Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Dól blacktop + głowica z silvertop

rex - 11 Lip 2011, 10:33
Temat postu: Dól blacktop + głowica z silvertop
Witam,
Mam taki dylemat. Posiadam silnik od foki 2.0 jednak tam glowica deko trup. Generalnie taniej bylo kupic drugi silnik niz robic leb porzadnie. I teraz zostal mi ten silnik i wpadlem na pomysl zeby polozyc na nim moja glowice z 1.8 16v silvertop. I teraz czy ktos robil cos takiego?
Czy do bloku blacktopa mozna zalozyc pompe wody itp z bloku silvertop czy to wogole nie pasuje?? Prosilbym o jakies rady :)

piotrek1289 - 11 Lip 2011, 10:47

Co¶ słyszałem, że takie przeróbki czyli dół od blacktop a góra z silvertop tworza leprzy zestaw niż cały blacktop czy silvrtop. Ale sto procent powiedzieć nie mogę bo obiło mi się to tylko o uszy.
rex - 11 Lip 2011, 11:04

tzn raczej na odwrot. Bo glowa z blacktopa jest na mechanice i chetniej sie kreci. Tu mi bardziej chodzi o tanie zwiekszenie pojemnosci.
Qzyn - 11 Lip 2011, 11:55

Dokladnie. My poskladalismy taki silnik - dol silver, gora black. Co do uwag - nie pasuje wtedy zaden rozrzad, my musielismy zrobic samorobke i nowe mocowanie napinacza - wiec dosyc rzezba. Dodatkowo zakladajac glowice z blacktopa 2,0 na dol silvertopa 2,0 pojawilo sie bardzo duze sprezanie o czym nie wiedzielismy wczesniej. Glowica zostala (nasz blad) splanowana o 0,4mm i wtedy nawet na grubej uszczelce sprezanie na cylindrach wynosilo ok 15,5 bara. W druga strone moze byc odwrotnie ale wtedy mozesz zakladac cienka uszczelke, planowac glowice itd. Ale taka metoda prob i bledow jest tez kosztowna.
Pozatym jak napisal rex - glowica blacka jest na mechanicznych popychaczach i jest lepsza. Dostepnych tez jest wiecej gadzetow do niej.

rex - 11 Lip 2011, 12:10

ja wiem ze sie da tylko chodzi mi o te napinacze itp. Bardziej mnie czy podejdzie rozzrzad z pompa z silvertopa do blacktopa. To by rozwizalo cala sprawe. Ja mam dol 2.0 blacktop i glowice 1.8 silvertop
Niku¶ - 11 Lip 2011, 13:07

Co¶ na forum o tym było, ale mało, dawno temu i nieprawda. Można poprosić o szczegóły, co gdzie jak i co to daje?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group