Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Kosmetyka] Polerowanie reflektorów

uri90 - 17 Kwi 2012, 01:02
Temat postu: [Kosmetyka] Polerowanie reflektorów
Witam!
Jak patrzę na tematy dotyczące "KOSMETYKI" a odnosza sie one do części karoserii do samochodu, albo jakichś brakujących elementów wyposarzenia wnętrza to aż mi sie ciśnienie podnosi i załuję, że w ogóle zaproponowałem utworzenie takiego działu na tutejszym forum :kaput:

No ale do rzeczy :tyłek:
Moje światełka były delikatnie mówiąc mało reprezentatywne, należała im sie dawka porządnych pieszczot, by wyglądały jak dawniej. Z takimi kupiłem samochód (jakieś rysy od krzaków, obicia kamyczków, zmatowienia aż po zakurz z lakierni :plask: )

Akcja była szybka, prosta i przyjemna
1. mycie reflektorów
2. oklejenie elementów karoserii
3. matowienie papierkami wodnymi
4. polerowanie

Nie jest to zrobione na tip-top ale różnica jest duża

ponoć "relacja" bez zdjęć to relacja stracona. więc zapodam pare marnych "fotografii"
widoczne rysy od krzaków, które były najbardziej wkurzające notw można doszukać się również zapylenia z lakierni


oklejamy, by nie uszkodzić elemantow karoserii


matujemy (zdecydowałem się na delikatne targanie papierami, bo nie było potrzeby zbierania więcej. tak więc w ruch poszły papierki 1500> 2000> 2500)
miałem już swego czasu "na kozetce" reflektory, które zaczynałem od papieru o gradacji 800 :rotfl: , ale to były takie, przez które juz światło niewiele świeciło na drogę


po polerowaniu polerka rotacyjną pastami PB na padach ABW











drugiemu oberwało się podobnie <8>
tylne światła też można odświeżyć :) opisałem to mniej wiecej w połowie relacji nad Citro która jest tu -> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=57357

życzę wytrwałości w dbaniu o swoje F peace

Parzych - 17 Kwi 2012, 02:57

uri90 napisał/a:
Jak patrzę na tematy dotyczące "KOSMETYKI" a odnosza sie one do części karoserii do samochodu, albo jakichś brakujących elementów wyposarzenia wnętrza to aż mi sie ciśnienie podnosi i załuję, że w ogóle zaproponowałem utworzenie takiego działu na tutejszym forum :kaput:
To nie Twoja wina że jakiś "mondry" szuka w tym dziale plastików wnętrza... zadżebisty efekt uzyskałeś z tymi lampami <oki>
ElGrey - 17 Kwi 2012, 07:18

To teraz jeszcze taki polerowany reflektor trzeba by zabezpieczyć przed promieniami UV, najlepiej lakierem specjalnym bo szybko mogą zmatowić się ponownie, albo polerować 1 w roku ;/
uri90 - 17 Kwi 2012, 09:38

ElGrey, nie słyszałem o takich lakierach :ups:
powiem tak: wszystko zależy od rodzaju reflektora. niektóre po polerowaniu wypłowieja za rok, a inne będą cały czas ok. nie wiem jak to jest w przypadku Fiesty, ale z moich doświadczeń wynika, ze reflektory w Lanosie, Astrze II, i dostawczej Kii wytrzymują ok rok potem znów trzeba "odświeżyć", natomiast w Puncie polerowalem masakrycznie zajechane- znajomy już był tak zdesperowany, że jeden nawet zaczął przecierać Acetonem ;-| naszczęście po miejścowej próbie zrezygnował i chciał kupic nowe w ASO. zdarłem dosyc dużo, a reflektory są cały od jakiegoś czasu przejrzyste

tak to wyglądało:
zacząłem od papierkowej roboty czyli 800 > 1000> 1500> 2000> 2500 (chciałem jeszcze wykończyć 3000 ale niestety w sklepie najdrobniejszy jaki mieli to 2500 :/) i później systemem SSR zacząłem od SSR3 na pomarańczowym padzie ABW, później SSR 2,5 na pomarańczowym waflowym ABW i na koniec SSR1 na czarnym waflu ABW.
Efekt wyszedł dobry Właściciel był mega zadowolony (był tak załamany stanem reflektorów przed polerowaniem, że już był skłonny wydać 500 zł na nowe)

przed: (tak wyglądał reflektor tylko po myciu! )


po:


nie obiecywałem znajomemu za wiele, od razu powiedziałem, że być może za pół roku bedzie musiał znów do mnie przyjechać na polerowanie. Okazało się, ze reflektory są cały czas ok i znajomy jest mega zadowolony!

AccessX - 17 Kwi 2012, 20:45

Nie no u mnie światełka też po rysane od krzaczków :) . Super Efekt. Nawet nie wiedzialem ze z matowanego plastiku, mozna uzyskac taki efekt szyby.
JoeMix - 17 Kwi 2012, 20:54

A takie rzeczy to tylko z plastiku czy ze szklanymi też przejdzie?
uri90 - 17 Kwi 2012, 20:58

JoeMix napisał/a:
A takie rzeczy to tylko z plastiku czy ze szklanymi też przejdzie?


tak jak opisałem można polerować tylko reflektory z plexi.
Natomiast szkło też da sie polerowac tylko w inny sposób. Szkło jest niesamowicie twarde więc podejście do niego z pastami służącymi do polerowania lakieru to walka z wiatrakami- można tylko pogorszyc sytuację. Do polerowania szkła używa sie tlenku ceru i pada filcowego, efekty również bywaja zaskakujące :)

ElGrey - 18 Kwi 2012, 09:30

Reflektory są wykonywane z kiltu tworzyw najczęściej z poliwęglanów, nigdy z plexy, zdzierając wierzchnia warstwę zdejmujesz tez warstwę z filtrem UV, na przykład reflektory we francuzach masz fabrycznie pokryte zabezpieczającym lakierem, użycie zwykłego klaru wystarczy i da ochronę na kilka ładnych lat :yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group