Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Nie odpala, suchy filtr paliwa

Franc90 - 21 Sty 2012, 18:06
Temat postu: [MK3] Nie odpala, suchy filtr paliwa
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem forda fiesty mk3 w dieslu. Samochód służył mi dobrze do dzisiaj. Rano wyjechałem wszystko było ok. Po około godzinie stania ruszyłem w miasto. Po około 2 km samochód po prostu się zatrzymał na ruchliwym skrzyżowaniu. Zaświeciła się kontrolka ładowania i oleju. Po szybkiej probie odpalenia samochód tylko "kręcił", przy czym kontrolka ze świec w ogóle nie świeci. W domu sprawdziłem bezpieczniki i filtr paliwa który okazał się suchy. Zalałem do baku 4 litry pomimo ze pływak pokazywał pół baku i samochód odpalił na 10 sekund około po czym znów zgasł. Kontrolka ze świec dalej ciemna. Wiec rozkręciłem filtr i go zalałem. Dalej tylko kręcił ale do odpalenia daleko. Mechanik ze mnie żaden, ale wydaje mi się to grubsza sprawa. Wiec był bym wdzięczny za jakaś podpowiedz co może powodować owy problem. dzięki z góry za odpowiedz ;) pozdrawiam.
Puff - 21 Sty 2012, 20:56

Franc90 napisał/a:
filtr paliwa który okazał się suchy

No to chyba bardziej oczywistej diagnozy być nie może - masz nieszczelności w układzie paliwowym.

ramses123 - 21 Sty 2012, 21:21

zgadzam się z przedmówcą, paliwo spierdziela, to nie pali.
Ale dla czego kontrolka świec ciemna ?

Franc90 - 21 Sty 2012, 21:40

no właśnie myslałem ze cos z paliwem. tylko te świece mi do tego nie zbytnio pasuja bo niby co maja wspolnego swiece z paliwem ;)
JoeMix - 21 Sty 2012, 21:49

Zacznij od dolania jeszcze jakichś 10-15 litrów do baku, potem sprawdź kontrola czy na listwie od świec pojawia się napięcie,,, to samo na zaworku odcinającym paliwo,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group