Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Wlew paliwa-jak zdemontować?

rufus295 - 10 Paź 2010, 14:38
Temat postu: [MK4] Wlew paliwa-jak zdemontować?
Witam. Wie ktoś może jak wymontować wlew paliwa? Chodzi o to, że widzę że jest tam jakaś uszczelka i jest ona źle włożona i być może uszkodzona ( coś jakby z gąbki była). Widzę jakąś śrubkę przy wlewie, ale nie sądzę żeby wystarczyło ją odkręcić.
Generalnie nie przeszkadzało by mi to, tyle że jak jest pełny bak, to przy skręcie w prawo, paliwo wylewa się i wszystko koło wlewu jest mokre od wachy(pomijam jak że w kabinie śmierdzi niemiłosiernie).

jery13 - 10 Paź 2010, 19:38

Uszczelnienie wlewu paliwa to jest na korku wlewu paliwa , innego uszczelnienia tam nie widziałem . A wspomniana śrubka służy do odkręcenia klapki wlewu , ale to nie ma nic wspólnego z uszczelnieniem . Jeżeli paliwo wycieka na zakrętach , pewnie przy pełnym baku , to jest to związane właśnie z tą uszczelką na korku , która jest sparciała albo wcale jej nie ma.
rufus295 - 10 Paź 2010, 20:14

Hmm, na korku nawet nie zwróciłem uwagi czy jest, ale zasugerowałem się tym że ta uszczelka co jest dalej, jest jakoś dziwnie włożona i stąd moje przypuszczenia. A czy samą tą uszczelkę na korek da radę kupić??
jery13 - 10 Paź 2010, 20:26

Nie wiem czy można kupić , ale ja u siebie przekładałem z drugiego korka .
A ta druga to może służy jako jakaś amortyzacja ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group