Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Pompa wtryskowa wymiana czy stara

jola5378 - 22 Lut 2012, 22:14
Temat postu: [MK3] Pompa wtryskowa wymiana czy stara
Witam. Może ktoś orientuje się jak można sprawdzić czy pompa wtryskowa w moim samochodzie była wymieniona bo moim zdaniem to mechanik poleciał sobie na całego. Uprzedzam że nie wiem jaka i czy była inna ale starej mi nie oddał.Słyszałam ,że po numerach można dojść ale nie wiem co dalej
Rkalitka - 22 Lut 2012, 22:43

jeśli wcześniej(przed wizytą u mechanika) nie miałeś w jakiś sposób oznaczonej to nijak tego nie dojdziesz czy Ci coś podmienił czy nie - a jeśli mechanik to gość bez działalności gospodarczej to nawet z dowodami raczej nic nie wskórasz
kuba87 - 22 Lut 2012, 22:51

dlaczego była wymieniana pompa?
co się działo z autem że została wymieniona?

dżolero - 22 Lut 2012, 23:06

zazwyczaj co wymieniane klientom sie pokazuje chca zabieraja nie to złom lub kosz..
jola5378 - 22 Lut 2012, 23:12

Nie jestem do końca pewna ale z tego co wiem obroty falowały i walił czarną chmurę przy odpalaniu ale oczywiście po wymianie problem pozostał.Jeszcze coś było nie tak że musiałam wymienić. Rok temu wymieniłam dziś kupiłam kolejną pompę bo ta którą niby mechanik wymienił już się do niczego nie nadaje
jola5378 - 22 Lut 2012, 23:15

Chciałam zabrać pompę ale gościu powiedział,że nie wie gdzie jest a po kolejnej rozmowie stwierdził,że ojciec mu wyrzucił na złom.Czy to nie dziwne?
kuba87 - 22 Lut 2012, 23:31

jak wali chmurę przy dpalaniu to się daje wtryski do sprawdzenia
przemo_rsr - 22 Lut 2012, 23:52

wtryski siedzą na 100%, a mechanik Cię wywalił bez mydła, współczuje :)
pierwsze się pyta potem kupuje droga Pani :)
pompy wtryskowe nie siadają od tak.

a jeśli chodzi o wtryski to nie daj się naciąć jak regenerowac to pamiętaj końcówki wtrysków muszą być wymienione, bo większość "mechaników" szlifuje stare i to nazywają "regeneracją" ale to jest tylko na chwilę :)

kuba87 - 22 Lut 2012, 23:59

przemo_rsr, a co chcesz we wtryskach szlifować?
:-P

przemo_rsr - 23 Lut 2012, 00:12

kuba87, byś się ździwił co ludzie potrafią, heh, iglice szlifują i to jest regeneracja :rotfl:
kuba87 - 23 Lut 2012, 00:15

przemo_rsr, a tam jest co szlifować? :rotfl: zazwyczaj to się rowy marianskie w iglicach robią, ja sobie z tego punktaki robie :ok:
przemo_rsr - 23 Lut 2012, 00:17

kuba87, mówie Ci na podkarpaciu jest wszystko możliwe, hehe :-)
jola5378 - 23 Lut 2012, 10:59

Dzięki chłopaki za poradę o wtryskach będę pamiętać ale nadal nie wiem czy mogę coś zrobić z nieuczciwym mechanikiem na pewno mu nie odpuszczę bo jak tak dalej będzie to więcej ludzi wykiwa a nie chcę żeby ktoś inny przechodził to co ja...
modytom - 23 Lut 2012, 15:08

Jesli problem został, to jedź po prostu na reklamacje, każda usługa czy towar, jesli prowadzi ktos działalność gospodarcza, podlega rękojmi lub gwarancji, mnie przy wymianie pompy dawano rok gwarancji/nielimitowana ilosc km, mija juz rok i odpukać nic sie nie dzieje, jak odbierałem auto i spytałem, pompiarz mówił, że jakby cokolwiek sie przez ten czas działo można podjechać i w ramach gwarancji i o ile będzie to dotyczyło pompy, naprawią za frajer. Płaciłem wtedy za uszczelnienie na org zamiennikach Boscha 500 zł.
jola5378 - 23 Lut 2012, 22:00

Kolego nie rozumiesz o co chodzi a więc Ci tłumaczę,że chodzi o to że gościu twierdzi że wymienił pompe wtryskową a prawda jest inna a Ty mi wyskakujesz z reklamacją i co to mi da skoro wymiany nie było chcę tylko w jakiś sposób mu to udowodnić
dżolero - 23 Lut 2012, 22:07

ma dac stara i tyle. masz prawo zabrac zużyte wymienione czesci z twojego auta. pozostało ci isc z kims kto nie da sobie wmówic i wytłumaczyć mechanikowi o co loko
jola5378 - 23 Lut 2012, 22:14

Wierz mi ja też nie dam sobie w kaszę dmuchać.Zastanawia mnie jedna sprawa czy jest możliwość oddania pompy do ekspertyzy czy rzeczywiście w danym momencie była wymieniana i czy w ogóle była wymieniana
Rkalitka - 23 Lut 2012, 22:28

jola5378 napisał/a:
Rok temu wymieniłam


Chcesz od niego starą pompę wtryskową, którą rzekomo wymieniał rok temu?? - Moim zdaniem nie ważne czy wymienił Tobie Pompę wtryskową czy nie - po roku czasu niczego nie udowodnisz

jola5378 napisał/a:
dziś kupiłam kolejną pompę bo ta którą niby mechanik wymienił już się do niczego nie nadaje


Po czym to wywnioskowałaś - Twoja pompa wtryskowa, która jak mówisz do niczego się nie nadaje - była u sprawdzenia u pompiarza na stole probierczym?? - tylko tak sprawdzisz czy jest sprawna czy nie.

Domniemania, że może zepsuta pompa a może wtryskiwacze, a może lampka wnętrza to tylko strzelanie często na oślep. Najpierw trzeba zdiagnozować problem a dalej wymienić/naprawić starą część :yes:

jola5378 - 23 Lut 2012, 22:39

Zastanawiam się czy czasami nie jesteś mechanikiem skoro tak piszesz to że jestem kobietą nie znaczy że jestem głupia i zero pojęcia o samochodach.Otóż moja pompa na 99% jest uszkodzona mianowicie nie podaje paliwa na wtryski wszystko było sprawdzane nawet elektrozawór(a widzisz znam takie słowo-a jestem tylko kobietą)
kuba87 - 23 Lut 2012, 22:59

jeśli była założona używana pompa to sorry nie masz o co się czepiać
uzywane elementy maja to do siebie "ze nie wiadomo jak długo pozyją"
trudno
teraz albo naprawiaj ta pompe co masz albo kup kolejną uzywaną ale licz sie z tym ze ona też za jakis czas padnie

jola5378 - 23 Lut 2012, 23:07

Proszę was czytajcie wszystko a nie tylko ostatni post nie była wymieniona pompa ile razy mam to wyjaśniać chodzi mi tylko o to jak to udowodnić
kuba87 - 23 Lut 2012, 23:11

jak stwierdziłas ze nie była wymieniona?
jola5378 - 23 Lut 2012, 23:23

Tak w ogóle to już jakiś czas temu zauważyłam że podczas jazdy auto dodawało sobie samo gazu tak samo było przed wizytą u mechanika obroty raz przyspieszały a raz zwalniały dziwne ale na "dwóch różnych pompach" takie same objawy tak samo mąż zauważył zbieżności które były przed wizytą i po u mechanika
kuba87 - 23 Lut 2012, 23:27

ale minął rok czasu i ileś tam kilometrów
objawy nie dowodzą że pompa nie została wymieniona

jola5378 - 23 Lut 2012, 23:28

Jeszcze dodam że mech mówił że wcześniej była pompa bosha a jak się orientuję to jeżeli wymienił bosha na lucasa to dlaczego wtryski były nie ruszane chyba jak się zmienia pompę na inną to należało by wymienić i wtryski(chodzi mi o model pompy)
kuba87 - 23 Lut 2012, 23:36

wtryski są takie same
jeśli wcześniej była pompa boscha a teraz jest lucas to mechanik wymienił tą pompę
wiem co mówię bo zadna nie jest podobna do siebie pod względem budowy zewnętrznej i wewnętrznej
pompy nie są wieczne a lucasy są bardzo wrażliwe na złe paliwo, w pompach boscha zdychają sekcje i regulatory obrotów

jola5378 - 23 Lut 2012, 23:48

Wtryski nie są takie same.Wiem bo sprawdzałam i dzwoniłam do warsztatu samochodowego bo mają inną przepustowość czy coś takiego.Chyba też coś czytałam tu na jakimś forum i stąd wiem że bosh i lucas to całkiem inna historia
kuba87 - 23 Lut 2012, 23:57

to była wymieniona pompa czy nie?
raz piszesz ze nie była potem ze zmienili boscha na lucasa
mogą mieć inne ciśnienie otwarcia jeśli już ale cisnienie otwarcia wtrysku sie reguluje

jola5378 - 24 Lut 2012, 00:28

Mechanik twierdził że była wymieniana ja nie.Nie chcę ciągle wdawać się w dyskusję co jak dlaczego proszę tylko aby ktoś mi powiedział jak można sprawdzić czy pompa była wymieniona czy nie bo ja jestem na 99% pewna ,że nie była
Rkalitka - 24 Lut 2012, 14:08

Cytat:
Zastanawiam się czy czasami nie jesteś mechanikiem skoro tak piszesz to że jestem kobietą nie znaczy że jestem głupia i zero pojęcia o samochodach.Otóż moja pompa na 99% jest uszkodzona mianowicie nie podaje paliwa na wtryski wszystko było sprawdzane nawet elektrozawór(a widzisz znam takie słowo-a jestem tylko kobietą)


Nie nie jestem mechanikiem ale ten silnik jest mi znany i nie wiem co ma do rzeczy, że jesteś kobietą??

Zaczynasz wątek tematu sypiąc ogólnikami.
Nie podajesz o co chodzi, w jakiej sytuacji, jaki był problem.

Mało tego z tego co piszesz trudno jest cokolwiek wywnioskować, bo co chwile są jakieś sprzeczne informacje - co my Ci mamy powiedzieć??

Jeśli byłaś u mechanika rok temu żeby Ci wymienił pompę wtryskową, bo niby była zepsuta(na jakiej podstawie to sprawdziłaś, bo jedyny sposób to sprawdzenie wyjętej pompy na stole probierczym u pompiarza)i nibyCi coś nie grało dalej po rzekomej wymianie a temat odkopujesz po roku czasu na forum Fiestaklubpolska - to co chcesz osiągnąć??

Od nikogo nie dostaniesz rekalmacji czy zwrotu kosztów po takim czasie - tym bardziej, że nie masz dowodów.

Jedyny sposób aby sprawdzić czy Ci gość wymienił [pompę czy nie to sprawdzenie numeru na korpusie pompy wtryskowej starej i ewentualnie nowej. Jeśli tego nie spisałaś rok temu to nie ma cienia szans na udowodnienie czegokolwiek.

A to co dolega Twojej Fieście to nie musi być wcale zarżnięta pompa wtryskowa i nie pytaj co tylko zawieź ją do pompiarza(pompę i wtryskiwacze) a on Ci sprawdzi co i czy jest zepsute.

O Mechaniku do którego masz żal - moim zdaniem musisz się z tym pogodzić, bo nic mu nie udowodnisz, chyba, że weźmiesz kilku chłopaków co mu obiją ryja - ale czy o to Ci chodzi??

Ja nie widzę więcej sensu wypowiedzi w tym temacie, bo co tutaj można dodać??

kuba87 - 24 Lut 2012, 20:25

Rkalitka napisał/a:
Cytat:
Zastanawiam się czy czasami nie jesteś mechanikiem skoro tak piszesz to że jestem kobietą nie znaczy że jestem głupia i zero pojęcia o samochodach.Otóż moja pompa na 99% jest uszkodzona mianowicie nie podaje paliwa na wtryski wszystko było sprawdzane nawet elektrozawór(a widzisz znam takie słowo-a jestem tylko kobietą)


Nie nie jestem mechanikiem ale ten silnik jest mi znany i nie wiem co ma do rzeczy, że jesteś kobietą??

Zaczynasz wątek tematu sypiąc ogólnikami.
Nie podajesz o co chodzi, w jakiej sytuacji, jaki był problem.

Mało tego z tego co piszesz trudno jest cokolwiek wywnioskować, bo co chwile są jakieś sprzeczne informacje - co my Ci mamy powiedzieć??

Jeśli byłaś u mechanika rok temu żeby Ci wymienił pompę wtryskową, bo niby była zepsuta(na jakiej podstawie to sprawdziłaś, bo jedyny sposób to sprawdzenie wyjętej pompy na stole probierczym u pompiarza)i nibyCi coś nie grało dalej po rzekomej wymianie a temat odkopujesz po roku czasu na forum Fiestaklubpolska - to co chcesz osiągnąć??

Od nikogo nie dostaniesz rekalmacji czy zwrotu kosztów po takim czasie - tym bardziej, że nie masz dowodów.

Jedyny sposób aby sprawdzić czy Ci gość wymienił [pompę czy nie to sprawdzenie numeru na korpusie pompy wtryskowej starej i ewentualnie nowej. Jeśli tego nie spisałaś rok temu to nie ma cienia szans na udowodnienie czegokolwiek.

A to co dolega Twojej Fieście to nie musi być wcale zarżnięta pompa wtryskowa i nie pytaj co tylko zawieź ją do pompiarza(pompę i wtryskiwacze) a on Ci sprawdzi co i czy jest zepsute.

O Mechaniku do którego masz żal - moim zdaniem musisz się z tym pogodzić, bo nic mu nie udowodnisz, chyba, że weźmiesz kilku chłopaków co mu obiją ryja - ale czy o to Ci chodzi??

Ja nie widzę więcej sensu wypowiedzi w tym temacie, bo co tutaj można dodać??


nic już nie dodasz nie da sie sprawdzić w zaden sposób czy wymienił ta pompę
jesli była założona uzywana to mogła paść

Fordon - 26 Lut 2012, 00:02

Spokojnie pany bez cisnien... ogolnie fakt jest taki, wymieniajac pompe z "uszkodzonej" na uzywana inna, nikt nie da gwarancji na to bo sam by sobie podcinal galaz na ktorej siedzi, jesli objawy byly ciagle te same po dobiorze auta natychmiast trzeba wracac do mechanika bo pozniej beda sceny... po roku czasu niestety nie udowodnisz tego bo sruby, nakretki i punkty montazowe beda juz osaczone przez rdze i nic sie nie da udowodnic.

Nie chodzi o to ze Pani czy Pan do nas pisze, chodzi o suche fakty, bylo tak i tak jest tak i tak... mozeby poradzic cos on line lecz tak naprawde kazde auto jest inne i kazde inaczej reaguje... najwieksze jaja beda w momencie gdy okarze sie ze pasek zebaty pompy sie wam zerwal...

Na spokojnie jeszcze raz napisz co jest nie tak od a do z :yes:
Pomyslimy i odpowiemy w miare mozliwosci oraz doradzimy co sprawdzic zeby wykluczyc pompe paliwa... Jesli maz Pani jest zdolny i ma chwile to wezmie podstawowe klucze i sobie poradzi przy tym co napiszemy...

Wszystko na spokojnie :yes:

Rkalitka - 26 Lut 2012, 22:25

Fordon napisał/a:
Na spokojnie jeszcze raz napisz co jest nie tak od a do z
Pomyslimy i odpowiemy w miare mozliwosci oraz doradzimy co sprawdzic zeby wykluczyc pompe paliwa... Jesli maz Pani jest zdolny i ma chwile to wezmie podstawowe klucze i sobie poradzi przy tym co napiszemy...


O to mi ciągle chodzi - na spokojnie od początku do końca opisać co i jak i będziemy radzić co dalej - ale niestety z przygodą z mechanikiem to raczej nic się na już wskórać :|


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group