Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK2] Przełącznik świateł

dajuko - 4 Wrz 2012, 15:11
Temat postu: [MK2] Przełącznik świateł
Witam,
od paru dni światła mi przerywają (wraz z podświetleniem deski), gdy poruszam manetką przód tył czasami styka. Dodam też,że strasznie nagrzewa mi się plastikowa osłona kierownicy nad manetką zmiany świateł. Miał ktoś podobny problem?

szczepan522 - 4 Wrz 2012, 15:26

dajuko napisał/a:
Witam,
od paru dni światła mi przerywają (wraz z podświetleniem deski), gdy poruszam manetką przód tył czasami styka. Dodam też,że strasznie nagrzewa mi się plastikowa osłona kierownicy nad manetką zmiany świateł. Miał ktoś podobny problem?


nie masz przypadkiem czegoś jeszcze pod światełka podłączone ?

dajuko - 4 Wrz 2012, 15:53

mam oddzielnie zrobiony przełącznik świateł mijania, manetką włączałem tylko pozycję
Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 19:46

dajuko, - zdejmij osłonę kolumny kierownicy i popraw styki na kostce do przełącznika.

Jak nie pomoże to popraw styki w przełączniku i będzie oki.

dajuko - 4 Wrz 2012, 19:56

ok, dzięki - na razie wymieniłem przełącznik na oryginalny który dostałem w pudle z zapasowymi częściami jak kupiłem fieścinkę i wieczorem jadę sprawdzić jak działa :)
dajuko - 6 Wrz 2012, 16:08

niestety nie pomogło. Dzisiaj podczas rozruchu autko wolno kręciło, okazało się,że przełącznik będąc na pozycji wyłączonej, przepuszczał dalej prąd i całą noc światła pozycyjne mi się paliły. Jak poruszam przełącznikiem przód tył to przestaje stykać/styka. Czy to wina przełącznika czy muszę szukać przyczyny gdzieś indziej?
Żółwik Tuptuś - 6 Wrz 2012, 20:28

Cytat:
dajuko, - zdejmij osłonę kolumny kierownicy i popraw styki na kostce do przełącznika.

Jak nie pomoże to popraw styki w przełączniku i będzie oki.

JoeMix - 6 Wrz 2012, 22:04

dajuko napisał/a:
Dzisiaj podczas rozruchu autko wolno kręciło, okazało się,że przełącznik będąc na pozycji wyłączonej, przepuszczał dalej prąd i całą noc światła pozycyjne mi się paliły.
Nie bardzo wiem co Ci napisac, to po wymianie przełacnziak nie sprawdziłeś czy światła się świeca czy nie,,,,
dajuko napisał/a:
Czy to wina przełącznika czy muszę szukać przyczyny gdzieś indziej?
A weź miernik i go sprawdź, bo w pudle mógł się znaleźć, bo ktoś miał taką usterkę, walnął do pudła i założył sprawny a Ty teraz wymieniłeś popsuty na popsuty.
dajuko - 6 Wrz 2012, 22:18

Nie świeciły się, przejechałem 20km, wróciłem, wyłączyłem światła przełącznikiem i nie świeciły się na bank! rano przyszedłem i świeciły się na pozycji wyłączonej, przy czym gdy dotykałem przełącznika przestawał świecić.
Żółwik Tuptuś - 6 Wrz 2012, 22:30

Cytat:
dajuko, - zdejmij osłonę kolumny kierownicy i popraw styki na kostce do przełącznika.

Jak nie pomoże to popraw styki w przełączniku i będzie oki.

chathouk - 12 Wrz 2012, 13:14

ja na twoim miejscu pomierzylbym napiecia na przewodach na poczatek. pozniej rozbebeszyl przelacznik, bo z tego co wiem lubia sie przepalac w srodku czasami. Ja mialem problem z dwoma kablami (znikaly mi swiatla mijania) i jak sie ruszylo dzyndzlem od swiatel to lapaly napiecie lub nie i raz swiecily a raz nie, winne byly temu kable od napiecia i masy, musialem wymienic kawalki kabli i dziala. A z z pozycja swiecaca na wylaczonych swiatlach to wydaje mi sie ze raczej przelacznik w srodku jest juz uszkodzony.

Winne temu ze raz swieci raz nie moga byc tez szybkozlaczki w kostce, z ktorymi tez walczylem i wygralem bez ich wymiany:D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group