Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Zakładanie fabrycznego tempomatu

MisiekT - 1 Mar 2012, 08:47
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Udalo mi sie z sukcesem ogarnac dolozenie fabrycznego tempomatu, wiec pare slow instrukcji. Dotyczy Fiesty wyposazonej w sterowanie radia - jezeli nie macie, to moze byc koniecznosc dolozenia wiekszej ilosci okablowania.




CO POTRZEBA:
- ramka na kierownice ze sterowaniem tempomatem
- wiazka od kierownicy do sterowania radia i tempomatu (podwojna)
- dostep do IDSa (lub innego interfejsu umozliwiajacego podmiana/edycje pliku konfiguracyjnego ASBUILT)

ZMIANY MECHANICZNE:
- wymiana ramki wokol poduszki na taka ze sterowaniem tempomatem
- wymiana wiazki w kierownicy i podlaczenie sterowania tempomatem (wymaga zdjecia poduszki kierowcy)
- w niektorych fiestach moze byc potrzebne dorobienie kabelków pomiedzy licznikiem (PINy 27 i 28, a brakujacymi pinami w kostce przy spirali kierownicy)

ZMIANY W SOFCIE:
- modyfikacja pliku konfiguracyjnego ASBUILT (niestety ale tempomat nie jest dostepny z poziomu gotowych ustawien konfiguracyjnych jak w Focusach czy Mondziakach)

Krok po kroku opisze pozniej - jak juz zabangla w naszej Fiescie i nic po drodze nie wybuchnie :hahaha:

PS. nawet jak nie dziala, to i tak lepiej wyglada :D a podswietlenie przyciskow od tempomatu dziala tak czy inaczej

Maci3j18 - 1 Mar 2012, 12:40

MisiekT trzymaj :ok:
http://otomoto.pl/ford-fi...-C22557191.html

MisiekT - 1 Mar 2012, 14:06

spoko, dzieki, juz dawno przeszedlem ten etap - jezeli wszystko pojdzie dobrze to juz dysponuje gotowym rozwiazaniem - jutro z rana planuje testowac na naszej Fiestce
MisiekT - 2 Mar 2012, 10:01

SUKCES - poza oprogramowaniem dodatkowo potrzebne (przynajmniej u mnie) dolozenie kebelkow pomiedzy licznikiem a wiazka kierownicy (dokladnie piny 27 i 28 z licznikow do 2 pustych pinow w wiazce przy spirali kierownicy - kolejnosc bez znaczenia)

dla osob autentycznie zainteresowanych montowaniem moge podrzucic namiary na elektryka z Wawy, ktory ogarnie wszystko na b. rozsadne mysle pieniadze - musicie tylko znalezc przyciski i wiazke

michal77 - 2 Mar 2012, 19:45

Gratulacje udanej modyfikacji :ok:

MisiekT napisał/a:
dolozenie kebelkow pomiedzy licznikiem a wiazka kierownicy
Czyli nie trzeba oryginalnej wiązki, tylko wystarczy to jakoś pinami połączyć?

Ja jestem bardzo zainteresowany tym tematem. Kierownica to nie problem, można kupić na allegro, tylko gorzej z programowaniem (do Wawy mam jakieś 350km).

MisiekT - 2 Mar 2012, 21:00

michal77 napisał/a:
Kierownica to nie problem

nie mow hop - na allegro na ta chwile jest tylko jedno sterowanie i to zdaje sie bez wiazki - ale jak popytasz handlarzy to cos sie pewnie znajdzie

PS. nie musisz jechac do Wawy - mozesz to zrobic lokalnie - byle miec dostep do aktualnego IDSa, ale musisz miec kogos kto sie podejmie - jest to absolutnie poza wszelkimi "protokolami" Forda i zwykly elektryk moze stwierdzic, ze nie zaryzykuje

michal77 napisał/a:
nie trzeba oryginalnej wiązki, tylko wystarczy to jakoś pinami połączyć?

mowa o 2 roznych kawalkach - wiazke miedzy spirala a sterowaniem warto miec, chociazby ze wzgledu na specyficzna kostke do przyciskow na kierze, a brakujace ewentualne kabelki miedzy licznikiem a spirala juz mozna dorobic z czegokolwiek, byle miec pin'y odpowiedniej wielkosci

michal77 - 2 Mar 2012, 23:54

MisiekT napisał/a:
nie mow hop - na allegro na ta chwile jest tylko jedno sterowanie i to zdaje sie bez wiazki
Nie jest tak źle, znalazłem już trzy.
Ta ma chyba nawet wiązkę. Tylko jest jasna, ale chyba można ten sam aluminio-plastyk przełożyć?



MisiekT napisał/a:
mowa o 2 roznych kawalkach - wiazke miedzy spirala a sterowaniem warto miec, chociazby ze wzgledu na specyficzna kostke do przyciskow na kierze, a brakujace ewentualne kabelki miedzy licznikiem a spirala juz mozna dorobic z czegokolwiek, byle miec pin'y odpowiedniej wielkosci
To już teraz wiem o co chodzi, dzięki za info :)

MisiekT napisał/a:
PS. nie musisz jechac do Wawy - mozesz to zrobic lokalnie - byle miec dostep do aktualnego IDSa, ale musisz miec kogos kto sie podejmie - jest to absolutnie poza wszelkimi "protokolami" Forda i zwykly elektryk moze stwierdzic, ze nie zaryzykuje
No tak pytałem już w najbliższym ASO i się nie podejmą. Chyba że znalazłbym kogoś jeszcze na Śląsku kto ma IDSa, i tu pytanie: czy zna ktoś z klubowiczów kogoś takiego na Śląsku lub okolicach?
MisiekT - 3 Mar 2012, 00:04

ooo, pojawily sie nowe: http://allegro.pl/kierown...2095821937.html
łykaj poki jest

ramke srebrna mozna przelozyc w razie czego, jasne... wiazke tez, jedna srubka

michal77 napisał/a:
pytałem już w najbliższym ASO i się nie podejmą

ale nie podejma sie zalozenia tempomatu, czy nie podejma sie zrobienia tego co im (przez Ciebie) przekaze zeby zrobili? :fox:

michal77 - 3 Mar 2012, 00:08

MisiekT napisał/a:
łykaj poki jest
Jakoś mi się allegro teraz "zacięło" (nie robią jakichś prac teraz), a ta co wkleiłem fotkę kosztuje 100zł+wysyłka czyli cena atrakcyjna.

MisiekT napisał/a:
ale nie podejma sie zalozenia tempomatu, czy nie podejma sie zrobienia tego co im (przez Ciebie) przekaze zeby zrobili?
No właśnie może źle sformułowałem pytanie, bo pytałem ogólnie o tempomat i odpowiedzieli że nie wykonują takich modyfikacji.

Edit: allegro już działa

MisiekT - 3 Mar 2012, 00:14

michal77 napisał/a:
nie wykonują takich modyfikacji

nie no, wiadomo... wedlug Forda jest to zreszta w Fiescie niewykonalne :hahaha:

michal77 - 3 Mar 2012, 00:27

Chyba jest wiązka w tej jasnej kierze, jak myślisz?
Ja tam widzę dwie białe kostki i kabelki do przycisków, może zapytam czy ma jeszcze te między kierą a licznikiem.

MisiekT - 3 Mar 2012, 09:11

michal77 napisał/a:
może zapytam czy ma jeszcze te między kierą a licznikiem

1. najpierw to zajrzyj, bo mozesz miec
2. od licznika idzie juz ponad 30 kabli w rozne miejsca i wymiana tej wiazki dla 2 kabelkow to czysta glupota - dorabiasz 2 kabelki i po temacie - 15 minut max - w czym problem?

bidżej - 3 Mar 2012, 09:26

fajnie, że wyszło.

przeraża mnie tylko, że auta to teraz bardziej laptopy niż cokolwiek innego... :-P

Marcinowaty - 3 Mar 2012, 17:50

Strasznie to wszystko skomplikowane. Ale brawo za ogarnięcie tematu. :brawo: :brawo: :brawo:
michal77 - 3 Mar 2012, 18:09

MisiekT napisał/a:
najpierw to zajrzyj, bo mozesz miec
Jeżeli to ta czarna kostka, z lewej pod kierą, to nie mam (pin 8 i 9 pusty). Gdzie znalazłeś takie piny? Zwykłe konektorki nie pasują.

Druga sprawa to nie mogę zdjąć poduszki powietrznej. Są chyba jakieś zaczepy z tyłu, ale nie chcę nic urwać.

MisiekT - 3 Mar 2012, 18:22

piny akurat chlopaki mieli... Ford nie sprzedaje - proponuje podjechac do VW i kupic kilka rodzajow - oni za jakies grosze sprzedaja

z poducha sa niezle jaja... postaram sie na dniach napisac dokladniejszy FAQ to na fotach pokaze co i jak

michal77 - 5 Mar 2012, 19:28

Zdaje się że komputerowe piny są podobne, coś pokombinuję.

MisiekT napisał/a:
postaram sie na dniach napisac dokladniejszy FAQ to na fotach pokaze co i jak
byłoby super :ok:

Wszystko chyba ogarnąłem jak się ściąga, oprócz właśnie tej poduchy. ;-(

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:

Chyba znalazłem te piny.
MisiekT napisał/a:
VW
to mnie nakierowało :)

Potrzebne są takie:


Nazywa się to Terminal Fakra MQS żeński



Przyciski tępomatu będę miał jutro.


MisiekT Ściągałeś też ten czarny plastik za kierownicą, tam gdzie jest czarna kostka podpięta, żeby ściągnąć poduchę?
Myślałem że poducha trzyma jak w Focusie, ale jakoś nie chce zejść, chyba że jeszcze trzeba właśnie ten plastik za kierą zdjąć, bo trochę zawadza.

MisiekT - 5 Mar 2012, 22:45

musze pokazac na fotach o co kaman - dam znac na dniach :)
michal77 - 6 Mar 2012, 18:11

Uff jednak udało mi się ściągnąć w końcu tą poduchę :jupi: kto tam taki patent wymyślił? W 206-tce to było lepiej, tylko na dwóch śrubkach za kierownicą i już schodziła. W sumie to jest chyba tak samo jak w focusie, co linka podałem, tylko tam są trzy zaczepy.
Najlepiej kierownicę wysunąć do tyłu i wsadzić głowę z latarką, tak żeby było widać do środka dziury gdzie się wsadza śrubokręt, i jak się odsuwa ten drut z zaczepu.
To jest najgorsza część do ściągnięcia.

Przyciski zamontowałem, tylko się lekko zdziwiłem jak na wyświetlaczu znikła godzina/data i nie można było jej ustawić, ale to dlatego że nie miałem podłączony licznik.
Czekam jeszcze na piny i muszę szukać jakiegoś elektryka, jest parę serwisów niezależnych w Gliwicach i Katowicach, co mają IDS-a.

MisiekT - 6 Mar 2012, 18:38

michal77 napisał/a:
jest parę serwisów niezależnych w Gliwicach i Katowicach, co mają IDS-a

tylko pamietaj, ze prawdopodobnie potrzebny jest w miare aktualny, a z tym juz roznie bywa... mozesz napisac cos wiecej o tym sciaganiu zaczepow od tylu?
wg forda wklada sie srubokret w nacicia na kierze a druga metoda to wykorzystanie otworow od przodu i dorobienie jakiegis narzedzia o odpowiednim ksztalcie... Twoje rozwiazanie natomiast brzmi sensowniej

michal77 - 8 Mar 2012, 11:28

MisiekT napisał/a:
tylko pamietaj, ze prawdopodobnie potrzebny jest w miare aktualny
Może wiesz jaka wersja jest aktualna?


MisiekT napisał/a:
mozesz napisac cos wiecej o tym sciaganiu zaczepow od tylu?
Trzeba się trochę nagimnastykować:
:ra: Przekręcić kierownicę żeby zaczep była mw. na godz. 16, bo tam jest najlepszy dostęp od tyłu (zawadza czarny plastik od manetek, którego chyba nie można zdjąć bez odkręcenia kiery).
:ra: Położyć się na fotelu z głową wsadzoną miedzy kierę a pulpit, :fox: tak żeby było widać zaczep w otworze (najlepiej założyć sobie lampkę na głowę).
:ra: Teraz śrubokręt (nie za duży, bo nie ma miejsca) wsadzić między metalowy zaczep kiery a drut poduchy i odchylić drut przechylając śrubokręt na zewnątrz kiery, tak jak strzałki na fotce (zamiast płaskiego śrubokręta można by wsiąść taki w kształcie U, coby lepiej złapać drut, ale ja robiłem to płaskim ok 3-4mm),


:ra: chwycić za poduszkę i dość mocno ciągnąć aż lekko wyjdzie z zaczepu, to samo z drugim zaczepem uważając na pierwszy zaczep nie wskoczył.

Trochę to skomplikowane, ale tak niestety jest to dziwnie rozwiązane.


MisiekT napisał/a:
wg forda wklada sie srubokret w nacicia na kierze
Więc ja to chyba tak zrobiłem, z przodu to za dużo miejsca nie ma i można ten aluminiowy plastik porysować.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Możliwe że jest jeszcze jeden sposób ściągnięcia poduchy od przodu.
Na tym filmiku jest pokazane jak ściągnąć plastyk z przyciskami (końcówka filmu), może potem będzie tam dostęp do zaczepów.

P.S. Jeszcze instrukcja video zdejmowania zegarów.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT 2:

Tempomat u mnie już też działa :jupi:

Dzięki MisiekT, za manuala :ok: <pifko>

Jak by ktoś chciał sobie założyć, to znam serwis w Mikołowie, w którym można sobie zamontować tempomat (jak ktoś się boi ściągnąć poduchę). Koszt robocizny to ok 200zł + przyciski od tempomatu.

MisiekT - 23 Mar 2012, 19:43

gratki, nie takie trudne jak mogloby sie wydawac, nie? :ok:
michal77 - 23 Mar 2012, 20:30

Nie trudne, najgorzej to tylko poducha schodzi, ale teraz bym się inaczej do niej zabrał (wiadomo najgorszy pierwszy raz).
Jak ktoś nie chce się sam z tym babrać i jest ze śląska, to tak jak pisałem wyżej do serwisu. W sumie nie duże pieniądze to kosztuje (można się zmieścić w ok 300zł za całość), porównując np. koszt dołożenia tempomatu przy zakupie nowego auta, czyli 1000zł.

mart124 - 6 Lis 2012, 15:49

MisiekT,

ile kosztował Cie elektryk bo mi w zielonej górze woła 400zł za ogarnięcie tematu

MisiekT - 6 Lis 2012, 15:53

kilkakrotnie mniej... w zasadzie to gosc sie na mnie nauczyl co nieco, wiec policzyl tylko "symbolicznie"
mart124 - 6 Lis 2012, 16:28

To daj jakiś namiar na niego bo w styczniu będe w Wawie wiec podjade...
on Ci wszystko od podstaw robił...??

MisiekT - 6 Lis 2012, 16:52

Paweł, Centrum Dobra, 663 042 374, robilem u niego wszystko, zgodnie z opisem w tym watku - pracy jest naprawde na kilkadziesiat minut max.
michal77 - 6 Lis 2012, 17:11

mart124 napisał/a:
zielonej górze woła 400zł
Zdecydowanie za dużo chce, ja płaciłem 150zł, tyle że na Śląsku.
mart124 - 6 Lis 2012, 18:03

A macie lub słyszeliście o kimś z okolic wrocławia...??
mart124 - 7 Lis 2012, 21:40

MisiekT do której kostki dokładałeś piny bo ja mam za kierą 2 kostki
1. czarna z 9 kabelkami
2.zielona z 10 kabelkami.
http://www.fordownersclub..._15#entry157788

MisiekT - 7 Lis 2012, 21:56

czarna z tego co pamietam - ale latwo sprawdzic - te kable, ktore ida do radia i zegarow
mart124 - 7 Lis 2012, 22:15

to ta pionowa z 9 kabelkami która jaest na zdjeciu z linka
michal77 - 7 Lis 2012, 22:49

Tak to ta, jeżeli masz tak jak na fotce wszystkie 9 kabelków to nie musisz ciągnąć kabelków (8 i 9 pin odpowiada za tempomat)

mart124 - 7 Lis 2012, 22:59

tak mam wszystkie kabelki... wiec tylko ids trzeba uaktywnić...:)
MisiekT - 7 Lis 2012, 23:31

tak wiec roboty elektryka masz na max 10 minut z wjazdem na stanowisko
mart124 - 14 Lis 2012, 19:33

MisiekT, jak ja mam to podstawowe radio to da rade u mnie dołożyć tempomat..??
MisiekT - 14 Lis 2012, 22:21

na pewno, ale prawdopodobnie znacznie wiecej kabli bedziesz musial dorzucic, wiec umow sie do kogos ze schematami i checia do dlubania...
mart124 - 15 Lis 2012, 18:06

skorzystam z tego namiaru co mi napisałeś jak bede w wawie...:)
aviator - 19 Gru 2012, 09:56

a co dokładnie trzeba zmienić w oprogramowaniu?
mam wszystko już dołożone ale w ASO Germaz we Wrocławiu usłyszałem, że GEM nie pozwala zaprogramować tempomatu... :|
Jak na razie nie znalazłem tez magika, który wiedziałby co trzeba zrobić...

MisiekT - 19 Gru 2012, 11:18

recznie wydytowac plik konfiguracyjny - jak sie odezwiesz na PW w przerwie miedzyswiatecznej to dam Ci dokladniej znac co i jak...
Kruszon - 19 Gru 2012, 14:32

Ja tez chetnie bym sie dowiedzial bo mam ten sam problem
michal77 - 17 Mar 2013, 19:27

mart124, i jak, udało się dołożyć tempomat?

aviator napisał/a:
mam wszystko już dołożone ale w ASO Germaz we Wrocławiu usłyszałem, że GEM nie pozwala zaprogramować tempomatu... :|
Musisz poszukać innego serwisu z IDSem, bo w Germaz to nawet w Monedo mkIV nie chcą uruchomić, co jest znacznie prostsze niż u nas.
Polecam PZService w Mikołowie, lub Ford Sławek K-ce, ale trochę daleko od Ciebie.

MisiekT - 17 Mar 2013, 21:41

aviator - co oznacza, ze GEM nie pozwala zaprogramowac? bo jezeli odnosza sie do faktu, ze w menu nie ma takiej opcji to wszystko jasne - dlatego pisze o recznej modyfikacji ASBUILT
michal77 - 17 Mar 2013, 22:02

Może miał taki problem jak Kruszon, który programował tam gdzie ja, czyli w Mikołowie, i też się nie dało, wyskakiwał im błąd poduszki, albo nie utrzymywał obrotów (tu musi się Kruszon, dokładnie wypowiedzieć, jak to było).
Mówili że zły GEM, choć dziwi mnie to, bo wg Microcat są dwa rodzaje GEMów:
1.1716908, montowany w latach 2008-07-01 do 2012-03-12
2 1741770, montowany od 2012-03-12.

Czyli wychodzi, że wszyscy mamy taki sam GEM, tylko zaprogramowany pod nasze wyposażenie.

MisiekT - 17 Mar 2013, 22:46

przeciez pisalem nie raz - po modyfikacji ASBUILTu wywala wlasnie milion bledow, ale ponowne programowanie rozwiazuje sprawe
michal77 - 17 Mar 2013, 23:14

Nie wiem, pewnie jest tak jak mówisz.

Ja żeby się zabezpieczyć, przed wizytą w serwisie, wysłałem im Twoją instrukcję, i przy programowaniu serwisant chyba ze dwa razy do niej zajrzał. Nie wiem jak było w przypadku Kruszon'a.

MisiekT - 17 Mar 2013, 23:25

w mojej nie ma dokladnie opisanego ostatniego kroku, bo to akurat byl pomysl Pawla z Dobrej w Wawie... i zadzialalo :)
musicie zmusic elektryka w ASO do powalczenia z tematem - to nie jest modyfikacja opisana w specyfikacji i zgodna z procedurami, trzeba troche wyjsc poza schemat

michal77 - 18 Mar 2013, 00:17

Cytat:
4. po wgraniu asbuilta zajrzyj w ekran z konfiguracja opcji i powinien pojawic sie tempomat (opcje wyboru nieaktywne)
5. teraz ustawiasz od nowa programowanie PCM i przy okazji mozesz tez reszty modulow
6. ustawiasz sobie z powrotem gadzety typu automatyczne swiatla itp.
Wydawało mi się że pkt.5 to jest właśnie ponowne programowanie.

MisiekT napisał/a:
musicie zmusic elektryka w ASO do powalczenia z tematem - to nie jest modyfikacja opisana w specyfikacji i zgodna z procedurami, trzeba troche wyjsc poza schemat
Ja i Kruszon, byliśmy u tego samego elektryka i u mnie działa, a u niego nie. Wiem że PZ Service do swojej firmowej Fiesty zakładał tempomat przede mną i też działa. To nie jest ASO, bo tam (ASO Rybnik) oczywiście dostałem odpowiedź "Przykro mi, ale nie wykonujemy tego typu modyfikacji." Choć może mając instrukcję by powalczyli.

Kruszon, Proponowałbym Ci jeszcze jechać do "Niezależny serwis Ford Sławek Katowice". Jest nawet taniej.

lukaszs - 21 Lis 2013, 20:03

chce wymienic kierownice na skorzana, moze odrazu ogarnac tempomat?:)
artax - 22 Lis 2013, 11:40

Poczytaj trochę koledzy montowali.Jesli myslisz ,ze wystarczy wymiana kierownicy to jestes w błędzie.Jest nawet chyba opis na forum.Trzeba poświęcić 10 min i znajdziesz.
pzdr

MisiekT - 22 Lis 2013, 12:24

mysle, ze Łukasz mial na mysli, ze skoro i tak chce wymieniac kierownice, to moze przy okazji ogarnie dołozenie tempomatu :)

Łukasz - nawet jakbys mial nie podlaczac tempomatu, to przycisku po obu stronach kiery wygladaja duzo ladniej (a samo podswietlenie przyciskow tempomatu zadziala nawet bez uruchomienia go w kompie)

maciek127 - 22 Lis 2013, 12:30

MisiekT, ten spec z Warszawy zrobi wszystko jeśli mu się tylko przyniesie przyciski z ramką ?
MisiekT - 22 Lis 2013, 12:33

nie wiem jak u niego z IDSem - zadzwon do niego i wypytaj
lukaszs - 22 Lis 2013, 20:41

kiera zamowiona :]
maciek127 - 25 Lis 2013, 22:37

pytanie za 100 punktów czy wystarczy kupić

?

MisiekT - 25 Lis 2013, 23:46

jeszcze potrzebujesz wiązkę z kierownicy do przycisków - dorabianie to bezsensowna robota - jak poprosisz to gość da Ci z kierownicy, nikomu to nie bywa raczej potrzebne

lukaszs - 27 Lis 2013, 20:38

a jakas rada jak wyjac poduszke? kierownica doszla i w piatek sie z nia pobawie.
michal77 - 28 Lis 2013, 12:26

Możliwe że jak ściągniesz najpierw przyciski, to będzie łatwiej z poduchą:

od 2:45min http://www.youtube.com/wa...v_nmFVsc7isu9c=

MisiekT - 28 Lis 2013, 12:49

poszukaj, bylo opisywane - albo od tylu kombinujac albo zgodnie z instrukcja cienkim srubokretem przez naciecia z bokow kierownicy
lukaszs - 9 Gru 2013, 19:00

niestety tempomatu nie udalo sie u mnie aktywowac, ale na otarcie lez zrobilem sobie podgrzewanie foteli - dolozenie nowej instalacji - przy wlaczaniu ogrzewania mordka sama sie usmiecha :D
michal77 - 9 Gru 2013, 20:12

lukaszs napisał/a:
niestety tempomatu nie udalo sie u mnie aktywowac
robiłeś w tym samym serwisie co MisiekT, ew. miałeś instrukcję od niego ? Bo to nie jest tak hop siup jak w mondeo, że wystarczy zaptaszkować odpowiednią funkcję po IDS-e.
lukaszs - 9 Gru 2013, 21:37

niestety w innym
michal77 - 9 Gru 2013, 21:41

to może po prostu tego nie ogarnęli ?

Dziwne żeby w wersji Ghia nie można było uruchomić.

MisiekT - 9 Gru 2013, 22:24

oczywiście, ze nie ogarnęli... a kolega nie probowal cisnąć, tylko zabiera czas :ups:
warzi - 9 Lut 2014, 17:05

Witam !

u mnie na kostce tez wszystkie 9 miejsca sa zajete czyli przygotwane pod Tempomat jest.
A gdzie trzeba podlaczyc wiazke sterujaca od kierownicy ?

michal77 - 9 Lut 2014, 18:15

warzi napisał/a:
u mnie na kostce tez wszystkie 9 miejsca sa zajete czyli przygotwane pod Tempomat jest.
A gdzie trzeba podlaczyc wiazke sterujaca od kierownicy ?
Jak będziesz kupował kierę to obowiązkowo z kabelkami od przycisków tempomatu. Podłączasz pod poduchą.
warzi - 9 Lut 2014, 23:55

OK tez tak zrobie narazie musze dorwac kierownice.Michal77 a gdzie aktywowales Tempomat?Masz Jakis namiar ?
michal77 - 10 Lut 2014, 09:18

warzi napisał/a:
Michal77 a gdzie aktywowales Tempomat?Masz Jakis namiar ?


W Mikołowie PZ Service

Z tego co widzę jesteś z Gliwic, to masz blisko.

warzi - 10 Lut 2014, 12:35

dzieki za info i pozdrowienia
lukaszs - 26 Mar 2014, 19:40

Przegladam se wersje gemow - bo mi powiedzieli ze mam za niska - a z tego co widze wersja gemow za co inne odpowiada- suma sumarum nie ogarneli:

Depending on equipment level, three different GEM are installed in the factory. Only the highest equipment version is available for service. The GEM modules are classified in the factory as follows:

- Version A (low equipment level):
-
8V51 15K600 AD
- Version C (medium equipment level):
-
8V51 15K600 CD
- Version E (high equipment level):
-
8V51 15K600 ED

The variants have the following main control functions:

Version A:
-
only central locking
Version C:
-
Central locking,
-
opening/closing function via radio remote control (radio receiver built into the GEM),
-
fold-in/fold-out external mirrors,
-
ambient lighting,
-
automatic light and wiper control,
-
Anti-theft warning system (perimeter monitoring).
Version E:
-
all functions of version C,
-
Double locking.

mayak - 18 Cze 2014, 14:53

jakby ktoś chciał to ja też potrafię aktywować tempomat w mk7
aktualizacje softu silnika i innych modułów też są możliwe ;)

FFDriver - 18 Cze 2014, 15:25

mayak napisał/a:
jakby ktoś chciał to ja też potrafię aktywować tempomat w mk7


Jak to wygląda w po lifcie, też da się zrobić ??????

mayak - 18 Cze 2014, 15:45

tak

automatyczne ryglowanie centralnego zamka po ruszeniu też

dods34 - 24 Cze 2014, 18:57

Witam,

Czy ma ktoś jakieś namiary na warsztat we Wrocławiu, który by się zajął montażem tempomatu do Fiesty mk7? Dodam, że autoryzowane serwisy (pol-motors i germaz) odmówiły, a Pan Andrzej od Fordów na Terenowej stwierdził, że to nieopłacalne.
Jakbyście coś wiedzieli, to proszę o info.

Pzdr

Parzych - 24 Cze 2014, 19:05

dods34 napisał/a:
Pan Andrzej od Fordów na Terenowej stwierdził, że to nieopłacalne.
Nieopłacalne z jakiego powodu, powiedział :?:
MisiekT - 24 Cze 2014, 19:51

dods34 napisał/a:
to nieopłacalne

no rzeczywiście fachura :rotfl:

dods34 - 24 Cze 2014, 20:52

Oczywiście przeczytałem m.in. ten temat. Ja osobiście się za to nie zabiorę, ale chętnie oddam auto w ręce zainteresowanego ;)
W Ford Germaz Wrocław powiedziano, cytuję: "Tego się da zrobić, trzeba by wymienić kilka modułów, olbrzymie koszta..."
Pan Andrzej, o którym słyszałem wiele pozytywnych opinii, powiedział, że kiedyś próbowali zgłębić temat w Mondeo i wyszło to nieopłacalnie. Za każdym razem próbowałem tłumaczyć, że może jednak komuś z forum tosię udało i że nie jest to czarna magia (mechanicy alergicznie reagują na słowo forum), byłem zbywany "jak Pan słyszał, że ktoś to zrobił, to idź Pan i zrób u niego" ;)

No to i jestem, stąd moje pytanie.

Pzdr

MisiekT - 24 Cze 2014, 21:47

w Mondeo wlacza sie tempomat kliknieciem myszki :rotfl:
u mnie tez się nie dalo... az do momentu jak się dalo - czyli 30 minut później :-P

uwielbiam takie problemy - czarno na białym informacja, ze się da; instrukcja i w ogole, a ludzie nadal się daja zbywac i nie umieja zagadać elektryka żeby się postaral...

PS. ale faktycznie olej, tempomat i tak beuzyteczny, szkoda tych 50 czy 100zl

FFDriver - 26 Cze 2014, 10:03

Misiek czemu tak sarkastycznie podchodzisz do tematu ?????? :-P

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach i od samego początku jest na nie to nie ma sensu go przekonywać. Po co ma coś spieprzyć jak nie ogarnia tematu. Szkoda poświęcać nasz czas komuś takiemu.
Lepiej jechać do kogoś kto wie co robi.

Ja tylko cały czas nie pojmuję dlaczego mechanicy/elektrycy tak alergicznie reagują na słowa forum czy internet.
Ja wiem, że czasem klient potrafi być przez to upierdliwy i zbyt często wie lepiej jak coś zrobić ale z drugiej strony pewnie boją się, że już nie pocisną jakiegoś kitu żeby się klienta pozbyć bo klient już nie jest takim osłem jak kiedyś.

Szkoda tylko, że sami nie czerpią wiedzy z takich miejsc :sad:
Ale to powoli musi zacząć się zmieniać.

Co do serwisu to wcale się nie dziwię. Oni działają schematycznie. Odpowiedzi jakie udzielają mają tylko i wyłącznie na celu zbycie klienta. Nie znają się i nie ogarniają tematu, a odpowiadają tak, żeby pozornie dobrze wyglądało. Zresztą pewnie dods34 rozmawiał z kierownikiem serwisu czy kimś takim, a nie bezpośrednio z elektrykiem.
Jak ja wymyśliłem żeby mi przy okazji w Germazie elektryk wyprowadził kabelek pod dodatkowe oświetlenie na nogi to usłyszałem, że elektryk szukał ale nie znalazł odpowiedniego plusa, wszystkie za słabe były. Nie wiedziałem czy mam w tym momencie się panu roześmiać w twarz czy ze wstydu za niego zapaść się pod ziemię :D
Jak w ogóle gość mógł z takim tekstem wyjechać to ja do tej pory nie wierzę.
Więc jak oczekiwać, że podjęli by się tak skomplikowanej operacji jak włączenie tempomatu :D
Z ASO problem jest taki, że oni i tak mają pod dostatkiem przeglądów okresowych, które polegają na prostych czynnościach nie wymagających wielkiej wiedzy. No to po co im dodatkowe problemy i wymyślający klienci ? To są wyjątkowe sytuacje, że w jednym czy drugim ASO jakiś pasjonata się znajdzie. Z drugiej też strony ASO nie może wykonywać takich nieautoryzowanych przeróbek bo potem jak coś pójdzie nie tak to tylko sobie kłopotów narobią i w tym względzie ich rozumiem.

Powiem Wam tak, ja już takie różne bzdury słyszałem w różnych ASO, ze głowa boli. Problem polega na tym, że gdybym chciał się z nimi wszystkimi kłócić i na nich wszystkich obrażać to nie wiem już jaką marką auta musiałbym jeździć i jak daleko od domu na przegląd. Chyba jak ten gość z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" co się na wszystkie sklepy poobrażał :D

dods34 - 26 Cze 2014, 10:21

Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Sytuacja w serwisach nie zdziwiła mnie jakoś specjalnie, bo to nie jest mój "pierwszy raz". Dlatego napisałem na forum, że jak ewentualnie "ktoś", "coś", "gdzieś" to proszę o info. I niech tak zostanie.
A na razie temat odkładam na półkę i może natknę się kiedyś na jakiegoś "śmiałka" :rotfl:

michal77 - 22 Wrz 2014, 10:09

Jakby ktoś chciał to mam namiary na gościa w Katowicach, który aktywuje tempomat troszkę inaczej tzn. prościej i taniej, trwa to może z 5min.
Również w Fiestach poliftowych, bo już gdzieś czytałem, że się nie da bo zablokowane, czy cuś.

mayak - 22 Wrz 2014, 10:15

Tadeusz vel tedi_k ?
michal77 - 22 Wrz 2014, 10:49

Dokładnie, byłem u niego w sobotę. Wszystko szybko i sprawnie, a co najważniejsze taniej niż w serwisie. Polecam.
mayak - 22 Wrz 2014, 10:54

umiem dokładnie tak samo aktywować tempomat jak on, tyle że jestem z W-wy
Kruszon - 23 Wrz 2014, 15:44

Robiles to w Fiescie przed liftem MK7? Bo mnie keidys tak robili to wyskakiwal blad poduszki i olalem. Masz inny sposób?
mayak - 23 Wrz 2014, 15:59

mogę dokładnie tak samo aktywować jak to zrobił Tedi_k w Fieście kolegi michal77

jeśli kabelkologia jest ok, to jakim cudem wyskakiwał błąd poduszki??
poduszkami steruje zupełnie inny moduł (RCM) niż tempomatem (BCM i PCM)

Kruszon - 23 Wrz 2014, 16:58

Nie wiem, tak mi powiedzial czlowiek kroy sie tym zajmowal, a wczesniej zrobil cos takiego w innym aucie z sukcesem
michal77 - 23 Wrz 2014, 18:01

mayak napisał/a:
mogę dokładnie tak samo aktywować jak to zrobił Tedi_k w Fieście kolegi michal77
Może doprecyzuję.
Ja miałem już wcześniej uruchomiony tempomat w " PZ Service ", zgodnie z instrukcją od MisiekT, gdzie minn. trzeba było zgrywać/podmieniać plik asbuilt, oczywiście z sukcesem.
Teraz miałem wymieniany licznik i dlatego Tedi_k uruchomił mi w nowym liczniku tempomat, robił to w inny sposób, coś poklikał, ale żadnego pliku asbulit nie zgrywał, w każdym razie trwało to zdecydowanie krócej niż w wyżej wymienionym serwisie.
Kruszon, był później w tym samym serwisie i panowie nie dali rady.

Ja jednak myślę że w każdej Fieście można to uruchomić, tylko kwestia ogarnięcia tego pod IDSem

Kruszon - 23 Wrz 2014, 22:30

Mozee musze zmienic zegary zeby mi to smigalo :twisted:
michal77 - 24 Wrz 2014, 08:35

Na pewno nie, przecież masz takie same jak ja miałem, a na stary zegarach tempomat śmigał.

Ja zmieniałem zegary z innego powodu niż tempomat.

MisiekT - 24 Wrz 2014, 08:40

Kruszon napisał/a:
wyskakiwal blad poduszki i olalem

mayak napisał/a:
jakim cudem wyskakiwał błąd poduszki??

u mnie tez wyskakiwal, ale wystarczylo wrzucić aktualizacje softu... tyle lat minelo, a tu nadal widze walka :-P

Maniak - 7 Gru 2014, 18:42

Jakby ktoś przejazdem był Lincoln UK to mogę włączyć tempomat, przy okazji robiąc update licznika.
wlodek318 - 10 Mar 2015, 10:07

Mi również powidła się akcja dołożenia tempomatu. :jupi: Po ogarnięciu kabelków i kierownicy zgłosiłem się do mayak, i po kilku minutach wszystko uruchomione (za moim zdaniem bardzo rozsądne pieniądze). Co prawda tempomat zaczął działać dopiero jak zamontowałem czujnik pedału hamulca, bo okazało się, że z jakiegoś powodu takowego nie posiadałem... <???>
Paza tym nie było żadnych problemów z błędami poduszek itp. z którymi niektórzy się borykali.

satria_wr - 12 Mar 2015, 08:20

Hi everyone. I have a 2014 ford ecosport. Which shares the same platform as fiesta mk7/7,5. I managed to get the as built file (from ford.xtlt.ru). Is there any guide how to upload it to the vehicle? Like a how to use IDS for uploading the modified as built file.

Another question is, does the setup will back to its default settings when updating the vehicle software (ECM, TCM update, its been 3 times that my car has the update from dealership to solve the irritating PowerShift shudder problems)?

Btw, greetings from Indonesia :D :D

Kruszon - 14 Mar 2015, 09:24

Dziwne że wszystkim to wychodzi tylko u mnie był problem z tempomatem,.
michal77 - 14 Mar 2015, 14:07

Kruszon, podjedź do Pana Tadeusza. Chcesz namiary na pw?
MaciusBekas - 14 Cze 2015, 12:46

Wczoraj byłem u kolegi mayaka ! Po około 15 minutach wjeżdżałem do Poznania z aktywowanym tempomatem!!! Szybko, tanio i miło . Polecam wszystkim chętnym
Pozdrawiam mayaka z Kowanówka :hammer: http://www.fiestaklubpols...iles/hammer.gif

marcin_cichon - 10 Sie 2015, 16:01
Temat postu: Re: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam fieste z przedłużoną gwarancją (trzyletnią) - rocznik 2013. Czy założenie tempomatu spowoduje utratę gwarancji?
Macie jakiś mechaników z okolic Opola, którzy się tego podejmą, bo byłbym chętny.
Czekam na propozycje na PW.

suchy3022 - 10 Sie 2015, 19:37
Temat postu: Re: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Jak w grupie taniej to również byłbym chętny na taką modyfikację ;)
Bo szukam ramki już kawał czasu, a całej kiery nie potrzebuję kupić, szkoda hajsu :-P

marcin_cichon - 27 Sie 2015, 19:27
Temat postu: Re: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Ok, poszło sprawnie. Kupiłem jedynie ramkę, resztę zamontowali w Mikołowie. Po prostu działa.
switchpl - 8 Paź 2015, 16:25
Temat postu: Re: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Hej, udało mi się zmontować wszystko 'do kupy'. Znacie we Wrocławiu kogoś z IDSem coby mi tempomat aktywował? A jakby jeszcze przy okazji automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu włączył to byłoby super :D

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Parzych - 10 Paź 2015, 02:44
Temat postu: Re: Zakładanie fabrycznego tempomatu
switchpl napisał/a:
jakby jeszcze przy okazji automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu włączył to byłoby super

To akurat jest dostępne z komputera pokładowego, no chyba że go nie masz... :bezradny:

tedi_k - 13 Lis 2015, 15:50
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Parzych napisał/a:
switchpl napisał/a:
jakby jeszcze przy okazji automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu włączył to byłoby super

To akurat jest dostępne z komputera pokładowego, no chyba że go nie masz... :bezradny:


W MK7 nie jest dostępne.
We Wrocławiu nie sądzę aby ktoś skutecznie i szybko aktywował tempomat w MK7. U mnie trwa to mniej niż pół godziny i nie trzeba ściągać jakichś VINów "podobnych aut z tempomatem"... Da się zrobić IDSem, ale jak - to wie kilku ludzi w Polsce - w tym wg mnie nikt we Wrocławiu... No chyba, że czegoś nie wiem...

aviator - 15 Lis 2015, 16:21
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Mi aktywowano we Wrocławiu :-) kolega mayak akurat był przejazdem :-P
Mati92 - 23 Lis 2015, 10:30
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Witam, czy przełącznik tempomat z Forda b-max będzie pasował do naszej Fiesty i czy ktoś w woj.łódzkim aktywuje tempomat? Pozdrawiam
EW1 - 21 Paź 2016, 20:24
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
Sama ramka z przyciskami to dość duży wydatek ... więc mam pytanie czy ktoś już próbował to obejść tak jak w przypadku tempomatu do focusa ??
Tam robiło się odpowiedni układ i wpinało w miejsce fabrycznego . Być może idea jest taka sama więc pytam czy ktoś ma jakieś z tym doświadczenia ?
Ewentualnie może ktoś ma przyciski na wierzchu i był by w stanie pomierzyć oporności ???? Do focusa MK2 dorabiałem i działało .... więc może fiesta ...???

tadzio1 - 22 Paź 2016, 12:08
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
witam.odnośnie montażu tempomatu w fieście mk7 2011 1.4tdci .co potrzeba do montażu. Czy podjął byś się.jestem z w-wa. proszę o tel.509 360 644. pozdrawiam.
lukaszs - 22 Paź 2016, 14:49
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
W koncu udalo mi sie aktywowac tempomat w aucie. Rok temu wymienialem kierwonice a wczoraj tedi_k uruchomił mi komputerem tempomat, odrazu wyskoczyly bledy braku wiazki pomiedzy zegarem a kierownica. Dzisiaj ten kabalek dorobiłem i tempomat dziala.

Przydatny obrazek:

http://imgur.com/a/8f9KU

mayak - 23 Paź 2016, 23:48
Temat postu: Zakładanie fabrycznego tempomatu
tadzio1 napisał/a:
witam.odnośnie montażu tempomatu w fieście mk7 2011 1.4tdci .co potrzeba do montażu. Czy podjął byś się.jestem z w-wa. proszę o tel.509 360 644. pozdrawiam.

nie ma problemu z tempomatem, zapraszam

jasiek69 - 4 Mar 2017, 10:55

Witam,
Czy ktoś by mi pomógł w wyborze kierownicy z tempomatem ? Nie wiem czy dana kierownica ma kabel od tempomatu i przełącznika muzyki. Kilka znalazłem na allegro.

http://allegro.pl/ford-fi...01.html#thumb/1

http://allegro.pl/ford-fi...4.html#imglayer

http://allegro.pl/ford-fi...6710115542.html

http://allegro.pl/kierown...6072740687.html

oczywiście mi potrzebna sama rama więc składam się ku najtańszej. <8>

wlodek318 - 4 Mar 2017, 12:12

jasiek69 napisał/a:
oczywiście mi potrzebna sama rama więc składam się ku najtańszej

Rozsądnie brzmi :)
Tylko na tych tańszych nie jest widoczna na zdjęciu kostka, więc proponuję zadzwonić do sprzedawcy i się upewnić przed zakupem, żeby niespodzianki nie było.
Same przewody od przycisków są widoczne na foto więc i kostka powinna być, ale różnie to bywa.
Oczywiście mogą być potrzebne jeszcze przewody idące ze zwijaka do licznika, jeżeli nie ma ich fabrycznie w wiązce, ale rozumiem, że nie o nie było pytanie, bo tego z kierownicą to raczej nikt nie sprzedaje, trzeba dorobić samemu :)

jasiek69 - 4 Mar 2017, 16:04

No dobrze dziękuje za pomoc juz chyba dam radę :hihihi:
wlodek318 - 4 Mar 2017, 23:22

jasiek69,
Przewody to nie wszystko.
Właśnie zauważyłem, że masz w profilu fiestę z 2013, a to jak się orientuję jest już po liftingu.
Kierownice z linków są z fiesty mk7 przed liftem (2008-2012) i mają inny kolor podświetlenia (czerwony).
Będzie to szpetnie wyglądało. Proponuję szukać kierownicy od "polifta".

EW1 - 5 Mar 2017, 13:07

Przy dużej różnicy w cenie ... łatwiej przelutować diody smd na niebieskie
Trafiają się same ramki z przyciskami tempomatu za 200 zł ale dla mnie to i tak za dużo więc ja poczekam jeszcze z rok a na bank cena spadnie jeszcze o połowę . Trafiają się już nawet kierownice z przyciskami poniżej 200 zł ale znikają jeszcze na pniu
Gdzieś widziałem nawet link do opisu jak samemu zrobić przyciski tempomatu do fiesty ze schematem i opisem potrzebnych oporników i może się tym prędzej zajmę . Miałem w focusie mk2 przyciski tempomatu w manetce radia i wcale to nie przeszkadzało a koszt takiego układu to było w granicach 10 zł i dwie godziny dłubania podłączania itp

Kruszon - 9 Mar 2017, 00:51

Ostro w góre poszly te kiery
MisiekT - 10 Mar 2017, 00:18

mam ramke od ST z przyciskami z niebieskim podświetleniem jak coś, zapraszam na PW
jasiek69 - 15 Paź 2017, 23:04

Witam,
Mam samą ramkę z tempomatem.Nie mam wiązki do ramki,mam pytanie bo czytałem w temacie o zamiennikach itp,samemu ciężko mi zrobić taką przeróbkę.Czy ktoś z forumowiczów z Warszawy lub okolic nie chciałby założyć tempomatu ? Oczywiście zapłacę.

adams502 - 8 Mar 2018, 06:43
Temat postu: Tempomat
Witam. Czy przy wlaczaniu tempomatu wyświetla się w fiescie jakąś informacja na wyświetlaczu po środku deski? Czy tylko zaświeca się kontrolka zielona na prędkościomierzu?
barcik - 8 Mar 2018, 10:25
Temat postu: Re: Tempomat
adams502 napisał/a:
Witam. Czy przy wlaczaniu tempomatu wyświetla się w fiescie jakąś informacja na wyświetlaczu po środku deski? Czy tylko zaświeca się kontrolka zielona na prędkościomierzu?

Tylko zielona kontrolka na prędkościomierzu

Mati92 - 11 Kwi 2018, 08:26

Witam, czy ktoś w woj łódzkim posiada Forscan? I czy mógłby mi włączyć parę funkcji w samochodzie? Pozdraiwam
wujekcybul - 22 Kwi 2018, 09:56

Mati92 napisał/a:
Witam, czy ktoś w woj łódzkim posiada Forscan? I czy mógłby mi włączyć parę funkcji w samochodzie? Pozdraiwam


Mozemy sie w ktorys weekend umowic czesto w Lodzi jestem.

lukaszooo - 13 Sie 2018, 12:03

Czesto bywam w skierniewicach ☺
Paweł 92 - 29 Lis 2018, 16:39

Cześć !
Kupiłem ramkę z przyciskami do tempomatu i potrzebuję kogoś kto mi ją założy i aktywuje w samochodzie. Szukam osoby z okolic Mielca lub Rzeszowa, pozdrawiam

Paweł 92 - 2 Gru 2018, 12:28

Pomoże ktoś ? Może z Krakowa lub okolic ?
Lukasz-MK713 - 23 Kwi 2019, 08:21

Cześć!

Jestem w trakcie rozważań dołożenia tempomatu i zanim zacznę robić zakupy postanowiłem trochę Was podpytać. Mam doświadczenie dokładając w alfach 166 i 159 ale fiestę dopiero poznaję więc sorki jeżeli kilka pytań zabrzmi laikowo :)
1. Proszę o potwierdzenie że tylko w wersjach po lifcie było niebieskie podświetlenie przycisków (do 12 - czerwone ? ) oraz o info jaki kolor był w ST.

2. nie mam schematów więc dopytam o kabelkologie. Wiem ze prawdopodobnie będę musiał dołożyć 2 piny (co nie będzie żadnym problemem), ale nie jestem pewien co do wiązki o której mowa od początku. Czy chodzi tu o kabelki idące bezpośrednio z przycisków do wtyczki w kierownicy? - (takie kilkunasto-cenytmetrowe)

2bis. Przy okazji dopytam czy dostępne są gdzieś schematy elektryczne ?

3. Pytanie o IDS i inne interface do aktywacji. Sorki ale nie znalazłem konkretów na forum.
Dla mnie nie jest oczywiste czym jest IDS. Znalazłem na allego kawałek interface pod odb2 gdzie sprzedający opisuje że jest lepszy od IDS ale widzę że obsługuje samochody 2006-2010 .. coś mi tu nie pasuje. Proszę więcej o info czy IDS jest jakims dedykowanym urządzeniem czy może np typowym interface jak ELM czy Vikenn z jakimś magicznie nieudostępnionym softem.

Lukasz-MK713 - 29 Kwi 2019, 23:51

ok. Montaż i podłączenie, kabelkologia ogarnięte. Przy okazji kiera wymieniona na skórę :0
Czy aktywacji CC można dokonać przerobionym ELM (CAN+, CAN-) i ELMConfig czy tylko IDS ?

lukaszooo - 13 Maj 2019, 00:42

Elmconfig sie do tego nie nadaje. Z wawy do mnie masz blisko, moge ci to aktywowac.
przetak17 - 4 Cze 2019, 00:35

Witam, jestem zainteresowany dołożeniem tempomatu. Polecacie kogoś kto mi to wykona?
FFDriver - 4 Cze 2019, 07:34

przetak17 napisał/a:
Witam, jestem zainteresowany dołożeniem tempomatu. Polecacie kogoś kto mi to wykona?


Masz na myśli odwalenie całej roboty czy tylko aktywacje?
Jeśli chodzi o kompletną robotę to nie pomogę.
Natomiast do aktywacji polecam kolegę Tadeusza z Katowic.
Cytat:
Tadeusz
tel. 660 675 026
www.ford-ekspert.pl

Polarny - 23 Kwi 2020, 13:59

We Wrocku ja ogarniam takie rzeczy - łącznie z montażem. Tak więc zapraszam.

W razie czego zostawiam też maila polarnywr (malpkę_tutaj_wstaw) GMAIL (kropka COM).

Bulba - 23 Kwi 2020, 19:02

Dobrze wiedziec jak skonczy sie gwarancja
Daleko nie jest :)

PrzemKo80 - 23 Kwi 2020, 19:35

Bulba napisał/a:
Dobrze wiedziec jak skonczy sie gwarancja
Daleko nie jest :)


U mnie dopiero luty 2024 a czasem korci żeby radio wymienić na android auto :hammer:

Bulba - 23 Kwi 2020, 19:54

Jejku ile Ty zes tej gwarancji dokupil ???
Ja wzialem 5 lat i sie zastanawiam czy nie za duzo :)

Ps. Masz gdzies na jutubie przepis na wymiane ?
Chetnie obejze

PrzemKo80 - 23 Kwi 2020, 20:14

Bulba napisał/a:
Jejku ile Ty zes tej gwarancji dokupil ???
Ja wzialem 5 lat i sie zastanawiam czy nie za duzo :)

Ps. Masz gdzies na jutubie przepis na wymiane ?
Chetnie obejze


Dla detalicznych miałem 5 lat free z automatu plus dokupiłem za 500 zł zł na wszelki wypadek plus 2 lata. Zawsze tez lepiej będzie wyglądało przy sprzedaży gdyby wcześniej Fieścinkę się opchnęło ( na gwarancji 2x droższy hehe).

Co do radia na razie patrzę i się zastawiam czy warto np to:

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-android-9-ford-fiesta-11-16-fv-8792783815

A tu szybka wymiana :9:
https://www.youtube.com/watch?v=qgafBi-jMUk

https://de.aliexpress.com/item/32993717802.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74384c4dvN5x0H
a tu jak działa:
https://www.youtube.com/watch?v=FT0jdGukGoo

Dla mnie laika to ja tu widzę pomocną dłoń dobrego czarodzieja od autoelektroniki :rotfl:

mmszsz13 - 6 Sie 2020, 22:27

Polarny napisał/a:
We Wrocku ja ogarniam takie rzeczy - łącznie z montażem. Tak więc zapraszam.

W razie czego zostawiam też maila polarnywr (malpkę_tutaj_wstaw) GMAIL (kropka COM).


Panie polarny! Proszę o kontakt. Wysłałem maila kilka dni temu i cisza.

zibo666 - 18 Paź 2020, 17:13

odgrzewam kotleta. ktos ogarnie odblokowanie tempomatu w okolicach Czestochowy/Katowic we Fiescie MK7 ?
mini_ns - 15 Gru 2020, 12:59

Czy w wersji fiesty mk7 2011 1,25 benzyna też wystarczy wymienić rzeczy poniżej, aby fabryczny tempomat działał?

ramka na kierownice ze sterowaniem tempomatem
- wiazka od kierownicy do sterowania radia i tempomatu (podwojna)
- dostep do IDSa (lub innego interfejsu umozliwiajacego podmiana/edycje pliku konfiguracyjnego ASBUILT)

JoeMix - 15 Gru 2020, 22:31

na 99% tak
lukaszooo - 2 Sty 2021, 14:02

Każda fiesta mk7 obsługuje tempomat.
Ky0sHiR0 - 24 Sie 2021, 09:20

Witam wszystkich,
Odkopuje temat. Zakupiłem ramkę z przyciskami w dobrej cenie.
Czy ktoś z okolic Krakowa pewnie do 100 km jest w stanie zamontować i aktywować tempomat + ew. dodatki? JEśli tylko aktywacja to spróbuję z montażem sam :)

zibo666 - 7 Sty 2022, 19:01

Właśnie dołożyłem tempomat w mojej Fieście MK7 `13.
Wystarczyła ramka na kierownice + zmiany Forscanem.
Gdzieś czytałem że we fiestach po lifcie nie trzeba podmieniać pliku ASBUILT i jest to prawda.
Wszystko działa jak należy.

maciekpkow - 8 Sty 2022, 22:06

Ja narazie tylko dołożyłem blende z przyciskami od tempomatu. Fiesta 2009r. 1.6 120koni.

Może ktoś w mazowieckim chciałby forcanem uruchomić tempomat?

Bulba - Wczoraj 15:58

Podczas porządków znalazłem ramkę ze sterowaniem tempomatem
i mi się przypomniało, że przecież miałem założyć :hihihi:
Pomoże ktoś z centrum ogarnąć temat ?

Darekptr - Dzisiaj 10:45

Od 7:30 do 15 jestem zwykle na Żoliborzu, a potem jadę pod Mszczonów. Montowałem i aktywowałem u siebie w polifcie więc problemów nie będzie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group