Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Lary - 19 Cze 2012, 22:34
Temat postu: Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Czy ktoś usuwał wgniecenia bez lakierowania?
Jest sporo firm które się tym zajmują.

Mam kilka wgnieceń na masce i takie jedno nieładne na dachu a nie uśmiecha mi się tego szpachlować i malować całych elementów :|

LOY - 20 Cze 2012, 07:59

usuwał ..usługa nazywa sie zazwyczaj "smart repair " Jak maja doswiadczenie to miejsce wypchniecia wgniotki bedzie niezauwazalne. W przypadku gdy pekł lakier lub szpachla -pomoze juz tylko lakiernik . Zanim sie napalisz odłóż kasę -te naprawy sa dość kosztowne . \Usuniecie kliku wgniecen na jednym elemencie szybo moze byc duzo drozsze niz lakierowanie
Lary - 20 Cze 2012, 15:10

Jasne najpierw poproszę o wycenę tego cholerstwa ;)
Mam nadzieję że nie będzie tak źle.

uri90 - 20 Cze 2012, 19:57

jeśli element był szpachlowany, to nikt sie nie podejmie wypychania, a samo wypychanie rzeczywiście jest kosztowne, bo jest to proacochłonne, ale lakier zostaje ori, więc coś za coś, chyba, że ktoś ma element szpachlowany, albo powtórnie lakierowany i na nim kilka wgniotek, to bym sie nie zastanawiał tylko oddał do lakierowania. no chyba ze wgniotka tylko jedna
Lary - 20 Cze 2012, 21:02

Element nie był nigdy szpachlowany ani lakierowany.
Generalnie jak czytam o tym w internecie to wszędzie widnieją slogany że jest od 30 do 70% taniej niż tradycyjna naprawa (czyli szpachlowanie i malowanie) dlatego zapytałem.

No nic będę musiał się zorientować na żywo w takim razie.
Albo sprzedać auto :twisted:

dzwon - 28 Wrz 2012, 12:56
Temat postu: Re: Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Lary napisał/a:
Czy ktoś usuwał wgniecenia bez lakierowania?
Jest sporo firm które się tym zajmują.

Mam kilka wgnieceń na masce i takie jedno nieładne na dachu a nie uśmiecha mi się tego szpachlować i malować całych elementów :|


Ja usuwałem. Fajna technologia. Dużo tańsza niż z lakierowaniem i szybsza. Oczywiście można zrobić tylko wtedy jeśli lakier masz oryginalny i nie został naruszony. U mnie się sprawdziło po gradobiciu. A robiłem w Warszawie w serwisie Puller. Nie wiem czy kojarzysz? Ale porządnie robią.

Aruturo - 2 Paź 2012, 00:42

Można i tak: http://www.youtube.com/wa...player_embedded
autoPDR - 14 Lip 2017, 07:35

Witam wszystkich.
Specjalizuję się w usuwaniu wgnieceń z zachowaniem oryginalnej powłoki lakierniczej.
Jeżeli ktoś z Was, ma wgniecenia na samochodzie i chciałby się ich pozbyć Zapraszam

rontise - 30 Sie 2017, 18:55

autopdr, pomijając twoją reklamę to mógłbyś przybliżyć nieco na jaki kosztu musiałby się przygotować autor tematu?
ZolSot2 - 28 Wrz 2018, 22:08

Za takie rzeczy nie warto zabierać się samemu... Jest mnóstwo firm, które bezinwazyjnie usuwają wgniecenia.
Więcej informacji o metodach takiej naprawy znajdziesz na: http:/spam Ja za usunięcie jednego wgniecenia u mechanika zapłaciłam niecałe 60zł.

kropka392 - 29 Paź 2019, 14:06
Temat postu: USUWANIE WGNIECIEC BEZ LAKIEROWANIA
Witam,czy jest w woj lodzkim jakis konkretny warsztat w ktorym usuwaja wgniecenia bez lakierowania?oczywiscie chodzi mi o fachowcow a nie dziechciarzy i partaczy,o ludzi ktorzy maja pojecie ,srodki i narzedzia.pozdrawiam wszystkich i czekam na odp
ZolSot2 - 12 Paź 2020, 06:45

Myślę, że metodę PDR stosują już w większości warsztatów, a z pewnością należy ona do najskuteczniejszych. O jej zaletach możesz też doczytać [URL=https:/spamtutaj[/URL] Niektórzy decydują się też na samodzielne usuwanie niewielkich wgnieceń, ale moim zdaniem nie warto, jeśli się na tym nie znasz.
Marek11R - 8 Mar 2023, 10:01

Można usunąć drobne wgniecenia na samochodzie bez konieczności lakierowania poprzez stosowanie specjalnych narzędzi do wyciągania wgnieceń oraz techniki nazywanej "paintless dent repair" (PDR). Polega to na delikatnym masowaniu wgnieceń od wewnątrz, przy użyciu specjalnych narzędzi, bez uszkadzania lakieru. W przypadku większych uszkodzeń, niestety konieczne może okazać się lakierowanie.
TarasFrgr - 19 Kwi 2023, 07:58

Marek11R napisał/a:
Można usunąć drobne wgniecenia na samochodzie bez konieczności lakierowania poprzez stosowanie specjalnych narzędzi do wyciągania wgnieceń oraz techniki nazywanej "paintless dent repair" (PDR). Polega to na delikatnym masowaniu wgnieceń od wewnątrz, przy użyciu specjalnych narzędzi, bez uszkadzania lakieru. W przypadku większych uszkodzeń, niestety konieczne może okazać się lakierowanie.

Dziękuję. Nie wiedziałem o tej metodzie. Postaram się to zrobić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group