Forum FiestaKlubPolska -

Fiesty na Youngtimer Party 2012 - II eliminacja Youngtimerparty 2012

Rkalitka - 5 Cze 2012, 21:24
Temat postu: II eliminacja Youngtimerparty 2012
Myślę, że jeszcze nie do końca opadły emocje po I eliminacji - w końcu to dopiero 2 tygodnie - jednak mamy już 5 Czerwiec i kolejna eliminacja za miesiąc więc całkiem niedaleko.

Kto już teraz wie czy pojedzie, może się jeszcze zastanawia, lub chciałby przyjechać pokibicować??

Może listy nie ma co robić ale luźne pogaduchy na temat Lipcowej eliminacji możemy poprowadzić myślę ;-)

Ja już teraz mówię, że nie będę Fiestą, bo nie mam jaką pojechać. brązowa jest do remontu/zmiany silnika i kilku elementów zawieszenia, hamulców a Pasztet nie ma cienia szans na ukończenie do tego czasu.

Ale chętnie przyjadę pokibicować tym którzy będą, no i nie przegapię afterparty sobotniego ozor

kuba87 - 5 Cze 2012, 21:32

ja bedę
choćby się waliło i paliło :ok:
Roman zawsze u kogoś na prawym możesz jechać,
a do wszystkich chętnych mówię
nawetjak masz 1.1 to przyjedz, warto dla samej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności

FiFa - 5 Cze 2012, 21:37

a powiedzcie mi jak jest z badaniem technicznym samochodu i jego dopuszczeniem na start?
Jakie sa koszty samego startu w imprezie? ;/ :-)

luk-90 - 5 Cze 2012, 21:41

Mój start jest tak pewny jak pogoda długoterminowa. Borykam się z różnymi problemami, głównie finansowymi, bedę się starał jak tylko mogę cos wykombinować, jezeli jednak będzie tak jak w tej chwili to odpuszczę. Nawet oleju jeszcze nie zmieniłem i płynu hamulcowego, a gdzie tu trylion innych pierdół jakie zaczynają wyłazić przy aucie.

Fifa. 5 stów trzeba liczyć na wpisowe i upalanie(paliwo), dolicz sobie koszty transportu i wyzywienia.
Badanie jak na kazdych rajdach, kask z homologacją, gaśnica, ew trójkat i apteczka. Aku dobrze zamocowany, badanie głośności wydechu przy 3-3,5tys obrotów nie może przekroczyć chyba 98 czy 95db. Pedro nie ma co liczyć na zaliczenie bk :rotfl:

kuba87 - 5 Cze 2012, 21:52

mnie dojazd z bydgoszczy upalanie i wpisiwe z wyzywieniem wyszło 600 zł ale to było naprawdę minimum
wiadomo ważne OC ważny przegląd
na BK masz sprawdzone działanie swiateł i jak Luk zaznaczył głośność kask apteczka trójkąt
dobrze żeby przyjechać autem sprawdzonym bo różne rzeczy się dzieją...

luk-90 - 5 Cze 2012, 21:59

trzeba dobrze ogarnąć auto, bo może się okazać, że nie naprawisz go tak szybko jak Romek :yes: :-)
Magda M. - 5 Cze 2012, 22:59

Ja się na 75% pojawię na afterparty i pokibicować :D Teoretycznie wychodzi na to, że niedzielę powinnam mieć wolną, sobotę postaram się wynegocjować na ranną zmianę i po pracy śmigam do was :D
Rkalitka - 5 Cze 2012, 22:59

luk-90 napisał/a:
bo może się okazać, że nie naprawisz go tak szybko jak Romek


Romek się przyzwyczaił, że trzeba się uwalić po łokcie w gównie za każdym przyjazdem na tor :rotfl:
PS: gdyby nie Twoja pomoc serwisowa to bym nie naprawił :yes:


FiFa napisał/a:
a powiedzcie mi jak jest z badaniem technicznym samochodu i jego dopuszczeniem na start?
Jakie sa koszty samego startu w imprezie?


Jak masz przegląd to bk masz zaliczone - ja od lat nie miałem sprawnego w połowie auta i ciągle przechodzę - kaski nie muszą być z homologacją - możesz przyjechać w orzeszku po dziadku i też pojedziesz.

Wpisowe w tym roku 250 za dwa dni upalania do zażygania
Plus waha
Plus spanie - z namiotem jest za free
plus kilo kiełbasy na ognisko
plus picie - zależy ile kto może, ale biorąc pod uwagę ile wypiliśmy ostatnio po całym dniu męczarni i byliśmy zrobieni to 4 browary Cię nie pogrążą w długach <8>

Ja w tym roku na I eliminacji wyrzuciłem 1000 - ale liczę w tym gratisowy bilet z ronda na Przeźmierowie od Władzy :-P

luk-90 - 6 Cze 2012, 21:40

Romek, nie wiem jak to jest gdy nie ma się kasków z homologacją, ale mi we wrześniu 2011 i teraz na I edycji zwracali szczególną uwagę na kaski( oglądał czy jest homologacja, mocowanie akumulatora i poziom głośności. Lepiej powiedzieć nad wyraz osobom zainteresowanym niż by mieli przejechac autem pół polski, po czym nie wjechać na tor, albo się na nim solidnie rozkraczyc, czyż nie :joint:
Piter - 7 Cze 2012, 16:13

FiFa napisał/a:
a powiedzcie mi jak jest z badaniem technicznym samochodu i jego dopuszczeniem na start?
Jakie sa koszty samego startu w imprezie? ;/ :-)



Jeździłem w różnych imprezach także w takich z logo PZM-otu i co do BK na YTP to jeśli auto o własnych siłach dojedzie na BK to jest sprawne a kierowca jest trzeźwy jeśli stoi sam 10s bez pomocy kolegi :hahaha:

Ja 2el nie jadę ........ Wczasy <8>

Rkalitka - 7 Cze 2012, 17:24

Piter napisał/a:
Jeździłem w różnych imprezach także w takich z logo PZM-otu i co do BK na YTP to jeśli auto o własnych siłach dojedzie na BK to jest sprawne a kierowca jest trzeźwy jeśli stoi sam 10s bez pomocy kolegi


:yes:

Piter napisał/a:
Ja 2el nie jadę ........ Wczasy


Pożycz Curvę :-P

kuba87 - 7 Cze 2012, 18:09

Rkalitka, lepiej nie bo Ty psuja jesteś :-P
Piter - 7 Cze 2012, 20:06

Roman, koła dostałeś na Toykach i Ci jeszcze mało :hahaha:

Podaj mu dłoń to Ci całą rękę upierdo*i :rotfl:

Rkalitka - 15 Cze 2012, 16:50

14 - 15 Lipca - miesiąc czasu - kto jest zdecydowany jechać, kto się waha a kto odpada oprócz mnie Żółwia i Pitera??

Z nieoficjalnych info wiem, że Żółw Żabcia i ja będziemy kibicami w Lipcu :yes:

szczepan522 - 15 Cze 2012, 20:06

Rkalitka napisał/a:
Z nieoficjalnych info wiem, że Żółw Żabcia i ja będziemy kibicami w Lipcu


to podobnie jak Ja... :yes:

Magda M. - 15 Cze 2012, 23:09

też się wybieram, ale wszystko zależy od grafiku... się okaże na dniach :D
luk-90 - 16 Cze 2012, 00:00

heh, ja nie będę się żalił, ale silnik zaczął poważnie szwankować i powoli kończy się moja wiedza w temacie, do tego siano którego nie ma. Tnę sporo rzeczy, aby zoorganizować te 5 stów, ale jeżeli nie ogarnę auta to nie pojadę
kuba87 - 16 Cze 2012, 00:14

ja jadę
nawet jeśli samemu będę musiał
to nie jest tania zabawa....

janas - 26 Cze 2012, 16:29

Z małym poślizgiem ruszamy z zapisami. Dziś koło północy na stronie www.youngtimerparty.pl pojawi się formularz zgłoszeniowy.\

Podobnie jak w zeszłym roku będzie też równolegle rajd turystyczny, do udziału w którym serdecznie zapraszam. Więcej informacji wrzucę dziś wieczorem.

kuba87 - 27 Cze 2012, 07:41

ruszyły zapisy!!!!!!
: http://www.youngtimerparty.pl/index.php?link=3

blood_brother - 27 Cze 2012, 11:08

W zgłoszeniu jest rubryka "Klub". Wpisujecie tam FKP, czy zostawiacie puste?
kuba87 - 27 Cze 2012, 20:35

blood_brother2, tak wpisujemy FiestaKlubPolska
blood_brother - 28 Cze 2012, 16:02

No to zgłoszony:)
kuba87 - 28 Cze 2012, 16:32

to jest nas dwóch, zgłaszać sie :!: to nie boli :!:
luk-90 - 28 Cze 2012, 16:44

a ja słyszałem, ze tam pusto zostawić, bo tam się wpisuje czy do jakiegoś automobilklubu należymy
szczepan522 - 28 Cze 2012, 19:39

luk-90 napisał/a:

a ja słyszałem, ze tam pusto zostawić, bo tam się wpisuje czy do jakiegoś automobilklubu należymy


dokładnie... zostawiasz puste pole :) Jak coś tam wpiszesz nikt Ciebie za to nie zje ale jest to pole dla członków automobilklubu :yes:

kuba87 napisał/a:
to nie boli
ale trza mieć za co jechać :2xf:
Piter - 28 Cze 2012, 19:44

Wszyscy zbierają siły na 3 el
luk-90 - 28 Cze 2012, 21:19

A ja chcę cały puchar pojechać i ch*j :rotfl:
kuba87 - 28 Cze 2012, 21:26

luk-90 napisał/a:
A ja chcę cały puchar pojechać i ch*j :rotfl:

ja też i ch*j :rotfl:

Rkalitka - 28 Cze 2012, 21:44

Pany - są 3 auta zapsane - już jest ok - my przyjedziemy kibicować a co do września to zobaczymy co będzie :yes:
Magda M. - 28 Cze 2012, 23:08

Też się pojawię pokibicować - W końcu już lipiec, niedziela i poniedziałek wolne, na sobotę UŻ i wio - też mi się coś od życia należy, nie? :D I już się za wami wszystkimi stęskniłam...
luk-90 - 28 Cze 2012, 23:19

a mozna gdzieś zobaczyć kto się zgłosił?
Piter - 29 Cze 2012, 00:01

Ja nie, więc będziesz jedyny z dziurawą lampą :-P
Rkalitka - 2 Lip 2012, 23:10

To ile się nam fiest uzbierało??

Jeśli dobrze liczę to 3 - może kto jeszcze pojedzie??

Magda M. - 3 Lip 2012, 01:55

Daj mi fiestę i opłać wpisowe, a pojadę :P

A tak serio, mam nadzieję, ze widzimy się na torze? :D Ja się zjawię na 100% (już pewne)

luk-90 - 4 Lip 2012, 21:50

Wysłałem zgłoszenie, heh ciekawe jak będzie..... głupie pytanie, Zajebiscie będzie :rotfl:

Szkoda tylko, że nie wykonałem nawet polowy modyfikacji w tym sezonie jakie planowałem ;-( Jadę na takim setupie jak zeszłą edycję, włącznie z kołami :cojest:

kuba87 - 4 Lip 2012, 21:56

luk-90, ja koła mam
i tylko tyle :D
rozumiem że spiwory i koce w ilości większej niżoststnio zabrać? :rotfl:

luk-90 - 4 Lip 2012, 22:32

oby pogoda dopisała, też wezmę jakiś spiwór i koc i jakby co wybacham się we fiescie, przeciez bez wnetrza będę miał dużo miejsca :hahaha:
Rkalitka - 4 Lip 2012, 22:34

Ja też zabieram śpiwór i albo w jakimś namiocie albo w aucie przywalę komara - zresztą po Sobotnim wieczorze pewnie będzie mi wsio ryba gdzie i w jakich warunkach :rotfl:
Magda M. - 5 Lip 2012, 00:18

Weźcie ktoś materac i pompkę do niego, to namiot się znajdzie. Tylko materaca mogę nie mieć...
luk-90 - 8 Lip 2012, 23:44

Pozostał tydzień, Ja wracam z delegacji w środę i w zasadzie poza zamontowaniem pasów nic nic więcej nie zrobię, a jak tam przygotowania u innych?
blood_brother - 9 Lip 2012, 01:34

Ja jutro mam wymianę pompy paliwa, bo piszczy, a tak to zostaje mi w sumie solidne przymocowanie aku.
trzeci - 12 Lip 2012, 23:04

No to od jutra trzeba trzymać kciukasy za Was , żeby od pozytwnego BK się zaczęło ;-))
Myślałem, że dam radę zawitać do Poznania i pokibicować ale niestety ...
W każdy razie POWODZENIA i nie dajcie się na próbach :ok:

Piter - 13 Lip 2012, 10:42

Dajcie czadu :ok:
kuba87 - 13 Lip 2012, 22:44

trzeci, Piter, oczywiście że damy, szkoda że was nie ma,
ja i Łukasz BK już zrobiliśmy, ja się integruję z innymi uczestnikami, coś więcej jutro...
tylko nigdzie nie mogę namierzyć bloodbrothera....

blood_brother - 15 Lip 2012, 10:19

Wczoraj daliśmy trochę czadu:) straty jedna szyba i jeden silnik. Ale zabawa i tak jest przednia:)
Rkalitka - 15 Lip 2012, 14:15

Kurde ale szkoda, że nie dotarłem do Was na tor ;-(

Co tam się porobiło, że takie szkody?? Czekam na relacje

luk-90 - 15 Lip 2012, 16:37

Co mogę powiedzieć, brakowało Nam kilku osobników na alko..yyy. znaczy integracji sobotniej.

Sobota wypadła średnio, deszcz, problemy na próbach, spore żniwo w autach. Ja w niektórych miejscach miałem na prawdę spore problemy z wyhamowaniem przed szykanami ze względu na mokre, ciężko było dobrze dogrzać oponę.
10 minut po rozpoczęciu imprezy swift zaliczył betonowy płot ryjem, dwa peugeoty 205 miały lekko twarze połamane i brak zderzaków, kuba sam opisze co wywinął tak jak bloodbrother, który właśnie toczy się do Bydgoszczy na wymianę silnika, jakieś bmw barierke zaliczyło i coś by się jeszcze znalazło. Ja też mam straty, urwałem plastik od otwierania maski :rotfl: . Co do samych jazd, szykany zostały znacznie ściśnięte względem majowej edycji, znacznie mocniej trzeba dohamować.
Sobotę zakończyłem na 39 miejscu na 62 auta oraz 5/9 w klasie bs2000
Niedziela była fajniejsza, z rana wziąłem lodowaty prysznic, bo okazało się ,że kurki są na odwrót :hahaha: wymieniliśmy koła z deszczówek na odpowiednik na suchy asfalt. Po śniadanku przejazdy, do kwalifikacji wbiłem 2.35.xxx i w tamtym momencie dawało Mi to 31 miejsce, co było dalej to się troszkę pogubiłem z tym wszystkim. W generalce jestem chyba 35/62.

Będę wertował strony w poszukiwaniu zdjęć z drugiego zakrętu, gdzie w wolnych przejazdach zrobiłem chyba najlepszy drift w moim życiu, dupcia uciekła i pociągnąłem go jak mogłem przez caluteńki zakręt, by na koniec wyciągnąć i pojechać dalej jakbym jechał rwd :hahaha: :devil: Było mega.

Auto znowu przezetecowało całą imprezę bez szkód, co Mnie bardzo raduje :serduszka: standardowo w niedzielę zagotowałem płyn hamulcowy
Opony od Pucia zrobiły robotę, on sam też nas odwiedził, pośmiali się było dobrze :-)

Integracja była fajna, dobrze, że bloodbrother się skusił, mam nadzieję, że jeszcze zawita na ulicę wyścigową wraz z Kasią, która porobiła trochę fotek(mam nadzieję, że się pojawią za jakiś czas), Kuba nawywijał, ale trzymał fason do końca i to się liczy :ok: Odwiedziła nas też Magda pod wieczór w sobotę, także trochę nas było i fiesty były godnie reprezentowane :devil: , dzięki za mile spędzony czas :brawo:

Czekam na ostatnią już edycję w tym roku z niecierpliwością :V:

trzeci - 15 Lip 2012, 16:40

No i pięknie :)
Strat szkoda , no ale tak to jest z tym sportem.
Gratki dla Was wszystkich za udział i walkę :brawo:

kuba87 - 15 Lip 2012, 18:24

czad był.
na slickach to jest jazda.
ja straciłem szybę,auto poturbowane ale jeżdzi i mam nadzieję że da się naprawić
reszta w zdjęciach.
była ogromna szansa na pudło gdyby nie dwie taryfy. a szkoda bo mogło być tak dobrze



Magda M. - 15 Lip 2012, 19:25

Bloodbrother i Kasia już dotarli na miejsce, ja w domu, Kuba też. Integracja była fajna, zwłaszcza, jak po litrze Luk-90 konwersował z Niemcem w języku angielskopolskojakimśtamblizejnieokreślonym :D A po tej rozmowie obu ręce bolały :hahaha:

Z tego, co wiem, to Bloodbrother i Kasia torem skażeni, coś tam o Nocce wspominali :devil: Czyli niedługo widzimy się znowu :D

Motyw przewodni tej edycji? OSA :P

luk-90 - 15 Lip 2012, 19:38

Hasłem edycji był slogan z pod nakretki tymbarka " Nie bój żaby"

Co do rozmowy z Niemcem, ja zrozumiałem o co chodziło, on chyba też, była zwała

Magda M. - 15 Lip 2012, 20:09

Wiesz, po litrze porozumienie ponadnarodowe staje się łatwiejsze :hahaha:
Piter - 15 Lip 2012, 21:06

Hehe slick to slick trzeba się wjezdzic żeby pojechać :-)
Co się stało z silnikiem ? Nie ma się co mazgaić hehe wkładać następny i jazda na 3el :) To już tam będzie chyba trzeci hehe jak u mnie :rotfl:

Ja już szykuję pewną niespodziankę na wrzesień :devil:

kuba87 - 15 Lip 2012, 21:10

hm
chciałbym podziękować Puciowi za nieocenioną pomoc, Pawłowi za pomoc przy wstawianiu szyby, p. Grzesiowi za rady.
co do przejazdów, było naprawdę dobrze, w porównaniu z majową wyprawą na tor, czasy o wiele lepsze, gdyby nie dwie taryfy być może wskoczyłbym na pudło w klasie b2000, auto uszkodzone tylko z mojej winy i głupoty, całe szczęście że nikomu nic się nie stało.
co do sobotniej integracji było fajnie, zjadlem ogółem ze 4 kiełbaski za 250 zł, wygrzałem się przy ognisku podziwiałem auta (boskie było Czarne Złe Auto), nie wiem jakim cudem poszedłem pod prysznic, do tego się ogoliłem <8> (będąc pod niewielkim ale zawsze wpływem), co do niedzielnych przejazdów było fajnie, jeżdzić na slickach, czuć różnicę ogromną w stosunku do zwykłych opon, kilka fot za zgodą Kasi na więcej czekajcie aż autorka zdjęc zrobi stosowną galerię:







luk-90 - 15 Lip 2012, 21:14

w zasadzie masz wszystko oprócz jednego, więc domyślam się co to będzie i będzie pewnie utrudniać wsiadanie do auta :-P Mocowanie silnika poprawiłeś już?

Ja teraz zalewam hamulce jakimś lepszym płynem.

Co do fotografa, fajnie, że był, choć myślę, żebyście ogarneli Kasi kask i niech śmiga z Tobą Bloodbrother, następnym razem jak przyjedzeicie to wcześniej i na spokojnie rozbić się w Piątek, pamiętać o płynach :-) i najważniejsze bawić się, bawić i jeszcze raz bawić. Mam nadzieję, że zaraziłem Ciebie Niedzielnymi przejazdami i będziesz chciał Sam pośmigać po całej nitce :-)

Właśnie zdałem Sobie sprawę, ze jesteśmy DUPY, bo nie ma zdjęcia wszystkich fiest ustawionych razem, przynajmnije takiego nie pamiętam ;-(

PS. Moje zdjęcie hahahahhahahah, jedziemy na wprost, ale patrzymy się w lewo obaj( Ja i Vicior), otóż na tej próbie w tym momencie obok startowało Bmw i była schiza, ze jedzie po naszej próbie hahahhahaha

Piter - 15 Lip 2012, 21:24

He jeszcze jednej rzeczy brakuje zanim w aucie znajdzie się klatka. Klatki w tym roku nie uda mi się założyć.
Mocowanie silnika też ogarne do września. Jeszcze w sierpniu jadę trzy inne imprezy więc grafik po powrocie z wakacji trochę napięty jest :)

kuba87 - 15 Lip 2012, 21:26

trzeba koniecznie odszukać galerię jak ja prowadzę Twoją fieste luk-90 wiesz o jakie foty chodzi :yes:
luk-90 - 15 Lip 2012, 21:30

ale to trzeba odczekać ok tygodnia, zanim w necie będą wszystkie zdjęcia d wszystkich fotografów i ryć, Ja chcę zdjęcie mojego driftu :V:

Edit, małe co nieco znalazłem w necie

http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3
http://www.facebook.com/p...53275463&type=3

Spodobały Mnie się felgi z rsturbo :-)

Żółwik Tuptuś - 15 Lip 2012, 22:44

:jupi: :ok: Cieszę się razem z Wami z dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

Gdyby nie praca w sobotę od 13.30 do 21.30 to dzieliłbym z Wami choć odrobinę tej atmosfery :)

No nic - do następnego razu, razem, na Torze :)

ps: Kuba - jak Ty żeś to zrobił ? to było na próbie mam nadzieje?

ps2: BloodBrother - 1.1 padło ?

luk-90 - 15 Lip 2012, 23:02

W sobotę po deszczu było mega slizgo, asflat sechł, ale wolno i trzeba było szukać suchego po pasie, Ja miałem na prawdę duże problemy shamować się przed szykana po dużej patelni, auto w żaden sposób nie reagowało na hamulec, trzeba bylo biegami machać mocniej i łapać suche
vicior - 16 Lip 2012, 00:02

Fakt deszcz sporo utrudniał tym bardziej że nikt z nas wcześniej nie miał styczności z mokrym torem i tak uważam że wszyscy daliśmy rade:) Przede wszystkim była kupa śmiechu i dobrej zabawy i o to chodzi. Mam nadzieje że w III edycji spotkamy się w jeszcze większym gronie:)
Piter - 16 Lip 2012, 01:29

Żółwik Tuptuś napisał/a:


ps2: BloodBrother - 1.1 padło ?


Chyba 1.8 bo to fiesta po Pp-owa przecież jest po swapie

Piter - 16 Lip 2012, 01:33

Żółw, mam nadzieję że się spotkamy we wrześniu :)
kuba87 - 16 Lip 2012, 08:27

Żółw rzuciło mnie na szykanie, przez metę przeleciałem bokiem, gdyby nie drzewo miałbym dachowanie i zdjąłbym sędziów
luk-90 - 16 Lip 2012, 19:59

http://www.youtube.com/watch?v=yAmMs1OZTnE

2:48 to dopiero akcja hehehehhe

kuba87 - 16 Lip 2012, 21:17

kolejna galeria zdjęć:
http://www.aw.poznan.pl/i...foto/index.html
fiesty:
http://www.aw.poznan.pl/i...es/DSC_9234.JPG
http://www.aw.poznan.pl/i...es/DSC_9076.JPG

Rkalitka - 16 Lip 2012, 22:18

Widzę, że było grubo i strat trochę poczyniliście - ale grunt, że nikomu nic się nie stało a przy tym dobrze się bawiliście :yes:

Ciekaw jestem co się stało Bloodowi z silnikiem??

Po klasyfikacji generalnej widzę, że aut znów maławo :|

Ale fajne okazy niektóre <8>

kuba87 - 16 Lip 2012, 22:20

Rkalitka,
Kuba przytarł silnik, skutkiem czego stracił panewkę

Rkalitka - 16 Lip 2012, 22:26

kuba87 napisał/a:
Kuba przytarł silnik


Brak oleju czy jakaś dziura w misie??

niestety przy pałowaniu te nasze silniki potrafią chlać sporo oleju :|

Fordon - 16 Lip 2012, 22:42

Pozdrowienia z Garage :)

Tak wiec na wstepie trzeba bylo sprawdzic co dolegalo denatowi...
Gar 1-wywineta panewka i to sporo czasu temu bo slady na niej wskazuja ewidentnie prace na motodoktorku...

Gar 2- rysy na panewce (przyczyny dalej na fotach)
Gar 3- czysto
Gar 4- czysto

Niestety trzeba bylo zalatwic nowe serce na szybko zeby auto dzialalo i mialo wieksza kompresje po postoju (nowy silnik) niz stare po trasie i rozgrzane...

Przyczyny:
Niezwykla dbalosc o czegoly ktore wyniosly auto na piedestal oraz kompletne beztalencie, jak i brak wiedzy na temat silnikow zetec


Tak tak to wyszlo z samego smoka olejowego, a siedzi tego tam jeszcze duzooo...
W pompie oleju tez sa opilki...
Jak ze brak wiedzy potrafi poniszczyc silnik, trzeba bylo sie przekonac o tym rozbierajac motor dalej...


Nasz denat zaskakiwal co krok (od przestawionego rozrzadu po malowane znaki na rozrzadzie oraz zle napiety pasek rozrzadu:



Pod maska oczywiscie tez radosna tworczosc wraz z przerabianiem wydechu ( to foto bedzie wisienka na torcie i wrzuce je dopiero jutro jak bedzie mial woz juz kwasny wydech)


No i na koniec nowe serduszko od mondeo (nie 2.0) lecz 1.8 115KM.



Jutro skladamy reszte "NIE" szczescie RS1800

trzeci - 16 Lip 2012, 22:45

Ech Fordonik wziąłbyś się chłopie i przeprowadził do Szczecina ;-))

Ale dobrze, że jest komu reanimować te biedne Fiesty po przejściach :)

kuba87 - 16 Lip 2012, 22:52

Fordon, była obrócona?
jeśli tak to dobrze myślałem że tam już nie ma panewki, bo stukał nawet po wlaniu gęstszego oleju według Twojego przepisu. Jak wał wygląda?

Fordon - 16 Lip 2012, 23:08

Wal... hmmm dla osob ktore nie maja wyobrazni przestrzennej , plyta winilowa ... 3 szlif ??
Arturro nie moge no bo gdzie nie jade to zamiast wypoczynku to praca ciagle :rotfl:

kuba87 - 17 Lip 2012, 00:06

Piter, Żółw jaką mieszankę slicków proponujecie?
markgum coolway s1 s2 s3?

Piter - 17 Lip 2012, 00:18

Na ładny wydech to i ja się do ciebie umówię i to jeszcze w tym roku bo u mnie wciąż siedzi cały z cvh dołączony na sztukę do 4-2-1 z rs2k :|
Piter - 17 Lip 2012, 00:21

kuba87, zdecydowanie średnia dla nas do tanich jazd A powodów jest kilka.
kuba87 - 17 Lip 2012, 00:26

czyli rozumiem że s2 bo cena jest taka sama w rozmiarze 185/65 r13
Piter - 17 Lip 2012, 11:16

Dobór opon tak jak gaci to indywidualna sprawa. Zastanów się co jeszcze jeździsz po za YTP jak długie są próby i po jakich nawierzchniach. Tak, ja bym dla siebie wybrał S2 i takie właśnie chciałem swojego czasu kupić ale Pucio mi wtedy wogole odradzil nadlewki na imprezy typu kjs i kupiłem Toyo R888 Zobacz jaką masz różnicę w cenie do Toyek bo to naprawdę fajna opona jeśli jeździsz różne imprezy. Po deszczu też na niej jechałem a co sie działo po deszczu na markgumach to sami widzieliście. Tor to tor a kjs-y to zupełnie inna bajka.
Jeśli chcesz wydać kasę na nowe opony to naprawdę trzeba dobrze przemyśleć temat i tak jak juz kiedyś Żółw mówił - jak się nie ma kasy na różne opony to warto wybrać takie na ktorych pojedziesz wszystko

Jeśli będę mógł to następne też kupię Toyki r888 a jeśli nie to decydując się na nadlewki wybrał bym S2

xr2fun - 17 Lip 2012, 22:07

Była integracja nie po raz pierwszy. :)
Mój trawnik w niedzielę:
http://www.youtube.com/wa...NE&feature=plcp

blood_brother - 19 Lip 2012, 19:59

W końcu dotarłem do domu. Nowy silnik przetestowany na trasie ponad 600km. Ale ten wątek w odpowiednim temacie.

Na samym YTP było świetnie, super atmosfera i już żałuję, że nie będzie mnie we wrześniu. Kto nie był ten trąba i tyle:P

I jeszcze raz dziękuję Fordonowi, za przygarnięcie mnie poza kolejką i Kubie87 za cierpliwe wleczenie się przede mną w drodze do Fordona:)

Magda M. - 21 Lip 2012, 22:27

Troszkę późno, ale kilka moich zdjątek :)

https://picasaweb.google.com/101784586048278741050/YTP2012IIEliminacja#

luk-90 - 21 Lip 2012, 23:58

Miło było, dbanie o szczegóły wychodzi mi na plus co Mnie bardzo cieszy, auto przeżyło kolejną edycję, fun oraz poprawa umiejętności są i to się liczy :) . uczucie, kiedy leci sie z baby-jagi 140km/h zbliża się szykana i hamulce nie reagują w ogóle jest bezcenne :devil:
xr2fun - 22 Lip 2012, 21:00

Na tym torze wg mnie jeszcze lepiej. Ja go uwielbiam (pierwszy raz w życiu latałem Mini na dwóch kołach - niestety nie miałem kamery w aucie)
http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group