Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK5] Szarpanie przy dodawaniu gazu

nurnen - 19 Wrz 2011, 20:45
Temat postu: [MK5] Szarpanie przy dodawaniu gazu
Witam
Mam problem z fiestą `99 na zetec 1.25 z zamontowaną instalacją LPG stag 200. konkretnie przy dodawaniu gwałtownie gazu auto zaczyna szarpać i czasem strzela w wydech. Dzieje się tak głównie przy rozgrzanym silniku, im dłużej jadę tym bardziej, parę razy zdarzyło się że auto w ogóle chodziło jakoś głośno, coś huczało jakbym miał silnik odrzutowy w kolektorze... :P Generalnie jest to niezależne czy jadę na gazie czy benzynie, choć na gazie problem jakby się zwiększa. Przy zimnym silniku tak się nie dzieje. Dodam że wymieniłem kable i świece, w pierwszym momencie jakby trochę pomogło ale znów to samo. Teraz na benzynie zdecydowanie mniej szarpie. Po zakupie tego samochodu miałem podobny problem wtedy mechanik wymienił mi cewkę i pomogło. Od jej wymiany przejechałem jakieś 43k km.Przypuszczam że to może być to samo, chciałem jednak zapytać czy po takim przebiegu mogła się znowu wysypać czy może coś innego bo nie chcę wymieniać wszystkiego na oślep. :P
P.S. Widziałem parę podobnych tematów jednak nie jeśli chodzi o ten silnik, jesli był przepraszam za niepotrzebne postowanie i proszę o odesłanie do odpowiedniego. ;)

diodalodz - 20 Wrz 2011, 20:30

sprawdź szczelność dolotu . od przepływomierza o ile jest do kolektora . A co do cewki to prawdopodobne
nurnen - 22 Wrz 2011, 12:06

Wymiana cewki okazała się zbędna... Stare świece się wypaliły już. A nowe założone ze zbyt dużą szczeliną. Gazownicy z miejsca wiedzieli o co chodzi. Troche je tylko dogieli ze szczelinomierzem i wszystko chodzi pięknie...

Temat do sksowania jakby coś. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group