Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Wymiana żarówki podświetlającej regulacje dmuchawą

rozzer - 17 Lis 2011, 19:28
Temat postu: [MK6] Wymiana żarówki podświetlającej regulacje dmuchawą
Witam. Mam pytanie bo nie podświetlają mi się pokrętła regulujące dmuchawę czy w tym modelu tj. Fiesta MK6 w ogóle jest tam jakaś żarówka ? i jak jest to mógłby mi ktoś napisać krótką instrukcję jak ją wymienić ? z góry dziękuje!
AccessX - 17 Lis 2011, 20:32

Podejrzewam że tak jak przy liczniku, to tam będą diody wtopione w plastik.

Jak się mylę, to mnie poprawcie.

rozzer - 20 Lis 2011, 11:05

a powie ktoś jak się tam dostać i ewentualnie wymienić ?
radari - 20 Lis 2011, 12:20

Z tego co pamiętam to są tam 2 albo 3 żarówki. Wymienia się je tak, że trzeba ściągnąć cały plastik pod nogami kierowcy, a potem plastik wokół radia (ściągając wcześniej pokrętła nawiewu ciągnąc je do siebie). Tu masz rozrysowane rozmieszczenie śrub. Potem odkręcisz 4 śruby i wyciągniesz gniazda pokręteł a od tyłu są żarówki.
mikolaj - 20 Lis 2011, 18:17

Tak jak napisał Kolega wyżej, trzeba trochę rozebrać wnętrze (identycznie jak do wymiany radia). Siedzi tam chyba 4 czy 5 małych żaróweczek zamontowanych na takie śmieszne "klipsy". Jak się wyciągnie panel regulacji to potem trzeba złapać ten "klips" i przekręcić żeby odblokować. Potem żaróweczkę się wyciąga i wkłada na jej miejsce nową. Przerabiałem już taką wymianę i nie powinno być z nią najmniejszego kłopotu, no poza rozebraniem wnętrza.
rozzer - 20 Lis 2011, 20:27

ok jutro za widoku będę działał i próbował to wymienić. Dzięki za pomoc!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group