Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] 1.4 TDCi - wyciek p³ynu ch³odz±cego

Janosik - 9 Sty 2012, 08:49
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - wyciek p³ynu ch³odz±cego
Od górnego wê¿a ch³odnicy do bloku silnika jest ³±czenie plastikowym kolankiem .Przykrêcone to kolanko jest dwoma ¶rubami,no i spod kolanka cieknie mi p³yn ch³odz±cy.Mam pytanie mo¿e kto¶ to robi³ -czy pod kolankiem jest jaka¶ uszczelka ,czy sk³adane to jest na silikon.
Janosik - 9 Sty 2012, 08:53

Odno¶nie tego wycieku to oczywi¶cie chodzi o forda fiestê rok 2003 1.4 tdci
misiak - 9 Sty 2012, 10:42

hmmm ciê¿ka sprawa. Za prawdê powiadam Ci, ¿e uszczelka byæ powinna je¶li mia³oby byæ wszystko ok. To czy ona tam jest to inna sprawa bo producenci lubi± oszczêdzaæ. Najpro¶ciej- odkrêæ a siê przekonasz. Jakby by³a uszczelka i potrzebowa³a wymiany to omijaj serwisy aso.... ceny maj± kosmiczne za takie duperelki (choæ czasem niektóre rzeczy maj± faktycznie taniej ni¿ w sklepach normalnych a nawet allegro)
JoeMix - 9 Sty 2012, 11:19

misiak napisa³/a:
Za prawdê powiadam Ci, ¿e uszczelka byæ powinna je¶li mia³oby byæ wszystko ok. To czy ona tam jest to inna sprawa bo producenci lubi± oszczêdzaæ.
Nie gadaj ze jak powinna byæ uszczelka to producent w ramach oszczêdno¶ci jej nie kladzie,,,

Na star± szko³ê to powinna byæ papierowa uszczelka ale równie dobrze w plastiku mo¿e byæ rowek na oring czy inny gumowy pier¶cieñ,,, fakt fabrycznego skrêcania na silikon te¿ siê zdarza, ale to nie z oszczêdno¶ci, tylko tak zosta³o zaprojektowane,,,

olo_r - 6 Wrz 2016, 18:52
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - wyciek p³ynu ch³odz±cego
Mi po zatrzymaniu samochodu i je¼dzie na klimie kapie pod samochodem - za wahaczem - co to???? Tak ma byc czy jakas nieszczelno¶æ sie pojawi³a i trzeba namierzyæ na kanale i usun±æ. Dzisiaj zauwa¿y³em. Popi±³em pod ten temat bo mam nadzieje, ze to wykrapla sie klima ale do koñca nei wiem.
Jaszczur - 7 Wrz 2016, 01:14
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - wyciek p³ynu ch³odz±cego
To skraplaj±ca siê woda. Normalne zjawisko, nie wyciek.
olo_r - 8 Wrz 2016, 19:39
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - wyciek p³ynu ch³odz±cego
dziêki, ju¿ jestem spokojny

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group