Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK1] Problem z montażem przednich błotników

Cichy - 23 Lip 2012, 20:36
Temat postu: [MK1] Problem z montażem przednich błotników
Witam,
potrzebuję porady, od dwóch dni męczę się z nowymi wytłoczkami przednich błotników. Głównym problem jest szczelina między błotnikiem a drzwiami, wygląda to tak, że przy słupku oraz progu jest mała szczelina, natomiast po środku tej linii szczelina jest sporo większa.
Może ktoś z was miał już ten problem podczas naprawy swojej Fiesty możliwe, że problemem jest jakość samych błotników.
Dodatkowo gdyby ktoś posiadał zdjęcie tej części karoserii zaznaczonej na zdjęciu kwadratem to bardzo bym prosił, może źle ustawiam elementy i stąd moje problemy.

Pozdrawiam

JoeMix - 23 Lip 2012, 20:50

Cichy napisał/a:
Głównym problem jest szczelina między błotnikiem a drzwiami, wygląda to tak, że przy słupku oraz progu jest mała szczelina, natomiast po środku tej linii szczelina jest sporo większa.
Tak, to prawdopodobnie przez wypukłość błotnika,,,
Cichy napisał/a:
Dodatkowo gdyby ktoś posiadał zdjęcie tej części karoserii zaznaczonej na zdjęciu kwadratem to bardzo bym prosił, może źle ustawiam elementy i stąd moje problemy.
Tam ba być równo i ma być przerwa,,,
Laskosz - 23 Lip 2012, 22:16

a mnie sie wydaje że pas przedni masz jakiś za wąski :) bo jest taka możliwość
ale większe prawdopodobieństwo jest w tym że błotniki sie ze starości i nie właściwego magazynowania wygły...

http://www.fiestaklubpols...r=asc&start=560

zerknij na mój temat chyba od 29 strony

Rkalitka - 23 Lip 2012, 23:32

Przede wszystkim te rzemieślnicze błotniki nigdy nie były idealnie wykonane i zazwyczaj były jakieś problemy z montażem precyzyjnym - pozostaje albo modelowanie i zabawa do pożądanego skutku albo olać i zostawić
Cichy - 25 Lip 2012, 21:45

Dziękuję za wypowiedzi, dziś to już wygląda lepiej jednak do ideału jeszcze nie doszedłem.
Trochę żmudnej roboty i musi się udać, tym bardziej że kolejne auto, które czeka na naprawę będzie bardziej wymagające i jeśli fiesta wyjdzie źle to nie ma sensu się za nie brać :-) .
Oglądałem również przedni pas i faktycznie nosi on ślady wcześniejszych napraw, stad pewnie te problemy, fiestka musiała mieć przygody w przeszłości. Na tydzień mam przerwę od prac przy aucie, lecz gdy wrócę i się już uda, to się oczywiście pochwalę efektem :) .

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group