martwiłbym się tym, że oddać głos może każdy na forum, a kupi go ułamek procenta użyszkodników, więc de facto ktoś może wybierać zdjęcia do kalendarza, którego w życiu nie zobaczy...


Pitolisz, jak biała bedzie w kalendarzu to moze i z 4 kupie :p

Freeman - 12 Paź 2012, 09:11

BuMeL, i to jest właśnie to. Mojego auta nie będzie, a i tak kupię kalendarz.
BuMeL - 12 Paź 2012, 11:22

w ubiegłym roku nie kupiłem bo zwyczajnie nie miałem kasy, w tym roku i tak kupię bo sobie obiecałem, ilość zakupionych jest zależna od obsady ;) więc nie być taki wspaniałomyślny tylko zachęcaj innych.

Zamawiam 1-4 jak już wyżej wspomniałem.

i zachęcam innych :-)

szczepan522 - 12 Paź 2012, 12:28

A może po prostu na główną stronę wrzucić jakieś informacje podstawowe z jakąś zachętą ? może do kalendarza dodać jakąś smycz FKP (oczywiście wbić w koszta) ? plus m@iling do wszystkich raz w tygodniu :) ot tak żeby pamiętali...

Pufcio: "tygodniowy maling" to pomyłka - ludzie uznają to za spam... nadgorliwość jest gorsza of faszyzmu. Jednorazowo można, ale takie rzeczy to konsultować z Prezesem (jednorazowy mailing popieram)

Piter - 17 Paź 2012, 18:23

Eeee a do kiedy się zdjęcia daje?
Wisni@ - 17 Paź 2012, 18:27

do dnia 31.10.2012
Piter - 17 Paź 2012, 18:29

Acha, to może coś zmęczę

Pufcio: wiadomość jest w pierwszym temacie :P

mlodyfiesta - 18 Lis 2012, 16:23

następny kalendarz proponował bym z jakimiś ładnymi kobietkami (czytaj nie zdzirami) wtedy myślę będzie więcej chętnych i jak to wspomniał szczepan522 dodać do tego np smycz z długopisem, lub np. wyrobić breloki.
Puff - 18 Lis 2012, 16:38

Nie można wymusić, by zdjęcie było z kobitą, bo nie każdy ma kogoś do "wypożyczenia" na taką sesję. Poza tym mieliśmy tutaj sytuację, że tematem zdjęcia była kobieta, a auto było hen, daleko w tle... to ma być kalendarz moto przede wszystkim, więc jeśli taki wariant się pojawi, to w zasadzie większość zdjęć byłaby z pannami wyłożonymi na masce :D

... no chyba, że miałyby to być atrakcyjne właścicielki tych aut, to wtedy mielibyśmy tutaj konkurs jakiego najstarsze wydry z FKP nie pamiętają ;)

Swoją drogą... "zdzira" to pojęcie tak szerokie, że obejmuje wszystko - od panien z kiecką nad kolana do roznegliżowanych, solaryzowanych, tlenionych blondyn, czyszczących maskę swoimi walorami... Z tego też względu powyższa propozycja - choć może wydawać się dziwna - byłaby chyba całkiem dobrym kompromisem :)

Peedro - 18 Lis 2012, 17:06

Pufcio napisał/a:
to w zasadzie większość zdjęć byłaby z pannami wyłożonymi na masce :D


Czy ja wiem :P u mnie maska jest strasznie miękka :cojest: mogła by nie wytrzymać naporu :hahaha:

Puff - 18 Lis 2012, 17:08

Peedro napisał/a:
u mnie maska jest strasznie miękka :cojest: mogła by nie wytrzymać naporu :hahaha:

Jakbyś wziął pannę, która ma na sobie 20kg szpachli, to byłbyś sam sobie winien :D :rotfl:

mlodyfiesta - 18 Lis 2012, 23:53

Mówię tu o fotach "ze smakiem" jakie zrobił klubowy kolega po fachu Kamil Wolski bodajże dla Adamusa :) I dziewczyna była na nich taka jak powinna.

Projekt mógł by być np. dodatkiem w stylu EXCLUSIVE :hihihi: dla zainteresowanych teraz już projekt by ruszył na kalendarz 2014r. I przyjmowane by były zdjęcia teraz po nowym roku. Tak by przez rok uzbierać odpowiednią ilość zdjęć.

Puff - 19 Lis 2012, 00:00

Nie będę się wypowiadał w kwestiach "powinna", bo nie wiem o jakim zdjęciu mowa :)

W każdym razie jak masz w głowie plan jak miałoby to wyglądać (oprócz oczywistości :P ), to jesteś zaproszony do tematu, który niebawem powstanie (kształt kalendarza ad. 2014). A nuż ludziom się taka wizja spodoba.

JoeMix - 19 Lis 2012, 08:20

Był kalendarz gdzie były fotki na których były dziewczyny - jakiegoś większego zainteresowania niż takim normalnym to chyba nie było,,,
Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2012, 09:55

A co z damską częścią Forumowiczek? My chcemy mężczyzn tak jak Wy kobiet :D
Puff - 20 Lis 2012, 11:54

Ale my nie mamy biustów, więc jesteśmy mniej fajni :D
Parzych - 20 Lis 2012, 13:30

Pufcio napisał/a:

Ale my nie mamy biustów, więc jesteśmy mniej fajni :D
I mamy włochate nogi, a co poniektórzy dobrze rozwinięte mięśnie piwne... :devil:
Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2012, 13:40

Ale macie inne fajne rzeczy gy
Puff - 20 Lis 2012, 15:00

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Ale macie inne fajne rzeczy gy

Ale to nie "kalendarz chopperowca", żeby zdjęcia z brodami umieszczać...

mlodyfiesta - 20 Lis 2012, 17:26

Obywatelka Higienistka niestety muszę stwierdzić, że jesteś jak wiesz w mniejszości :sad: ale dla ciebie może chłopaki z jakiejś frakcji zrobią takie seksowne zdjęcie teamu :hihihi: by było dla wyrównania :-P
Mariox003 - 23 Gru 2012, 14:37

A tak w ogóle kiedy kalendarze zostaną wysłane? :-P
Freeman - 23 Gru 2012, 15:55

W grudniu popołudniu. Czyli wkrótce.
trzeci - 23 Gru 2012, 20:56

Czekam na nie, bo tuby już dotarły i jestem gotów do pakowania.
Ale pewnie dotrą najwcześniej w tej przerwie między Świętami a Sylwkiem , więc jak znam życie to i w tym roku wysyłka będzie po 1-ym stycznia :|

Marcin - 24 Gru 2012, 09:56

teee Prezes a znaczki będziesz sam ślinił? :fox:
Parzych - 24 Gru 2012, 12:27

Marcin, wypożyczy śliniarkę... gy
Freeman - 24 Gru 2012, 12:29

Prezes ma psa wyszkolonego do ślinienia znaczków.
Marcin - 24 Gru 2012, 12:59

Freeman napisał/a:
Prezes ma psa wyszkolonego do ślinienia znaczków.

taa wciąga pyskiem a wychodzi... albo już nic...

bidżej - 25 Gru 2012, 16:46

nie wiem, co wam kobitki przeszkadzają. do tej pory w propozycjach pojawiło się bodajże kilka zdjęć z kobitkami i fiestami i mnie osobiście podobały się wszystkie :D


tak BTW, poniżej mały rekonesans tegorocznego kalendarza polowagenów:

http://www.fotosik.pl/pok...f54955b35c.html
http://www.fotosik.pl/pok...e5315bc3c8.html

kalendarz jak kalendarz, może się podobać albo nie, ale zdjęcia wszystkie mają fajne (całość do obejrzenia po zalogowaniu na forum)

Puff - 25 Gru 2012, 16:48

Yyy... co mają tuby, lizanie i kobiety wspólnego ze sobą? Bo trochę nie ogarniam tego tematu już... :rotfl:
szczepan522 - 25 Gru 2012, 19:24

bidżej napisał/a:
zdjęcia wszystkie mają fajne


twierdzisz że nasze są jakieś takie nijakie ? Nasze też są fajne :2xf: przynajmniej Ja się niczego nie wstydzę i co roku kalendarz będzie wisiał w tym samym miejscu (publicznym miejscu)

Puff - 25 Gru 2012, 20:30

szczepan522 napisał/a:
twierdzisz że nasze są jakieś takie nijakie ?

Mało w nich fantazji (to tak á propos drugiego zdjęcia, choć osobiście mam mieszane uczucia). Z kolei pierwsze... niby fajnie, ale... prześwietlone, do tego w tle ta ławka i ludzie. Pasuje jak pięść do nosa :)

Przy okazji:
szczepan522 napisał/a:
przynajmniej Ja się niczego nie wstydzę

Piszemy tutaj po polsku kolego, nie angielsku. Dużą literą piszemy co najwyżej zaimki w drugiej osobie (Ty, Wy) - jako wyraz szacunku do rozmówcy / rozmówców. Całą resztę zaimków (czyli m.in. ja, on, ona, ono, my, oni, one), jeśli nie liczyć sytuacji, gdy zaczynamy nimi zdanie, pisze się małą literą. A już zwłaszcza zaimki osobowe pierwszej osoby liczby pojedynczej (ja, mnie, mi, mną) - ktoś może pomyśleć, że masz kompleks wyższości... Swoją drogą, że wygląda to głupio :P :)

JoeMix - 25 Gru 2012, 20:35

Inne wykonie kalendarz (nie motoryzacyjnego) http://aukcje.wosp.org.pl...intball-i678211
bidżej - 25 Gru 2012, 20:42

Puf śmiem twierdzić, że technicznie i kompozycjyjnie zdjęcia są jednak momentami lepsze i możemy je podać za wzór. tu link do całości (powinien działać):

https://plus.google.com/photos/108817697637393897735/albums/5820413284004166449?banner=pwa&authkey=CIXQrseZzqiJJg

Puff - 25 Gru 2012, 20:45

Cóż, styczeń jest świetny, do tego kwiecień interesujący, o lipcu wspomniałem, no i marzec (jakby zmienić ustawienie, wyciąć ławkę i to prześwietlenie). Reszta bez szału :) W sensie: nie jest brzydko, ale nie ma takiego "o, fajne!", nie mówiąc już o "o, wow!" :)
Parzych - 25 Gru 2012, 20:51

bidżej, nie wiem czy wkleiłeś link do tego kalendarza co chciałeś, ale ten polowski na pewno lepszy od naszego nie jest... gy
DemptD - 25 Gru 2012, 22:15

też będę upierdliwy
maj - auto z dziurą zamiast znaczka..
sierpień - przednia szyba masakrycznie brudna
październik - piękny 'lens flare' :D

Parzych - 25 Gru 2012, 23:20

Jacuś, oczywiście o polówkach mówisz... :devil:
bidżej - 25 Gru 2012, 23:59

chopy, ja o fotach mówię, a nie o kalendarzu. nasze też są ok, dałem tamte jako przykład fajnie zrobionych!
drjanusz - 26 Gru 2012, 15:02

Parzych, Masz racje choćby i dla tego że to wieśwageny ;-(
Kruszon - 3 Sty 2013, 10:43

Rok leci a kalendarza jak nie bylo tak nie ma, więc co jest?
Parzych - 3 Sty 2013, 11:46

Kruszon napisał/a:
więc co jest?
Czwartek... :devil:
szczepan522 - 3 Sty 2013, 19:08

Kruszon napisał/a:
więc co jest?
styczeń :)



https://www.facebook.com/...&type=1&theater

ja mogę jedynie sobie pooglądać swoją fiestę na face zbuku (więc nie marudź) tylko uzbrój się w cierpliwość :ok:

Freeman - 3 Sty 2013, 19:51

Wydrukuj sobie i powieś
Kruszon - 3 Sty 2013, 20:35

Zarty macie mocne.... ale czy ktos potrafi odpowiedziec normalnie?
trzeci - 3 Sty 2013, 21:10

No niestety ale kalendarze będą wysyłane w ciągu następnego tygodnia.
W poniedziałek odbieram je z drukarni w Zielonej Górze i potem, będąc na montażu w Volkswagenie w Polkowicach, będę je sukcesywnie wysyłał.
Tuby już przygotowane, kwity nadania na pocztę również, więc zostanie pakowanie i zawożenie na pocztę.
Przepraszam za opóżnienie bo miało być inaczej w tym roku a wyszło jak zawsze :|

Parzych - 3 Sty 2013, 21:13

Kruszon napisał/a:
czy ktos potrafi odpowiedziec normalnie?
Odpowiadam normalnie: Arturro oprócz obowiązków związanych z Forum, ma jeszcze rodzinę i pracę, a doba nie jest z gumy i organizm ludzki czasami wymaga snu, dodatkowo przed chwilą były święta i nowy rok... Było powiedziane że kalendarze zostaną wysłane po nowym roku, więc uzbrój się w cierpliwość...
szczepan522 - 3 Sty 2013, 23:00

Parzych, wyjąłeś mi to z ust...
Marcin - 3 Sty 2013, 23:16

Artur z drukarni przy obwodnicy?(jak tak to obok mojej pracy) Jak coś to daj mi część to Ci pomogę, przy okazji mi nie będziesz musiał wysyłać.
trzeci - 4 Sty 2013, 09:56

Wal do sowy, bo ona je odbierze a ja od niej.
sowa - 5 Sty 2013, 11:28

Marcin z innej drukarni, odbieram raczej popołudniu-tzn po telefonie od nich. Mam nadzieję, że kolo ogarnie skład, bo druknięte już są <8>
Marcin - 5 Sty 2013, 11:45

ja w tym tygodniu pracuje do 14, mogę zajechać do Ciebie po pracy. Niech Prezio jeszcze się określi czy chce mojej pomocy z wysyłką.
trzeci - 5 Sty 2013, 15:54

Dam Ci znać Marcinie :)
Zdzwonimy się w poniedziałek.
Dzięki za chęci.
Pozdro ...

Marcin - 5 Sty 2013, 19:07

okej :)


edit.....

Tuby i kalendarze odebrane od Sowy... częściowo spakowane... przy dobrych wiatrach jutro całość trafi na pocztę.

szczepan522 - 8 Sty 2013, 22:21

Marcin napisał/a:
przy dobrych wiatrach jutro całość trafi na pocztę.
powiało nadzieją :jupi:
trzeci - 9 Sty 2013, 00:32

Lubię to <oki>

;)
Dzięki Marcino !

hubi_2006 - 9 Sty 2013, 10:07

Dyskusja ogólna, a zatem zapytam czy nie lepiej podawać na forum zdjęcia ze znakiem wodnym, a czyste i wybrane do kalendarza wysyłać na mail dla wykonawcy lub moderatora działu? Na niezła.pl w poczekalni pojawiły sie foty fiest z fkp, których nie uploadowali ich ownerzy. Jeśli im to nie przeszkadza to oczywiście mi nic do tego, ale jednak ktoś podbiera te foty i potem je publikuje bez poinformowania.
Puff - 9 Sty 2013, 10:57

Pomysł nie jest taki głupi :) A sama strona nie jest jakoś bardzo zła - dodają choć info dot. autora... na innych możesz nawet o czymś takim zapomnieć... Przydałby się link do źródła i byłby komplet. Reklamy nigdy za wiele ;)
JoeMix - 9 Sty 2013, 12:58

hubi_2006 napisał/a:
Dyskusja ogólna, a zatem zapytam czy nie lepiej podawać na forum zdjęcia ze znakiem wodnym, a czyste i wybrane do kalendarza wysyłać na mail dla wykonawcy lub moderatora działu? Na niezła.pl w poczekalni pojawiły sie foty fiest z fkp, których nie uploadowali ich ownerzy. Jeśli im to nie przeszkadza to oczywiście mi nic do tego, ale jednak ktoś podbiera te foty i potem je publikuje bez poinformowania
Że tak powiem na naszym forum robimy identycznie,,, jak ktoś ma z tym, problem to kto mu broni sygnować swoje zdjęcia przed wrzucaniem na forum?

---

Kod:
trochę nabroiłem w tym poście, bo klikło mi się "edytuj" zamiast "cytuj" :P
~bidżej

Marcin - 9 Sty 2013, 20:00

20 minut temu skończyłem pakowanie... ;-| niestety trwało to dłużej niż zakładałem, ale całość jest w statusie "ready to go"


bidżej - 9 Sty 2013, 20:04

JoeMix napisał/a:
Że tak powiem na naszym forum robimy identycznie,,, jak ktoś ma z tym, problem to kto mu broni sygnować swoje zdjęcia przed wrzucaniem na forum?


i otóż to.

Marcin, gitara :ok:

Freeman - 9 Sty 2013, 20:09

Fajnie to wygląda.
Parzych - 9 Sty 2013, 23:00

Marcin, który mój :?: :D
BuMeL - 14 Sty 2013, 09:50

U mnie już wisi :ok:
Marcin - 14 Sty 2013, 10:14

:-)

tak na wszelki wielki sprawdzajcie tuby czy nikt się nie chciał do nich dobierać

Parzych napisał/a:
Marcin, który mój

20-ty :-P

JoeMix - 14 Sty 2013, 13:48

BuMeL napisał/a:
U mnie już wisi :ok:
Mój się,,, rozciąga :hihihi:


bidżej - 14 Sty 2013, 17:51

mój też już u mnie :V:

JoeMix, ja swój włożyłem na chwilę do tuby zwinięty w drugą stronę i wyciągnąłem prosty jak strzała :D

DemptD - 14 Sty 2013, 18:18

a u mnie poczta w kulki leci nunu
Peedro - 14 Sty 2013, 19:22

Moje się prostują na stole :)
szczepan522 - 14 Sty 2013, 19:40

DemptD napisał/a:
a u mnie poczta w kulki leci
Nie tylko u Ciebie <czerwonakartka>
mick1973 - 14 Sty 2013, 20:16

No a mój czeka na poczcie. :) Awizo w skrzynce na listy sobie leżało.
Freeman - 14 Sty 2013, 21:24

Do mnie też dzisiaj doszedł. Juę się prostuje.

PS. Duże były koszty lub zniszczenia wysyłania kalendarzy w kopertach? Te w tubach bardzo długo się zwijają (ten na 2012 jeszcze nie jest do końca wyprostowany.

Parzych - 14 Sty 2013, 21:43

Mój odebrany z poczty ok 19:30... :radocha:
sowa - 14 Sty 2013, 22:55

Freeman, koszty te same ale zniszczenia znacznie większe.
Spróbujcie zwinąć je w drugą stronę i włożyć na noc do tuby powinno wystarczyć <8>


nie dogodzisz normalnie..... nie dogodzisz :devil:

Freeman - 14 Sty 2013, 23:03

Aśka ja się nie czepiam tylko pytam.
sowa - 14 Sty 2013, 23:13

jacha <bat>


ale tak na serio przy kopertach było kilku wspaniałomyślnych przedstawicieli PP upychających przesyłkę formatu A3 do euroskrzynki.... co jaaa nie złożę ? jaaa? listonosz roku????

Freeman - 14 Sty 2013, 23:29

No i wszystko jasn. Tylko nie bij. Tłumaczenie bardziej pomaga.
Mariox003 - 15 Sty 2013, 13:49

Do mnie wczoraj dotarł, i już cieszy oko wisząc na ścianie, tylko go wyprostowałem, co 5 minut mi zajęło :D
madek - 15 Sty 2013, 18:08

Moja sztuka także doszła, dzieki jest fajowy :)
FiFa - 15 Sty 2013, 18:48

moj dzisiaj doszedł do mnie! :)
szczepan522 - 15 Sty 2013, 19:33

Odebrany, szczesliwy... Dziekuje :-)
Puff - 15 Sty 2013, 22:29

Wreszcie jest i mój :)
Prostowanie będę musiał przeprowadzić dwuetapowe, franca nawet po potraktowaniu wygięciem w drugą stronę i przekiblowaniu w tubie, dalej się gnie... :D

Parzych - 15 Sty 2013, 23:28

Odnośnie kalendarza mam jedno wielkie zastrzeżenie, większość zdjęć jest ZA CIEMNA :!: Zastanawia mnie tylko kto dał ciała, np. zieloniutka MK1 w kalendarzu wygląda jak szarobura... :fox:
hanysek - 16 Sty 2013, 02:00

albo czegos niedoczytolech...albo jestech niepelnosprytny...
dotarl do mie kalyndorz...ale na rzodnyj stronie nie widza ani frakcji Śląskiej ani Wawy Team...jo wciepnoł pomysł...wiekszość było za :) ino 2 frakcje zrobiły zdjęcia frakcyjne... a i tak ich nie uwzględniono....a mialy byc podkladem na kerymś miesiacu... Pufcio sie tak staroł żeby te zdjęcie było jak nojlepsze..a nie powiem ile ludzi sie poświęcało żeby przyjechać na zrobienie zdjęcia...i bardzo prosze MODÓW o nie usówanie mojego posta!!!!!!

Parzych - 16 Sty 2013, 02:11

Dokładnie karwia, gdzie karwia są zdjęcia frakcyjne, które miały z automatu wejść do kalendarza :?: Ja się KARWIA pytam, GDZIE ONE KARWIA SĄ :?: :nagana: Potwierdza się powiedzenie "w ch*ja cięcie też zajęcie... :krzesłemgo: To ja karwia molestuję ludzi, żeby przyjechali na sesyjkę do karwia kalendarza, a karwia zdjęcia frakcji NIE MA :!: To po ch*j było robić zdjęcia frakcyjne i zawracać ludziom dupę :?:
hanysek - 16 Sty 2013, 02:15

Jacuś przynajmniej Ty mnie poprzesz.....
Parzych - 16 Sty 2013, 02:24

No baaa Michałku, skoro w tym roku zdjęcia frakcyjne nie weszły do kalendarza, to albo z automatu wchodzą do następnego na 2014, albo nie zawracamy ludziom dupy...
JoeMix - 16 Sty 2013, 05:57

Parzych napisał/a:
Potwierdza się powiedzenie "w ch*ja cięcie też zajęcie...
Zobacz jakie zainteresowanie i ile zdjęć już jest na kalendarz na nowy rok,,, na miesiące grudzień-styczeń
szczepan522 - 16 Sty 2013, 08:27

JoeMix napisał/a:
Zobacz jakie zainteresowanie i ile zdjęć już jest na kalendarz na nowy rok,,, na miesiące grudzień-styczeń
0 tudzież 1 (którego nikt nie widział) :rotfl: Za kilka miesięcy będzie afera dlaczego to, a nie inne zdjęcie jest w kalendarzu, zamiast od razu się postarać i jechać strzelić kilka fot wybrać jedno i przesłać...
Puff - 16 Sty 2013, 12:08

Parzych napisał/a:
Odnośnie kalendarza mam jedno wielkie zastrzeżenie, większość zdjęć jest ZA CIEMNA :!: Zastanawia mnie tylko kto dał ciała, np. zieloniutka MK1 w kalendarzu wygląda jak szarobura... :fox:

To może być kwestia osadzonego (lub nie) profilu kolorów. Zdjęcia z mk1 nie były przeze mnie dotykane w ogóle, więc jeśli zostało strzelone w takiej, a nie innej przestrzeni barwnej, to nie ma w 100% gwarancji, że wyjdzie tak, jak to widać na ekranie. Na przyszłość trzeba będzie to sprawdzić - do tej pory nie spotkałem się z tym, że aparat osadza swój profil, który bardzo ściemnia zdjęcie. Na szczęście takie zdjęcia to wyjątki.

hanysek, Parzych - miały być, summa summarum mogę zacytować Joe:
JoeMix napisał/a:
Zobacz jakie zainteresowanie i ile zdjęć już jest na kalendarz na nowy rok,,, na miesiące grudzień-styczeń

I to oddaje istotę problemu. Poza tym formuła byłaby rozbita - miało być wcześniej, wyszło jak zawsze, etc.
Nie bójcie jednak nic, zdjęcia się nie zmarnują - zostaną użyte, nie przepadną, więc nie będzie można powiedzieć, że robota była zrobiona za "fajnie, żeście wrzucili". Też chciałem, żeby nasze się w kalendarzu znalazło, więc tym bardziej powinienem przepychać pomysł, ale to nie Wiejska w Warszawie, żeby przepychane były pomysły za wszelką cenę, bez spojrzenia na całość.
Miało być, nie było, mea culpa. Możecie się burzyć, ale zanim zaczniecie podnosić krzyk, zastanówcie się gdzie te zdjęcia (biorąc pod uwagę obecny layout kalendarza) miałyby wylądować :) Każdemu fajnie się gada, dopóki sam nie musi godzić ognia z wodą... :)

Popchnijcie innych ku temu, żeby zrobili zdjęcia frakcyjne, to zrobi się bardzo fajny kalendarz. A nie, że są dwa zdjęcia frakcji i basta...

grzesiek646 - 16 Sty 2013, 17:42

Właśnie odebrałem swoje z poczty !

Jestem zadowolony ! :)

DZIĘKI ZA FAJNĄ STRONE TYTUŁOWĄ !! Milo :)

MONIA - 16 Sty 2013, 22:06

hanysek napisał/a:
ale na rzodnyj stronie nie widza ani frakcji Śląskiej ani Wawy Team...jo wciepnoł pomysł...wiekszość było za ino 2 frakcje zrobiły zdjęcia frakcyjne... a i tak ich nie uwzględniono....a mialy byc podkladem na kerymś miesiacu...
ot to też mi się ciśnienie podniosło ,jechałam specjalnie żeby zrobić fotki,pomiędzy garkami a przygotowaniami do obrączkowania :twisted:

Pufcio napisał/a:
Miało być, nie było, mea culpa. Możecie się burzyć, ale zanim zaczniecie podnosić krzyk, zastanówcie się gdzie te zdjęcia (biorąc pod uwagę obecny layout kalendarza) miałyby wylądować
może ...okładka

Hanysek jakby było 12 fotek frakcyjnych ..... :-)

Puff - 17 Sty 2013, 00:09

MONIA napisał/a:
może ...okładka

Gdyby w środku było kolejne 12 zdjęć z ludźmi, to czemu nie. Będzie edycja 2014, a chętnych na focenie więcej, to się pomyśli. Póki co wygląda to strasznie biednie :(

hanysek - 17 Sty 2013, 01:51

ale widza że nie jestech jedyny kto coś mo do powiedzenia...za to szacun :) ktoś kiedyś wciepywoł foty jak kiedyś zloty wyglądały i komentarze że teraz modzi nie umią sie na zlotach zjawić jak staro gwardia....
jo i tak staro gwardia podziwiom :D DO NICH WIELKI SZACUN :ok:
ale my..te cienkie Bolki chcemy tyż coś do FKP wniesc...a komentowac kożdy umie!!!!!!!!! ale poza Fiesta Squadem i Wawa Team nikt sie nie postaroł o zdjęcie.. A MĄDRYCH DO KOMENTOWANIA TU NIE BRAKUJE!!!!!

bidżej - 17 Sty 2013, 13:20

no i otóż to.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group