Forum FiestaKlubPolska -

Porady eksploatacyjne - [MK7] Aktualizacja modułu BT/VC

michal77 - 10 Kwi 2012, 20:53
Temat postu: [MK7] Aktualizacja modułu BT/VC
Na tej stronie jest ostatnia dostępna aktualizacja oprogramowania modułu BT/VC.

Zainstalowałem, ale na razie nie zauważyłem żadnych zmian (nie wiem jaka była poprzednia wersja softu w moim module).

P.S. Trzeba wybrać pliki odpowiednie do wersji języka jaką obsługuje moduł.
Na penie pozostawić jedynie dwa pliki właściwe dla aktualnego języka modułu (określa je przedostatnia litera: A - angielski, B - niemiecki, C - francuski, D - hiszpański, E - włoski, F - portugalski, J - turecki). Wszystkie pozostałe pliki usunąć z pena.

Instrukcja aktualizacji (filmik w j. angielskim).
Wymiana/reset modułu BT/USB

Ostatnie zmiany:
Kod:

Release: November 2012

The update to your Ford Bluetooth and multimedia module provides you with improvements in the following areas:

- Improved energy management in connection with USB and Bluetooth devices


Release: April 2012

The update to your Ford Bluetooth and multimedia module provides you with improvements in the following areas:

- Playback of music files via the USB stick
- Connection stability of iPod/iPhone devices
- Connection stability for Bluetooth, telephony and music streaming via Bluetooth
- Compatibility of mobile phones



Release: October 2011

The update to your Ford Bluetooth and multimedia module provides you with improvements in the following areas:

- Supports the original Apple USB cable
- Apple iOS 5 compatibility: display of the phones battery level and signal strenght
- Apple iOS 5 compatibility: improved stability for music streaming via Bluetooth
- Playback of music files via the USB stick
- Connection stability of iPod/iPhone devices
- Connection stability for Bluetooth, telephony and music streaming via Bluetooth
- Compatibility of mobile phones
- Display of phone book and call lists



This update is applicable to the following vehicles:

Model    Built date

Fiesta:  July       2008 - December 2011
Focus:   February   2008 - January 2012
C-MAX:   February   2008 - January 2012
Kuga:    February   2008 - January 2012
Mondeo:  September  2008 - January 2012
S-MAX:   September  2008 - January 2012
Galaxy:  September  2008 - January 2012
Transit: from June  2009
Ranger:  from April 2009

grzesiek646 - 17 Lip 2012, 00:15

i jak ? zauważone jakieś zmiany ?
michal77 - 17 Lip 2012, 07:21

Ponoć więcej telefonów obsługuje blutacz, ale mało z tego korzystam.

Jedyne co zauważyłem to przed aktualizacją, kiedy miałem muzę z USB, to po wyłączeniu silnika, i ponownym odpaleniu zawsze przechodził na odtwarzanie radia. Teraz już jest ok.

Warto zrobić aktualizację :ok:

artax - 17 Lip 2012, 10:29

Czy przez aktualizację można zmienić język np; na angielski ?
pzdr

michal77 - 17 Lip 2012, 12:17

Niestety nie, pozostaje tylko wymiana modułu.

P.S. Podobno najnowsze już mają język PL.

artax - 17 Lip 2012, 12:27

Ponad rok temu wymieniałem bo mój był kaput.Kupilem od handlarza i jest ok tylko po hiszpańsku ni czorta :) Popytam w ASO czy mają juz PL.A nawiasem mówiąc to szybciej włączam jakąś funkcję niż sympatyczna pani wyda komendę.
pzdr

michal77 - 17 Lip 2012, 12:50

Dokładnie,
Sterowanie głosem przydaje się jedynie do telefonowania, żeby nie grzebać w książce tel. w czasie jazdy.

looki8329 - 12 Gru 2012, 17:46

michal77, wrzuciłeś wszystkie wypakowane pliki na pena czy należy wybrać odpowiednie dla języka modułu jak wcześniej ?
michal77 - 12 Gru 2012, 17:50

Tak jak pisze w pierwszym poście, tylko pliki w zależności od wersji językowej modułu.
looki8329 - 12 Gru 2012, 17:52

Ok dzięki śmigam po pena do auta i próbuje. Pierwsza poszła bezproblemowo mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Zrobione. 15 minut i po sprawie.

michal77 - 20 Sty 2013, 12:38

Instrukcja aktualizacji (filmik w j. angielskim).
Wymiana/reset modułu BT/USB

bossmen - 20 Sty 2013, 18:38

Rozumiem że jak nie mam USB to nie ma innej możliwości zrobienia aktualizacji?
michal77 - 20 Sty 2013, 19:09

Możliwe że jest przez bezpośrednie podłączenie się do modułu. Gdzieś coś o tym czytałem.
Jahu - 25 Wrz 2014, 09:58

mam problem z pendrivem i zastanawiam sie czy ma ktos moze jeszcze u siebie na kompie te pliki do aktualizacji??
bo strona http://www.ford-mobile-co...ownloadsUpdates nie dziala

fiesta widzi pendrive'a, czyta pliki, leci okolo 30 sek ale po chwili wyskakuje blad "niepoprawny format plikow" i zaczyna skakac po utworach i nie da sie nic odtworzyc
wszystkie pliki w mp3, pendrive 16gb, fat32. zrobilem format i jest dalej to samo
ma ktos jakis pomysl co to moze byc?inny pendrive 8gb dziala normalnie

michal77 - 25 Wrz 2014, 10:19

Jahu napisał/a:
mam problem z pendrivem i zastanawiam sie czy ma ktos moze jeszcze u siebie na kompie te pliki do aktualizacji??
bo strona http://www.ford-mobile-co...ownloadsUpdates nie dziala
Mam te pliki, jak chcesz to mogę gdzieś wrzucić.

Jahu napisał/a:
fiesta widzi pendrive'a, czyta pliki, leci okolo 30 sek ale po chwili wyskakuje blad "niepoprawny format plikow" i zaczyna skakac po utworach i nie da sie nic odtworzyc
wszystkie pliki w mp3, pendrive 16gb, fat32. zrobilem format i jest dalej to samo
ma ktos jakis pomysl co to moze byc?inny pendrive 8gb dziala normalnie
to chyba lepiej wziąć ten inny pendrive i z niego odtwarzać, niż męczyć się ze starym.
Jahu - 25 Wrz 2014, 10:45

to fajnie, bede bardzo wdzieczny za udostepnienie tych plikow aktualizacyjnych

no wiem tylko ze specjalnie kupilem tego nowego pena mini czy tam nano zeby mi nic nie wystawalo z gniazda.
moze fiesta ma jakies ogranicznie i ten 16gb ma za duza pojemnosc po prostu??

michal77 - 25 Wrz 2014, 11:17

Jahu napisał/a:
moze fiesta ma jakies ogranicznie i ten 16gb ma za duza pojemnosc po prostu??
Może tak być, akurat nie mam żadnego 16gb żeby sprawdzić, może ktoś sprawdzi.
Ja mam jakiś malutki pen HP 8GB i działa bez problemu.
coś takiego http://allegro.pl/pendriv...4577040341.html

Tu masz najnowszą aktualizację: http://zachowajto.pl/xDVe...udio-update-zip

suchy3022 - 25 Wrz 2014, 19:46

Mam taki adapter, w nim siedzi 16 GB class 10 :
http://img855.imageshack.us/img855/6720/af4n.jpg
Wszystko śmiga, sprawdzę czy aktualizacja też działa ;)

Edit : Śmiga aż miało z aktualizacją :luzik:

michal77 - 26 Wrz 2014, 07:03

Czyli jednak 16GB gra.
Jahu, jak jeszcze możesz to oddaj tego pena, bo chyba jakiś felerny.

Jahu - 26 Wrz 2014, 08:55

juz go nie oddam bo przez neta zamawialem i drozsza bedzie przesylka niz ten pen ale za to
przerzucilem muze z tego nowego 16gb na starego pena 8 gb a wszystko z tego starego (beproblemowego) na tego nowego. W ten sposob chce sprawdzic czy to jest faktycznie wina samego pena czy tylko plikow na nim wgranych.

janek80 - 14 Gru 2014, 17:34

Da się sprawdzić wersję oprogramowania komputera pokładowego?

Mam u siebie menu komputera pokładowego po polsku. Czy po tej aktualizacji nie zmieni mi się język na angielski?

michal77 - 14 Gru 2014, 18:39

Nie zmieni się język, bo czemu niby ma się zmienić skoro wybierasz odpowiedni "plik językowy", poza tym zmienisz tylko soft samego modułu głosowego, i tam nie masz języka polskiego.

janek80 napisał/a:
Da się sprawdzić wersję oprogramowania komputera pokładowego?
Chyba Ci chodzi o wyświetlacz środkowy audio, bo komputer pokładowy jest w liczniku.
janek80 - 14 Gru 2014, 18:45

Tak dokładnie tak. W między czasie zaryzykowałem i wgrałem pliki na pendrive'a.

Ale chyba mam już aktualną wersję bo pojawia się komunikat po chwili, że "aktualizacja niepowodzenie. spróbuj ponownie".

Kombinowałem z francuskim plikiem językowym i z angielskim. Ale za każdym razem ten sam efekt.

michal77 - 14 Gru 2014, 18:48

Dodam jeszcze że aktualizacja nie zmienia wersji oprogramowania wyświetlacza audio, tylko samego modułu USB/BT/VC. Wyświetlacz jedynie przez IDSa.
janek80 napisał/a:
Kombinowałem z francuskim plikiem językowym i z angielskim. Ale za każdym razem ten sam efekt.
a jaki masz moduł głosowy?
janek80 - 14 Gru 2014, 22:00

Moduł gada po francusku.
natala1900 - 12 Gru 2016, 20:02

Hej, szukałam odpowiedzi po internetach i znalazlam cos tylko na ogolnym forum forda..
mianowicie,chodzi mi o modul BT. zaczne od poczatku,fieste kupilam tydzien temu wszystko cacy dopoki nie podpielam pendrive'a. nic, nie widzi w ogole. pozniej kolejnego i nastepnego,ciagle nic. przy nacisnieciu przycisku voice radio sie wycisza i tyle. Wyszukalam ze przyczyna moze byc modul BT. Mysle, zresetuje,odlaczylam kable,podpielam po chwili, wciaz nic. Najprawdopodobniej musze zakupic nowy modul BT,racja?
i moje pytanie.. jaki ? Wiem tyle, ze A na koncu to angielski C to franncuski (?) :D wiem tez ze ten 8...cos tam to fabryczny. Jakich oznaczen szukac,zeby kupic dobry,gadajacy po polsku ?

Znalazlam pare na allegro :

http://allegro.pl/ford-fi...6640544766.html

http://allegro.pl/ford-fi...6346096683.html

jedyne co wiem, to ze ksztalt sie zgadza :D
jakby mogl ktos mi na chlopski rozum wyjasnic, jak znalezc odpowiedni bede wdzieczna :)

michal77 - 13 Gru 2016, 00:14

Jeżeli chcesz wymienić moduł to szukaj tych z końcówką ..112, np. http://allegro.pl/ford-fi...6629924997.html

Te które podałaś (końcówka ...488) nie obsługują USB (tylko BT). Jeżeli taki masz to już wiesz czemu pendrive nie działa.

natala1900 - 13 Gru 2016, 19:00

Dzięki wielkie już wiem przynajmniej.jakiego szukać, powiedzcie mi jeszcze czy możliwe że przez to też ładowarka samochodowa nie działa ? Czy może to wina ładowarki,bo zapalniczka pali,choc nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego 😀
Silas22 - 27 Lut 2018, 20:27

Cześć wszystkim, wiem że temat już stary ale może ktoś mi pomoże. Kupiłem 2 lata temu Fieste Mk7 2008 rok, i wydaje mi się że nie był tam nigdy aktualizowany BT. Chciałem to zrobic ale mam problem, robię tak: podłączam pendrive, pokazuje mi że brak plików, włączam zapłon ( mam key free nie wiem czy ma to jakies znaczenie), nic się nie dzieje, akutalizacja nie włącza się. Ktoś ma jakiś pomysł?

Mam jeszcze jedno pytanie czy w tych fiestach da się puszczać muzykę z telefonu przez BT w ogóle? Bo albo u mnie się nie da, albo ja nie umiem tego zrobić. Wchodzę w urządzenia audio BT ale pokazuje mi że nic nie jest podłączone choć telefon przez BT normalnie działa ( w sensie da się z auta dzwonić;p )

barcik - 28 Lut 2018, 11:03

Silas22 napisał/a:
(...)

Mam jeszcze jedno pytanie czy w tych fiestach da się puszczać muzykę z telefonu przez BT w ogóle? Bo albo u mnie się nie da, albo ja nie umiem tego zrobić. Wchodzę w urządzenia audio BT ale pokazuje mi że nic nie jest podłączone choć telefon przez BT normalnie działa ( w sensie da się z auta dzwonić;p )


W polifcie bez problemu da się słuchać muzyki. Wystarczy że odpalę BT Audio, to nawet potrafi w telefonie samo się opalić Spotiffy (Android i WM) Przy Androidzie trochę lepiej działa jak znajdzie appki na telefonie. Ale nie wiem czemu czasami je gubi i nie potrafi ponownie odnaleźć (podejrzewam problem ze starym telefonem pod andkiem)

AnonimowyAlkoho - 28 Lut 2018, 19:06

Przed liftem, a w szczególności przed aktualizacją nie da się tak zrobić. Po aktualizacji nie wiem- nie sprawdzałem. Co do samej aktualizacji- pokombinuj z formatem pendrive (ma być FAT32) jak i samym zapisem pliku aktualizacji- pamiętam że u mnie też nie chciało iść, więc zapisałem go jakoś inaczej (chyba nie w folderze, tylko bezpośrednio na pena) i poszło
Silas22 - 2 Mar 2018, 12:31

Ja mam Fiestę przed liftem, kurcze bez sensu by była tam ta opcja bt audio skoro nie da się jej użyć. Zobaczymy po aktualizacji, ale wyskakuje mi teraz błąd aktualizacji spróbuj ponownie, spróbuję na innym pendrive bo ten mój chyba nie do końca sprawny jest.
jonson22 - 13 Lut 2019, 21:44

Witam
Ktoś wie jak zrobic aktualizacje radia i bt jesli nie posiada sie wejścia usb ?

lukaszooo - 15 Lut 2019, 09:21

Programowo mozna aktualizowac, mozna tez wymienic na modul z USB i stremingiem muzyki przez BT i masz wtedy radio internetowe i janosika w ori radiu. Jak cos to mam taki modul 😉
jonson22 - 15 Lut 2019, 14:59

Prześlij na priv cene i oznaczenia modułu.
AndrzejK - 11 Mar 2019, 23:02

lukaszooo napisał/a:
..... modul z USB i stremingiem muzyki przez BT ...


Witam pierwszy raz na forum :fox:

Jak to zrobić aby Fiesta mk7 '09 widziała BT audio?
Telefon, USB - wszystko działa.
Moduł ...112-Ax zaktualizowany.
Wiem jak to się robi w Mondeo i Focusach itp. ale jak to uzyskać w Fieście ?

Mam Viakena, mam programy, w tym do Fiesty ELM-FFN - tylko pomimo poszukiwań - nie udało mi znaleźć w ogóle tam opcji audio lub telefonu.
Mam nadzieję, że źle szukałem.

Prośba o podpowiedź.
Dzięki !!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group