Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Nie działa jeden kanał drugi trzeszczy w wzmacniaczu.

zabka35i - 20 Sie 2012, 21:29
Temat postu: Nie działa jeden kanał drugi trzeszczy w wzmacniaczu.
Nagle przestał mi grać jeden kanał w wzmacniaczu a drugi trzeszczy Blaupunkt GTA 4100. Połączenia po sprawdzane wszystkie. Wiecie może co mogło się stać ( pytam by mniej więcej poznać koszta naprawy by mnie nie naciągi w ewentualnym serwisie)
JoeMix - 21 Sie 2012, 09:02

Trzeba wymontować wzmacniacz i sprawdzić na boku na pewnym sygnale i napięciu, prawdopodobnie walnięty,,,
zabka35i - 21 Sie 2012, 10:26

Dodam jeszcze że ten kanał który nie działa to po sprawdzeniu: na low pass i flat nie gra a na hight pas gra normalnie.
Puff - 21 Sie 2012, 11:43

Selektor padł? Bo jednoczesny pad ścieżki i filtru wydaje się mało prawdopodobny...
zabka35i - 21 Sie 2012, 12:39

Co do tego kanału, który działał tylko hight pass to wina lezy po stronie przełacznika odpowiadającemu za wybór filtrów. A jeśli chodzi o kanału, który trzeszczy ( zwłaszcza na filtrze dolno przepustowym) to jeszcze nie udało mi się zlokalizować przyczyny.
JoeMix - 21 Sie 2012, 12:45

Trzeszczy na pewnych częstotliwościach pewnie, dlatego że filtr padł lub sama końcówka nie wyrabia,,, - można tak zgadywać prawie bez końca
zabka35i - 21 Sie 2012, 13:08

Coż oddam do serwisu bo nie chcę tam nic po psuć bardziej. Póki co mam 3 w pełni dziaałające kanały, czwarty w hight pass tez moze grać. Więc zmostkuję lewy kanał dla skrzyni a na prawym będą grać Hertz Dcx 130. A po urlopie oddam wzmacniacz do naprawy.
Marcin - 28 Sie 2012, 08:11

jak filtr pada to przeważnie mocno tnie po częstotliwości albo w ogóle nie puszcze sygnału (zależy od budowy), jak jeden kanał mocno zniekształca, a masz 3 pozostałe dobrze działające to bardziej obstawiałbym na uszkodzony wzmacniacz końcowy, sama końcówka lub sterowanie. Mogły się też gdzieś pojawić zimne luty. Koszty mogą być różne, zależy ile sobie serwis policzy robocizny, bo części strasznie drogie nie są.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group