Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] 1.8D nie chodzi na niskich obrotach

Surf3r - 9 Wrz 2012, 12:09
Temat postu: [MK3] 1.8D nie chodzi na niskich obrotach
Witam
Mam mały problem z silnikiem 1.8 D.
Wyjaśnię po kolei co sie dzieje w takim razie :
jakiś kilka tygodni temu rozebrałem cały układ czyli skrzynie wał simmeringi nowe i większości rzeczy przeczyszczone z brudu od srodka poprostu silnik był nie zadbany. Misę pokleiłem bo była popękana. Gdy już wszystko z powrotem złożyłem silnik nie chodzi Mi na niskich obrotach. zapalać zapala po 5-10 s krecenia i gdy sie gazuje to chodzi ale gdy przechodzi do niskich obrotów gaśnie i tak za każdym razem. Rzecz jasna kopci jak chole.... normalnie bo jest rura wydechowa zdj. i własnie wychodze z pytaniem dlaczego ganie dlaczego nie utrzymuje sie na niskich obrotach? nawet na sprzęgło nie reaguje . Mam nadzieje że szybko dostane odp

szumi81 - 18 Wrz 2012, 20:40

zależy od koloru spalin, może po posklejaniu miski ma zbyt duże ciśnienie w bloku.
kuba87 - 18 Wrz 2012, 20:50

szumi81 napisał/a:
zależy od koloru spalin, może po posklejaniu miski ma zbyt duże ciśnienie w bloku.

głupota. ma być szczelne bez wycieków i koniec kropka. za wyrównywanie ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz silnika służy odma.
odnośnie obrotów. wymieniałeś rozrząd w nim?

Stunt_Man - 18 Wrz 2012, 21:58

szumi81 napisał/a:
zależy od koloru spalin, może po posklejaniu miski ma zbyt duże ciśnienie w bloku.

:hahaha:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group