Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK2] 1.6 D - Problem z odpaleniem

Patryk20 - 1 Kwi 2011, 14:48
Temat postu: [MK2] 1.6 D - Problem z odpaleniem
Witam. mam forda fieste z 85r 1,6 diesel mój problem polega na tym samochód długo stał nie jeżdżony tylko co jakiś czas odpalany,ostatnio chciałem się przejechać a tu nic zero reakcji,myślałem że akumulator się rozładował wiec go podładowałem ale nadal nic (na kable tez nic) jedynie co odpalił to na hol. Może ktoś już miał taki przypadek i bedzie wiedział o co chodzi. Z góry dzięki.
kostek88wjcz - 2 Kwi 2011, 13:01

sprawdz swiece żarowe u mnie było podobnie najpierw cieżko palił a później juz w ogóle .
Maćko - 2 Kwi 2011, 15:18

Miałem podobnie w Golfie mk1 1.5 diesel auto długi czas stało i nie dało się go odpalić z rozrusznika. Golfiarze poradzili mi żebym go odpalił na lince i zostawił żeby pracował przez jakiś czas. Po 40 min pracy na wolnych obrotach zgasiłem go i normalnie odpalił z rozrusznika. Im częściej go odpalałem i użytkowałem tym lepiej się sprawował. Nie wiem o co chodziło ale taki zabieg mu pomógł. Może i Tobie się przyda ; )
Patryk20 - 2 Kwi 2011, 16:52

Dzięki ale niestety już tak próbowałem i nic a z tą wymianą świec też nic z tego :/ Chodzi o to że teraz w ogóle nie odpowiada na przekręcenie kluczyka w stacyjce
Maćko - 2 Kwi 2011, 18:31

Nie kręci rozrusznik czy w ogóle nic się nie dzieje (nie świecą kontrolki itp) ? Jeżeli nie kręci rozrusznik spróbuj wykręcić elektromagnes może on się przestał ruszać.
Patryk20 - 4 Kwi 2011, 17:26

rozrusznik jest po naprawie (szczotki elektromagnes itp) na krótko kreci ładnie a jak zamontowałem rozrusznik to zachowuje się jak by prądu za mało dostawał a akumulator naładowany
kostek88wjcz - 4 Kwi 2011, 17:54

Masa
Patryk20 - 5 Kwi 2011, 15:57

właśnie masa jest :/ czarna magia z tą fiescina moją :/
kuba87 - 5 Kwi 2011, 16:00

odkręc masę od silnika i od budy wyczysc styki i skręc z powrotem wykręc rozrusznik i wyczysc powierzchę styku z kadłubem skrzyni
oraz klemy na aku rozbierz wyczysc

Patryk20 - 5 Kwi 2011, 16:06

dobra spróbuje jutro zobaczymy może pomoże. A jak na razie to DZIĘKI ze podpowiedzi

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group