Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [Inny] Maluch

Dawidoff4 - 2 Cze 2012, 23:50
Temat postu: [Inny] Maluch
NICK: Dawidoff4
IMIĘ: Dawid
MODEL: 126P
ROCZNIK: 1977r
SILNIK: 650
OPIS AUTA: stary poczciwy "kaszlok" - który służył mi jako środek transportu do pracy w ostatnim tygodniu maja :-)
Niestety ori chromowanych zderzaków nie ma, a wloty powietrza i lusterka boczne są już od "FL" :ups:

PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: nowa maska przód, lusterka boczne na czarno (done), kołpaxy out i stalówki na czarno (done)
b. mechaniczne: standard czyli wymiana wszystkich filtrów i zalanie olejem SHELL 15W50 (HIGH MILEAGE)
c. audio: będzie kaseciak :-)

FOTKI AUTA:


- serducho "igła" pali od strzała i zapierdala ponad 80 km/h z górki
:-)

Ogólnie autko tak mi przypasiło, że śmigam nim po okolicy w weekendy :)

Mariox003 - 2 Cze 2012, 23:58

moje dawne marzenie, jak prawie każdy maluch fajny, ale chyba lepiej wyglądałby bez tej a'la lotki na wlotach
piecuO - 2 Cze 2012, 23:59

lubie to
:ok:

hubi_2006 - 3 Cze 2012, 01:44

Cytat:
PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: blacharka, nowa elektryka, super utrzymane plastikowe zderzaki, super utrzymane plastikowe lusterka, dodatki z epoki, SZEROKA FELGA! bagażnik na dach;
b. mechaniczne: remont silnika/ swap na coś konkretnego, gleba :ok:
c. audio: żeby czysto grało
d. inne: domalować wytarte numery rejestracyjne :rotfl:


:ok: Tak bym to widział :-P

tadzias - 3 Cze 2012, 13:05

hubi, :ok:
Dawidoff4 - 29 Cze 2012, 11:47

Dawidoff4 napisał/a:
PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: kołpaxy out i stalówki na czarno


done :)


BuMeL - 29 Cze 2012, 11:59

Fajny kaszel, jak mi sie Fiesta rozsypie to tez sobie sprawie. Na allegro sa miliardy modyfikowanych czesci do silnikow, na ktorych za grosze mozna zrobic 80-100% mocy wiecej.
luk-90 - 29 Cze 2012, 12:04

Mały Fiat to już ginący gatunek, o ile już nie wymarły :sad: A tu prosze jedna z pierwszych wersji jeszcze z cytrynami :)
Ceny tych aut już są nie małe( jak na to auto), a nie zapowiada się aby taniały, raczej będzie tendencja odwrotna, więc tym bardziej dbaj o niego :yes:

kuba87 - 29 Cze 2012, 12:06

a Pomarańcz z czarnym tuning paskiem na masce sieje strach i przerażenie na ulicach trójmiasta :D
ładna sztuka ciekawe jak od spodu :rotfl:

arecki - 29 Cze 2012, 12:15

1.2 z punto/palio/siena i będzie fajnie latało. No i RWD :ok:
Dawidoff4 - 29 Cze 2012, 13:10

arecki napisał/a:
.2 z punto/palio/siena


pewnie o coś takiego chodzi :-)

ale tutaj swapa nie będzie tylko trwanie przy oryginale :)

elmek13 - 29 Cze 2012, 14:31

http://www.youtube.com/wa...feature=related

To jest konkret... :devil:

Marcinowaty - 29 Cze 2012, 21:27

Mam parę części do malucha, nowych. Jak byłbyś zainteresowany to napisz na priv. Swoją drogą ja miałem granatowego.
BuMeL - 29 Cze 2012, 21:51

Popatrz i posłuchaj jak powinny chodzić dwa cylindry :)

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Dawidoff4 - 4 Lip 2012, 16:43

Dawidoff4 napisał/a:
PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: lusterka boczne na czarno
b. mechaniczne: standard czyli wymiana wszystkich filtrów i zalanie olejem SHELL 15W50 (HIGH MILEAGE)


done :yes:



miał być SHELL 15W50, ale po namyśle zalałem olejem 20W50 :-)


Peedro - 4 Lip 2012, 19:54

Dawidoff4 napisał/a:
miał być SHELL 15W50, ale po namyśle zalałem olejem 20W50 :-)


:9: to teraz już całkiem stracisz jakiekolwiek przyspieszenie :rotfl: mieliśmy eleganta zalanego lubro i wogólnie dziad nie jechał... :-P

Dawidoff4 - 29 Lip 2012, 00:47

Peedro napisał/a:
mieliśmy eleganta zalanego lubro i wogólnie dziad nie jechał... :-P


tutaj tak nie jest :jupi:

Ostatnio więcej czasu poświęcam z bracholem Kaszlokowi - także po wizycie u znajomego mechanika w Maluchu zostało:
- wyregulowane sprzęgło
- wymieniony przegub wraz z kielichem na tylnej półosi
- wymieniony lewy tylny amortyzator.
Ponadto dokonaliśmy zmian zewnątrz:
- maska przód od "eleganta" (ta ori była klepana na "krajzedze" :hahaha: )
- kierunki przód oraz boczne "cleary"
- tylne klosze "fifty"
- takie tam pierdołki jak ranty felg na biało oraz wewnętrzne naklejki CPN czy MAGNETI MARELLI.
A w nagrodę za dobre sprawowanie Kaszlok dostał nowy akumulator :yes:



Podejrzewam że będzie pytanie odnośnie maski od "eleganta". Dlaczego ta, a nie od wcześniejszej wersji. Dlatego trochę historii Malucha. Auto pod koniec ubiegłego stulecia (tj. przed 2000 rokiem) miało kolizję. Z tej okazji wymieniono przedni pas, nadkola przód oraz przy okazji tylne (bo ruda porządnie brała). Wszystko oczywiście od wersji FL, ponieważ od wcześniejszych były już ciężko dostępne. W ramach oszczędności nie zakupiono nowej maski przedniej tylko pogiętą prostowano właśnie młotkiem na krajzedze. Cały Maluszek został pomalowany czerwienią z palety eleganta (wcześniejsze Kaszloki miały jaśniejszy czerwień).
A ta maska mnie strasznie wkurwiała i chciałem mieć "nieklepaną" bez konieczności malowania - stąd taki a nie inny wybór.
Oczywiście to nie koniec modyfikacji ... Dobra, ale to napiszę jak będzie zrobione :ok:

polski1261 - 29 Lip 2012, 12:48

Hehe fajny malczan też kiedyś miałem :)
Pozdro!

Dawidoff4 - 1 Lis 2012, 23:12

Dawidoff4 napisał/a:
Oczywiście to nie koniec modyfikacji ... Dobra, ale to napiszę jak będzie zrobione :ok:




Podłoga naprawiona i zabezpieczona, komora sinika i bagażnik z przodu - też zabezpieczone niezawodnym chlorokauczukiem :) wymieniony gaźnik na regenerowany wraz z nowymi uszczelkami do silnika :yes:
Maluch nabrał nowych barw i dostał fotele "lotnicze" INTER-GROCLIN , a jazda nim to teraz sama frajda.
Efekt prac poniżej :ok:


BuMeL - 1 Lis 2012, 23:18

Gdzie te fotele kubełkowe ?

Ostatni kolor w jakim chciałbym widzieć kaszla to czarny mat, bez urazy.

Gdzie chrom na silniku ? :ok:

bobson - 1 Lis 2012, 23:22

Fajne malowanie ;) ale fotele to przy kubełkach nawet nie leżały ;p
Nikuś - 1 Lis 2012, 23:30

BuMeL napisał/a:
Ostatni kolor w jakim chciałbym widzieć kaszla to czarny mat, bez urazy.


Niestety muszę się zgodzić, ale jeśli właścicielowi się podoba...

arecki - 2 Lis 2012, 00:00

mi tam sie podoba :)
Mariox003 - 2 Lis 2012, 00:50

czarny mat ciekawie wygląda na kaszlaku, i zdejmij te wieśniackie "zaślepki" na klapie. fotele to fakt nawet koło kubełków nie leżały, to są fotele lotnicze tak dla jasności. ale szacun za czarny mat, mi się podoba :-)
Parzych - 2 Lis 2012, 01:53

Niektórzy to się karwia nie znają, zajedwabiście wygląda w czarnymmacie z białymi felgami, fotele owszem "lotnicze", pod koniec produkcji Malucha były opcjonalne z fabryki, a Ty Mariox003 dodatkowo się nie znasz, te "wieśniackie" osłony na tylnych kratkach są epokowe, na zimę się je zakładało żeby szybciej silnik się nagrzewał i lepiej działało ogrzewanie... gy
Mariox003 - 2 Lis 2012, 04:31

ale są brzydkie i tak gy
Dawidoff4 - 2 Lis 2012, 11:34

Parzych napisał/a:
Mariox003 dodatkowo się nie znasz, te "wieśniackie" osłony na tylnych kratkach są epokowe, na zimę się je zakładało żeby szybciej silnik się nagrzewał i lepiej działało ogrzewanie... gy


prawda :yes: Parzych :brawo:

co do foteli to są faktycznie lotnicze a nie kubełkowe - mój błąd :-P który już poprawiłem w moim poprzednim poście :-)

Marcinowaty - 2 Lis 2012, 18:37

Nie ma jak cytrynki :)
Malucha powinieneś zalać olejem do silników chłodzonych powietrzem

Dawidoff4 - 4 Maj 2014, 19:19

trochę się działo przez ten czas

- białe blachy
- tylna klapa przemalowana + naklejki
- halogeny (niepodłączone, ale respekt jest :-P )
- zderzak przód od wersji eksportowej zwanej Personal (czyli teraz już komplet :-) )



- kierownica od FL oczywiście z białym akcentem :) (klakson nówka :-) )



od dziś Maluch ma nowego właściciela
proszę o zamknięcie tematu
w planach następny projekt ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group