Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Płyny superhydrofobicznę

Polepiony - 13 Sty 2012, 11:48
Temat postu: Płyny superhydrofobicznę
Hey
Zainteresowany jestem zakupem płynu do zabezpieczeniem szyb przed deszczem :)
Poniżej dwa filmiki.
Jest też w Polsce usługa Hydrofobizacji szyby. Kosztuje około 50zł z tego co pamiętam. Robi to bodajże Nordglass.

Teraz pytanie czy ktoś z tego korzystał i czy to się w jakikolwiek sposób sprawdza.
Najbardziej interesowałyby mnie szyby boczne tam zawsze nawet przy małym deszczu krople nie chcą zssuwać się z szyby. A cena nie jest wysoka samego płynu zastanawiam się. czy warto.

http://www.youtube.com/watch?v=7is6r6zXFDc
http://www.youtube.com/watch?v=FJh2tTdsdVk

Przykładowe info o Hydrofobizacji.
http://www.robowashcenter...ktualnosci.html

elmek13 - 13 Sty 2012, 14:10

Kiedyś kupiłem nano powłokę na allegro. Użyłem i działało, o taj usłudze pierwsze słyszę, ale prawda to jest że nie zawsze musisz używać wycieraczek, krople same "uciekają"
Parzych - 13 Sty 2012, 16:20

elmek13 napisał/a:
krople same "uciekają"
Pod warunkiem jazdy z prędkością powodującą pęd powietrza, w mieście na przedniej szybie się to nie sprawdza (testowałem) szczególnie w korkach, wycieraczki przeskakują i pierdzą, na bocznych można spoko tego używać... :yes:
mieszko - 13 Sty 2012, 20:00

Polepiony napisał/a:
Jest też w Polsce usługa Hydrofobizacji szyby. Kosztuje około 50zł z tego co pamiętam. Robi to bodajże Nordglass.


50 dych za szybę ale jak będziesz ciepliwy to może doczekasz się na promocję w Norauto, w zeszłym roku robili szyby za piątkę. Gdy kleili mi spoiler w NordGlassie to pytałem się o to ale pracownik odradzał, albo wycieraczki albo powłoka (a żeby woda spływała sama potrzebna jest prędkość co już wcześniej napisał Parzych)

elmek13 - 13 Sty 2012, 23:24

Parzych, no właśnie mówię, że same "uciekają" ale prędkość, też robi swoje.
Parzych - 13 Sty 2012, 23:31

elmek13 napisał/a:
ale prędkość, też robi swoje.
Elemelek, nie też ale TYLKO, tylko prędkość powoduje "uciekanie" kropel wody... :yes:
Polepiony - 17 Sty 2012, 12:25

Czyli boki lusterka tak. Czołowa i tył bezsensu.
JoeMix - 17 Sty 2012, 23:11

Jak jest dobrze to zrobione to prędkość nie ma nic do rzeczy,,, i na postoju nie będzie wody na szybie bo momentalnie zbiera się ona w duże krople i sama ucieka z szyby,,, i jak nawet wolno jedziesz to masz 3-4 takie cieki po szybie,,, ja jednak wole wycieraczki,,,
Parzych - 17 Sty 2012, 23:17

JoeMix napisał/a:
Jak jest dobrze to zrobione to prędkość nie ma nic do rzeczy,,, i na postoju nie będzie wody na szybie bo momentalnie zbiera się ona w duże krople i sama ucieka z szyby,,, i jak nawet wolno jedziesz to masz 3-4 takie cieki po szybie,,,
Testowałeś :?: Bo ja TAK, i nie byłem zadowolony z efektu...
JoeMix - 17 Sty 2012, 23:29

Parzych napisał/a:
Testowałeś :?: Bo ja TAK, i nie byłem zadowolony z efektu...
Dokładnie, porównywałem tanią usługę w jakiejś szklarni (nie wiem czy nie JAAN) za parędziesiąt złotych za szybę z profesjonalną (jak to określono) robotą za setkę z hakiem za szybę :P tak jak fiestę do Ferrari przystawić :P Ale i tak wole wycieraczki,,, może dlatego ze nie mam BMW i nie martam pól tysiąca żeby woda mi po szybach lepiej spływała :|
Polepiony - 19 Sty 2012, 11:46

Ok ale pytanie teraz najważniejsze czy zakup płynu za kilkadziesiąt złotych i nałożenie sobie tego samemu na szyby boczne i lusterka coś da. Przednia szyba mnie już po przeczytaniu komentarzy nie interesuje tak bardzo. Ale boki a i owszem.
Parzych - 19 Sty 2012, 16:37

Ja kupiłem kiedyś za kilkanaście złotych niewidzialną wycieraczkę, raz zastosowałem na wszystkie szyby, podczas w miarę dynamicznej jazdy dawała radę na czołowej ale w korkach pierdziały wycieraczki, na bocznych jeszcze kilka razy używałem i niby trochę mniej się brudziły...
bidżej - 23 Sty 2012, 17:41

a ja szyby boczne, reflektory i lampy tylne potraktowałem pastą tempo z woskiem - efekt bdb, woda ucieka, brud się nie trzyma, szybki zawsze przejrzyste. a koszt nieporównywalnie mniejszy. o.
TomeX500 - 23 Sty 2012, 18:10

Ale to dość krótkotrwały efekt.
bidżej - 23 Sty 2012, 18:13

ja wiem, czy 3 miesiące (jak dotąd) to tak krótko?
TomeX500 - 23 Sty 2012, 18:36

Hehe nie ma szans, żeby tempo tyle się utrzymało na przedniej szybie :)
bidżej - 23 Sty 2012, 18:40

nie dałbym niczego na przednią szybę... żeby się później w deszczową noc wycieraczki robiły mi kalejdoskop?
TomeX500 - 23 Sty 2012, 18:54

I tak nie wierzę, żeby tempo się utrzymało na jakiejkolwiek powierzchni więcej niż 2-3 tygodnie, chyba że nie myjesz auta wcale. Ale nawet jeśli, to zrobi to za Ciebie deszcz.
bidżej - 23 Sty 2012, 18:58

próbuj :)
TomeX500 - 23 Sty 2012, 19:02

Mówię z doświadczenia właściwie... dwa umycia auta i trza od nowa nakładać.
bidżej - 23 Sty 2012, 19:07

widać lubisz porządnie doszorować szybki. ja zmywam je wilgotną mikrofibrą i starcza, a tempo jeszcze nie zeszło. jakby nie było - i tak pewnie wychodzi taniej niż 5 dych od szyby - a też się zmywa :>
pirhouse - 4 Wrz 2015, 14:35
Temat postu: Re: Płyny superhydrofobicznę
Warto się przekonać, różne są opinie, ale najlepiej sprawdzić samemu :)
Jondi - 3 Paź 2015, 22:41
Temat postu: Re: Płyny superhydrofobicznę
kolega odgrzał niezłego kotleta ;)
Ja bez tak zwanej niewidzialnej wycieraczki się męczę podczas jazdy w deszczu :) dla mnie rewelacja aczkolwiek za dobry produkt trzeba zapłacić no i aplikacja musi być wykonana prawidłowo

brodaty33 - 6 Paź 2015, 11:27
Temat postu: Re: Płyny superhydrofobicznę
Równiez nie wyobrażam sobie jeździć bez niewidzialnej wycieraczki, szczególnie gdy jeżdżę w trasy, używam tego środka http://www.motochemia.pl/... ... p-594.html i sprawdza się rewelacyjnie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group