Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK6] Mała Rakietka czyli Czarna Perła

Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2011, 14:41
Temat postu: [MK6] Mała Rakietka czyli Czarna Perła
1. NICK: Obywatelka Higienistka
2. IMIĘ: Ola
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: ST
5. ROCZNIK: MK6, 2008r.
6. SILNIK: 2.0.
7. OPIS AUTA:
Z Czarną Perłą oswajałam się dość długo po poprzednim przemieszczaniu się, bo trudno nazwać to jeżdżeniem VW Golfem V 1.9TDI :-P Więc tak, Rakietka to FORD Fiesta ST 150KM z 02.2008r. z przebiegiem w dniu zakupu 55170KM (14.10.2011r.) z miejscem narodzin w Szwajcarii :) Do nas trafiła po pół roku od daty pierwszej rejestracji. Odkupiłam ją od pierwszego właściciela w Polsce więc w sumie jestem 3 właścicielem tego pięknego samochodu jakim jest każdy eSTek ;) Wrażenia po przejechaniu prawie 2tyś. km są bezcenne, świetnie wpisuje się w zakręty, przyspieszenie jest zacne. Bawi mnie jak niektórzy panowie bujają się na światłach, a ja sobie całkiem spokojnie wrzucam 1 i wyprzedam innych :devil: Co do wyposażenia to i tak pewnie nie wypiszę wszystkiego, ale chociaż tyle:
- elektryczne szyby
- podgrzewana przednia szyba
- ABS
- wspomaganie kierownicy wraz regulacją
- podgrzewane pół skórzane fotele z regulacją
- kierownica obszyta skórą wraz ze sterowaniem radia w niej
- klimatyzacja
- kilka poduszek powietrznych ;)
- aktualnie ponoć ponad 150KM (stożek KN)
- lakier czarny metalic
- felgi WOLFRACE'a 17" i opony 205/40
Wydaję mi się, że się już polubiłyśmy z Perłą i będzie nam się dobrze żyło chyba już dożywotnio :D

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: gumowe dywaniki zamiast welurowych (na zimę) i płaskie wycieraczki przód + tył
b. mechaniczne: wymiana olejów, filtrów i majstrowanie coś przy odmie
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
- chlapacze tył + przód, chromowane ramki na tablice rejestracyjne - tego nie będzie, bo nakrzyczeliście na mnie :P
- KLUBOWE RAMKI - są
- spolerowanie i nabłyszczenie lakieru - done
- renowacja felg (zima/wiosna 2013)
- dwa pajączki na szybie -> (z ubezpieczenia się wymieni :D ) jesień 2012 -> done
- pomalowanie plastików na czarno - done
- wydłubanie z przednich reflektorów pomarańczowych szkiełek i pomalowanie lamp na czarno - oby do wiosny 2013
b. mechaniczne: ?? raczej żadnych, regularne odwiedziny u "doktora"
c. audio: na razie wszystko gra i buczy jak należy :)
d. inne: opony letnie i jesienią przyszłego roku także zimowe -> done







Poniżej zamieszczam link do obejrzenia pozostałych fotek robionych jeszcze przez poprzedniego właściciela.

http://imageshack.us/g/593/img4935i.jpg/

Pozdrawiam i miłego oglądania ;)
Na bieżąco dodawane nowe fotki w temacie.

Stunt_Man - 20 Lis 2011, 14:45

OlaQueen88 napisał/a:
Z Czarną Perłą oswajałam się dość długo po poprzednim przemieszczaniu się, bo trudno nazwać to jeżdżeniem VW Golfem V Więc tak, Rakietka to FORD Fiesta ST 150KM z 02.2008r

zmieniła golfa na fieste!
kolejna osoba nawrócona :ok:
gratulacje, fajne wozidlo

Bezimienny - 20 Lis 2011, 15:02

Ładny STek, tylko prosze nie zakładaj chromo ramek na tablice, szkoda szpecić pikne auto, lepiej bierz klubowe ramki FKP :ok:
mieszko - 20 Lis 2011, 15:06

Bezimienny napisał/a:
lepiej bierz klubowe ramki FKP


potwierdzam, klubowe lepsze, tak jak pisałem wcześniej na Facebooku autko zacne, gratuluję zakupu, oby służyło bezawaryjnie jak najdłużej.

madek - 20 Lis 2011, 15:09

No no piękna fiestka :) I zacne felgi, chociaż profilu opony nie zazdroszcze do codziennej jazdy :-)

Z ramkami popieram kolege Bezimienny...
Tak samo nie popieram zakładania chlapaczy :fox: Oczywiście od strony wizualnej bo w praktyce na pewno docenili by to inni kierowcy na drodze :D

Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2011, 15:13

Może i macie racje co do ramek, ale co do chlapaczy to już chyba wolę mieć brzydszą niż brudniejszą :P Najwyżej zdejmę...
madek - 20 Lis 2011, 15:15

Mówię tylko o kwestii wizualnej, chlapacze raczej nie poprawiają wyglądu chyba że w rajdowym aucie :-P
Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2011, 15:17

Zgadzam się.
Generalnie tego typu samochody nie są na nasze drogi, boli mnie serce jak zaliczę jakąś dziurę i te nisko profilowane opony... makabra tyle, że robią wrażenie wizualnie :)

mieszko - 20 Lis 2011, 15:26

OlaQueen88, niskoprofilowe opony wyglądają super ale w Polsce jest niewiele miejsc do których się nadają. U siebie mam 195/50/15 na lato i 175/65/14 na zimę i jest ogromna różnica w jeździe, co do chlapaczy to rób co uważasz, większość napisze, że w takim aucie to nie przystoi, mam u siebie chlapacze ale tylko z przodu by nie ubrudzić boku, tył mnie już tak nie interesuje :)
Pietrekk - 20 Lis 2011, 16:02

Jedni mówią że u nas na niskim profilu nie da się jeździć, inni że na glebie nie da się jeździć, a jak się chce to się wszystko da :)
A fiesta no jak to fiesta, ujdzie :)

mieszko - 20 Lis 2011, 16:45

Pietrekk, zawsze się da ale jak długo i ile to będzie kosztować ??? Parzych też miał całkiem niezłego bodykita ale jak sam pisał w zimie częścią ulic nie mógł przejechać, ponadto mam standardowe zawieszenie i też jest ciężko wjechać na część chodników w mieście by zaparkować (a co dopiero z obniżonym zawieszeniem). OlaQueen88 ma opony 17' , jej wystarczają i jest OK.
madek - 20 Lis 2011, 16:59

Co tu dyskutować... jak ktoś ma fieste jako głowne auto i jeździ nim sporo km to wiadomo że pewne modyfikacje nie przejdą bo auto ma być praktyczne. Poza tym niektóre bajery jak buczący wydech czy zawieszenie -60mm twarde na beton każdemu przechodzi z wiekiem, gwarantuje ;/ (o ile fiesta nie jest typową zabawką która więcej stoi niż jeździ)

Profil opony 40 przy seryjnym zawiasie to jeszcze nie jest hardcore, chociaż w koleinach na pewno jest walka :D

mieszko - 20 Lis 2011, 17:04

madek, co kto lubi i na co kogo stać, ponoć wszystko jest dla ludzi...

P.S. :OlaQueen88, odnośnie szyby to znam ten ból ale skoro to tylko pajączek to może wystarczy zakleić (nie napisałaś jak duży)

inno - 20 Lis 2011, 20:25

witam tutaj a nie na facebooku. fajnie, że udało się wreszcie temat założyć.

perełka piękna jak każdy eSTek. :ok: więc tylko z odmą było coś kombinowane, że taki przyrost mocy i spadku spalania? była sprawdzana na hamowni czy to taki pomiar na oko?

hanysek - 20 Lis 2011, 21:26

no to kolejo Czorno Perła w Klubie :-) ino pora lot mlodszo :hihihi: hehe niech jezdzi i sluzy i niech sie nie znudzi :-) :ok:
Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2011, 22:40

A więc tak, co do tych felg i opon taką ją kupiłam, fakt faktem, że w koleinach to trzymam kierownicę jakbym L jechała :P Jeszcze zimówek nie zakładałam więc nie wiem jak będzie mi się na nich jeździć - zapewne lepiej. Tak jak pisałam to nie jest samochód na nasze dziurawe drogi, na razie jeździ prawie codziennie, będę chyba musiała pomyśleć o mniej szpanerskich felgach i oponkach, bo jej nie pójdzie to na zdrowie, a mnie ubędzie z portfela.
Co do odmy, pali mniej z wyliczeń, a także z parametrów, które pokazuje komputer. Co do ilości kucyków jest to opinia mojego osobistego mechanika, o którym też wspominałam wcześniej, Majstrował coś przy stożku czy czymś takim :) (nie chce tu wyjść na mądralińską, bo pewnie macie większe doświadczenie).
Szyba, ok. 2cm ma mój nowy kolega...

Parzych - 20 Lis 2011, 23:01

Fajnie że w okolicach Wawy znów jest ST-ek, oby dobrze służył, chlapaczy jednak bym nie dawał, będą pasować jak wół do karety...
OlaQueen88 napisał/a:
Szyba, ok. 2cm ma mój nowy kolega...
Prawdopodobnie jest to do sklejenia za max ok. 2 stówki, tak mi się wydaje, mi skleili ciut mniejszego za stówkę, widać go ale póki co się nie powiększa, zobaczymy co będzie w/po zimie... Jeszcze z ciekawości, jakie masz spalanie w/g wyliczeń :?:
Obywatelka Higienistka - 20 Lis 2011, 23:09

Chyba po zimie z ubezpieczenia sobie ją wymienię. Przemyślę chlapacze. Jak ją kupiłam spalanie było w granicach 15,5!!! Teraz dzięki mojej zacnej, ekonomicznej jeździe :P jest 10-10,5l.
hanysek - 20 Lis 2011, 23:30

dziewczyno :-) fiesta nie jest do ekonomicznej jzdy :-P tym bardziej taka :rotfl: chlapacze sobie daruj :-P oszpecisz cos co ladnie wyglada :2xf:
Bezimienny - 20 Lis 2011, 23:34

Tyle samo spali 1.3 przy osiąganiu takich samych prędkości :rotfl: nie no trochy przesadziłem :twisted:
hanysek - 20 Lis 2011, 23:36

Bezimienny to cie trocha synku ponioslo :-P
Parzych - 20 Lis 2011, 23:40

hanysek, 1,25 potrafi w trasie zeżreć 10,7l/100km, nikogo nie poniosło... gy
hanysek - 21 Lis 2011, 08:50

jak go butujesz to potem tak mosz :rotfl: :ok:
Bezimienny - 21 Lis 2011, 08:58

No bo żeby 1.25 jechało to trzeba je cisnąć, natomiast ST osiągnie taki sam efekt przy tzw spokojnej jeździe, tak mi sie wydaje, a Parzych mnie w tym troche utwierdził :ok:
Obywatelka Higienistka - 21 Lis 2011, 12:33

Przy spokojnej jeździe to tak 10 łyknie, a depcząc ją to potrafi pociągnąć, ale nawet specjalnie nie cisnąć jej inni zostają daaaaleko w tyle SESESE. To jest auto do pieszczenia, a nie szaleńczych zabaw :) Focus w ciele fiesty.
mieszko - 21 Lis 2011, 19:27

OlaQueen88 napisał/a:
Chyba po zimie z ubezpieczenia sobie ją wymienię


ubezpieczyciel może nie iść na rękę i szyba pójdzie do naprawy, co do średnicy to jest różnie ale generalnie większych niż 5 zł to się nie naprawia

Obywatelka Higienistka - 21 Lis 2011, 20:56

To mnie nie pocieszyłeś... Dziady :/ Patrzyłam na Allegro to używka 250zł, a do MK7 z montażem 500zł chcą, nowych do MK6 nie spotkałam...
mieszko - 21 Lis 2011, 21:04

OlaQueen88, u mnie najtańsza opcja to 510 z wymianą, średnio to 600, jedna "pani" (chyba stereotypowa blond i tipsy, sorry ale takie było 1-sze skojarzenie) zaproponowała za 700 z wycieraczkami za 1 zł i że to takie korzystne rozwiązanie.

lepiej nową bo masz 2-letnią gwarancję (a najlepiej mieć ubezpieczenie ale "mądry Polak...")

Obywatelka Higienistka - 21 Lis 2011, 21:13

Hehee typowa blondi, spoko ja sama wiem, że czasami jestem jak blondi :P Tyle, że ja mam naturalną głupotę, a nie pofarbowaną i moja jest cenniejsza hihi. Ale dobra wracając do sedna. Ubezpieczenie mam do 10 stycznia 2012 od poprzedniego właściciela jeszcze i wiadomo samo OC, a z kasą krucho :( poszło na eSTeka prawie wszystko ;)
Parzych - 21 Lis 2011, 23:31

Ola, jak nie masz AC to nie masz szans na wymianę na koszt ubezpieczyciela, poszukaj w swojej okolicy magika klejącego szyby, może w stówce Ci to sklei...
Obywatelka Higienistka - 21 Lis 2011, 23:36

Zdaję sobie sprawę z tego, nawet pytałam się u ubezpieczyciela. Mam konspekt plan aby przebujać się z tym do stycznia i chcę ubezpieczyć ją na OC, AC I NW no i wtedy tę szybę może uda się wymienić z AC, a jak nie to wtedy będę się dopiero mocniej martwić :)
mieszko - 21 Lis 2011, 23:53

OlaQueen88, tak dobrze to raczej nie ma, trudno będzie okłamać ubezpieczyciela
Obywatelka Higienistka - 22 Lis 2011, 00:02

Jak to okłamać?! :fox: Przeca ja uczciwy obywatel RP jestem :hihihi:
mieszko - 22 Lis 2011, 00:06

zdjęcia porobią, auto zlustrują, pytania o uszkodzenia to nawet w formularzu internetowym masz
Obywatelka Higienistka - 22 Lis 2011, 00:18

Sugerujesz, że już mogę mocniej zacząć się martwić i ci eksperci dojdą, że mój pajączek ma np. kilka miesięcy?
Jak kieeedyś tam golfa ubezpieczałam to jakieś foty cykali, ale jakiegoś parcia o szczegóły to nie było... może na takiego gościa trafiłam.

mieszko - 22 Lis 2011, 00:21

nic nie sugeruję, tak jak napisałaś wszystko zależy od praccownika, od jednego dowiesz się że na zderzaku masz rysy o długości 1,2 mm a drugi poprosi o przesłanie zdjęć mailem (z autopsji)
Obywatelka Higienistka - 22 Lis 2011, 00:25

Hmmm... pożyjemy zobaczymy co mi z tego wszystkiego wyjdzie. Dzięki za podpowiedzi :)
Fenot - 22 Lis 2011, 06:36

Ubezpieczając auto (bez AC) wziąłem dodatkowo pakiet "Szyby samochodowe" i obyło się bez fotek i oględzin auta.
pP - 22 Lis 2011, 15:58

witamy w klubie....

:)

Obywatelka Higienistka - 22 Lis 2011, 20:52

Dziękuję :) Miło tu u Was :hihihi:
madek - 23 Lis 2011, 00:03

Na forum to jeszcze nic, na zlotach dopiero jest zabawa :ok:
Parzych - 23 Lis 2011, 00:18

madek napisał/a:
na zlotach dopiero jest zabawa :ok:
Tam zabawa, ORGIA normalnie... :devil:
mieszko - 23 Lis 2011, 00:22

Parz ych, nie zachwalaj tak bo się jeszcze wystraszy i nie przyjedzie... a szportowych Fiest na zlocie nigdy dość
grzes87 - 23 Lis 2011, 00:30

a tak na marginesie, Pp co się stało z RS ? poszła gdzieś do ludu ? bo na forum nie pamiętam ogłoszenia o sprzedaży.
Parzych - 23 Lis 2011, 01:35

grzes87, tak na marginesie, poszła do Bloodbrothera...
Witek1992 - 23 Lis 2011, 01:39

Super furak :-) Żeby tak więcej dziewczyn kupowało ST'eki :-P :ok:
hanysek - 23 Lis 2011, 01:39

a tak na marginesie to dziolcha musi miec stalowe nerwy do klubu :-) :ok: jak wyczimie do wiosennego i przijedzie to zuch dziolcha bydzie :-)
hanysek - 23 Lis 2011, 01:42

Witek1992 cza miec łeb żeby kupić fiesta...a łona kupiala :-) to co sam dużo godać :-) :-P
Obywatelka Higienistka - 23 Lis 2011, 12:03

Strach się nie bać ;) Myślę, że nie będzie takiej tragedii i dam sobie radę z Panami SeSeSe. Szczerzę to nie mogę się już doczekać jakiegoś Zlotu, ale nie dla ORGII :fox: Chyba będę musiała zabrać swojego osobistego mechanika ;D
arecki - 23 Lis 2011, 12:21

dopiero teraz zauważyłem w podpisie, że miała być Tigra a jest Fiesta...

uffff..... :melanz:

fajne autko :)

Obywatelka Higienistka - 23 Lis 2011, 12:38

Normarnie narcyzem się stanę :P

Tak z innej beczki, Panowie możecie polecić jakąś hamownię w Stolycy lub okolycy? Ile pi razy drzwi taka przyjemność może kosztować?

Parzych - 23 Lis 2011, 13:17

OlaQueen88 napisał/a:
Ile pi razy drzwi taka przyjemność może kosztować?
Około stówki... :yes:
Piter - 24 Lis 2011, 17:02

OlaQueen88, zhamuj to OK?
Obywatelka Higienistka - 24 Lis 2011, 17:37

Po co te nerwy? Zwykła czysta ciekawość, nie musi Ci się to podobać...
Fordon - 24 Lis 2011, 17:59

OlaQueen88, Bajeruja cie tu bo kobieta na forum sie pojawila... :yes:

Tak bardziej powaznie to zeby sie auto spisywalo i nie dalo lekcji pokory w zime :ok:

pliba - 24 Lis 2011, 18:57

Furmanka Rakieta , Niech się spisuje i żebyśmy nie oglądali cie w kolejnym odcinku drogówki :)
Obywatelka Higienistka - 24 Lis 2011, 19:18

Staram się omijać PSYjaciół i jeździć w miarę przepisowo :P
Aż tak mało macie tu kobiet?

ElGrey - 24 Lis 2011, 19:58

No nie :) tak zle to u nas nie jest :hihihi: ale widac kota dostali bo nowa jestes i odrazu od ST startujesz :rotfl:
ElGrey - 24 Lis 2011, 20:09

OlaQueen88 napisał/a:
Może i macie racje co do ramek, ale co do chlapaczy to już chyba wolę mieć brzydszą niż brudniejszą :P Najwyżej zdejmę...

Z doswiadczenia, nic ale to absolutnie nic nie daja i tak na takich laczkach auto bedzie uwalone od gory do dolu ;-| ja w trasy zimowe mam zestaw do mycia szyb bocznych , bo jak jest plucha to poprostu nic nie widac ;-(

Obywatelka Higienistka - 24 Lis 2011, 21:20

Oj tam oj tam :D Nie ma jak to startować z górnej półki :-P (tylko oby nie spaść) ;)

Okeeej, już się Was "słucham" - chlapaczy nie mocuję :)

Obywatelka Higienistka - 24 Lis 2011, 21:22

*montuję
Peedro - 24 Lis 2011, 21:23

Naciski przyniosły skutek :ok: , tak poza tym gratki pozytywnego wozidełka :)
mieszko - 24 Lis 2011, 21:38

ElGrey napisał/a:
Z doswiadczenia, nic ale to absolutnie nic nie daja i tak na takich laczkach auto bedzie uwalone od gory do dolu ja w trasy zimowe mam zestaw do mycia szyb bocznych , bo jak jest plucha to poprostu nic nie widac


potwierdzam, też tak myślałem że montaż coś da ale nie daje nic - tylko więcej śniegu się zbiera w nadkolu a auto jest ubrudzone

Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 22:27

Jestem zrozpaczona ;C i muszę podzielić się swoim bólem.
Umyłam dziś swoją Małą i jadę jak biały człowiek Poznańską i... i spadło coś z nieba robiąc mi po lewej stronie kolejnego pajączka!!! Buuu...
Tą "padliną" Golfem jeździłam prawie 3 lata i nic, a tu w takim aucie ledwo 2 miechy i tak popękana szyba... a może z nią coś jest nie tak?

McLfan - 2 Gru 2011, 22:35

Zazdroszczą, to rzucają kamieniami. :rotfl:
Bezimienny - 2 Gru 2011, 22:41

Fofi chce nowej szybki :-P

P.s troche pech, ale sie nie zrażaj tylko do niej :)


Pozdrawiam.

Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 22:44

Do Fiesty w życiu!!! Jak będzie taka grzeczna jak jest teraz to chyba dożywotnio zostanie ;)

To się chyba nazywa znaleźć się w złym miejscu o niewłaściwym czasie :/

Parzych - 2 Gru 2011, 22:51

Przykra sprawa z tymi pająkami, trza szybę spryskać czymś "przeciw owadom biegającym"... A poważniej - szukałaś "klejacza" szyb w swojej okolicy :?:
Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 22:56

Sczerze to nie, w godzinach kiedy oni pracują to ja albo w szkole udaję, że się uczę :P albo w pracy siedzę. Kojarzy mi się, że na Poznańskiej w okolicach Bronisz jakieś Auto Glasy czy inne Jany są :) Trza będzie się tym zająć...
ElGrey - 2 Gru 2011, 23:03

Ja w przeciagu 1 roku posiadania:
-Wlamali mi sie do auta (rozbita szyba)
-Uszkodzony blotnik przdni (jakis wac mi wjechal na parkingu i oczywiscie uciekl)
-Ukradli mi swiatla przciwmgielne, ramki o tych swiatel i nawet wycieli wiazke elektryczna
-Pajac na parkingu cofajac porysowal mi tylny zderzak
i dodatkowo co 2 tygodnie ktos chcial ja odemnie odkupic, pod koniec roku mialem naprawde zszarpane nerwy ;-|
Ty tez przetrwasz :yes:

Parzych - 2 Gru 2011, 23:05

OlaQueen88 napisał/a:
Trza będzie się tym zająć...
Najlepiej przed mrozami... Ujemna temp. na zewnątrz + nadmuch ciepłego powietrza od wewnątrz może = powiększaniu się pająków...
Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 23:08

Nie ma się z czego śmiać, ale rzeczywiście miałeś przeboje. Ważne, aby wyjść na prostą :) W Golfie felgi - alusy miałam jak z plasteliny to może teraz mam pecha i szybę mam... hmmm... z kryształu :P P

http://www.aga-pol.pl/cennik.html znalazłam cosik takiego, ceny chyba jeszcze ujdą? Kolego od Zielonej co uważasz? :)

Parzych - 2 Gru 2011, 23:16

OlaQueen88 napisał/a:
ceny chyba jeszcze ujdą? Kolego od Zielonej co uważasz? :)
Nie majątek, na pewno taniej niż wymiana - ori szyba grzana nówka + wymiana to z tysiak niewyjęty... Jak nie więcej...
Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 23:20

Tylko tak się zastanawiam na ile taka naprawa jest skuteczna? W sensie czy to nie pęknie znów np. przy różnicy temperatur tak jak pisałeś wcześniej. Niby piszą o ok. 95% wytrzymałości sklejonego miejsca, ale wiadomo - reklama dźwignią handlu :)
Może po sklejeniu lub ewentualnej wymianie nie będą pojawiać nowe "robactwa" ;)

Parzych - 2 Gru 2011, 23:32

Sam czekam na zimę i będę pająka obserwował pod względem skuteczności klejenia...
Obywatelka Higienistka - 2 Gru 2011, 23:39

Jakbyś coś zauważył w swoich obserwacjach to daj znać :)
Dziękować :)

mieszko - 2 Gru 2011, 23:39

Grzana szyba to koszt 700 + 140 montaż, wiem bo wymieniałem...
Parzych - 12 Gru 2011, 21:42

Po wczorajszym zobaczeniu na żywo muszę przyznać, że felgi wyglądają o niebo lepiej niż na fotkach i rozpórka też fajna... :yes:
Obywatelka Higienistka - 12 Gru 2011, 23:25

Cieszę się, że się przydałam, a raczej Fiestka :)
Alumki, a stalówki niebo, a ziemia... radość z jazdy bezcenna :) Kocie łby już mi nie straszne. Zdecydowanie zmieniam felgi z 17" na 16"! :D

PumaRST - 14 Gru 2011, 10:44
Temat postu: Re: Mała Rakietka czyli Czarna Perła
OlaQueen88 napisał/a:
P.S. Poszukuję NOWEGO osobistego mechanika :yes: ozor


hmmm dość odważne stwierdzenie :yes: Jest na tym forum kilku których moze ten anons zainteresować :yes:

mieszko - 14 Gru 2011, 15:34

PumaRST, to nie ten portal, na takie ogłoszenia są inne strony.

Decyzja o zmianie kół według mnie raczej słuszna, na pewno poprawi się komfort, niby 17" to standard ale nie w Polsce...

PumaRST - 14 Gru 2011, 15:48

mieszko napisał/a:
PumaRST, to nie ten portal, na takie ogłoszenia są inne strony


oj młody jesteś jeszcze mało na tym forum widziałeś :hahaha:

uri90 - 14 Gru 2011, 15:55

piękny st-ek :yes: nie szpeć go 16" ;-(
Parzych - 14 Gru 2011, 16:47

uri90 napisał/a:
nie szpeć go 16" ;-(
Chyba nie jeździłeś na 17" :9: ST-eki wychodziły tez na 16"... :yes:
hanysek - 14 Gru 2011, 17:01

Pewnie sie paru w Wawie chetnych znajdzie osobistych :-) :jupi:
uri90 - 14 Gru 2011, 17:52

Parzych, w focusie mialem 17' z oponami 205/40 i jakoś z tym żyłem ;)
autem sie poruszalem oczywiscie na codzien

Parzych - 14 Gru 2011, 18:22

uri90 napisał/a:
w focusie mialem 17' z oponami 205/40 i jakoś z tym żyłem ;)
Coś niski profil miałeś, bo do Foki to chyba 45 albo 50...
Żółwik Tuptuś - 14 Gru 2011, 18:36

PumaRST napisał/a:
mieszko napisał/a:
PumaRST, to nie ten portal, na takie ogłoszenia są inne strony


oj młody jesteś jeszcze mało na tym forum widziałeś :hahaha:


" ... Gdy świt nas wita , a Pan Ładny się zepsuł ... "

Małpi Ciuju - starzejemy się po prostu :cojest:

Jak byliśmy młodzi i ładni ( :9: ) to decyzję o wyjeździe do U.K. podejmowaliśmy w 22 godziny . Teraz hardkorem na forum jest jazda bez biletów w tramwaju .

Inne czasy - zrozum o la la w końcu .

uri90 - 14 Gru 2011, 18:47

Parzych napisał/a:
uri90 napisał/a:
w focusie mialem 17' z oponami 205/40 i jakoś z tym żyłem ;)
Coś niski profil miałeś, bo do Foki to chyba 45 albo 50...


zgadza się, do foki 45, ale ja mialem 40 bo takie fele z oponami kupilem :)

wracając do tematu: ja bym 16 do ST nie zakladal :) mimo ze na nich wychodzily z fabryki :hammer:
jedyna co bym zrobil to wymienil obecne 17 na 17 :yes: ale oryginalne ST'kowe :jupi:

Parzych - 14 Gru 2011, 18:53

uri90 napisał/a:
jedyna co bym zrobil to wymienil obecne 17 na 17 :yes: ale oryginalne ST'kowe :jupi:
To byś ją dopiero oszpecił... :zalamka:
PumaRST - 14 Gru 2011, 20:15

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Inne czasy - zrozum o la la w końcu .



oj tam oj tam, przeca ja wiecznie 15 lat mam :yes:

a jeśli chodzi o felgi to 16 bardzo dobry plan, większy konfort a zarazem lepsze osiągi trzeba wsadzić coś takiego jak było ori w wersji s/S tdci

uri90 - 14 Gru 2011, 20:49

powiedzcie mi czy ford wypuścił wersję ST żeby jej posiadaczom jeździło się komfortowo?? :hahaha:
może jeszcze polecicie jej montaż podłokietnika, podstawki na kawe, lodówki i fotelu z masażem, do tego barek, zasłonki w oknach i obowiązkowo w drzwiach miejsce na parasolke, sprężyny i amory wymienić na takie z seryjnej fiesty i najlepiej podnieść jeszcze zawieszenie o dodatkowe kilka cm to będzie się łatwiej na krawężniki wyjeżdżało??

jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś szedł w "komfort" w (jak by nie było) sportowym aucie.

hanysek - 14 Gru 2011, 21:15

uri90 napisał/a:
zasłonki w oknach i obowiązkowo
obowiazkowo różowe :hahaha: :-P
Obywatelka Higienistka - 14 Gru 2011, 22:23

Paaanowie spoookojnie :D
Po co mi ten szpan 17" Wolfrace'a jak jeździ się ch&^%... wolę sprzedać i zainwestować w równie szpanerskie :-P 16" ale na normalnym profilu.
Co Wyście się tak na te różowe uparli? ;/ Blondynka owszem, ale nie solarianka itp. :P
Co do ostatniego zdania w opisie Perły... "żadnych" odpowiedzi nie mam :9:

PumaRST - 15 Gru 2011, 07:44

OlaQueen88 napisał/a:
Co do ostatniego zdania w opisie Perły... "żadnych" odpowiedzi nie mam :9:


może wsadź swoją fotke, powinno być dużo łatwiej :yes: :yes:


BTW: twój silnik to nie RS2000 tylko 2,0 16v Duratec, a jeśli chodzi o kolor Różowy to niestety jak widać cześć grona męskiego jest, hmmmm jak by to powiedzieć żeby nikogo nie obrazić, noo zniewieściała :hahaha:

Piter - 15 Gru 2011, 11:54

uri90 napisał/a:


jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś szedł w "komfort" w (jak by nie było) sportowym aucie.


Eeee nie chciał bym psuć twojego idealnego świata, ale mk6 ma tyle wspólnego ze sportem co moja lodówka.
Po za tym jeśli masz takie inspiracje na sport to akurat... 16-stki będą lepsze ...

Obywatelka Higienistka - 15 Gru 2011, 12:15

Te kucyki mnie zmyliły ;) Dziękować, już poprawione :)
Zaraz się pewnie zacznie, że tu wszyscy są męscy ach, och, ech :P

MisiekT - 15 Gru 2011, 12:41

mala, czarna, fajna...
przy okazji trzeba zweryfikowac te 150KM w MK6 vs. mniejsza masa w MK7 :fox:


PS. fele to bym zmienil na inne 17", np. te z MK7 - zapraszam na przymiarke jakby co...

Obywatelka Higienistka - 15 Gru 2011, 12:49

To mogło by być ciekawe doświadczenie :) Trzeba było pojawić się na spocie :twisted:
Przemyślę propozycję felg, zawsze można dokonać stosownych przymiarek ;)

uri90 - 15 Gru 2011, 17:33

Piter napisał/a:
uri90 napisał/a:


jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś szedł w "komfort" w (jak by nie było) sportowym aucie.


Eeee nie chciał bym psuć twojego idealnego świata, ale mk6 ma tyle wspólnego ze sportem co moja lodówka.
Po za tym jeśli masz takie inspiracje na sport to akurat... 16-stki będą lepsze ...


jak już jesteśmy przy lodówkach to zakładać 16 do ST to tak jak kupić zamrażarkę, a potem skręcić temperature tak by działała jak lodówka. Na boga! nie lepiej od razu kupic lodówkę??

MisiekT - 15 Gru 2011, 17:40

OlaQueen88 napisał/a:
Trzeba było pojawić się na spocie

mysle ze bedzie jeszcze okazja

Parzych - 22 Sty 2012, 02:48

Pozwalam sobie wrzucić FILMIK Z HAMOWNI z 21.01.2012. :ok:
Bezimienny - 22 Sty 2012, 03:11

Eeee że łe??? 120km?? to hamownia źle pokazała czy szanowna Obywatelka zajeździła już ST'ka :-P
Parzych - 22 Sty 2012, 03:19

Nikt nic nie zajeździł, hamownia nie miała jeszcze podłączonych tylnych rolek i się włączał ESP, po wyjęciu bezpiecznika od ABS i ESP okazało się, że jeździła w trybie jakby awaryjnym/serwisowym... Hamowanie będzie powtórzone w dogodnym dla Oli terminie...
Bezimienny - 22 Sty 2012, 14:14

A no to git, czekami ile pokaże na serio :ok:
Obywatelka Higienistka - 23 Sty 2012, 00:43

W tym trybie awaryjnym to się jeździć nie dało normalnie. Zamulony muł :P STeka jest ciężko zajeździć :rotfl:
Obywatelka Higienistka - 25 Sty 2012, 20:07

No i hamownia będzie musiała trochę poczekać... :/ Przy okazji zrobi się sprzęgło i skrzynię :P Może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :cojest:
Takiego stuningowanego STeka to nikt ni ma :D :hahaha:

MisiekT - 25 Sty 2012, 20:28

kuku?
Obywatelka Higienistka - 25 Sty 2012, 20:38

Misiek zapraszam do SB :D Tam się wszystkiego dowiesz :)
MisiekT - 25 Sty 2012, 21:01

eee, juz sie balem ze cos powazniejszego - ponaprawiaj od razu co tam pod maska narzezbione - bedzie z glowy :ok:

PS. myslalem ze to dzisiaj...

Parzych - 25 Sty 2012, 21:25

Ola, DZIE FOTY :?: :fox:
inno - 25 Sty 2012, 21:34

z facebooka wiem, że jutro w dzień foty będzie robić
Obywatelka Higienistka - 26 Sty 2012, 00:09

inno napisał/a:
z facebooka wiem, że jutro w dzień foty będzie robić

Tyś lepszy i szybszy od Policji :-P
Weź zawód zmień na detektywa :devil:

Obywatelka Higienistka - 26 Sty 2012, 13:40



Uploaded with ImageShack.us pozostałości zderzaka w bagarku
AND Fiesta Tuning :D


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Wymiana zderzaka jak na F1 -> cały element gy

Parzych - 26 Sty 2012, 14:01

Z samego przodu nie bardzo widać co oprócz zderzaka i miejsca jego górnych mocowań ucierpiało, jeszcze widzę - maska dostała, chłodnica... Napisz jak do tego doszło, co policja stwierdziła i jakie elementy oberwały...
Czy mi się wydaje, czy chłodnice mamy tej samej wielkości :?:

Obywatelka Higienistka - 26 Sty 2012, 14:29

Na pierwszy rzut oka mamy tę samą wielkość chłodnicy - pewnie standardowo mk6.
Co tu pisać. Maska jest lekko przejechana tak jak widać i przesunięta. Uszkodzenia są takie jak widać, nic więcej nie ucierpiało. Facet jechał ok. 40-50km/h i debil w ostatniej chwili zaczął hamować. Jakby nie hamował to byśmy na mm lub cm minęli się. Ja miałam z 30-35km/h. Uderzenie poszło na jego tylne drzwi i koło. Jeszcze go zarzuciło i stanął na chodniku.

luk-90 - 26 Sty 2012, 14:38

czyja wina?
Pietrekk - 26 Sty 2012, 15:01

Jego
Bezimienny - 26 Sty 2012, 15:02

E tam zrobi sie :)
Obywatelka Higienistka - 26 Sty 2012, 15:25

No ba :)
kuba87 - 26 Sty 2012, 20:53

myślę ze chłodnica będzie pasowała od zwykłej mk6...
Obywatelka Higienistka - 29 Sty 2012, 21:52

Ogoniasty & Rodzynek FKP sp. z o.o. mają zaszczyt przedstawić projekt pt.:
"Świeczka, drucik and trytytka" -> czyli tymczasowy nowo-dizajnerski zderzak do ST :devil:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ENJOY :-)

arecki - 29 Sty 2012, 21:56

jak nowy :V:
Bezimienny - 29 Sty 2012, 22:01

No to Ola, miejsce pod FMIC już jest to co, montujesz burbo? hehe :hihihi:
Obywatelka Higienistka - 29 Sty 2012, 22:02

Dodam, że całe 3h i zderzak jak nowy, a nawet lepi :P Tylko żeby tak nie pizgało :D
Może zawód zmienię :D

Magda M. - 29 Sty 2012, 22:05

ty mi nic o pizganiu nie mów... 4 godziny dłubania w piątek pod gołym niebem przy układzie chłodzenia, a na zewnątrz -10... Ale przetrwałam i się nie zaziębiłam xD
Obywatelka Higienistka - 29 Sty 2012, 22:06

Borygo rozgrzewa :2xf: a po Borygo się nie rzygo :D
Magda M. - 29 Sty 2012, 22:09

Ale my Borygo nie lelim xD
Rkalitka - 29 Sty 2012, 22:10

Dobrze, że wina kolesia - z ubezpieczenia poleci kaska a może jak tanio sie uda wyrwać części to jeszcze na tajle jakieś zostanie - a z "stjuningowany" zderzakiem faktycznie się o FMIC prosi :V:
Cristodius - 29 Sty 2012, 22:21

Kurcze nooo patrząc na początkowe fotki tego projektu zachłysnąłem się mlekiem które właśnie piję gdy zobaczyłem tę felgi i ciemne szybki i ten kolor....po prostu sie zakochałem... a tu taki niefart. wierzę i trzymam kciuki że wszystko poukłada sie dobrze i znowu wróci do dawnej formy Twoja Fieścia :)
Obywatelka Higienistka - 29 Lut 2012, 00:18

pub2 W dniu dzisiejszym moja Perła kończy 4 latka, notabene jest to Fiesta "bandycka", bo "przestępcza" :-) czyli przestępna :D Co 4 lata można Jej składać życzenia :rotfl:
No to zdrowie Mała :P

Bezimienny - 29 Lut 2012, 09:41

A jak tam z "twarzyczką" fiesty? naprawiona finalnie czy na trytytkach?
Obywatelka Higienistka - 29 Lut 2012, 13:36

Jeszcze na trytytkach, ale już nie długo :D Maks tydzień. Będzie miała nową, odmienioną mordkę :-)
doniu - 29 Lut 2012, 19:32

Od razu wstawiaj fotki :P
Obywatelka Higienistka - 29 Lut 2012, 20:24

Zastanawiam się czy nie zostawić smaka na Zlot tym spoza WAWA Team :rotfl:
Parzych - 26 Mar 2012, 22:20

Miesiąc minął (no prawie), cuś się zmieniło w wyglądzie Perły :?:
hanysek - 26 Mar 2012, 22:25

Jacuś nie godej ze zes nie widziol :-P przyznej sie :-P
Parzych - 26 Mar 2012, 22:29

Michaś, nie widziołech... :9:
hanysek - 26 Mar 2012, 22:47

mieszkocie rzut beretem od siebie :-P to co nie zajrzysz na kawa z ciekawosci ??????
Obywatelka Higienistka - 26 Mar 2012, 23:41

Jacuś na fejsie nie śledzisz moich postów?? :P Brakuje małej drobnostki i będzie gotowa na tip top :P
Parzych - 26 Mar 2012, 23:44

Ola, jakoś tak wyszło, że nie śledzę, chyba muszę zacząć... :ups:
Obywatelka Higienistka - 26 Mar 2012, 23:48

Proszę Cię bardzo :) Po bum nie ma śladu - no prawie :P Bawię się tjuning :D
Parzych - 26 Mar 2012, 23:51

Coś nie mogę znaleźć info... Gdzie szukać :?:
Obywatelka Higienistka - 26 Mar 2012, 23:55

Ale czego? :P Fotków nigdzie ni ma i na razie nie będzie. Pewnie przez wpisy urodzinowe już ni ma na tablicy :P
Obywatelka Higienistka - 26 Mar 2012, 23:58

Jacenty za dużo pstryków :P Np. 19 marca jak wół jest post na tablicy i komentarze hanyska, Kuby i chyba dejwa, a po za tym opis na GieGie :P

Na razie tyle w temacie :P Się zrobi to się będzie paczeć :)

Bezimienny - 27 Mar 2012, 01:07

Tjuning? znaczy ledy dzienne, naklejki, i siatex w zderzaku? hehehe dżołk, na serito to ciekaw jestem co tam wystrugasz w tym "tjuningu"


Pozdrawiam.

Obywatelka Higienistka - 27 Mar 2012, 09:07

Szału ni ma, ale mnie się bardziej podoba niż było. Dostałam dobry pierwowzór :)
arecki - 27 Mar 2012, 09:42

eejjjjj no nie będę fejsbuka zakładał :-P a tej tablicy nie można dać gdzieś tu ? :rotfl:
hanysek - 31 Mar 2012, 01:14

arecki wez sie oswoj z ta sytuacja i nie zyj 100 lot za murzynami... bo Bidżej sie synek staro zeby to bylo bardziej swiatowe a Ty skóli zderzaka Oli sie zastanawiosz?? :rotfl: obudz sie :-) momy smartfony i wogule :-) wiesz ze cos takiego isnieje?? :-P hehe
arecki - 31 Mar 2012, 01:17

nie wiem o co kaman :bezradny:
Obywatelka Higienistka - 31 Mar 2012, 19:39

hanysek przetłumacz ze śląskiego na nasze dla areckiego :P
P.S. Pogoda pokrzyżowała plany roboty dalszej, może jutro coś się uda, ale ponoć ma być śnieg. Także sprawa znów się przesunie i to aż na dwa tygodnie, bo jeszcze święta :/

hanysek - 1 Kwi 2012, 00:55

arecki mowie zebys zalozyl facebooka to bedziesz wiedzial co sie u Oli dzieje :-) tak troche sprostowolech :rotfl:
Obywatelka Higienistka - 6 Kwi 2012, 22:57

Sorka za jakość telefonicznego aparatu.
Czarna po wieczornej kąpieli ;) :D


Uploaded with ImageShack.us

Parzych - 6 Kwi 2012, 23:05

A na "twarzksiążce" było coś o badluku... :9: Dobrze że w końcu po operacji...
Obywatelka Higienistka - 6 Kwi 2012, 23:28

Hehehe owszem było :) To taka moja własna interpretacja :P
Operacja praktycznie zakończona, zostały drobne drobiazgi no i lampy.

hanysek - 7 Kwi 2012, 10:32

no i sie prezentuje fajnie:)
Obywatelka Higienistka - 7 Kwi 2012, 22:27

Tzw. Czarniejszy odcień Czerni :P Moim zdaniem jest o niebo lepiej :D
pP - 10 Kwi 2012, 11:50

fajnie! :)
Mustang - 23 Kwi 2012, 12:49

piękna fiestka:D czarna najszybsza się wie :V:
kiedy letnie wchodzą na pokład, czy może już są?

Obywatelka Higienistka - 23 Kwi 2012, 19:13

Letnie już są, te same co w dniu zakupu - foto na 1-szej stronie.
Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 11:51

Zaliczyłam mój pierwszy raz polerowania i nabłyszczania własnymi ręcyma auta i efekt chyba nie jest taki tragiczny :-)
Do tego Klubowe naklejki wreszcie trafiły na właściwe miejsce :yes:




Jedynym efektem ubocznym są moje spalone ramiona i plecy :sad:

Skfarek - 30 Kwi 2012, 14:25

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Jedynym efektem ubocznym są moje spalone ramiona i plecy


się było też nabłyszczeć kremem z filtrem :devil:

Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 21:37

Krem z filterem gówno wort :/
uri90 - 30 Kwi 2012, 21:44

jest nieźle :ok: o czarny lakier trzeba dbać :brawo:
choć na lakierze w słońcu widac jeszcze sporo do zrobienia żeby było 100% "szajn" :)
mozesz napisac co i jak/ czym robilas??

mieszko - 30 Kwi 2012, 21:46

uri90, i tak robisz to lepiej i masz bogatszą kolekcję kosmetyków

Obywatelka Higienistka, ładnie wyszło :)

Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 21:49

Zwykły zmywak do naczyń + pasta polerska w takiej srebrno-niebieskiej tubce + bawełniana szmatka, a nabłyszczacz zakupiony rok temu do innego auta w Biedronce + ichniejsza gąbka i także bawełniana szmatka. Nazw obu specyfików oczywiście nie pamiętam...
Zawsze można ją oddać do kogoś kto ma odpowiedni sprzęt :)
Najładniej to wygląda z daleka hehe gy
Nie usprawiedliwiam się na siłę, ale fotki były robione dziś rano i niestety przez noc się już zakurzyła no i była po 30km trasie.

uri90 - 30 Kwi 2012, 21:55

nic mi nie mówią te kosmetyki co wymienilas :hahaha:
zamiast zmywaków kuchennych polecam aplikatory z mikrofibry lub piankowe, a zamiast szmatek bawełnianych dobre mikrofibry. dużo bezpiecznijsze dla lakieru, a i praca dużo wygodniejsza :) ale to temat na zupełnie inny wątek :)
ważne, ze autko ogarnięte :ok:

mieszko, nie chodzi o to kto robi lepiej, lub kto ma bogatszą kolekcje kosmetyków. Dla mnie to jest takie hobby, a jeśli mogę komuś pomóc to chętnie doradzę, żeby efekt był lepszy i praca lżejsza. nie każdy musi wydawać setki PLN'ow na kosmetyki i akcesoria, skoro go to nie interesuje i i tak używałby ich tylko raz na jakiś czas :)

Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 22:00

Więc jeśli możesz to doradź jakieś dobre dla domowego sposobu polerowania auta kosmetyki :)
uri90 - 30 Kwi 2012, 22:28

Obywatelka Higienistka, zależy ile chcesz preznaczyć kasy na taki "zestaw" do dbania o auto. ale samo polerowanie to nie wszystko, trzeba dbac o to by nie robić nowych rys/rysek/świrli, co na czarnym lakierze jest od razu bardzo widoczne.
1.myćko: na dwa wiadra (w jednym woda z szamponem, w drugim czysta woda) i rękawica z mikrofibry zamiast gąbki. chodzi o to by za każdym razem wypłukiwać brudna rękawicę w wodzie. dzieki temu cały czas myjemy autko czystą wodą z szamponem :) trzeba też opłukać auto z piasku i luźnych brudów przed myciem, które mogą narobić spustoszenia podczas mycia.


2. wcieranie ręcznikiem z mikrofibry (mogą byc popularne "ręczniki do podłogi" Jana Niezbędnego)


ja od pewnego czasu mam Fluffy Dryer'a i bardzo sobie chwalę :)


3. Glinkowanie (usuwa naleciałości na lakierze, soki z drzew, owady itp) przed glinkowaniem warto usunąć kropki smoły przeznaczonym do tego preparatem. do glinkowania potrzebujemy glinkę i lubrykant (może byc woda z odrobiną szamponu)

ja mam glinkę Bilt Hambler Soft i spełnia swoje zadanie

4. korekta lakieru?? są dwa sposoby ręcznie, lub przy pomocy maszyny
Przy pomocy maszyny to temat na napisanie książki
a ręcznie?? najprostszy sposób to aplikator piankowy i środek przeznaczony do polerowanaia ręcznego- do tego celu najpbardziej chwalony jest Meguiar's Ultimate Compound http://showcarshine.pl/pr...mikrofibry.html
można też wybrać metodę "maskowania niedoskonałości" takie preparaty nie usuwają rysek, ale je maskują- na jakiś czas auto wygląda lepiej, a po paru myciach ryski znów wychodzą
preparat tego typu to np. PoorBoy's Black Hole
http://showcarshine.pl/10...mikrofibra.html

5. "wypolerowany" lakier trzeba czymś zabezpieczyć :) najprostsza metoda to wosk :) i tu temat rzeka bo jest ich mnóstwo. jeśli się rzadko "ogarnia autko" to najlepszy bedzie długotrwały czyli może być Collinite 476 lub np. FinishKare 1000P Hi Temp (ten drugi mam i bardzo sobie chwalę)
nawoskowany samochód łatwiej myć i w ogóle utrzymać w czystości

6. do pełni szczęścia ogarnijmy jeszcze flegi, opony, umyjmy nadkola, szyby, użyjmy czegoś do plastików no i ogarnimjy wnętrze i jest cód miód malina :)

to tak w bardzo szybkim skrócie:) żeby opisać wszystko po kolei z podawaniem preparatów, akcesoriów i techniki to do rana bym siedział i bym nie napisał wszystkiego :) jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na inne forum tam jest wszystko :)

http://www.fiestaklubpols...er=asc&start=20
w wątku ostatnio pokazywałem akcję "szybkiego" mycia :) udzielałem się też w wątkach o kosmetyce samochodu, gdzie wszystko pokazałem, jak polerowałem auto :) , w ogóle ja pisałem do modów, by wyodrębnic taki dział jak "kosmetyka samochodu", nawet w podpisie mam link do odpowiedniego tematu. jednak nie było większego zainteresowania więc nie będę niepotrzebnie "lał wody" skoro i tak nikogo to nie interesuje ;) robię dalej swoje w moim "garage" przy swoim aucie i aucie rodziców (też czarne) ;)

Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 22:41

ŁOŁ :D Ja tam jestem pod wrażeniem :) Pomogłeś, teraz wiem, że na myciu auta spędzę cały dzień, a do tej pory wystarczało 25zł. ok. 20min. i patrzyłam jak dwóch panów ładnie obskakuje moje autko, wyjeżdżam czystym i suchym :P
uri90 - 30 Kwi 2012, 22:47

ja na myjni myje tylko zimą i to rzadko, myją brudna gąbką, potem używają ściagaczki do osuszenia auta potem wycierają brudnymi szmatami :/ potem w słońcu wszystko pięknie widać :/

z takich budżetowych środków dostępnych w supermarketach to mogę polecić Sonax, Nigrin, turtlewax, carplan. takich używałem dawno teraz próbuje lepszych/ droższych/ fajniejszych bo jak wiadomo w miare jedzenia rośnie apetyt :) przyjdzie czas ze zacznę próbować Swissvax'a czy zymol'a jak gotówki przybedzie :)

Obywatelka Higienistka - 30 Kwi 2012, 23:10

Na tę myjnię strasznie nie można narzekać, dbają o to aby akurat gąbki z mikrofibry były czyste i irchy którymi wycierają do sucha także zawsze są "wykąpane" ale wiadomo nie ma to jak umyć samemu z taką fachową pomocą :)
mieszko - 30 Kwi 2012, 23:52

uri90, nic nie mam do Twoich sposobów dbania o samochód ; podoba mi się Twoje podejście do tematu ale osobiście wystarczą mi kosmetyki dostępne w hipermarkecie, względnie w Norauto i tyle ; o ile się orientuję Swissvax i Zymol to absolutnie górna półka ze względu na wysoką zawartość carnauby.

Obywatelka Higienistka, ale czernidła do opon używasz ?

kuba87 - 1 Maj 2012, 00:05

Olcia :ok:
Obywatelka Higienistka - 1 Maj 2012, 12:35

Mieszko, nie używam.
mieszko - 1 Maj 2012, 14:16

Obywatelka Higienistka, zaszkodzić nie zaszkodzi a przynajmniej kółka ładniej wyglądają :)
uri90 - 1 Maj 2012, 20:58

o ile nadkola i felgi będą czyste a dressing (czernidło jest czarne a dressing nie jest czarny i nie brudzi wszystkiego wkoło na czarno. czernidło "naczarnia" zostawiając po sobie czarny brudny produkt na oponie. dressing jest najczesciej przezroczysty i odzywia opone przez co robi sie ona czarna :) ) nie będzie "swiecący jak plak". bo nie ma nic gorszego jak ubłocone nadkola, felgi brudne a opona sie swieci jak nasmalcowana niewiadomo czym :ok: - czesty widok na giełdach ;/


taki efekt lubie jak na zdjeciu :) fotka z ostatniego mycia auta rodziców ;) dokładnie świeżutka z wczoraj :) nic sie nie świeci- jest po prostu satynowe

grzes87 - 8 Maj 2012, 11:37

uri90, kiedyś poświęcałem na mycie auta cały dzień, robiłem to tak jak Ty ale nie używałem takich specyfików bo się nie orientowałem w temacie, jestem 4 lata starszy i już mi się nie chce cały dzień siedzieć przed garażem i pucować każdą część. (a jak masz jeszcze inne samochody rodzinne do umycia to już totalnie ręce odpadają ;) ) także zrozum innych że z wiekiem obowiązków jest więcej i czasu mniej a i pasji też coraz więcej więc lepiej pojechać na myjnię i niech zrobią robotę w godzinę a resztę czasu spędzić na innych przyjemnościach ;)

jestem za by tak wypucować samochód dwa razy (po zimie i przed) na rok ale nie za każdym razem...


p.s. nie napisałeś jaki całościowy koszt mycia tymi specyfikami jak wyżej.

uri90 - 8 Maj 2012, 15:43

grzes87, ja prowadzę własną działalnośc i przeważnie pracuję po 10- 12 godzin na dobę, dodatkowo w łikendy mam zjazdy bo studiuję, obowiązków w domu też mam sporo, a i pasji nie mało :) autodetailingiem zaraziłem się jakieś 3 lata temu i jak mam chwile wolna to lubię zadbac o auto ;)do tego kolarstwo górskie, oraz ogólnie kocham góry na rowerze czy pieszo, a to pochłania nie mało gotówki i czasu :)
jak coś jest twoim hobby to nie liczysz sie z kosztami. tak samo z autodetailingiem czy innymi pasjami.
jeśli komuś auto służy tylko do przemieszczania się, a zwykłe mycie auta traktuje jak przykry obowiązek to jego sprawa, niech jedzie na myjnię, może za to jest dobrym wędkarzem, albo zbiera znaczki ;) to temat na napisanie ksiązki, niech każdy robi to co lubi :)

co do kosztów to cięzko tak oszacować, parę produktów podałem a ich ceny nie są tajne :) niech każdy dopasuje swoja półkę kosmetyków do swojego budżetu, który by chciał przeznaczyc na auto i bedzie git :)

Obywatelka Higienistka - 8 Maj 2012, 17:20

Ostatnio przeszukałam półkę w garażu i moim oczom okazał się wosk firmy SONAX za 27.50zł. Podejrzewam, że moja mama nieświadomie gdzieś go kupiła, ale kiedy, gdzie to zabijcie, bo nie wiem. Teraz pytanie czy to dużo czy mało za 500ml opakowanie i kwestia kiedy był on kupiony ale myślę, że więcej niż 5 lat to on nie ma :P
mieszko - 8 Maj 2012, 17:23

w zeszłym tygodniu na promocji w Realu z 19,99 na 17,99. Interesu życia nie zrobiła ale cena w normie, gdyby był za 28 to też pewnie bym kupił :)
MisiekT - 8 Maj 2012, 17:27

w tym przypadku "co tanie to drogie" - 30zl za kiepski wosk starczajacy moze na 3-4 dni i 15 aplikacji to jednak drozsza sprawa niz wosk za 150zl na 3-4 tygodnie i 30 aplikacji

podobnie szampony - marketowe w 99% splukuja nalozony wczesniej wosk...

uri90 - 8 Maj 2012, 19:48

zwykle bywa tak jak MisiekT pisze i pisałem o tym w jakims wątku tu ostatnio :) a co do sonaxa to zalezy o jakim mowa, bo ja dawno temu kupiłem Sonaxa xtreme było to jak miałem jeszcze focusa i wtedy zacząłem przygodę z autodetailingiem :) i wosk wytrzymywał naprawdę długo, złego słowa o nim powiedzieć nie mogę zwłaszcza w tym przedziale cenowym. przed woskiem lakier był przygotowany sonaxem polish + wax 3.
zresztą test tutaj tutaj

od tamtej pory zmieniło się dużo i w posiadanej przeze mnie chemii i podejscia do samochodu, jednak wosk nadal leży w szafce z kosmetykami i nakładam go na felgi :)

Obywatelka Higienistka - 7 Cze 2012, 12:34

Z racji zbliżającego się Euro moje szefostwo postanowiło zrobić siurprajsa dla wszystkich u nas zmotoryzowanych i dali.... flagi na szyby :)
Podusia jest moja osobista z Westerplatte :P



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
No to kibicujemy :P

arecki - 7 Cze 2012, 13:14

szał jakiś na te flagi :P sam dostałem już z 15 sztuk i pewnie z jedną powieszę :P
inno - 7 Cze 2012, 13:51

ja nie wieszam, bo powyżej 100km/h rwą się na strzępy :rotfl:
Obywatelka Higienistka - 7 Cze 2012, 14:22

Moje przy 120 wytrzymały i są całe :-)
Bezimienny - 7 Cze 2012, 17:53

Dzisiaj z bratem zgubiliśmy flage hehe, przy ok140km odpadła ;-(


P.S ale brudna fieścina, bierzesz udział w rajdach? :rotfl:

Obywatelka Higienistka - 7 Cze 2012, 18:54

Można tak powiedzieć, szczególnie w tych ulicznych gy a tak na poważnie to doba jest za krótka, a pogoda w stolycy nie rozpieszcza :sad:
Igraszki - 14 Sie 2012, 13:57

Nawet sie nie spodziewalem ze taki czarny stek w taka deszczowa, nawet brudny, moze sie tak ladnie prezentowac;) choc smiesznie tarcze gina w obreczach, ale jest faaajna;)
Obywatelka Higienistka - 14 Sie 2012, 14:50

Trza było zawitać na górę :P
Igraszki - 14 Sie 2012, 18:30

Nastepnym razem tak zrobie, a moze bede czesto jak moja luba bedzie pracowac w mikolajku:-)
Obywatelka Higienistka - 19 Paź 2012, 18:47

Dawno się nic nie działo...
W między czasie zostało wykonanych kilka prac bierzących oraz oczywiście coś musiało się zepsuć :P
W połowie sierpnia wymieniliśmy olej i wszystkie filtry oraz świece. Została także założona nowa chłodnica klimatyzacji Nissens i uzupełniony gaz. Dziś Fiesta doczekała się wymiany klocków z tyłu, przewodów zapłonowych i czujnika ecu.
Na razie tyle :)

http://imageshack.us/g/836/zdjcie396.jpg/
Kilka fot warsztatowych oraz takie jedno z pseudo Car Show na parkingu Tesco :)

demoniszcze - 2 Lis 2012, 18:29

Hej, przymierzam się do zakupu takiej Fiesty dla dziewczyny... Zadowolona jesteś?? Jak z awaryjnością. bo przeglądając temat nie znalazłem niczego poważnego :) To auto ma łańcuch rozrządu prawda??
Obywatelka Higienistka - 2 Lis 2012, 19:20

Jestem baaaaaaaardzo zadowolona i spokojnie mogę polecić ten model :) Jeśli dziewczyna nie boi się zwinnego małego autka to jak najbardziej zakup ST jest ok. Tak jak czytałeś, odpukać przez ponad rok czasu nic się nie działo. Rutynowe wymiany jak w każdym aucie.
Jedyny minus? Nie obraziła bym się jakby mnie paliła, przy spokojnej jeździe w mieście pochłania mi ok. 8,5l/100km.
Tak, Fiesta jest na łańcuchu.

madek - 2 Lis 2012, 19:34

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Nie obraziła bym się jakby mnie paliła, przy spokojnej jeździe w mieście pochłania mi ok. 8,5l/100km

Ola przecież to super wynik jak na 2.0 :) Moja pali 9-9,5 w mieście przy takiej normalno-dynamicznej jeździe :P

Obywatelka Higienistka - 2 Lis 2012, 21:35

Tak, wiem :) Dużo osób mi to mówi, ale zawsze byłoby lepiej jakby paliła mniej. Tak jak np. w trasie: 7,4l/100km :ok: albo jeszcze mniej, tak koło 6l :P :P co już jest nierealne...
madek - 3 Lis 2012, 00:58

E tam przynajmniej jest czym depnąć jak Ci sie znudzi ciągnąć za autobusem :-) Nie ma co narzekać, bo większe auta przy tej pojemności palą w mieście grubo ponad 10l, nie mowiąc już o takiej Imprezie STI która potrafi wciągnąć pod 30l :ok:
Stunt_Man - 3 Lis 2012, 07:00

co Wy tam wiecie o wysokim spalaniu :rotfl:
Obywatelka Higienistka - 3 Lis 2012, 13:58

madek, nie narzekaj, Ty też masz czym depnąć :-)
Stunt, fakt Twoich amerykańców chyba nikt nie przebije :P ale jest czym oko pocieszyć :)

Obywatelka Higienistka - 15 Gru 2012, 17:12

Kolejne zmiany, nadszedł czas na wymianę szyby czołowej w Nord Glass z ubezpieczenia :D już wycieraczki nie skrobią :jupi:
Pasek wielo rowkowy także wymieniony.
Teraz męczymy się nad wymianą dźwigni otwierania foteli.

Mustang - 15 Gru 2012, 17:25

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Teraz męczymy się nad wymianą dźwigni otwierania foteli.

Przerabiałem więc życzę powodzenia i stalowych nerwów :V:

Obywatelka Higienistka - 16 Gru 2012, 19:47

Rzeczywiście, nerwy trzeba mieć i to porządne :-P niestety po jednym dniu walki rezultat jest taki, że brakuje "3 ręki" i co linka zostaje podczepiona pod dźwignie otwierania fotela to się wypina. Będziemy cierpliwy i będziemy walczyć dalej za tydzień :)
Mam małą namiastkę lata zimą na felgach :-) Fotka w najbliższym czasie.

Parzych - 16 Gru 2012, 22:02

O ile pamiętam, to na złożonym oparciu linka jest luźna i łatwiej toto poskładać, czym udało Ci się wcisnąć zaczep dźwigni :?: Bo ja parę razy podchodziłem do wyciągnięcia i poległem... :bezradny:
Mustang - 17 Gru 2012, 01:27

ja wyciągnąłem fotel z auta i do połowy ściągnąłem poszycie i wtedy poszło szybko.
Obywatelka Higienistka - 17 Gru 2012, 21:50

Jacku, dokładnie tego nie wiem, nie było mnie przy tym, została mi tylko zdana relacja jak wróciłam z pracy co i jak.
Mustang, jak to poszycie? Przecież tam masz skórę... ;-(

Parzych - 17 Gru 2012, 21:56

Ola, jakbyś mogła się dowiedzieć i mi napisać, bo ja różnymi wynalazkami próbowałem i za każdym razem, po półgodzinnym szarpaniu się - poddawałem się... :sad:
Mustang - 18 Gru 2012, 17:36

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Mustang, jak to poszycie? Przecież tam masz skórę...

Dokładnie o to mi chodzi, skóra jest tylko powłoką, którą możesz ściągnąć.

Obywatelka Higienistka - 19 Gru 2012, 22:26

Niewiele wiem w tym temacie. Zrobimy drugie podejście, ale to zapewne po świętach, może jeszcze przed nowym rokiem. Na razie dojechała do kompletu nowa cewka Beru made in germania. Czeka grzecznie na wymianę Boszowskiej.
Obywatelka Higienistka - 3 Sty 2013, 11:04

Drobny edit:
cieszę się, że wszelakie naprawy i wymiany udało się skończyć w 2012 :D Z rana przed sylwestrem cewka doczekała się wymiany, jednakże mój kolega przedobrzył. Chciał dać mi jakościowo lepszą cewką i dał Beru, wszystko ładnie pięknie, ale ona pasuje do Zeteca, a nie Durateca, więc szybka zamiana na Huco też od niemców i w drogę na sylwka pojechała już pod maską Perły. Zostały tylko nieszczęsne otwierania oparcia foteli, ale to się zrobi :-P

arecki - 3 Sty 2013, 14:39

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Zostały tylko nieszczęsne otwierania oparcia foteli, ale to się zrobi :-P

samo? :-P

Obywatelka Higienistka - 4 Sty 2013, 13:19

Taaaaaaaaak :P Etatowy mechanik i ja jako pomagier :)
Obywatelka Higienistka - 16 Kwi 2013, 23:36

Trochę się w między czasie działo, fotek jakichkolwiek brak, no ale po kolei.
Otwieranie oparcia foteli jeszcze nie doczekało się wymiany. Jedna próba zostanie podjęta jutro, a druga w piątek/sobota w innym miejscu.
Obiecana fotka zimowych butków musi poczekać do następnej zimy... niestety.
W czasie powrotu z pracy w ostatni piątek pożegnała się ze mną prawa nakładka progu - nowe/używane progi są już zamówione, pod koniec tygodnia odbieram, montaż pewnie w następny weekend.
Z kolei po sobotniej zmianie kół z zimowych na letnie zaczęło mnie ściągać na prawo. Wczoraj pod wieczór szybka diagnoza: do wymiany prawa końcówka drążka kierowniczego, ale zostanie zrobiona i lewa, a także do wymiany silent blocki z przodu - montaż coś ok. przyszłego tygodnia ewentualnie ostatni weekend kwietnia.
Teraz trochę przyjemności :) Od dzisiejszego popołudnia Perła przebywa w Carwellness na kompleksowym praniu i sprzątaniu wnętrza i przede wszystkim na 4-stopniowej korekcie lakieru z zabezpieczeniem. Panowie także zajrzą do klimatyzacji.
W odwrotnej kolejności miało być, ale się nie udało - w piątek ciąg dalszy dopieszczania ST. Jedziemy na malowanie plastików (wreszcie profesjonalnie, a nie "po domowemu"), zacisków, wymianę żarówek i ponowne przyklejenie emblematu FORD na przedniej atrapie grilla do czego FORD PLAZA po 4 miesiącach po wymianie absolutnie się nie poczuwała sugerując mi, że chcę naciągnąć ich na koszty.
Fotki jakieś na pewno do końca kwietnia się pojawią.
Pozostaje tylko renowacja i malowanie felg, ale to może na jesień dopiero - czas pokaże.

Obywatelka Higienistka - 21 Kwi 2013, 00:06

O to mała namiastka efektów ciężkiej pracy przesympatycznych i profesjonalnych Panów z Carrwellness.

Zdjęcia efektu nie oddają...

Boczek



Uploaded with ImageShack.us

Z naklejką PRZED i bez naklejki PO...



Uploaded with ImageShack.us

Maska 50/50



Uploaded with ImageShack.us


Resztę ciekawskich spojrzeń zapraszam na fejsbukową stronkę :) Kto nie ma facebuka ten trąba :devil: gy

https://www.facebook.com/Carwellness/photos_stream

www.carwellness.pl

Parzych - 21 Kwi 2013, 00:09

Ola, zdjęcia się "forbidden"... ;-|
Maci3j18 - 21 Kwi 2013, 00:18

Ja widze normalnie zdjęcia, i muszę przyznać ze efekt jest niesamowity :)
Parzych - 21 Kwi 2013, 00:58

Maci3j18 napisał/a:
Ja widze normalnie zdjęcia,
To popatrz tu:
Cytat:
Ostatnio zmieniony przez Obywatelka Higienistka Dzisiaj 0:11,
I zobacz o której napisałem posta o "forbidden"... Bo tera to i ja widzę zdjęcia... gy
Maci3j18 - 21 Kwi 2013, 01:06

Fakt, nie zwróciłem uwagi na "drobny druczek" ;)
MisiekT - 21 Kwi 2013, 01:07

wygląda dobrze :ok:
Parzych - 21 Kwi 2013, 01:34

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Z naklejką PRZED i bez naklejki PO...
Dlatego naklejki lepiej dać na szybę, ale mie to toto... gy A ogólny ewekt na wielki + <oki>
Obywatelka Higienistka - 21 Kwi 2013, 18:38

Co do naklejek klubowych i Queen jakbym się uparła to by je zostawili i też polerka by wyszła, ale nie ma co płakać. Tak jak piszesz Jacku, po demontażu od razu przyszła mi na myśl szyba i tak będzie.
Obywatelka Higienistka - 10 Lip 2013, 21:14

Fiesta jest do sprzedania, chętnych zapraszam na priv, gg, face lub kom 796 666 117 - dzwonić raczej po 20.
Freeman - 10 Lip 2013, 21:22

Co się stało, że sprzedajesz?
Obywatelka Higienistka - 10 Lip 2013, 21:27

Nic się nie stało. Los płata różne figle :)
Obywatelka Higienistka - 8 Gru 2013, 23:31

Dawno nie pisałam. Wiele się nie zmieniło. Perła nadal jest na sprzedaż. W między czasie drobne wymiany typu klocki przód, czujnik abs, olej i filtry. Stożek doczekał się porządnego czyszczenia przed wakacjami i przed zimą. Przymierzamy się do powrotu do serii, czyli
stożek out.
A dziś byłyśmy w ABJ u Kuby Bielaka na kursie doskonalenia techniki jazdy. Jestem bardzo zadowolona z instruktora który w rzeczowy sposób objaśniał nawet najprostsze rzeczy typu prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa czy pozycji za kierownicą czego powinni uczyć na nauce jazdy, ale cóż. Polecam wszystkim wybrać się na taki kurs :) Zatem parę fot. Nie wiem czy uda mi się wrzucić filmiki. Jakby ktoś chciał to help me ;)


Bokiem Elantrą :P




Z Rafałem - instruktorem techniki jazdy. Wielki szacun dla tego Pana :D



Da się? Da! :P




Kolejnego dyploma mam :D


Dostałam od Rafała mega zastrzyk energii i pozytywnego nastawienia do jazdy po torze.
Dla mnie to dużo, dla innych pewnie nic, ale na najbliższym zlocie będę śmigać po torze :luzik:

vegetagt - 9 Gru 2013, 21:47

Obywatelka Higienistka, jaką technike mycia stożka wybrałaś? Bo w necie co forum to inna opinia ;/
Obywatelka Higienistka - 9 Gru 2013, 23:01

Pewnie Cię nie zaskoczę, stożek K&N to i zestaw do czyszczenia K&N :)
http://www.knfilters.com/cleaning.htm

Obywatelka Higienistka - 14 Gru 2013, 16:08

Belka z przodu już zmieniona :jupi: także jakby co mogę już być holowana :P
Teraz trwają pracę nad wywaleniem stożka i założeniem filtra, czyli seria come back.
Za jakieś 2h odbieram tylne amory i jest szansa, że po weekendzie zostaną zamontowane i będzie się jeździć zdecydowanie bardziej komfortowo :D A, do tego wymiana oleju i filtra. Standard.


Dalej na sprzedaż, 17.500zł do negocjacji.

Obywatelka Higienistka - 15 Gru 2013, 22:49

Seria już na pokładzie. Wrażenia? Hmmm... jakoś tak cicho jak się przyspiesza :P Nowy olej z filtrem. Jutro postaram umówić się na wymianę amorków i tyle. Oby do przodu :)

Do sprzedania stożek K&N z kolankiem -> 130zł dorzucam ok. pół opakowania do czyszczenia i oliwienia stożka, też produkt K&N.

Obywatelka Higienistka - 28 Gru 2013, 23:23

j.w wsio aktualne. Amorki wymienione. Po powrocie do serii spalanie spadło w okresie pseudo zimy o ok. 3-4 setne do komputerowego 8.1l/100km.


Uploaded with ImageShack.us

Obywatelka Higienistka - 5 Sty 2014, 15:40

No to temat do zamknięcia. Nowy właściciel pewnie otworzy swój nowy.

Sentyment i żal pozostaje. Będę tęsknić :( Jedyne pocieszenie, że jest szansa co jakiś czas spotkać się z Perłą ;)

trzeci - 5 Sty 2014, 16:29

A co po Perle ? Jakie plany ? :)
Bezimienny - 5 Sty 2014, 20:30

Może Mk7 ST :devil:
Obywatelka Higienistka - 5 Sty 2014, 22:47

Za brzydkie jak na pieniądze, które Ford za nie chce :P
MisiekT - 5 Sty 2014, 23:21

ale za to pierwsza (być może) od wielu lat Fiesta, która dobrze jeździ :fox:
Obywatelka Higienistka - 5 Sty 2014, 23:54

A Twoja źle jeździ? Co Ci się w niej nie podoba? Twoją do tej pory jestem zajarana :P
MisiekT - 6 Sty 2014, 00:51

jezdzic jeździ, ale osiągi i przyjemność zabawy w STeku jest bez porównania...
pawel182 - 6 Sty 2014, 10:40

To co dalej po Fiestce? Dalej jakiś Ford..? czy zupełnie inna stajnia?
PS.i czemu w ogóle sprzedałaś ST? tak pytam tylko z ciekawości bo szczerze mi to umknęło..

Obywatelka Higienistka - 6 Sty 2014, 12:36

Odpowiedź co dalej mas w SB. Czasem odnoszę wrażenie jakby ST było najlepszym autem na świecie i widzę te karcące spojrzenia: "Jak można sprzedać ST?!" A można. Nie lubię nudy i rutyny, a po ponad 2 latach już mnie dopadła w ST.
pawel182 - 6 Sty 2014, 17:27

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Odpowiedź co dalej mas w SB. Czasem odnoszę wrażenie jakby ST było najlepszym autem na świecie i widzę te karcące spojrzenia: "Jak można sprzedać ST?!" A można. Nie lubię nudy i rutyny, a po ponad 2 latach już mnie dopadła w ST.


Jeszcze jakbyś była taka miła i wyjaśniła ten skrót "SB" ;)

MisiekT - 6 Sty 2014, 17:34

shoutbox - chat na dole glownej strony forum

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group