Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - skrzynka bezpieczników

yasiek - 14 Lip 2012, 12:17
Temat postu: skrzynka bezpieczników
hej,
czy mógłby ktoś powiedzieć do czego są po kolei bezpieczniki w mk2? mam te płaskie.. W szczególności trzeci od lewej - wydawało mi się, że może być z nim coś nie tak - wyjąłem i włożyłem spowrotem a dzisiaj padł mi akumulator. Czy przy tym gnieździe powinna być też na dole jakaś blaszka? u mnie nie ma.. może coś wysunąłem? Sorry ale nie ogarniam za bardzo. Aha zanim się rozładował po wyjęciu kluczyka ze stacyjki paliła się lampka akumulatora a po przekręceniu kluczyka nie paliła się lampka od podgrzewania świec ale mimo to odpalał. Dzisiaj rano ta lampka od podgrzewania świec się zapaliła ale już nie odpalił. Później podładuję, ale czy muszę od razu do elektromechanika czy spróbować pojeździć?
Pozdrawiam,
Jasiek.

vegetagt - 14 Lip 2012, 14:20

yasiek, na odwrocie klapki zasłaniającej bezpieczniki jest legenda. Jak nie masz klapki, to cykne foto. Jedno gniazdo bezpiecznika też mam bez dolnej blaszki, właśnie chyba trzecie od lewej.
JoeMix - 14 Lip 2012, 16:05

yasiek napisał/a:
Aha zanim się rozładował po wyjęciu kluczyka ze stacyjki paliła się lampka akumulatora
Walnięty alternator (dioda w mostku)
yasiek - 14 Lip 2012, 17:56

Joe trafiłeś w dziesiątke :D fiesta już oddana do naprawy i dzwonił właśnie z taką diagnozą. I dzięki vegeta mam przykrywkę ale nie zauważyłem :)
uoko - 23 Wrz 2014, 10:10

Podepnę się do tematu trochę. Czy ktoś wie gdzie znaleźć, lub na jaką wymienić skrzynkę bezpieczników do MK1? Moja już niestety jest tak przepalona że żadne przeczyszczanie nie pomoże.
Wodnikczek - 23 Wrz 2014, 10:52

POszukam może znajdę
van - 23 Wrz 2014, 23:24

można coś ustrugać samemu albo wymienić na taką z mk2(najprościej)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group