Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] EGR - fakty i mity

modytom - 12 Kwi 2012, 18:00
Temat postu: [MK3] EGR - fakty i mity
Witam ponownie. Uporałem sie juz na szczęście z rozrządem i głowica. Nie było łatwo, ale udało sie i auto znowu radośnie klekocze :-P Ale do rzeczy. Przy demontażu silnika zwrociłem uwage na smieszny grzybek wystający z kolektora, poczytałem i dowiedziałem sie ze to EGR. Natrafiłem na duzą ilość opinii, że prócz względów ekologicznych zawór ten nie ma innych pozytywnych funkcji. Ba, niekiedy ludzie piszą, że może zamulać auto i powodować nadmierne kopcenie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy jesli chciałbym zaślepić ten zawór i sprawdzic czy jest różnica, ma ktos fotki/instrukcje jak to zrobic? I jak zaślepić go do porządku i w którym miejscu, żeby nie narobić bigosu? Pozdrawiam.
Stunt_Man - 12 Kwi 2012, 21:04

zaślepiaj. lepiej dla silnika
po co ma ciągnąć sadze?

odkręcasz te rurke co łączy kolektory i między rurke a kolektor z jednej strony wstawiasz blaszke albo uszczelke ale bez dziurki :-P

modytom - 12 Kwi 2012, 23:47

Hmm a jakieś foty by sie znalazły albo schemacik mały? I mówisz nie ma to żadnych innych konsekwencji, tylko same plusy?
Fordon - 13 Kwi 2012, 00:43

Tuturial dla zaslepienia:
idziesz po browara do sklepu... zawartosc spozywasz... bierzesz nozyk wycinasz czesc "miekka" puszki...
Odkrecasz sobie EGR (2 sruby)...
Przykladasz puszke, odcinasz to co wystaje, robisz taki sam odcinek jeszcze raz...
Po czym w dlon srubokret- wkretak, robisz dziurki na sruby przebijajac blaszke alu...
J/w otwory razy 2...
podkladasz blaszki miedzy kolektor a EGR, skrecasz i posiadasz wlasnie zaslepiony EGR...
To nie jest TDCI z elektronika widzac blad tego ustrojstwa... bo w fiescie nie ma elektroniki prawie w ogole... :) :ok:

Prosciej nie potrafie....

artax - 13 Kwi 2012, 11:58

Tak jak pisze Fordon, tylko ja w Foce TDDi zaślepialem blachą miedzianą.Poszukaj bo na forum Focusa nawet był rysunek z wymiarami.Moze i do Fiesty gdzies znajdziesz.
pzdr

Jaszczur - 13 Kwi 2012, 12:43

Pogratuluję osobiście, jak po tej operacji zauważysz jakąkolwiek różnicę. ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group