Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - Nowy Qzynowoz czyli baza na cos szybkiego :)

Qzyn - 30 Lis 2011, 19:19
Temat postu: Nowy Qzynowoz czyli baza na cos szybkiego :)
1. NICK: Qzyn
2. IMIĘ: Kuba
3. MODEL: CRX
4. WERSJA: EE8
5. ROCZNIK: 1990
6. SILNIK: B16A1
7. OPIS AUTA: Zaniedbane ale nie zajechane :)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
b. mechaniczne: Amory Koni i porazkowe coiloversy, Sportowy hamulec, wydech przelot, kolektor Megan Racing, Dolot Simota, Zmieniony komp, Kubelki Bimarco, waskie szelki, kiepska kierownica, short shifter itd itd
c. audio: Brak
d. inne:xxx

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Poprawki blacharskie i moze oklejenie
b. mechaniczne: Porzadne sprezyny, kubelki z uszami, szerokie pasy, kiera zamszowa, kiedys klatka, odchudzenie itd itd
c. audio: xxx
d. inne xxx

10. FOTKI AUTA


Mafios - 30 Lis 2011, 19:21

przeciez miales juz crxa ;p
Qzyn - 30 Lis 2011, 19:24

Mialem juz dwa ;)
Rkalitka - 30 Lis 2011, 20:55

Świetnie - oby sprawił więcej radości(jeśli to możliwe) niż poprzednie :yes:
Żółwik Tuptuś - 30 Lis 2011, 21:20

Qzyn, - jesteś starym Kojotem , który , tak jak każdy z nasz nie może bez tego żyć :)

Jesteś na to skazany tak jak Rysiek na Bluesa .

Wytrzymasz bez tego rok ?
Może dwa ?

Później tęsknota nie pozwoli Ci żyć .

ps: Nie myślałeś o jakimś TDI w budzie powyżej 2008 roku - to trendi jest i fajne i wogóle ichjuj z tym :cojest:

kuba87 - 30 Lis 2011, 21:27

chąda ble :-P
;-)

Ad@mus - 30 Lis 2011, 22:03

skad ja kojarze... Vajzel z Łazisk??
Mafios - 30 Lis 2011, 22:32

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Qzyn,

ps: Nie myślałeś o jakimś TDI w budzie powyżej 2008 roku - to trendi jest i fajne i wogóle ichjuj z tym :cojest:


qrde to nie jestem trendy :(

Fordon - 1 Gru 2011, 00:58

REX EE8 to juz rzadkosc na naszych ulicach, najwazniejsze ze buda jest cala i dosc dobra... a bardziej serio to myslalem ze bedziesz zmieniac motorownie na cos wiekszego z dzialu B18... to by mozna bylo przytulic do swojego taki silnik z elektronika... :-P
luk-90 - 1 Gru 2011, 01:39

b18c4 to ciągle spory wydatek. W całym kpl na swapa koło5 tysi. Ale z drugiej strony mamy na prawdę duży potencjał w silniku oraz skrzynie z lsd( słabą ale zawsze coś). Może Qzyn pojawii się na wiosnę na torze poznan :-P
Parzych - 1 Gru 2011, 02:37

Qzyn, znooowu CRX :?: Nie znudziły Ci się :?: Niech się dzielnie spisuje :ok:
Qzyn - 1 Gru 2011, 07:19

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Jesteś na to skazany tak jak Rysiek na Bluesa .

To juz wiemy chyba wszyscy ;) Dlatego ten rex zostanie u mnie duzo dluzej niz poprzenie, jak wytrzyma ;)
kuba87 napisał/a:
chąda ble :-P

Przyjedz, przejedz sie, wlacz VTECa na obecnym wydechu i dolocie, dokrec do odcinki (9000) i powtorz co powiedziales :2xf:
Ad@mus napisał/a:
skad ja kojarze... Vajzel z Łazisk??

Si ombre to Vajzlowoz, czyli fure mam o starego dobrego kumpla :jupi: Ale juz po tablicach powinienes sie zorientowac, ze Vajzel jest z Rybnika :2xf: Q Laziskach Turkusowe EE8 ma Sharku, czarnego niema.
Fordon napisał/a:
najwazniejsze ze buda jest cala i dosc dobra..

No jest cala ale blachary wymaga. I to nie tej spod dyskoteki na prawym fotelu ;)
Fordon napisał/a:
a bardziej serio to myslalem ze bedziesz zmieniac motorownie na cos wiekszego z dzialu B18

luk-90 napisał/a:
b18c4 to ciągle spory wydatek. W całym kpl na swapa koło5 tysi. Ale z drugiej strony mamy na prawdę duży potencjał w silniku oraz skrzynie z lsd( słabą ale zawsze coś)

Na razie mi wystarczy ponad 160 konne B16 zeby odrdzewiec ;)
A pozatym to:
- B18C4 bez sensu (niewiele mocniejsze a duuzo drozsze i od razu jezdze klase wyzej.
- Skrzynia od C4 wogole odpada, nie bede robil konwersji sprzegla na hydro, a przelozenia to totalna porazka. lepiej z ta kwote kupic dobra szpere albo przelozenie do mojej.
- B18C6 dalej bajecznie drogi.
Wiec jakby juz kiedys mial byc swap to raczej tylko na K20.
Ale przedtem jest tyle wdatkow jeszcze ze nawet mi si o tym nie chce marzyc ;)
Parzych napisał/a:
Qzyn, znooowu CRX :?: Nie znudziły Ci się :?: Niech się dzielnie spisuje

No nie ;) I chyba nigdy mi sie nie znudza tak jak fiesty.I dzieki :ok:

Qzyn - 1 Gru 2011, 07:20

Aaa i na tor Poznan to na 99% wpadne ;)
Daras84 - 1 Gru 2011, 09:55

Ładna :) znam ja dobrze z czwartkowych i niedizelnych poznych wieczorów ;)
luk-90 - 1 Gru 2011, 11:16

to b18c :hahaha: Tak na powaznie to robiąc kilka rzeczy w b18c4( dolot, luźniejszy wydech na sensownych tlumikach, kilka poprawek na mapy z intergy) i 190km jest w zasięgu ręku

Qzyn YTP 2012?

Qzyn - 1 Gru 2011, 15:06

luk-90 napisał/a:
b18c4( dolot, luźniejszy wydech na sensownych tlumikach, kilka poprawek na mapy z intergy) i 190km jest w zasięgu ręku

Policz kosz zakupu plus tych wszystkich przerobek i spokojnie przekroczysz koszt K20...
Na YTP na pewno przyjade ale raczej nie na caly cykl bo nie bedzie ani kasy ani czasu :(

Fordon - 1 Gru 2011, 23:09

Dla tego tez oslabia mnie chec wzmocnienia hondy na co dzien... poprostu parkinsona mozna dostac....
Wiem ze takie zabawy nie sa tanie i ilosc przerobek oraz ich koszta w wypadku tych aut sa zdrowo przesadzone do zamierzonego celu...

luk-90 - 2 Gru 2011, 01:02

Nie no ja to rozumiem, tylko chciałem przestawić swoje argumenty na temat b18 vs b16.

nawiasem(beż żadnych złośliwości/podtekstów :-) ) to do jazdy na co dzień wystarczy w zupełnosci 90 konny diesel/ benzyna, czego konkluzją jest fakt, że wszyscy mamy zdrowo popie*dolone pod kopuła :hahaha:

Qzyn tak zauważyłem, że na wiosnę, na pierwszą edycję YTP udaje się zebrać najwięcej FKP'owiczów :yes:

van - 5 Gru 2011, 20:51

a ja już wiem w jakim kierunku idą mody
http://www.facebook.com/p...1&type=1&ref=nf
i wtedy podpis Mafiosa samochód+ suszarka = :-)

kuba87 - 5 Gru 2011, 20:54

:hahaha:
Bezimienny - 5 Gru 2011, 20:55

van81 napisał/a:
a ja już wiem w jakim kierunku idą mody
http://www.facebook.com/p...1&type=1&ref=nf
i wtedy podpis Mafiosa samochód+ suszarka = :-)


Tylko tu musowo musi byc turbo z tira :rotfl:

A tak na serio to ładna maszynka :ok:

Qzyn - 8 Gru 2011, 22:26

No i pierwszy zakup poczyniony.
W samochodzie zamontowane sa kubelki bimarco expert albo dakar w dodatku obszyte skora. Strasznie sie w nich siedzi.
Wiec dzisiaj odwiedzilem w Skoczowie producenta foteli Mirco i wybor padl na ich najnowszy model RS2 :



Jeden (pilota) odebralem juz dzisiaj, a moj sobie zamowilem (chce troche wiecej gabki po bokach zeby lepiej dupe mi trzymal, nick QZYN na lewym uchu i ciensza gabke pod udami).
No i moje sa cale czarne jedynie przeszyte czerwona nicia.
Powiem tak, wyglad super a jesli chodzi o siedzenie w nich to miazdza cyce, na prawde!
Tak wiec pierwszy zakup, pelen sukces :D

luk-90 - 8 Gru 2011, 22:32

wygląda milusio na zdjęciach
van - 9 Gru 2011, 00:59

a taki fotelik to nie kosztuje tyle co drugi CR-X ?
trzeci - 9 Gru 2011, 07:36

No, takie foteliki to cacuszka.
Nie chciałoby się z nich wychodzić ;-))

Qzyn - 9 Gru 2011, 08:53

Van - taki fotelik kosztuje 729zl/szt. Nie wiem czy to duzo czy malo ale przyznaje ze cholernie lubie siedziec w wygodnych glebokich fotelach i nie oszczedzalem na nich. Na szczescie nie maja homologacji i nie sa np z OMP bo kosztowalyby co najmniej 2000-2500/szt
PumaRST - 20 Gru 2011, 08:43

no Quzii gratuluje zakupu choć chyba pierwszy z FKP wiedziałem o nim dopiero teraz znalazłem temat.

Nie zgodzę się z jedną rzeczą:

1) swap na K20 by kosztował przynajmniej 2 razy tyle co B18, sam bazowy silnik to koszt kupienia wsadzenia i zmodzenia B18. a do tego dochodzą łapy półosie no i nowa elektronika wiec zysk nie jest wart różnicy w cenie.

a po drugie: dobre B16 bedzie pratycznie tak szybkie jak B18 wiec swap również nie ma sensu, lepiej zrobić za tą kase B16 również ze względu na klase.

BTW: szykuje nam się japoński desant na wiosennym zlocie, Ty, Tommi, Ja w klasie gość :jupi:

Qzyn - 21 Gru 2011, 08:32

No i pieknie, bedzie ostro :D Musze do wiosny zejsc z waga bo to ustrojstwo dalej ok 900 kilo wazy obecnie hehe ;)
No i wczoraj dala mi juz pierwszy raz popalic, jak to auto uzytkowo tuningowe nie byla zbyt czesto rozkrecana.
Ja zakupilem przez przypaderk od kolegi swietne sprezynki H&R -30mm i postranowilem przygotowac zawieszenie na zime czyli zamienic cos co tam bylo dotychczas i udawalo sprezyny wlasnie na te H&R i ustawienie amorow bardziej miekko.
Lewa strona poszla calkiem gladko no a z prawej odkrecajac amor od wahacza ukrecila sie srubka....
Niestety okazalo sie ze sruba jest doslownie przyspawana do tulejki.
Wykrecilem wiec wachacz razem z amorem, odcialem nakretke, waska katowka wjechalem miedzy tulejke a widelki amora i oddzielilem obie rzeczy. Potem zaczelo sie psikanie WD40 i walenie w srube co oczywiscie nic nie dalo. Pozostalo jedynie wiercenie.
Fajna zabawa, wiercic wzdluz srube 8,8 ktora ma dobre 5cm dlugosci. Njapierw wirtlo 4, potem 6, 8 i na koniec 10.
Tylko dzieki temu ze mielismy zestaw wiertelek kobaltowych, po kolejnych 4 godzinach walki, tyl mam przygotowany i ustawiony na zime :)
Jutro sie biore za przod. Jak Jarek ich jeszcze nie wyrzucil to moze jutro pstrykne fotke sprezyn dla porownania :)

DemptD - 22 Sty 2012, 16:26

no kubełki ładne :D


a chąda żeby nie było to jeździ :)

Qzyn - 22 Mar 2012, 17:50

No i sie troszke podzialo. Hondzia zostala wypruta w srodku, wywalilem szyber i zawitaly letnie oponki. Z przodu maxsport sredni z tylu coolway miekki - wszystko w rozmiarze 185/55 R14. Ale dziwnie sie na tym jezdzi. Tyl zahcowuje sie jakby juz mial puszczac a niby trzyma. Chyba trzeba go wyczuc i sie przyzwyczaic bo nie mam kasy na toyo :)
No i uwaga uwaga, przed chwila odebralem auto z oklejenia. Mi sie podoba :D :D:D:D


Peedro - 22 Mar 2012, 19:54

:ok: brzydallll :ok:
Parzych - 22 Mar 2012, 21:41

Qzyn napisał/a:
przed chwila odebralem auto z oklejenia. Mi sie podoba
Mi też... :D <oki>
van - 22 Mar 2012, 21:51

oklejanie ok. ja bym jeszcze dodał łączenie zielonego z maski idące po błotniku i łączące się z zielonym na drzwiach
Parzych - 22 Mar 2012, 22:36

van napisał/a:
ja bym jeszcze dodał łączenie zielonego z maski idące po błotniku i łączące się z zielonym na drzwiach
Dokładnie, tak mi się wydawało że czegoś brakuje ale nie byłem pewien czego... Za mało zielonego... :devil:
zefir - 23 Mar 2012, 00:47

moze wejdz w Federale jak nie masz kasy na Toyo :)

Maxsporty zalezy jak sie trafi, u nas tydzien temu odkleił sie płat opony w maxsporcie :/
a reszta (3) opon spokojnie daja rade na plus!

tommirs - 23 Mar 2012, 01:07

uu..jakim cudem nie zauważyłem tego tematu:(

Gratki zakupu i roboty, witamy w grubie B16 - trzymającej władzę :) ))


Apropos Federali jak coś to priv ;)

pozdr

Ad@mus - 24 Mar 2012, 21:53

tommirs, to juz drugi rex Qzyna na b-serii :D
poprzednim latał jak zły tym bedzie latał jak gorszy :devil:

Skfarek - 27 Mar 2012, 09:25

Qzyn napisał/a:
No i uwaga uwaga, przed chwila odebralem auto z oklejenia. Mi sie podoba :D :D:D


mnie też, bojowo się prezentuje :ok:

Qzyn napisał/a:
Z przodu maxsport sredni z tylu coolway miekki - wszystko w rozmiarze 185/55 R14.


to zmień tył z przodem i zobacz jak się będzie zachowywać, jak lepiej to zmienić colwayie na cuś inszego np. maxsporty :)

Tommur - 27 Mar 2012, 10:30

Akurat Qzyn spokojnie ogarnie to co ma :)
to auto nie ma być na 1/4 że musi miec 200km. Liczy sie łącznik miedzy pedałami a kierą, a w tym wypadku jest on dobrej jakości :V:

Co do uważających że 150km to mało, to zapraszam do obejrzenia generalki z I rundy
PPAik 2012 w Karlinie
Hąndy" wylosowały numery :devil: 2, 50, 1, 46, 3, 56, 39
http://www.montekarlino.p...2_generalna.pdf
Jak widac CRx z krótka skrzynią jest sie w stanie wiele zdziałać. Ten na 6 miejscu ma wyjściowy silnik 125km + tam kolektory itp.
Nie wiem co ma ten z poznania, bo idzie jak grzmot.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
honda crx ~140Km http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Honda civic seki http://www.youtube.com/watch?v=smUjy6QY2Rw
Grodzki Vti chyba koło 170km http://www.youtube.com/wa...=1&feature=plcp
Dwornik 1 miejsce http://www.youtube.com/watch?v=V51SlzRm36o

Jak widac hondami mozna spokojnie lac lancery i subaryny 4x4. A czterołapów było chyba z 10. Najwazniejszy jest łącznik i oponki.

Qzyn - 23 Kwi 2012, 18:19

No to zaczelismy sezon. W sumie gorzej jeszcze niegdy sezonu nie zaczynalem hehe. Plan jest pojechac wszystkie eliminacje automobilklubu Slazak z moim pilotem Mariuszem, plus dodatkowo jakies fajne imprezy z moja Ania. Dwie imprezy Slazaka za nami, zadna nie skonczona..
Na pierwszym rajdzie rozpadl sie przegub wewnetrzny. Teraz bylo smieszniej.
Pierwsza proba i swietny czas (cos kolo 1-3 miejsca w generalce nie liczac potraconej opony). Niestety wychodzi tez na jaw ze markgumy gdzie by nie byly to psuja zabawe. Na pierwszym rajdzie byly z tylu to tyl byl nie do opanowania a teraz zalozylismy je do przodu (na druga os mamy maxsporty). No to z kolei hinda beszczelnie wyjezdzala przodem. Ale podjarani dobrym czasem lecimy na druga probe. I niestety robimy taryfe (zle pojechana szykana). Ale to dopiero poczatek. Zjezdzamy na mete, chlopaki wpisuja czas i informuja nas ze niedaleko stoi policja i susza. A my tak zaaferowani szykana wdalismy sie w dyskusje w samochodzie kompletnie zapominajac o patrolu. Efekt: dzieki bogu tylko 50zl mandatu (68 na 50) ale i wykluczenie z rajdu bo w slazaku taki jest regulamin.
Na pocieszenie pozostaje onboard z 1 proby :)

http://www.youtube.com/wa...si-nttd_04rVPI=

Rkalitka - 23 Kwi 2012, 22:23

ależ to zapiernicza :ok:

Ale faktycznie pech Was nie opuszcza :|

Będzie lepiej :yes:

Jak budowa klatki - już robisz czy narazie brak czasu??

Daras84 - 24 Kwi 2012, 08:17

auuuu jak ona pieknie drze morde :D :D
Żółwik Tuptuś - 24 Kwi 2012, 20:45

Spoko - na początku zawsze musi byk pod górkę :)

Dalej będzie tylko lepiej :ok:

PumaRST - 4 Lis 2012, 22:07

no to przechodzimy do lamusa :yes: Auto sprzedane temat zamknięty. A Owner pisze nową historię :yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group