Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - [MK1] czyli różowa strzała by Profi

profi - 18 Gru 2010, 22:09
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
1. NICK: Profi
2. IMIĘ: Paweł
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: S
5. ROCZNIK: MK1 79r
6. SILNIK: 1.1
7. OPIS AUTA: Czas rozpocząć opis mojej dość krótkiej, ale intensywnej przygody z Fiestą. Fiestę odebrałem od dziadka, który śmigał nią od 1991r aż do 2007. Później poszła w odstawkę i w 2009r dobrał się do niej kochany wnuczek :) Co prawda na początku poszła na alledrogo, ale po powrocie rozumu do głowy fiesta trafiła do mojego garażu. Tam przeszła parę zmian, na lepsze oczywiście peace i już teraz mogę zdradzić, ze pokonała w ciągu roku bezawaryjnie 8tys km :) Dalszy opis progresu wraz ze zdj zamieszczę niedługo.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: dużo się zmieniło
b. mechaniczne: na bieżąco co się psuje
c. audio: 120W Sony, radio się spaliło :)
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: chromowane klamki
b. mechaniczne: wymiana kolektora wydechowego
c. audio: może jakieś radio
d. inne

10. FOTKI AUTA


Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ad@mus - 18 Gru 2010, 22:11

no ładna :) bardzo fajna-i fajnie ze ballada trwa :)
bidżej - 18 Gru 2010, 22:26

zdaje mi się, czy ta majtkowo-różowa już kiedyś gdzieś się przewinęła przez forum? :fox:
profi - 18 Gru 2010, 22:30

ano była w staruszkach, lecz teraz chcę przedstawić jej historię od momentu gdy trafiła w moje ręce poprzez dzień dzisiejszy, aż po kolejne zmiany :)
bidżej - 18 Gru 2010, 22:44

dajesz! :hihihi:
van - 18 Gru 2010, 23:35

czekamy z niecierpliwością na opisy ;/
profi - 19 Gru 2010, 00:00

Niestety fiesta musiała całą poprzednia zimę przejeździć i nie wpłynęlo to na poprawę jej stanu.
Tak wyglądała zeszłej zimy



A tak jesienią 15 lat wcześniej, kierowca i miejsce to samo :)



Uploaded with ImageShack.us

Może ktoś pomoże rozszyfrować tabliczkę?


Uploaded with ImageShack.us

Po rozmowie z Mike'm stwierdziłem, ze prawdopodobnie jest to wersja S.

Brzydki brudny i odrapany tył, na szczęście troche się później zmienił



Uploaded with ImageShack.us

Pewnego razu gdy moja dziewczyna smigała sobie Fieściną po boisku, oczywiscie musiała upolować jedną jedyną dziurę,

swoją drogą nawet fajnie wygląda na niskim przodzie :)


Uploaded with ImageShack.us

Jak już wcześniej pisałem, zima niebardzo posłużyła fieście i po znalezieniu dobrego i taniego blacharza (jak się

później okazało nie był ani dobry, ani tani) dostała nową podłogę. Ta nową... zamiast wyciąć całe płaty jak było

mówione i wspawać nowe, położył na dziury kawałki blachy, złapał w 3 miejscach i porobione. Co do fachowości

położenia konserwacji nie będę sie wypowiadał, zdjecia wszystko pokazują:



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Tak, tak całe auto w bitumicie, z szyb do dziś tego do końca nie zeskrobałem. Na szczęście okazało się, że z lakieru

ładnie schodzi pod wpływem oleju napędowego i tym sposobem po 2 godzinach walki i rzucaniu o la la jak stary szewc

fieste udało mi sie doczyścić:





Uploaded with ImageShack.us

Nawiasem mówiąc podłogę zrobiłem tydzień później ze znajomym w 2 dni, 8 razy bardziej profesjonalnie od "dobrego

blacharza".


Od początku polowałem na chromowane lusterka, i po wielu rozmowach z Mike'm udało mi się jedno odkupić :)



Uploaded with ImageShack.us

W te wakacje miałem trochę czasu i zajełem się blacharką i wyglądem autka. Na pierwszy ogień poszły zderzaki,

wyczyszczone z rdzy i odmalowane. Póżniej łatanie dziury w lewym przednim błotniku, siedzi tam tyle pianki

montarzowej i szpachli, że aż dziw, ze nie ściąga na lewo, choc błotnik i tak będę wymieniał jakoś na wakacje.
Alledrogo przyszło z pomocą i przyleciało do mnie prawe chromowane lusterko :) . Dorabianie tego hmmm specyficznego

lakieru i lakierowanie pasa przedniego i tylnego. Zważając na to, ze miałem pierwszy raz pistolet w ręcę to wyszło

fachowo :) Potem 2 dni z polerką i autko obecnie prezentuje się tak:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us







Po wymianie błotnika polakieruje jeszcze progi na różowo, myślę, że bedzie ładniej. I to tyle, rok w skrócie za mną,

pytanie co bedzie dalej? Pożyjemy, zobaczymy :)

van - 19 Gru 2010, 00:32

zdjęcie przed i teraz sprzed 15 lat bezcenne
wyglancowana wygląda na prawdę super i nawet nie widać że jest różowa :)

tadzias - 19 Gru 2010, 12:15

kolor dość........niecodzienny......

Zgadzam się z moim przedmówcą, zdjęcie sprzed 15 lat bezcenne...
Brakuje tylko fotki z dnia zakupu ale tej zapewne się raczej nie dostanie tym bardziej, ze masz auto w rodzinie od 91r....

Widać, że dużo pracy włożyłeś w tą jedynkę, oby służyła :)

profi - 19 Gru 2010, 12:55

fotki nie ma :/ wiem tylko, ze była biała w takie paski na słupkach tylnych jak fiesta van81
JoeMix - 19 Gru 2010, 12:59

profi napisał/a:
Może ktoś pomoże rozszyfrować tabliczkę?
Z tej tabliczki nic nie wynika, to jakaś dodatkowa z montownie, w jednych autach jest w innych nie ma,,,
profi napisał/a:
prawdopodobnie jest to wersja S
Wleź pod auto jak ma sportową zawiechę to możliwe, jak standardową to raczej nie.
profi - 19 Gru 2010, 14:18

Sportową? Z tyłu mam stabilizator i drążek panharda, jeżeli o to chodzi
JoeMix - 19 Gru 2010, 23:03

No to jak masz staba z tyłu to jest szansa ze to była S-ka :)
Rkalitka - 19 Gru 2010, 23:28

Profi - fajnie, że dalej jest i się nią pochwaliłeś w NAszych autach.

Oby to była zapowiedź, że ją w miarę możliwości będziesz szanował i cieszył się posiadaniem gówno wartego ale jednocześnie i tak bardziej interesującego auta niż miliony innych poruszających sę po Polskich drogach.

Dzisiaj posiadając fiestę mk1 a nawet mk2 i pochwalenie się nią na forum to spory ciężar oczekiwań ze strony użytkowników takich jak my - życzę powodzenia :yes:

MikeB4 - 20 Gru 2010, 02:10

JoeMix napisał/a:
profi napisał/a:
Może ktoś pomoże rozszyfrować tabliczkę?
Z tej tabliczki nic nie wynika, to jakaś dodatkowa z montownie, w jednych autach jest w innych nie ma,,,


Ta dodatkowa tabliczka była we wszystkich autach które wyjechały z fabryki Forda między 1970 a 1990 albo i później. Z tej tabliczki dużo wynika -- m.in takie rzeczy jak kolor nadwozia, kolor tapicerki, silnik, typ skrzyni biegów, wersja do ruchu prawostronnego/ lewostronnego, wersja wyposażenia, obecność szyberdachu, dymionych szyb, halogenów itp itp

Przykładowo ostatnia literka pierwszego rzędu i pierwsza z drugiego to GL -- identyczna z polem Engine na srebrnej tabliczce... a oznacza najmocniejszą wersję 1.1 - 54 KM.



Jeśli ma taką tabliczkę to pokryje się kolor i polster/trim z dolnymi rzędami dodatkowej tabliczki.

B- w polu kolor oznacza , że samochód fabrycznie był biały

WT w numerze Vin , że auto jest z Sierpnia 1979 :-)


A ja tą Fiestą miałem okazję się przejechać i jeszcze nigdy nie jechałem tak niewytłuczonym autem, które tak fajnie pokonuje dziury i nierówności .... po prostu jak nówka sztuka gdyby coś tam wtedy ze skrzyni nie szurało ... I oj , w dobrych rękach jest !

JoeMix - 20 Gru 2010, 11:18

MikeB4, a widzisz :) człowiek się uczy całe życie, u mnie połowa aut tej tabliczki nie ma, a w tych co jest nikt nic mi nie potrafił o niej powiedzieć, poza tym ze to jakaś dodatkowa.
Kilgore - 20 Gru 2010, 17:01

Hej
Bardzo fajna fiestka i co widać na pierwszy rzut oka w dobrym stanie!
Fiestkę pamietam z allegro z dość zaporową ceną dzięki której pewnie się nie sprzedała i pewnie dobrze bo trafiła dzieki temu do ciebie... :)

Ps. Na lusterka idzie czasem trafić na allegro w cenie w granicach 50zł sztuka były nie tylko w fiestach ale i taunsach, capri i innych fordach tak jak i klamki. Zderzaki też przydało by załatwić chromowane ale na allegro nigdy nie widziałem...

profi - 20 Gru 2010, 19:35

Chromowane zderzaki będą :) tak samo jak i klamki, zaporą jest tylko brak kasy :)
Tylko, ze po pewnym czasie znikną na krótki czas, i tu mój kolejny plan, Fiesta po wakacjach spodziewa sie zółtych tablic peace :luzik: tylko nie wiem jak Pan rzeczoznawca odniesie się do koloru samochodu.

DziDzia - 20 Gru 2010, 22:21

profi napisał/a:
Tak wyglądała zeszłej zimy ....
A tak jesienią 15 lat wcześniej, kierowca i miejsce to samo :)

Ten motyw pamiętam z ogłoszenia :ok: Świetne to porównanie..
Najfajniejsze w tym aucie jest, że znasz ją od dawna..
Dbaj o nią i ją rozpieszczaj - będzie Ci za to wdzięczna..
I fajnie, że masz takie plany: powolny powrót do oryginału. A nie tam wciskanie jakiś burbodizli (albo malowanie wałkiem :-P )..
Witaj wśród forumowych popaprańców zabawiających się babciami :)

POWODZENIA <8>

P.S. Jaki masz wzór tapicerki :?: Wywal te pokrowce.. Z kiery też..



pozdro :!:

profi - 21 Gru 2010, 15:55

Tapicerka jest taka jak w fieście van81, bo wychodzi na to, że obaj mamy S'ki z tym, ze ja 1100 a van81 1300. Pokrowce wywalone dawno, bodajże były z Corsy A. Na kierownicy póki co zostaje, bo lepiej się trzyma :) Co do powrotu do oryginału, to oryginalnie powinny być czarne lusterka, ale póki nie rejestruje na zabytek więc zostają chromowane, bo... bo tak :) Są ładniejsze. DziDzia, co do malowania wałkiem, właśnie w sobotę czytałem Twój cały temacik i to on mnie zainspirował, żeby pochwalić się moją "gówno wartą" fiestą :)
DziDzia - 21 Gru 2010, 18:34

Taką tapicerkę to i ja mam :)
Wychodzi na to, że same Ski mamy.. Heh, coraz trudniej o zwykłego kundla..
Cieszę się, że mój temacik zainspirował Cie do opisania swojej :ok:

Czemu w ogóle chcesz się nią z państwem podzielić (żółte blachy) :?:



pozdro :!:

szczepan522 - 21 Gru 2010, 18:56

profi napisał/a:
Co prawda na początku poszła na alledrogo
no właśnie przypominam sobie twoje autko z aukcji... piknie piknie ! Dbaj o Nią !!!!
profi - 21 Gru 2010, 20:46

Bo nie mam funduszy na utrzymanie 2 aut, motocykla i paru piździków :)

A tak mam z bańki OC i przeglądy

van - 21 Gru 2010, 21:32

profi napisał/a:
Bo nie mam funduszy na utrzymanie 2 aut, motocykla i paru piździków :)

A tak mam z bańki OC i przeglądy
kierunek słuszny ale zwróci Ci się ta inwestycja dopiero po paru latach wiem bo też jeszcze jestem nie taki młody ale nadal gupi :głowąwmur: i też mam zamiar przez to przechodzić
Maćko - 21 Gru 2010, 22:01

Wystarczy sama opinia rzeczoznawcy o wartości historycznej pojazdu, też nie trzeba płacić oc a jak nie jeździsz to i przeglądu nie musisz robić ; ) A dalej masz białe tablice i konserwator zabytków też Cię nie nęka. Sam mam taką na białą xrkę.
JoeMix - 21 Gru 2010, 22:05

Maćko napisał/a:
Wystarczy sama opinia rzeczoznawcy o wartości historycznej pojazdu, też nie trzeba płacić oc a jak nie jeździsz
Oj, niestety nie, albo auto musi mieć 40 lat albo zółte blachy, opinia to opinia, ważne są papiery w urzędzie,,, druga sprawa zółte blachy, fajnie, ale wykupienie OC na jakieś 3 przejażdżki w roku to prawie zwykłe OC na cały rok,,, no i na zółtych blachach Ci już konserwator zabytków łapę trzyma z tego co wiem,,,
Maćko - 21 Gru 2010, 22:12

Joe ciekawa teoria bo parę dni temu na podstawie takiej opinii podziękowałem za współpracę mojej ubezpieczalni. Co więcej MikeB4 ma kilka aut bez oc tylko z opinią i też go nikt nie ściga. Niektóre ubezpieczalnie też dają zniżki na oc jak jest taka opinia. Moim zdaniem opinia jest dużo lepsza od żółtych blach, ale to tylko moja prywatna ocena. A wykupienie oc krótkoterminowego to faktycznie koszt podobny co roczne oc ze zniżkami.
JoeMix - 21 Gru 2010, 22:19

Po prostu swego czasu jak się dowiadywałem u sibie to mi powiedzieli ze sama opinia nic nie znaczy,,, i tyle.
Maćko - 21 Gru 2010, 22:41

Mi też tak próbowali wmówić żebym nie wypowiadał oc ;p Ale praktyka pokazuje co innego.
Laskosz - 21 Gru 2010, 23:35

DziDzia napisał/a:
Witaj wśród forumowych popaprańców zabawiających się babciami :)

wypraszam sobie takie porównania

DziDzia - 21 Gru 2010, 23:58

Generalnie to temat żółtych blach i tym podobnych był na forum już poruszany nie raz.. Proponuję założyć odpowiedni wątek i nie gadać o tym, tam gdzie to zbędne :-P
profi napisał/a:
A tak mam z bańki OC i przeglądy
Niby tak, ale to ma zdecydowanie więcej wad..
Laskosz napisał/a:
wypraszam sobie takie porównania

phi.. :rotfl:



pozdro :!:

JoeMix - 22 Gru 2010, 07:26

Maćko napisał/a:
Ale praktyka pokazuje co innego.
Moja praktyka pokazuje ze i bez opinii można wypowiedzieć OC i wykupić kiedy będzie trzeba i nikt nikogo nie ściga - ale nie dlatego ze tak wolno, tylko dlatego ze nikt tego nie robi
szczepan522 - 22 Gru 2010, 07:56

JoeMix napisał/a:
bez opinii można wypowiedzieć OC


można można

JoeMix napisał/a:
można wypowiedzieć OC i wykupić kiedy będzie trzeba i nikt nikogo nie ściga


chyba że twoim samochodem interesują się sąsiedzi i strzelają (nie) chcący z ucha ! a potem masz na karku co rusz jakieś służby miejskie i tego typu podobne :yes:

profi, tylko ją garażuj bo ci rudą zajdzie :) tak na marginesie poka komorę silnika, i wszystkie inne miejsca rudo podatne :fox:

MikeB4 - 23 Gru 2010, 23:00

JoeMix napisał/a:
Po prostu swego czasu jak się dowiadywałem u sibie to mi powiedzieli ze sama opinia nic nie znaczy,,, i tyle.



Mają zapis w Ustawie o OC jaki to jest pojazd historyczny i kiedy jego właściciel ma obowiązek zawrzeć OC (czyli przed wprowadzeniem do ruchu na drodze publicznej) Art 2 ust 11- definicja Art 23 , 27, 29 -warunki zawierania. Nie mają żadnego prawa podważać uznania przez uprawnionego rzeczoznawcę pojazdu za historyczny. Po prostu ktoś nie zna ustawy na podstawie której działa - to zresztą normalne bo to marginalny przypadek spotykany jeden na sto tysięcy. W wydziałach komunikacji też o tym nie wiedzą ...


http://www.junak.riders.pl/BIBLO/PRAW/du1152m.htm

profi - 27 Lut 2011, 22:56

W końcu udało mi się dorwać coś na co polowałem bardzo długo, oczywiscie znalazło się to tam gdzie znajduje się wiekszość części do starych Fordów - u Mike'a



Niestety okazało się, że mam problem, po puszczeniu kierownicy auto skręca o 90st w lewo. Jak znajdę czas to wymienię tuleje wahaczy, może wystarczy

kostek88wjcz - 27 Lut 2011, 23:29

świetny samochodzik :) klasyk :)
DziDzia - 28 Lut 2011, 07:27

Krzyże to nudy :rotfl:
Ale lepsze niż te kołpaki, które miałeś :rotfl:



pozdro :!:

kostek88wjcz - 28 Lut 2011, 16:33

DziDzia napisał/a:
Krzyże to nudy :rotfl:
jakie nudy ??? wpisują się w klimat samochodu zreszta z wyborem fajnych felg do mk1 nie zaszalejesz ;) mi osobiście bardziej leżą krzyże niż druszlaki ale oczywiscie to kwestia gustu .
van - 28 Lut 2011, 18:14

moje felgi :| albo Mike ma jeszcze jeden komplet
Do tego koloru jakoś nie bardzo mi pasują , no ale są lepsze niż aludekle

Bezimienny - 28 Lut 2011, 18:15

Na czarno je :ok:
DziDzia - 28 Lut 2011, 18:41

kostek88wjcz napisał/a:
osobiście bardziej leżą krzyże niż druszlaki ale oczywiscie to kwestia gustu .

Mi też :)
A najbardziej podobają mi się takie, jak kupiłem.



pozdro :!:

van - 28 Lut 2011, 19:54

DziDzia napisał/a:
A najbardziej podobają mi się takie, jak kupiłem.
no pewnie bo to co kupuje Dzidzia jest najlepsiejsze :-)
DziDzia - 28 Lut 2011, 20:29

van81, nie. Po prostu kupiłem takie, jak mnie się najbardziej podobają :D Nie twierdzę, że są najlepsze :2xf:



pozdro :!:

profi - 27 Mar 2011, 20:25

Z racji pięknej pogody wybrałem się na małą przejażdżkę po Opolu i na jednym z parkingów znalazłem coś ciekawego:




Tapicerka taka sama jak u mnie, stab z tyłu, czyżby kolejna S'ka? Ogólnie Fiesta nawet nie pognita, tylko strasznie zaniedbana. Z tego co się dowiedziałem od czasu do czasu jeździ nią jakiś dziadek.

Mówcie co chcecie, mi się te krzyże podobają i fajnie optycznie przysadzają auto. Jednak na tył przyjdą nowe sprężyny bo w 5 osób niestety na dziurach ociera o nadkole.

DziDzia - 27 Mar 2011, 22:58

profi napisał/a:
Mówcie co chcecie

Mówię - nie podobają mi się :-P
Chociaż to źle powiedziane. Są ok, ale wole inne :) Ale to już pewnie wszyscy wiedzą...
Fajnie, jakaś bratnia dusza na mieście :)



pozdro :!:

profi - 10 Kwi 2011, 19:13

Na Polską Jazdę zajrzawszy i lekko się zdziwiwszy


Swoją drogą wczoraj na przód poleciały nowe oponki, jutro odbieram tuleje wahacza i w przyszłym tygodniu jak uporam się z tulejami w końcu na zbieżność. Pukanie w lewym przednim kole, na postoju przy mocniejszym szarpnięciu w lewo lub prawo to raczej końcówka drążka, sworzeń wahacza, czy rozbierz i sprawdź? :)

kuba87 - 10 Kwi 2011, 19:17

rozbierz i sprawdz :P
Krzychu_14 - 10 Kwi 2011, 19:17

no,no gratulacje :jupi: :jupi: :jupi:
szczepan522 - 10 Kwi 2011, 19:55

profi napisał/a:
sworzeń wahacza,


Obstawiał bym tę opcję... ale jedz na szarpaki żeby nie wymieniać czegoś co może być dobre :) weź wymień jeszcze gumy stabilizatorów i wszystko się uspokoi :yes: miałem podobne problemy wymieniłem sworzeń i końcówkę o dziwo ustało :ups:

Co do PJ to nice :)

profi - 10 Kwi 2011, 20:49

Szarpaki znajdę na pierwszej lepszej stacji diagnostycznej?
kuba87 - 10 Kwi 2011, 20:51

tak na kazdej stacji są szarpaki
vegetagt - 10 Kwi 2011, 20:52

profi, tak. Jedna stacja u mnie marudzila i nie chcieli wpuscic, drudzy za 20zl wpuscili :)
szczepan522 - 10 Kwi 2011, 22:49

vegetagt napisał/a:
drudzy za 20zl


Tak na marginesie to powinni zrobić tobie to za darmo :) zawsze jesteś potencjalnym klientem :yes: jedz na szarpaki i wejdź z diagnostą pod samochód nich ci pokaże w czym rzecz stoi mówię od razu że jak chcesz w swojej 30sto letniej fifie wymieniać sworzeń a robione było to ostatni raz 10 lat temu będziesz miał nie lada problem :2xf: ale dla chcącego nic trudnego :) dobra dobra jedz na szarpaki i zobacz co ci puka...

profi - 21 Kwi 2011, 21:10

Wczoraj miałem wenę i razem z kolegą wymieniliśmy tulejki wahacza, jedna była całkiem całkiem, za to druga miała 2mm luzu... Niestety nie pomyślałem, żeby robić zdjęcia w czasie wymiany, no ale ważne, ze zrobione. A i pukanie w kole to nie był sworzeń, tylko ta tulejka. Potem wziąłem się za wymianę kolektora, który przy wyciąganiu się rozpadł,




Zdziwiło mnie, ze nie było uszczelek, no ale już są nowe. Do tego wyjęliśmy wydech, który okazał się być w całkiem niezłym stanie. Oczywiście trzeba było sprawdzić jak fiesta chodzi bez wydech, i powiem, że ludzie się za mną obracali :) Ale po 3 minutach jazdy zaczęła mnie od hałasu boleć głowa więc rura wleciała z powrotem pod auto.


No i dzisiaj Fieście stuknęło 160tys km, a mi 9tys bezawaryjnej jazdy :)

McLfan - 21 Kwi 2011, 21:52

Nie chowaj się tak na tym Opolu, bo chętnie bym ujrzał to cudo na drodze. :ok:
profi - 21 Kwi 2011, 22:07

Słabo patrzysz, dwa dni teraz śmigałem non stop po opolu :) Często można mnie spotkać na Hallera na przeciwko kotletów :)
McLfan - 21 Kwi 2011, 22:16

Moje liceum sprzed paru lat (chyba, że nie ZSTiO masz na myśli, a jakieś bloki :P ), może się wpadnie kiedyś "po drodze" na Polibudę na Prószkowskiej. :)
profi - 12 Maj 2011, 21:22

Okazało się, ze wylał mi się prawy tylny amortyzator i to zapewne jest przyczyna tego, że koło obciera o nadkole przy 3 osobach i najmniejszym przechyle auta. I tu pytanie, jakie amorki kupić, oczywiście w przedziale cenowym możliwym dla przełknięcia przez studenta polibudy mieszkającego w akademiku :)
DziDzia - 12 Maj 2011, 21:37

Ja kupiłem najtańsze i jeszcze działają :hahaha:



pozdro :!:

profi - 12 Maj 2011, 22:16

http://allegro.pl/ford-fi...1608282950.html
Czyli takowe mogę śmiało zamawiać?
http://allegro.pl/ford-fi...1602881204.html
A takie na przód?

DziDzia - 13 Maj 2011, 00:10

KYB to chyba niezła firma.. Więc śmiało..
A Gabriele ponoć nie są najlepsze. I co z tego :?: hehe



pozdro :!:

profi - 15 Maj 2011, 20:13

DziDzia, nie wiem o co chodzi, ale najpierw Twój temat zainspirował mnie do założenia tego tematu, a teraz co uświadomiłem sobie po fakcie wziąłem udział w Rajdzie Hutnika na orientacje. Dowiedziałem się o nim 30 min przed rozpoczęciem, a ze miałem ok 30 kilometrów do miejsca startu, okazało się, ze mimo niesprawnych amorów fiesta przy 120 prowadzi się nawet fajnie. Otóż trasa miała 18km gdzie po drodze na punktach kontrolnych były pewne zadania do wykonania. Pojechałem tam czysto dla zabawy, a na końcu groziło mi 1 miejsce. Na szczęście obroniłem się przed nim nie zestrzeliwując balona z wiatrówki, tracąc 5 punktów i 1 miejsce :) Ostatecznie na 14 załóg byłem 4 tracąc 0,5 pkt do 3 miejsca, ale cóż, za parę miesięcy znowu rajd, wiec wtedy postaram się bardziej :)

Przed startem ze Szmalcwagenem Gofrem kumpla:





DziDzia - 15 Maj 2011, 20:23

profi napisał/a:
DziDzia, nie wiem o co chodzi, ale najpierw Twój temat zainspirował mnie do założenia tego tematu, a teraz co uświadomiłem sobie po fakcie wziąłem udział w Rajdzie Hutnika na orientacje.
I to niby też moja wina :?: Jeżeli tak, to się cieszę :) ...
Z tego, co napisałeś, to fajna imprezka była :ok: Tylko coś mało uczestników ;/




pozdro :!:

profi - 19 Maj 2011, 10:23

Na pewno wymienialiście w babciach tulejki tylnych wahaczy, czy pasują z jakiegoś innego auta? Bo u mnie jest ten problem, że Panowie w Ford Studio nawet nie mają :/
Laskosz - 19 Maj 2011, 21:47

żółw dorabiał chyba

ja kupiłem całe wachaze iedyś na allegro

profi - 19 Maj 2011, 22:53

W takim razie, Żółwiu, masz może wymiary tych tulejek? Lub ktoś inny posiada? będę szukał, może dobiorę z jakiegoś innego Forda.
Maćko - 20 Maj 2011, 15:42

MikeB wymieniał i ponoć pasują od Forda Sierry po drobnej korekcie.
Żółwik Tuptuś - 20 Maj 2011, 16:39

ja dałem od Twingo .

Trzeba je stoczyć o 0,5 mm i rozwiercić otwór mocujący w budzie na śrubę 12 .

O nie bo lepsza sztywność .

profi - 29 Maj 2011, 19:13

W weekend wziąłem się w garść i oto efekty:
Nowe amorki


Stare wyglądały jak na załączonym obrazku:

Jako ciekawostka, auto było malowane w 1991roku a gumy które przychodzą na kielich były pomalowane i do tego miały znaczek forda, więc amorki miały co najmniej 20 lat. Gumy powinny mieć taki grzybek jakby wystający, u mnie był wciśnięty do równi tej szerszej gumy.

Amorek i sprężynka łądnie wyskoczyły:


Tak jakoś mi się spodobała ta dupa na koziołkach


I jeszcze zbliżenie profesjonalnej podpórki bagażnika


Majstry :)


Jako, że pogoda była nie za bardzo, a auto trzeba było skończyć:


Cośmy się nakurwowali przy wciskaniu amortyzatorów na ten trzpień z belki to nasze, ale w końcu udało się. Przy okazji rozebraliśmy bębny które tak samo jak szczęki były w super stanie. No i odkryłem przyczynę słabego hamulca ręcznego, otóż urwana jest dłuższa linka i jakiś szpec zawiązał ją na supełek w taki sposób, że podczas zaciągania rozciągała się ta gumowa osłonka wokół linki, i właściwie tylko ona hamowała.

Zamontowany amorek i praca przy bebnach


No i oczywiście zdjęcia złożonego samochodu nie zrobiłem, bo zapomniałem i ostro padał deszcz. Swoją drogą kolor tych amorów jakoś dziwnie kojarzy mi się z bakiem Mike'a z XR2.

Żółwik Tuptuś - 29 Maj 2011, 19:29

podstawiaj ten kijek pod gumę , która jest w rynience nad tylnym światłem , a nie o klosz , bo go urwiesz :)

Tylne heble są w super stanie bo na ogól w mk1 nie hamują - sprawdziłeś działąnie swoich po tej robocie ?

DziDzia - 29 Maj 2011, 19:51

profi napisał/a:
I jeszcze zbliżenie profesjonalnej podpórki bagażnika

Też kiedyś taką miałem. Tak jak Żółw pisze, wstawiaj to pod tą gumę. Powiem szczerze, że siłowniki są wygodniejsze :P
profi napisał/a:
Cośmy się nakurwowali przy wciskaniu amortyzatorów na ten trzpień z belki to nasze,

Chyba u siebie pisałem, że bardzo ładnie wchodziły przy użyciu prasy zmontowanej ze ścisku stolarskiego :rotfl:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
na ogól w mk1 nie hamują - sprawdziłeś działąnie swoich po tej robocie ?

Ja sprawdzałem i wujahamują :hahaha:



pozdro :!:

profi - 29 Maj 2011, 21:29

Hamować hamują, przynajmniej na tyle, żeby stało w miejscu na płaskim :) wymienię linkę i zobaczymy jak to bedzie

No i w sobotę fieścina przeszła przegląd, co prawda po dobroci pana diagnosty, właściwie to po wielkiej dobroci, bo prawy przód hamuje połową lewego przodu, tył nawet nawet jeżeli chodzi o nożny, bo ręczny pokazał ładne duże czerwone 0. Wiec linka do wymiany. Z racji iż mój aktualny dupowóz siedzi u doktora i prędko od niego nie wyjdzie to fiesta wróciła do łask i dzielnie wozi mnie po Gliwicach z akademika na uczelnie :)

profi - 31 Sie 2011, 22:16

Dawno nic nie pisałem, to się pochwalę, po pierwsze myślałem, ze zajechałem fiestę, zaczęła cieżko palić, strasznie kopcić, nie trzymać obrotów, z rury waliło spalonym olejem. Wytaczałem najczarniejsze scenariusze, o kapitalce itp do czasu gdy nie pogadałem z mechanikiem i okazało sie, ze to na 90% pompka paliwa, bo oleju mam cały bagnet,do tego jest rzadki i śmierdzi paliwem. Pompke wymieniłem, ale jeszcze olej i filtr powietrza, wiec nie wiem czy to na pewno była ona winna. Do tego wcześniej byłem na Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Jako, że byłem już spóźniony to pojechałem skrótem... skrót jak to skrót, rozwaliłem oponę... w sumie to nie było takie straszne, gorszy był brak klucza do kół, a w szczerym polu cieżko takie coś znaleźć. Jakimś cudem jakiś starszy pan przejeżdżał i pomógł. Na zlot dojechałem, ale przy Warszawach, Syrenach, Fiatach małych i dużych mogłem się schować :) Ale 2 zdjęcia zostały mi zrobione więc :luzik:
Tak z innej beczki jako, ze mój codzienny dupowóz (Lanos) wysrał silnik bokiem, postarałem sie o nowy, i takim cudem stałem się posiadaczem Forda Oriona Mr93 1.8D wersja Ghia. Dałem za niego tyle, co kolega za ubezpieczenie golfa :joint: i o dziwo ma podłogę, choć za to zapowietrza się układ paliwowy.

Bezimienny - 31 Sie 2011, 22:56

Poka no tego Oriona :ok:
DziDzia - 1 Wrz 2011, 09:33

Poka te dwa zdjęcia :ok:



pozdro :!:

profi - 1 Wrz 2011, 20:46

A wiec:







Auto jest stare i sfatygowane, ale jeździ, i mało pali, ok 4,5l, jak widać zabrałem się już za nadkola, chciałem wstawić nowe, ale nie mam ani czasu ani pieniędzy, więc szpachla poszła w ruch, na 2lata bedzie :)

Niestety zdjęć ze zlotu nie wrzucę, bo telefon mi padł (o aparacie nie pomyślałem) a zdj które mi zrobili to były osoby prywatne, wiec raczej ich nie odszukam.
Ale znalazłem galerie z tego zlotu
http://fotoantgraf.blogsp...rycznych-w.html

van - 1 Wrz 2011, 22:25

jeśli nadkola już tak wyglądały to ja bym się przyjrzał mocowaniu belki bo te modele ewidentnie lubią tracić kontakt mocowanie-belka
profi - 1 Wrz 2011, 22:56

no właśnie o dziwo,wszystko jest w porządku, nawet podłużnice są całe, mocowania belki, wahaczy, cała podłoga i reszta blach jest w dobrym stanie, i szczerze tylko dlatego go kupiłem.

Wracając do fiesty, bardzo poważnie potrzebuję samoregulatora lewego bebna, mój już nie ma ząbków i przez to nie mam hamulców, a jedynie słabe zwalniacze.

profi - 11 Wrz 2011, 22:08

A wiec, problem we fieście chyba rozwiązany, wymieniłem olej, nie żeby go było 7,5 litra, tak, nie pomyliłem się, naprawdę 7,5 litra, cud, ze mi bloku silnika nie rozsadziło, no ale przynajmniej się ładnie wypłukał. Teraz łądnie trzyma obroty, ale jeszcze trochę kopci, może z czasem jej przejdzie.

Teraz z innej beczki, moja Luba jednak wie jak mi poprawić humor

van - 13 Wrz 2011, 22:51

jakim sposobem zmieściło się w tym silniku od kosiarki tyle oleju :9:
profi - 16 Wrz 2011, 22:42

Jak już zrobiłem amorki z tyłu, wypadałoby zrobić tez przód i tu kolejne pytanie
http://allegro.pl/amortyz...1787804866.html
Opłaca się, czy to tylko gówno w błyszczącym dresie?

szczepan522 - 17 Wrz 2011, 08:55

Ja wymieniając u siebie amortyzatory wyszedłem z założenia, nie cena się liczy tylko stan. Nowe na pewno będzie sprawowało się lepiej niż 25letnie. wydając nawet to minimum, czyli 30zł możesz być pewien że kilka lat na nich pojeździsz...
DziDzia - 17 Wrz 2011, 10:35

Zgadzam się, nowe, to nowe. Czy lepsze, czy gorsze ale nowe. A jak się zużyją za 4 lata, to znowu kupisz takie za 30 pln i będzie git :ok: Ja na przód i na tył kupowałem najtańsze.



pozdro :!:

profi - 6 Lis 2011, 19:38

Kilka niusów i eksniusów, Fiesta dziś pojechała do Gliwic na zimowanie, do przytulnego garażu
wcześniej zawitała do myjni gdzie dostała porcję wosku


W tym tygodniu przykryje ją jeszcze paroma kocami i niech sobie nocuje do wiosny:)
Znalezienie opon 185/65/13 graniczy z cudem, dlatego na przyszły sezon przyjdą nowe 175/65/13. Oprócz tego fiesta po wymianie pompy paliwa porobiła już kilka aut ze startu pod swiateł (nie, żeby to głównie były Cinquecento, ale jeden focus też się trafił, choć gość chyba nie chciał sie ścigać). Sprawdzałem prędkość maxymalną i na tych kołach wynosi ona 149km/h, tak pokazał licznik i tego się trzymam!
Mały gratisik, spotkany wczoraj golf pod Turawa Park


:hahaha:

McLfan - 6 Lis 2011, 19:42

Piękna Fieścinka. ;)

Pomyśleć, że się grubo zastanawiałem nad jej kupnem, gdy na początku 2009 wisiała wystawiona na sprzedaż. :) Dobrze ma u Ciebie. :ok:

Żółwik Tuptuś - 6 Lis 2011, 21:00

Nie przykrywaj jej kocami .

Zatankuj do pełna , pootwieraj szyby ( najlepiej wymień olej ) i tyle :)

jak Ci bardzo się chce to postaw ją na kobyłkach a pod koła podłóż deski i tyle .

profi - 6 Lis 2011, 21:39

Z zatankowaniem do pełna to nie tak hop siup przy stanie konta 2,78zł :) Co do oleju to przejechałem na nim 500km więc jest sens zmieniać?
Żółwik Tuptuś - 6 Lis 2011, 21:41

niema :)

Co do tankowania , to Cię rozumiem , ale w dzisiejszych czasach to także inwestycja :) - wiosną waha będzei po jakieś6 zyla za litr :)

DziDzia - 7 Lis 2011, 22:51

I odpal ją od czasu do czasu.
Żółw ma rację - niezła inwestycja. A jakbyś stracił na tej inwestycji, to i tak będziesz się cieszył..



pozdro :!:

profi - 1 Gru 2011, 21:08

Troche pojeździłem jeszcze fiestą i stwierdziłem, że jak na to przyspieszenie na zdecydowanie za słabe hamulce :) wiem wiem przyspieszenie... ale przy Orionie dieslu fiesta to istny szatan :) ostatnio przez przypadek znalazłem parę fajnych fot
Fiesta rodziców, którą potem przez pół roku smigałem i różowa




Obecnie białą jeszcze czasami widuje gość który ode mnie kupił bardzo zadowolony :)





Niestety srebrnej już nie ma kolega sprzedał, tydzień później stała już na złomie...

No i żeby zrobić to zdj musiałem objechać lasem całe jezioro

profi - 13 Mar 2012, 23:06



Łapiemy pierwsze wiosenne promienie słońca. Wracając z uczelni przeżyłem fajną sytuację, jechałem za maluchem, a z przeciwka przejechał wartburg :) Zlot pojazdów zabytkowych :)
Niestety mimo tego, ze w zimie nie jeździłem a autko stało w garażu ruda robi swoje i w te wakacje czeka mnie trochę szlifowania i zaprawkowania. Poza tym skrzynia wydaje coraz głośniejsze ryki i chyba czas na zbieranie pieniążków na generalny remoncik całego auta.



Warto spróbować
http://fani4kolek.mocodkr...t/more/id/46515

PS. Mój setny post :)

Bezimienny - 23 Kwi 2012, 14:50

profi napisał/a:

Warto spróbować
http://fani4kolek.mocodkr...t/more/id/46515




Nawet jak by chcieli wziąć to auto to prosze nie oddawaj jej na zatracenie ;-( w tym programie rzadko kiedy remontują dobrze auta, choć czasem im sie zdaża.

profi - 23 Kwi 2012, 21:54

jeżeli zrobią mi blache i pomalują całosć na ten sam kolor to już wystarczy
Bezimienny - 23 Kwi 2012, 22:38

A to nie jest tak że oni odkupią auto? chyba właśnie odkupią i to nie za drogo, potem odszykują i sprzedadzą a wygrany w konkursie będzie mógł sie cieszyć że jego byłe auto zostało wyremontowane i sprzedane komu innemu?

Edit: Ok, dobra doczytałem regulamin i rzeczywiście wyremontują auto, haczykiem może być punkt:
Kod:
Laureat  Konkursu  zobowiązany jest udostępnić  Discovery  samochód osobowy zgłoszony w
Zgłoszeniu Konkursowym celem dokonania naprawy w ramach Konkursu w terminie 5 dni od
dnia powiadomienia  laureata  Konkursu  o otrzymaniu nagrody.  Udostępnienie samochodu
polegać będzie na dostarczeniu samochodu do warsztatu samochodowego wskazanego przez
Discovery w powiadomieniu Uczestnika o zwycięstwie w Konkursie oraz umożliwieniu
dokonania przez Discovery naprawy dostarczonego samochodu zgłoszonego w Zgłoszeniu
Konkursowym.


Oraz:
Kod:
Udostępnienie samochodu, o którym mowa w § 5 ust. 6, odbywa się nieodpłatnie i na koszt
laureata Konkursu.


Ceiekawe gdzie będzie remont? w UK? hehe :-P

profi - 26 Kwi 2012, 15:21

Panowie pytanie mam, otóż auto zaczęło przerywać, na wolnych chodzi dobrze ale przy mocniejszym wdepnieciu gazu od 2 do 4 tys przerywa i szarpie niezależnie od biegu, jakieś pomysły?
Bezimienny - 26 Kwi 2012, 16:59

Filtr paliwa sprawdź, ale to chyba nie to choć może sie przytkał i przy obciążeniu za malo paliwa dostaje auto.
DziDzia - 26 Kwi 2012, 18:32

Przejrzyj zapłon.



pozdro :!:

profi - 11 Maj 2012, 08:24

Zapłon przeczyszczony, strasznie dużo syfu było, gaźnik przeczyszczony metodą pana mietka i jest lepiej, czasami zdarzy jej się przerwać ale i tak jest dobrze :)

W tym tygodniu pod mój akademik zajechał Kapitan Bomba




A 10 minut temu dowiedziałem się, że to auto kolegi z piętra :)

Peedro - 11 Maj 2012, 19:45

:ok: Boska Nyska :ok:
Laskosz - 11 Maj 2012, 22:58

ja chce taką nyske :yes:
Parzych - 12 Maj 2012, 01:00

Laskosz napisał/a:
ja chce taką nyske :yes:
U mnie na osiedlu stoi jej poprzedniczka, znaczy starsza generacja...
McLfan - 25 Maj 2012, 21:47

profi, kolego, widziałem Cię dzisiaj z naprzeciwka, jak wyjeżdżałeś z Zawadzkiego. :) Mrygnąłem Ci nawet światłami machając łapą z białego Doblo, ale byłeś tak skupiony, żeś nie widział. :-P Elegancko się autko prezentuje, sama przyjemność spotkać na drodze taką staruszkę. Pozdrawiam. :yes:
profi - 26 Maj 2012, 13:51

AAAA :) A ja myślałem co za idiota mi miga, jak mam włączone światła, a dalej nie ma gdzie policja stać :) Szkoda, że mnie nie zatrzymałeś, na 5 minutową rozmowę :) Nie miałbyś problemu z dogonieniem mnie :)


Umyłem alto super dokładnie, nawet komorę silnika i maskę, przepadło mi jedno zdjecie maski umytej w połowie, tak dla porównania, jak znajde to później wrzuce. Pytanko, cewka powinna być tak podłączona?


Pozatym auto przestało przerywać, wyczyściłem wszystko, wszystkie połączenia kabli, podłączyłem wiatrak, bo był odpięty :) Podejrzewam, żę miałem kijowe paliwo, bo po czyszczeniu nic się nie zmieniło, po czym mając już koniec rezerwy zaczęło normalnie jeździć. Przy okazji przypadkowo dość ładnie przypaliłem laczka, przez 3 sekundy stałem w miejscu po czym fiesta zaczęła powoli ruszać zostawiając za sobą wielki obłok dymu :)

Niestety przejrzałem auto dokładnie i tak jak poderzewałem jest dużo rzecyz do zrobienia z blacharką
Tylna klapa- tylko wymiana









Troche krzywa :)




Tylny zderzak i pas-też tylko wymiana





Prawe drzwi- może uda się uratować




Kropka rdzy pod tylną lewą szybą


Newralgiczne miejsce-oj bedzie spawania



Podszybie- bedziem ratować




Lewy błotnik-tylko i wyłącznie wymiana






Nie byłoby tak gdyby jakiś debil chyba w fabryce nie wsadził gąbek między błotnik i bude, nie wiem, dla wygłuszenia?

Lewe tylne nadkole- ino wymiana


Tam był chlapacz, był... Ale mam już nowe oryginalne Fordowskie chlapacze z Mk2, będą pasić?

I to tyle, w wakacje jade do pracy odłożyć cześć na nowe autko, a część pójdzie w fiestolota.

tadzias - 28 Maj 2012, 22:29

wyszło trochę paskudztwa ;-|
profi - 28 Maj 2012, 23:54

w porównaniu z Twoją to jest funkel nówka:) a no i jeszcze znalazłem dwie niewielkie dziurki u kierowcy i pasażera, tak to dół i progi całe :)
Parzych - 29 Maj 2012, 00:04

profi, bardzo ciężko zapodać miniaturki :?: Powodzenia w walce z rudą :ok:
tadzias - 29 Maj 2012, 13:27

profi napisał/a:
w porównaniu z Twoją to jest funkel nówka


zobaczymy co powiesz jak moja będzie po resto :devil:

Peedro - 29 Maj 2012, 15:04

:-P bądz po porządnym rozgrzebaniu tego co jest
szczepan522 - 29 Maj 2012, 15:27

A tak ładnie cały czas wyglądała :) wreszcie pochwaliłeś się rudą :ok: Trzymam kciukasy za ratowanie autka :yes:
profi - 29 Maj 2012, 17:30

A co z cewką? jest dobrze podłączona? Bo plus wygląda jakby szedł na mase :)
van - 29 Maj 2012, 22:35

Na takim podłaczeniu cewki to działa ? Jeśli działa to ok ale nie wiem jakim cudem :9:
rudzielca wyszło trochę, u mnie wyglądało to mniej groźnie a potem było tylko coraz więcej i więcej.........nie chce być wróżbitą ale najwięcej będziesz miał rudzielca w wewnętrznych progach przy łączeniu tylnego wahacza i pod przednimi błotnikami w typowych miejscach

ale życzę dużo czasu, pieniędzy i cierpliwości

Jak zaczniesz remont należało by auto umieścić w projektach :)

JoeMix - 30 Maj 2012, 07:17

I z + zacisku idzie jeden przewód na masę (przez kondensator) - nie chce mi się coś wierzyć,,, tym bardziej że przerywacz tez podaje masę,,,
profi - 30 Maj 2012, 10:12

czyli podłączyć ją na odwrót? bo właśnie jak wszystko czyściłem to coś nie chciało mi się wierzyć, ze tak ma być, ale tak faktycznie było

Jakby ktoś z Was przejeżdżał przypadkiem przez Zawade k.Opola w godz. 11-19 to serdecznie zapraszam na Orlen :)

profi - 1 Sie 2012, 20:53

Fiesta naprawiona!!!! :) naprawa ograniczyła się do wymiany świec :) ale jeździ i to bardzo fajnie. Co ciekawe przy jeździe 60-80 pali tylko 5 litrów więc można jeździć
McLfan - 1 Sie 2012, 21:24

Kolego, coś Ty dziś robił na Orlenie w Zawadzie? Stałem z 15 minut aż się przy niej pojawisz, ale Ty nic. A że mordy nie znam, to nie szukałem. :-P Potem musiałem uciekać, obowiązki wzywały. ;-(
JoeMix - 1 Sie 2012, 22:40

Skoro zaprasza na Orlen w godz 11-19 to pewnie pracuje tam :P
McLfan - 1 Sie 2012, 23:20

Łoooo, ja ślepy. :P Tamten post musiał być edytowany, bo górną jego część widziałem, a dolnej nigdy i nie wracałem do tego posta już. :rotfl: No to kolejnym razem wjadę z tekstem:

0-10s zamieniając czarna Alfa Romeo -> różowa Fiestka.
http://www.youtube.com/watch?v=sQf0AzNO-Hk


:hahaha:

profi - 2 Sie 2012, 20:21

Pracuje na podjeździe, czyli "Dzień dobry, gaz do pełna?" Wymienie klocki i w sobote znowu fiesta będzie zdobiła ten parking. A właśnie McLfan, czy ty nie parkujesz przypadkiem na Pużaka koło pętli?
McLfan - 2 Sie 2012, 21:03

Tak, właśnie tam. :yes:
profi - 5 Gru 2012, 23:29

Jakiś dawny czas temu (początek października) przydarzyła mi się niemiła sytuacja.




Najgorsze było to:



No i na deser pierwszy śnieg:


Śnieg był tylko 2 dni, potem


Z myciem podwozia i woskowaniem i do garażu.
Następne zdjęcia/odpalanie na wiosne.

tadzias - 9 Lut 2013, 12:44

Jak tam MK1? Zimuje sobie spokojnie? :)
profi - 9 Lut 2013, 15:36

Spokojnie czeka na cieplejsze dni. I nowy akumulator :)
profi - 2 Mar 2013, 15:41



Młodsza siostra :)

van - 2 Mar 2013, 16:11

z jakiej stodoły żeś to wyrwał ? jaki silniczek ?
profi - 2 Mar 2013, 16:16

z pod płota :) zwykłe 1.1 parę zdjęć dodam jutro. Bieda wersja, bez tunela z radiem, bez zapalniczki itp
DziDzia - 2 Mar 2013, 17:19

Następny kolekcjoner.. heh..
Choroba postępuje.. Co z nią :?: Jakie plany :?:



pozdro :!:

MarcinGw - 2 Mar 2013, 17:26

choroba zakaźna .... gratuluje, powodzenia z nowym nabytkiem
van - 2 Mar 2013, 20:16

ja chce zderzak przód jakby szła na części
tadzias - 3 Mar 2013, 00:42

van napisał/a:
jakby szła na części

pewnie pójdzie na części :P
profi, nie zapomnij o ćwiartce dla mnie :ok:

profi - 3 Mar 2013, 00:47

Niestety autko na części, większość trafi do rózowej.
van, niestety zderzak już zarezerwowany

van - 3 Mar 2013, 10:13

profi napisał/a:
van, niestety zderzak już zarezerwowany
bym se zaklnął... potrzebuje, może być czarny bo i tak będzie na czarno malowany........aby prosty był
profi - 3 Mar 2013, 10:41







Na razie stoi i czeka, zrobi się troche cieplej i ruszam z pracami

van - 3 Mar 2013, 11:12

lusterko pasażera jak nie jest zardzewiałe to bym był chętny
MarcinGw - 3 Mar 2013, 11:15

zrób zdjęcia fotelom i kanapie :) może przygarne jak w przyzwoitym stanie
profi - 3 Mar 2013, 12:36

kolejne zdjecia najwczesniej w przyszły weekend, na razie stoi i gnije :-P
tadzias - 4 Mar 2013, 00:19

profi napisał/a:
na razie stoi i gnije :-P

jak każda MK1 :P

profi - 25 Mar 2013, 00:09

Fiesta jeździ i ma się bardzo dobrze

http://www.youtube.com/watch?v=WQmQgNGiBFA

W momencie minięcia na samym początku samochodu z przeciwka gaz w deske. Prędkosć 70-120, oglądać do 13s, nie miałem programu do skrócenia. Wyciszyć dźwięk.

:)
Jakby ktoś miał czas i ochotę jestem w Gliwicach.

DziDzia - 20 Lip 2013, 09:13

Doszły mnie słuchy, że masz jakiś niecny plan związany z różową strzałą :fox:



pozdro :!:

profi - 20 Lip 2013, 22:17

Wiadomości szybko się rozchodzą :)
Tak, coś będzie robione, spojlerek już leży wyczyszczony i czeka na montaż :)
Ale to nie wszystko...

DziDzia - 20 Lip 2013, 22:52

No przecie, że nie o spojlerek chodzi :hihihi:



pozdro :!:

profi - 20 Lip 2013, 23:07

Jak coś się bedzie działo będe informował, na razie jeszcze wszystko stoi i czeka, ale już niedługo
profi - 9 Paź 2013, 18:22

Od pewnego czasu, po mojej głowie chodziła myśl, o sprzedaniu w cholerę tej gówno wartej fiesty i zakupu rosnącego w cenę 125p.
Wczoraj będąc w garażu i szarpiąc się z obluzowanym wydechem w superhipermegabezawaryjnocudownej vectrze (tfu), miałem strasznie dużo przemyśleń na ten temat. Niestety myśl o kupnie 125 wygrywała...
Tym bardziej, że czerwona w kawałkach przez całe wakacje dość skutecznie ograniczała mi możliwość robienia czegokolwiek w drugim garażu. Silnik skrzynia i inne pierdoły leżące w kanale wkur*Iały przy próbie wejścia i zrobienia w nim nawet najprostszej wymiany oleju.
125 w mojej rodzinie było od zawsze i od zawsze mówiłem sobie, ze będę takiego miał, z przesuwanym czerwonym licznikiem :)
Atmosferę podsycał ojciec mówiący mi to samo.
Jadnakże po zamocowaniu tego zasranego wydechu, wyjeżdżając z garażu ukazał mi się taki oto widok:



Uśmiechnięta mordka wygrała, zarówno z rozsądkiem jak i wszelkimi profitami z zakupu fiata. Ogrom prac, które w nią włożyłem, wszystkie historie, pamiętne dalekie trasy, jak i te krótkie do sklepu, no i w końcu to mój pierwszy samochód (z 6), którym w wieku 13 lat uczyłem się jeździć. Nie wiem czy to nazywa się sentymentem, czy chorobą, ale na przestrzeni najbliższych paru lat zrobię moimi, i nie tylko moimi ręcoma, co tylko się da, żeby wyglądała i jeździła tak jak najdłużej.
Ten rok niestety spędziła w garażu, z nadzieją, że uda mi się uzbierać pieniążki na blacharke, wyszło jak zwykle... Może za rok...

DziDzia - 10 Paź 2013, 10:14

:ok: Mnie też to padło denerwuje, mało jedno, to dwa. Muszę zacząć coś robić, bo już patrzeć nie mogę...



pozdro :!:

profi - 17 Gru 2013, 19:30

Mały gadżecik



Wie ktoś jak to podłączyć?




DziDzia, spokojnie, Tobie nic nie zabrałem, raczej :-P
van dzięki bardzo :)

tadzias - 17 Gru 2013, 21:22

klasycznie :ok:
profi - 20 Gru 2013, 20:19

Brak pieniążków na zrobienie blachy nie przeszkadza w przygotowywaniu rzeczy na gotowo do zamontowania w aucie. Tak więc, przekładka stelaża fotela w moją tapicerkę jeszcze w toku, ale tak wygląda fotel bez tapicerki



Jeszcze wizyta u tapicera celem zmiany przetartego boku z innego fotela i będzie jak nóweczka. Swoją drogą orientujecie się może czy mogę wyprać samą zdjętą tapicerkę w pralce?

Z nowych rzeczy, komplet hamulców, tj klocki, szczęki, cylinderki i drobne pierdółki potrzebne do zmontowania tego w kupe:


3 nowe kierunki, co prawda nie oryginalne fordowskie, ale za darmo to się bierze :)


Ciąg dalszy niedługo...

szczepan522 - 20 Gru 2013, 23:58

Dzieje sie 😉 bardzo cieszy ta sytuacja 😈
tadzias - 22 Gru 2013, 12:35

profi napisał/a:
czy mogę wyprać samą zdjętą tapicerkę w pralce?

próbowałem tak kiedyś zrobić i nie polecam...materiał się rozjechał ;-(

profi - 29 Gru 2013, 17:20

Korzystając z wolnego od studiów i upierdliwego promotora fiesta dzisiaj odbyła małą rundkę po Gliwicach. Pół roku stania i odpaliła od 2 kręcenia :)
U mnie pod blokiem


Niestety zostawianie otwartego okna w garażu który jednak nie okazał się być suchy przyniósł pewne efekty.





Także wymontowanie wszystkiego i małe mycie.
Sytuacja opanowana :)



Wszystko siedzi już z powrotem w aucie, a jak tylko naprawią mi prąd w garażu farelka będzie chodzić ze 3 dni.

Kolejne nowe fanty, wahacze tył


I amorki przód, swoja drogą po co te dodatkowe mocowania/uchwyty?


Ciąg dalszy, za jakiś czas

vegetagt - 29 Gru 2013, 17:22

profi napisał/a:
I amorki przód, swoja drogą po co te dodatkowe mocowania/uchwyty?


Na przewody hamulcowe :)

TSRules - 29 Gru 2013, 17:26

vegetagt napisał/a:
profi napisał/a:
I amorki przód, swoja drogą po co te dodatkowe mocowania/uchwyty?


Na przewody hamulcowe :)


a ściślej uchwyt na uchwyt przewodu :-)

vegetagt - 29 Gru 2013, 17:30

noo, coś w tym jest :rotfl:
van - 29 Gru 2013, 22:11

skąd wytrzasnąłeś tylne nowe wahacze :-)
a takie oznaki wilgoci to się na aucie usuwa bo rozmontowywanie tapicerki drzwi do ponad 30-letnich spinek może być zabójcze

vegetagt - 29 Gru 2013, 22:16

van napisał/a:
skąd wytrzasnąłeś tylne nowe wahacze :-)


a w mk2 są takie same? Bo takie to w autolandzie nawet mieli :-P

profi - 29 Gru 2013, 23:14

Wahacze z allegro, 35zł sztuka, tylko trzeba szukać pod "wahacz fiesta" bo nie są opisane jako mk1, mk2 i tak, są takie same. Tapicerki ściągałem już tyle razy i jak do tej pory pękła tylko jedna spinka :)
profi - 7 Lut 2014, 22:14

Ciąg dalszy prac.
Wstępnie wyczyściłem koła i wpadły na nie nowe używane oponki.



Wyczyszczone, zabezpieczone brunoxem i odmalowane lusterko.


Własnoręcznie przełożona tapicerka, na razie dół, z popękanej ramy na całą. Wyszło jak z fabryki a nawet lepiej. Góra jeszcze u tapicera. Później zrobie tutorial dla potomnych jak rozebrać fotel, założyć tapicerkę i złożyć w kupę. Przełożyłem też prowadnice.




szczepan522 - 8 Lut 2014, 22:51

Fajne masz te obicia z tym niebieskim paskiem ;)

175/70/13 to troszkę za szeroko na ten silnik uwierz mi 165 to max i będzie spoko wyglądać :ok: Wiem, wiem przy@@@@lam się ale uwierz mi znalazł byś 165 w podobnej cenie, gdybyś dał nawet 40zł więcej to i tak zaoszczędzisz a radość z jazdy większa :yes:

profi - 8 Lut 2014, 23:20

Dzięki :)
Co do opon, teraz mam zimówki 185/70/13 i całkiem spoko jest, tylko przyciera przy maksymalnym skręcie. A dlatego te opony, bo zostały mi po orionie.

DziDzia - 9 Lut 2014, 10:05

Te dupowozy wychodziły na 145. U mnie, między 145 a 165 jest bardzo duża różnica. A silniczek całkiem zdrowy. profi, ja mam wrażenie, że jeżdżąc na takich walcach po prostu wbiłeś sobie do głowy, że to nie jeździ.. I dlatego uważasz, że nie ma tragedii.. A to autko z 1.1 może być całkiem żwawe..
I jedź do Opola ze szlifierką. :-P



pozdro :!:

profi - 24 Mar 2014, 10:39

Korzystając z pięknej pogody wyprałem w sobotę dywan.
20140322_152931.jpg
funkel nówka nieśmigany :)
Dziś powróciły właściwe koła
20140324_095504.jpg
Po południu jeszcze tylko skocze wymienić samoregulator w tylnym lewym kole, żeby wróciły hamulce i na przegląd :)

tadzias - 24 Mar 2014, 16:47

Zacne krzyze :)
profi - 24 Mar 2014, 17:42

tadzias napisał/a:
Zacne krzyze :)

Bo Twoje :)
Swoją drogą przegląd podbity :) Fiesta oficjalnie staje się dupowozem, z powodu sprzedaży vectry

vegetagt - 24 Mar 2014, 17:45

profi, chcesz drugą vectre? :devil:
DziDzia - 24 Mar 2014, 20:50

profi, a ten dupowóz dojedzie ze swoim właścicielem do Kielc :?:



pozdro :!:

profi - 24 Mar 2014, 23:17

vegetagt,
Z przyjemnością, auto super wygodne i szybkie.
DziDzia,
Raczej tak, jak na razie w pytke śmiga, tylko hample słabe i brak górnej poduszki silnika

vegetagt - 25 Mar 2014, 00:11

profi napisał/a:
brak górnej poduszki silnika


A od mk2 pasuje? Bo na allegro są z 3 takie poduszki, z tego co kojarze.

Vectra by była w białej skórze, 2.0 ecotec sekwencja po "remoncie", takze oleju juz nie hapie ;-)

profi - 25 Mar 2014, 00:15
Temat postu: Profi's Garage
nie mam pojęcia czy pasuje, to bardziej pytanie do speców.
Co do vectry, podeślij mi jakieś zdjęcia i coś opisane na PW

[ Dodano: Nie Mar 30, 2014 20:03 ]
Pracowity weekend w Profi's Garage
W piąteczek wpadły całe nowe hamulce na tył, szczęki, cylinderki, sprężynki i nowe używane samoregulatory. Ręczny działa jak ta lala i pedał się zrobił jakby twardszy :) Jeszcze tylko małe docieranie i można latać bokiem :P

Korzystając z tego, że miałem dobrą passę wymieniłem jeszcze amortyzatory przednie. W 3 osoby można złożyć McPersona bez jakichkolwiek narzędzi :greenpeace:
Nowe także są wahacze tylne, tulejki starych miały jakieś 5mm luzu.


W sobote kończyłem składać zawieszenie i złożyłem wnętrze. Zegarek działa, radia jeszcze nie podłączałem, potrzebuje do tego nowej weny :) Fotel przyjechał od tapicera, i od razu pojechał do innego, który ma poprawić poprzedniego... Do tego wymieniłem prawy sworzeń, bo auto latało po całej drodze. Wyczyściłem kopułke rozdzielacza, palec, przerywacz, świece, które też wypaliłem, bo od 3 tys obrotów przerywał.
Różowa poznała się z czerwoną (w końcu, przeca czerwona już rok u mnie :) )

Do tego mam nową uszczelkę pod pokrywą zaworów z motorcrafta :)


Włożyłem jeszcze nowe kierunki przy okazji zobaczyłem w jakim stanie były żarówki


No i tyle, autko śmiga, wozi i na zlot jest prawie gotowe :)

vegetagt - 30 Mar 2014, 21:55

profi napisał/a:
Włożyłem jeszcze nowe kierunki przy okazji zobaczyłem w jakim stanie były żarówki


Pewnie jeszcze fabryczne :P

FFDriver - 31 Mar 2014, 18:16

profi napisał/a:
No i tyle, autko śmiga, wozi i na zlot jest prawie gotowe


Takiej damie to by się żółte blachy jeszcze przydały :)

kostek88wjcz - 3 Kwi 2014, 16:46

fajniutka babunia :) oko cieszy
profi - 27 Kwi 2014, 22:35

Praca wre.
Trzeba było zamienić lampy miejscami, bo lakiernik 20 lat temu założył na odwrót. Przy okazji wymieniłem poduszkę silnika zerwaną, na taką która nie jest do końca zerwana :)





I reflektory już nie odstają :)

Potem porządne mycie i woskowanie




Mając tak wypucowane i fajne autko nie można mieć innego wyrazu twarzy


Ustawiłem jeszcze zbieżność, bo opony coś za bardzo były zjechane, a i auto szalało po drodze. Metoda "wujka zenka" czyli sznurek dał radę.
Do zobaczenia za parę dni :jupi:

DziDzia - 28 Kwi 2014, 00:04

Też tak ustawiałem zbieżność. Co ciekawe, działało dobrze :)



pozdro :!:

profi - 27 Maj 2014, 10:42

Także tego
Zlot już dawno za nami, Fiesta dzielnie się spisała i oprócz lewarka zmiany biegów który został mi w ręce nic się nie popsuło :jupi: Nawet sprawiła mi miłą niespodziankę i na czas jazdy po torze przestała przerywać :)
Zaowocowało to 2 miejscem no ale nie tak prosto pokonać auto które ma 15kM więcej.
Zapierdzielam, aż mi się koła wygły :)




Czyżby jednak pierwszy?

DemptD - 29 Maj 2014, 22:40

profi napisał/a:
ale nie tak prosto pokonać auto które ma 15kM więcej

a jak mówiłem, żeby wykręcić mu jedną świecę to było, że nie gy to masz za karę 2 miejsce gy

van - 30 Maj 2014, 10:10

łobuzy
na przyszły rok zapewnię wam więcej koni a auto będę zamykał żeby mi nikt pod maską nie grzebał :V:

trzeba wystosować do kierownictwa toru Kielce żeby przebudowali ten podest :rotfl:

DemptD - 30 Maj 2014, 11:52

albo taboret musisz wozić :rotfl:
profi - 23 Cze 2014, 16:25

Odkryłem powód przerywania.


Kopułka zmieniona, ale problem pozostał a nawet się nasilił. Winny? Spadł przewód od pompki przyspieszacza.

Zabrałem się za czerwoną



3 Mk1 na moim podwórku :)

DziDzia - 23 Cze 2014, 22:47

profi napisał/a:
Zabrałem się za czerwoną

No wreszcie :)



pozdro :!:

van - 23 Cze 2014, 23:01

a co ty chcesz tej czerwonej uczynić bo ona to chyba na złom miała być już dawno oddana ?
profi - 23 Cze 2014, 23:19

Dawca wszystkiego co może być do oddania. Skrzynia, jakieś pierdółki, klapa tylna ze spojlerem. Teraz do tego dochodzą nadkola tylne i cały dół pod zderzakiem, bo u mnie jest nieciekawy, a w czerwonej całkiem sensowny do przeszczepu. Słupek :) . Także auto będzie wykorzystane do granic (np. podłoga z dachu, jeżeli blacha się nada), a resztki trafią do huty.
vegetagt - 23 Cze 2014, 23:24

profi napisał/a:
podłoga z dachu


padłem :D
Gratuluje zawziętości i trzymam kciuki! :)

DziDzia - 23 Cze 2014, 23:27

vegetagt napisał/a:
padłem :D

Powstań. W Czarnej jest podłoga (bagażnika) z dachu mk3 :)



pozdro :!:

van - 23 Cze 2014, 23:27

druciarze :hahaha:

spojler ? taki czarny ? przyległy ? sprzedaj :-)

profi - 23 Cze 2014, 23:31

van napisał/a:
druciarze :hahaha:

spojler ? taki czarny ? przyległy ? sprzedaj :-)


Właściwie to dla niego kupiłem całe auto, także ni hu hu

van - 23 Cze 2014, 23:35

profi napisał/a:
van napisał/a:
druciarze :hahaha:

spojler ? taki czarny ? przyległy ? sprzedaj :-)


Właściwie to dla niego kupiłem całe auto, także ni hu hu

będziesz coś chciał :V:

profi - 21 Sie 2014, 16:54

Z wakacji:
Wymieniłem przerywacz, palec i kondensator. Samochód przestał przerywać i aż przyjemnie się teraz jeździ. Jeszcze strzeliła linka sprzęgła, ale na szczęście po co jest czerwona :)
Korzystając dzisiaj z wolnego dnia wyciągnąłem skrzynie z kanału:





Strasznie zapyziała, no ale sama się nie wyczyści.
Znalazłem na niej fajny smaczek:


No i zacząłem pucowanie dzwona, najpierw śrubokręt i gruba warstwa oleju i tarczy sprzęgłowej, później pędzelek i benzyna. Po godzinie zacząłem widzieć światełko w tunelu:


A po 2 godzinach całkiem fajny widok:


Idealna nie jest, ale wystarczy. Jak tylko będę miał trochę wolnego biore się za resztę skrzyni.

van - 22 Sie 2014, 00:17

a czemu tą wrzucasz?
ta w aucie jest coś nie halo ?
to jest 4-ka ?

profi - 22 Sie 2014, 00:52

Tak, 4-ka. Moja bardzo jęczy, tzn lożyska na wałku atakującym są bardzo żużyte. Co prawda w niczym to nie przeszkadza, sama skrzynia się nie rozleci, ale chodzi o walory akustyczne

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 20:30 ]
Wczoraj przyjechała do Wodniczka taka paczka z rzeczami dla nas, a w niej:
-nowe prosto z pudełka tarcze hamulcowe
-nowe prosto z pudełka bębny hamulcowe
-nowe prosto z pudełka sworznie wahaczy
-nowe prosto z siatki linki sprzęgła
-nowe prosto w pudełka palce rozdzielacza i kondensatory
i rzecz najważniejsza, czyli NOWY prosto z pudełka pas tylny do przedliftowej mk1!!!
Żeby nie być gołosłownym:






Mam coś jeszcze, co dzisiaj zostało wygrzebane z domowego archiwum, ale że zostało w aucie to zbuduje napięcie i zdjęcia wrzuce jutro :)

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2014 19:58 ]
Napięcie zbudowane, mogę się chwalić.
Babcia znalazła teczkę z dokumentami do fiesty, ale nie byle jakimi dokumentami.

Nie wiem co to jest, ale tyczy się mojej fiesty, chyba coś w rodzaju tymczasowego dowodu rejestracyjnego na wywóz samochodu


Niemiecki dowód rejestracyjny/karta pojazdu, czyli spis wszystkich właścicieli, tablic i dat kto kiedy i gdzie. Swoją drogą fiesta spędziła pół życia w dortmundzie



Rachunek za nagrzewnicę z 1998r :)


Stwierdzenie przez pzu szkody całkowitej (wgnieciony zderzak klapa i pas, do dzisiaj tak jeżdże)


Dokument z clenia samochodu (swoją drogą 6 milionów to trochę dużo :) )


Umowa kupna sprzedaży


Jakiś papier, nie wiem co to


Niemiecki TUV, mieściła się w normach :)


I na koniec skserowana instrukcja obsługi



Znalezisko właściwie bezcenne :jupi:

Wodnikczek - 25 Wrz 2014, 05:41

Ładne znalezisko. Dokopałeś się pierwszego właściciela?.
PS. Kiedy odbierzesz zabawki swoje

van - 26 Wrz 2014, 20:31

pierwszy właściciel pewnie jeszcze za swojej młodości wakacje spędzał w Polsce z karabinem :cojest:
profi - 16 Lis 2014, 09:43

Różowa promuje klub po zlotach

https://www.facebook.com/...?type=1&theater

[ Dodano: Nie Lis 23, 2014 15:54 ]
Wczoraj odwiedził mnie mikołaj, ale nie taki zwykły, ten mikołaj miał takie prezenty, że ho ho.

Ktoś kiedyś coś mówił, że w Polsce nie ma reperaturek nadkoli wewnętrznych? Owszem są, i to znalazły się w Opolu, jak i reszta rzeczy.




Co jeszcze można znaleźć w mikołajowym worku? Maske!! I to funkel nówke nie śmiganą :jupi:








Rzuciłem okiem głębiej do worka a tu absolutny rarytas, NOWY przedni zderzak do przedliftowej Mk1 :-)




Wodnikczek - 25 Lis 2014, 14:22

Jeśli masz takie wtyki u mikołaja to załatwcie mi Felgi aluminiowe "DURSZLAKI" "SOLNICZKI" do mojej fieściny
tadzias - 25 Lis 2014, 16:00

Zacnie :yes:
van - 25 Lis 2014, 23:41

fajno
zderzaki nowe przedliftowe to i ja bym kupił jakby jeszcze mieli :) bo maski to już mam 4

profi - 1 Gru 2014, 14:36

Nowych gratów ciąg dalszy






To na razie tyle, fiestolot jeździ i dalej dzielnie wozi moje dupsko

[ Dodano: Sob Sty 03, 2015 19:55 ]
Fiesta dzielnie zawiozła czwórkę pasażerów z bagażami do wrocławia na sylwestra. Równie dzielnie przywiozła więc w nagrodę wyregulowałem jej zawory. Wartości jakie miałem nie podam, ze wstydu, ale ważne, że jest o wiele ciszej :)


Ale mam syf pod maską...

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 15:56 ]
Także tego.
Po ponad 10 miesiącach codziennego wożenia dupska, 11 tysiącach nakręconych kilometrów i braku jakichkolwiek usterek Fiesta (tu celowo z dużej, bo wielki szacunek dla niej) odchodzi na emeryturę. Zlot w Kielcach, cotygodniowe wożenie dupska Gliwice-Turawa, parę wycieczek po Śląsku, parę zlotów klasycznych samochodów, sylwester we Wrocławiu i przede wszystkim codzienna eksploatacja.
Przyszedł czas na to co należało jej sie od dawna, czyli zabieram się za rozbieranie, czyszczenie wymienianie i spawanie. Plan jest jak zawsze ambitny :)
A tu następca z WIELKĄ Fiestą <allach> notw

Peedro - 22 Sty 2015, 19:22

o widze że jakiś up by się przydał ;) a rzuciła mi się w oczy mk1 na fejsie, i pomyślałem o tym wozidełku ;)

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10941458_10153548545344829_7013363430608531438_n.jpg?oh=f3105e72956936274837bc46d1651afb&oe=552FF1DB

van - 22 Sty 2015, 20:19

a tak też mi się ta rzuciła w oczy na fb
ale te felgi do mk1 jednak nie bardzo pasują

profi - 3 Lut 2015, 22:53

faktycznie podobna :)
To, że różowa poszła na emeryturę nie oznacza, że ma stać cały czas w garażu.


Wiem, wiem pałowanie na ręcznym to nie drifting. ALE, letnie opony plus lekki zadek powodują, ze świetnie się nią ślizga.
Dalsze plany? W piątek najprawdopodobniej zmienia garaż na prawie docelowy i pozbywa się cb i innych niepotrzebnych rzeczy.

van - 4 Lut 2015, 09:45

kiedy blacharka ?
profi - 4 Lut 2015, 15:23

Planowo w tym roku, aczkolwiek kończę studia i boje się rozbierać teraz auto. Nie chcę sytuacji, że ją rozbiorę, przeprowadze się do innego województwa i projekt legnie. Aczkolwiek powoli będę ją rozbierał, katalogując części. Swoją drogą van, znalazłeś te uszczelki?
van - 4 Lut 2015, 19:45

uszczelek brak
profi - 1 Mar 2015, 19:51

Mały Up.
van, znalazł uszczelki i jeszczę parę innych rzeczy.

Dzięki bardzo! :)
Z uszczelkami pod miskę daje mi to komplet nowych uszczelek na silnik :jupi:


Żeby tego nie było za mało, to zawitały do mnie Nóweczki sztuki prosto z kartonika
.

Czy ktoś ma może radio do mk1 montowane od tyłu? O błotnikach i pasie przednim nie wspominając...

van - 1 Mar 2015, 23:21

pas przedni powinieneś jeszcze dorwać a z błotnikami robi się coraz gorzej ;-(
Wodnikczek - 3 Mar 2015, 17:38

Profi niestety pasa przedniego tez już nie można dostać. Pewnie się pojawi wszystko co potrzebujesz jak już potrzebować nie będziesz
hanysek - 3 Mar 2015, 21:10

a jo bych to przeniós do Projektów :ok:
Parzych - 4 Mar 2015, 00:26

hanysek napisał/a:
a jo bych to przeniós do Projektów :ok:
A jo w sumia nie widza przeszkód... :ok:
hanysek - 4 Mar 2015, 00:35

:ok: lubia to :ok:
profi - 4 Mar 2015, 20:03

Ja i różowa chcieliśmy bardzo podziękować, za docenienie trudu, pracy jak i nakładów finansowych i przeniesienie nas do projektów :jupi:
McLfan - 9 Mar 2015, 16:39

Mam namiary na ładna, nawet zachowana mk1, która wrasta w ziemię. Może by Cie zainteresowała, bo masz po drodze z Gliwic do Opola. :joint:
profi - 9 Mar 2015, 18:49

Poproszę o namiary na pw :)
DziDzia - 9 Mar 2015, 22:51

Znalazłem błotnik ;)



pozdro :!:

McLfan - 10 Mar 2015, 11:07

Wyczyść skrzynkę, profi.
profi - 30 Lip 2015, 09:09
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Czy ktoś oprócz mnie jest tak dziwny i mimo posiadania innego samochodu jeździ Mk1 na codzień?
Tak, Fiesta jeździ codziennie, niestety coraz więcej rzeczy daje o sobie znać, to od roku popiskuje łożysko na altku, to zawieszenie przednie woła o wymianę, już nie mówiąc o budzie. Do tego siorbie olej aż miło, ale jest na tyle zdrowy motor, że esioka 1.6 porobiłem na kresce :) .
Co jeszcze? Dalej zbieram graty, a że stała praca jest to i fundusz na nowe graty się znajdzie. Trwa kompletowanie blach, bo aż mnie skręca w środku jak widzę prawie gotowego TAŚ'a.
A, dostała nowy akumulator, ale za to padło radio...

DziDzia - 30 Lip 2015, 16:21
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
profi napisał/a:
Trwa kompletowanie blach, bo aż mnie skręca w środku jak widzę prawie gotowego TAŚ'a.

Weź przestań, jaki prawie gotowy..
Jeszcze dłuuuuga droga przede mną.. Ale pomału..
Co potrzebujesz z blach?


pozdro :!:

profi - 30 Lip 2015, 22:55
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
No jak to co :) błotnik prawy, pas przedni, progi (ale to po wypłacie ogarnę) no i chyba to wszystko.
profi - 12 Sie 2015, 15:46
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
A co to tu dzisiaj do mnie przyszło?



Wygląda jak....
NOWY PRAWY BŁOTNIK!!!!




I to porządny zamiennik z 92r :luzik:


Podsumowując, to mam już oba błotniki (lewym się jeszcze nie chwaliłem) także z rzeczy niezdobywalnych pozostał tylko pas przedni.

vegetagt - 12 Sie 2015, 15:57
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
:bigok:
Tobol - 12 Sie 2015, 15:58
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
robić i jeździc :D
profi - 12 Sie 2015, 21:04
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Vegeta bardzo dziękuję za wydobycie tego spod ziemii.
A i :2xf: wszystkim panom dzięki którym 90 % blach z Polski jest na wyspach...

van - 12 Sie 2015, 21:43
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
się szuka dobrze się zdobywa, na przyszłość zamawiaj każdy błotnik który można dostać bo już nawet w UK nie mają
vegetagt - 12 Sie 2015, 21:59
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
van, cicho, bo to moj plan na przyszlosc! :D
DziDzia - 12 Sie 2015, 22:10
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
profi napisał/a:
Podsumowując, to mam już oba błotniki (lewym się jeszcze nie chwaliłem)

Serio masz :?: Szkoda, że taki brzydki :p

vegetagt napisał/a:
van, cicho, bo to moj plan na przyszlosc! :D

Się tam nie interesuj emkajedynkowymi błotnikami.. Zajmij się dwójkowymi :)


pozro :!:

profi - 12 Sie 2015, 22:56
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
DziDzia, może podeślij mi zdj tego mojego lewego?
Laskosz - 13 Sie 2015, 23:23
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
a chciałem oba te prawe wziaść w dobrej cenie :D
profi - 14 Sie 2015, 13:18
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Laskosz, cena była atrakcyjna, wręcz jakbym kupił ten błotnik 5 lat temu
profi - 29 Sie 2015, 12:11
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Fieście stuknął okrągły przebieg, mam nadzieje że to dopiero drugie takie jego wskazanie



Z tej okazji 100km dalej padła pompa paliwa



No a że pompa jest na wałku rozrządu to zmusiło mnie to do wymiany rozrzedzonego paliwem oleju na nowy. Wszystko co najlepsze dla 36 letniego silnika :luzik:


Tobol - 29 Sie 2015, 17:23
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Prosz wszystko co najlepsze jak zawsze !! :)
van - 29 Sie 2015, 21:46
Temat postu: Re: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
pompę paliwa wozi się w tym aucie zaraz koło klucza 13-tki i świec zapłonowych :hihihi:
profi - 16 Paź 2015, 13:16
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Dzisiaj dotarły kolejne nowe pierdoły:
- 4 drążki kierownicze;
- 4 sworznie wahacza;
- 2 końcówki drążków;
- 2 łożyska kół przednich przed 79r :) ;
- sprzęgło komplet valeo ( ale ta tarcza malutka :rotfl: )





Powoli do przodu, a tajli coraz więcej :)

DANIEL mk1 - 16 Paź 2015, 20:11
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Te drążki mogą nie pasować
No chyba że masz przekładnie jak w MK2

DziDzia - 17 Paź 2015, 00:23
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Zgadzam się z przedmówcą. W mk1 wystarczy luzy skasować ;)



pozdro :!:

profi - 20 Lis 2015, 12:49
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
To niech leżą, Wodnikczek ma przekładnie z mk2 to poczekam aż się wystuka :)

Ostatnio niemiła przygoda, czyli pękła linka sprzęgła na drugim końcu miasta ale jakoś dojechałem. W sklepie mieli aż dwie linki, to wziąłem obie, a ze był jeszcze tłumik to też go wziąłem. Ale tłumik to nie byle co tylko Walker :rotfl:



Czyli w dalszym ciągu zbieram graty

van - 20 Lis 2015, 13:15
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
zbieraj zbieraj :) więcej już nie kupisz tych linek w tym sklepie
DziDzia - 22 Lis 2015, 23:54
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
I nigdy nie przestaniesz zbierać gratów..


pozdro :!:

profi - 11 Gru 2015, 09:16
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
DziDzia napisał/a:
I nigdy nie przestaniesz zbierać gratów..


pozdro :!:


Może, może...

Tymczasem dwa nowe progi


A krzyże w renowacji :)

profi - 31 Sty 2016, 19:48
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Fajna by była z tego przyczepka. Oficjalnie wszem i wobec ogłaszam, że czerwona już nie istnieje. Garaż wysprzątany, różowa jedzie pod Opole i zaczynamy zabawę :)

Parzych - 1 Lut 2016, 00:17
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
profi napisał/a:
Fajna by była z tego przyczepka.

To trza było działać, a nie na złom oddawać... :sad:

profi - 1 Lut 2016, 10:05
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
W tej chwili koszt zarejestrowania przyczepki SAM jest wyższy niż to warte
diodalodz - 1 Lut 2016, 10:55
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
potrzebuje dobre podłużnice tył. Więc popatrz w jakim są stanie.
profi - 1 Lut 2016, 20:13
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Są spoko, leczy mogły trochę ucierpieć przy cięciu, ale czy mogę Ci je podesłac dowiem się, jak zobaczę moje w różowej
diodalodz - 1 Lut 2016, 22:43
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
jutro jadę na złom rozszarpać mk2, i może to ono będzie dawcą. Jutro się wszystko zobaczy ;)
profi - 26 Lut 2016, 07:28
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
I nastała ta chwila, kiedy to przyleciał do mnie ostatni element blacharskiej układanki


Teraz już koniec wymówek, że nie mam części, czas działać

profi - 15 Maj 2016, 19:52
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Jak zapowiedziałem, tak zrobiłem. Różowa w docelowym garażu, przygotowana do rozbiórki. Ostatnie zdjęcia w całości, następne już tylko w kawałkach.






I film, jak różowa się odpycha. Całkiem dobry wynik :) Zobaczymy jak będzie po remoncie silnika :)
[youtube] https://www.youtube.com/w... ... e=youtu.be [/youtube]

yoyo72 - 15 Maj 2016, 20:46
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Turla sie ładnie,powodzenia.
diodalodz - 16 Maj 2016, 09:02
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
piękny dźwięk !
Tobol - 16 Maj 2016, 19:05
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
profi powodzenia. Relacje na bieżąco składaj :)
van - 16 Maj 2016, 23:45
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
jaki był ori kolor tego nadwozia ? bo ten kolor to jakiś autorenolak :D
profi - 17 Maj 2016, 06:31
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Biały z niebieskimi paskami. A kolor to wg. Sikkensa R148 z palety Ranault
van - 17 Maj 2016, 10:26
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
biała z niebieskimi paseczkami.... hmm może być ładnie. Rozumiem że tą drogą idziesz ?
profi - 17 Maj 2016, 17:08
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Białe jest brzydkie
profi - 30 Maj 2016, 20:02
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Jak powiedział tak zrobił. Różowa na drogę już nie wyjedzie, przynajmniej przez rok, albo dwa. Rozebrany tył, wiązka ładnie opisana coby się nie motać później. Z wnętrza zostały tylko 3 śruby deski rozdzielczej, kombajn, dywan i fotel. W weekend postaram się rozebrać wnętrze do końca i coś poogarniać z przodem. Silnik wyleci raczej dopiero w połowie czerwca. Tapicerka odkurzona i zawinięta strechem, prać będę bezpośrednio przed montażem. No i foty muszą być :) Tył był klepnięty w 2007r. jeszcze jak dziadek jeździł, stąd nie dziwi wielkość dziury na łączeniu pasa z błotnikiem :)





van - 30 Maj 2016, 21:12
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
no kibicujemy
a do rozbierania polecam kawałek :
https://www.youtube.com/watch?v=tgw1yEcWpTU :luzik:

profi - 6 Cze 2016, 20:37
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Ano ruda tańczy, ale jak to mówią, rudego z imprezy nie wygonisz. A więc ciąg dalszy wybebeszania:




Nawet rozebrana Fiesta może się ładnie prezentować :)





I wnętrze zastrechowane gotowe do przechowywania


Ciąg dalszy kiedyś

vegetagt - 11 Lis 2016, 22:01
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
co to za wujowe, wygaśnięte obrazki :krzesłemgo:
profi - 14 Lis 2016, 19:07
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
Zdjęcia powygaszane, jak będę miał chwilę to uzupełnię. Tymczasem hit sezonu:





Taki widok z okna :P


I pojechała :) wróci bez dziur, starego lakieru i cała w podkładzie :)

DemptD - 15 Lis 2016, 09:28
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
profi napisał/a:
wróci bez dziur

nie no, ale szyby to mogłeś zostawić gy

van - 19 Lis 2016, 16:23
Temat postu: [MK1] czyli różowa strzała by Profi
vegetagt napisał/a:
co to za wujowe, wygaśnięte obrazki :krzesłemgo:

no też miałem zapytać
uzupełniać bo zamknę temat jako nic nie wnoszący do slinotoku nunu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group