Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [Inny] Porsche 944 by Aro

Aro - 22 Lis 2011, 19:17
Temat postu: [Inny] Porsche 944 by Aro
Na razie porsche:
NICK: Aro
IMIĘ: Arek
MODEL: Porsche 944
ROCZNIK: 86
SILNIK: M07 163 KM 2,5l
OPIS AUTA: system transaxle (dla niewiedzących transaxle to silnik z przodu skrzynia z tyłu) rozkład masy 53 do 47% spalanie to około 10-11 litrów w mieście, na trasie dasię zejść do 8,5 przy trochę dynamicznej jeździe około 12-14 a deptając na torze do odcinki czesto wychodzi około 17-19 litrów
wersja targa w czarnym metalicu
wyposażenie: elektryczne szyby, el. i podgrzewane lusterka, wspomaganie, el. regulowany fotel kierowcy, dach targa (uchylny lub zdejmowany) el. otwierany bagażnik, (sterowanie ogrzewaniem itp. wszystko w elektryce) szpera,

moja predkość maks. to 240 km/h wiecej miałem strach

DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
wizualnie - brak
mechanicznie -
nowe tarcze przód 230pln
wszystkie klocki 120pln
nowe przewody hamulcowe ok 50pln
nowe przewody paliwowe ok 50pln
świerzo wymieniony pasek rozrządu, olej, filtr oleju i paliwa 200pln
miesiąc temu regenerowana pompa wody 230pln
nowa uszczelka misy olejowej, dekla zaworów, kupujemy materiał na uszczelki i robimy sami ok 30pln
nowa uszczelka chłodnicy oleju, dośc droga 120pln
simeringi czopów wału 30pln
simeringi wałków balansowych 25pln
regenerowane wspomaganie, zależy ile kto zawoła
naprawiony mechanizm podnoszenia dachu, otwierania bagażnika, darmo robimy sami
nowe świece, przewody WN 300pln
aparat zapłonowy 100pln
w serwisie porsche regulacja układu K-jet 350pln
nowe opony 560pln
nowe gumy stabilizatora 45pln
łożyska kół tylnych, 65zł na koło
audio - jakieś tam jest
inne - brak

PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
wizualnie - brak
mechanicznie - brak
audio - brak
inne - brak
Co do utrzymania to są mity bo ludzie gadaja że dużo tylko przez to że to porsche nie mając nigdy z nim do czynienia. Ceny części są takie same co do większości współczesnych aut, (ceny części tych które kupiłem powyżej) są dwie najdroższe rzeczy ale tylko w oryginale. Jest to sprzegło koszt oryginału to ok 4500zł i pompa wody też oryginał to koszt ok 2500zł ale... sprzegło da się zastąpić normalnym np. audi, vw koszt max 500zł a pompa wody do regeneracji koszt to dokładnie 230zł.
Ubezpieczenie płace 426zł za rok przy 60% znizki
Więc jak na takią markę i wiek auta o uważam że nie jest to jakoś strasznie drogo.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Aro - 22 Lis 2011, 19:21

wedlug wzoru bedzie fiestka bo to forum tego autka, porsche na prośbe forumowiczów opisane.
Powiedzcie jak dodac foty.

Aro - 22 Lis 2011, 19:36

poprawione, żeby nie było. wiecej fotek potem i porsche i fiesty
luk-90 - 22 Lis 2011, 20:01

yyy, a po co ceny tych częsci? cchesz się pochwalić czy jak? :cojest:

Autko fajne oby jak najdłużej w oryginale.

Co do spalania to ładnie poleciałeś z ta bajką o torze :hahaha:

Aro - 22 Lis 2011, 20:08

ceny bo niektórzy byli ciekawi utrzymania więc są i ceny.
Po czym sądzisz że spalanie to bajka, jezdziłeś takim dłuższy czas że masz porównanie.

Ad@mus - 22 Lis 2011, 20:33

fajna maszyna:)
inno - 22 Lis 2011, 20:39

fajne porsche

a co do tematu to fiestę w następnym temacie, a nie w tym samym

Żółwik Tuptuś - 22 Lis 2011, 20:57

Ja tam nie wiem , ale 1.6 RST paliła na Torze 40l/100km

1.6 CVH Maxi 25 - 30 l/100km

a chłopakom na Akademii Porsche ( na którym byłeś ? ) paliły w okolicach 40 - 60 l / 100 km

Co do części - święta racja - do tego modelu można dobrać wiele rzeczy od Audi/VW i wychodzi naprawdę interesująco :)

luk-90 - 22 Lis 2011, 21:04

1.3 w czasie zlotu wiosennego spalało podczas jazdy kjs ok 15-16/100. 1.8 podczas YTP spaliłow w ciągu weekendu, czyli pojeżdzawki na torze w sobote + ok 7 pełnych okrążen toru na pełnym gwizdku+ ok 6 dojazdów ok 8km do obiektu spaliło ok 40 litrów beny, czyli pi razy oko mogę stwierdzić, ze kolo 25-30l/100km, spoko chyba, że jeździłeś rekreacyjnie i oglądałeś widoki za oknem.

Powtarzam fajny furak :yes:

van - 22 Lis 2011, 21:59

z cenami tych części to trochę chyba przegięcie bo pompa wody to chyba tyle kosztuje ale w ASO Porsche o ile coś takiego mają(do zwykłej fiesty czy innego starego Forda też niektóre części w ASO pewnie takie ceny osiągają ale można je dostać używane albo z innych źródeł w cenach "normalnych"), przecież w takiej cenie pompy i sprzęgła da się kupić całe takie auto.
Co do auta to brzydkie jak każdy prosiak wymyślone przez gości w zbyt obcisłych spodenkach na szelkach na czasy kryzysu, chyba tylko 928 jest brzydsze. Plus za właściwy napęd, ładne kolory źle skrojonego wnętrza, oryginał i dobre utrzymanie :ok:

Obywatelka Higienistka - 22 Lis 2011, 22:05

Ja tylko czytam i suszę ząbale :D
Bezimienny - 22 Lis 2011, 22:09

van81 napisał/a:
z cenami tych części to trochę chyba przegięcie bo pompa wody to chyba tyle kosztuje ale w ASO Porsche o ile coś takiego mają(do zwykłej fiesty czy innego starego Forda też niektóre części w ASO pewnie takie ceny osiągają ale można je dostać używane albo z innych źródeł w cenach "normalnych"), przecież w takiej cenie pompy i sprzęgła da się kupić całe takie auto.
Co do auta to brzydkie jak każdy prosiak wymyślone przez gości w zbyt obcisłych spodenkach na szelkach na czasy kryzysu, chyba tylko 928 jest brzydsze. Plus za właściwy napęd, ładne kolory źle skrojonego wnętrza, oryginał i dobre utrzymanie :ok:


Tego niema co słuchać, dla niego auto jak nie Ford to gówno wort :rotfl:

A tak na serio to ładna maszyna :ok:

Stunt_Man - 22 Lis 2011, 22:27

kierownica podobna do tej u mnie :rotfl:
brewa7 - 22 Lis 2011, 22:29

A kiedy zaczęto montować w 944 tylną wycieraczkę, bo widzę że masz zaślepkę w tym miejscu. Bo widziałem 924już niektóre wersje miały wycieraczkę z tyłu, a 944 nie ma.

van81 napisał/a:
Co do auta to brzydkie jak każdy prosiak wymyślone przez gości w zbyt obcisłych spodenkach na szelkach na czasy kryzysu, chyba tylko 928 jest brzydsze. Plus za właściwy napęd, ładne kolory źle skrojonego wnętrza, oryginał i dobre utrzymanie


Cóż każdy ma swoje gusta. Dla mnie autko jest super i chciałbym takie mieć. W tym samochodzi nie podobają mi się tylko kierownica, bo kojarzy mi się z rolniczym audi i obrotomierz... 924 miały fajniejsze obrotki. W 944 wiem, że były jeszcze wskaźniki naładowania aku, ciśnienia oleju i temp. oleju. W 924 chyba nie było tego, albo były w wyższych wersjach.

Ogólem prosiaczek jest super, ale nie wiem czy na pajączkach by nie wyglądał lepiej :-P

Rkalitka - 22 Lis 2011, 22:48

brewa7 napisał/a:
Ogólem prosiaczek jest super, ale nie wiem czy na pajączkach by nie wyglądał lepiej


Pająki są na 4 śruby i mają 14 cali średnicy....

Porsche "dla ubogich" co nie znaczy, że mi się nie podoba :yes:

Pokaż fiestę w nowym temacie :)

Pele - 22 Lis 2011, 23:12

cytat z tego tematu: http://www.fiestaklubpols...er=asc&start=60

Aro napisał/a:
Auto jest do sprzedania jak ktos jest zinteresowany nabyciem takiego. Stan bdb.


Zakładasz temat o swoim Porsche zachwalając je i podając ceny bo liczysz że się łatwiej sprzeda ?? :fox:

luk-90 - 22 Lis 2011, 23:39

pele takie numery tez już na forum widziałem :yes: :hahaha:
Bezimienny - 22 Lis 2011, 23:50

Aro napisał/a:
Auto jest do sprzedania jak ktos jest zinteresowany nabyciem takiego. Stan bdb.


Zakładasz temat o swoim Porsche zachwalając je i podając ceny bo liczysz że się łatwiej sprzeda ?? :fox: [/quote]

Lepiej pisząc że jest szrot i ledwo sie toczy, jeśli choc połowa tego tu to prawda to i tak nie złe auto i jesli cena nie będzie zbyt wygórowana to znajdzie sie kupiec, ja osobiście poinformuje Ojca bo na starość fajna fura mu sie marzy :)

MONIA - 23 Lis 2011, 00:05

van81 napisał/a:
Co do auta to brzydkie jak każdy prosiak wymyślone przez gości w zbyt obcisłych spodenkach na szelkach na czasy kryzysu
:rotfl: :rotfl: :rotfl: a ja jeżdziłam ST162 i jak patrze na dwa auta to wychodzi na to ....że też mogli je kroić goście....w tych...spodenkach
Aro - 23 Lis 2011, 09:29

Co do spalania to tyle mi wyszło, owszem nie na torze ale goniłem go ostro, może i tyle by spalił ale na torze, nie wiem i nie będe się sprzeczał.

Ceny części podałem takie jakie mi przyszło płacić , wiadomo że każdy woła inaczej za teile. To co napisałem zrobiłem naprawde, wiem że trudno wierzyć na słowo bo sam nie wierzę we wszystko ludziom. Cen nie podałem żeby sie pochwalić czy szybciej sprzedać tylko dlatego że forumowicze byli ciekawi kosztów utrzymania więc podałem co ile kosztuje żeby było porównanie.
Co do pompy i sprzęgła to napisałem że chodzi o oryginał czyli ASO, tyle sobie tam panowie wołają mniej więcej.

Wycieraczka tylna to raczej wersja wyposarzenia a nie lata produkcji bo kumpel miał dwa lata chyba starsze a wycieraczkę miał.

Wskażniki ciśnienia oleju i ładowania też ma a w 924 są ale na konsoli środkowej takie małe 3 zegary są.

luk-90 - 23 Lis 2011, 18:40

Aro napisał/a:
a deptając na torze do odcinki czesto wychodzi około 17-19 litrów



Aro napisał/a:
Co do spalania to tyle mi wyszło, owszem nie na torze ale goniłem go ostro, może i tyle by spalił ale na torze, nie wiem i nie będe się sprzeczał.


....

Pele - 23 Lis 2011, 19:02

Luk-90, czyli perfidna reklama ku sprzedaży :hahaha:
Aro - 23 Lis 2011, 19:39

nie jest to reklama ani nie szukam tu klientów, ceny i reszta była po to że inni byli ciekawi kosztów utrzymania, nie da sie lepiej tego przedstawić jak podac ceny poszczególnych rzeczy.
Jak dla mnie to śmieszni jesteście, sami pytacie a potem jebiecie, gadajcie se co chcecie wali mnie to.

A tor na śląsku to mam ino fiatowski i tam jezdziłem kilka razy i tam mierzyłem spalanie. Na poznaniu byłem dwa razy i zrobiłem jedno okrązenie.

Więcej komentował nie będe tego tematu, walcie się osły. :2xf: [/b]

luk-90 - 23 Lis 2011, 19:51

:brawo: Wyśmienity suchar milordzie :brawo:
:2xf: :2xf:

Aro - 23 Lis 2011, 19:58

Wal się na ryj pedale wszechwiedzacy.
Rkalitka - 23 Lis 2011, 20:04

kurcze, wielu użytkowników forum jest mocno roszczeniowych ostatnio :|

no ale dobrze, że już kończymy ten temat.

trzeci - 23 Lis 2011, 20:07

No cóż, zamiast bronić argumentami przed zarzutami i uwagami autor wybrał mocne wulgaryzmy i obrażanie.
Dlatego temat zamykam a Aro odpocznie od pisania u nas, bo nie tędy droga.
Pozdro ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group