Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] 1.4 TDCi - wymiana oleju i filtra oleju

damianowski11 - 11 Sie 2012, 20:04
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - wymiana oleju i filtra oleju
proszę o podanie instrukcji jak w temacie, gdzie w tym aucie znajduje się filtr oleju?
Parzych - 11 Sie 2012, 20:27

Filtr na ogół znajduje się w dolnej części silnika, z kanału nie sposób go nie zauważyć...
misiak - 12 Sie 2012, 16:01

A widzisz parzych... filtr oleju jest od góry. Do tego jest wkładka a nie metalowy nakręcany. Żeby dobrać się do filtra musisz zdjać część dolotu- pierwszy taki plastikowo-gumowy przewód łapiący powietrze. Pod nim zobaczysz chłodniczkę oleju i obudowę filtra.
Jak zmienić olej i filtr?
Potrzebne narzędzia: klucz oczkowy/nasadowy 21 do okręcenia korka spustowego i klucz 27 nasadowy do odkręcenia pokrywki filtra.
1. Przy zmianie oleju silnik powinien być rozgrzany, powiedziałbym nawet mocno- ułatwia to spływanie oleju.
2. Kluczem nasadowym 27 odkręcamy trochę pokrywkę filtra oleju. Odkręcamy korek wlewowy.
3. Odkręcamy korek spustowy kluczem 21 (oczkowy lub nasadowy, polecam nasadowy) i siup zlewamy oleja. Jak masz czas to może i godzine se zlatywać.
4. Wyciągamy filter oleju, zmieniamy uszczelkę znajdującą się na pokrywce (tak profilaktycznie), smarując ją przy tym (może być starym olejem).
5. Zakładamy filter, zakręcamy pokrywkę, składamy dolot, zakręcamy korek spustowy.
6. Korek spustowy dokręcamy z wyczuciem- dość mocno ale tak żeby gwintu nie zerwać.
7. Lejesz olej, sprawdzasz czy wszystko ok, zakręcasz korek zalewowy i jazda ;)

mkapi - 27 Sie 2012, 20:08

A ja mam pytanie
Bo niegdługo czeka mnie wymiana filtra paliwa ?
Czy w tym modelu mk6 1,4 tdci 2002 rok. trzeba zalewac filtr paliwa ?
czy wystarczy potem pompką podpompować.

khaki - 27 Sie 2012, 20:49

Wystarczy pompką, aż ucichną szmery bąbli powietrza.
mkapi - 27 Sie 2012, 21:09

dzieki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group