Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK6] Zgodność części karoserii w obrębie danej generacji

Ferguson - 14 Paź 2011, 08:12
Temat postu: [MK6] Zgodność części karoserii w obrębie danej generacji
Witam,
Szukam części karoserii do wymiany po stłuczce z sarną i moje pytanie brzmi: czy zderzak(kratka i pas lakierowany), lampa przód, wnętrze nadkola we wszystkich modelach(poj. silnika) pasują do wszystkich fiest w obrębie danej generacji(MK6)?

Parzych - 14 Paź 2011, 11:12

Ferguson napisał/a:
czy zderzak(kratka i pas lakierowany), lampa przód, wnętrze nadkola we wszystkich modelach(poj. silnika) pasują do wszystkich fiest w obrębie danej generacji(MK6)?
Zderzaki, atrapa i lampy różnią między przed i poliftowymi, blachy i nadkola są takie same...
lakiernik175 - 14 Paź 2011, 11:24

Ciekawy temat.....Taki doktorski....
Części z mk6 pasują do mk6. Nie ma tu znaczenia wersja silnika.
Masz 03rok więc przed liftem. Tylko jak kupisz zderzak po lifcie to nie wsadzisz do niego atrapy z przed liftu. Tylko tu jest różnica zderzak-atrapa.No i w samym zderzaku- jak kupisz goły zderzak to kratki musisz dopasować do niego bo są różne(przed liftem-lift albo zderzak pełny lakierowany-dzielony z dołem szarym).
Nadkola nie mają żadnej różnicy.Również pasują do zderzaka od wersji ST ,który jest da dole szerszy od pozostałych.
Lampy pasują od liftu i przed liftem.
Tylko kupuj, jak możesz ,oryginalne części.
O widzę że jak pisałem swój poemat Parzych był szybszy. :brawo:

tongo - 16 Paź 2011, 19:14

cześć
Zapytam przy okazji. Czy jest różnica w listwie pod zderzakiem w przed liftem i po lifcie?
Mam fiestę od nie dawna i dopiero teraz zorientowałem się że jej nie mam.
Auto rok 2002
Jeszcze jedno.Czy w waszych fiestach macie osłony pod silnikiem?
pozdrawiam :)

mieszko - 16 Paź 2011, 19:54

jeśli chodzi o płytę która chroni silnik od spodu to raczej nic takiego montowane nie było , co do listwy to może porównanie zdjęć na Allegro by coś dało ale skoro zderzak da się wymienić w całości to i listwa powinna pasować
lakiernik175 - 17 Paź 2011, 08:26

Listwa dolna zderzaka różni się wysokością i sposobem montażu.Pampersów oryginalnych nie widziałem.Z podróby są.
mostal - 31 Paź 2011, 13:39
Temat postu: Części karoserii
Witam.
Mam fiestę VAN 2006.
Zastanawia mnie jedna kwestia. Widziałem dwie wersje zderzaków i lamp w tym modelu.
Czy w danym roczniku musi występować tylko jeden typ, czy był to okres przejściowy.
Mam zderzak z nieokrągłą zaślepką pod mocowanie do holowania i lampy przed liftem.
Może tak być od nowego, czy jest to efekt jakiś przekładek?

mieszko - 31 Paź 2011, 13:44

daj zdjęcia auta to wtedy się wyjaśni , były przedliftowe czyli kanciaste halonegy i gładkie klosze lamp z przodu oraz poliftowe czyli okrągłe halogeny i lampy z wypukłościami dzięki czemu wg niektórych auto przypomina żabę.
Parzych - 31 Paź 2011, 13:45

mostal napisał/a:
Czy w danym roczniku musi występować tylko jeden typ, czy był to okres przejściowy.
Mam zderzak z nieokrągłą zaślepką pod mocowanie do holowania i lampy przed liftem.
Może tak być od nowego, czy jest to efekt jakiś przekładek?
Raczej nie było takich hybryd, albo całość przed albo poliftowa, obawiam się że był dzwon przodem i ktoś poszedł po taniości kupując lampy przedliftowe... A jak tył wygląda :?:
lakiernik175 - 31 Paź 2011, 19:19

Ostatnio na alledrogo była lepsza hybryda.
2006 czy 7 rok a deskę miała przedliftową.
Bardziej przeszczep niż hybryda :rotfl:

mostal - 31 Paź 2011, 19:32
Temat postu: Części karoserii
Tył jest ok, lampy dobre i lakier oryginał. Przód na pewno był malowany, wielkiego dzwonu nie było ale lampy pewnie kiedyś poleciały, praktycznie nie ma śladu po stłuczce. Jutro wstawię zdjęcie dla pewności. Szczerze to stare lampy bardziej mi się podobają. I nie mówię tak tylko dlatego że takie mam:) Czyli moja wersja jest jedyna :)
mostal - 2 Lis 2011, 10:04
Temat postu: Części karoserii

mieszko - 2 Lis 2011, 13:13

zderzak poliftowy , lampy przedliftowe
1114max - 4 Lip 2017, 11:06

Panowie, pytanko czy drzwi przednie od MK6 polift będą pasowały do przedlifta? Czy ewentualna różnica to listwa ? Drzwi do 3 drzwiowej wersji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group