Forum FiestaKlubPolska -

Linkownia - 10 ulepszeń, które zepsuły samochody

JoeMix - 26 Lip 2012, 05:43
Temat postu: 10 ulepszeń, które zepsuły samochody
http://autokult.pl/2012/0...amiast-reki/top

I co o tym sądzicie?

Mariox003 - 26 Lip 2012, 07:42

zgadzam się w 100% z tym, i dlatego wolę stare samochody, i chcę mieć stare auto do końca życia(choćby moja fiesta), wolę zaufać sobie niż komputerowi. ni to frajdy, ni to żadnej przyjemności z czegokolwiek, za dużo bajerów, za dużo elektroniki. to co wymienił autor artykułu to zaledwie namiastka tego co "likwiduje" prawdziwą motoryzację. zawsze chciałem mieć dodge-a Challengera rt, albo mustanga, to czysta moc, ale co poradzić, technologia, i już takich aut produkować nie będą. Stunt Man może pochwalić się czystą mocą w swoim pontiacu, wie co dobre.
hubi_2006 - 26 Lip 2012, 08:02

bla bla bla takie spostrzeżenia autokultu
markos2101 - 26 Lip 2012, 09:54

JoeMix napisał/a:
co o tym sądzicie?

akurat taką pokrywę "BARABUS 6,3 S biturbo" chciałbym mieć pod maską w oblokach

JoeMix - 26 Lip 2012, 15:20

markos2101, serio,,, ja wolałbym silnik a nie pokrywę :P

W 100% zgadzam się z ręcznym w końcu to hamulec pomocniczy czy awaryjny,,, i nie wyobrażam sobie takiego hamowania z przycisku, bez regulacji siły,,, nie lubię tez jak auto próbuje być mądrzejsze ode mnie i zgadzam się z tym że jest obecnie za duża za mądrej elektroniki (za to kierowcy coraz głupsi),,, no i nowe auta rzadko są ładne (ale to już kwestia gustu).

vegetagt - 26 Lip 2012, 16:08

Ciekawe, jak dokładnie brzmi przepis na temat hamulca ręcznego. Przecież przeróbka ręcznego na hydrauliczy to jest N w badaniu okresowym.
Puff - 26 Lip 2012, 19:41

7) mnie przeraziło... kobita nawet butów pewnie nie zdjęła, a już musiała światu oznajmić jak to się świetnie bawiła... ten świat dąży do zagłady :/

8) z kolei daje nadzieję, że banda niedzielniaków kiedyś po prostu wsiądzie do dupozowu, a on grzecznie, bezpiecznie i, co ważne, PRZEWIDYWALNIE zawiezie jego i ew. resztę ludzi do punktu przeznaczenia...

zdaszek - 27 Lip 2012, 16:25

Mnie się podobał filmik na zakończenie 10 :ok:
MisiekT - 27 Lip 2012, 17:02

Mariox003 napisał/a:
chcę mieć stare auto do końca życia

plusem nowych aut jest to, ze po wypadkach najczesniej wychodzi sie z auta o wlasnych silach i otrzepuje syf z ubrania... jezdzac 20-letnim autem niestety nie masz tego komfortu i to raczej przebija te 10 punktow autokultu (powiedzmy 5, bo polowa to goopoty) :fox:

Stunt_Man - 27 Lip 2012, 22:59

MisiekT, chcesz sie zderzyć swoją nową fiestą z moim 26 letnim samochodem? zobaczymy kto sie otrzepie a kogo bedą zdrapywać :hihihi:
Puff - 27 Lip 2012, 23:31

:rotfl:
McLfan - 28 Lip 2012, 02:00

Takiś pewny swego, Stunt_Man?

Zajrzyj na to, zanim rzucisz rękawicę.

http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

JoeMix - 28 Lip 2012, 06:53

To że stare auta są twarde to mit,,, problem jest z nowymi bo skala zniszczeń zawsze jest ogromna, nie ważne czy prędkość była 30 czy 130,,, stare wozy przy niskich prędkościach odbijały się od przeszkód, problem taki że z ich fabrycznej sztywności niewiele po latach zostało,,,
MisiekT - 28 Lip 2012, 08:37

Stunt_Man napisał/a:
chcesz sie zderzyć swoją nową fiestą z moim 26 letnim samochodem?

nie ma sprawy - jak tylko wartosc ubezpieczeniowa znacznie przekroczy rynkowa :ok:
nowe auta po wypadkach wygladaja gorzej - ale to tylko wyglad - po to, zeby kierowca i pasazerowie mogli przesiasc sie do innej fury i jechac dalej...

jak ktos nie wierzy wystarcza statystyki sprzed 20 lat - kilka razy mniej aut i znacznie mniejsze predkosci, a smiertelnosc w wypadkach kosmicznie wyzsza

JoeMix napisał/a:
stare wozy przy niskich prędkościach odbijały się od przeszkód

skoro sie odbily, to cala sila szla na kabine i ludzi w srodku, fizyki nie oszukasz, sila uderzenia gdzies sie podziac musi

Puff - 28 Lip 2012, 10:51

McLfan - pragnij zauważyć, że przód Volviaka zachował się tak, jakby miał zamontowany silnik z tyłu... a to jest kombi... :) Dalej taki przekonany?
Stunt_Man - 28 Lip 2012, 11:41

MisiekT napisał/a:
nie ma sprawy - jak tylko wartosc ubezpieczeniowa znacznie przekroczy rynkowa
nowe auta po wypadkach wygladaja gorzej - ale to tylko wyglad - po to, zeby kierowca i pasazerowie mogli przesiasc sie do innej fury i jechac dalej...

ja rozumiem. strefy zgniotu i tak dalej :)

Mariox003 - 29 Lip 2012, 00:41

Cytat:

Mariox003 napisał/a:
chcę mieć stare auto do końca życia

plusem nowych aut jest to, ze po wypadkach najczesniej wychodzi sie z auta o wlasnych silach i otrzepuje syf z ubrania... jezdzac 20-letnim autem niestety nie masz tego komfortu

może i tak, ale ja bardziej ufam starym autom niż nowej technologii

Stunt_Man - 29 Lip 2012, 01:10

MisiekT napisał/a:
nowe auta po wypadkach wygladaja gorzej - ale to tylko wyglad - po to, zeby kierowca i pasazerowie mogli przesiasc sie do innej fury i jechac dalej...

ale tak mi sie przypomniało... nie zabija prędkość tylko jej nagła utrata
a ja bym nie utracił prędkości tylko staranował malutką fieścinke która waży prawie że o połowe mniej bo jest z nowej cienkiej blachy :rotfl:

McLfan - 29 Lip 2012, 12:36

Co z tego, skoro kolumnę kierowniczą miałbyś w czole? :-P
Stunt_Man - 29 Lip 2012, 15:38

McLfan napisał/a:
Co z tego, skoro kolumnę kierowniczą miałbyś w czole? :-P

a dlaczemu? :)

markos2101 - 29 Lip 2012, 21:05

Stunt_Man napisał/a:
strefy zgniotu i tak dalej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group