Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Kręci ale nie odpala

borysb - 12 Lis 2010, 19:40
Temat postu: [MK4] Kręci ale nie odpala
Na poczatek krotki wstep. Czesto stoje na gorce, a reczny mam jaki mam - tzn. nienajlepszy. Dlatego czasem odpalam z wcisnietym pedalem hamulca. Wtedy zaraz po odpaleniu spadaja obroty. Musze szybko puscic hamulec (auto troche zjezdza), ale moge go od razu wcisnac spowrotem (teraz czuc ze wspomaganie dziala) i auto nie gasnie.
Teraz do rzeczy. Dzis rano odpalilem samochod z wcisnietym pedalem hamulca. Nie puscilem go na czas, odroty spadly i silnik zgasl. Od tej pory nie daje sie odpalic (odpalam juz na recznym). Po przekreceniu stacyjki slysze jak pompka pracuje. Silnik kreci, ale nie odpala. Wydaje sie czasem, ze tak jakby juz mial odpalic, ale nie odpala. Co moze byc przyczyna?

matrix-1990 - 12 Lis 2010, 22:17

co do problemu hamulca to nie wiem, troche to dziwne że ma coś wspólnego z odpalaniem. Jeśli chodzi o samo odpalanie to auto potrzebuje 4 rzeczy:

iskra
paliwo
kompresja
sprawny czujnik położenia wału

Mikuś - 13 Lis 2010, 00:51

może jak stoi na górce to paliwo spływa i silnik wypali tyle co w "przewodach" a pompka na sucho pracuje ?
borysb - 16 Lis 2010, 19:09

pokrecilem go jeszcze troche i w koncu odpalil, takze dalej nie wiem co mu bylo.
diodalodz - 17 Lis 2010, 12:46

zalał się .
Pele - 17 Lis 2010, 13:31

matrix-1990 napisał/a:
co do problemu hamulca to nie wiem, troche to dziwne że ma coś wspólnego z odpalaniem.


Wspólne jest to, że przy działającym silniku mamy wspomaganie hamulców, znaczy lekko się pedał wciska. Jak odpalasz z wciśniętym pedałem to silnik na starcie dostaje obciążenia i dlatego przygasa ... jak borysb nie puścił pedała na czas to go /silnik/ zalało (tak jak Diodalodz pisze)

Najlepszym sposobem na ten problem jest naprawa ręcznego :-P

diodalodz - 17 Lis 2010, 20:11

albo wciśnięcie gazu do końca jak już się zaleje i trzymanie w tej pozycji puki nie zapali .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group