Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK5] Gdzie znajduje się wentylator nawiewu ?

zabka35i - 24 Cze 2011, 13:58
Temat postu: [MK5] Gdzie znajduje się wentylator nawiewu ?
Witajcie. Gdzie szukać wentylatora nawiewu? Bo zmieniałem filtr kabinowy i wpadły mi jakieś liście czy coś do środka i nie dość że kurzy się to jeszcze słychać denerwujący dźwięk ocierania się o wentylator.
Marcin - 24 Cze 2011, 14:13

jest pod deską rozdzielczą, bezpośrednio dostępu nie ma, można próbować przez otwór od filtra, po demontażu obudowy
zabka35i - 24 Cze 2011, 17:22

a można się dostać do tego wentylatora rozbierając jakoś tą obudowę pod deską ? Bo jak patrzę na obudowę filtra to strasznie tam ciasno i nie bardzo wiem jak to wyciągnąć.
Puff - 24 Cze 2011, 22:10

Kup puszkę sprężonego powietrza. Zdemontuj kostkę-rezystor nawiewów. Wciśnij tam wężyk z puszki, włącz nawiew na 4, włącz obieg wewnętrzny, wpuść mróz w dziurę po kostce. Liścia przymrozi i zmieli na drobne :)
zabka35i - 26 Cze 2011, 19:44

A gdzie znajdę tą kostkę ?
MARIUSZ.B - 26 Cze 2011, 20:01

Liście pewnie siedzą nie w wentylatorze a przed nagrzewnicą. Dostęp tylko po wyjęciu nagrzewnicy. W sumie nie tak trudny dostęp tam, jak wyjąć nagrzewnicę wszystko opisałem na forum.
zabka35i - 26 Cze 2011, 20:22

Lisie ewidentnie słychać pod deską rozdzielczą w czarnej skrzynce ( na środku deski) Wpadły poprzez wlot powietrza przy wymianie filtra. Więc raczej nie powinny się znaleźć pod nagrzewnicą.
MARIUSZ.B - 26 Cze 2011, 20:35

zabka35i napisał/a:
Lisie ewidentnie słychać pod deską rozdzielczą w czarnej skrzynce ( na środku deski) Wpadły poprzez wlot powietrza przy wymianie filtra. Więc raczej nie powinny się znaleźć pod nagrzewnicą.

Więc jest jak piszę, są dokładnie przed nagrzewnicą a powietrze wentylatora pcha je na nagrzewnicę. Nie ma sposobu aby się stamtąd same wydostały chyba żeby wentylator dać na lewe obroty ale tego nie próbowałem :-)

zabka35i - 26 Cze 2011, 20:44

Jak patrzę jak wyciąga się nagrzewnicę to aż głowa mnie boli :-P Może same się z czasem rozpadną albo je potraktuje tym sprężonym powietrzem.
MARIUSZ.B - 26 Cze 2011, 20:50

Samo wyjęcie nagrzewnicy bez klimy to jakieś max 30min roboty. U mnie też siedzą liście lecz nie zawsze je słychać, czasem chyba powietrze je dopcha do nagrzewnicy i jest cisza. Niestety ktoś tak wmyślił filtr kabinowy, że przy jego wymianie zawsze coś wpadnie do środka ;-|
zabka35i - 26 Cze 2011, 22:30

Więc chba daruje sobie to i przyzwyczaję się do dźwięku liści w nawiewie :-P
Puff - 27 Cze 2011, 00:20

zabka35i napisał/a:
A gdzie znajdę tą kostkę ?

Na wysokości nóg pasażera. Schyl się, poświeć latarką. Dochodzą do niej kable, mocowana na 1 śrubkę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group