Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK6] Wymiana przednich lamp

misiak - 29 Sie 2011, 17:03
Temat postu: [MK6] Wymiana przednich lamp
Witam.

Od niedawna użytkuję Fiestę z 2003r.
Autko było lekko puknięte- w sumie to jedyne co przy "puknięciu poszło" to 2 zaczepy przedniego lewego reflektora i trochę plastikowa obudowa od spodu.
Ogólnie reflektor z wierzchu jest cały.
Jako że przepaliła mi się żarówka postojowa postanowiłem wyciągnąć reflektor, jakoż innego sposobu na takową wymianę nie ma. 3 śrubki odkręcone. Trochę komediowane ale mniejsza o to. jeden zaczep w ogóle się nie nadaje do niczego.... Lampa ma "dodatkowe" trzymadełka w postaci wkrętów do drewna. PÓKI CO namierzyłem 2 takie dodatki. Jeden siedzi w lewym górnym zaczepie- tym połamanym, ale tam gdzie jeszcze jest plastik (stojąc przodem do przodu auta). No ok. Tego usunąłem, ale dalej coś trzyma. Jako, że kot mi kawałek zderzaka odłamał miałem widok od spodu jako taki. Od spodu jest kolejny wkręt. Tego już nie miałem czym usunąć- muszę nabyć odpowiednie narzędzie zbrodni.

Ale przechodząc do rzeczy- nie widzi mi się ten reflektor. No jakbym nie patrzył, działa mi na nerwy.
Planuję zakupić nowy. W sensie używka :)
Większość jakie są to są z wersji po lifcie. Czy takie lampy (już wtedy do zmiany obie pójdą) będą pasować? (wielkość i rozmieszczenie zaczepów)
Jakoś zdecydowanie bardziej mi się podobają z wersji po lifcie.

Mam elektryczną regulację wysokości świateł.

mieszko - 29 Sie 2011, 17:12

Na Forum kilka osób zmieniało już w MK6 reflektory przednie i to w obie strony więc nie powinno być problemów - http://www.fiestaklubpols...ight=reflektory
Marcin - 29 Sie 2011, 17:33

wszystko jest w powyższym linku, zamykam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group