Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [Inny] Swift aka "NagaSuka" by Lary

Lary - 21 Lut 2011, 16:45
Temat postu: [Inny] Swift aka "NagaSuka" by Lary
NICK: Lary
IMIĘ: Arek
MODEL: Suzuki Swift
WERSJA: MK4 GLX
ROCZNIK: 1999r
SILNIK: 1.3 / 68KM
OPIS AUTA: 5 drzwiowy swift, oznaki korozji na lewym tylnim błotniku i purchle na dachu przy szybie czołowej (+ defekty natury lakierniczej). Immo, centralka, elektryczne szyby/lusterka, welurowa tapicerka

DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
wizualne: w końcu umyty i posprzątany
mechaniczne: nic
audio: nic
inne: nic

PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
wizualne:pozbyć się naklejki na tylnej szybie, zmienić fabryczną czarną folię na słupkach.
mechaniczne: kable WN, świece, napinacz+pasek rozrządu+pompa wody
audio: wymienić radio (teraz jest coś starszego ode mnie), podłączyć głośniki (są jakieś jajka w tylniej półce)
inne: wymienić olej, filtry, założyć LPG, wymienić siłowniki tylnej klapy,podgrzewane lusterka, w końcu nakleić klubowe naklejki które otrzymałem od trzeciego wraz z opłatą pierwszej składki klubowej peace

Zdjęcia są z otomoto, ja na razie nie mam jak zrobić bo samochód stoi na terenie firmy, wyjadę jak kupię oc.



Aktualizacja
Od dziś kokos jeździ po stołecznych ulicach więc zapodaję kilka zdjęć.




szczepan522 - 21 Lut 2011, 18:03

Ładny.... kolor :)
luk-90 - 21 Lut 2011, 18:25

swifty to też fajne autka, a gti to już w ogóle, kolor jedyny słuszny :ok:
Lary - 21 Lut 2011, 18:40

Mi też się kolorek podoba, po dokładnych oględzinach zacznę się zastanawiać jak pozbyć się rudzielca tanim kosztem.
van - 21 Lut 2011, 20:01

silniki nie do zabicia, żwawe a jednocześnie mocno oszczędne
wersja 5 drzwi brzydka ale za to funkcjonalna

Lary - 21 Lut 2011, 20:16

3D też mi się bardziej podoba ale trafiła się taka
A darowanemu autu pod maskę się nie zagląda ;-)

Sam nie miałem okazji przetestować zrywności tego silnika z racji że jechałem po parkingu w strefie dla bankowych vipów, kierowników i innych takich poza tym właściciel chyba myślał że to moje pierwsze auto i ledwo zdane prawko przez co sikał w majtki powtarzając "tylko w nic nie przypieprz" :hahaha:
Choć brat wspominał że od 4tyś rpm ciągnie...

arecki - 21 Lut 2011, 20:29

Te auta są prawie bezawaryjne :ok:
Lary - 21 Lut 2011, 20:37

Mam nadzieje bo pan Lary nie ma ani czasu ani chęci ani złotówek na długie i kosztowne naprawy :ok:
Neo178 - 21 Lut 2011, 20:47

Lary napisał/a:
chyba myślał że to moje pierwsze auto i ledwo zdane prawko przez co sikał w majtki powtarzając "tylko w nic nie przypieprz" :hahaha:


Chyba chodziło mu o brak opłaconego OC jak dobrze pamiętam :-) Bo w razie jakiegoś kuku bez OC to gruba sprawa się robi :)

Lary - 21 Lut 2011, 20:51

To też a raczej połączenie braku OC z młodym wyglądem ;-)
Parzych - 21 Lut 2011, 23:01

szczepan522 napisał/a:
Ładny.... kolor :)
Prowda...
luk-90 napisał/a:
kolor jedyny słuszny :ok:
Tys prowda... :yes: Niech dobrze służy i pokaż się tym na kolejnym spocie...
Tommur - 21 Lut 2011, 23:06

Lary napisał/a:
Choć brat wspominał że od 4tyś rpm ciągnie...

Dobrze gada, bo na swifty mówi się wiertarka. Najlepiej chodzą mięędzy 5-7,5 tys obr. :devil:

Parzych - 21 Lut 2011, 23:16

Tommur napisał/a:
bo na swifty mówi się wiertarka.
A nie SZLIFIERKA :?:
drzeniow - 21 Lut 2011, 23:28

moj brat ma takie autko i po 2 latach użytkowania mogę powiedzieć, że porażka tego auta to to ze wahacze są przykręcane do podłużnic i ogólnie wszystko jest do podłożnic ;>. Podczas wymiany tulei urwałem 2 śruby, trzeba było szpilki spawać ale autko chodzi. :)
Nie podoba mi sie w nich kierownica jest za cienka. Ogólnie silnik 1l na jakim jeździłem jest wystarczający 1.3 to będzie kosmos :D

Wymieniałem tez cały wydech i bak ogólnie poza tym autko nie jest awaryjne.
Pewnie masz klamki połamane od srodka(zawiasy) ;> bo brat ma od kierowcy i pasażera :D

Oleju prawie nie bierze w ogóle nawet jak go mocno kręciłem.
ale przynajmniej dla mnie 120 lepiej nie przekraczac a bynajmniej jego autko juz zaczyna nosić.

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 23:31 ]
a z tą NagaSuka to prawda :D tam właśnie robią te auta <8> (wersje japan taką jak ma moj brat) :D

Lary - 21 Lut 2011, 23:44

Parzych pojawię się ale dopiero w marcu bo kaske na oc ogarniam dopiero.


Cytat:
Pewnie masz klamki połamane od srodka(zawiasy) ;> bo brat ma od kierowcy i pasażera

Czemu? Nawet nie wiem, nie miałem wiele czasu na sprawdzenie takich szczegółów szczerze mówiąc.

Cytat:
a z tą NagaSuka to prawda tam właśnie robią te auta (wersje japan taką jak ma moj brat)

Japońce chyba były do 94 czy 95r nie wiem dokładnie, to jest z produkcji węgierskiej :ok:

hubi_2006 - 22 Lut 2011, 09:48

Parzych napisał/a:
SZLIFIERKA

To o Hondach :-P

luk-90 - 22 Lut 2011, 13:39

hubi a słyszałeś jak chodzi swift 1.3 gti 103km?? To też jest szlifierka :twisted:
rs_mlody - 22 Lut 2011, 16:49

http://www.youtube.com/watch?v=Ub4N3UlpII4 Ładnie chodzi :twisted:
Lary - 22 Lut 2011, 21:47

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać teraz świece i przewody WN jeśli auto pali bez problemu?
Świece i przewody jakieś konkretne czy cokolwiek co mi zaproponują w przystępnej cenie w sklepie?

van - 23 Lut 2011, 13:46

zrób test "choinki" i zobaczysz w jakim stanie są kable
świece jeśli nie wiesz kiedy były wymieniane albo są każda z innej parafii to wymień bo to nie duży koszt a na pewno to autu nie zaszkodzi

Lary - 23 Lut 2011, 19:53

Zdecydowałem że wstrzymam się z olejem filtrami kablami i świecami. Zrobię to wszystko za jednym zamachem w przyszłym miesiącu jak grosza więcej będzie i sprawdzę od razu czy olej bierze bo jeśli tak drogiego kupował nie będę ;-)

Aktualizacja.
OC wykupione, jeśli mi się uda to w poniedziałek dodam więcej zdjęć, ewentualnie we wtorek.

Pozdro

Poszła aktualizacja zdjęć.

szczepan522 - 2 Mar 2011, 20:48

Szkoda że ci tak puchnie dach ;-|
Lary - 3 Mar 2011, 16:54

Szkoda szkoda...
Gadałem z kumplem lakiernikiem. Stwierdził że jeżeli coś z tym robić to tylko wyciąć szybę (niestety wklejana), wyciąć kawałek blachy i wspawać nową + polakierować dach.

O tyle dobrze że być może zrobi mi to po kosztach za robotę ;)

Błotnik też kwalifikuje się do reperaturki...

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 22:51 ]
Dotarło dziś do mnie niepokojące pukanie (bardzo wyraźnie słyszalne) chyba z tylnego zawieszenia (ale nie ma reguły czy dziury czy co).

Jadę w poniedziałek dowiedzieć się co do jest.

[ Dodano: Nie Mar 13, 2011 10:07 ]
I jeszcze ukręciłem śrubę od ramienia wybieraczki :twisted:

kenczorf - 21 Mar 2011, 12:38

Lary napisał/a:
I jeszcze ukręciłem śrubę od ramienia wybieraczki
jakim cudem? :devil:
Lary - 21 Kwi 2011, 22:38

kręciłem, kręciłem i się ukręciło.
Dziś ukręciłem całą śrubę takiego zabezpieczenia żeby koło zapasowe nie latało.
No qarwa :twisted:

drzeniow - 22 Kwi 2011, 16:54

widocznie za silny jestes :P
albo nie wiesz co to wd40 :-P :-P

Lary - 24 Kwi 2011, 21:21

WD40 mam w samochodzie ale nic nie dało ;)
Od czerwca dopiero zacznę coś przy samochodzie dłubać bo póki co to skupiam się na maturze i pracy.
Zrobi się listę rzeczy do roboty i ogień ;)

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 17:59 ]
Swift idzie prawdopodobnie na sprzedaż, przesiadam się najpewniej w peugota 406 1.8 90km w gazie.

Lary - 27 Lip 2011, 16:03

Suka nie została sprzedana, wymieniłem wycieraczki (w końcu), nawet kupiłem tylną półkę (bez dziur na głośniki, te pójdą w fabryczne miejsca), teleskopy do klapy, i plastik z bagażnika trzymający półkę w ryzach.

W najbliższym czasie wymieniam: olej, świece, przewody, filtr powietrza, paliwa, oleju.
W niedalekiej przyszłości rozrząd z pompą wody, prawdopodobnie klocki i tarcze (muszę zdjąć koło o sprawdzić jak to wygląda po tylu latach ale myślę że już wyeksploatowane).

Jakiś czas temu podjąłem nową robotę (robię w częściach samochodowych) i mogę brać sobie stuff na firmę po spoorych zniżkach ;) Żyć nie umierać ;)

Lary - 6 Sie 2011, 18:19

Do zamknięcia (swift sprzedany, nowy paździerz kupiony_ ;)
Freeman - 6 Sie 2011, 19:05

No to zgodnie z życzeniem.

Nie zapomnij się pochwalić nowym nabytkiem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group