Forum FiestaKlubPolska -

Kalendarz 2011 - Ostateczna wersja kalendarza - opinie, sugestie.

Piter - 20 Gru 2010, 11:01
Temat postu: Ostateczna wersja kalendarza - opinie, sugestie.
Z informacji techn. to tak:
Zdjęcie celowo nie pokrywa całej części dokumentu tylko jest "wklejone" i kalendarium jest pod a nie na zdjęciu aby chętni mogli sobie wykorzystać później fotki z kalendarza jako same zdjęcia. Z tego tez powodu zdjęcie jest odsunięte od góry tak aby nie pokaleczyła go oprawa.
Zdjęcie posiada efekt fazy więc nie będzie płaskie.
Chciałem uniknąć wpisywania miesięcy na zdjęcie też właśnie z tego powodu, ale nie ma miejsca przy kalendarium. Więc albo nazwa miesiąca będzie tak jak jest albo wcale tak jak na jednym zdjęciu Parzycha.
Można też ścisnąć w dół lub w bok kalendarium, efekt widać poniżej.
Każde strona będzie miała tło w odcieniu występującym na zdjęciu.
Białe wam się nie podoba i go nie chcecie , a same czarne mi się nie podoba.
Auta z grupy rajdowej są opatrzone logiem R&R
Dyskusja i uwagi na temat loga NinjaTeam na mojej stronie, nie maja sensu ...

bidżej dzięki za za kalendarium. Jeszcze na koniec sprawdzę czy wszystko się zgadza
http://img703.imageshack.us/i/06czerwiec.jpg
http://img703.imageshack.us/i/06czerwiec2.jpg
http://img703.imageshack.us/i/06czerwiec3.jpg
http://img703.imageshack.us/i/04kwiecie.jpg
http://img703.imageshack.us/i/08sierpie.jpg
http://img703.imageshack.us/i/12grudzie.jpg









Kod:
Pozamieniałam na miniatury ale imag coś ich nie chce wyświetlać więc póki co jest w dwóch wersjach ;)
huhu

Parzych - 20 Gru 2010, 13:52

Piter napisał/a:
PS. Niech ktoś to pozamienia na miniatury, u mnie od wczoraj net ledwo zipie.

Kurna, shack nie chce dawać miniaturek - "no thumbnail avaliable"... :bezradny:

[ Dodano: Pon 20 Gru, 2010 13:57 ]
Dodam że mnie się widzi wersja 2, z miesiącem na fotce...

bidżej - 20 Gru 2010, 17:07

co ja bym z tym zrobił:

1. faza naokoło zdjęcia - out
2. miesiąc ze zdjęcia - out (jeśli zdjęcie ma zostać do wycięcia i zachowania)
3. coś ładniejszego jeśli chodzi o czcionkę nazwy miesiąca, niech nawet będzie pisane małymi literami, bez efektów typu szkło, faza czy inne. niech wyróżnia się z tła kolorem, ale niezbyt krzykliwie. do czarnego tła niechby to była jakaś niezbyt jasna szarość.
4. jednolite tło kalendarza (np wszędzie czarne)
5. kalendarium - mniejsze. dzięki temu po pierwsze będzie miejsce na logo i nazwę miesiąca, a po drugie widoczne będzie "wygaszanie" pasków dzielących dni i zaznaczających niedziele - to poprawi spójność całości.

w skrócie - prościej :-P

BTW, zauważyłem błąd w czerwcu - ostatni dzień po prawej stronie powinien się nazywać "pt" a nie "p"...

Freeman - 20 Gru 2010, 17:17

A wg. mnie tak jak jest może zostać. Tylko tak jak pisze bidżej, w pkt. 5 zmniejszyć kalendarium i będzie cacy.
Piter - 20 Gru 2010, 20:19

bidżej,
a ja bym nie likwidował tego światła pod zdjęciem, bo chyba oto ci chodzi. Daje to efekt wyjścia zdjęcia do przodu. Faza jest właśnie wewnętrzna, na zdjęciu.

Czcionka miesięcy nie ma problemu, nawet pierwotnie była napisana z małych liter.
Efekt szkła na literach miesięcy jest tylko dlatego że są na zdjęciu, jeśli znajdą się poniżej to będą zwykłe jak kalendarium.

Kalendarium można ścisnąć ale zauważ że pomijając utratę proporcji, to już w tej chwili cyfry dni mają wysokość tylko 1cm a po ściśnięciu 0,5cm a miejsca na miesiąc dalej nie ma.
Przykład:
http://img580.imageshack.us/i/08sierpie2.jpg/


Wszystkie karty czarne? Mi akurat się to nie podoba.
Jak chcecie.

bidżej - 20 Gru 2010, 20:29

nie myślałem o ściśnięciu kalendarium, tylko raczej o proporcjonalnym zmniejszeniu. wtedy dzięki temu, że zmniejszy się "wszerz" będzie miejsce na nazwę miesiąca i logo, a dzięki temu, że zmniejszy się "wzwyż" będzie widać te przejścia. paski nie będą wchodzić pod zdjęcie i chyba nieco lepiej to będzie wyglądać.
Piter - 20 Gru 2010, 20:59

Proporcjonalnie jest tak
http://img703.imageshack.us/i/08sierpie2.jpg/
tyle że tak jak mówiłem cyfry mają teraz zaledwie 0,5cm
I szare w środku nie jest dobrze. Albo białe albo czarne w białym obrysie

Może być też tak
http://img703.imageshack.us/i/08sierpie3.jpg/

bidżej - 20 Gru 2010, 21:01

Piter, podeślij mi jedną całą kartę...
Piter - 20 Gru 2010, 21:12

Ona waży w psd 60MB
Taką chcesz?

bidżej - 20 Gru 2010, 21:14

spakuj .rarem na maksymalnej kompresji - będą cuda :)

to, co Ci wysłałem w paczce 2.3MB, u mnie na dysku ważyło w sumie 800MB (każdy .cpt po ~1.7MB, a każdy .psd po ~72MB). śmiało.

DziDzia - 20 Gru 2010, 22:10

Jak dla mnie białe tło pod dniami miesiąca było najlepsze - przynajmniej można coś zaznaczyć, a na czarnym to słabo widać...
AAAAAle będzie, co tam zmajstrujecie.. Się nie wtrącam :-P



pozdro :!:

Piter - 20 Gru 2010, 22:20

DziDzia napisał/a:
Jak dla mnie białe tło pod dniami miesiąca było najlepsze

dla mnie też
najlepiej widoczne zdjęcie i kalendarium jet na całych białych kartach, ale jesli proste jest złe to będziecie mieć kolorowe.
Wszystko czarne to też zły pomysł.

Parzych - 20 Gru 2010, 22:28

DziDzia napisał/a:
przynajmniej można coś zaznaczyć,
Chciałeś chyba napisać: SPROFANOWAĆ kalendarz... Ja do zaznaczania mam inny w przedpokoju...
DziDzia - 21 Gru 2010, 13:12

Kalendarz to kalendarz Jacku.. Innego nie mam i nie zanosi się, abym miał...



pozdro :!:

JoeMix - 21 Gru 2010, 13:26

wywalić te zdjęcia w pełnej rozdzielczości z forum, no bez jaj ale nie każdy ma gigabajty pamięci i gigaherce procesora by komputer mu to przetwarzał na bieżąco, a w tej formie to tak jest że wszystko jest skalowane na żywca - kto zainteresowany niech se kliknie w linka i otworzy każde zdjęcie!

Co do wersji kalendarza to chyba trochę późno na zmiany i takie tam, bo sorry ale wieszać kalendarz od stycznia na śniecie w lutym to nieporozumienie, jak ktoś ma pomysły to niech się zajmie kalendarzem na przyszły rok, tak by w połowie grudnia najpóźniej każdy go już miał w domu, a nie żeby dopiero do druku był szykowany,,, z tego co zauważyłem to Prezes wspominał coś o topiku na temat formy kalendarza, trzeba było tam się udzielać,,, a teraz to podoba się to brać, nie podoba się to brać dla zasady albo nie brać i nie marudzić,,,

[ Dodano: Wto Gru 21, 2010 13:31 ]
Widzę że automatyczna cenzura forum działa :) i dobrze bo zirytowałem się i brzydkie wyrazy pisałem w poście wyżej :P

bidżej - 21 Gru 2010, 17:37

po mojemu prościej się nie da (to z białym logo jest z miejscem na tą nieszczęsną wiewiórkę, ale bardziej by mi się widziało z czarnym logo na zdjęciu, jak po prawo):


efekt szklanych literek i światła pod zdjęciem przypomina mi okolice lat '90 i pierwsze strony internetowe - owszem, kiedyś łał, ale jak dla mnie to nie to...

Puff - 21 Gru 2010, 22:01

Imo ostatnia z ostatnich propozycji najfajniejsza - prosta (a w prostocie tkwi piękno przecież :P ), logo jakoś tak fajniej się wpisuje w całość (i wcale nie przeszkadza mi fakt, że jest na zdjęciu), no i nie ma wiewiórki (którą przy pierwszym rzucie oka wziąłem za bobra :D )

JoeMix napisał/a:
z tego co zauważyłem to Prezes wspominał coś o topiku na temat formy kalendarza, trzeba było tam się udzielać,,,

Rzecz w tym, że ów topic nie dla każdego był dostępny :)

JoeMix napisał/a:
a teraz to podoba się to brać, nie podoba się to brać dla zasady albo nie brać i nie marudzić,,,

Każdemu by chciał, żeby kalendarz był względnie tak ładny jak tylko może być - nie każdemu zależy w takim stopniu jak np. Bartkowi. Miast krytykować - trzeba docenić, że komuś się chce, a nie z lenistwa zaklepuje "dobra, dajcie do druku" :)

Tak na przyszłość - miło by było utworzyć taki temat otwarty - "jak to kalendarz ma wyglądać", ze wstępnie podanymi parametrami typu docelowy rozmiar, bo robienie takich topiców dla wybranej części forum jest ciut nie fair - tym bardziej, że zdaje się nie każdy kto się załapał do tej dziesiątki zdjęć, jest 'składkowiczem'.

Freeman - 21 Gru 2010, 22:08

Pufcio napisał/a:
no i nie ma wiewiórki (którą przy pierwszym rzucie oka wziąłem za bobra :D )
Wiewiórka być musi bo to nasza maskotka klubowa.

Pufcio napisał/a:
bo robienie takich topiców dla wybranej części forum jest ciut nie fair - tym bardziej, że zdaje się nie każdy kto się załapał do tej dziesiątki zdjęć, jest 'składkowiczem'.
Była już kiedyś taka rozmowa, że tego typu decyzje należą do klubowiczów.
trzeci - 21 Gru 2010, 22:20

Pufcio, proszę się skupić na samym kalendarzu (jego wyglądzie) jeśli taka możliwość została udostępniona.
Ale proszę nie kwestionować prawa Klubowiczów do decydowaniu o tym co klubowe.
A kalendarz jest wyrobem klubowym i Klubowicze zawsze będą mieli pierszeństwo w decydowaniu o nim.
Co do wiewiórki, to fakt, że jest naszą maskotką klubową (wybraną przez Klubowiczów), będzie obecnie zdecydowanie mocniej akcentowane w naszej działalności, w tym i na kalendarzu.
Jest to jedna z decyzji Walnego Zebrania Stowarzyszenia i jest niepodważalna.
Pozdro ...

Puff - 21 Gru 2010, 22:20

Freeman napisał/a:
Była już kiedyś taka rozmowa, że tego typu decyzje należą do klubowiczów.

Że miejsce na wybór zlotu to kwestia dogadania się w mniejszym gronie, to rozumiem, ale dlaczego akurat kalendarz? Naprawdę, nie widzę żadnego sensownego powodu, żeby to ograniczać - jeśli ktoś ma pomysł, to nawet nie ma możliwości, żeby go przedstawił(a). Niechby nawet był do tego osobny temat w ogólnym... A tak tracicie nie tylko >wy<, ale fkp jako całość - pomyślcie czasami o tym jako grupa.

edit, po tym jak zobaczyłem odp. trzeciego:

pierwszeństwo nie znaczy wyłączność - bo to, że teraz odbywa się te tworzenie projektu praktycznie od zera, to chyba nie była część planu? :)

Tyle ode mnie, wcinał się już nie będę :)

JoeMix - 21 Gru 2010, 22:21

Bo zdjęcie na kalendarz mógł dać każdy, a o wyglądzie samego kalendarza decydują klubowicze - nic tylko trza się zapisać :)
Parzych - 21 Gru 2010, 22:26

Mi do tej pory, najbardziej się podobał kalendarz na 2009r (w/g mnie profi)... Ten z 2008r i obecny na 2010r już mniej, ale dopóki jestem właścicielem F16, to nawet jak F16 nie trafi do kalendarza, i jaki by nie był, to zawsze będę posiadaczem Klubowego kalendarza... :devil:
Puff - 21 Gru 2010, 22:30

JoeMix napisał/a:
Bo zdjęcie na kalendarz mógł dać każdy, a o wyglądzie samego kalendarza decydują klubowicze - nic tylko trza się zapisać :)

Dobra, obiecuję, ostatnie słowa odnośnie tego tematu:

Widzisz Joe, jakby gdziekolwiek było info nt. tego, to może (choć np. na temat mojego członkostwa/nie członkostwa też już rozmowa była). Tyle tylko, że informacji o dodatkowych przywilejach w przypadku takich inicjatyw to się tutaj nigdzie znaleźć nie da - a pytanie się kogoś z grupy "hej, jakie macie przywileje" jest ciut śmieszne, nie sądzisz? :) Innymi słowy - przydałaby się aktualka info jakie 'bonusy' przysługują, bo jeśli ktoś nie drąży wszystkiego i nie jest w temacie, to o propozycji kalendarzowej dowiaduje się "5 minut przed wysyłką", która ta propozycja i tak jest totalnie zmieniana :)

Parzych - jest gdzieś zachowana wersja pdf 2k9/2k8? Chętnie bym obejrzał.

Parzych - 21 Gru 2010, 22:33

Pufcio napisał/a:
Parzych - jest gdzieś zachowana wersja pdf 2k9/2k8? Chętnie bym obejrzał.
Pewnie jest, a jeśli nie ma, to mogę cyknąć fotki... :ok:

[ Dodano: Wto 21 Gru, 2010 22:38 ]
Znajszłem tylko jedno foto poglądowe, ale cały był utrzymany w tym stylu...


[ Dodano: Wto 21 Gru, 2010 22:43 ]
I okładkę znalazłem...

trzeci - 21 Gru 2010, 22:46

Pufcio napisał/a:
Widzisz Joe, jakby gdziekolwiek było info nt. tego, to może (choć np. na temat mojego członkostwa/nie członkostwa też już rozmowa była). Tyle tylko, że informacji o dodatkowych przywilejach w przypadku takich inicjatyw to się tutaj nigdzie znaleźć nie da - a pytanie się kogoś z grupy "hej, jakie macie przywileje" jest ciut śmieszne, nie sądzisz? :) Innymi słowy - przydałaby się aktualka info jakie 'bonusy' przysługują, bo jeśli ktoś nie drąży wszystkiego i nie jest w temacie, to o propozycji kalendarzowej dowiaduje się "5 minut przed wysyłką", która ta propozycja i tak jest totalnie zmieniana :)

Proszę nie mówić czegoś co nie jest zgodne zprawdą.
Wystarczy zerknąć: tutaj aby się dowiedzieć o przywilejach Klubowiczów.
Wyszczególnianie wszystkiego (typu: decydowanie o miejscach zlotów, kalendarzu, itd) byłoby lekką przesadą.
O tym mówi zapis o wpływaniu na bieżące funkcjonowanie Klubu oraz forum.
Pozdro ...

Puff - 21 Gru 2010, 22:57

To już imo obecny w wersji bidżejowej wygląda bardziej 'profi' (nie ubliżając tutaj twórcy wersji 2k9) :P

trzeci - a to o ogóle to ja wiem, sam kiedyś Ci 4 litery zawracałem, żeby to bardziej wyszczególnić, więc sytuację znam :) Chodziło mi o >ten< konkretny przykład. A rzuciłem ten tekst, bo mam podstawy sądzić, że przywilejów chyba nie jest aż taka ilość, żeby ich wypisane w nawiasie, wiązało się z rozszerzeniem postu na 2 strony... :)

Zaś punkt o "wpływaniu na funkcjonowanie Klubu"... no załóżmy, że ciężko mi dostrzec jak wypisywanie propozycji nt. tworzenia kalendarza się odbija na funkcjonowaniu całego Klubu (w przeciwieństwie do np. proponowania i głosowania w temacie miejsca na zlot). I nie jest to żadna złośliwość ani czepialstwo - po prostu dla mnie propozycje kalendarzowe to margines, który na sam Klub w żaden sposób nie wpływa, natomiast jest profitem, który się uzyskuje za członkostwo - i jako taki osobny profit, moim zdaniem, mógłby być wymieniony :)

Freeman - 21 Gru 2010, 23:08

Gdyby zrobić ankietę na ten temat pośród wszystkich userów to mieli byśmy taki koncert życzeń, że głowa mała. Dodatkowo często wpływ na jego formę miały by zupełnie przypadkowe osoby, z których spora część nie byłaby nawet zainteresowana jego zakupem.
Puff - 21 Gru 2010, 23:36

Freeman - ale kto mówi o >wszystkich< ? :)
I nie koncert życzeń, ale konkretne propozycje, choćby w postaci jpg-ów, wrzucane w posty na forum. Sposobów jest całkiem sporo, żeby do grupki "wybranców" dodać osoby, które mogą sporo wnieść w taki projekt. Nie jest problemem zrobić rozeznanie, bo są wartościowe (i choćby znające się na "okołofotoszopowej" robocie), które wkład mogłyby mieć spory - wystarczy chcieć. Nikt przecież nie chce w ten sposób nikomu robić na złość, tylko pomóc.

Freeman - 22 Gru 2010, 00:01

4 razy zmieniałem ten post, a i tak nie potrafię przekazać tego co myślę.
JoeMix - 22 Gru 2010, 07:51

Ile mamy forumowiczów? 4,7tyś A ilu klubowiczów? Setki nie będzie nawet. A kalendarz zamówiło jakieś 40 osób, z tego polowa tylko opłaciła,,, a mamy już 20 grudnia? Też nie potrafię opisać co o tym myślę,
Piter - 22 Gru 2010, 14:46

didżej
Upraszczasz teraz sprawę. Twój projekt jest niemal w kwadracie a docelowo ma być format A3+
Ja nie jestem w stanie na ten format zachować takich proporcji jak ty.

Łatwo się robi kiedy układasz jak chcesz a jaki format wyjdzie taki będzie.
Można tak zrobić i mieć projekt z głowy, czemu nie.

Żeby na format A3+ kalendarium było na całej szerokości tak jak u ciebie to zdjęcia muszą mieć rozmiar w cm 41x21.
http://img413.imageshack.us/i/06czerwiec4.jpg/
Niestety nie każde z tych zdjęć da się tak przekadrować!!
I co z nimi? Mam pociąć auta?

Zróbmy kalendarz 30x30 cm lub A3+ ale w pionie i nie będzie sprawy. Możemy iść na skróty, proszę bardzo.
I czemu chcecie wszystko na czarnym? Proszę bardzo.

Może po prostu niech didżej go złoży do końca i będzie po sprawie. Na format w kwadracie lub w pionie . Tak będzie najlepiej i najszybciej dla całej sprawy. Kalendarium już ma. W kwadrat złożyć chwila moment i wszystko się zmieści. Artur prześle zdjęcia i resztę materiałów.
Ja jestem "ZA" i się będę cieszył.

Piter - 22 Gru 2010, 15:10

To bez sensu jeśli ja się trzymam w każdej propozycji nadanego formatu, a tu co się pokazuje to inne.
Ale każdy coś do dodania ma, tylko nie wiadomo jak to zmieścić.
Można tez zrobić tak:
zrobić projekt jakkolwiek a później na siłę go przeskalować do formatu nie zważając na proporcje.
Proszę bardzo.

bidżej - 22 Gru 2010, 17:09

to tylko koncepcja układu. żaden problem zrobić całość wyższą, a pod kalendarium dać np wysoki na 1-2cm jaśniejszy pasek na notatki, podzielony liniami (w negatywie) podobnie jak samo kalendarium. pod nim dodatkowo jeszcze z 1-2cm tła. to już +4cm na wysokość. do tego nazwę miesiąca przerzucić do góry, zrobić większą (może jednak z efektem jak w moich pierwszych propozycjach), a całe zdjęcie niżej. prostokąt jak talala. to co na pierwszej stronie, wkleiłem po to żeby pokazać o co mi chodziło ze zmniejszaniem kalendarium - widoczność wygaszeń białych linii i czerwonych pasków.

22. grudnia, 8 dni przed nowym rokiem (z czego 3 to święta), nie podejmę się przejęcia projektu, bo w zasadzie nie ma szans zrobić go na czas od podstaw. no i nie podpiszę się pod projektem z kolorowym bobrem na każdej stronie... :bezradny:

Piter - 22 Gru 2010, 18:24

bidzej ale w twoim projekcie brakuje miejsca po bokach a nie u dołu. Jesli zamysł był ze kal jest w poziomie to trzeba do twojego projektu dodac wiecej miejsca po bokach. I co mam dac? Wielkie miejsce na notatki od gory do dołu z boku? Na wysokosc jest ok tylko szerokoc musi byc wieksza
bidżej - 22 Gru 2010, 18:29

jest coś takiego jak proporcje... zmniejszmy to w takim razie proporcjonalnie na szerokość (wszystko: zdjęcie, kalendarium i co tam jeszcze jest) - tak, żeby wyszło w pionie. a w powstałym wolnym miejscu niech na przykład będzie to co tam wyżej napisałem.
Piter - 22 Gru 2010, 20:28

Bartek wrzuc swoj pomysł w A3plus w poziomie Ok?
bidżej - 22 Gru 2010, 20:37

przed weekendem nie ma szans :|
trzeci - 22 Gru 2010, 20:39

bidżej, już nie cuduj :)
Odnośnie bobra / wiewiórki to tutaj też Ci przypominam, że głosowałeś na nią ;-))
A do notatek to Ci notesik kupię pod choinkę gy

Ale już na poważnie.
W końcu jest czas i możliwość, żeby zapoznać się ze wszystkimi propozycjami oraz opiniami.
Jestem też po rozmowie z Piotrem i ustaleniach co do ostatecznego kształtu kalendarza.
Z głównych założeń:
- kalendarium by bidżej
- tła dopasowane do kolorystki auta z danego zdjęcia
- uwypuklenia zdjęć i nazw miesięcy znikają a na ich miejsca normalna czcionka
- na każdej stronie logo klubu
- maskotka klubowa w postaci wiewiórki na okładce
- format kalendarza bez zmian, A3+ w poziomie

Terminy bez zmian.
Po Świętach druk i wysyłka.
Pozdro ...

bidżej - 22 Gru 2010, 20:44

trzeci, ja za tą wiewiórką cały czas jestem, jak najbardziej. tylko po kiego grzyba nam ona na każdej stronie kalendarza... jak ją za mało promujemy, pokażmy ją bardziej gdzieś na stronie głównej czy na forum. nie widzę sensu, żeby wisiała na każdej stronie 30 kalendarzy - ani to ładne, ani szczególnie jej nie wypromuje (bo te 30 osób pewnie dobrze o niej wie - a jak nie, to będą mieli ładny kalendarz, a o wiewiórce dowiedzą się z forum albo strony głównej).

kiedy można się spodziewać ostatecznej wersji demo? :)

trzeci - 22 Gru 2010, 20:47

No i dlatego wiewiór będzie tylko na stronie głównej.
A demo, pewnie pod choinkę, przy zajadaniu karpia :)

Parzych - 22 Gru 2010, 23:00

bidżej napisał/a:
ani szczególnie jej nie wypromuje (bo te 30 osób pewnie dobrze o niej wie
Tyle że te 30 osóm przyjmuje u siebie gości, i ich mogłaby ta wewióra zaintrygować i szersze grono mogłoby się o tym dowiedzieć...
Puff - 22 Gru 2010, 23:24

Cytat:
Tyle że te 30 osóm przyjmuje u siebie gości, i ich mogłaby ta wewióra zaintrygować i szersze grono mogłoby się o tym dowiedzieć...

Bo każdy wiesza taki kalendarz na wprost drzwi wejściowych i dokleja strzałkę, żeby ktoś zwrócił uwagę akurat na boberka ;d
Nie ma co gadać - będzie na tytułówce i good :)

Piter - 23 Gru 2010, 00:25

demo´ tak jak w pierwszym poscie tego tematu.
Zniknie swiatło i faza ze zdjecia czyli zostanie "wklejone najtanszym programem" i nazwa miesiaca na płasko na zdjeciu i logo
Taka wola ludu choc mi sie zdjecie fazowane podoba bo nadaje kształt zdjeciu i literom

bidżej - 23 Gru 2010, 00:28

Cytat:
nazwa miesiaca na płasko na zdjeciu
to w końcu zdjęcia do wycięcia czy nie?

ja bym to jednak chętnie zobaczył w ostatecznej formie zanim się ostatecznie zdecyduję...

Parzych - 23 Gru 2010, 00:40

bidżej, nie prowokuj... :nagana:
Puff - 23 Gru 2010, 01:36

Parzych - marudzisz Waść :P Ciut więcej zrozumienia :P
Piter - 23 Gru 2010, 09:55

bidżej,
To pokaż mi proszę jak mam zmieścić zdjęcie na szerokość pod format a3+ poziomo, jeśli ono musi mieć min wymiar w cm 41x24cm tak aby nie pociąć dziewczynie nóg. Do tego całe kalendarium i miesiąc pod zdjęciem?
Na innych fotkach jest ten sam problem. I nie mogę "dodać dołu" bo do dyspozycji mam tylko 430x305mm

Dla tych co dalej nie rozumieją:
Pod zdjęciem które musi mieć min 24cm wysokości zostaje mi 5,5 cm wolnego miejsca, więc do wykorzystania max 5cm, a kalendarium bidzeja ma 7,6cm
Aby zachować jego proporcje, bez ściskana nie ma tam miejsca na to aby było widać całe z cieniowaniem.

Miesiąc albo tak:
http://img63.imageshack.us/i/04kwiecie2.jpg/

Albo tak:
http://img63.imageshack.us/i/04kwiecie3.jpg/

Albo ścisnę je na siłę i będzie wyglądało jak by ktoś na nie nadepnął
cyferki mają 3mm peace / bezsensu
http://img571.imageshack.us/i/04kwiecie4.jpg/

bidżej - 23 Gru 2010, 10:56

ale dla czego chcesz na siłę, żeby kalendarium zajmowało całą szerokość strony? można je zmniejszyć proporcjonalnie chyba? wyrównać do lewej albo prawej, a w wolnym miejscu po boku zakombinować coś ładnego z miesiącem i/lub rokiem.

na przykład duże "11" zamiast "listopad" jak w kalendarzu z siatkarkami (pierwsza strona wyników po wrzuceniu w google słowa kalendarz i kliknięciu "grafika"):


albo np. nazwa miesiąca i tuż pod nią rok, w różnych wielkościach czcionki (może nawet i kolorze - rok znacznie ciemniejszy) w taki sposób, żeby na szerokość zajmowały dokładnie tyle samo:
Kod:
listopad
2  0 1 1

trzeci - 23 Gru 2010, 11:22

bidżeju, już nie kombinuj bo można by się tak jeszcze długo przebijać w propozycjach, rozwiązaniach, wklejać inne kalendarze, etc.
W porównaniu do pierwotnego zamysłu, uwagi które się pojawiły zostały w znacznej mierze uwzględnione i kalendarz będzie robiony według poniższego wzoru:

Piter - 23 Gru 2010, 17:44

Cytat:
ale dla czego chcesz na siłę, żeby kalendarium zajmowało całą szerokość strony? można je zmniejszyć proporcjonalnie chyba? wyrównać do lewej albo prawej, a w wolnym miejscu po boku zakombinować coś ładnego z miesiącem i/lub rokiem.


bidżej, przecież już to proponowałem i też Ci było źle
link z pierwszej strony tego tematu / układ kalendarium:
http://img703.imageshack.us/i/08sierpie2.jpg/

trzeci - 23 Gru 2010, 17:54

Piter, Ty też już skończ.
Doszlifuj i sprawdż każdy miesiąc a potem fruuuu gotowca do sowy <bat>

Howser - 23 Gru 2010, 19:54

Mam jedną uwagę. 6 Stycznia ( Trzech Króli) od nowego roku jest dniem wolnym od pracy, czyli powinien być zaznaczony chyba na czerwono? Nie wiem czy jest czy nie jest, ale w razie "W" :ok:
A tak poza tym to już się nie mogę doczekać kiedy zawiśnie u mnie nia ścianie :hihihi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group