Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - [MK3] RS2000 By Kusiu

Kusiu - 8 Gru 2010, 22:07
Temat postu: [MK3] RS2000 By Kusiu
1. NICK: Kusiu
2. IMIĘ: Adrian
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: XR2i
5. ROCZNIK: MK3 90r
6. SILNIK: 1.6 >>> RS2000
7. OPIS AUTA:
Ford Fiesta XR2i z turbodogazowaniem , dzisiaj ją kupiłem , wiec nie moge o niej dużo powiedziec, napewno wiem ze ma fajnego kopniaka (przekonał się o tym Pan w Civicu :D )
Rocznik 1990 na gazie 3 lata temu przeszla kapitalny remont blachy środek czysciutki , zadana , ogólnie jestem zadowolony z zakupu :-)
8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Obniżone zawieszenie
b. mechaniczne: Stożek, przelot .
c. audio:
- Radio JVC (nie pamietam jaki model)
- glosniki w drzwiach firmy sony
-gosniki w połce(nie wiem jaka firma)
-w bagażniku subufer 1200 wat i jakis wzmacniaczek, ogolnie , to gra naprawdę fajnie :-)
9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
- Przeyciemnienie przednich lamp, bądz kupno takowych , nowe lampy na tył , jeszcze nie wiem jakie , napewno nic w stylu wieś :-)
b. mechaniczne: narazie brak


Poniżej ślę zdjecia :-)

Te zdjecia są zrobione przez poprzedniego wlasciciela 2 tygodnie temu :-) :









[img] http://images38.fotosik.p...2egen.jpg[/img]

















A to zdjecia zrobione przed chwilą , telefonem wiec nie ma zbyt dobrej jakosci :









i jak wam się podoba moja piękność ?:D

bidżej - 8 Gru 2010, 22:09

mnie się to nawet widzi, chociaż brakuje mi listewek w zderzakach w jakimś innym kolorze niż czerwień.

niech się dobrze sprawuje :ok:

Stunt_Man - 8 Gru 2010, 22:11

ładna :) 104km?
gdyby nie ten podtlenek lpg to bym nawet powiedział że zajebista :ok:

tajmus - 8 Gru 2010, 22:12

Skad ja ja znam :-P Az do Rybnika powedowala :-) No to niech jezdzi potwor :ok:
DemptD - 8 Gru 2010, 22:28

nie sądziłem, że to powiem :P ale za czerwona :P niektóre detale powinny być czarne mimo wszystko ;-))
madek - 8 Gru 2010, 22:33

Ładna fieścinka :yes: Generalnie uznaję tylko kolor czarny, ale akurat czerwone Xrki to wyjątek i podobają mi się bardzo :ok:

Jak dla mnie koniecznie zmień felgi na lato, te ATSy tutaj nie pasuja. Ja bym widział nawet oryginalne 14`tki od RS1800 :)

Kusiu - 8 Gru 2010, 22:35

madek napisał/a:
Ja bym widział nawet oryginalne 14`tki od RS1800


14 nie wejda bedą tarły , za nisko siedzi :-) , mi sie te ats-y podobają , chopciaz wolałbym OZ racing :D

madek - 8 Gru 2010, 22:43

Kusiu napisał/a:
14 nie wejda bedą tarły , za nisko siedzi

A z oponkami 185/50/14 ? Myślę ze spokojnie dadzą radę. Te felgi wyglądaja dla mnie zbyt oldschoolowo jak na Mk3 :)

Kusiu - 8 Gru 2010, 22:49

no nie wiem nie wiem , zobaczymy na wiosnę , ale i tak te mi sie podobają :D
Bezimienny - 8 Gru 2010, 22:58

Na ostatniej focie tylne koło jest mega wklęsłe :yyy: ale fiescina ogólnie super.
Witek1992 - 8 Gru 2010, 22:59

No śliczna :-) Oby jak najwięcej takich zadbanych :)
Kusiu - 8 Gru 2010, 22:59

tak sie wydaje , bo fiesta ma poszerzenia , i ma zalozoną za cienką stalówkę :D
Mikuś - 8 Gru 2010, 23:01

piękna maszynka a ten kolor :D
DUCHU77 - 8 Gru 2010, 23:02

e tam gadacie czerwona jest śliczna, wyglądem robi robotę, ale te fele też moim zdaniem niebardzo :fox: , a po za tym fajniutka sztuka <oki>
kenczorf - 8 Gru 2010, 23:21

i nie odwiedziles mnie ... ;-(
Stunt_Man - 8 Gru 2010, 23:25

fele fajne ale guma wysoka :P myśle że 195/40/15 by sie zmieściło bo ja mam na lato 195/45/15 a u Ciebie troche niżej więc profil 40 :ok:
Kusiu - 8 Gru 2010, 23:26

kenczorf napisał/a:
i nie odwiedziles mnie ... ;-(


no niestety nie bylo jak , kolega sie spieszyl do pracy , wiec od razu po zakupie jechalismy do Rybnika

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 23:34 ]
Stunt_Man napisał/a:
a u Ciebie troche niżej więc profil 40


taa tylko takie oponki tez sobie kosztują +cena felg :D

dziamdziam - 9 Gru 2010, 02:12

widać, że na śląsku nie brakuję prętkich mk3 :twisted: foka wygląda zajebiaszczo na tych atsach poza tym z tego co się doczytałem poprzedni owner to mechanik, który dbał o auto więc czy z lpg czy bez nie powinno mieć znaczenia :)
Reddi - 9 Gru 2010, 10:11

piękna sztuka :)
oby Ci służyla jak najdłużej
pozdro

CzaRmaX - 9 Gru 2010, 10:33

DemptD napisał/a:
nie sądziłem, że to powiem :P ale za czerwona :P niektóre detale powinny być czarne mimo wszystko ;-))

Lotka jest czarna :P , więc się nie czepiaj. Przybrudzi się to już nie będzie tak czerwienią po oczkach strzelać :)

Parzych - 9 Gru 2010, 10:59

Fele z Capri... Fajne... :ok:
barni114 - 9 Gru 2010, 17:49

Moim zdaneim wyglada super kolor pasuje do charakteru auta ,nie ma rdzy ,fele nie sa zle ale najlepsze moim zdaneim byly by biale OZ Racing :yes: . Wnetrze tez git ,ale na tych zimowkach strasznie marnie wyglada ,no i podtleneg LPG ,ale z drugiej strony sam sie przekonalem ile takie auto mzoe spalic :|
Kusiu - 9 Gru 2010, 18:26

tak wiem , mi tez sie nie zbyt podobają te zimowki , ale co zrobic trzeba czekac na wiosne :-)
Na wiosne mam 2 rozwiazania , albo maluje ats-ki w jakis fajny kolor , albo je sprzedaje , dokladam z 1000 złociszy i kupuje jakies "wypasione felgi" :rotfl:

Ad@mus - 9 Gru 2010, 18:56

Rybnik nie daleko :) witamy na forum i w slaskiej grupie desantowo-monopolowej
odemnie kilka slow, ATS-ki sa wypasione ale za male, 14" to minimum... po drugie zetec pod maske musi wejsc :)
po trzecie...zapraszam do orzesza :)

Kusiu - 9 Gru 2010, 22:00

poprzedni własciciel powiedzial , ze 14 sie nie zmieszcza i beda tarly bo siedzi za nisko . Ale corse tez mialem nisko , i 14 weszły :-)
madek - 9 Gru 2010, 22:02

Przeciez srednica koła jest zachowana przy odpowiednich oponach, kwestia tylko szerokości felgi i odpowiedniego ET.
Pele - 10 Gru 2010, 00:04

Kusiu napisał/a:
ja bym potrzebował te niebieskie listewki , da sie je jakos sciagnac i zalozyc na inny samochód?


Pomaluj swoje, spray z Castoramy za jakieś 18PLN, taśma papierowa około 3PLN i jakieś stare gazety ...

Kusiu - 10 Gru 2010, 00:09

wiesz co , boje się ze nie wyjdzie mi to najlepiej :-(
Witek1992 - 10 Gru 2010, 10:11

Przeciez nie ma w tym nic trudnego, wystarczy trochę chęci :)
Kusiu - 10 Gru 2010, 10:16

sie zobaczy , ale fdopiero na wiosne.
bidżej - 10 Gru 2010, 10:17

kaman, to nie prom kosmiczny Challenger, nawet jak nie wyjdzie - to poprawisz! :ok:
hubi_2006 - 10 Gru 2010, 10:47

Można je odkleić? Jeśli tak to już nie widzę żadnego problemu żeby je malować samemu :9: A co do tego
Kusiu napisał/a:
dokladam z 1000 złociszy i kupuje jakies "wypasione felgi"

To lepiej to w zawieszenie lub silnik wpakować :)

Kusiu - 10 Gru 2010, 11:15

zawieszenie jest dopiero co zrobione , a co niby z silnikiem mam robic ^^?

http://www.youtube.com/wa...e&v=OuMzo9dVqKA tak sobie gra muzyka w iks erce :P

luk-90 - 10 Gru 2010, 18:04

zawieszenie zrobione, bo poprzedni właściciel Tobie tak powiedział?? jeżeli nie masz 100% pewnosci to lepiej sprawdź, bo ludzie różne cyrki odstawiają
Kusiu - 10 Gru 2010, 19:53

skoro poprzedni wlasciciel jest mechanikiem i samochod mial 5 lat , robiąc go pod siebie , to chyba mozna wierzyc prawda?
bidżej - 10 Gru 2010, 20:37

może można, może nie można. jak nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedział. proste.
Stunt_Man - 10 Gru 2010, 20:45

Kusiu napisał/a:
skoro poprzedni wlasciciel jest mechanikiem i samochod mial 5 lat , robiąc go pod siebie , to chyba mozna wierzyc prawda?

mechanik czy "mechanik z wykształcenia po technikum"? :rotfl:

Kusiu - 10 Gru 2010, 22:07

Mechanik , w trakcie kupna samochodu , co chwile ktos podjezdzal z samochodem
Pele - 10 Gru 2010, 22:07

hubi_2006 napisał/a:
Można je odkleić? Jeśli tak to już nie widzę żadnego problemu żeby je malować samemu :9:


Odkleić się pewnie da ... siłą :hihihi: Ciężko by było to z wyschniętą farbą przykleić.


Ja polecam tak :V:







[ Dodano: Pią Gru 10, 2010 22:08 ]
Kusiu napisał/a:
http://www.youtube.com/wa...e&v=OuMzo9dVqKA tak sobie gra muzyka w iks erce :P


Moje kompowe głośniki nie dają rady :rotfl:

Bezimienny - 10 Gru 2010, 22:13

Pele napisał/a:
hubi_2006 napisał/a:
Można je odkleić? Jeśli tak to już nie widzę żadnego problemu żeby je malować samemu :9:


Odkleić się pewnie da ... siłą :hihihi: Ciężko by było to z wyschniętą farbą przykleić.


Ja polecam tak :V:

[url=http://images49.foto...49m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images38.foto...1em.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images38.foto...4em.jpg]Obrazek[/URL]



Bardzo prosty i skuteczny sposób, sam tak robiłem malując progi, nie wiem po co kombinować skoro tak jest bardzo dobrze :ok:

P.S Furka zacna, ale mi osobiście widziało by sie felgi na czarno z rantem na czerwono, oraz bębny na czerwono :ok:

Kusiu - 11 Gru 2010, 00:51

Dzisiaj mi siadł rozrusznik , trzeba palic na popych dopóki krwista nie odwiedzi mechanika :P
kenczorf - 11 Gru 2010, 02:17

ktos w gieldzie sprzedawal rozrusznikz cvh za 30 zeta :)
Kusiu - 11 Gru 2010, 21:14

moze mi ktos powiedziec o co kaman? Fiesta raz kreci i odpala normalnie , a raz nie kreci i trzeba pchac, a jak juz zapali o wlasnych silach , to gdy jest zimna , i ją wylacze, to rozrusznik dalej kreci :|

acha noi dzisiaj jej cos odyebało i przestala jezdzic na benzynie , moze ktos wie , co moze byc przyczyną?

Tommur - 11 Gru 2010, 23:27

Zaraz zajrzymy do szklanej kuli hehe.
A benzyna jest w ogóle w baku. Bo gazownicy to przeważnie zwracają tylko uwage na poziom gazu w butli,a benzynka to mało ważna (i skutkiem tego pompa paliwa sie często pali :( )

Bezimienny - 12 Gru 2010, 00:07

Bendzyna z wodą= zimą gaz, czyli jak jewa bena to zamarzła w wężach i baku(spotkałem sie kilka razy z taką sytuacją,ale nie u mnie) a co do rozrusznika to, czasem kręci i odpala a czasem nie kręci wogóle czy kręci i bendix nie łapie? może aku słaby jak po jeżdzie odrazu pali?? a potem nie??
Kusiu - 12 Gru 2010, 01:10

benzyna jest wczoraj zalalem za 50 zl wiec do dzisiaj nie wyjezdzilem prawda?

jest tak czasami kreci i odpala , ale jak zgasze silnik , to dalej kreci nawet jak wyciagne kluczyk , a czasami wcale przrkrece kluczyk , widac wszystkie wskazniki , alenic nie kreci , noi trzeba wtedy ją pchac :P

bidżej - 12 Gru 2010, 10:41

Kusiu napisał/a:
koro poprzedni wlasciciel jest mechanikiem i samochod mial 5 lat , robiąc go pod siebie , to chyba mozna wierzyc prawda?
jak widać na załączonym obrazku, szybko wyszło, że się mylisz :|
Bezimienny - 12 Gru 2010, 11:58

bidżej napisał/a:
Kusiu napisał/a:
koro poprzedni wlasciciel jest mechanikiem i samochod mial 5 lat , robiąc go pod siebie , to chyba mozna wierzyc prawda?
jak widać na załączonym obrazku, szybko wyszło, że się mylisz :|


Niekoniecznie, teraz są takie warunki że prawie wszystko może sie zdarzyć, dlatego sam zostawiłem sobie kupno nowego(używanego oczywiście) auta do wiosny, co by takich problemów nie mieć.

barni114 - 12 Gru 2010, 13:24

W mechanice ktos mial niedawno taki sam problem ,ze rozrusznik kreci caly czas ,mi w najwieksze mrozy w ogole nie krecil ,tak to juz jest z tymi fiestami ... :-P
Stunt_Man - 12 Gru 2010, 13:42

Bezimienny napisał/a:
bidżej napisał/a:
Kusiu napisał/a:
koro poprzedni wlasciciel jest mechanikiem i samochod mial 5 lat , robiąc go pod siebie , to chyba mozna wierzyc prawda?
jak widać na załączonym obrazku, szybko wyszło, że się mylisz :|


Niekoniecznie, teraz są takie warunki że prawie wszystko może sie zdarzyć, dlatego sam zostawiłem sobie kupno nowego(używanego oczywiście) auta do wiosny, co by takich problemów nie mieć.

bla bla bla ale jak auto by było zadbane to by sie nic nie działo nawet w zimie
widać że to "mechanik" był

CzaRmaX - 12 Gru 2010, 13:47

Bezimienny napisał/a:
Niekoniecznie, teraz są takie warunki że prawie wszystko może sie zdarzyć, dlatego sam zostawiłem sobie kupno nowego(używanego oczywiście) auta do wiosny, co by takich problemów nie mieć.


Tylko, że w styczniu, lutym można kupić najtaniej :)

bidżej - 12 Gru 2010, 16:02

Bezimienny, moja kosiarka pali od strzała bez względu czy jest +30 czy -30, sucho, mokro, krzywo, prosto czy jeszcze inaczej. Stunt_Man ma rację niestety :-P

Kusiu, jak już pisałem, na szczęście to nie prom kosmiczny - więc ogarniaj i ciesz się jazdą :)

Bezimienny - 12 Gru 2010, 16:50

No niby tak, moja w sumie też ładnie odpala i nie świruje zbytnio, a co do kupna auta to tak w lutym, marcu będe szukał audi a4, miałem teraz ale stwierdziłem że początek zimy to niezbyt dobry okres do kupna auta.
CzaRmaX - 12 Gru 2010, 17:27

Bezimienny lepiej zacznij teraz się rozglądać aby mieć potem rozeznanie. Styczeń i luty są okresem największego zastoju dla tego ceny mogą być niższe niż zwykle. Wszystko jedno czy kupisz w zimę czy lato jak ma się psuć to i tak się zepsuje, tylko fakt, że w lato bez warunków lokalowych lepiej się naprawia :) . Generalnie zrobisz jak chcesz ale taka tendencja jest każdego roku.
Ad@mus - 12 Gru 2010, 20:18

Kusiu 30 kilosów od Rybnika jest chlopak co zna sie i na gazie i na benzynie i jest mechanikiem takim po "zawodówce" żeby kaskader nie piszczal :hahaha: ogarnie ci fure jak ja mu zawieziesz, a jak bedzie to srutututu to na miejscu, popatrzy powacha i wyniucha

w druga strone w gliwicach duzo innych magikow jest i tez ci auto uruchomiom... sam tez bym zajrzal pod maske ale nie mam czasu jak narazie :) i tak jak ci juz pisalem, odpusc sobie CVH :2xf:

Stunt_Man - 12 Gru 2010, 20:21

Ad@mus napisał/a:
Kusiu 30 kilosów od Rybnika jest chlopak co zna sie i na gazie i na benzynie i jest mechanikiem takim po "zawodówce" żeby kaskader nie piszczal :hahaha:

no nie mów że nie wiesz o co mi przedtem chodziło z tym mechanikiem z wykształcenia po technikum :hihihi:

a dobre cvh nie jest złe :ok:

Ad@mus - 12 Gru 2010, 21:06

Stunt_Man, wim :)
Kusiu - 12 Gru 2010, 21:21

hmm dzisiaj fiesta mnie troche wkur*ila ,, zaskoczyla mnie , o odpalila sama bez p[chania , ale cos zaczelo znowu szuszczec , jak na filmiku , ktory poslalem wczesniej , dojechalem do domu gasze silnik , wyciagam kluczyk , a ona dalej kreci ;| wiec odlączylem akumulator , noi ucichla, we wtorek daje ją do mechanika , do wydania mam 1500 zl , wiec niech juz zrobi wszystko co trzeba zrobicc, moze ktos z was moze sie domysla co moze z nia byc ? Na benzynie dalej nie pali ;/
bidżej - 12 Gru 2010, 21:22

wciągasz kluczyk, a silnik dalej chodzi?
Kusiu - 12 Gru 2010, 21:28

nie tylko rozrusznik kręci
kenczorf - 12 Gru 2010, 22:01

A nie mowilem :) ja tez kupilem auto od mechanika i sie okazalo ze strona mechaniczna to dramat :P Zamiast jechac do jakiegos zakladu i bulic duza kabone....odstaw do kogos ze slaska...oni maja wszytko i wszytko zrobia :ok:
Stunt_Man - 12 Gru 2010, 22:14

kenczorf napisał/a:
Zamiast jechac do jakiegos zakladu i bulic duza kabone....odstaw do kogos ze slaska...oni maja wszytko i wszytko zrobia :ok:

potwierdzam :ok: (nie żebym sie reklamował czy coś :V: )

Kusiu - 12 Gru 2010, 22:33

Stunt_Man napisał/a:
otwierdzam (nie żebym sie reklamował czy coś )


haha wprawdzie nie mam do Ciebie zbyt daleko , ale nie wiem co z nia jest i niechcialbym aby mi stanela gdzies po drodze , wiec wybiore mechanika z Rybnika :D

kenczorf - 12 Gru 2010, 22:43

to poszukaj bo moze jest ktos blizej...Kruk, Marek, Daras nie wiem kto tam jeszcze jest... Qzyn jest tez w tych okolicach
DemptD - 12 Gru 2010, 22:50

Kusiu, tak jak pisze Grześ, do Marka, Kruka i Darasa masz najbliżej i chyba będzie najtaniej i najpewniej jak któryś z nich by pogrzebał przy tym aucie
Kusiu - 13 Gru 2010, 02:13

wiecie co?, chyba jestem zbyt krótko na forum, i nie wiem kto jest z kąd , wpisuje te nicki w wyszukiwarce i nic mi nie wyskakuje ;-(
bidżej - 13 Gru 2010, 06:35

http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/seeker.php - Kruku, Daras84, Marek...
kenczorf - 13 Gru 2010, 07:02

Wszyscy 3ej sa z gliwic. W linku podanym przez BJ wpisujesz marek, kruku, daras84. Klepiesz Pw albo przez gg.
Ad@mus - 13 Gru 2010, 07:49

za 1500zl pomalu masz juz swap na zeteca:D
bidżej - 13 Gru 2010, 07:57

Ad@mus, Ty jesteś niemożliwy, daj chłopakowi spokój gy
kenczorf - 13 Gru 2010, 09:31

Ad@mus napisał/a:
za 1500zl pomalu masz juz swap na zeteca:D
zeby sie pozniej chlopak nie zdziwil jak te poltora braknie w trakcie roboty :P
Reddi - 13 Gru 2010, 11:08

Daras i reszta ślązaków powinni wam płacić za robienie im reklamy :-P
Kusiu - 13 Gru 2010, 13:12

boje sie , ze ona nie dojedzie mi do gliwic i sie gdzies mi rozkraczy po drodze , wczoraj zaczęla wybijac korek wlewu oleju . Przylozylem reke obok wledwu i , bije dosc mocno z tamtad powietrze, ja sie tam nie znam ale moze Wy sie domyslacie o co kaman?

Ja juz nawet mysle ze tłoki sie piepsza czy costam :ups:

Peedro - 13 Gru 2010, 19:48

no to zdaje się że nie masz pierścieni ;] swapuj na ziutka i tyle ;p
Kusiu - 13 Gru 2010, 20:17

jezeli swap, to tylko w czerwcu, a jak narazie to ten jest wystarczający, (dobrze by bylo gdyby sie nie pJerdolił ):D
Stunt_Man - 13 Gru 2010, 20:18

Kusiu napisał/a:
boje sie , ze ona nie dojedzie mi do gliwic i sie gdzies mi rozkraczy po drodze , wczoraj zaczęla wybijac korek wlewu oleju . Przylozylem reke obok wledwu i , bije dosc mocno z tamtad powietrze, ja sie tam nie znam ale moze Wy sie domyslacie o co kaman?

Ja juz nawet mysle ze tłoki sie piepsza czy costam :ups:

a poprzedni właściciel mechanik przeca...
teraz widzisz jak to jest z tymi autami mechaników :tyłek:

Adam dobrze pisze. w 1500zł wyrobisz sie jeśli chodzi o swap na zeteca
do tego jeszcze stary silnik sprzedasz i kupisz ori filtr powietrza :ok:

Kusiu - 13 Gru 2010, 20:48

łaał taki tani jest swap? jak chcialem robic swapa w swojej Corsie A , to musialbym wydac minimum 4 kafle :P
Stunt_Man - 13 Gru 2010, 20:51

Kusiu napisał/a:
łaał taki tani jest swap? jak chcialem robic swapa w swojej Corsie A , to musialbym wydac minimum 4 kafle :P

bez komentarza :głowąwmur:

kenczorf - 13 Gru 2010, 20:51

te poltora to jak kupisz tani silnik i zrobisz budzetowke:) przekonalem sie o tym i lapie sie za glowe ile potrzebuje jeszcze zeby na cacy zrobic...
Kusiu - 13 Gru 2010, 21:01

no własnie... wiec wole sobie poczekac do czerwca na zwrot podatku , i wtedy sie pomysli , narazie zostaje 1,6 :P
Stunt_Man - 13 Gru 2010, 21:01

ale no... od jakiegoś kolegi z FKP kupisz zestaw na swapa w dobrej cenie i do tego pare groszy dorzucisz od siebie na rozrząd itp
w 1500zł sie zmieścisz

Ad@mus - 13 Gru 2010, 21:18

ku@#a biadolicie....qzyn ma zadżebisty zestawik na rs1800 130 kuca, podejrzewam ze byle parcha do mk1 by nie wrzucal wiec ... chce za niego chyba 900zl, co nieco poprawic w razie W mozna za 600zl... em aj rajt??

dlatego sie tak upieram przy zetecu, i dlatego tyle o nim zawsze pisze bo uwazam ta konstrukcje za mocna, mniej problemowa i napewno bardziej rozwojowa od CVH

Bezimienny - 13 Gru 2010, 21:23

A czy ten zestawik nie poszedł przypadkiem do kolegi kenczorf ??
Ad@mus - 13 Gru 2010, 21:25

nie wiem...wiem ze ktos mial brac ale nie wziol...trza Jakuba pytac
ale zestawow bylo ostatnio sporo, jak jest nikt nie chce jak nie ma to chca...wiadomo jak to w gieldzie :)

kenczorf - 13 Gru 2010, 21:28

Ad@mus, to juz od niedzieli jest w moim aucie :)
Ad@mus - 13 Gru 2010, 21:37

no to kruku mial 1.6 zetec, daras chyba tez....dobra baza na poczatek
iru przeca ma za 550zl zestaw...z tym ze wiadomo ze trza zawsze cos z silnikiem zrobic chyba ze silnik juz robiony byl

Bezimienny - 13 Gru 2010, 21:53

Ad@mus napisał/a:
.z tym ze wiadomo ze trza zawsze cos z silnikiem zrobic chyba ze silnik juz robiony byl


Tylko że z tym jest tak jak kupowaniem auta od mechanika, niby wszystko picuś glancuś, ale do czasu.

P.S Oby Xrka wreszcie działała ok i smigała długo :ok:

Kusiu - 13 Gru 2010, 22:00

Cytat:
P.S Oby Xrka wreszcie działała ok i smigała długo


jutro idzie do mechanika, , mam nadzieje ze to nic powaznego i , ze da sie szybko naprawic :-)

nooooii ze bedzie długo słuzyla :D

JOHNY - 13 Gru 2010, 22:26

Dlaczego radzicie mu zrobić swapa na Zeteca?
Dlaczego go straszycie, że nie ma już pierścieni? Na dworze jest pogoda jaka jest - chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi skoro wypowiadają się tutaj spece. Radzę zaobserwować co się będzie działo przy KAŻDYM silniku podczas pracy w którym po odkręceniu korka wlewu oleju widać wałek rozrządu.
Odnośnie problemów z rozrusznikiem warto byłoby przyjrzeć się wszystkim stykom, masie, no i najlepiej wywalić rozrusznik odkręcić automat i popatrzeć jak się ma jak wyglądają tulejki, szczotki ... Ewentualnie może kostka przy stacyjce szwankuje, a na koniec złota rada jak auto ma gaz i nie chcesz mieć z nim problemów to albo go wywal, albo kasę która Ci została przeznacz na odszczurzenie, czyli porządne świece, przewody, porządny płyn chłodniczy ;)

Kusiu - 13 Gru 2010, 22:41

gazu napewno nie wyrzucę , bo bardzo duzo jezdze, i cena gazu jakos mnie bardziej satysfakcjonuje niz cena benzyny , wiec pozostaje mi tylko jak to nazwałes "odszczurzenie"
Tommur - 14 Gru 2010, 00:13

a tommiRs sprzedawał rozrusznik za 30zł. Jesli ci rozrusznik sie nie wyłącza (nie odbija) to nie jeździj bo się może zajarać jak go silnik pcha.
Kusiu - 14 Gru 2010, 00:52

tak wlasnie myslalem , wiec do mechanika bedzie Holowana :-)

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 12:10 ]
ma isc dzisiaj do mechanika , ale w niedziele odłaczylem akumulator, noiii ....nie otwoerze jej kluczykiem , otwiera ja tylko centralny -,-, tak wiec musze sie wpakowac do auta przez bagazniik, ktorego zamek zamarzł , ta fiesta mnie nienawidzi :-(

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 13:20 ]
no wiec Fiesta juz stoi u szpeca , ale wezmie sie za nia dopiero w przyszłym tygodniu.

Ad@mus - 14 Gru 2010, 21:29

JOHNY, szpecem tu nikt nie jest, ale kazdy chce byc dobrym wujkiem, ja osobiscie jeszcze nigdy nie widzialem zeby podmuch krzywki walka rozrzadu wycisnol korek :)
chyba ze walek z titanica w 126p :cojest:

kenczorf - 14 Gru 2010, 21:38

pamietaj ze jak bedzie dramat to masz prawo oddac fieste do 2 tygodni albo miesiaca z racji wad ukrytych...bo jesli auto poszlo po normalnej a nie okazyjnej cenie i po kilku dniach okazuje sie ze silnik zlom to coz... Ja np nie oddalem auta ale wydarlem od goscia chyba 1000 zwrotu kasy :)
JOHNY - 14 Gru 2010, 22:19

Ad@mus napisał/a:
ja osobiscie jeszcze nigdy nie widzialem zeby podmuch krzywki walka rozrzadu wycisnol korek
No popatrz, a ja nie widziałem, żeby walnięte pierścienie to zrobiły :hahaha: O odmie słyszał kiedy? :yes:
Kusiu - 15 Gru 2010, 14:44

Gdy fiesta przyjedzie od mechanika , to dostanie nowe ślepia na tył :P



udało mi sie je wytargac , ze swojej starej fiesty zanimo poszła na żyletki :-P

bidżej - 15 Gru 2010, 14:53

widzę że folia? też tak zaczynałem modzenie gy
Kusiu - 15 Gru 2010, 15:16

ja z nimi nic nie robilem , takie juz je kupilem, a jezeli bym znalazł takie orginalne , to chetnie bym kupił :-)
Ad@mus - 15 Gru 2010, 19:34

dżony słyszałem wiecej niż usłyszeć mogłem, bezsensowna gadka
Kusiu - 15 Gru 2010, 20:24

Panyy wpadłem sobie na taki pomysł , zeby odnowic troszke swoje ats-y , bo są troche poprzecierane, i chcialbym je przemalowac na jakis oczojebny kolor, ale taki tez zeby pasował do czerwonej fiesty , moze jakies sugestie?
Stunt_Man - 15 Gru 2010, 20:32

JOHNY napisał/a:
Ad@mus napisał/a:
ja osobiscie jeszcze nigdy nie widzialem zeby podmuch krzywki walka rozrzadu wycisnol korek
No popatrz, a ja nie widziałem, żeby walnięte pierścienie to zrobiły :hahaha: O odmie słyszał kiedy? :yes:

a wyobraź sobie że przez umierające pierścienie mogą być takie przedmuchy że wywali ten pieprzony korek który w cvh lubi sie wyrabiać i chodzić luźno

bidżej - 15 Gru 2010, 20:39

yyy polerka?
Kusiu - 15 Gru 2010, 20:47

nie zadna polerka:P chce zeby były oczojebne :P
bidżej - 15 Gru 2010, 20:53

skoro wolisz to od lustrzanego połysku...
kenczorf - 15 Gru 2010, 20:58

seledyn :rotfl: a na powaznie to poczekaj co wyjdzie z z silnikiem bo sie okaze, ze kasa pojdzie na co innego o ile bedzie na co :)
Kusiu - 15 Gru 2010, 21:03

bidżej napisał/a:
skoro wolisz to od lustrzanego połysku...


szczerze to nie chce mi sie ich polerować :ups:
kenczorf napisał/a:
seledyn a na powaznie to poczekaj co wyjdzie z z silnikiem bo sie okaze, ze kasa pojdzie na co innego o ile bedzie na co


myslalem o lakierowaniu po odbiorze od mechanika :P

Kusiu - 17 Gru 2010, 15:58

Witam , jako że znalazłem w sobie trochę mobilizacji , wiec postanowiłem wypolerowac swoje ats-y, tylko ze jest jeden problem :D ...kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać , a chciałbym zaczac jutro , bo i tak narazie na dupie siedzę , wiedz prosiłbym was , abyscie napisali mi wszystko co jest zwiazane z polerką felg, czyli co mam kupic , jak to robic , i wogole , z góry dziekuje :-)
kenczorf - 22 Gru 2010, 14:27

mechanik sie odezwal? Doszedl co i jak sie dzieje?
Kusiu - 28 Gru 2010, 16:14

wczoraj u niego byłem ,i powiedzial mi , ze zepsula sie pompa paliwa, nie mogl znalesc z XR2i wiec postanowil kupic z innego Forda ^^, powiedzial tez ze jest jakies zwarcie i ze prad ze stacyjki caly czas plynie do rozrusznika i z tad problem , a te szuszczenie w silniku to rozrusznik , ktory jest popychany przez silnik , mialem ją dzisiaj odbierac ale nie dzwonil wiec jeszcze nie jest zrobiona :-( jutro znowu sie do niego przejde , jezeli dalej nie zadzwoni , wkoncu leci juz 3 tydzien ;||
TomeX500 - 28 Gru 2010, 22:14

Chłopie... zostaw te ats'y w spokoju, albo opchnij je na allegro bo widzę, że masz jakieś dziwne plany co do oldschoolowej feli w całkiem fajnym stanie. No chyba, że są tragicznie poobdzierane.
dziamdziam - 28 Gru 2010, 23:25

Kusiu napisał/a:
wczoraj u niego byłem ,i powiedzial mi , ze zepsula sie pompa paliwa, nie mogl znalesc z XR2i wiec postanowil kupic z innego Forda ^^

Ciekaw jestem co jutro powie. Co to za mechanik, który po 3 tygodniach zwalił winę na pompę i ma kłopot ze znalezieniem części. Pompę paliwa sam znalazłbyś u forumowych żyleciarzy tak samo zresztą jak rozrusznik jak już wcześniej paru innych wspomniało i zaoszczędziłbyś na tym ale kto bogatemu zabroni. Zrób upa co z fiesta bo ciekawy jestem następnego odcinka. Pozdro

Kusiu - 29 Gru 2010, 00:07

TomeX500 napisał/a:
Chłopie... zostaw te ats'y w spokoju, albo opchnij je na allegro bo widzę, że masz jakieś dziwne plany co do oldschoolowej feli w całkiem fajnym stanie. No chyba, że są tragicznie poobdzierane.


jak bede mial czas , to jutro zrbe foty , nie tyle poodzierane , co w niektórych miejscach brakuje po troszku lakieru , a to mnie kole w oczy , a co w tym złego , ze chce odrestaurować felgi ?, ty bys jezdzil na poodzieranych? mi sie to osobiscie nie podoba i tyle
pozdro.

TomeX500 - 29 Gru 2010, 12:22

Jeśli chcesz je odrestaurować, to wypiaskuj i pomaluj na ten sam kolor. Do czerwonego auta żaden oczojebny kolor i tak nie będzie pasować - tylko biały, czarny, srebrny. Raczej ciemne.
yarbin - 29 Gru 2010, 13:16

TomeX500, jaki to jest ciemno-biały kolor?
ATS-y w polerce wyglądają zadżebiście, więc jeśli Kusiowi wystarczy zapału to efekt będzie dobry.

Marcinowaty - 29 Gru 2010, 14:53

białe felgi z czerwonymi rantami, do tego czerwone zaciski bębny
Kusiu - 29 Gru 2010, 16:08

"nadal nie potrafię zlokalizowac zwarcia" słowa pana mechanika :kaput: :kaput:

juz mnie denerwuje , jak nie pottrafi znalesc zwarcia , to niech wymieni cale okablowanie do chuyaaa :sad:

juz wątpie , zebym dostal krwista w tym roku :-P

Ad@mus - 29 Gru 2010, 20:51

zadzwon do darasa albo marka i sie z nimi umow,
kenczorf - 29 Gru 2010, 21:09

Kusiu, mechanik to robi w wolnej chwili bo to jest cos czego nie lubia. Czyli srutututu ktorej trzeba dlugo szukac a kasy za to niema. Wiec podjrzewam, ze szuka tam cos w wolne chwili po 30 minut dziennie....
Kusiu - 29 Gru 2010, 21:13

nie , moja fiesta juz stoi od 3 dni w serwisie(garazu) , i wiem ze przy niej robi , pytam sie go kiedy bede mial auto , a on odpowiedzial, ze jak najpraedzej chce sie juz jej pozbyc, ma juz jej dość ^^
TomeX500 - 29 Gru 2010, 22:46

yarbin napisał/a:
TomeX500, jaki to jest ciemno-biały kolor?
ATS-y w polerce wyglądają zadżebiście, więc jeśli Kusiowi wystarczy zapału to efekt będzie dobry.


To taki, który zmusza do myślenia.

W polerce będą git, a że to małe felgi to mega dużo roboty nie będzie.

Kusiu - 30 Gru 2010, 15:43

No wiec dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu otrzymalem telefon od Pana mechanika. na kartce którą otrzymalem jest napisane

1. Wymiana pompy paliwa
2naprawa instalacji elektrycznejukladu zasilania paliwem i gazem
3Naprawa instalacji elektrycznej rozrusznika.

Fiesta na benzynie smiga , duuuzo lepiej niz wczesniej , a na gazie tak jak przed oddaniem jej .

Tak wiec Fiesta jest zrobiona, idę teraz wymienic tylne lampy , pozniej wrzuce fotki :P

[ Dodano: Czw Gru 30, 2010 16:24 ]






mi osobiście te lampy podobają sie bardziej niz oryginalne dymione forda :-)

Reddi - 30 Gru 2010, 20:39

Kusiu napisał/a:
mi osobiście te lampy podobają sie bardziej niz oryginalne dymione forda

ale panom niebieskim niekoniecznie muszą ;)

Kusiu - 30 Gru 2010, 20:46

Cytat:
ale panom niebieskim niekoniecznie muszą ;)


przy wrzucaniu kierunkowskazów, kierunki świecą na pomarańczowo , wiec nie mają sie do czego przyczepic :2xf:

Reddi - 30 Gru 2010, 20:52

a pozbyłeś się ori dymionych czy nie?
po nowym roku jak moja dostanie zimowe buty to można spota śląskiego zrobić ;)

Kusiu - 30 Gru 2010, 21:01

nie mialem wogole oryginalnych dymioych, co do spota , to jestem ZA a nawet przeciw :D
DemptD - 30 Gru 2010, 21:11

te, od takich rzeczy to jest śląskie forum.. i trochę tradycji śląskiego squadu też by wypadało poznać... nunu
Reddi - 30 Gru 2010, 21:14

tradycja rzecz święta- szczególnie na śląsku :ok:
Kusiu - 30 Gru 2010, 21:19

spoko dogadamy sie na ślaskim forum <8>

[ Dodano: Pią Gru 31, 2010 15:25 ]
http://www.youtube.com/watch?v=TBhjjrsSp7o tak rozmawia moja Pani :D

[ Dodano: Pon Sty 03, 2011 15:59 ]
dzisiaj "umylem fiestę", lecz niestety karcher nie dał rady, fiestę trzeba umyc recznie
Kupiłem nowe głosniki na przód JVC , oraz "nawiewy" bo we fiescie były połamane, oraz kolega mi "stuningował" zegarek













[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 00:17 ]
aktualnie jestem w trakcie reanimacji felg , ranty będą wypolerowane , a środek biały :P

przemo_rsr - 24 Sty 2011, 19:01

ta czerwona się nieźle prezentuje, :-)
MARCINEK__0 - 24 Sty 2011, 19:51

Ladna fiesta bo czerwona, a wiadomo ze czerwone jest szybsze :-P Mam pytanie co to za tłumik końcowy? Rozumiem ze uklad wydechowy posiada jeszcze orginalnie zamontowane tlumiki oprocz tego koncowego ktory jest przelotowy?
Kusiu - 24 Sty 2011, 21:58

a wiec tak. cały tlumik jest konstrukcji poprzedniego własciciela , i nie ma w nim nic oryginalnego :-) milo,ze sie wam przypomnialo o mojej Fofi :-)

[ Dodano: Pon Sty 24, 2011 22:00 ]
acha , noi oczywiscie przez ten czas nie bylo tak , ze lecialem w Ciul* fiesta ma wymieniony rozrzad olej ,filtry pompa wody , cala dmuchawa,oraz przekazniki dmuchawy :-)

Witek1992 - 24 Sty 2011, 22:02

Ona jest za***ista ! :hihihi:
Kusiu - 24 Sty 2011, 22:29

, no coż mam odpowiedziec , jest jest :D ostatniio na gazie grzalem nią 180 km/h, i moze ze 185 bym pojechal , co jak na gaz jest jak dla mnie zaskakującym wynikiem :D
TomeX500 - 26 Sty 2011, 22:22

Ja tylko czekam na foty odrestaurowanych felg :)
Kusiu - 27 Sty 2011, 13:16

TomeX500 napisał/a:
Ja tylko czekam na foty odrestaurowanych felg

nie czekaj zjebalem sprawe :-)

- w podlkadzie



tak wyglądają :-)



przez chwilę 1 fela tak wyglądała

[ Dodano: Czw Sty 27, 2011 13:42 ]
dodam , ze felgi wczesniej wyglądały mniej wiecej tak jak na zdjęciu powyzej

TomeX500 - 27 Sty 2011, 16:08

Myślałem, że są w o wieeeele lepszym stanie, więc git że je zreanimowałeś. Rant w polerke czy całe białe? Ja bym chyba zostawił białe :)
luk-90 - 27 Sty 2011, 17:00

oj tam, że od razu zjebałeś, pierwszy raz nie zawsze wychodzi dobrze, następne na pewno wyjdą lepiej, ja także zostawiłbym białe
Kusiu - 27 Sty 2011, 17:21

tak są cale białe, dzieki za słowa otuchy :P

[ Dodano: Sob Sty 29, 2011 13:59 ]
kilka nowych fot :P








przemo_rsr - 3 Lut 2011, 20:48

Kusiu, ładnie się prezentuje Twoja Fieścina, ale ostatniej focie mówię stanowczo nie! :-P
zepsułeś to foto, będąc na nim, :-P
po co Ty tam wlazłeś? :-P :-P
pozdro,
fajna sesja

Ad@mus - 3 Lut 2011, 21:03

musial na NK fotke klepnac :D dlatego urodzilo sie to cos z ostatniego zdjecia

fele w bialym nie wygladaja juz cool-brakuje bialego markera na napisach z opony
srebrne albo w polerce to tak, ten bialy raczej biemdabelju mi przypomina z koncowki tuningowych trendow lat 90

jak juz to taki klimat mi gada: http://www.cdriver.webd.p...opic.php?p=9180
biala jest wieś rejsingowa a ta z linka rasowa

sorki za ostra krytyke :2xf:

madek - 3 Lut 2011, 21:06

Ładna jest :) Załatw koniecznie lampy z dymionym kierunkiem bo z tymi widać że jest druciarnia :)
Kusiu - 4 Lut 2011, 17:05

przemo_rsr i juz nie ma mojej mordy :ok:
adamus nie boję sie krytyki , krytykuj ile wlezie :P
madek, sory batory , ale te lapmy bardziej mi sie podobają niz dymione fordowskie :)

przemo_rsr - 4 Lut 2011, 18:00

Kusiu, żartowałem :-P
dodaj to foto, przynajmniej będziemy wiedzieli jak wygladasz :-P

Kusiu - 4 Lut 2011, 18:12

na tym zdjeciu twarzy i tak porzadnie nie widac :)

[ Dodano: Pon Lut 07, 2011 21:50 ]
dzisiaj zalozylem alusy :P
















przemo_rsr - 8 Lut 2011, 20:12

ładnie Panie ładnie :-P
Krzysiek - 8 Lut 2011, 20:20

Zdecydowanie za małe. Ale jak właścicielowi się podoba to ja nie mam nic do gadania :V:
Witek1992 - 8 Lut 2011, 22:17

Intense napisał/a:
Zdecydowanie za małe


Właśnie zajebiaszczo to wygląda ;D małe auto - małe fele :hihihi: :ok:

TomeX500 - 8 Lut 2011, 22:58

Mistrz. Może większa gleba i jakieś oponki z mniejszym profilem?
Kusiu - 8 Lut 2011, 23:08

TomeX500 napisał/a:
Może większa gleba i jakieś oponki z mniejszym profilem?


moze, jak w polsce bedą lepsze drogi, bo teraz mam problem jezdzic :P , co do opon to hmm , jezeli dam nizszy profil, to te kola bedą wyglądaly takie malutkie , ze oszpeci caly wygląd auta, mysle ze przy tej feldze ten rozmiar jest najlepszym rozwiązaniem, felgi tylko tak wyglądają z daleka, jak juz pisalem zyebalem sprawe , nie są gladkie tylko szorstkie ,bo i lubię chleb ze smalcem spray tak psikal a nie inaczej , ale jak takze pisalem pojdą do profesionalnego zakladu lakierniczego , tylko mamona musi wpasc :D

TomeX500 - 8 Lut 2011, 23:20

A jaki rozmiar oponek masz teraz? Dlatego mówię - gleba + niższy profil, albo zostaw jak jest, bo będzie tak jak piszesz, większa szczelina i kupa. I weź sobie pomaluj "grill" na czarno, bo trochę gejowsko wygląda czerwony :D
Kusiu - 8 Lut 2011, 23:31

Przód 175/65
Tył 185/60

nic nie ruszam grila, jedynie musze go przykleic , bo mechanik byl nie uwazny i mui go urwal :|

Ad@mus - 9 Lut 2011, 11:45

ale jak fele oddasz do prfi zakladu to nie maluj ich na bialo...fuj :rotfl:
ogolem auto mi sie podoba, ale biala fela to juz kiepski pomysl

madek - 9 Lut 2011, 11:52

Ten wzór (i rozmiar) felgi nie nadaje sie do białego koloru. Jestem na nie :fox:
Ad@mus - 9 Lut 2011, 12:01

sam mial bym dylemat jak wymalowac taka fele, ale biorac pod uwage ze jest to mala rolka to zdecydowal bym sie na jakis ciemny kolor korony i polerowany rant,
powiekszylo by to optycznie kolo, tym bardziej ze rant w tej feldze zacheca do harców :devil:

Kusiu - 9 Lut 2011, 15:27

Ad@mus, jezeli dam do zakladu , to bedzie polerowana , fela z daleka nawet jakos wygląda , ale z bliska :hahaha: zyebana sprawa, bo spray jakis chropowaty leciał :P i nie jest gladka tylko chropowata , no i po 2 dniach braklo mobilizacji , do dokladnego zdarcia feli :P , ale i tak wygląda duzo lepiej niz przed zabiegiem :2xf:
Bezimienny - 9 Lut 2011, 16:24

Poszperałem chwile po necie i wynalazłem takie coś, myśle że idealnie komponował by sie taki kolor felg z tym autem :ok:

Kusiu - 9 Lut 2011, 16:35

Bezimienny, i juz wiem jak będą wyglądaly moje felgi w wakacje :D
Bezimienny - 9 Lut 2011, 17:33

No to czekamy do wakacji :)
Ad@mus - 9 Lut 2011, 18:58

Bezimienny, poprzednia strona ostatni post, zwroc uwage na link w tym poscie :D
Bezimienny - 9 Lut 2011, 19:05

Ad@mus napisał/a:
Bezimienny, poprzednia strona ostatni post, zwroc uwage na link w tym poscie :D


hehe o kurde nie zauważyłem, ale trzeba przyznać że tak wyglądające felgi byłby ok do tego auta :ok:

Witek1992 - 9 Lut 2011, 19:26

Mi jakoś bardziej widzą się te białe :)
luk-90 - 9 Lut 2011, 19:31

teraz to zarzuciliscie rozkmine, czy sobie takich felg nie szukać w przyszłości. Te czarne wyglądają przezajebiaszczo szczególnie z tym napisem ats
Kusiu - 9 Lut 2011, 19:50

luk-90, jak dostane duzo zwrotu , to mam zamiar kupic mangelsy , wiec te beda na sell :P
przemo_rsr - 9 Lut 2011, 19:56

mi na tych białych to ładnie wygląda, oko przyciąga :)
luk-90 - 10 Lut 2011, 19:17

a możesz powiedzieć czy masz jakieś dystanse na koła, czy nigdzie nie obciera te 7 cali?

Mam prośbę zrób dwa zdjęcia( jedno przedniego koła, drugie drugiego). Na wyprostowanych kołach z odległości ok 1,5m, chcę zobaczyć jak się prezentują

Kusiu - 10 Lut 2011, 22:53

na moimzawiasie na dziurach czasami iobciera ale na prostej drodze jest git zdjecia zrobie jutro :P

[ Dodano: Czw Lut 10, 2011 22:54 ]
acha i nie mam zadnych dystansów

luk-90 - 10 Lut 2011, 23:05

prosiłbym bardziej sprecyzować sie, obciera tył na dziurach czy przód, przód przy skręcie obciera??
Kusiu - 10 Lut 2011, 23:27

przod na dziurach , przy skretach jest wszystko ok nic nie drze nic sie nie dzieje , tylko przy wiekszych dziurach
luk-90 - 10 Lut 2011, 23:41

a ile mas gleby??
kenczorf - 11 Lut 2011, 08:37

prawdopodobnie masz amory z przodu do wymiany jak ci obciera przy mocnym dobiciu, bo nie powinien tak dobijac
Kusiu - 11 Lut 2011, 09:29

luk-90 napisał/a:
a ile mas gleby??


nie mam pojecia :P taka juz kupilem , ale jest nizej od mojej poprtzedniej fiesty o ok 6 cm
kenczorf napisał/a:
prawdopodobnie masz amory z przodu do wymiany jak ci obciera przy mocnym dobiciu
nic nie jest do wymiany :) na zimówkach nic nie tarło , te kola są poprostu szerokie i troche wystają poza nadkole i z tad te obcieranie :ok:

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2011 21:30 ]





takie tam z zaskoczenia P:

Kusiu - 30 Cze 2011, 18:15

dzisiaj wpadły nowe alusy :P
[/list]

tylko przydałoby sie posadzić ją troszke nizej :yes:

dziamdziam - 30 Cze 2011, 18:19

Fela ładna ale ja się pytam kaj sa atski? :-)
Kusiu - 30 Cze 2011, 18:24

aaa ats-ki są teraz gliwicach :P
luk-90 - 30 Cze 2011, 18:52

widzę, że zrobiliście z darasem deala na felgi
Kusiu - 30 Cze 2011, 19:26

a no tak wyszło ;p
Tommi - 30 Cze 2011, 23:00

Kusiu napisał/a:
dzisiaj wpadły nowe alusy :P


brzydale :-P

kamilocha1 - 1 Lip 2011, 16:47

fiesta szatan ;d
Witek1992 - 2 Lip 2011, 15:34

Cytat:
brzydale :-P


Zgadzam się :-P :-P

Kusiu - 2 Lip 2011, 16:23

Witek1992 napisał/a:
Cytat:
brzydale



Zgadzam się


pff :2xf:

Kusiu - 30 Lip 2011, 18:44

Ach jak ja kocham polskie drogi :





Fela da sie zrobic, czy do wyrzucenia?

Stunt_Man - 30 Lip 2011, 18:47

da sie zrobić ładną ozdobe w garażu
Bezimienny - 30 Lip 2011, 19:01

Długo felgi nie pojeździły.

P.S to steffany? jeśli tak to jednej sztuki nie znajdziesz, dwie to może może, alt to sie opłacać nie będzie. Teraz sprzedać pojedynczo reszte zarobisz na inny komplet.

Kusiu - 30 Lip 2011, 19:04

to są brocki, wjechalem w kałuze z niespodzianką, a jechalem niecale 30 km/h ;|
Peedro - 30 Lip 2011, 20:13

ja tam bym zapytał w jakimś zakładzie co się zajmują naprawą felg. Być może dało by się to jeszcze pospawać i poprostować.
TomeX500 - 30 Lip 2011, 21:08

Spokojnie Ci to zrobią.
Maher - 30 Lip 2011, 21:17

Oddaj do dobrego kowala to Ci ładnie zrobi to a jak nie to idealne na barowy stołek albo do polerki i na ścianę w garażu do zawieszenia :-)
Kusiu - 31 Lip 2011, 13:01

orientuje sie moze ktos ile moze kosztować taka przyjemność?
Peedro - 31 Lip 2011, 13:03

takie coś jest wyceniane indywidualnie, zależnie od zakresu prac.
TomeX500 - 31 Lip 2011, 13:04

Ja za prostowanie ze spawaniem ze 2 lata temu dałem 80 zł, ale nie była aż tak rozwalona. Teraz samo prostowanie jednej fordowskiej wyszło mnie 60 zł. Takie coś to bym liczył ze 150 zł jak nie więcej.
Fordon - 31 Lip 2011, 17:29

za 150 to sie chlopakom spawarki nie bedzie chcialo rozwijac tym bardziej ze to szeroka felga i rzadko kto podejmuje sie robienia tego... chcesz to mozesz mi sprzedac caly kpl tych felg a ja sobie je zrobie :)
blood_brother - 1 Sie 2011, 00:40

Jakiś czas temu byłem w stolicy zapytać się ile, by wzięli za naprawę felgi (rozcięty rant) to gość powiedział, że bez założenia koła na swoją maszynkę nie powie ile dokładnie, ale naprawy są w przedziale 60-130zł.
dziamdziam - 4 Sie 2011, 21:20

http://moto.allegro.pl/al...1730636925.html
bidżej - 4 Sie 2011, 21:22

"CHROM KOZAKI ZOBACZ" :rotfl:
Daras84 - 4 Sie 2011, 22:01

niezle zszedl z ceny, jak kupowalem moje to byly wystawione za 1200 ...
Kusiu - 15 Wrz 2011, 13:44

Rybnik-Dziwnów, Dziwnów-Rybnik-w sumie ponad 1800 km...dojechała bez problemu
Rybnik-Alsdorf, Alsdorf-Rybnik-w sumie ponad 2200 km...dojechala bez problemu
Różne trasy po ponad 200 km dziennie jezdzila bez problemów, a nie dojechała dzisiaj z Rybnika do Raciborza-32 km :| siadła pompa paliwa, i cos sie stało z instalacja gazową, bo zamarzła mi jakas czesc nie wiem jak sie nazywa, i pozamarzały przewody, audo nie odpali:|, narazie fiesta musi stac, bo bede se jezdzil autem rodziców , szkoda mi jej jest jak nie wiem ^^

kenczorf - 15 Wrz 2011, 13:53

parownik przymarzl...ale to dziwne..albo bylo zimno i odplales na gazie, albo niemasz obiegu wody w parowniku i sie nie nagrzal
a pompa paliwa pewnie od tego, ze pustki w baku masz...nie miala smarowania i chlodzenia wiec sie zatarla

Daras84 - 15 Wrz 2011, 14:15

nie masz plynu w ukl dlatego zamarzlo
bidżej - 15 Wrz 2011, 14:16

czyli jeździło, jeździło, póki się nie spitoliło? czasem wypadałoby zajrzeć pod maskę :fox:
Kusiu - 15 Wrz 2011, 14:28

kenczorf napisał/a:
ze pustki w baku masz
wczoraj było lane 10 litrów wiec nie ma mowy o pustkach w baku :-)

Daras84 napisał/a:
nie masz plynu w ukl dlatego zamarzlo
w jakim ukladzie, jezeli chodzi o plynchlodniczy wlewalem pare dni temu :-)

bidżej napisał/a:
czyli jeździło, jeździło, póki się nie spitoliło? czasem wypadałoby zajrzeć pod maskę
oj zdziwisz sie dbam o nia bardzioej niz o Siebie,
TomeX500 - 15 Wrz 2011, 14:50

A w końcu co zrobiłeś z felgą, bo chyba nie napisałeś?
Kusiu - 15 Wrz 2011, 14:59

za robocizne chcą minimum 300 zl , wiec narazie sobie podziekowalem,
luk-90 - 15 Wrz 2011, 15:07

U mnie za pospawanie i pomalowanie wzieli 200zł, lakier nie jest jakoś super, ale praktycznie nie widać miejsca spawania
Kusiu - 15 Wrz 2011, 15:13

ja jeszcze do spawania musze wliczyc prostowanie
Daras84 - 15 Wrz 2011, 17:18

to widocznie nie dbasz tak ja kpowinienes, bo nie ma innej mozliwosci zamrazniecia parownika niz brak wody w ukl. ;) badz zapchana nagrzewnica, brak pompy wody ;)
Kusiu - 15 Wrz 2011, 18:37

2lub 3 dni temu lałem płyn chłodniczy, jakbym nie mial plynu to auto by sie grzało, a sie nie grzało wcale:-)
TomeX500 - 5 Gru 2011, 10:51

Dzieje się tu coś? :P
Kusiu - 5 Gru 2011, 11:11

Taaa co chwile cos sie pierd**i tumik sie rozsypal , nie ma ladowania, i cos sie stao z kablami do akumulatora,bo nie dostaje pradu, teraz fofi sobie stoi pod blokiem, bo ja jezdze samochodem taty, od stycznia bede to ogarnial, bo teraz harmonogram pracy mi na to nie pozwala, acha jeszcze jedno, traci mi sie co chwile pyn chlodniczy, co moze byc przyczyną, nie zauwazylem zadnego wycieku, czy moze to byc wina uszczelki pod glowicą?
madek - 5 Gru 2011, 11:30

Kusiu napisał/a:
acha jeszcze jedno, traci mi sie co chwile pyn chlodniczy, co moze byc przyczyną, nie zauwazylem zadnego wycieku, czy moze to byc wina uszczelki pod glowicą?

wtedy przybywało by oleju i robił by sie "majonez" w silniku, ew. w płynie były by tłuste i ciemne ślady oleju. płyn ma to do siebie że jak jest gorący to szybko wyparowuje po tym jak wycieknie, więc zaraz po dłużej jeździe trzeba zaglądnąć pod auto i obejrzeć czy coś nie jest mokre (może cieknąć z pompy, chłodnicy, czy jakies połączenie węży). najpierw obejrzyj miske oleju dookoła czy gdzies nie spływa płyn.

kuba87 - 5 Gru 2011, 18:29

madek napisał/a:
Kusiu napisał/a:
acha jeszcze jedno, traci mi sie co chwile pyn chlodniczy, co moze byc przyczyną, nie zauwazylem zadnego wycieku, czy moze to byc wina uszczelki pod glowicą?

wtedy przybywało by oleju i robił by sie "majonez" w silniku, ew. w płynie były by tłuste i ciemne ślady oleju. płyn ma to do siebie że jak jest gorący to szybko wyparowuje po tym jak wycieknie, więc zaraz po dłużej jeździe trzeba zaglądnąć pod auto i obejrzeć czy coś nie jest mokre (może cieknąć z pompy, chłodnicy, czy jakies połączenie węży). najpierw obejrzyj miske oleju dookoła czy gdzies nie spływa płyn.


objaw jest jeszcze taki że mocno dymi na biało po odpaleniu bardzo szybko i mocno grzeje i nie działa ogrzewanie wentylator chłodnicy

Kusiu - 5 Gru 2011, 23:30

nic nie dymi, nie grzeje sie i dziala ogrzewanie, wiec juz sam nie wiem
kuba87 - 5 Gru 2011, 23:48

no to masz wycieki ;-P
stafcio - 5 Gru 2011, 23:51

madek napisał/a:

wtedy przybywało by oleju i robił by sie "majonez" w silniku, ew. w płynie były by tłuste i ciemne ślady oleju. płyn ma to do siebie że jak jest gorący to szybko wyparowuje po tym jak wycieknie, więc zaraz po dłużej jeździe trzeba zaglądnąć pod auto i obejrzeć czy coś nie jest mokre (może cieknąć z pompy, chłodnicy, czy jakies połączenie węży). najpierw obejrzyj miske oleju dookoła czy gdzies nie spływa płyn.


to ciekawe. jak plyn chlodzacy odparowuje jak jest gorący to po krótkim czasie nie bylo by go w silniku. zastanow się trochę. uklad chlodzenia ma odpowietrzenie zeby cisnienie nie rozerwalo ukladu, wiec wg ciebie musialo by go co chwila brakowac...

z tego co piszesz ja bym wnioskowal ze gdzies moze leciec.

Kusiu - 8 Gru 2011, 13:18

dzisia mija równy rok odkąd kupiem fofi, Dobrze nam razem :D
Kusiu - 9 Sty 2012, 14:43

dzisiaj mam dzien wolny od pracy, wiec postanowilem cos w koncu poczynic z fiestą, po pol h roboty odpaliłem suke, i teraz takie moje pytanie, czy po sciagnieciu klemy z akumulatora auto powinno dalej chodzic, czy nie? Bo mi gasnie, a wiem ze kiedys nie gasła ^^
madek - 9 Sty 2012, 15:10

Kusiu napisał/a:
czy po sciagnieciu klemy z akumulatora auto powinno dalej chodzic, czy nie? Bo mi gasnie, a wiem ze kiedys nie gasła ^^

A jak przekrecisz kluczyk to powinno gasnac czy nie? :rotfl: :rotfl:

TomeX500 - 9 Sty 2012, 15:12

Diesel nie zgaśnie, a benzyniak musi.
Witek1992 - 9 Sty 2012, 16:04

My jakoś zmienialiśmy akumulatory przy włączonym aucie zawsze... I tutaj nie mówię o Dieslu...
JoeMix - 9 Sty 2012, 16:18

Kusiu napisał/a:
teraz takie moje pytanie, czy po sciagnieciu klemy z akumulatora auto powinno dalej chodzic, czy nie?
Nie wolno tego robić, ale sprawne auto nie zgaśnie,,, jak gaśnie znaczy że alternator trup,,,
Kusiu - 9 Sty 2012, 16:53

JoeMix napisał/a:
jak gaśnie znaczy że alternator trup,,,

no wasnie jeden kabel mi wisi chzba od altka, mzsle ye to jest winowajca, ale nie moge tego scyaic bo nie mam kanau

TomeX500 - 9 Sty 2012, 19:03

Tfu tfu racja, jak altek sprawny, i nie powłączamy całego wypasu to auto będzie jako tako chodzić!
Kusiu - 14 Sty 2012, 10:30

wczoraj fofi dostała nowy akumulator, i juz jest wszystko wporzadku, jeszcze musze wymienic tylko tłumik, i bedzie cycus malina, przez 2 miesiace stała, nie była myta ani nic, pozniej ją umyje zrobie jakies zdjecia i dodam :P
Kusiu - 26 Sty 2012, 00:10

dzisiaj znowu fiesta pokazała jak bardzo mnie nie lubi, altek siadł całkowicie, a na dodatek w drodze do domu nie wiem jakim cudem rozyebało mi szyberdach, w jednym momecie słychac było strzał i szyberdachu nima, i z kad ja teraz kur.a wezme szyberdach ;/
Bezimienny - 26 Sty 2012, 00:13

Ale jak? że szyber odleciał?
Kusiu - 26 Sty 2012, 00:28

poprostu sie rozsypał w drobny mak tak jakbys mlotkiem strzaskał
luk-90 - 26 Sty 2012, 00:33

Może Sir Siara wydał na Ciebie wyrok " I jego trzeba killim, rozumiesz?" :hahaha:
madek - 26 Sty 2012, 09:19

Cytat:
poprostu sie rozsypał w drobny mak tak jakbys mlotkiem strzaskał

Jedyna opcja jaką widze to naprężenie budy...
U mnie też słychac jak szyber pracuje jak np. zjeżdżam pod kątem z krawężnika albo właduje się w mega dziure

Mafios - 26 Sty 2012, 09:25

słupki pracują:) coż dobrze to o budzie swiadczy skoro szyber strzelił
TomeX500 - 26 Sty 2012, 14:54

Yyy to mega źle świadczy o budzie :| Przecież nie ma prawa się wyginać tak, żeby szyber strzelił... To jest gruba szyba. Tak jak madek napisał, u mnie szczególnie w zimie słychać jak to pracuje, np przy zjeżdżaniu z krawężnika, ale kurde bez przesady... Może uszczelka już miała swoje lata i stwardniała na tyle, że szyber nie wytrzymał.
Kusiu - 26 Sty 2012, 17:19

Kolega go na chwile otworzył, zamknąl i za jakies 2 minuty wyyebało go w kosmos, walic to czy i jakim cudem wystrzelił, tylko teraz z kad ja wezme szyberdach :D ?
Pietrekk - 26 Sty 2012, 17:31

Szrot jakiś może
Kusiu - 26 Sty 2012, 17:42

u mojego wujka na szrocie jest pare fiest z szyberdachem, ale nie wiem czy którys bedzie pasolwał, bo wszystkie są inne niz ja mialem.
madek - 26 Sty 2012, 18:22

Tzn ze masz nieoryginalny?
Peedro - 26 Sty 2012, 20:54

Dobrze że ja nie mam szybra, nie ma mi co pęknąć :-P
Kusiu - 27 Sty 2012, 00:21

w wiekszosci fiest widzialem szyber otwierany jakims pokrętłem, a moja miala taką wajche, wiec sam juz nie wiem, ale moja poprzednia fiesta tez miala wajche ^^ nie wiem jaki jest oryginalny a jaki nie, na szybie na pewno było napisane FORD
Daras84 - 27 Sty 2012, 10:32

pokaz szyber albo otwor po nim i juz bedize wiadomo
JoeMix - 27 Sty 2012, 11:08

W mk1/2 było na wajchę w mk3 zrobili kręciołek,,,
Kusiu - 31 Sty 2012, 13:51

dzisiaj szukałem szyberdachu, ale nici zaden nie pasuje, mam 2 wyjscia albo na zamowienie zrobic, albo poprostu zaspawac go, teraz z innej bajki wie ktos moze cos o tym tłumiku? :

http://allegro.pl/tlumik-...2056626602.html

dzisiaj byłem zamowic w czwartek bedzie, zamowiony tez mam srodkowy tłumik dedykowany pod xr2i, teraz pytanie bo tlumik bedzie zkatem czy kata wyciac, czy te dwa tłumiki ladnie sie zgrają ze sobą i bedzie fajny klank razem z katem?

w piatek prawdopodobnie fiesta idzie do mechanika, wiec juz zrobi wszystko co trzeba... w koncu trzabyło sie wziasc za swoją niuńke :D

Stunt_Man - 31 Sty 2012, 17:11

jeśli zamontujesz ten tłumnik do fiesty...
wiesz co? kup sobie lepiej honde
albo golfa

Kusiu - 31 Sty 2012, 17:37

Stunt_Man napisał/a:
jeśli zamontujesz ten tłumnik do fiesty...
wiesz co? kup sobie lepiej honde
albo golfa


eeee bo;>?

kenczorf - 31 Sty 2012, 17:43

bo mugen to jdmowy towar a to jest jego podroba ;] Aczkolwiek znam jedna fieste co tak ma :P
madek - 31 Sty 2012, 17:44

Gust jest jak dupa, ale wg. mojego to w ogóle nie pasuje do fiesty
Kusiu - 31 Sty 2012, 17:44

moj tłumik tez był ala mugenowy, i mi to nie przeszkadzało :-)
Peedro - 31 Sty 2012, 19:10

Stunt_Man napisał/a:
jeśli zamontujesz ten tłumnik do fiesty...
wiesz co? kup sobie lepiej honde
albo golfa


Odczep się od tego tłumika :2xf: :-P

kenczorf napisał/a:
bo mugen to jdmowy towar a to jest jego podroba ;] Aczkolwiek znam jedna fieste co tak ma :P


:2xf: :2xf: :2xf: :-P

tajmus - 31 Sty 2012, 21:38

ja znam nawet dwie...
luk-90 - 31 Sty 2012, 22:29

zamontujesz i zdejmiesz, chyba żę lubisz takie klimaty, buczyć to będzie niemiłosiernie, po drugie nie pasuje zupełnie to wyglądu fiesty. Wolałbym już chyba do standardowego tłumika przyspawać jakąś wyczesaną końcówkę ultera. Poza tym, to lepiej dudnić powerem silnika niż buczeć jak krowa pod remizą. Weź lepiej ogarnij jakieś inne kwestie wymagające inwestycji
madek - 31 Sty 2012, 22:33

luk-90, popieram chociaż takie spojrzenie się wyrabia dopiero jak sie troche pojezdzi takim buczącym wydechem w trasie, ten etap mam juz za sobą i lubie sluchac silnika :P
TomeX500 - 31 Sty 2012, 23:03

Też zmądrzałem :ok:
Kusiu - 31 Sty 2012, 23:33

zobaczymy jak zamontuje, narazie nic nie moge powiedziec :-)
Daras84 - 1 Lut 2012, 08:40

lepiej bys zrobil kupujac od bzyka supersprinta...dedykowanego do xr2i jest cicho, jak trzeba jest dzwiek, no i wydech robiony pod auto a nie jakas wydumka
Kusiu - 1 Lut 2012, 14:57

środkowy juz mam , czeka na zamontowanie jest dedykowany pod XR2i, a szybko potzrebowalem koncowego tłumika basowego, wiec kupilem wm sport, kazdy ma inny gust, w koncu moje auto mam prawo wybierac co w nim chce miec :-)
luk-90 - 1 Lut 2012, 16:18

ten od bzyka nie przypasiłby plug&play do wydechu cvh. Wime, bo sam u siebie musiałem kminić jak się popieprzyłem kupując środkowy od 1.8 a końcowy od cvh,
madek - 1 Lut 2012, 17:48

luk-90, u mnie taka kombinacja pasowała ale to dzieki temu ze oba były łączone na wcisk. a wiem ze do 1.8 czesto byly skrecane mocowania (jak kolektor z dwururką) i wtedy jest już gorzej
Daras84 - 2 Lut 2012, 08:45

luk-90, a myslisz ze ten wm mu przypasi ?
luk-90 - 2 Lut 2012, 11:17

to już dla mnie oczywista oczywistość, że wm to spawanie wejścia
Kusiu - 2 Lut 2012, 15:44

a więc tak, WM SPORT nie bedzie jezdził we fiescie, nie było go na stanie, więc kupiłem tłumik niemieckiej firmy JOM, 2 razy droższy ale ponoć 2 x lepszy jest z nierdzewki, a ponoc tamten wm to z jakiegos lichego materiału :-)

Zdjęcia środkowego, oraz koncowego tłumika :





to teraz skonczcie gnoic WM i zacznijcie JOM ^^

http://www.jom.de/product...ifold-61mm.html

Pietrekk - 2 Lut 2012, 16:27

Jakie wiadro :D
piecuO - 2 Lut 2012, 16:31

nie no idealny i średnica w sam raz....do jelcza :hahaha: :ok:
Kusiu - 2 Lut 2012, 16:36

wiecie co idzcie sie wszyscy utopić raz raz :2xf:
piecuO - 2 Lut 2012, 16:50

u mnie i tak masz szacunek pełen....że dałeś rade go unieść :rotfl: trzeba będzie jakoś przód auta dociążyć :ok:
ps też mam coś w tym stylu :rotfl:

Pietrekk - 2 Lut 2012, 16:57

Ja jak bym to założył to bym na okrągło o ziemię szurał :D
Peedro - 2 Lut 2012, 19:59

A co za ufo go trzymie :> świeci się jak psu :-P Co do WM u mnie nie gnije, u brata w mk1 gnije ;] suma summarum jak sie trafi :-P
Kusiu - 2 Lut 2012, 22:21

juz was nie lubie :foch:
Cristodius - 2 Lut 2012, 22:42

taż kiedyś byłem napalony na ten wydech i go kupiłem... miałem jeszcze wtedy 1.1 i teraz leży w garażu i zbiera kurz... no ale każdy ma inne wizję więc jeśli Ci sie podoba to nie patrz na innych :P

a u mnie wyglądało to tak...



no i stwierdziłem ze jednak pasuje do hondy..ale nie do Fiesty :bezradny:

TomeX500 - 2 Lut 2012, 22:59

o FUCK, to jest chyba nawet większa średnica niż w moim starym wygarze:


Kusiu - 2 Lut 2012, 23:14

:ok:
Cristodius - 2 Lut 2012, 23:14

aleś Ty brzydki :rotfl:
luk-90 - 2 Lut 2012, 23:15

serwisant poloneza :hahaha:

Są gusta i guściki, szkoda już oczerniać ten wydech, niech owner go załozy, pojeździ, popatrzy i sam do tej decyzji dorośnie :yes:

Kusiu - 2 Lut 2012, 23:16

na starym tłumiku fiesta gadała tak: http://www.youtube.com/watch?v=TBhjjrsSp7o więc wątpie , ze na tym bedzie głośniej , skoro ten tłumik to tylko ruła i nic wiecej, nawet koncowa puszka jest pusta
TomeX500 - 2 Lut 2012, 23:17

A żeby nie było, to nie ja na tamtym zdjęciu :P Ja nie zapycham sobie rury xD

Będzie głośniej, zobaczysz :D Wszystko też zależy jak wielką "ściemę" masz w środku :)

Cristodius - 2 Lut 2012, 23:22

koniec z oczernianiem i rozmowom na temat wydechu... porozmawiajmy o tym awatarze..

By cristodius1

Kusiu - 2 Lut 2012, 23:25

Cristodius, chcesz pospamować , to wejdz na hyde park :ok:
Cristodius - 2 Lut 2012, 23:30

aj tam też mi spam, takie rozluźnienie atmosfery wiesz co do tego wm... po przejechaniu na nim jakiś 30 km ciągnął sie za mną warkocz tej otuliny z tego wydechu, wszystko wywiało i to przy silniku 1.1 a przy 1.6 to po przejechaniu 3 km wszytko wypluje.
Freeman - 2 Lut 2012, 23:32

A co Wy mi tu wyprawiacie? Se w hyde-parku podziwiajcie swoje wdzięki.
TomeX500 - 2 Lut 2012, 23:33

Lol... tamten ziomek niestety ma całkiem szybkiego crx'a - TYLKO RS! :D



Koniec spamu :D

Marek - 3 Lut 2012, 00:18

Trzeba było kupić serie tłumik i końcówkę z kwasa przyspawać, ładnie wygląda i fajnie brzmi, nie ma wsi :-P
Kusiu - 4 Lut 2012, 14:12

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
bez silencera, i kolega zle nagrywał, za blisko, jak bedzie lepszy filmik to wrzuce :-)

Fofi nie przeszla przeglądu, z powodu braku szyberdachu, którego nigdzie nie moge dostac :-(

Marek - 4 Lut 2012, 14:42

Ja mam chyba szyber w piwnicy, musze sprawdzic. Oryginalny potrzebujesz ?
Pietrekk - 4 Lut 2012, 14:43

On ma jakiś inny, z wajcha a nie pokrętłem.
Jaką ten tłumik ma średnice wylotu? :P

Kusiu - 4 Lut 2012, 14:46

Marek, wlanei nie wiem, nie był z pokrętłem tylko z wajchą
Pietrekk - 4 Lut 2012, 15:02

Podaj wymiary dziury na niego, i fotę miejsca gdzie jest przykręcany
Kusiu - 4 Lut 2012, 15:21

78 na 40.5
McLfan - 4 Lut 2012, 16:53

Taki szyber masz?


Kusiu - 4 Lut 2012, 17:34

nie
DemptD - 4 Lut 2012, 19:32

załóż cokolwiek, byle zatkać dziursko i przejść przegląd a potem szukaj dalej :P
Kruku - 5 Lut 2012, 01:29

byly dwa rodzaje orginalnego szybra :) jeden z korbka jeden z wajcha :)
z wajcha jest nieosiagalny

Kusiu - 5 Lut 2012, 05:34

DemptD napisał/a:
załóż cokolwiek, byle zatkać dziursko i przejść przegląd a potem szukaj dalej :P
zakleiłem go , i mi powiedzial ze ni chuya
TomeX500 - 5 Lut 2012, 10:01

Karbon :ok:
kamilocha1 - 5 Lut 2012, 14:10

Kusiu, jest wiele innych stacji kontroli w rybniku ;d i uwierz ze przejdzie ;D
burdzyk2 - 21 Lut 2012, 20:20

Ja mam z wajchą, ale to escort... Jeśli były takie same to pytaj na szrotach o szyber do escorta może... mk 5 albo 6... z '91 roku w każdym razie...
Kusiu - 23 Lut 2012, 15:02

Hmmm , chciałbym cos napisać, ale nie wiem od czego zacząć. Moze od tego, ze fiesta niedawno wisiała w dziale sprzedam, poniewaz mialem juz zaklepaną Astre GSI, lecz po kilku dniach, pomyślalem sobie"chłopie wsadziłeś w nia juz tyle kasy, ze zal sprzedawać, wsadz jeszcze więcej" tak więc rozmyśliłem sie ze sprzedazą, i pieniądze które miały iść na astre pojdą do fiesty, a pozatym nie mógłbym do siebie dopuścic myśli, ze ktos inny bedzie ogarniał moją fieste :2xf: :2xf: :2xf:

Dobra a wiec jak juz wiecie, fiesta ostatnio otrzymała nowy akumulator, i nowe tłumiki srodkowy i koncowy, jak tez wiecie fofi nie ma szybera, ktory sie po prostu rozpier...olił a innego nigdzie nie mogę dostac, wiec fiesta od jakiegos czasu stoi zaniedbana o czym świadczą zdjecia poniżej:



-moj szyberdach -,-

http://images49.fotosik.p...d73ff600gen.jpg



Jak sami widzicie w aucie panuje totalny burdel...

Ale od jutra to sie zmieni:D jutro fiesta idzie do mechanika na wymiane świec, usunięcie wycieku oleju i plynu chłodniczego, i zamontowanie jakiegos szyberdachu, zaraz po odebraniu fiesta jedzie zrobic przegląd z kad pojedzie od razu do elektryka naprawic centralny zamek i doprowadzic do ładu audio, pozniej juz tylko wyprać wtętrze i moge sie znow cieszyć moją myszką :D .

Rozyebana felga, ktora jest pokazana kilka stron wczesniej juz jest u szpeca 300 zl pojdzie sie yebac, ale co zrobić ?:D opona zamowiona, i pozniej tylko felgi trafią do lakiernika, ranty na pewno pojdą na polerke, a srodek pod jakis kolor, jaki nie wiem wiem ze bedzie oczojebnie, w koncu moje auto mi sie ma podobać :D :2xf: :2xf:

Pietrekk - 23 Lut 2012, 15:25

Zmądrzał :D
Peedro - 23 Lut 2012, 18:58

szyber ful profeska obecnie :ok: działaj, ford lepciejszy od opla :-P
Kusiu - 23 Lut 2012, 23:06

Peedro, ważne ze do środka nic nie leci :D
kuba87 - 23 Lut 2012, 23:09

upel to tylko upel :P
a fiesta ma dusze :rotfl:

Kusiu - 29 Lut 2012, 20:13

Wiatm, jak pewnie pamiętacie było tak:






wiekszosc pisało ze nie da sie tego zrobić. A jednak:






troche kasy poszlo sie yebac ale coz, byle jest cala i prosta :D

luk-90 - 29 Lut 2012, 20:17

kazdy w miare rozgarniety zmotoryzowany jak tylko spojrzy na ilość odwazników, będzie wiedział co jest pięć :hahaha:

Ale wazne, że zrobiłeś, bo całkiem przyzwoita fela

Daras84 - 29 Lut 2012, 20:40

tylko opona nie taka:P
hubi_2006 - 29 Lut 2012, 20:55

luk-90 napisał/a:
będzie wiedział co jest pięć

Mi na g* wartej maszynie założyli tyle samo, a w porządnym serwisie połowę mniej :fox:

Peedro - 29 Lut 2012, 21:42

mi to nawet nie zakładali bo powiedzieli że szkoda odważników :cojest:
Witek1992 - 29 Lut 2012, 23:18

A ja i tak wolałem ATS'y :-P
kuba87 - 29 Lut 2012, 23:54

a ja swoje przestałem ważyć jak po trzecim razie wyskoczyło że jeszcze 25 gram mam dokleić :-P
Kusiu - 1 Mar 2012, 00:11

Daras84, mniejszego profilu przy 185 nie potrafilem znalesc
Kusiu - 1 Mar 2012, 14:03

Jutro mija tydzien, jak fiesta stoi u mechanika, wyciek oleju juz jest zrobiony, cieklo z pod zimeringa , czy jakos tak ^^, plyn chlodniczy uciekal z dziurawego węża, świece których nie umialem odkrecic, juz są wymienione, został tylko ten nieszczęsny szyberdach, ktorego nigdzie nie idzie dostac, a na szrotach są same nieszczelne -,-
Bezimienny - 1 Mar 2012, 14:21

To szyber zaspawać, zamalować, i wymienić podsufitkę i gitara.
Kusiu - 1 Mar 2012, 17:13

Bezimienny napisał/a:
To szyber zaspawać, zamalować, i wymienić podsufitkę i gitara.


tez tak myslalem, allle nie sr*m pieniędzmi :D

Kusiu - 7 Mar 2012, 19:48

Fofi juz jest pod blokiem, niecale 2 tygodnie u mechanika, troszku pieniedzy w nia wpakowalem, aleee juz moge sie nmia cieszyc, choc nie do konca nie przeszła przeglądu booo.....mam łyse zimowki na przedniej osi, tak więc załoze tylko juz letnie i bedzie cacy, aaa mam jedno pytanie, czy jezeli na jednej osi beda inne opony tzn. inny wzór bieżnika, cvzy do tego tez sie moze doyebac?

Narazie mam tylko jedno zdjecie "pojedzonej" fiesty ciekawe na ile mi to starczy :twisted:

kuba87 - 7 Mar 2012, 19:52

tak na jednej osi muszą być jednakowe opony
madek - 7 Mar 2012, 19:53

Kusiu napisał/a:
czy jezeli na jednej osi beda inne opony tzn. inny wzór bieżnika, cvzy do tego tez sie moze doyebac?

pytasz jak bys prawa jazdy nie miał :fox:
na jednej osi muszą być takie same opony

Witek1992 - 7 Mar 2012, 21:56

Kusiu napisał/a:
czy jezeli na jednej osi beda inne opony tzn. inny wzór bieżnika, cvzy do tego tez sie moze doyebac?


Pewnie chodziło mu o inne opony niż na drugiej osi :) Mam racje? :fox: Jeśli o to ci chodzi to nie ma takiej opcji ważne żeby tylko na jednej osi były 2 jednakowe opony :-P

Kusiu - 8 Mar 2012, 01:50

Witek1992, wojtek mylisz sie , bylo tak ze rozyebalem tą felge i opona poszla takze w ciumek, i jak juz zrobilem tą ze felge, to nigdzie nie moglem dostac tej samej opony (continental conticontact sport czy jakos tak) wszystkie takie mam tylko jedną inną, akurat tak wyszło i co zeby zrobic ten yebany przegląd musze szukac takiej samej opony... -,-
Daras84 - 8 Mar 2012, 09:26

dokladnie...
kenczorf - 8 Mar 2012, 15:45

albo jedz na pale...moze nie zauwazy
Witek1992 - 8 Mar 2012, 16:01

To zrób inny patent. Piszesz ze na jednej osi masz łyse zimówki a co z drugą osią? jeśli są dobre to zarzuć zimówki na przód a te dwie identyczne letnie na tył :) U nas przeciez nie ma obowiązku na zimówki :)
Kusiu - 9 Mar 2012, 10:27

Heh juz po wszystkim , poprostu wzialem od kolegi kola na chwile, i przeszedłem bez problemu, jak ogarne auto to wrzuce jakies foty ^^ . Fajny mam teraz szyberdach :D
Pietrekk - 9 Mar 2012, 11:55

Właśnie chciałem Cię o szyber pytać :D
Kusiu - 9 Mar 2012, 16:50













moje ulubione :d wiecej zdjec wrzuce wieczorem :D

Pietrekk - 9 Mar 2012, 18:15

Ukradł rynne sąsiadce i se wydech zrobił :D Nieno, na aucie nie wygląda na aż tak wielki jak wcześniej. Spoko że jeździ znowu :P
Stunt_Man - 9 Mar 2012, 18:41

no no...
Daras84 - 9 Mar 2012, 19:09

ładna ;) a z czego wkoncu szyber??
Kusiu - 9 Mar 2012, 23:33

Daras84 napisał/a:
a z czego wkoncu szyber??
ze szrotu :hahaha:

nie mam pojecia z jakiego auta

Kusiu - 11 Mar 2012, 13:08

FIESTA w całej okazałości:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Moze nie ma 200 koni, nie jest golfem trójką, nie lecą na nia blachary, ale i tak ją kocham :D

a ja głupi chciałem ją sprzedac -.-

Peedro - 11 Mar 2012, 15:42

brzydka, głośna, a fe :-P
Stunt_Man - 11 Mar 2012, 16:00

co to za akt homoseksualny na końcu? :hahaha:
dżolero - 11 Mar 2012, 16:54

co tam masz za wydech ??
Kusiu - 11 Mar 2012, 22:56

Peedro, :2xf:

Stunt_Man, tak wyszło :ok:

dżolero, srodek seria xr2i, koncowka basowa firmy jom

Krzysiek - 12 Mar 2012, 15:53

faaajna :) nie myślałeś żeby wyczyścić trochę tylnia klape ? :)
Cristodius - 12 Mar 2012, 17:17

ładny kolorek i felgi też pasują :) Boska!
Kusiu - 12 Mar 2012, 21:46

Intense, tak myślałem, ale trzebabyło by przenieś rejestracje na zderzak, i wyciac dziure na podswietlenie, a tego nie zrobie temu zderzakowi :D
Stunt_Man - 12 Mar 2012, 21:48

Kusiu napisał/a:
Intense, tak myślałem, ale trzebabyło by przenieś rejestracje na zderzak, i wyciac dziure na podswietlenie, a tego nie zrobie temu zderzakowi :D

takie rzeczy to agrotuning... wywalanie wycieraczek, klamek i cholera wie czego :bezradny:

luki - 12 Mar 2012, 22:05

Kusiu napisał/a:
FIESTA w całej okazałości:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Moze nie ma 200 koni, nie jest golfem trójką, nie lecą na nia blachary, ale i tak ją kocham :D

a ja głupi chciałem ją sprzedac -.-


Myślałem ze mója wyduma cvh klepie... ale tu słychać silnik bardziej niż hacesa po milionie kilometrów :krzesłemgo:

Krzysiek - 12 Mar 2012, 22:12

Kusiu napisał/a:
Intense, tak myślałem, ale trzebabyło by przenieś rejestracje na zderzak, i wyciac dziure na podswietlenie, a tego nie zrobie temu zderzakowi :D

Nie koniecznie można zrobić to w taki sposób jak ja planuje mianowicie wywalić wycieraczkę i zamek, bagażnik zrobić ofc elektrycznie otwierany zrobić co trzeba z dziurkami a rejki nie ruszać albo zrobić cuś takiego : http://allegro.pl/fiesta-2000-rs-i2175457983.html jak na tej aukcji koleś ma. Sam będę coś takiego skrobał :P

Kusiu - 28 Cze 2012, 19:43

Witam ponownie, długo mnie tu nie było więc cos musze napisac. ^^. Jak wiecie fofi była wystawiona w giełdzie, lecz nie po to zeby ją sprzedac, tylko , zeby w koncu mama dala mi swiety spokoj, uwaza, ze mam ją sprzedac, poniewaz za duzo pieniedzy w nia inwestuje, mialem nadzieje ze nikt sie nie odezwie ( z tąd cena i bujny opis ). i tak sie wlasnie stalo, nikt nie napisał :2xf: :2xf: , a ja znowu moge sobie inwestowac w moje malenstwo, i takim oto sposobem doszedlem do wniosku, ze przydałby sie jej remont silnika, wiec w najblizszym czasie czyt. max do 2 miesiecy fiesta pojedzie do mechanika ktory wykona jej operacje pod tytułem remont silnika, dostanie kłute tłoki oraz korbowody, bedzie plan głowicy, i pare innych rzeczy by odzyskac jej moc, i jezeli sie uda takze tą moc zwiekszyc. w tym roku w planach mam takze odnowienie felg według swojej koncepcji, a na przytszly rok badz jezeli sie uda w tym roku fofi dostanie gwint , recaro i zostanie obszyta skórą, to jest moj plan ktory mam nadzieje zrealizuje w ciagu roku czasu. A teraz terazniejszosc, fofi narazie stoi poniewaz pewien pan w niebieskim mundurze złapal mnie za tłumik a wzial mi dowód rejestracyjny za opony... ;-| ale to nic, poniewaz za niedługo jade na przegląd , tylko czekam az przyjada opony zniemiec iii fofi odzyska dowod. Nic koniec opowiesci spadam, i nie wiem kiedy znow tu zawitam Nara :D

Acha i jeszcze jedno, prosze mnie nie namawiac na swapa zamiast remontu silnika, poniewaz chce miec dalej oryginal a nie tak jak wiekszosc predkich fiest tutaj kundla...wiem wiem głupio to zabrzmialo ale niestety tak jest.

kenczorf - 28 Cze 2012, 20:02

Kusiu napisał/a:
dostanie kłute tłoki oraz korbowody
w jakim celu? kladziesz turbo i bedziesz dmuchal 2 bary?
Kusiu - 28 Cze 2012, 20:13

kenczorf, nie pytaj mnie, poniewaz nie znam sie na silnikach, mechanik powiedzial, ze jezeli chce wyciagnac jak najwiecej mocy to tak bedzie najlepiej ^^
kuba87 - 28 Cze 2012, 20:14

Kusiu napisał/a:
acha i jeszcze jedno, prosze mnie nie namawiac na swapa zamiast remontu silnika, poniewaz chce miec dalej oryginal a nie tak jak wiekszosc predkich fiest tutaj kundla...wiem wiem głupio to zabrzmialo ale niestety tak jest.

no i dobrze mało jest jeżdzących CVH :ok:

Stunt_Man - 28 Cze 2012, 20:19

Kusiu napisał/a:
kenczorf, nie pytaj mnie, poniewaz nie znam sie na silnikach, mechanik powiedzial, ze jezeli chce wyciagnac jak najwiecej mocy to tak bedzie najlepiej ^^

no to mechanik Cie nieźle w uja robi

Daras84 - 28 Cze 2012, 20:20

to nagadal ci glupot ;) szkoda twojej kasy na kute tloki i korby ;)

zrob swapa a cvh zostaw w pywnicy, jak bedizesz chcial ori to przelozysz i po temacie ;) a tak to wpakujesz kupe kasy w remont a dalej to bedize kulawo jezdzilo ;)

kuba87 - 28 Cze 2012, 20:21

Stunt_Man napisał/a:
Kusiu napisał/a:
kenczorf, nie pytaj mnie, poniewaz nie znam sie na silnikach, mechanik powiedzial, ze jezeli chce wyciagnac jak najwiecej mocy to tak bedzie najlepiej ^^

no to mechanik Cie nieźle w uja robi

dokładnie
wystarczą dobre a najlepiej nowe tłoki i szlif cylindrów razem z nowymi pierscieniami oraz nowym wałkiem rozrządu
przyrost mocy gwarantowany przynajmniej do poziomu fabrycznego, jeśli chcesz go wzmocnić to kup wałek kenta i regulowane kółko, oraz instalację i komputer od 110km

Daras84, co wy wszyscy macie do CVH?
RS2000 i zetecki też się potrafią skończyć

Kusiu - 28 Cze 2012, 20:33

Daras84, dla mnie jedyny silnik jaki by wchodzil w gre to rs2k, ale jezeli mam przez niego co chwile wymieniac skrzynie i jezdzic po urzedach zeby zarejestrowac auto na dwa litry to juz wole wpakowac kase w cvh
BuMeL - 28 Cze 2012, 20:34

kuba87 napisał/a:
zetecki też się potrafią skończyć


Zetec 3:1 CVH :rotfl:

No chyba, że olej spuścisz :)

madek - 28 Cze 2012, 20:34

Jak ktoś chce mieć CVH to niech je ma i sobie remontuje, niedługo tych silników nie będzie i każdy będzie tęsknił za jego dźwiękiem :-P Natomiast RS2000 w Mk3 to zawsze będzie lekki ulep i na pewno bardziej awaryjny niż cokolwiek innego ale seryjnego
Tak naprawde do codziennej jazdy CVH ma chyba dużo fajniejszą charakterystyke pracy niż Zetec. Jest słabszy i mniej wytrzymały ale to nie znaczy że nie jedzie i psuje sie po 100 tyś km :fox:
Kute tłoki to faktycznie kosmiczny pomysł w silniku N/A, ale to już poprzednicy napisali :D I pamiętaj że opony to jedyna rzecz jaka łączy Cie z asfaltem, więc następnym razem nie oszczędzaj :twisted:

kuba87 - 28 Cze 2012, 20:35

BuMeL, zarżnę zeteca w 5 minut założysz się? :yes:
BuMeL - 28 Cze 2012, 20:44

kuba87 napisał/a:
BuMeL, zarżnę zeteca w 5 minut założysz się? :yes:


Przemyślałem budowę ziutka i uważam, że jeśli go nie zagotujesz albo fizycznie nie uszkodzisz to nie zarżniesz w 5 minut :) ale to nie o tym temat.

Wracając do Kusiowej to osobiście uważam, że jeśli chłopak chce remontować to przybiję piątkę, sam należę do tych sentymentalnych co nie ustępują. Zrobiłem swapa bo u mnie nie było co zbierać z kosiary ;)

kuba87 - 28 Cze 2012, 20:51

na zimnym zakręcic go do odcinki i przytrzymać
każdy silnik klęknie prędzej czy póżniej
warto inwestować
mam już CVH 2 lata i naprawdę daje frajdę z jazdy, do miasta jeden z lepszych silników ciągnie od dołu, choć faktycznie czasami brak mu mocy ale co tam, fiesta to nie jest jakimśtam super hiper demonem prędkości

BuMeL - 28 Cze 2012, 20:56

kuba87 napisał/a:
fiesta to nie jest jakimśtam super hiper demonem prędkości


Wytłumasz Elemelkowi :rotfl:

kuba87 - 28 Cze 2012, 21:01

nawet jak jej wsadzisz 2.5 v6 to też nie będzie taka prawda
blood_brother - 28 Cze 2012, 21:03

Co do swapa, szanuje Twój wybór, ale taka myśl mnie naszła. Ty będziesz miał oryginał, a inni będą już na miejscu:)
kuba87 - 28 Cze 2012, 21:05

blood_brother2, jesteś pewien? ;-))
Mariox003 - 28 Cze 2012, 21:05

jak Kusiu chce kute to niech wsadza, choć drożej to na pewno dłużej pojeździ niż na zwykłych
kuba87 - 28 Cze 2012, 21:08

a jeśli chodzi o oryginalną XR2i to chyba warto aby miała także oryginalny silnik.
swap swapem ale jeśli wsadzi jej coś innego to będzie zwykły kundel i tyle
a kute tłoki napewno są wytrzymalsze,ale jeśli go nie przytrze to zwykłe (ale nowe) dorównają kutym przebiegiem i wytrzymałością

madek - 28 Cze 2012, 21:12

Cytat:
nawet jak jej wsadzisz 2.5 v6 to też nie będzie taka prawda

Prawda jest taka że Zetec 1.8 (a zwłaszcza 2.0) daje dużo ciekawsze wrażenia z jazdy niż CVH, jednak ponad 1 s do 100km/h szybciej to jest spora różnica. A jeśli twierdzisz że takie 2.5 v6 będzie wolne, to znaczy że nie wiesz o czym mówisz :-)

Kusiu - 28 Cze 2012, 21:13

remont bedzie tak czy siak, uwielbiam swoje cvh, a swapa nie zrobie dlatego ze robie w roku kilka dluzszych tras po ok 1000 km , ktore moje cvh wytrzymywało bez problemu, co do mocy to hmm moze i słabsze od zeteca czy rs2k , ale mi wystarcza i jak juz mowiłem oryginał to zawsze oryginał a nie jakis kundel
kuba87 - 28 Cze 2012, 21:29

madek napisał/a:
Cytat:
nawet jak jej wsadzisz 2.5 v6 to też nie będzie taka prawda

Prawda jest taka że Zetec 1.8 (a zwłaszcza 2.0) daje dużo ciekawsze wrażenia z jazdy niż CVH, jednak ponad 1 s do 100km/h szybciej to jest spora różnica. A jeśli twierdzisz że takie 2.5 v6 będzie wolne, to znaczy że nie wiesz o czym mówisz :-)

ta a crx i tak objedzie Cie jak dziecko;)
prawda jest taka ze wiekszosc ludzi NIE POTRAFI jezdzić
nie twierdze ze ja potrafię, pojedz na tor poznań jedna fiesta z zetecem a drugą z silnikiem z mondka
zapytaj Pitera, powie Ci kilka mądrych słów
i oryginał to oryginał

blood_brother - 28 Cze 2012, 21:37

kuba87 napisał/a:
blood_brother2, jesteś pewien? ;-))


Zakładając, bardzo optymistycznie, że mamy porównać zdrowe jednostki, CVH, Zetec, czy nawet N7a, to jestem pewien, że CVH, będzie z tyłu:)
Poza tym w żadnym wypadku nie neguje, a wręcz pochwalam chęć pozostania przy oryginale:) Też kiedyś chciałem mieć oryginał, a wyszło jak wyszło:)

Kusiu napisał/a:
co do mocy to hmm moze i słabsze od zeteca czy rs2k


Prędzej, czy później będzie brakowało Ci mocy, i będziesz chciał coś zmienić:)

kuba87 - 28 Cze 2012, 21:43

mi nie brakuje kunióf ma dość
wqrwia mnie juz to auto szczeze mówiac:P
chyba kupie chąde

madek - 28 Cze 2012, 21:45

kuba87, prawda jest taka że fiesta ma gówniane zawieszenie i to jest większą przeszkodą niż silnik, ale nie o tym jest temat wiec EOT :D
kuba87 - 28 Cze 2012, 21:48

madek, fiesta nie jedzie, nie skręca i nie hamuje :P :D
koniec EOT

kamiloooo - 28 Cze 2012, 21:48

<brawo> powodzenia w pracach nad furka :)
blood_brother - 28 Cze 2012, 21:51

kuba87 napisał/a:
madek, fiesta nie jedzie, nie skręca i nie hamuje :P :D


Typowe amerykańskie auto:P

Kusiu - 28 Cze 2012, 22:18

co do swapa to jest tak kupujesz silnik do ktorego i tak musisz wsadzic pieniadze w remont bo nie wiesz co kupujesz. A jezeli remontuje to co jest to pozniej wiem co mam. a co do mocy 105 kuni na miasto zdecydowanie wystarcza a w trasie hmm 200 km/h to chyba nie jest zły wynik. Po co wiecej
Daras84 - 28 Cze 2012, 22:52

ja wam powiem tak, kazdy bedzie bronil tego co ma ;) zapewniam was ze jesli przesiadajac sie chociaz raz z cvh na zeteca nie bedizecie chcieli juz wracac do tego 1.6 ;) tymbardziej ze ktos szuka wiekszej mocy, pomijajac juz aspekt finansowy,

madek napisał/a:
Natomiast RS2000 w Mk3 to zawsze będzie lekki ulep i na pewno bardziej awaryjny niż cokolwiek innego ale seryjnego


moja ex rs2k jezdzi upalana juz ponad rok w rekach kruka (praktycznie co niedizele na nocnych) i nic sie nie dzieje, tam sie nie ma co zjebac pjesli mamy przyrownywac do fabryki silnika

kuba87 - 28 Cze 2012, 23:01

jeżdziłem wieloma autami szybszymi, lepiej skręcającymi niż fiesta i stwierdzam fakt
NIE chcę niby lepszego/ mocniejszego silnika

madek - 28 Cze 2012, 23:02

Daras84 napisał/a:
moja ex rs2k jezdzi upalana juz ponad rok w rekach kruka (praktycznie co niedizele na nocnych) i nic sie nie dzieje, tam sie nie ma co zjebac pjesli mamy przyrownywac do fabryki silnika

Nie miałem na myśli samego silnika tylko raczej wszystkiego dookoła, czyli elektryki, ukł. chłodzenia, mocowań (Piter jest dobrym przykładem) no ale wszystko zależy jak jest zrobiony swap :) Ale koniec pierdzielenia o tym w temacie o czyjejs fiescie :ok:

luk-90 - 28 Cze 2012, 23:25

Składaj CVH, będzie kolejna ori fabryka w stajni FKP. :ok:


PS. Kuba jakoś nie narzekał na mojego zatykacza :rotfl:

kuba87 - 28 Cze 2012, 23:35

luk-90, a co miałem narzekać? jedzie? jedzie :ok:
kenczorf - 28 Cze 2012, 23:58

mniejsza z tym ze gosc bedzie remontowal a nie swapowal. Zmien mechanika bo ja nie wiem po jakiego grzyba do n/a chce klasc kucizne (samo z siebie mocy nieda). Poaztym jesli mowimy o takim grubym remoncie to zdajesz sobie sprawe, ze czesci plus jakies tulejowanie bloku itp to ok 3000 plus to co mechanik wezmie. Jakby wsadzic tu kucizne to dojdzie na bide kolejne 2000. Liczac, ze mechanik wezmie 1000 to mamy okragle 6000 pelenow
TomeX500 - 29 Cze 2012, 14:46

Kucizna pozwoli wyżej kręcić.
Marek - 29 Cze 2012, 14:57

TomeX500 napisał/a:
Kucizna pozwoli wyżej kręcić.


Fantazja Cie ponosi. CVH wyzej nie zakreci bo sie poddadza hydrauliczne popychacze. Nie wspominajac ze to 8v ze specyfikacja do jazdy w nizszych zakresach obrotow bo wlasciwie powyzej 5tys seryjne cvh tylko wchodzi na obroty ale ciagu nie odczujesz i nie ma sensu krecic wyzej bez walka, mech popychaczy, wydechu, wystrojenia itd itd.

Daras84 - 29 Cze 2012, 17:35

TomeX500 napisał/a:
Kucizna pozwoli wyżej kręcić.


po czym wnosisz??


Kusiu a jaki jest powód remontu?? oprocz tego ze niby jest slaba?? co jets tego wyznacnzikiem?? byles na hamowni? moze po prostu wywal gaz :D

Kusiu - 30 Cze 2012, 00:16

powodem remontu jest odzyskanie mocy fabrycznej i zlikwidowanie tego yebanego klekotu. Cnce miec szybsza fieste ale tez nie chce kundla, chociaz kundel moze i tez by mogl byc ale tylko rs2k no ale potrzebuje auta na codzien ktore bedzie kilka razy do roku jezdziło w trasach po ponad tys. Km a z tego co wiem to przy rs2k musiałbym miec karnet na skrzynie na szrocie u pana zdzisia, no i pewnie byłyby problemy z zarejestrowaniem tego na dwa litry
Ad@mus - 30 Cze 2012, 00:41

Kusiu, uparles sie na ten remont, dobry swap na zeteca czy n7a i w trase smigac mozesz bez problema!!
a to ze kundel-no to co ze kundel, zostawisz se w szopie cvh i kiedys mozesz do niego wrocic
ale cvh nie jest rozwojowe i bedziesz musial sie napocic zeby seryjne 104hp odzyskac

kenczorf - 30 Cze 2012, 01:27

czemu czepiasz sie przerejstrowania. podejrzewam, ze oni na przegladzie nawet sie nei kapna, ze to 2.0 a nie 1.6. A jak sie juz kapna to wypisza papier o zmianie pojemnosci i pojdzies zdo urzedu po nowy dowod. Wlasnie to przerabialem
hanysek - 30 Cze 2012, 02:21

kenczorf napisał/a:
Zmien mechanika
Marek Gliwice...i dalekonie mosz.... a koszulka ci przesla...
Daras84 - 30 Cze 2012, 11:07

sprawdz ja najpierw na hamowni i bedziesz wiedzial jaka moc zostala. jak ci nie pobiera oleju, to zrzucaj glowice daj do remontu nowy wlaek i nowa hydraulika i inne auto bedize, jak by co sluze pomoca ;) a i rs2k na swapa tez by sie znalazlo ;)
a co do skrzyni to jak nie bedizesz co chwila strzelal ze sprzegla, i mientolil po zakretach to wytrzyma dlugo ;)

TomeX500 - 30 Cze 2012, 14:24

Daras84 napisał/a:
TomeX500 napisał/a:
Kucizna pozwoli wyżej kręcić.


po czym wnosisz??


Pozwoli wyżej kręcić jak zrobi się jeszcze kilkanaście innych rzeczy, przecież nie samymi tłokami... Po prostu się nie wysra tak szybko.

Stunt_Man - 30 Cze 2012, 14:31

TomeX500 napisał/a:
Daras84 napisał/a:
TomeX500 napisał/a:
Kucizna pozwoli wyżej kręcić.


po czym wnosisz??


Pozwoli wyżej kręcić jak zrobi się jeszcze kilkanaście innych rzeczy, przecież nie samymi tłokami... Po prostu się nie wysra tak szybko.

yyy nie

TomeX500 - 30 Cze 2012, 14:58

Ok to nie
Kusiu - 1 Lip 2012, 01:04

daras ile za komplet na swapa plus wymiana jezeli sie tego podejmiesz? Jak cos to pw . Siedze na foonie wiec sam nie napisze bo trwało by to poł h w sumie przy was ktos kto nie chce swapa i tak go zrobi i tak haha aa moze kundel nie kundel ale moj auto robie w koncu pod siebie a nie na sell tylko jak jest z wytrzymałoscia w trasie musze jezdzic ze skrznia w bagazniku w trasie do niemiec?
Pietrekk - 1 Lip 2012, 07:40

Darku co rozumiesz poprzez mientolenie przy zakrętach? :P
Stunt_Man - 1 Lip 2012, 08:59

Kusiu napisał/a:
daras ile za komplet na swapa plus wymiana jezeli sie tego podejmiesz? Jak cos to pw . Siedze na foonie wiec sam nie napisze bo trwało by to poł h w sumie przy was ktos kto nie chce swapa i tak go zrobi i tak haha aa moze kundel nie kundel ale moj auto robie w koncu pod siebie a nie na sell tylko jak jest z wytrzymałoscia w trasie musze jezdzic ze skrznia w bagazniku w trasie do niemiec?

ja n7a nie miałem ale miałem zeteca 2.0 na skrzyni z 1.1 i przy katowaniu ta skrzynia wytrzymała. i dalej jeździ
więc normalną jazde do niemiec przy n7a wytrzyma każda skrzynia

Daras84 - 1 Lip 2012, 10:20

ruszasz z miejsca na maxa skreconych kolach na pelnej kapie zapinasz dwa i niemal zawsze zajezdiesz skrzynie ;) ale to nie tylko przy rs2k ;)
madek - 1 Lip 2012, 11:01

Daras84, ale w takiej sytuacji to chyba przeguby obrywają po dupie? co ma do tego skrzynia :fox:
BuMeL - 1 Lip 2012, 17:37

Skrzynia zawsze pracuje w tej samej pozycji, jak coś zejdzie to przeguby.
Daras84 - 2 Lip 2012, 09:14

oj miśki zastanowcie sie co pada w skrzyni fiestowej nagminnie ;)
a przeguby to z 1.1 wytrzymaja:D

BuMeL - 2 Lip 2012, 09:16

W fiestowej skrzyni nagminnie pada ..... sprzęgło :-)
kenczorf - 2 Lip 2012, 09:27

synchrony? wygralem jakas nagrode? :jupi:
Kusiu - 19 Lip 2012, 21:18

Siema. nadszedł czas na zmiany, tak wiec dzisiaj fiesta odjechała do wujka darasa. Dostanie silnik Rs 2000 z esioka heble na przodek z tego samego jakies fedry na przodek, i recaro :D teraz pozostaje mi tylko czekac z niecierpliwoscia na swoja niunie. Wielkie dzieki dla bryq za silnik zawias transport i heble noo i dla darasa za podjecie sie swapa. Dzieki synki
madek - 19 Lip 2012, 21:28

Noo dobra decyzja :ok: Czekamy na efekt :jupi:
kuba87 - 19 Lip 2012, 21:33

a według mnie niedobra.
tak się stawiał tak się zapierał
i kolejne CVH odejdzie do krainy benzyną i olejem płynącej.

Kusiu - 19 Lip 2012, 21:36

cvh odejdzie do piwnicy. ^^
zwardek - 20 Lip 2012, 11:05

Kusiu napisał/a:
Dostanie silnik Rs 2000 z esioka heble na przodek z tego samego jakies fedry na przodek, i recaro


Dobra decyzja :ok:

Stunt_Man - 20 Lip 2012, 15:27

no. bo już myślałem że nie masz jaj
Daras84 - 20 Lip 2012, 17:30

kuba87 napisał/a:
a według mnie niedobra.
tak się stawiał tak się zapierał
i kolejne CVH odejdzie do krainy benzyną i olejem płynącej.


to powinienes jeszcze poplakac za escortami cvh ich to 3 razy wiecej niz fiest idzie na przetop ;)

Kusiu - 20 Lip 2012, 18:57

acha. Cvh idzie na złom, bo daras stwierdził ze ten silnik jest chuyowy i jakby ktos go kupił to musiałby w niego sporo włozyc ^^
kenczorf - 20 Lip 2012, 19:55

a pamietam jak stala w tarnowie...miala byc taka wychuchana igielka z super zdrowym silnikiem :P
Kusiu - 20 Lip 2012, 20:47

miała...no ale jak wyjdzie od darasa to bedzie :D
Kusiu - 26 Lip 2012, 00:16

Dzisiaj byłem u Darasa, RS siedzi juz we fiescie, ale nie odpalił jeszcze ^^mam dwie fotki pogląddowe :P




Stunt_Man - 26 Lip 2012, 00:29

no. ładnie
Mariox003 - 26 Lip 2012, 00:37

fajnie to wygląda :ok: kusi mnie o taki sam silniczek
luk-90 - 26 Lip 2012, 08:05

wygląda jakby silnik z prawie każdej strony wszedł " na kartkę papieru"
Kusiu - 26 Lip 2012, 09:55

Dzwigniety byl jeszcze na lewarku, Daras powiedzial ze sie jeszcze przesunie, aa io dzisiaj dostalem esa, ze juz ja odpalił :D :jupi:
Daras84 - 26 Lip 2012, 18:28

luk-90 napisał/a:
wygląda jakby silnik z prawie każdej strony wszedł " na kartkę papieru"


bo faktycznie tak jest, miejsca jest mało i lubi sie pobijac o co poniektore czesci karoseri ;)

wiazka ogarnieta za pomocą Marka, mielismy z dwuch innych aut wiazki (wtryskow i głowna) i dublowaly sie miedyz innymi czujniki walu cewki itp

dzisiaj cały dzien spedzony na robieniu ukl wodnego, niestety chlodnica z ikserki nie wejdzie, jak zwykle bo.... normalnie odkreca sie taki precik ktory jest przykrecony do zamka i dolnego wzmocnienia czolowego aby dac ja "blizej przodu" , ale tutaj byl dospawany jakis kawalek blachy do niego i wchodzil pod zderzak, ni cholera nie wiedzialem co to ma na celu, odkrecilem i :) odpadl przedni zderzak hehe

fabryczne mocowania wygnite na amen i ktos go tak podratowal ;/
no to w ruch poszly dostepne chlodnice, mondeo , felicja, reno, nic nie chcialo sie zgrac i zostalo na chlodnicy z 1.3
jak bedize wiecej kasy to Kusiu kupi z cvh na klimie i zrobi sie to tak jakj powinno byc.

Kameleon340 - 26 Lip 2012, 22:33

Ładnie działasz stary :) Fotele z Escorta?
Kusiu - 26 Lip 2012, 23:55

Kameleon340, tak, fotele są z escorta
kamilocha1 - 27 Lip 2012, 01:15

Kusiu, staneimy keidy na kresce zobacyzmy jak Ci to idzie ;d

byda w sobote to podjade do darasa ogladnac to dzieło ;p

Kusiu - 27 Lip 2012, 10:41

kamilocha1, nie ma sprawy ^^ :P
Kusiu - 28 Lip 2012, 11:46

Przed chwilą dzwonil Daras, ktorego pierwsze słowa brzmiały " Siema, zapierdala to niemiłosiernie".... no i teraz do poniedzialku nie bd spał, bede tylko czekal na nia z niecierpliwością :D
bzyq90 - 28 Lip 2012, 20:36

Ja chyba osobiscie Ci ja odstawie a nie laweta :D
Kusiu - 29 Lip 2012, 10:26

[Mam jeszcze kilka fotek fiesty z Hanią kolegi, jeszcze zanim fiesta pojechala do Gliwic |:P

\
\

\

kenczorf - 29 Lip 2012, 15:33

to teraz kolega w hance bedzie mial problemy zeby ci dotrzymac kroku ;] no chyba ze pod maska jakie vti :)
Kusiu - 29 Lip 2012, 23:05

pod maską ma zwykle 1,5
Kusiu - 30 Lip 2012, 23:39

Dzisiaj Daraz przywiozl mi fofi, po pierwszej przejazdzce uginaly mi sie nogi, a rece trzesly jak popier....olone |:D
\
\nie bede sie duzo rozpisywal, booo , bo nie ^^
\zrobilismy z kolega dwa byle jakie filmmiki, tak wiec mozecie sobie zobaczyc, dzwiek wydawany przez tlumik wedlug mnie jest piekny, lecz filmiki tego nie odzwierciedlają |:
\
\ http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
\
\ http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Kod:
Nie przyklejamy żadnych znaków do linków...

luk-90 - 30 Lip 2012, 23:49

Gratuluję potworka pod maską, ale czy możesz coś wiecej napisać na temat swapa, czy coś zostało wymienione, czy swap podobny jak w Curvie?
Kusiu - 30 Lip 2012, 23:58

Oprocz silnika, zostaly wymienione wahacze, zawieszenie przod, i mialy wejsc heble z rs2000, ale moje alusy nie chcialy na to wejsc, wiec zostaly fiestowskie, a o reszcze musialby napisac Daras, bo on wszystko robil
Fordon - 31 Lip 2012, 00:04

Raczej Marek z Darasem, gdzie 90% zrobil Marek :yes:
Marek - 31 Lip 2012, 01:11

Fordon napisał/a:
Raczej Marek z Darasem, gdzie 90% zrobil Marek :yes:


NIe, nie. Ja nic przy tej fiescie nie robilem, poza ogarnieciem elektryki na tyle zeby to odpalilo :)

Daras84 - 31 Lip 2012, 10:36

Fordon napisał/a:
Raczej Marek z Darasem, gdzie 90% zrobil Marek :yes:

:kaput:


generalnie zmienione cale zawieszenie przod na nowe, wachacze laczniki itp.
sportowe amortyzatory wraz ze sprezynami o krotkim skoku, zrobiona geometria,
heble rs2k pod te brocki nie wchodz nawet z dystansem ok 10mm
no i wiadomo nowe plyny ustrojowe.

tyle mialo byc zrobione no i jest.(taki był budzet Kusia) zostaje tylko zmieinc chlodnice bo ta 1.3 nie wydala,

luk-90, a co mialo byc jeszcze wymienione i co znaczy swap jak w curvie??

zwardek - 31 Lip 2012, 11:02

no to Panu Kierownikowi pozostaje życzyć rozwagi za kółkiem i stopniowo przyzwyczajać się do większej mocy !
Gratulacje dla ekipy z Gliwic,
Pozdro!

elmek13 - 31 Lip 2012, 11:18

Najpierw słychać, później widać. Przyzwyczaj się do mocy. Koniec drugiego filmu, rozwala...


Koniec K*&wa <oki>

Kusiu - 31 Lip 2012, 17:19

hehe, dzisiaj fiesta zwiedzila Czechy, bylismy sobie z rodzicami, mama sie prawie zesrała : D aaa tata mnie podpuszczal az do mometu 170 km/h, pozniej zbladl, i mi oznajmil zeee wiecej nie wytrzymie
Piter - 1 Sie 2012, 11:55

Heh nie wiedziałem że tutaj tyle mojej osoby jest :ups: fajnie że jestem dla was jakim tam przykładem.
Więc dodam coś od siebie na temat samego silnika

rs2k dużo zniesie - co widać po curvie
ale jego swap do mk3 nie jest bez wad - co widać po curvie
no i nie jest nie zniszczalny - co widać po curvie, ale tutaj winę ponosi sam silnik który był trupem jak został mi sprzedany. Zawór dzwonił jak dzwon w kościele przed procesja i się wkońcu urwał. Zdjęcia są w moim temacie.
Po zakupie silnika od Fordona, nic się nie dzieje a jeździ wyłącznie w sporcie. No ale ja wymieniam olej częściej niż myję zęby.
skrzynia wytrzyma - co też widać po curvie
sprzęgło - nie wytrzyma :rotfl:

Co do swapa, to teraz mając jakieś tam doświadczenie to zabrał bym sie do tego zupełnie inaczej.

Daras84 - 1 Sie 2012, 13:11

trzeba wziasc tez pod uwage fakt, ze auto po swapie to nie fabryka i zawsze predzej czy pozniej cos nie wysra...


a wracajac do sprawy wagi i nie skrecania fiesty z rs2k. to Piter doskonale pokazal ze auto skreca i jest samochodem do wygrywania z takim motorem ;)

Kusiu - 1 Sie 2012, 22:09

Pany, jakim paliwem najlepiej karmic RS-a? Bo leje jej tylko 98, ale slyszalem ze niektore silniki nie lubia tego paliwa ^^
Stunt_Man - 1 Sie 2012, 22:12

ja bym sugerował 95
Marek - 1 Sie 2012, 22:14

95, musiałbyś ruszyć zapłonem żeby odczuć różnicę na 98.
Kusiu - 1 Sie 2012, 22:40

no wlasnie dlatego pytam, bo odkad leje 98 czyje ze tak jakby gorzej jezdzila
Kusiu - 4 Wrz 2012, 12:45

Wczoraj w nocy pojechalismy z kolega porobic jakies foty RS-a na PKP^^ wszystko z nudy, mam pare zdjec ale zrobionych nokia 3310^^, wiec nie wyrazne wyszły|:P |:


\
\

|

kuba87 - 4 Wrz 2012, 19:23

jak zawsze ładnie się błyszczy :ok:
Kusiu - 9 Wrz 2012, 01:54

A wiec tak, godzine temu mialem wypadek jakis srutututu wyjechal z podporzadkowanej, musialem odbic i wpadlem w poslizg i 100m dalej wyladowalem w rowie, 3 metry dzielilo mnie i kuzyna od smierci, bo przypiepszylem w kraweznik aaa 3 metry dalej byl slup , w ktory jakbysmy uderzyli to praktycznie nie zyjemy, zatrzymalismy sie 30m dalej w rowie, winowajca uciekl i czukiereczek. My na szczescie cali, ale fiesta.......hmm zderzak do wymiany chlodnica, i zacial sie gaz, RS cały, zawieszenie cale, felgi cale, na szczescie tylko chlodnica iii zderzak, ale wkur...ilem sie bardzo mocno, bo nie jade na Summer....
Parzych - 9 Wrz 2012, 02:05

Skurłysyn uciekł i pewnie nie spotka go za to kara :sad: , szczęście że jesteście cali i Fiesta nie bardzo mocno ucierpiała... :yes:
Kusiu - 9 Wrz 2012, 02:11

smierc mialem w oczach, widzialem jak jade na ten slup....jak widzialem jak jest w rym rowie, to sie prawie poplakalem, dalej mi sie chce, myslalem ze na zlom, najlepsze jest to ze nikt nie pomogl machalismy nic nikt sie nie zatrzymał, jedynie to Niemcy, sami od siebie satrzymali sie i pomogli, za co im serdeczne Bóg zaplac...wyciagli nas, i pierwsze co, to czy RS caly ogladam caly, zderzak 30 m blizej lezal, bez szans na odratowanie... odpalila, tylko gaz sie zacial, ale to ogarne jutro...ahhh plakac mi sie chce nad tym moim dzieckiem
Parzych - 9 Wrz 2012, 02:17

Naprawdę współczuję, może mimo stresu kuzyn zobaczył numery tego chooja... Było by komu zapłacić za naprawę...
Kusiu - 9 Wrz 2012, 02:20

nie dalo rady, uciekl z piskiem opon, aaa my bylismy juz przednim, auto tanczylo po drodze
Parzych - 9 Wrz 2012, 02:27

Szkoda, jednak patrząc z innej perspektywy, trzeba było zayebać w gnoja, skoro jego wina - jego OC pokryłoby naprawę, lub choćby dało zastrzyk gotówki z której by się pokryło koszty... Jednak odruch bezwarunkowy w tym przypadku również odegrał główną rolę i tera to se można gdybać...
Kusiu - 9 Wrz 2012, 02:32

teraz tylko trzeba zapomniec i odratowac swoje kochanie
Parzych - 9 Wrz 2012, 02:35

Dokładnie :yes:
Kusiu - 9 Wrz 2012, 09:19

Wrzuce tylko dwa zdjecia, bo nie mam sily ani ochoty robic wiecej...
|
\ \
\
\

kuba87 - 9 Wrz 2012, 10:34

Kusiu, nie ma tragedii poskładaj dziada i dalej chulaj, a jak pamiętasz gdzie to było to się zaczaj na dziada
KamilK - 9 Wrz 2012, 10:35

Oby tylko podłużnice były nieruszone to będzie dobrze :)
Daras84 - 9 Wrz 2012, 11:09

przejedz sie tam i zobacz czy nie ma jakiegos monitoringu, nawet w poblizu, bo w nocy za wiele aut nie jezdzi,

szkoda chłodnicy bo był to niezly kąs (cvh pod klime) załatwimy nową, zderzak jak cos tez mam idealny ;)

dobrze ze z wami wszystko ok ;)

Kruku - 9 Wrz 2012, 11:10

czyżby Rs był za szybki ? kupuj zderzak i nie marudź :)
bzyq90 - 9 Wrz 2012, 12:12

Kusiu szkoda ale sa tez plusy tej sytuacji, bedziesz mial normalne mocowanie zderzaka :D Jedz do darasa po tajle, przelozysz zderzak i chlodnice i ogien na muchowiec :) Masz jeszcze tydzien, nie rezygnuj.
Kruku - 9 Wrz 2012, 13:13

wy chcecie jezdzic po tych plytach tam :)
mi by bylo szkoda auta :)

Kusiu - 9 Wrz 2012, 13:16

Kruku, rs nie za szybki, jechalem moze z 70 ^^bzyq90, narazie jestem przed wyplata, a ta jest 15 wiec w dzien summer-a, wiec narazie pojade na szrot do wujka kupie jakas chlodnice, i zderzak z cywila, ale najgorsze jest to, ze linka gazu sie zaciela, ale to powinnismy ogarnac, najwazniejsze ze RS jest na chodzie
Piter - 9 Wrz 2012, 13:43

daj zdjęcie z pod maski, z góry
Kruku - 9 Wrz 2012, 13:47

70 to duzo jak na stluczke. rs ma to do siebie ze przepustnica lubi sie blokowac o serwo. i wyginaja sie te widelki z przepustnicy. tez tak mialem i wiesza sie na obrotach :)
Piter - 9 Wrz 2012, 13:57

dlatego właśnie mówię żeby zdjęcie dał, a to nie wina samego rs-a tylko tego że ogólnie huijowo rs siedzi w mk3

Kusiu, daj zdjęcie i sprawdź mocowanie przedniej poduszki skrzyni i nie wyginaj tych widełek bo to gówno da a tylko linkę poszarpiesz.

Kusiu - 9 Wrz 2012, 14:23

jest dokladnie tak jak kruku mowisz, przepustnica zablokowala sie o serwo, jade teraz na miejsce zdarzenia, jak przyjade to dam zdjecie
Kusiu - 9 Wrz 2012, 15:08


\
\
\
Tyle dzielilo nas od tragedii
\
\ na tyl słupie zderzak XR-ki zakonczyl swój zywot. Malo brakowalo, i byc moze my tez

Kruku - 9 Wrz 2012, 15:15

moze zerwało poduszke pod skrzynia, i motor sie przesuną. bo za zlaby cios zeby motor przesunęło
Piter - 9 Wrz 2012, 15:41

No to przecież o tym pisałem.
Strasznie blisko siedzi przepustnica serwa, sprawdź poduszkę i zobacz czy nie wygiąłeś mocowania

Lary - 9 Wrz 2012, 16:23

A na koniec zaczaj się na dziada, najlepiej jakbyś ogarnął inny samochód, wyczaił go na ulicy, wjechał przed niego i po heblach (byle tylko jakimś parchem jechać) ;)
Kusiu - 9 Wrz 2012, 16:32

a wiec tak obejzalem auto z pod spodu to tak wahacze cale, wszystko cale, tylko nie wiem z kad ta piepszona chlodnica cieknie...., tylko ta przepustnica sie zablokowala o serwo
Pietrekk - 9 Wrz 2012, 17:05

Jak gość miejscowy i kojarzysz auto choć to możesz znaleźć dziada, w moim przypadku no poniekąd gorzej bo czech w skodzie octavii... Składaj i jeździj dalej, moja mocniej dostała a robię :) Mimo że to tylko było 1.0 :)
Kruku - 9 Wrz 2012, 17:22

moze to glupie, ale moze rozwaililes zbiorniczek ze spryska ?
bo od takiego nieprześlizganie sie chłodnica by chyba nie ucierpiala

Kusiu - 9 Wrz 2012, 18:35

wpiepszylem sie na kraweznik o wysokosci ok 25 cm
cieknie napewno z chlodnicy boo jak wlewam wode
\to cieknie z niej wlasnie

vegetagt - 9 Wrz 2012, 18:38

To połóż chłodnice na płasko i zalej wodą. Będziesz widział, pod którym żeberkiem robi się mokro. Albo włóż ją pod wodę, zatkaj wszystkie otwory i dmuchnij kompresorem.
Pietrekk - 9 Wrz 2012, 19:12

Ale i tak w bawienie się z lepieniem niema sensu, ładną chłodnicę pod cvh dorwie tanio na szrocie.
Kruku - 9 Wrz 2012, 19:35

taka chlodnice Pietrek nie latwo kupic to nie jest zwykla chlodnica z cvh:)
Daras84 - 9 Wrz 2012, 19:56

jak wdupiles na kraweżnik to prawdopodobnie podbilo tą łyżwe od spodu albo tak jak pisze Piter zerwalo poduszki/poduszkę, dlatego zablokowalo gaz bo tam ciasno z miejscem,

w sumie teraz od biedy mozesz pokombinowac ze zwykla chlodnica cvh tylko odkręć od zamka to mocowanie zderzaka skoro i tak zakładasz seryjny ;)

a jak felgi całe :>

Kusiu - 9 Wrz 2012, 20:01

Daras84, tak felgi o dziwo cale, jedna tylnia lekko sie obdarła
Pietrekk - 9 Wrz 2012, 21:35

Paweł wiem że nie zwykła :) Ale jeśli by chciał auto mieć sprawne jak najszybciej to ja bym pakował zwykłą żeby tylko jeździć :)
Ale to już zależy teraz od właściciela co wykombinuje :) Tak czy inaczej działaj, składaj, śmigaj :)
Blachy całe?

DemptD - 9 Wrz 2012, 22:46

działaj panie, działaj, na SCP się staw, nawet na zwykłym zdesiu :P
Kusiu - 9 Wrz 2012, 22:52

najpierw trzeba ogarnac ta przepustnice
FiFa - 9 Wrz 2012, 23:16

przepustnica pewnie bedzie ok! Tylko tak jak kazdy Ci mowi, poduchy pod skrzynia, albo nawet całe te sanki dostały... Bo w RSie jest malo miejsca, ale u Ciebie wogole jest za blisko...

Chyba ze w trakcie uderzenia przepustnica uderzyla i sie pogiela! Ale to poduchy pewnie tez dostały... Jak przednia łapa na sztywno ??

Daras84 - 10 Wrz 2012, 08:14

na sztywno, nie wywalaj starej chlodnicy przyda sie na dawce boczków
Kusiu - 10 Wrz 2012, 18:23

Daras, ciaglem za silnik tak jak kazales, ale on ani drgnie, w przyszlym tygodniu Krwista pojedzie do mechanika, a on pewnie bedzie wiedzial co z tym zrobic
hanysek - 10 Wrz 2012, 19:47

Kusiu jo miol zderzka w zeszlym roku, a na drugi dzin na niemcy musiolech jechac....stracilech zderzak jak ty, lampa i chlodnica...bzyku mie scholowol i miol zderzak i chlodnica ..posklodali my i pojecholech na drugi dzien na niemcy :ok: a miolech stracha ze sie cos rozleci ale moja kobieta twardo jes :ok: a kasa dolech po przyjezdzie bzykowi :) daras chyba tyz poczeko do wyplaty :-P i jedz na sumera :ok:
Daras84 - 10 Wrz 2012, 20:17

wiesz co jak masz zawozić do tego mechanika co wczensiej robil to auto to przywiez ja lepiej do mnie to sie odrazu zderzak i chlodnice zalozy

jak silnik ani drgnie to musialo łyżwę podbić

hanysek - 10 Wrz 2012, 20:22

Daras84 napisał/a:
wiesz co jak masz zawozić do tego mechanika co wczensiej robil to auto to przywiez ja lepiej do mnie to sie odrazu zderzak i chlodnice zalozy
i posuchej darasa a nie upierwj sie jak przy tamtym mechaniku...bo wszyscy ci godali ze mosz si wybrac do darasa abo Marka...
Kusiu - 10 Wrz 2012, 21:00

Do Gliwic cięzko bedzie ja sholować
Pietrekk - 10 Wrz 2012, 21:39

Przecie Darek chyba ma lawete :)
Stunt_Man - 10 Wrz 2012, 21:41

Daras, qarwa żyła złota :rotfl:
hanysek - 11 Wrz 2012, 01:32

no jakby na sguada zajrzol czasym to by wiedziol ze daras mo laweta........ :fox:
Piter - 11 Wrz 2012, 08:44

Kusiu, Podnieś auto nawet na lewarku tylko zabezpiecz sobie jakimś kołkiem i odkręć całą łyzwę i poduszkę od niej. Zobacz czy silnik wrócił na miejsce.
Z czym Ty chcesz do mechanika jechać? Ogarniesz to sam z łatwością w pół dnia.

Żółwik Tuptuś - 11 Wrz 2012, 10:29

Piter ma rację.
A przy okazji auto poznasz od podszewki.

Co do zaangarzowania oraz konsekwencji w działaniu - witamy w projektach.

Kusiu - 11 Wrz 2012, 12:34

Piter, jest tylko jeden proble, nie mam pojecia, jak ta łyżwa wygląda, od soboty do wtorku mam wolne, wiec moze jakby mi ktos wytlumaczyl jak to wyglada , to to ogarne ^^ :ups: |

|
|
Żółwik Tuptuś napisał/a:
Co do zaangarzowania oraz konsekwencji w działaniu - witamy w projektach.
a juz myslalem ze nigdy mnie nie przeniesiecie
kenczorf - 11 Wrz 2012, 14:32

ciezko bedzie nie zauwazyc. Szeroka na 10-15cm idaca mnie jwiecej od pasa przedniego do podlogi auta a na niej siedzi skrzynia
Kusiu - 12 Wrz 2012, 18:45

przed chwilą wyciaglem chlodnice, w sumie to nie jest tak zle jak myslalem, jest tylko mala dziurka na plastikowej czesci chlodnicy, awiec zakleje ja poxylina czy czym podobnym i powinno trzymac
Daras84 - 12 Wrz 2012, 18:58

zaklej szpachla ;) poxylina nie wytrzyma temperatury
Kusiu - 12 Wrz 2012, 22:18

zwykla najzyklejsza szpachlą ta?
Daras84 - 13 Wrz 2012, 11:00

ta, tylko nie budowlana :P
Kusiu - 14 Wrz 2012, 19:50

RS odpalony, chlodnica poklejona, ale na wolnych trzyma 3,5 tys obrotow....juz nie mam pojecia co zrobic, po niedzieli chyba zawita do mechnika
Kruku - 14 Wrz 2012, 19:56

trzyma 3,5 tysiaca bo przepustnica jest krzywa
odkrec ja i wyporstuj atal lapke co trzyma linke'

Kusiu - 14 Wrz 2012, 21:19

jest na 3,5 tys, a jezeli pociagne silnik., to schodzi z obrotow i wskakuje na normalne, jezeli znajde teraz chwile czasu to to ogarne
hanysek - 15 Wrz 2012, 06:32

i jedz z tym na Gliwice.....a nie po jakichs byle jakich mechanikach...
Daras84 - 15 Wrz 2012, 09:07

odkręc gume dolotu z przepustnicy, i zobacz czy jest zamknieta. na zgaszonym silniku
Kusiu - 15 Wrz 2012, 11:39

Daras odkrecalem, niby jest zamknieta, ale jak odpalilem auto to najpierw byla na 2, 5 tys pozniej na 3,5 a jak pociagne silnik to siedzi normalnie na wolnych
Piter - 15 Wrz 2012, 14:49

odkręć poduszkę przednią skrzyni i zobacz co będzie.
FiFa - 17 Wrz 2012, 20:52

a moze jaki waz od podcisnienia wyrwało ? Jezeli przepustnica jest zamknieta?
BuMeL - 18 Wrz 2012, 08:18

Odepnij linkę gazu z przepustnicy, jak pomoże to wyreguluj przy uchwycie.
Kusiu - 18 Wrz 2012, 10:31

FiFa napisał/a:
a moze jaki waz od podcisnienia wyrwało ? Jezeli przepustnica jest zamknieta?
widzisz, tylko ze jak sie pociagnie za silnik to jest wszystko ok
Kusiu - 18 Wrz 2012, 16:16

No wiec tak, odpalilem RS-a na "wolnych " chodzila na 2,5 tys obrotow, chcialem sie przejechac , ale stracily sie hamulce, ale to pewnie przez to ze odkrecilem serwo, i sie zapowietrzyly, ale mam inny proiblem odkrecilem przepustnice, iii wyskoczyly mi jakies dwie spręzyny, niestety teraz nie mam pojecia jak to bylo zlozone, wiec musze dalej walczyc metodą prób i bledow
luk-90 - 18 Wrz 2012, 16:47

Co ma wykręcenie serwa do hamulców? Nie ma serwa, trzeba znacznie większą siłą deptać na hamulec
Kusiu - 18 Wrz 2012, 17:02

Ja sie poddaje, na szczescie fiesta ma najlepszego wujka na świecie, wiec pojedzie do gliwic |:P
Kusiu - 18 Wrz 2012, 22:17

Tak wiec fiesta odjechala do Darasa, dla mnie wszystko bylo ok, aaa Daras spojrzal, i od razu stwierdzil, ze lyzwa krzywa ^^
hanysek - 18 Wrz 2012, 22:21

no cza bylo od razu suchac...gliwice to nojwiekszo magia swiat do kozdej fiesty :ok: i bydzie chodzic jak ta lala :ok:
Piter - 18 Wrz 2012, 23:07

To ci przecież to pisaliśmy dziesięć razy ....
Parzych - 19 Wrz 2012, 00:07

Piter napisał/a:
To ci przecież to pisaliśmy dziesięć razy ....
Dwanaście Piter, DWANAŚCIE :!:
Daras84 - 19 Wrz 2012, 10:58

pamietajmy że nie każdy sie musi znac na samochodach ;)

łyżwa i lubię chleb ze smalcem w kosmos, tak ze nawet mocowanie poduszki przykrecone do skrzyni zagieło, a w serwie dziura od przepustnicy więc pewnie dla tego nie bylo hebli..

FiFa - 20 Wrz 2012, 18:23

no to jednak strzała dostala dosc porzadnego! :)
Kusiu - 21 Wrz 2012, 21:23

Własnie wrocilem RS-em od Darasa, moj skarb znowu zapierd...a|:D
FiFa - 21 Wrz 2012, 21:25

tylko nie rob mu znowu gagu! :-P
Kusiu - 22 Wrz 2012, 00:11

To nie moja wina byla :-P
Bit1 - 22 Wrz 2012, 10:19

To teraz czas kupić kamerę do środka żebyś (odpukać) następnym razem nagrać jak Ci ktoś pierwszeństwo wymusi
Daras84 - 22 Wrz 2012, 10:53

strzał był dość pokazny, belka pod silnikiem to banan, mocowania skrzyni pogiete, mocowanie wachacza tez oberwało dość mocno, także zbieżności zero, a brak hebli, to przerdzewiały przewód hamulcowy tył ;)
Kusiu - 22 Wrz 2012, 11:00

Hondziarz majstruje przy fiescie^^
\
\
\
\
\z daleka jako tak to wyglada, ale zderzak do malowania, ale to juz bedzie zabawa w zime by na wiosne byla juz na cacy

Krzysiek - 22 Wrz 2012, 11:57

ważne że wyklepana i jeździ :oki:
Kusiu - 10 Lis 2012, 15:33

Witam, mam taki problem, mianowicie fiesta przez ponad poltora miesiaca stala nieodpalana, i teraz jak chcialem ja odpalic, to kreci kreci i se mkozna krecic do usranej smierci i nie odpali, na pych odpala, ale chodzi tylko na 3 gary, wyczyscilem świece, i dalej to samo, moze ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?
zwardek - 10 Lis 2012, 15:36

kable WN, cewka
Daras84 - 10 Lis 2012, 19:29

daj jej pochodzic chwilę dłużej, na tych 3 garach, najwyrażniej zawilgła
Kusiu - 23 Gru 2012, 11:33

wczoraj dostalem bardzo fajny prezent na swieta, mianowicie jakis skur,,,ysyn rozwalil zamek bagaznika wyrwal subwoofer i wzmacniacz , i sobie poprostu uciekl nie zamykajac nawet bagaznika....
Krzysiek - 23 Gru 2012, 11:41

:9: o w dupe o takiej akcji jeszcze nie słyszałem. Skoro włamał się do bagażnika to dobrze wiedział co w nim jest ciekawe
Kusiu - 23 Gru 2012, 11:51

na moim osiedlu wszyscy wiedzieli co tam jest, bo ciezko by bylo tego nie slyszeć.
Stunt_Man - 23 Gru 2012, 12:09

no skoro wszyscy słyszeli to sie nie dziwie. jakby po mojej okolicy ktoś jeździł i mnie wku*wiał ciągłym umc umc to też bym mu rozwalił bagażnik i wyrwał tube
Kameleon340 - 23 Gru 2012, 13:54

To jest po prostu zazdrość i nic więcej.
Kusiu - 23 Gru 2012, 14:58

Stunt_Man, ciekawe czy bys tak mądrował gdyby Tobie cos ukradli, a pozatym fiesta od wrzesnia stoi nie ruszana, wiec czym mialem wkurwiać?
Bit1 - 23 Gru 2012, 19:36

Przykra sprawa, widać ktoś szukał prezentu na święta i wiedział, że masz dobry sprzęt.
Mam nadzieję, że zgłosiłeś sprawę na policję i, że miałeś zapisane numery seryjne sprzętu.

kenczorf - 23 Gru 2012, 19:39

Bit1, a kto zapisuje sobie numry seryjne sprzetu? Moze sa na karcie gwarancyjnej o ile sie ja ma...
Sprzet jest raczej nie do odzyskania....chociaz mi policja odeslala komorke skradziona 2 lata wczesniej :P Sprzedalem za 50 :P

Kusiu - 23 Gru 2012, 21:07

Bit1, no własnie problem polega na tym , ze nie mam zadnych dokumentow na ten sprzet, poniewaz kupilem go razem z autem
Bit1 - 23 Gru 2012, 21:47

kenczorf napisał/a:
Bit1, a kto zapisuje sobie numry seryjne sprzetu? Moze sa na karcie gwarancyjnej o ile sie ja ma...
Sprzet jest raczej nie do odzyskania....chociaz mi policja odeslala komorke skradziona 2 lata wczesniej :P Sprzedalem za 50 :P


Ludzie zaczynają zapisywać jak już im kiedyś coś ukradną :)
wiem na swoim przykładzie.
Jeśli chodzi o odzyskanie to masz rację szansa jest bardzooooo mała, ale jakaś jest więc jeśli to nic nie kosztuje to czemu by nie spróbować.

Kusiu - 28 Gru 2012, 18:18

Byłem dzisiaj pogrzebac przy fiescie, zmienilem przerwe na swiecach na 0,9 mm odpalila ale tylko na 3 garach, tak wiec jeszcze musze wymienic kable po wypłacie, lecz gdzies kolega wyczytał, ze winnym moze takze być jakis czujnik edis, tak wiec mam pytanie. Co to to jest jak wygląda, i gdzie to mogę kupić, dodam ze fiesta kreci kreci i se krecic mozna, jak odpali to strzela marchewami, a czasami silnik chodzi jak traktor. Nalalem dzisiaj plynu chlodniczego, ktory zaraz z kąś wyciekł -,- jak nie urok to sraczka, mam nadzieje ze nie siadla mi pompa wody...



EDIT^^
http://moto.allegro.pl/mo...2847442299.html czy takie małe kur....estwo moze byc przyczyną, ze fofi nie pali?

Daras84 - 28 Gru 2012, 19:36

daruj se tego edisa,zmień świece i kable na nowe i bedzie po temacie, no chyba ze w złej kolejności popodpinałeś gary i też moze wtedy ciulato palic strzelać marchewami itp
Piter - 28 Gru 2012, 20:33

Jakie On ma tam cewki ?
Kusiu - 28 Gru 2012, 23:43

Daras84, Świece są nowe , a cewki próbowałem przekładać, i dalej chuya
Piter, http://moto.allegro.pl/ce...2872811799.html a takie

bzyq90 - 29 Gru 2012, 07:41

No to proponowalbym przerobic na jedna cewke.
Kusiu - 29 Gru 2012, 14:21

bzyq90, Daras tez mi cos gadał żeby przerobić, tyle że nie mam pojecia o robieniu takiego czegoś^^
Kusiu - 29 Gru 2012, 14:21

bzyq90, Daras tez mi cos gadał żeby przerobić, tyle że nie mam pojecia o robieniu takiego czegoś^^
stapcio - 10 Lut 2013, 10:36

I jak Tam ogarnełeś co było Fiescie??
Kusiu - 24 Kwi 2013, 14:51

Dzisiaj Daras przyjechał po fiestę, po paru godzinach dostalem telefon, fiesta odpaliła, ale pękł blok silnika, jak ja kur*a kocham tą fieste '//
Parzych - 24 Kwi 2013, 15:53

Kusiu napisał/a:
fiesta odpaliła, ale pękł blok silnika, jak ja kur*a kocham tą fieste '//
Ojapier... :zalamka:
FiFa - 24 Kwi 2013, 16:31

jak to pęknął blok?? jakim cudem?? Woda uklad zalany, czy jakie cuda?
Kusiu - 24 Kwi 2013, 16:42

FiFa, nie mam pojęcia, Daras to oglądał, wiec pewnie pozniej napisze
Daras84 - 24 Kwi 2013, 20:12

cewka i lubię chleb ze smalcem, przez co zjarało dośc sporą część instalacji, wymieniłem polutowałem i odpaliła od starzała, (trzeba było przyjechać 7 miesiecy temu z tym ;) to by nie było jaj)

skoro auto pali jak laleczka od starzała to stwierdziłem ze zalewam układ(który był całkowicie pusty) i heja na geometrie i przegląd, układ zalany i słysze jak się leje gdzieś ciurkiem, nie dowierzałem temu co widziałem hehe, na przedniej częsci bloku w okolicy pompy wody, pekniecie ok 5-6 cm i tryskało płynem. jutro wrzuce foto bo nie miałem aparatu ze soba ;)

luki - 24 Kwi 2013, 20:26

zamarzlo?
kenczorf - 24 Kwi 2013, 21:46

ciulowo wyszlo....ale jesli pekl bo byla w srodku woda i zamarzlo w zimie to sam sobie winien....
Daras84 - 24 Kwi 2013, 22:11

innej opcji nie widze
luk-90 - 24 Kwi 2013, 22:13

ale powiedzcie kto leje wode na zime? :brawo: 30zł oszczędności wyszło bokiem
Parzych - 24 Kwi 2013, 22:34

luk-90 napisał/a:
ale powiedzcie kto leje wode na zime?
Mnie zastanawia po co niektórzy w ogóle leją wodę... <???> :myśli:
luk-90 - 24 Kwi 2013, 22:46

No czasem parzych są sytuacje, ale to się później wymienia, najpóźniej przed sezonem zimowym
Kusiu - 24 Kwi 2013, 23:22

Woda nie była wlana zimą, tylko jesienia, tylko po to zeby dojechac od darasa do domu, pozniej stala i nie odpalała, wiec tam nie zaglądalem, zapomnialem ze byla woda...
FiFa - 25 Kwi 2013, 00:45

A jak jestesmy przy tym temacie, w bloku sa czesto takie jakby zatyczki-zaslepki. Kiedys widziałem jak zamarzła woda w silniku i własnie wypchneło ta zaslepke, ale po co one faktycznie sa w bloku i do czego słuza??
No to Kusiu niestety ale teraz sam zawiniłes, i nawet na fieste nie mozesz tego zwalic... A szkoda bo silnik miałes w dosc dobrej kondycji :|

Daras84 - 25 Kwi 2013, 07:13

e tam, mi nie raz zamarzła, czasami zbieg zdarzeń do tego doprowadza;)
diodalodz - 25 Kwi 2013, 10:44

FiFa napisał/a:
wypchneło ta zaslepke, ale po co one faktycznie sa w bloku i do czego

To są otwory technologiczne w bloku by dało się wyjąć piasek z formy po odlewie, a czasami służą za kanały wlewowe. Zaślepki nazywają się profesjonalnie "brokami"

Daras84 - 25 Kwi 2013, 18:42

motor wyjęty, nowy słupek juz namierzony


no i pęknięcie z bliska ;)





Kameleon340 - 25 Kwi 2013, 18:46

Poxilina i jazda :ok: Macie namierzony już nowy blok?
Parzych - 25 Kwi 2013, 19:03

Daras84 napisał/a:
nowy słupek juz namierzony
Kameleon340 napisał/a:
Macie namierzony już nowy blok?
Czytasz czasami co inni piszą :?:
diodalodz - 25 Kwi 2013, 20:37

Daras84 napisał/a:
no i pęknięcie z bliska

Klej epoksydowy wzmacniany opiłkami metalu i by jeszcze polatał motor.
Frezuje się pęknięcie i wypełnia klejem.

Daras84 - 25 Kwi 2013, 21:12

diodalodz napisał/a:
Daras84 napisał/a:
no i pęknięcie z bliska

Klej epoksydowy wzmacniany opiłkami metalu i by jeszcze polatał motor.
Frezuje się pęknięcie i wypełnia klejem.



jak by to był motor za 3 koła to byśmy kombinowali, ale tu nie widzę sensu, tym bardziej że podobno coś z uszczelką jest... było... bo wywalało płyn

Piter - 27 Kwi 2013, 14:56

Daras84, ja chętnie przytulę jeden drobiazg z tego dołu :)
pawel_mk3 - 27 Kwi 2013, 17:39

diodalodz napisał/a:
Daras84 napisał/a:
no i pęknięcie z bliska

Klej epoksydowy wzmacniany opiłkami metalu i by jeszcze polatał motor.
Frezuje się pęknięcie i wypełnia klejem.


Loctite 3450 tzw. płynny metal, na szkoleniu mówili że kleili tym pompy w LFP i działały kupe czasu a robią konkretne ciśnienia co idzie w parze z temperaturą.

diodalodz - 27 Kwi 2013, 18:02

pawel_mk3 napisał/a:
Loctite 3450 tzw. płynny metal, na szkoleniu mówili że kleili tym pompy w LFP i działały kupe czasu a robią konkretne ciśnienia co idzie w parze z temperaturą.

Ja kleiłem głowice do Lublina mk2 :)
A czasami gniazda świec w VW TDi , jak ktoś rozwalił głowicę wiercąc szczątki świec żarowych.

Daras84 - 27 Kwi 2013, 20:01

my tu gadu gadu,a głowica również pogruchotana... żywioł zrobił swoje
BuMeL - 27 Kwi 2013, 20:03

Ja pamiętam jak ze 3 lata temu kosiarka mi zdechła na środku miasta. Okazało się, że woda w wężu zamarzła i silnik się zgrzał. Na szczęście nie przegrzałem głowicy. To był ostatni raz kiedy nie sprawdziłem/zmieniłem płynów przed zimą.
Kusiu - 11 Maj 2013, 12:32

Wczoraj odebrałem fieste od Darasa, silniczek fajnie chodzi :D , do zrobienia zostały gałki (tak Daras?) zrobić zbieżność i zmienić chłodnice bo cieknie
Kusiu - 22 Cze 2013, 13:40

Przed chwilą przyjechalem od mechanika, fofi ma nowe łozysko gałki, i zrobiona zostala zbieżność tak więc jezdzi w koncu prosto a nie po calej drodze :D trzeba jeszcze tylko wymienic chlodnice, ale to raczej za miesiac (bo juz brak funduszy ^^)


Radość długo nie trwała, chłodnice całkowicie chu* strzelił

kenczorf - 22 Cze 2013, 22:05

Kusiu napisał/a:
nowe łozysko gałki,
co to?
Kusiu - 22 Cze 2013, 22:20

zapomniałem dać przecinka :-)
Daras84 - 22 Cze 2013, 22:29

a guma na wachaczu??
Kusiu - 23 Cze 2013, 02:09

gumy też, mechanik powiedział ze starych juz prawie nie było...
Daras84 - 23 Cze 2013, 11:11

no od tego dzwona wywaliło środkowe tuleje
Kusiu - 23 Cze 2013, 17:11

zanim chlodnica padła, zdazylismy zrobic pare zdjec ;p






nie sa to dziela sztuki, aaallee co mi tam^^


Edit: chlodnica jako tako ogarnięta, zgrzałem ją lutownicą, trzyma wodę, 5 km testów i nie straciła ani kropli...miejmy nadzieję, ze miesiac wytrzyma

Kusiu - 24 Cze 2013, 23:34

Fiesta znowu wali fochy, szarpie czasem gasnie na wolnych i dzieje się tak na niższych obrotach, na wyższych jest wszystko ok, ktos sie domysla co moze sie dziać?

Dodam , ze zanim dojechałem na stacje paliw wszystko było ok, zatankowałem i ch*j zaczeło się, ale zeby przez paliwo tak się działo? I pod maską smierdzi paliwem

Kruku - 24 Cze 2013, 23:55

odpal otworz maske i sprawdz czy gdzies nie cirkanie waszka. a jak to nie da to zalejh zinnej stacji. jesli mowisz ze to po tankowaniu. ewentalnie zmien filtr mozejuz ma dosyc
Kusiu - 25 Cze 2013, 12:52

sprawdzalem dzisiaj pod maska odpalilem auto, i zauwazylem ze wybija powietrze z kolektora w miejscu gdzie jest taka ala sruba, jezeli znowu to cos powaznego to pier...ole fiesta pojdzie na zlom
luk-90 - 25 Cze 2013, 20:38

ech ile ja już takich momentów miałem, nie pękaj trzymaj się ramy
Kusiu - 26 Cze 2013, 18:28

Polki co fiesta znowu nie odpala, objawy są takie same jak wtedy , gdy popalily się kable, dostane do głowy przez to auto...
kenczorf - 26 Cze 2013, 21:47

Kusiu, jesli sam nie ogarniasz to niestety musisz komus oddac...najlpeiej Darasowi bo pewnie szybko ci ogarnie
Kusiu - 29 Cze 2013, 16:09

wczoraj był Daras zobaczyć co jest, zobaczyuł i znalazł^^, zalało jakąś wtyczkę, dzisiaj ją wysuszyłem i działą :D dzieki Daras juz poraz kolejny :D


"Stoi czerwona na srebrnych kołach buczy, drze ryja aż sąsiadka woła zgaś już te auto bo spać nie mogę lecz Kusiu jej na złość gaz wciska w podłogę niech patrzy niech słucha jak to zapierda...a 20 minut znów się zjeba..ła znów nerwy, znów krzyki , lecz przyjechał Daras popatrzyl obadał , odpalił ją zaraz i znowu sąsiedzi spać w nocy nie będą sluchać jak czerwien zapierdziela prędko"

kolega wymyślil wierszyk o fiescie :D

Kusiu - 9 Sie 2013, 20:29

Czerwona wróciła do żywych, poproawiona została prawie cala elektryka, teraz chodzi jak talala :-) teraz tylko czekam na pieniązki i zostanie ogarnięta reszta, nikt nie chciał, wiec zostaje :2xf:
Kusiu - 5 Paź 2013, 13:13

Dzień dobry :-) . Pewnie wielu z was myslało, ze skoro fiesta się nie sprzedała, to stoi i sie marnuje, nic bardziej mylnego, dość dużo się działo przez ostatnie połtora miesiąca, od tego, że policją znów mi zabrała dowód za opony, po kilka zmian, które cieszą moje oko, dość długo szukałem lusterek od mk3,5 i zawieszenia na tył. Niedawno kupiłem lusterka i kompletne zawieszenie na przód i tył, niestety przód nie chciał wejsc wiec załozylismy tylko tył, moze to i nawet lepiej bo gdybym obniżyl jezcze bardziej przód to nie dało by się jezdzic, gdyż teraz nawet na prostej drodze szuram tłumikiem o asfald. Z nowych rzeczy które wpadły jest także chłodnica, dzięki której silnik już sie nie grzeje,i jest bardzo dobrze. Do pełni szczęscia zostało mi tylko pomalować zderzak ,który pewnie bedzie pomalowany jeszcze w tym roku. Mam tylko kilka zdjęc które mogę wrzucic:-):

funkiel nówka opony (teraz chyba policja sie nie doczepi)



według mnie z lusterkami od mk3,5 duzo lepiej wygląda.

nie wiem dokladnie o ile, ale na pewno poszła w dól o minimum 4 cm jak nie wiecej, jest duzo lepiej , niżej i sztywniej :-)

hanysek - 8 Paź 2013, 10:58

a jo myslol zes ja pociol :2xf:
Kusiu - 1 Gru 2013, 23:02

Ostatnie zdjęcia w tym roku :





Dual - 1 Gru 2013, 23:15

Cholera fajna jest, lusterka na + :ok:
Też bym swoją tak zglebił ale w Łodzi nawet 1 przecznicy bym nie przejechał :hahaha:

bzyq90 - 2 Gru 2013, 00:05

Dual Śląsk jest bardziej podziurawiony i jakoś dajemy rade, prawda Kusiu? :D
Kusiu - 2 Gru 2013, 11:21

bzyq szkoda gadać dziura na dziurze, ale jechać trzeba :D
Kusiu - 12 Sty 2014, 14:57

Siema, pierwszy raz w tym roku zabrałem fieste na spacer, przy okazji zrobilem kilka szybkich zdjec, auto ufifrane, ale co tam :P










Kusiu - 15 Sty 2014, 15:06

Jako ze fofi strasznie drze ryja, i bardzo mnie to denerwuje, pojechalem dzisiaj do zakladu zajmującego sie tłumikami, i zamowilem koncowy wydech do XR-ki w piatek jade go montować, i mam nadzieje ze w koncu bedzie cicho :-) , sory ze post pod postem :ups:
Tobol - 15 Sty 2014, 17:11

Dobra fura :D trzeba by się na spota zgadać ;0 chociaż nie mam nic do pokazania :-P
Co tam post pod postem :D temat musi iść w góre :V:

Kusiu - 17 Sty 2014, 13:51

tak jak wspominałem, dzisiaj byłem wymienić końcowy wydech...teraz fiesta w końcu nie przyciąga niebieskich jak magnez :D











http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be tak oto teraz mówi moja Pani ^^

hanysek - 17 Sty 2014, 23:06

wez se Ulterka jakiego fajnego zamontoj :-P bo tera towyglado jak by Fiesta miala Ciulika :rotfl: :-P
Kusiu - 4 Kwi 2014, 16:44

Witam. Długo nic nie pisałem, więc teraz jest najwyższa pora :-)

Fofi była u mechanika, gdzie dostała nowe tarcze i klocki marki bosch. Dostała również nowy olej, filtry paliwa i powietrza podklejone zostały odstające nakładki z przodu . Została również wymieniona przednia szyba,do której jakiś debil strzelał wiatrówką :/. Kilka innych dupereli zostało zrobione, i co najbardziej mnie cieszy w końcu został pomalowany przedni zderzak, który ranił moje oczy ^^



We worek jedziemy do elektryka podłączyć halogeny, i zrobić kilka dupereli.
Do pełni szczescia brakuje mi tylko paska w zderzaku i grila, ale to sie ogarnie :D

kuba87 - 4 Kwi 2014, 18:11

jakoś taka różowo... :rotfl:
Freeman - 4 Kwi 2014, 18:27

kuba87 napisał/a:
jakoś taka różowo...
Masz coś do różowych? Pamiętaj, że Prezes ma blisko do Ciebie.
Kusiu - 4 Kwi 2014, 20:53

kuba87 napisał/a:
jakoś taka różowo...

Zapewniam Cię , ze jest krwisto czerwona :)

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 16:18 ]


niby mały szczegół, a cieszy :)

Kusiu - 18 Maj 2016, 16:23
Temat postu: [MK3] RS2000 By Kusiu
Witam po 2 latach ^^ . Fofi caly czas stala i niszczała. W tym czasie 3 razy ją okradli, a 13 maja (piątek) jakis skurwysyn zbił mi szybę kierowcy. Po tym czynie postanowiłem, że pomalutku bede sie brał za nią, bo nie mogę patrzeć jak moj skarb niszczeje. Dzisiaj wraz z kolegą wybebeszyliśmy wnętrze żeby zobaczyć jak czas działa na podłogę, i powiem że nie jest ciekawie. Zaczynam zbierać milion zlotych zeby oddac auto blacharzowi^^ Do zrobienia są też hamulce które gdzieś sie straciły i wymiana wspomnianej już szyby. Poźniej zrobić przegląd i smigać.. Poniżej zdjęcia podłogi. Sorry że tak, ale nie umiem dodac ich inaczej przez telefon. Pozdro
http://www.fotosik.pl/zdjecie/54e4933854bbc90f
http://www.fotosik.pl/zdjecie/50b81352b7868e61
http://www.fotosik.pl/zdjecie/85f20b7fd1ec238a

Peedro - 18 Maj 2016, 19:49
Temat postu: [MK3] RS2000 By Kusiu
NIeźle ;) tylko dobrego blacharza złap, żeby nie zrobił na odpjerdul.
modell1 - 18 Maj 2016, 21:55
Temat postu: [MK3] RS2000 By Kusiu
Jaki zapał po 2 latach. Powodzenia życzymy. Widać jest czym się zająć :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group