Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - Hania VTi od Tommirs

tommirs - 8 Sie 2010, 16:47
Temat postu: Hania VTi od Tommirs
Po kilkumiesięcznych rozmyślaniach przerywanych poszukiwaniami udało nam się nabyć takie cuś:

1. NICK: TommiRS
2. IMIĘ: Tomek
3. MODEL: Honda Civic
4. WERSJA: VTi
5. ROCZNIK: 92
6. SILNIK: 1,6 16v DOHC VTEC
7. OPIS AUTA:

Hania przyjechała na lawecie prosto ze słonecznej Italli, gdzie nie nacieszyła się prawdziwymi zimami i nie najadła się soli ze wspaniałych jak u nas ulic.
Dzięki temu nie ma na niej grama rdzy. Żeby nie było zbyt pięknie, była za to pobijana dookoła przez rozważnych, dbających i ostrożnych kierowców, jakimi są niewątpliwie Włosi :-P
Wobec czego powłoka lakiernicza pozostawia wiele do zyczenia.
Stan blacharski autka (podwozie, zawieszenia, buda), a oglądałem już kilka Civiców i CRXów, mnie zszokował, dlatego zbytnio nie filozofując go nabyliśmy :)
Co do stanu technicznego juz jest nieco gorzej, ale wszystko są to rzeczy eksplatacyjne.
Tarcze, klocki, amory, oleje, rozrząd. Czeka więc mnie trochę pracy.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: nic
b. mechaniczne: nic
c. audio: nic
d. inne: nic

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE - jednym słowem :ma być rally
a. wizualne: ...zobaczymy
b. mechaniczne: wyrzucenie zbędnej wagi (klima, szyber, wnętrze), sportowy wydech, może obniżenie VTECa, nowe amory, kubły, klatka itp pierdoły

c. audio: ....nie dziękuję
d. inne:...co przyjdzie do głowy

10. FOTKI AUTA




Pozostało mi tylko znaleźć chwilę czasu żeby zajać się Cifem, pojawią się wtedy nowe fotki i opisy wykonanych prac.

Żółwik Tuptuś - 8 Sie 2010, 17:38

:ok: - czyli jednak CRX - Cię zainspirował trochę :)

Hyhy - będzie szybkooo :yes:

Ps: co z fiestą ? Na żyletki i na dawcę , czy w całości idzie ?

tommirs - 8 Sie 2010, 17:44

Tak, ale wogóle to zaczęło się od 206 GTi/S16, po jazdach próbnych dałem sobie spokój.
Później decyzja o Civicu 6 generacji, następnie Ty mi trochę namieszałes w głowie i zastanowiłeś, nawet oglądałem kilka rexów i o mały włos nie kupiłbym jednego. Ale ostatecznie zdecydowałem się na civica V generacji, warunkiem była zdrowa buda.
Jaka to była decyzja? czas pokaże :)
Fiestka będzie jeździć do końca sezonu, a poźniej na sprzedaż.

Chciałbym ją zostawić, bo na wyrypiastych rajdach pewnie się lepiej sprawdza i ją polubiłem, ale nie dam rady ogarnąć dwa autka rajdowe ;-(

luk-90 - 8 Sie 2010, 18:17

na prawde jest czego pogratulować, bo vti to niezły pocisk, 160km z 1.6 mówi samo za siebie
hubi_2006 - 9 Sie 2010, 02:21

tommirs napisał/a:
Co do stanu technicznego juz jest nieco gorzej, ale wszystko są to rzeczy eksplatacyjne.
tommirs napisał/a:
Żeby nie było zbyt pięknie, była za to pobijana dookoła przez rozważnych, dbających i ostrożnych kierowców, jakimi są niewątpliwie Włosi
Wobec czego powłoka lakiernicza pozostawia wiele do zyczenia.

Jak bym to już gdzieś widział ;-| Włosi to straszne fleje jeśli chodzi o auta (pewnie nie tylko). Przecież moja BL też była brudna w środku, miała zjechane część eksploatacyjne jak to nazwałeś (u mnie połowa zawiasu była do wymiany), buda też domagała się zadbania (rudej jednak brak :) )
Niech służy :-) zapowiada się kolejny PROJEKT przez duże P :ok:

PumaRST - 9 Sie 2010, 06:28

no TommiRS dobry wybór :yes: pełno gratów od chin po profi z japan. blokować cie bedzie tylko kasa po za tym to dostaniesz co tylko zapragniesz do tego auta. a 180KM z tego silnika realne przy stosunkowo nie dużym nakładzie $$$. szkoda że skrzynia ze szperą droga ale to ten sam problem co ja mam. Powodzenia w szykowaniu auta do sezony.

BTW: bede jak kobieta, straszny kolor sobie wybrałeś ale na szczęście nim się nie jeździ.

pP - 9 Sie 2010, 10:28

gratulacje auta! o wiele bardziej rozwojowe niż fiesta, ale na YTP już Cię nie wpuszczą :-P
niech dobrze i bezawaryjnie służy :)

tommirs - 9 Sie 2010, 14:18

PumaRST napisał/a:

BTW: bede jak kobieta, straszny kolor sobie wybrałeś ale na szczęście nim się nie jeździ.


eej..czerwone są po prostu szybsze,
ale śmiechem żartem oryginalne VTi jest rzadkie, a w dobrej kondycji to już wogóle...zatem satysfakcji wyboru koloru nie miałem, ale jakos lubie czerwone auta. :)


hubi_2006 napisał/a:

Niech służy :-) zapowiada się kolejny PROJEKT przez duże P :ok:

Dzięki, żeby nie zapeszyć, ale dziś poczyniłem już w tym kierunku pewne kroki ;/

trzeci - 9 Sie 2010, 17:30

Civic w mojej ulubionej budzie :)
Gratulacje z zakupu, zwłaszcza z takim silnikiem.
Niech dobrze służy.
Pozdro ...

arecki - 9 Sie 2010, 17:43

silniczek pierwsza klasa :D

miałem do czynienia z takim potworkiem przez pół roku tyle że w nowsze budzie

B16A2 daje rade, powodzenia w modach bo mozna niezłego szatana z niej zrobić :yes:

hubi_2006 - 9 Sie 2010, 19:23

arecki napisał/a:
miałem do czynienia z takim potworkiem przez pół roku tyle że w nowsze budzie

a co, sąsiad parkował obok? :rotfl:
Sorry za OT :)

DziDzia - 9 Sie 2010, 19:29

Brzydkie te Chądy jak mało co, ale jeżdżą ładnie.. Gratuluję zakupu i życzę powodzenia w dostrajaniu auta do potrzeb użytkownika :-)



pozdro :!:

J@rek - 9 Sie 2010, 22:32

Moim zdaniem, najładniejsza wersja civica :yes: gratulacje udanego zakupu :ok:
zefir - 10 Sie 2010, 09:32

zajebiste auto ;)) )

6 gen, zdecydowanie lepiej bylby wywazony,
ale 5 gen rowniez swietnie sie prowadzi, mase czesci, bedzie dobrze

milego uzytkowania!!!

tommirs - 10 Sie 2010, 12:57

zefir napisał/a:


6 gen, zdecydowanie lepiej bylby wywazony,
ale 5 gen rowniez swietnie sie prowadzi, mase czesci, bedzie dobrze

milego uzytkowania!!!


O wyważeniu nie słyszałem, ale i tak bedzie klatka więc się to zmieni.

6gen niestety deko cięższy i traci w sprincie.
pozdro

Żółwik Tuptuś - 10 Sie 2010, 19:57

Tommi - powiedz kiedy masz urodziny , to Ci kupię podświetlane spryskiwacze :cojest: ( tzn zamówię dwa kpl bo sam też biore i taniej na przesyłce będzie )
zefir - 10 Sie 2010, 20:20

tommirs napisał/a:
zefir napisał/a:


6 gen, zdecydowanie lepiej bylby wywazony,
ale 5 gen rowniez swietnie sie prowadzi, mase czesci, bedzie dobrze

milego uzytkowania!!!


O wyważeniu nie słyszałem, ale i tak bedzie klatka więc się to zmieni.

6gen niestety deko cięższy i traci w sprincie.
pozdro


nadrabia po winklach ;))

zobacz sobie porownania w vtec club :) jak leci b16a2 w 5 i 6 genie ;) ale niewazne ;)

jeszcze raz gratuluje auta i dzwieku vteca ;))

tommirs - 10 Sie 2010, 21:24

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Tommi - powiedz kiedy masz urodziny , to Ci kupię podświetlane spryskiwacze :cojest: ( tzn zamówię dwa kpl bo sam też biore i taniej na przesyłce będzie )


miałem 2 tyg temu, 26 lipca :-P ....ale ja nie chcę czekac znowu rok... ;-( mogę przyjąc spóźniony prezent :V:

A neony podświetlające giry i stroboskop do końcówki wydechu mam na oku, też możesz łyknąc to pykniemy w jednej przesyłce! hm?

zefir - 10 Sie 2010, 23:28

na wydech to flamer kita koniecznie ;)) co bys zional ogniem ;D
Szymen - 12 Sie 2010, 21:01

Jak tak dalej pójdzie to bedziemy musieli zmienic nazwe na honda klub polska:)
Zgadzam sie ze autko najładniejszej budzie :) Sam takie kiedyś chciałem:)

A teraz poluje na crxa del sola. Ktos moze powie cos na jego temat?
Wybaczcie mały ot

Rkalitka - 12 Sie 2010, 22:01

Szymen napisał/a:
A teraz poluje na crxa del sola. Ktos moze powie cos na jego temat?


Lans - znaczy się kupujesz del sola i wyglądasz jak ogolony wacek w truskawkowych stringach.......znaczy się ja tak postrzegam... :-P

a co by nie było OT za mocno to powiem, że fajną maszynkę kupiłeś Tomi :yes:
Na prwdę fajny sprzęcik na różnego typu kajtki :ok:
Szkoda tylko, że na YTP od następnego sezonu Ciebie nie będzie.....pożyczyć Ci mercedesa na wiosenną eliminację?? <8>

luk-90 - 12 Sie 2010, 22:02

Rkalitka napisał/a:
Szymen napisał/a:
A teraz poluje na crxa del sola. Ktos moze powie cos na jego temat?


Lans - znaczy się kupujesz del sola i wyglądasz jak ogolony wacek w truskawkowych stringach.......znaczy się ja tak postrzegam... :-P

a co by nie było OT za mocno to powiem, że fajną maszynkę kupiłeś Tomi :yes:
Na prwdę fajny sprzęcik na różnego typu kajtki :ok:
Szkoda tylko, że na YTP od następnego sezonu Ciebie nie będzie.....pożyczyć Ci mercedesa na wiosenną eliminację?? <8>


Zmieniają się zasady ytp????

tommirs - 13 Sie 2010, 00:37

Zasady na YTP jak na razie się nie zmieniły, ale Civic jest nowszą konstrukcja od fiesty i dlatego.
Przecież i tak w tym roku fiestka MK3 sie ledwie załapała.

Szkoda YTP, ale może za rok, dwa i Civica wpuszczą a wtedy.... :fox:
Albo jak nie to kupię jakąś padlinę za parę rubli i poupalam z Wami pub2

Żółwik Tuptuś - 13 Sie 2010, 19:42

Szymen, - ChondaKlupPolska raczej .

Co do CRX-a - jam mam nieco info :

1. Małe
2. Zapierdala
3. Jakbym kupił mając 18 lat to byśmy dziś nie rozmawiali :)

Żółwik Tuptuś - 13 Sie 2010, 19:44

Rkalitka napisał/a:


znaczy się kupujesz del sola i wyglądasz jak ogolony wacek w truskawkowych stringach....


Kurde - skąd wiedziałeś , że się ogoliłem ostatnio ;-|

Fordon - 14 Sie 2010, 09:28

Jedna roznica miedzy civic a CRX Del Sol, Civic jaki ma Tomek jest lekki i czesto nie obliczalny na seryjnym zawiasie i szybko pokonywanych zakretach, Del Sol jest ciezkim badziewiem, wyglada dosc oryginalnie ale cierpi na nadwage. Patrzac po ukladzie zawieszenia to jest to taki sam uklad jak w Cifie Tomka.
Rkalitka - 14 Sie 2010, 10:00

Fordon napisał/a:
edna roznica miedzy civic a CRX Del Sol, Civic jaki ma Tomek jest lekki i czesto nie obliczalny na seryjnym zawiasie i szybko pokonywanych zakretach, Del Sol jest ciezkim badziewiem, wyglada dosc oryginalnie ale cierpi na nadwage. Patrzac po ukladzie zawieszenia to jest to taki sam uklad jak w Cifie Tomka.


No i jest jeszcze jedna dość znaczna różnica:
Civic Tomiego, czy crx Żółwia to są zabawki, którymi się raczej nie lansuje tylko zap......a
A widział ktoś kogoś w del solu jak kajtka jechał tudzież coś podobnego??
Ja nie :)

Piter - 14 Sie 2010, 14:47

tommirs, ja będziesz ciął fiestę to ja biorę klatkę :) na raty oczywiście :hihihi:
tommirs - 14 Sie 2010, 19:24

Piter napisał/a:
tommirs, ja będziesz ciął fiestę to ja biorę klatkę :) na raty oczywiście :hihihi:

Hej, nie dołujcie mnie... ;-(
Fiesta ma zdrową i nigdy nie bitą budę (puk puk, jeszcze ze 3 rajdy przed nią), i szczerze nie widziałem tak zdrowego nadwozia w żadnej fieście i nie ma mowy o cięciu jej ani sprzedaży na części, to byłby grzech ciężki :krzesłemgo:

no....się zdenerwowałem.. :V:

[ Dodano: Sob Sie 14, 2010 19:39 ]

No dobra... przyszły pierwsze graty, zaczynamy zabawę :devil:




Piter - 14 Sie 2010, 23:32

No i pięknie :)
zefir - 15 Sie 2010, 10:42

ten sam olej co ja zalewam ;)) bardzo dobry wybor ;)) )
Ad@mus - 15 Sie 2010, 12:07

powiedz mi Tomku ile wyszla cie ta hanka na gotowo w PL??
tommirs - 15 Sie 2010, 13:11

jeszcze nie wyszła, bo tylko cło opłacone...z rejestracją, tłumaczeniem, recyklingiem się nie śpieszę.
Ale pięć cyfr spokojnie się pojawi :) a zrobienie jej tak jak chcę to juz wolę nie liczyć :9:

[ Dodano: Nie Sie 15, 2010 13:15 ]
zefir napisał/a:
ten sam olej co ja zalewam ;)) bardzo dobry wybor ;)) )

:ok: Mniej kombinowania przynajmniej bo zalewam nim Alfę i od razu Hanię, a jakoś najbardziej ta marka mnie przekonuje.

Wojtuuus - 24 Sie 2010, 23:30

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Szymen, - ChondaKlupPolska raczej .

Co do CRX-a - jam mam nieco info :

1. Małe
2. Zapierdala
3. Jakbym kupił mając 18 lat to byśmy dziś nie rozmawiali :)


Większej bzdury nie słyszałem. Jeżdżę podobnym autem mam 19 lat, lubię sobie przycisnąć, nie na prostej, również na torze i jakoś piszę ;) Trzeba mieć łeb i umieć jeździć i nie kupować Rexa składanego z pięciu innych. Fakt faktem jest to samochód 'z papieru' ale po to się go kupuje, żeby czerpać frajdę z jazdy. >120 HP na 900 kg to jest już sporo, wiem bo mam 116 a po tej zimie będzie blisko 140 ;)

Żeby nie robić OT -> fajne EG6, podobają mi się OEM felgi. Jednak w jajku B serie objeżdża lekko modzona D seria :P

tommirs - 25 Sie 2010, 00:48

No widzisz, Ty masz 19 lat a Żółwik pisał o tym gdyby miał 18 lat :2xf: więć nie rób dymu i o bzdurach nie gadaj.

"Objeżdza" według Ciebie co to znaczy? Piszesz, żę umiesz jeździć a słowo objeżdza kojarzy mi się z nocnymi wyścigami w Wawie, a nie umiejętnością jazdy ;/
B serię nie można lekko zmodzić? ;/

116 KM? 120 Km w rexie? byle jak dłubnięty strucel na hamowni krzyczy więcej niż miał w serii. ;-|

LOY - 25 Sie 2010, 15:34

Wojtuuus napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
Szymen, - ChondaKlupPolska raczej .

Co do CRX-a - jam mam nieco info :

1. Małe
2. Zapierdala
3. Jakbym kupił mając 18 lat to byśmy dziś nie rozmawiali :)


Większej bzdury nie słyszałem. Jeżdżę podobnym autem mam 19 lat, lubię sobie przycisnąć, nie na prostej, również na torze i jakoś piszę ;) Trzeba mieć łeb i umieć jeździć :P


chłopie Ty jestes inne pokolenie ..wytrenowane na symulatorach PS ..odkarmione w macu ..młodzi gniewni ..a my ,niedouczone ,niedozywione ,opóznione ..miej litośc ..zółw jak miał 18 lat to musiał miec kółeczka doodatkowe w rowerze bo wywalał sie w zakrętach ..ja miałem tylko kółeczka bo na rowerek juz nie było pieniedzy ..inne czasy

tommirs - 25 Sie 2010, 23:25

LOY......ale ja też już grałem w Test Drive 1, 2 ....NFSy...a juz do wapna też się śmiało mogę zaliczyć :V: :cojest: , bo reszta się zgadza :ok:
....ale w sumie to kierownicy jeszcze nie miałem, tylko dżoj i klawiaturkę, więc chu..a umim :V:

elmek13 - 26 Sie 2010, 01:20

tommirs napisał/a:
to kierownicy jeszcze nie miałem
skoro tego nie miałeś, to nie wiesz co to kiera w grach... ale masz+ bo masz zawszę kierę w aucie i to się liczy. To samo co na symulatorze...(real) ale więcej zniszczeń coś jak Destruction Derby II z PSX. Co do NFS teraz nowe Hot Pursuit mają położyć (już położyli) twórcy Burnouta czyli Criterion. Gra ma być, szybsza, lepsza, odjazdowa, itp...itd. Koniec OT. A co dalej będzie się działo tego nie wiem. :-P
tommirs - 26 Sie 2010, 09:06

elemek13, nie miałem jak byłem dzieckiem, teraz mam :hihihi: i wole bardziej symulatory jazdy typu RBR czyli "Ryśka" zwłaszcza CzechMod gdzie można posiepać w necie z maniakami erajdów, czy serię GT Legends niz jakies NFSowskie czy inne zręcznościówki.

koniec OT w temacie Hani

Ad@mus - 16 Wrz 2010, 10:46

u dupie maryni piszecie a ja ciekaw jestem co z hanią
tommirs - 17 Wrz 2010, 00:49

masz rację, proszę moda o wykasowanie "dupy maryny":)

Hania ustępuje grzecznie innym ważnym rzeczom, które mam teraz na głowie, ale już
w połowie października jest umówiona na niezły stryptiz do rosołu i zapozna się ze spawarką i stertą rur o srednicy 45 i 40mm :ok:
Poza tym planuje też zgubić trochę wagi wymieniając część garderoby na takie wykonane z laminatu :twisted: ....ale o tym w swoim czasie

Qzyn - 17 Wrz 2010, 08:32

A ja moze przy tej okazji zadam jedno pytanie :D Tommi czy sprawdzales moze ktora opcja rur jest lzejsza? Bo zalacznik J mowi ze na glowne palaki mozesz uzyc rur o srednicy 50 i sciance 2,5 lub 45 i sciance 2,0, tak samo co do palakow pomocniczych: albo sr. 40 i 2,5 albo 38 i 2,0. Musze to kiedys przeliczyc w ktorej opcji metr rury jest lzejszy :D
tommirs - 17 Wrz 2010, 08:51

Qzyn a nie odwrotnie, bo wiadomo, że grubsza i większa jest cięższa?
Według mojego kolegi, który ma to robić opcja 45mm główny i 40mm pomocnicze jest najlżejsza. Ireco np robi główny o specyficznej średnicy 48mm, pancerna ale cięższa.
klatka ma z zastrzałami ważyć ok 35kg.

Qzyn - 17 Wrz 2010, 09:20

Oczywiscie ze odwrotnie - ja glupi :D A co do wagi to musze to sprawdzic - w sumie sprawa jest prosta: policzyc pole powierzchni rury biorac srednice zewnetrzna a nastepnie wewnetrzna i odjac odpierwszej. I juz mamy pole powierzchni materialu dla danej rury. Potem tylko porownac :D
PumaRST - 17 Wrz 2010, 09:23

Tommi pokaż wzór klatki jaki chcesz robić bo ta waga mi sie zaczyna podobać.
Qzyn - 17 Wrz 2010, 09:57

No to policzylem na szybko wg ponizszego schematu:
Dla kazdej z opcji policzylem pole powierchni przekroju zewnetrznego, nastepnie pole przekroju wewnetrznego (po odjeciu grubosci scianki) i odjalem mniejsze od wiekszego. Tym samym uzyskalem pole powierzchni samego materialu a co za tym idzie zaleznosc wagi dla kazdej z rur. I tak dla :
Rury 50x2mm pole wynosi - 301.33mm2
45x2,5 - 333.63mm2
40x2 - 238.64mm2
38x2,5 - 278.68mm2.
Z tego wychodzi ze oplaca sie robic klatke na tych wiekszych przekrojach - musi byc lzejsza :ok:

tommirs - 17 Wrz 2010, 10:12

PumaRST napisał/a:
Tommi pokaż wzór klatki jaki chcesz robić bo ta waga mi sie zaczyna podobać.


Puma, nie mam jeszce ostatecznej wizji (nie wiem jeszczce gdzie tym autem będę jezdził), ale pomysłów jest kilka całkiem fajnych, i dla każdej opcji waga żelaztwa będzie podobna.

Qzyn...niby tak, prosta sprawa. Ciekawe ile to w realu wyjdzie w kg, trzeba by ciężar właściwy stopu znać :)
Organoleptycznie zaś: jak trzymałem pałąki główne w rękach to byłem w szoku, że to takie lekkie :)

Qzyn - 17 Wrz 2010, 10:19

Zgadza sie :) Srednio rozbudowana klatka wazy mniej niz 40kg ;) A co do wazenia to bierzesz jesli Ci sie chce z netu gestosc stali weglowej, liczysz sobie na oko ile metrow wsadzisz palaka glownego potem pomocniczych i masz ciezar klatki. Ale mi sie nie chce <8>
Ad@mus - 17 Wrz 2010, 10:39

ty a pokaz no jakies onboardy jak ta hanka sie zbiera co!! :D
IRECO to chlopaki z bielska, z tego co wiem Tommy ma z nimi jakies kontakty :) moze zalatwilby jakis rabat

tommirs - 17 Wrz 2010, 10:44

Qzyn napisał/a:
Ale mi sie nie chce <8>

Mi też <8>
ile wyjdzie tyle wyjdzie.

Ad@mus... nie jeżdżę nią bo miesięczne OC juz mi się skończyło a jeszcze tez nie jest zarejestrowana, stoi i cieszy oko :)
Jakoś tam się zbiera, wcale nie ma takiego złego dołu jak się mówi, a przy ok 6500rpm dostaje drugiego ducha i ciągnie sympatycznie do 8200obr/min. Ogólnie fajnie nawet jest :hihihi:

[ Dodano: Sob Paź 23, 2010 00:08 ]
Prace nad autkiem ruszyły więc mały update:

Na początek lekkie odchudzanie:



Tyle mojego udziału, teraz zapakowałem autko i wywiozłem na parę zabiegów do kogoś, kto się na tym zna i wie co trzeba zrobić. :kaput:



Liczę, żę pod koniec listopada je odzyskam i zaczne kolejne modyfikacje.
W tym czasie będę kompletował kolejne graty.

PumaRST - 23 Paź 2010, 22:55

tommirs napisał/a:
[url=http://img155.images....th.jpg]Obrazek[/URL].


czy musiałes akurat takie foto dać ?? Pewnie tak zeby mnie zdenerwować jakie masz zdrowe i nie zgnite auto :krzesłemgo:

a tak poważnie, widze że Fiesta powoli stanie się częścią CVC. I dobrze że szybko i zdecydowanie idziesz do przodu.

Taka ciekawa uwaga: widać że jesteś ze starej szkoły, pierwsze co robisz z autem to Bezpieczeństwo a nie jak 99% obecnych sportowców którzy robią MOC najpierw a później myślą lub nie nad Bezpieczeństwem (Ja też jestem jednym z nich :hahaha: )

tommirs - 3 Gru 2010, 15:49

OK, trochę juz konkretniej w temacie:




Teraz jak najszybciej nałożyc lakier i temat klatki zamknięty.
Pozostało dużo dużo pracy ale już może bardziej wykonanej osobiście.... :)

van - 3 Gru 2010, 16:18

patrząc na zdjęcia przychodzi mi na myśl tylko jedno słowo: mostostal :hihihi:
Parzych - 3 Gru 2010, 22:12

tommirs, solidnie wygląda ta klatka, pancerna :?: :D
DziDzia - 4 Gru 2010, 15:29

tommirs, całkiem rozbudowana. Pomyśl jeszcze o przyczepieniu silnika i kół do tego, a za naście lat jak Ci buda zardzewieje do tego stopnia, że jej nie będzie, to będziesz miał gotowego buggiego (czy jak się to tam pisze) :ok:



pozdro :!:

Rkalitka - 5 Gru 2010, 02:24

TommiRs jak zawsze bez rozgłosu, bez szaleństwa, bez "penerstwa" a w mega dobrym i mocnym stylu :yes:

Szacunek Tommi - na prawdę chylę czoła za podejście do tematu :yes:

Ad@mus - 5 Gru 2010, 10:34

mi wystarczy filmik z poznania z YTP jak krecisz rs1800
z zalozenia hania ma byc mocniejsza i lepiej prowadzonca sie wiec mysle ze budujesz ultra wapon... mi za to wystarczyla by Hania 5 gen ze zdrowa byda z silnikiem 1.5 :) na jej podstawie mozna zlozyc 160ps i 180nm :) a to gwarantuje najmocniejsze auto w klasie do pojemnosci 1600ccm

Tommur - 5 Gru 2010, 11:38

No chyba że silnik 1598 i 185KM
http://ak.szczecin.pl/zaw...nda-wesoek.html

Ad@mus - 5 Gru 2010, 11:49

Tommur, ale taki silnik juz ma Tomek. B16A2 to vti seryjnie zaookraglane 160ps... nie wiem jak tam w KJS jest liczona klasa, ale na 1/4 b16a2 startuje w klasie 1,6-1,8,

1.5 lsi minime z6 startuje w klasie od 1.4 do poj 1.6
na bazie 1.3 czyli d13b2 mozna zlozyc minime z glowica z6 i jest do osiagniecia 100ps z litra

Hanki maja dobre jednostki, latwo sie poddaja modyfikacja, duzo jest czesci aftermarketowych...co nie oznacza ze swojego to nie kosztuje :)

czekam az Tommek wystartuje...czuje w moczu ze bedzie grubo :devil:

Tommur - 5 Gru 2010, 12:04

Kjs to nie ćwiartka gdzie się burzą, że Hondy leja wszystkich. Jak masz 1,6 to startujesz w klasie 1,4-1,6 bo tak masz w dowodzie. Nie przez przypadek w kjs klasa K3 praktycznie leje wszystkich łącznie z RWD i 4x4. No chyba że jest błoto i jest ślisko. Ale nie zaśmiecam juz tematu.
A Hania widzę będzie mooocnnaaa :devil: z ogarniającym kierownikiem

tommirs - 5 Gru 2010, 21:35

Dzięki :)
Może nie zbuduje ją w miesiąc, ale projekcik ma byc kolejnym moim krokiem w przygodzie rajdowej, więc postaram sie żeby autko było grube z każdej strony :devil: i było godnym nastepcą fiesty.

No to do nastepnej modyfikacji :)
pozdro

PumaRST - 6 Gru 2010, 08:59

Tomku piękna klateczka, oj piękna - też chce taką ;)
tommirs - 7 Gru 2010, 10:15

dzięki chłopaki :yes:
PumaRST - 8 Gru 2010, 09:13

posprzątane a zarazem zmienił temat lokalizacje :yes:
tommirs - 24 Gru 2010, 22:37

Trochę fotek z malowania:



Na fotkach juz połozony biały akryl. Wcześniej 2 warstwy epokosydu.
Generalnie dużo zabawy i kombinacji bo nie jest łatwo malować siedząć we wnętrzu tak żeby nie dotknąc się pomalowanych rur ;-|
Ale wyszło ładnie i małym pistoletem z regulowanym zbiorniczkiem dojdzie się wszędzie, i wbrew moim obawom nie ma się czego bać :)

Fotki cienkie ale tylko telefon był pod ręką.

PumaRST - 25 Gru 2010, 00:25

no i pieknie się robi powodzenia w składaniu.

czy już znasz przypuszczalny termin pierwszego startu??

tommirs - 25 Gru 2010, 01:46

trudno powiedzieć...chciałbym pod koniec lutego załapać się na pierwsze superoesy, ale dużo roboty jeszcze i nie wiem czy zdążę.
PumaRST - 25 Gru 2010, 21:33

to walcz dzielnie :yes:

jak bedziesz znał już kalendarz SuperOesów na Torze Poznan podeślij mi na PW może uda mi się namówić Żółwia i byśmy w sierpień/wrzesień wpadli na jedną eliminacje choć to na dzień dzisiejszy tylko pomysł.

tommirs - 8 Mar 2011, 00:30

Trochę odświeżę, bo prace nad Hanną wciąż trwają.
Chociaz z czasem cienko, krok po kroku idziemy do przodu :)
Od ostatniego czasu przybyło sporo ciekawych gratów, o nich jednak poźniej, jak znajdą się w aucie ;/

Etap prac malarskich zakończony, po krótce jak to wyglądało:

1. Lakiernik pomalował mi dach, w którym wcześniej zaspawany był szyberdach.
Kolor dachu biały, bo będzie on cześcią pomysłu na malowanie Hanki.



2.Klatka była, juz pomalowana więc przyszła pora na całą podłogę:


Przy pomocy opalarki zeskrobałem wygłuszenie i usunąłem część wypełnień lączących blachy:


Było tego ok 4 kg :-P

3. Następnie mozolne przygotowanie pod farbę i można było położyć wartwę epoksydu:


Wcześniej pomalowany razem z klatką dach:


Poźniej poszedł biały akryl i jutro autko z powrotem idzie do mechanika na montaż fotela, deski rozdzielczej oraz najpradopodobniej wyrzucenie kompletnego ukł. ABS

PumaRST - 8 Mar 2011, 08:30

ABS precz.

Poza tym coraz bardziej nabiera finalnego wyglądu :jupi:

trzeci - 8 Mar 2011, 08:36

Dawaj, dawaj ... sezon się zaczął więc fajnie byłoby Cię gdzies zobaczyć z Hanką na OeS-ie ;-))
pP - 8 Mar 2011, 11:39

dobrze dobrez! :) niech się hanka zbroi! :)
Ad@mus - 8 Mar 2011, 13:39

pP a co z twoja?? gotowa juz :fox:

mi ta hania od poczatku sie podobala, na dzien dobry byla zdrowa baza, a teraz dopozarzane pod starty to zabawa, kosztowna ale zabawa :devil:

tommirs - 8 Mar 2011, 15:25

Ad@mus napisał/a:

mi ta hania od poczatku sie podobala, na dzien dobry byla zdrowa baza, a teraz dopozarzane pod starty to zabawa, kosztowna ale zabawa :devil:


fakt, z tą buda to sam jestem zaskoczony, rozebrałem w mak...i nigdzie nie było grama rdzy....jak nowa, tylko brudna i zakurzona (chyba po piaskach pustyni jezdziła, ale w Milanie?..hmmmm) :fox: :ok:

pP - 8 Mar 2011, 15:50

Ad@mus napisał/a:
pP a co z twoja?? gotowa juz

ja tylko wymieniam olej..

taka refleksja. od wieków jak patrzę na budowę auta od zera to myślę a mógł chłop kupić gotowca, zaoszczędzić sporo kasy i jeździć..ale w końcu sam zbudowałem od zera i wiem co mam. tak samo widzę tutaj..powoli, dokładnie ale przynajmniej pewnie! :)

tommirs - 5 Kwi 2011, 19:32

Paskuda ciągle w warsztacie, więc nie mogąc się doczekać poowijałem sobie bandażem to i owo:



oraz zanabyłem niezbędnik kierowniczy:




Wiesci z warsztatu:
-kompletny ABS out
-układ hamulcowy krzyżowy zmieniony juz ponoć na sekcje przód - tył z korektorem dzwigniowym.

Zobaczymy, tymczasem w następnym warsztacie czeka kompletny wydech do montażu.
Tak więc prace idą pełną parą. <oki>

Żółwik Tuptuś - 5 Kwi 2011, 21:28

Ziomuś - dobry szalik to podstawa coby Ci rura nie zmarzła :)

Będzie prędzej a do tego chłodniej w komorze :ok:

ps: Jakbyś chciał , to pogadam z Wujkiem Ryśkiem i Ci przeklepie toto z zewnątrz na mk1 . Na YTP będzie jak znalazł :yes:

tommirs - 5 Kwi 2011, 21:47

hmm....a jak mi w dowoda zajrzo??? Wujek też się tym zajmie?
Byc może takim zestawem byłbym konkurencyjny ;/

Krzychu_14 - 7 Kwi 2011, 15:53

ojj pracę idą pełną parą :ok:
tak 3mać !!

Żółwik Tuptuś - 7 Kwi 2011, 19:07

tommirs napisał/a:
hmm....a jak mi w dowoda zajrzo


Spoko - a jak myślisz jak ja gimnazjum skończyłęm ( i to już w wieku 24 lat ) ?

Kwity terz się przerobi

tommirs - 20 Kwi 2011, 13:41

idziemy dalej:

1. Wycieki z maglownicy opanowane (profesjonalna regeneracja)
2. Korektor nadal w czernej dupie, na razie połączone na sztywno bez regulacji. (czekam na rozpatrzenie reklamacji)
3. Autko trafiło na hamownię z wynikiem (na razie wszystko seria):


162,6 KM czyli wygląda na to że trzyma moc i moment jak na Honde przystało.
Tylko cos za wcześnie spada z mocy wg kolegi hamującego autko.

Zobaczymy teraz pora na inne mody i znowu hamownia.

PumaRST - 20 Kwi 2011, 14:39

bardzo dobry wynik jak na serie

walcz dalej

Ad@mus - 20 Kwi 2011, 16:28

elegancko:) tam chyba cos z kompem mozna pogmerac :) jak masz tak zdrowa serie to pare koni na mapie podejdzie do gory, na civic klubie jak kiedys tam czytalem kolo ponad 180ps na wydechu dolocie i mapie zrobil :)

b16a2 zacheca ...oj taaaaaaaaak:)

trzeci - 20 Kwi 2011, 20:13

tommirs napisał/a:

162,6 KM czyli wygląda na to że trzyma moc i moment jak na Honde przystało.

Oj tak, bez wątpienia :)
Chciałbym, żeby Spadek tak serię trzymał hehe
Powodzenia w dalszych pracach.
Pozdro ...

arecki - 20 Kwi 2011, 22:36

ten silnik ma świetny potencjał :ok:
powodzenia

Ad@mus - 20 Kwi 2011, 23:06

trzeci, spadek to jest spadek-spadek mocy po latach :) tyle :2xf:
hahahahha

Piter - 27 Kwi 2011, 08:42

tommirs, piękna robota :)
tommirs - 27 Kwi 2011, 15:48

Piter napisał/a:
tommirs, piękna robota :)

dzięki Piter,
ale jak na razie to juz zaczyna mnie wiele rzeczy irytowac, autko stoi non stop w warsztatach.....robią po 3 razy i nie ma końca,
Pompa servo hamulcowego uszcelniona i nadal puszcza gdzieś wewnątrz bo pedał wpada w podłogę....wcurwiłem się i kupiłem używaną pompę.
Przekłądnia ciekła, zrobili ale nadal ciekło....zregenerowałem i pomogło

Miska uszczelniana, uszczelki pod kapa, miską wszystkie nowe, i nadal cieknie, wszystkie simeringi (wałkó, na wale) też, i gdzies cieknie....
podejrzenie że z uszczelki pod głowicą?...olej spod uszczelki? może tak być?

Nie wiem kiedy to ogarnę, ręce opadają......
Mam takie wrażenie, że jak czegoś sam nie zrobisz to nigdy nie będzie dobrze :hammer:

Fordon - 27 Kwi 2011, 22:42

W tych motorach albo oring aparatu zaplonowego albo ktoras odma jest zawalona ta ze rozerwalo ci uszczelke miski oleju na 2 czesci bo ma ona otwory i fasolki tylko dla tego zeby nie przeciagnac srub mocujacych miske jak i nie rozciac w/w uszczelki... walczylem z tym samym w CRX Del Sol, sprawdz tylna odme silnika od strony sciany grodziowej :)
tommirs - 28 Kwi 2011, 15:38

dzięki, muszę dokładnie wymyć i obserwować motor, bo wg kumpla to jest spod głowicy (nie na kompresji ale na kanale olejowym, może ktoś zdejmował i kijowo splanował głowicę)
zobaczymy, ale dzięki za cenną uwage, przekaże chłopakom

Ad@mus - 28 Kwi 2011, 19:36

uszczelka zazwyczaj przechodzi midzy cylinderm a kanalem albo cylinder-out side
w kanale olejowym nie ma az takiego cisniena zeby tak o se pykła miedzy kanalem a atmosfera :)
jakis makaronii moze ja popsul i tyle
raczej bedzie to co Fordzik pisze

tommirs - 30 Kwi 2011, 21:57

Spoko, jakos ogarniemy temat.

Tymczasem autko trafiło na 3 warsztat (specjalność - Honda), gdzie chłopaki załozyli wydech.
Tak jak wcześniej planowałem, czyli wydech 60mm ze sportowym kolektorem na 2 tłumikach przelotowych.
Powiem wam, że wściekle to ujada, i dzwięk jest super. Nie wiem jak się sprawuje w drodze, pewnie po zalączeniu Vteca, pasażerowie lekko ogłuchną, albo narobią w gacie :-P
Autko zostało jednak w warsztacie na wyregulowanie zaworów i drobną kosmetykę.

Na razie, tyle....czas na małą przerwę...bo dziś o 13:15 urodził nam się synalek - Filip:)))))))
Ciekawe czy spodoba mu się honda:)

PumaRST - 1 Maj 2011, 07:52

tommirs napisał/a:
Na razie, tyle....czas na małą przerwę...bo dziś o 13:15 urodził nam się synalek - Filip:))))))


:jupi: :jupi: gratulacje :yes: :yes:

a1topgear - 1 Maj 2011, 11:26

Gratulacje Tomku!
squadak - 1 Maj 2011, 14:35

tommirs napisał/a:
Na razie, tyle....czas na małą przerwę...bo dziś o 13:15 urodził nam się synalek - Filip:)))))))
Ciekawe czy spodoba mu się honda:)

dołączam do graulacji, a honda spodoba mu sie bez dwoch zdan :) sam mam nadzieje obejrzec kiedys auto na zywo :D

w kwestii wyciekow z silnika u mojego brata w CRXie byl wieczny problem z olejem spod uszczelki dekla - ciezko ja zalozyc bez pomocy silikonu bo odpada od dekla przy zakladaniu, a jak dasz silikonu zeby ja przykleic to cieknie

tommirs - 19 Maj 2011, 00:41

Trochę rzeczy sie wyprostowało, i jedziemy dalej:

1. Wydech, na razie fotka tylnego tłumika, poźniej pstrykne resztę i jak będzie chwilka to załącze dzwięk z youtuba :) :



2. Pompa i servo hamulcowe załozone nowe i teraz jest OK.

3. Korektor przyszedł nowy, poprzedni trafił na złom.


zamontowany:


3. Silnik dostał olej Motul 300V, wyregulowane zostały tez zawory.

Jeszcze kilka drobiazgów i po weekendzie odbieram autko, w dalsze zmiany (wymiana tarcz, klocków, poduszek silnika-poliuretany, montaz pasów, boczków itp) pobawie się sam.

CDN

PumaRST - 19 Maj 2011, 08:36

no to pięknie się robi, kiedy pierwszy start??
elmek13 - 19 Maj 2011, 09:52

Składaj składaj, czekamy na dalsze relacje.
tommirs - 19 Maj 2011, 11:40

PumaRST napisał/a:
no to pięknie się robi, kiedy pierwszy start??


ojoj....resztę rzeczy robię sam, wiec już tak szybko nie będzie ze względu na permanentny brak czasu:(
Może w sierpniu jakoś pośmigamy jak odwiedzisz Poznań :fox:

PumaRST - 19 Maj 2011, 21:42

tommirs napisał/a:
ojoj....resztę rzeczy robię sam, wiec już tak szybko nie będzie ze względu na permanentny brak czasu:(
Może w sierpniu jakoś pośmigamy jak odwiedzisz Poznań :fox:


ale ten brak czasu jest przyjemny mimo że męczący - też tak mam ale uwierz mi że po roku zacznie wam się normować powolutku.

co do poznania w sierpniu. pomyślimy nie mówię nie na dzień dzisiejszy. :)

Fordon - 19 Maj 2011, 23:06

Dzialaj na spokojnie i z rozwaga... :) tu nie chodzi o pospiech lecz o bezawaryjne starty....
Wiem co teraz masz i nie zazdrosze :yes:
P.s... szukam ci wlasnie szalenca na oklejanie auta :) tzn wykonawce mam, teraz grafik :)

tommirs - 20 Maj 2011, 09:08

dziś wykorzystując chwilę wolnego czasu doprowadziłem rajdowe felgi do ładu:

1. Felga na stole operacyjnym:


2. Jedna juz pomalowana akrylem, reszta jeszcze w epoksydzie:


3. Komplet pomalowany. Po niedzieli obuję go w Toyo R1R i będzie czekał do wakacji na pierwsze jazdy. Na oryginalne felgi od VTi pójdą semi slicki Federala RS-R. :twisted:


Co do Felg, są to germańskie Titany, podobne do złudzenia do Speedline stosowanych w skodach WRC, mocne, lekkie i tanie:)

Tu przy okazji podziękowania dla Jurka Tomaszczyka za cenne wskazówki przy budowie niektórych elementów mojej Hanki, idę tą samą drogą, która on budował swoją VTi, nie jest to tajemnicą.

PumaRST - 29 Maj 2011, 21:53

pieknie wyglądają te felgi :yes:
Rkalitka - 30 Maj 2011, 17:09

Felgi są na prawdę fajne - masz jakiś realny termin pierwszej imprezy w której będziecie startowali, czy jeszcze za wcześnie na takie terminy??
tommirs - 30 Maj 2011, 19:38

niestety za wcześnie. Jednak mam nadzieję, że sierpień to realny termin zakończenia prac.
I wtedy pierwsze kroki.
Juz normalnie nie pamiętam jak się jezdzi bike

tommirs - 27 Cze 2011, 21:06

Trochę więcej wolnego czasu więc lecimy dalej z robotą:

1. Wnętrze doprowadzone do ładu, wyflokowana deska zamontowana. Teraz walczę z uszczupleniem wiązki elektrycznej z niepotrzebnych kabli oraz ich uporządkowanie.
Kilka fotek:


Fordon - 27 Cze 2011, 22:38

I to mi sie karwa podoba :yes: skrupulatnie od a do z... nie myslales zeby wyciac z drzwi wewnetrzne poszycie blaszane i lekko tylko obspawac zeby nie zgubily sztywnosci ??
Domniemam ze kierownica nie jest docelowa bo ta pasuje tu do calosci jak swini homonto :cojest:

tommirs - 28 Cze 2011, 22:34

Fordon napisał/a:
I to mi sie karwa podoba :yes: skrupulatnie od a do z... nie myslales zeby wyciac z drzwi wewnetrzne poszycie blaszane i lekko tylko obspawac zeby nie zgubily sztywnosci ??
Domniemam ze kierownica nie jest docelowa bo ta pasuje tu do calosci jak swini homonto :cojest:


chciałem wyciąc fabryczne wzmocnienia drzwi, ale okazało się że ich nie ma :V:
Teraz wiadomo dlaczego EG6 jest juz fabrycznie lekkie:)
ale tez poziom seryjnego bezpieczeństwa jest juz legendarnie kiepski :devil:

Masz rację, wytnę co się da, a na boczki juz mam przygotowaną płytę karbonową.

Kierownica też juz jest ale nie chciałem upaprać póki autko nie skończone bo jest zamszowa.

Fordon - 28 Cze 2011, 23:15

To czekam na kolejny UP :)
squadak - 29 Cze 2011, 23:20

tommirs napisał/a:
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/dscn4372a.jpg/]Obrazek[/URL]

tez sobie tak ladnie okleilem klatke przy wejsciu, a na pierwszym BK kazali mi zalozyc otuliny :P

szybkiego konca prac zycze :)

tommirs - 8 Lip 2011, 23:19

Kolejna porcja fotek.

Troche bardziej dla ozdoby niż performance :V:
A co, troche tuningu, podobało mi sie więc okleiłem pseudo karbonem...ale boczki będa za to z prawdziwego karbonu :ok:


Mocowania oczkowe pasów, pasowały elegancko z miejsc fabrycznych więc nie trzeba było wspawywac specjalnych blaszek:


Zamontowana przedłuzka lewarka skrzyni biegów:


jutro nowa porcja...

Ad@mus - 8 Lip 2011, 23:26

jestem ciekawy jak bedziesz fruwał :)
tommirs - 10 Lip 2011, 01:03

Fotel z pasami zamontowany:



Tylne mocowanie pasów do klatki:



Boczne prawe mocowanie, fabryczne było razem z fotelem, więc musiałem wykombinowac cos takiego. Gruby kątownik, zamontowany razem z mocowaniem fotela do płytki wspawanej w podłodze. Wygląda dosyc solidnie, mam nadzieję że przejdzie BT:


Na razie tyle, w przyszłym tygodniu nastepne mody, tym razem cos dla oka :ok:

luk-90 - 10 Lip 2011, 18:52

a kiedy zaczynasz stary furmanka?
tommirs - 10 Lip 2011, 23:56

zaczne jak skończę:)
a tak poważnie to mam nadzieje skończyć w sierpniu, i w sierpniu trochę potrenować, bo na pweno z wprawy wypadłem, żeby nie zababolic na pierwszym starcie.
Czyli liczę na wrzesień.
(chyba że wcześniej Puma ze Squadakiem wpadną to i nie skończoną furą posmigam :V: )

squadak - 11 Lip 2011, 00:19

tommirs napisał/a:

Boczne prawe mocowanie, fabryczne było razem z fotelem, więc musiałem wykombinowac cos takiego. Gruby kątownik, zamontowany razem z mocowaniem fotela do płytki wspawanej w podłodze. Wygląda dosyc solidnie, mam nadzieję że przejdzie BT:
[url=http://img146.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


Niestety - nie ma bola zeby to przeszlo BK, zreszta sam bym sie bal ze sie to wygnie podczas dzwona. Wspawaj plytke wzmacniajaca od strony podwozia w tunel i bedzie z glowy.

a w ogole jakiej grubosci masz ta blache pod mocowaniami fotela? musi miec przynajmniej 3mm grubosci bo bedzie traktowana jako czesc wspornika fotela

tommirs - 11 Lip 2011, 01:08

squadak napisał/a:


a w ogole jakiej grubosci masz ta blache pod mocowaniami fotela? musi miec przynajmniej 3mm grubosci bo bedzie traktowana jako czesc wspornika fotela


nie pamiętam, ale była robiona zgodnie z załącznikiem, czyli odpowieniej grubości.

ale ten kątownik jest pow 3mm grubości, no ale faktycznie, może kupie te blaszki i wspawam

PumaRST - 11 Lip 2011, 08:41

pięknie, prace do przodu cały czas. obu do końca jak najszybciej. :jupi:
tommirs - 16 Lip 2011, 01:12

Chwile grozy

Niestety , żeby nie było za słodko przeżylismy dziś traumatyczną historię.
Wszystko się dobrze skończyło, ale po kolei:

poźnym wieczorem dzis, odebralismy autko od grafika (oklejanie).
Wracając do domu, zobaczyłem w lusterkach lekki dymek oraz smród w środku.
Ok. wydech wraz z bandażem się dopala, pomyslałem, ale w razie W zatrzymałem sie i wysiadłem, obejrzałem autko. Faktycznie srodkowa częśc kolektora dymiła, tylko, że juz wcześniej przejechałem ok 50 km i raczej bandaz powinien byc juz przepalony.
Zawróciłem moja pilotkę, która zdażyła mi juz odjechać, i zabrałem z drugiego autka gasnicę.
Pozostało ok 5 km do domu, więc jeszcze się z kimś poczochrałem po drodze, bo nie wiedzieć czemu, wszystkim na światłach nagle chce się ze mną scigac...ze starą hondą? :fox:

Nagle jadąca za mną moja Pani mruga światłami wyprzedza mnie i mówi że autko pod spodem mi się pali.
Wtedy zdębiałem, niestety wiem i widziałem jak się kończą nawet małe z początku pożary w samochodach.
Do domu pozostało ok 300m, sprint, zatrzymanie przed domem, goraczkowe odblokowanie bagażnika i maski.
Kładę się pod auto i próbuję ugasic mały płomień szmatą...nic...
Cały kolektor wydechowy pod miską pali się!
Odbezpieczam gaśnicę, wypuszczam cały proszek, na chwilę ugasa po czym jara się na dobre.
Krzycze do Pani, żeby leciała po wodę!
Załamałem się...(prawie rok pracy nad nią, tyle kasy i czasu) wyjąłem z auta, plecak z dokumentami, telefony itp..wiem, że nie ugasze tego....
Ale w tym czasie, udaje się mojej opanowanej do końca pilotce, otworzyć chatę, otworzyc garaż, odkręcic wodę..... wyciągamy szlauf, kilkanaście metrów.....rzucam sie pod auto i gaszę strumieniem prosto w kolektor....po chwili udaje sie!....dogaszam do końca.

Cudem!...w aucie żadnych strat na razie nie stwierdziłem, nic sie nie stopiło, palił sie tylko cały kolektor 4:2:1, owiniętety pierd..0..lonym bandażem.

W tym całym syfie mielismy mnóstwo szcześcia, udało się dojechac do domu gdzie praktycznie pod samym domem autko się zapaliło (Troche wcześniej, w środku miasta - doszczętnie by się spaliło)
Udało się mojej Pani zaparkowac z dala Peugota, znalezc klucze, sforsowac drzwi, , otworzyc brame garażowa która ma nowe drzwi, automaty których jeszcze nie otwierała...itp itd

Dziekuje, to było zakończenie tego tygodnia, podobne jak on cały, przegibany....

aha...nauczka dla mnie i przestroga dla Was,
dajcie sobie spokój z bandażami na kolektor, niby sa niepalne, ale gdy wylejecie na nie niechcąco olej, lub auto ma przecieki, staje sie on żywą pochodnią, i jak u mnie nastepuje zapłon oleju będacego na nim.

Parzych - 16 Lip 2011, 02:13

Całe szczęście że udało się to ugasić :yes:
Rkalitka - 16 Lip 2011, 07:26

Całe szczęście, że udało się ugasić to wszystko i nie ma większych/żadnych strat :yes:

Co do bandażu to rzeczywiście - olej na nim i wysoka temp. to musiała być niezła pochodnia....

Rkalitka - 16 Lip 2011, 07:27

a - i wielkie słowa uznania dla Pilotki :ok:
trzeci - 16 Lip 2011, 07:37

O fuck, faktycznie chwile grozy i dobrze, że praktycznie tylko na nich się skończyło.
No i gratulacje dla Pilotki za szybką akcję gaśniczą.
Pozdro ...

Tommur - 16 Lip 2011, 10:01

No to było ciepło. A juz widziałem z 3 akcje z palącym sie autem i wiem że na reakcje są sekundy. Potem juz mozna patrzeć jak sie tylko auto dopala.
Ale dałes radę i projekt idzie do przodu :)

DziDzia - 16 Lip 2011, 10:55

tommirs napisał/a:
dajcie sobie spokój z bandażami na kolektor, niby sa niepalne, ale gdy wylejecie na nie niechcąco olej, lub auto ma przecieki, staje sie on żywą pochodnią, i jak u mnie nastepuje zapłon oleju będacego na nim.

No, jakaś lekcja z tego jest.. Dobrze, że się udało :)



pozdro :!:

Peedro - 16 Lip 2011, 15:48

No nie fajnie, dobrze że wszystko dobrze się skończyło, bo straty byłyby ogromne, wliczając nie tylko pieniądze, ale i ogrom pracy włożony w Honde. Mi w zeszłym roku olej kapał na rułe pod michą, też była owinięta bandażem (zresztą ciągle jest), i objechałem na zlot i spowrotem i nie było problemu, poza tym że się to dymiło... ale wiadomo że kolektor nagrzewa się mocniej niż reszta wydechu.
tommirs - 16 Lip 2011, 23:42

Ok, po wczorajszej przygodzie dzis powrócilismy do prac.

No dobra, troche sie podziało, więc się podzielę nowymi fotkami. Jeszcze nie jest to premiera oficjalna <8> ale tak z grubsza Hanka będzie wyglądać (juz na nowych kółkach):




Na razie jazdy próbnych nie będzie, bo po zapaleniu kolektora uszczelka pod miską sie nadtopiła, kapie olej i trzeba ja wymienić.
Teraz zaję się wnetrzem, boczkami itp....
Poza tym tak jak pisałem wcześniej nic się nie stało, nie nadpaliło itp., umyłem tylko komorę od proszku z gaśnicy.
Wywaliłem wiekszą częśc bandażu pozostawiając tylko częśc na samym baranie od głowicy, gdzie nie powinien pojawic sie olej, chyba że całkiem to wywale...

Fordon - 16 Lip 2011, 23:57

Podoba mi sie bo styl wrecz identyczny do Granturismo 2 :) bo buda EG byla tak barwiona... duzy plus za to ze napisales iz tak raguje bandaz termiczny na wycieki oleju,na cale szczescie auto masz cale i to sie liczy :yes:
Daj jakis VID jak to gada na teraz :)

tommirs - 17 Lip 2011, 00:13

no gadało fajnie, ale teraz pojawiła się nieszczelność pomiędzy kolektorem a dalszą cześcią wydechu. i fałszuje troche. Chłopaki mają to naprawic lub wspawamy plecionkę, bo fabrycznie cicic ma układ na sztywno.
Poza tym jeszcze dolot jest seryjny..nowy czeka w pudełku na chwilke czasu. Sam jestem ciekawy jak razem będzie grało.

PumaRST - 17 Lip 2011, 00:16

wszystko dobrze się skończyło to najważniejsze.

co do auta to już rajdówka/wyścigówka pełną gębą :yes: ale jak tor to jej dużo gleby brakuje

Fordon - 17 Lip 2011, 00:17

Wiem ;) wujaszkowi robilem wydech w EG8 (sedan) na JDM patrs w 1.5 16V i dalo to ognia bo omijalo sie jedna puszke i wg oczucia wlasciciela na A2 (tu cytuje) "suka ciagnie do odciecia na 5 biegu az zegary sie pokonczyly"
Facet lat 51.... zero laczen elastycznych i co zabawne zero uderzen wpodloge gdzie byly by jakies glupie odlgosy...
Czekam na VID po korekcji wydechu :)

tommirs - 17 Lip 2011, 00:46

Puma..gleba jakas będzie ale nie wiem kompletnie jaka...nie zdecydowałem sie jeszcze...
HP Sporting to jednak nie będzie.. :|
Moze jakies AGXy na razie założę?
Coś radzicie?

Tommur - 17 Lip 2011, 11:55

Jak na Rzeszowski to postaw wysoko jak Sołowow. Jak na Rallyland to też trzepie na cięciach.
tommirs - 17 Lip 2011, 13:50

Tommuu.....ale o zawias pytam nie o nastawy.
Jest tego gów...na rynku.
A jeszcze nie mam tego w sklepie, z wyjątkiem spreżyn Eibacha, które prawdopodobnie założę.

PumaRST - 17 Lip 2011, 16:02

poczekaj chwile może bedę mial dla ciebie alternatywę dla AGXa a w zasadzie tak już bardziej poważnie, ale o tym później :yes:
zefir - 18 Lip 2011, 09:45

a Bilsteina b8?
tommirs - 18 Lip 2011, 10:27

tak....w połączeniu z Eibachem -30, idealne na tor nie?
rozważam taką opcję

pP - 18 Lip 2011, 15:17

jeździłem na bilu b6 i naprawde super ekstra zawias! żaden beton, a wybierał znakomicie. b8 ma tylko krótszy trzon
a1topgear - 18 Lip 2011, 16:43

B6 nie jest przygotowana pod obniżony zawias- co innego B8. B6 najlepiej działa ze sprężynami o seryjnej/ podobnej do seryjnej wysokości zawieszenia. Ale co Bil to Bil...
tommirs - 18 Lip 2011, 18:08

a1topgear napisał/a:
. Ale co Bil to Bil...


co racja to racja.....
Tak, rozważałem gwint Weiteca lub APX'a
Regulacja wysokości to wiadomo ale tez reg. twardości.
Koszt ok 3 3,5 tysia za komplet.
Ale kumpel twierdzi, że nawet niby na tor, po konkretnym cięciu (które się na imprezach torowych tez zdaża) z gwntu będzie szmelc.

Więc raczej B8 + sprężyna -30mm

PumaRST - 18 Lip 2011, 20:32

i dobrze mówi

kilka pytań:

1) czy jest Bil b6 lub b8 do ciebie??
2) czy bardzo ci zalezy na gwincie??
3) czy bardzo ci zalezy na regulacji amorów??

tommirs - 18 Lip 2011, 21:04

1) nie wiem, musze sprawdzić
2) nie zależy
3) nie zalezy
:jupi: :V:
juz wyjasniam....myslałem jak będę miał gwint i reg. twardości połączę imprezy torowe (może w przyszłym sezonie wystartuję w WPP) oraz imprezy typu SuperOes w których przeważa asfalt ale zdażają się fajne cięcia po rożnej nawierzchni lub KJS)
, taki kompromis.....

PumaRST - 18 Lip 2011, 21:53

to jak chcesz łączyć i chcesz żeby to było uniwersalne to niestety ale pólka KW Bila, Intraxa itp lub poczekaj jak zadziała mój zawias (info wkrótce)
Qzyn - 19 Lip 2011, 10:19

Jest Bil do Ciebie i do hond wcale nei jest taki drogi. Ciekawostka - niestety nie sa na grubej ladze ale dzialaja !!! Poszedlbym tylko w tym kierunku ;)
PumaRST - 19 Lip 2011, 10:25

to w takim razie poczekaj jeszcze z decyzją odnośnie zawieszenia :yes:
tommirs - 19 Lip 2011, 11:02

czekam czekam....

..a dugooo??? :-P gy

PS. do mnie jest Bil B8 sport i zwykły B4

Qzyn - 19 Lip 2011, 11:49

Dokladnie - i ten B8 ze sprezyna H&R na tor bylby wysmienity
PumaRST - 19 Lip 2011, 12:01

Qzyn napisał/a:
Dokladnie - i ten B8 ze sprezyna H&R na tor bylby wysmienity


lub Eibach Sportline (nie mylić z ProKit)

tommirs - 19 Lip 2011, 12:15

a widzisz....a czym się różnią?
Bo sportline wychodzi do niewielu aut i nie ma do mojej Hanki.
Wiec nie mam tez w ofercie.

tommirs - 27 Lip 2011, 17:48

OK,
W międzyczasie ku pokrzepieniu podeszłego wieku, sprawiłem sobie taki urodzinowy prezent:




Komplet Bilstein B8 Sprint, przygotowany i zestrojony w miarę uniwerslanie pod imprezy w jakich planuje kiedyś startować, oraz pod sprężyny -40mm.
Dodatkowo zrobiona 3 stopniowa regulacja wysokości. W razie gdyby Honda usiadła zbyt nisko lub do wypoziomowania (bardzo odelżony tył). Przyda się gdy autko wyjedzie poza imprezy torowe.

madek - 27 Lip 2011, 19:17

Cudeńka :)
tommirs - 2 Sie 2011, 13:00

dzięki :)
jeszcze cały czas leżą w pokoju i się im przyglądam :serduszka:

tommirs - 12 Wrz 2011, 22:48

Jedziemy dalej..po krótkiej przerwie spowodowanej zakupem i ogarnięciem formalności mojej wymarzonej slicznotki (ale o tym w "naszych autach") wracamy do Hanki.

W czasie jednej z wycieczek do serwisów uszkodzilismy delikatnie zderzak Hanki ( holowanie ), wobec czego musiałem nabyc nowy, zmienił się przy okazji pomysł na oklejenie przodu.
Zamontowałem przy okazji zapinki przedniej maski i zakonserwowałem przód auta, dorobiłem także osłonę stożka, który powedrował az pod przedni zderzak. Zagościł tam (CAI) - Cold Air Intake firmy Simota.

W pracach pomaga mi kumpel, uwijamy się żeby jeszcze w październiku ogarnąc jazdy testowe i koniecznie w tym roku gdzieś wystartować.

Fotki:









cdn....

Napster - 13 Wrz 2011, 00:06

Nawet ma oryginalne felgi VTI :hihihi:

Ja miałem tylko skromne EG4, jednak kochałem to auto niezmiernie :)
Ale od zawsze miał być i jest CRX ED9 :D jest grubo :twisted:

PumaRST - 16 Wrz 2011, 20:09

no to czekamy już tylko na pierwszy start, oby jeszcze w tym roku :yes:
tommirs - 17 Wrz 2011, 00:39

Jeszcze zawias nietknięty...ale dziś przyszły sprężyny i może jutro ogarniemy temat.

Naba którą kiedyś kupiłem nie pasuje do Civica 5 gen ;-(
I musze czekac 1,5 tyg. na nową.

Przyszedł także fotel pasażera i boczne mocowania. Pozostaje dorobic dolne mocowania do nadwozia.

Troche jest jeszcze zabawy.....

tommirs - 17 Wrz 2011, 21:06

Dziś złożylismy przednie zawieszenie.
Fotki z prac:



Efekt:
Jest dosyć nisko, w tej chwili zawias ustawiony na 2 z 3 ustawień wysokości, więc można jeszcze podnieść lub obnizyć.




cdn

Ad@mus - 17 Wrz 2011, 21:45

kiedys kupie ja od ciebie :ok:
PumaRST - 18 Wrz 2011, 20:22

i po co ci gwint ?? przecież to wystarczy co jest.

co to za sprężyna?? skończyło się na SPAX-e??

tommirs - 18 Wrz 2011, 20:51

PumaRST napisał/a:
i po co ci gwint ?? przecież to wystarczy co jest.

co to za sprężyna?? skończyło się na SPAX-e??


Pumka...jaki gwint?
kiedys się zastanawiąłem ale przeca kupiłem komplet Bila B8 + przerobienie regulacji wysokosci (3 pozycyjna)

tak, sprężyna to Spax (-40mm)

PumaRST - 19 Wrz 2011, 08:07

tommirs napisał/a:
Pumka...jaki gwint?


kiedyś rozmawialiśmy o gwincie ale przy takiej regulacji jest on zupełnie zbędny :yes:

czyli spax-a kupiłeś dzięki mojej namowie, będziesz zadowolony

tommirs - 19 Wrz 2011, 09:09

tak...
A Spaxa dodatkowo mam juz w dystrybucji więc nie wyszło drogo :-P

tommirs - 28 Wrz 2011, 22:40

Trochę ruszyliśmy z robotą.

1. Nowa mordka zrobiona, została jeszcze tablica, która będzie najprawdopodobniej mała naklejką.:
wcześniej:

teraz:

2. amorki tylne złozone:


3. Przymiarka felg :ok:
Tylko z ciekawości, bo nawet nie zmieszczą się w nadkola.
Wyczynowe OZ Racing Rally Asfalto 18 " do Subaru Imprezy STi gr N


:serduszka:

Parzych - 28 Wrz 2011, 23:13

tommirs napisał/a:
Wyczynowe OZ Racing Rally Asfalto 18 " do Subaru Imprezy STi gr N
Niedrogo przyjmę... :D
tommirs - 28 Wrz 2011, 23:19

Parzych napisał/a:
tommirs napisał/a:
Wyczynowe OZ Racing Rally Asfalto 18 " do Subaru Imprezy STi gr N
Niedrogo przyjmę... :D


http://rally-performance....yprzedaze-.html

cena rzecz względna :hahaha: ...ale OZ Włochy zrobiło przecenę o połowę na wyczynową felgę to aż żal było nie kupić małego zapasu na magazyn :-P
poza tym sa cudowne...jak się nie sprzedadzą wszystkie to zawisną w domu na ścianach :serduszka:

Parzych - 28 Wrz 2011, 23:48

Tyle że u nas są śruby 4x108... Nawet za darmo nie podejdą... :sad:
PumaRST - 29 Wrz 2011, 08:29

stylistycznie zmiana na duży +

Kiedy pierwszy start??

tommirs - 29 Wrz 2011, 10:35

PumaRST napisał/a:
stylistycznie zmiana na duży +


tak jak sobie patrzę, to pierwsze było słabe...dobrze, że uszkodizlismy ten zderzak :ok:

PumaRST napisał/a:

Kiedy pierwszy start??


nie wiem... boję się, nie umiem już jeździć old

PumaRST - 29 Wrz 2011, 10:43

tommirs napisał/a:

PumaRST napisał/a:

Kiedy pierwszy start??


nie wiem... boję się, nie umiem już jeździć old


przestań pierrrrdooolić głupoty :yes: :hahaha: :hahaha:

tommirs - 29 Wrz 2011, 10:50

..no co.. :myśli:
:hahaha: :hahaha:
rok juz ponad ją buduję...
...zdziadziałem przez te cholerne diesle, a jak do suba wsiadam to mało co sprzęgła nie spalę :-P

PumaRST - 29 Wrz 2011, 11:17

http://www.youtube.com/watch?v=6QQ8YGf91iY :yes:
tommirs - 29 Wrz 2011, 11:21

:rotfl: :tyłek: :głowąwmur: :hammer: :zwyciężca: :kaput:
PumaRST - 29 Wrz 2011, 11:24

więc wracamy do punktu wyjścia: Kiedy pierwszy start??


I lepiej powiedz coś konkretnego bo jak nie to wytoczę ciężkie działa i karzę ci przyjechać 22.10 do Kielc :-P

tommirs - 29 Wrz 2011, 14:00

cholera...tam to juz wogóle bym się osr...ł ze starchu :yes:

Kiedy start? To zalezy od tego kiedy skończę
zostało:
- zrobić mocowanie dolne prawego fotela (fotel i pasy juz są)
- złożyc tył (zaciski, amory, tarcze )
- skrzynia na razie będzie seryjna, musze ją sprawdzić, żeby poźniej ocenić zalety tej która od pół roku kurzy sie w garażu :devil:
- trochę elektrykę ogarnąć bo choinka się z tyłu robi ;-|
- boczki wyciąć i założyc bo goła blacha straszy
- kuwety na giry lub blacha ryflowana na podłogę
- naby nie mam, Włosi sie ociągają i dopiero za tydzień ma przyjechać :sad:
- no i przegląd zrobic bo się skończył

Niby nie wiele, ale ja mam tylko parę godzin w tygodniu na pracę przy aucie.

Do tego testy zrobić, żeby sprawdzić czy to jezdzi wogóle....

reasumując:

pod koniec października chciałbym coś zaliczyć :V:

PumaRST - 29 Wrz 2011, 14:38

tommirs napisał/a:
reasumując:

pod koniec października chciałbym coś zaliczyć :V:


czyli widzimy się w Kielcach 22.10.2011 :jupi: :jupi: :serduszka:

tommirs - 30 Wrz 2011, 22:10

Dzisiejsze prace.
Nawet wolne z roboty sobie wziąłem, żeby Pumy nie zawieść :V: :V:

1. Zawias juz w nadwoziu.



Wprawdzie autko jest całkowicie bez rdzy, ale oczyściłem i zakonserwowałem nowym barankiem całe nadkola, niech ten stan jak najdłużej się utrzyma, bo łatwo nie będzie.


2. Rozebrałem zaciski, oczyściłem i na nowo przesmarowałem...przy okazji aż prosiło się żeby je odmalować :fajka:



Goła dupa :tyłek: :hihihi:


3. naklejka z numerami rejstracyjnymi:


4. Efekt pracy nad zawieszeniem.
Niestety poźno było jak kończyliśmy i lipna fotka.
Jest tak jak przypuszczałem.
Przód siedzi trochę za nisko , tył raczej dobrze.

Zobaczymy jak to jeździ, i jak się zawieszenie ułozy,. W razie W pozostaje jeszcze po jednym ustawieniu, bo teraz jest na środkowym na obu amorach.


Jutro ciąg dalszy prac.

Fordon - 30 Wrz 2011, 22:32

No to Puma boj sie Hondy :) bo cos czuje ze Tomi podejmie rekawice w rywalizacji :) a wiemy jak honda juz na streetowych zawiasach poprawia swoje wlasciwosci jezdne w porownaniu do serii a gdzie tu do B8 :devil:
a1topgear - 30 Wrz 2011, 23:06

Podoba mnie się to.... A po zmianie przodu nawet bardzooooo. Jestem bardzo ciekaw jak to pomyka. Powodzenia Tomku, 3mam kciuki.
PumaRST - 1 Paź 2011, 09:51

tommirs napisał/a:
Nawet wolne z roboty sobie wziąłem, żeby Pumy nie zawieść :V: :V: .


no i to ja rozumiem :yes: a tak poważnie to nie moge sie doczekać pierwszego startu choć wiem z doświadczenia że masz racje mówiąc o tym że przerwa nie wpływa korzystnie

Fordon napisał/a:
No to Puma boj sie Hondy :)


a niby czemu?? to jest tylko zabawa a jak już bede miał okazję to chetnie porywalizuju z Tomkiem i jego CVC

Fordon - 1 Paź 2011, 10:33

Przeciez wiem ze jest to zabawa :ok:
tommirs - 1 Paź 2011, 20:38

zabawa zabawą , a dziś cały dzień zszedł na montażu i dopasowaniu lewego karbonowego boczka.
Samo spasowanie i wycięcie wraz z otworami to nie był jeszcze kłopot, gorzej było ze sterowaniem elektrycznymi szybami.
W celu redukcji wagi centralny zamek wyleciał na śmietnik, ale tak do końca spartanem nie jestem i z lenistwa zostawiłem elektryczne szyby, żeby się zakawasów nie nabawić :yes:
Moduł sterowania oryginalnie zamontowany jest w podłokietniku i jest dosyc gruby, a boczek jest płaski, więc żeby się zmieścił nie wystając wycielismy otwór w drzwiach i go tam elegancko spasowalismy. Wygląda teraz OK, ale ile to czasu zajęło (2 wizyty w castoramie itp........ ;-(
Pozostał jeszcze pasek to zamykania dzwi...
Druga strona pójdzie szybciej :yes:

fotki z prac:



cdn...

tommirs - 23 Paź 2011, 02:02

Nadeszła wiekopomna chwila... :) pora ogłosić zakończenie budowy Hanki.
Dziś w nocy zamontowałem ostatnie rzeczy niezbędne rzeby móc wystarować za tydzień na SuperOesie.

Ale zanim to się stało, w piątek w zeszłym tytgodniu autko trafiło na warsztat i razem z kumplem zrobilismy tylne hamulce, ręczny, prawe drzwi.


Następnie odstawiłem Hondę do warsztatu kumpla na wykonanie i spasowanie mocowania prawego fotela i przerobienie ręcznego.
W piatek odebrałem i od razu zabrałem się za ostatnie prace:
- zamontowanie pasów prawego fotela
- zrobienie podłogi i podstopnicy pilota
- i masę drobiazgów










Jutro pierwsze jazdy zapoznawcze i może jakas lepsza sesja zdjęciowa, może tez uda się jakis filmik zmontować.

PumaRST - 23 Paź 2011, 09:22

no to piękny weekend :yes: ty skończyłeś pewien etap z CVC-em (nie wierzę że to koniec budowy, bo on następuje gdy sprzedajesz auto :rotfl: ) a ja zamknąłem sezon wczoraj.

Powodzenia w pierwszym starcie za tydzień. Mam nadzieje że bedziesz zadowolony bez względu na wynik :yes:

tommirs - 23 Paź 2011, 16:02

za chwilke będą filmiki:) tylko wrzucę na jutuba :ok:
PumaRST - 23 Paź 2011, 20:19

tommirs napisał/a:
za chwilke będą filmiki:) tylko wrzucę na jutuba :ok:


i gdzie one sa??

tommirs - 23 Paź 2011, 20:23

ano wybyło mi się z domu na troche...ale juz się zabieram za to :)
PumaRST - 23 Paź 2011, 20:37

tommirs napisał/a:
ano wybyło mi się z domu na troche...ale juz się zabieram za to :)


czekamy :yes:

tommirs - 23 Paź 2011, 21:32

filmiki z dziś..surowizna, jak się ogarne cosik z nich sklecę żeby się lepiej oglądało w jednym kawałku.

kumpel (pilot) za kierą:
http://www.youtube.com/watch?v=bNEN1YjgM7o

trochę wydechu:
http://www.youtube.com/watch?v=ndNycheK-zA

nadal pilot się bawi:)
http://www.youtube.com/watch?v=IBu0gg0njBc

trochę widoku na autko:
http://www.youtube.com/watch?v=FuH919REZCc

w końcu się doczekałem:)
http://www.youtube.com/watch?v=rSKKDZrr4Hg

krótki ale ciekawe ujęcie:
http://www.youtube.com/watch?v=d6jIAZbC3Oc

To tyle z filmików, wrzucę jeszcze fotki lepszej jakości.



Uwagi:
-Wydech trochę fałszuje, prawdopodobnie złącze za kolektorem wydechowym (2 śruby sprężynowe), chyba założę plecionkę bo juz raz było poprawiane i znowu się coś przesuneło.

-Jeden mały problem, ręczny jest słabiutki. Klocki i tarcze są nowe, nie dotarte, może jak się dotrą będzie lepiej. Co ciekawe na starym zużytym zestawie działał do zablokowania kół.
Jeżeli nie pomoże pomyślę nad hydraulicznym.

To tyle na dziś. Chciałbym w tygodniu trochę posmigać, żeby się wjeździć, ale coś czuję, że pierwszym treningiem będzie pierwszy start:) życie :)

Fordon - 23 Paź 2011, 21:50

Swietne chodzi :) teraz czas na pierwsze treningi osobiscie...
tommirs - 29 Paź 2011, 18:44

I Poznański SupeOes Hanki zakończony.
Impreza składała sie z jednej próby jechanej min 4 krotnie, próba dłuuuuga, urozmaicona (brudny asfalt, beton, asfalt- Tor i Karting)
Mimo olbrzymiej ilosci zgłoszeń (ok 200) z czego przyjechało ok 150 udało się przejechać 5 razy próbę.

Pierwsze koty za płoty, bałem sie i miałem tremę jakbym pierwszy raz startował.

Przed próbami udało się zrobić kilka kółek kartingu w celu zapoznania z autem (taki shakdown).
Super :) :hihihi: Auto jedzie rewelacyjnie, lekko, zgrabnie, jest przewidywalne.
Na zimnej oponie (R1R) zamiatało dupą dosyc mocno, ale w sposób bardzo łątwo kontrolowany nawet przy większej prędkości...super fun z jazdy :jupi: :jupi:

I próba z czasem 4.08, asekuracyjnie, niestety spora częśc próby biegła między drzewami, po brudnym asfalcie i betonie a ja nie mam takich kohones żeby tam iśc ogniem ;-| , kilka błędów na dohamowaniach
II próba z czasem 4:02, mała poprawa poza tym kilka błędów, znowu głównie na dohamowaniach
III próba na pierwszym dohamowaniu znowu ten sam błąd, ale juz grubiej, wylatujemy, zatrzymujemy się blisko barierek w tumanie nibieskiego dymu i cofanie...duża strata, mimo tego czas ok 4:08
IV próba, jadę na maksa jak umiem, znowu drobne błędy ale juz mniej...między baobabami najlepeij i jabezpieczniej jak umiem (ale jest w aucie i przyczepności zapas)
. Czas..schodzimy na 3:58, super!!!
ostatnia V próba, troche wszystko inaczej, próbuję biegów...za dużo razy dopuszczam do odcinki, w efekcie auto dostaje kopa w dół zamiast sie napędzac...
czas równo 4:00, może być.

Generalnie zajmowalismy ok 9-10 miejsce w klasie (aut nie wiem, 30?)
W generalce ok 44.
Po 3 spartolonej próbie spadlismy na 16 w klasie, ok 60 w generalce..
nastepne próby znowu ok 10 w klasie...
Ale to tylko czasy online..jak będa końcowe to zamieszczę link.

Puma, Twoje ekipa wymiatacze....ale auta zrobione po partyzancku...max lekkie, zero bezpieczeństwa, porobione nieźle, i solo jazda bez pilota....kaskaderzy normalnie...ja tak nie potrafie:))

Podsumowując:
Autko jest super, mielismy jeden defekt, wentylator się nam nie załączał i w porę to zauważylismy i zrobilismy go na krótko (dzieki kolegom za pozyczenie kabli do szybkiego moda)

Kierownik ma mnóstwo pracy, wjeździc się w to autko i będzie fun na maxa.
Znów jest banan na gebie :jupi: :jupi:

luk-90 - 29 Paź 2011, 19:01

to nieźle, pierwsza impreza autem i na prawde wysokie miejsce według Mnie. Gratulować pozostaje :brawo:
Żółwik Tuptuś - 29 Paź 2011, 20:19

Gratuluję pierwszego startu :jupi:

Cieszę się, że nie powychodziły żadne niedoróbki ( wentylator pomijam ) , bo przy takim projekcie to naprawdę sukces .

Co do czasów ( a raczej różnic w nich , bo o samych czasach nie będę mówił , bo jako kierowca Ci do pięt nie dorastam ) - brak powtarzalności świadczący o niewjeżdżeniu w auto , czyli będzie duuuuużo lepiej .

Jeszcze raz gratki :)

ps: Jaki był sposób pomiaru czasu ? fotocele ?

ps2:
tommirs napisał/a:

Puma, Twoje ekipa wymiatacze....ale auta zrobione po partyzancku...max lekkie, zero bezpieczeństwa, porobione nieźle, i solo jazda bez pilota....kaskaderzy normalnie...ja tak nie potrafie:))

- tłumaczę temu MałpiemuChjujowi to od paru dni , ale on se znalazł nowych kolegów i będzie klatki na pokaz robił a nie dla bezpieczeństwa .
PumaRST - 29 Paź 2011, 20:37

Tomku, gratulacje jeśli mam być szczery to myślalem że pójdzie ci gorzej biorąc poprawke na nowe auto i dlugą przerwę. Na prawdę Gratuluję bez względu jakie bedą wachniecia z oficjalnymi czasami.


tommirs napisał/a:
Puma, Twoje ekipa wymiatacze....ale auta zrobione po partyzancku...max lekkie, zero bezpieczeństwa, porobione nieźle, i solo jazda bez pilota....kaskaderzy normalnie...ja tak nie potrafie:))


:hahaha: :hahaha: :hahaha: to wiesz co mam na co dzień :yes:


Żółw zacytuje klasyka "Go Fuck your self!!" I tak mnie nie przekonasz :tyłek:

Albercik - 29 Paź 2011, 20:37

tommirs, a tak z innej bajki zapytam - nie byłeś kiedyś na BBTP? :)
tommirs - 29 Paź 2011, 20:41

Żółwik Tuptuś napisał/a:


ps: Jaki był sposób pomiaru czasu ? fotocele ?

ps2

tłumaczę temu MałpiemuChjujowi to od paru dni , ale on se znalazł nowych kolegów i będzie klatki na pokaz robił a nie dla bezpieczeństwa .


tak, fotocele, meta lotna.

Oni nie mieli klatek wogóle, gołe blachy, jakies południowokosmiczne z wyglądu opony slick i hejaa...!! :V:

Albercik napisał/a:
tommirs, a tak z innej bajki zapytam - nie byłeś kiedyś na BBTP? :)

nadal jestem..ale już raczej nie zaglądam:)

tommirs - 29 Paź 2011, 20:44

w mojej klasie naliczyłem 44 auta :9: :9:

dzieki za dobre słowo....mam ochotę znowu cos przymodzić.

Na pierwszy ogień ida przednie hamulce, bo się normalnie paliły (jakaś musi byc lipa, bo ja ich jeszcze nie ruszałem)

Albercik - 29 Paź 2011, 20:48

tommirs napisał/a:
nadal jestem..ale już raczej nie zaglądam:)


a tak tylko zapytałem, bo nick wydał mi się podejrzanie znajomy :D sam też tam nie zaglądam, bo się rzeźnia zrobiła i siedzę cały czas na MCP :twisted:

PumaRST - 29 Paź 2011, 20:50

Bo Honda ma seryjnie spowalniacze a nie hamulce :yes:
tommirs - 29 Paź 2011, 21:06

i tu pytanie co radzicie?
nie mam doświadczenia, fiesta hamowała na dużej tarczy (260mm) i była bajka, nawet na średnim klocku.
Tu musze zainwetować w dobry klocek (myslę o ferodo DS2500), ale nie wiem jaką tarczę?

kontynuując temat hamulców.
nie potrafiłem ich kompletnie wyczuć (inną sprawa była nie najlepsza opona R1R- lipa na Tor)
raz za (chyba 100razy)poźno i przelatywałem, psując tor, raz za wcześnie.

teraz rozumiem dlaczego Jurek Tomaszczyk w swojej VTi pod RPP, wyrzucił serwo..nie czuł hamulca.
Serwo działa mocno, i szybko prowadzi to do zblokowania, bez wyczucia przyczepności opony.

PumaRST - 29 Paź 2011, 21:45

przewody w oplocie, tarcze chociaż Mikoda GT i Ferrodo DS i powinno być znacznie lepiej
luk-90 - 29 Paź 2011, 23:46

Mikody to syf do jazdy na tor, sprawdziłem to po sobie, żeby nie było. Poza tym jak szukałem info na temat tych tarcz to gdzieś na jakims forum ktoś pisał do przedstawicieli Mikody na temat tych tarcz i wyścigów i odpisano im wtedy, że te tarcze nie są do jazdy wyczynowej, więc to już mówi samo za siebie

PS. W VI genie w aerodecku b18c4 siedzi skrzynia ze szperą( pewnie mały procent, ale zawsze coś), może dałoby rade takową upchać do skrzynki z 1.6?

tommirs - 30 Paź 2011, 01:39

luk-90 napisał/a:
PS. W VI genie w aerodecku b18c4 siedzi skrzynia ze szperą( pewnie mały procent, ale zawsze coś), może dałoby rade takową upchać do skrzynki z 1.6?


podejdzie, ale to jest długa skrzynia.
Jedynym sensownym rozwiazaniem do mojej Hanki jest skrzynia z Integry TypeR, o oznaczeniu S80, przełożenie główne 4.8 , krótkie 1,2,3, + szpera torsen.
Następnie robi się małą hybryde i do tej skrzyni wkłada się 4 i 5 z mojej skrzyni z B16A2 i wychodzi najkrótsza OEMowa skrzynia do Civa.

Przyznam się, że takie rozwiazanie leży w garażu i się kurzy, czeka aż będę gotowy - ogarnę i nacieszę sie fabrycznym B16A2 :hahaha: :ok: :ok:
Żeby nie było jak w pewnym przysłowiu, jak to Burek zerwał się z łańcucha i z radości wypier..ł i zabił sie o słup :V:
Jeżdżę głównie dla funu i nauki...na wynik sie nie spinam, bo to nie mistrzostwa świata tylko amatorka. :yes:

Parzych - 30 Paź 2011, 01:59

tommirs napisał/a:
Jeżdżę głównie dla funu i nauki...na wynik sie nie spinam, bo to nie mistrzostwa świata tylko amatorka. :yes:
I to jest najważniejsze :yes:
luk-90 - 30 Paź 2011, 02:31

Jeżeli chodzi o Chądy to polecam gościa o ksywce Mleko, prowadzi warsztat TTGarage, specjalizacja hondy. Wszystko ma w małym paluszku od serwisowania po uturbianie robi to z pasją :yes:
tommirs - 30 Paź 2011, 02:37

przyznać się, kto startował czarną Xrką na nowotomyskich blachach?? :)
tommirs - 30 Paź 2011, 02:49

Oficjalne wyniki ,nasza załoga:
9 miejsce w klasie na 26 sklasyfikowanych

http://chronotec.pl/event...cjalne_klasy.pd

PumaRST - 30 Paź 2011, 08:42

z kielc 1 osoba pojechał z tego co widzę 3 u ciebie w Klasie.

co do Mikody ja jakoś nie narzekam :yes:

Qzyn - 30 Paź 2011, 08:48

Gratki Tommi, bardzo sie ciesze ze autko sie spisalo i wynik calkiem fajny :ok:
Co do hamulca do wiesz, majac ograniczony budzet to ja z kolegami od paru lat ide jedna droga i nie narzekam: klocek ferrodo performance (czyli byle DS2000), lepszy plyn i zwykle tarcze Brembo. Wczesniej czy pozniej i tak sie krzywia, tak samo jak inne drozsze ktore kupowalismy a w takim wypadku wykladalismy po prostu 200zl i mielismy nowe tarcze.
Sam widzisz ze nie miales problemu z sila hamowania bo ponoc czesto blkowales kola. Wiec problem lezal w tym ze szybko sie hamulce palily - dlatego wg mnie zacznij od klocka performance i plynu :) Ja mialem w CRXie hamulec 242 i na takim zestawie jezdzilem po duzej petli poznania - po paru okrazeniach kloce powoli zaczynal dymic (hamowania na 15 slicku) ale dalej dzialal bez problemu.
Tomi, kurde az ci zazdroszcze zabawy z B seria - trenuj i smigaj a zobaczysz jakie to fajne auto :)

Qzyn - 30 Paź 2011, 09:29

A tu masz jeszcze cos na odpowiednie nastawienie :V:
Kolejna mistrzowska produkcja Anttiego:
http://www.youtube.com/wa...g&feature=share
Pierwsze pare sekund dla odpowiedniego nastawienia a pozostala czesc filmu - siedziec i podziwiac :)

tommirs - 3 Lis 2011, 23:28

Dzięki Qzyn :)

Trochę fotek:




tylaa...

zmieniamy hamulce, naprawiamy włącznik wentylatora i czekamy na kolejny SuperOes 19.11.2011 :)

luk-90 - 4 Lis 2011, 01:05

teraz to już masz broń, a nie zabawkę i pewnie nie zawahasz się się użyć. Można pokibicować tego dnia?
PumaRST - 4 Lis 2011, 08:14

Tommi pięknie wygląda to twoje autko ale mam małą sugestię, wiem że to troche jak Baba ale, Kupiłbyś sobie Lusterka i tylny spojler ala spoon Bedzie już taki pełny racing car

http://allegro.pl/lusterk...1896829883.html

http://allegro.pl/lotka-h...1892665694.html

Jak JDM racing to w pełni :yes: :yes:

A już do samego startu, to na jakich oponach jechałeś??

tommirs - 4 Lis 2011, 10:25

luk-90 napisał/a:
teraz to już masz broń, a nie zabawkę i pewnie nie zawahasz się się użyć. Można pokibicować tego dnia?


Nie można a nawet trzeba :)
byłoby mi bardzo miło :)

PumaRST napisał/a:
Tommi pięknie wygląda to twoje autko ale mam małą sugestię, wiem że to troche jak Baba ale, Kupiłbyś sobie Lusterka i tylny spojler ala spoon Bedzie już taki pełny racing car
Jak JDM racing to w pełni :yes: :yes:

A już do samego startu, to na jakich oponach jechałeś??


Faktycznie pewnie dodałoby uroku, ale jeszcze mam kilka rzeczy mechanicznych do ogarniecia. Jak się wbije pierwszy raz na pudło to w nagrodę Cifu cos dostanie :V:

Oponka to znana jeszcze z Fiesty Toyo R1R,
niestety jak mówi przysłowie o szewcu co bez butów chodzi...
Federale ostatnie sprzedałem ;-|

Żółwik Tuptuś - 4 Lis 2011, 18:01

Tommi, - auto wygląda zacnie, ale pomyśl o dodatkach , które proponuje Małpchiuj .

Jeszcze raz gratki :)

PumaRST - 5 Lis 2011, 09:57

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Małpchiuj .


czukiereczek, a nie jakieś coś Głąbie!! :hahaha: :hahaha: :hahaha: :jupi: :serduszka:

tommirs - 5 Lis 2011, 13:12

Hej!! Bysiory!
Nie wulgaryzmowac mi tu w japońskim wątku :serduszka: :serduszka:

tommirs - 7 Lis 2011, 20:45

filmik z SuperOesu.
http://www.youtube.com/watch?v=nqvLNMATXTI
Civu załapał się na jednym z nieudanych dohamowań czas 1:49
oraz na innym odcinku: 4:45.
To i tak fuks jak na tyle załóg :)
Nie mamy niestety takiego filmowca jak macie chłopaki w Kielcach, więc tym tylko mogę sie pochwalic.
Na nastepnych powinienem juz miec kamerkę onbaord

Parzych - 8 Lis 2011, 00:30

tommirs napisał/a:
oraz na innym odcinku: 4:45
... Hanka zmieniła się w białego maluszka... To już wiadomo pacziemu jej nie widać na dalszej części filmiku... :9:
tommirs - 13 Lis 2011, 16:17

jest też dalsza częśc filmiku :) :

http://www.youtube.com/watch?v=5XDN2QfOnDU

Fordon - 13 Lis 2011, 16:25

:devil:
Pierwsze wejscie troche przegiete :-P
Jakie koszta takiej imprezy ?? Jakies ograniczenia co do sprzetu i wyposazenia ??

luk-90 - 13 Lis 2011, 18:14

Rozumiem, ze pierwsza impreza i widać, że bardzoo zachowawczo jechałeś, pewnie następnym razem będzie szybciej
tommirs - 13 Lis 2011, 19:44

Fordon napisał/a:
:devil:
Pierwsze wejscie troche przegiete :-P
Jakie koszta takiej imprezy ?? Jakies ograniczenia co do sprzetu i wyposazenia ??


były gorsze, nawet cofanie raz tam miałem, niestety brak wyczucia sie kłania....
koszty to wpisowe (ok 120 zł jeżeli impreza jest jednodniowa) i paliwo.
Ograniczeń jako takich, poza podziałem na klasy, badaniem technicznym, ważnym prawkiem,OC i dodatkowo NNW, i limitem głośności max 96 db, nie ma....

luk-90 napisał/a:
Rozumiem, ze pierwsza impreza i widać, że bardzoo zachowawczo jechałeś, pewnie następnym razem będzie szybciej


aż tak bardzo zachowawczo nie jechałem, kilka razy przepałowaliśmy hamowania (tak jak na filmie) pilot się śmiał, ze zamiast krzyczeć: "gazu" to musiał krzyczeć co chwilę "hamuj" (widać, że głodny byłem jeżdżenia) i przypominał uwagi o trasie jakie nanieślismy po zapoznaniu.
Odcinek fajny, w wielu miejscach bardzo techniczny, zdradliwy i blisko drzew, a w innych szybki puszczony po całej nitce poznańskiego toru.
Duzo załóg odpadło i uszkodziło swoje bolidy.
Generalnie się nie oszczędzałem, ale co tu kryć,
Po prostu umiejętności i znajomość auta nie są jeszcze takie jakie powinny.

luk-90 - 13 Lis 2011, 21:17

w sumie chodziło Mi o to, co napisałeś ,tylko źle się wyraziłem, sam bym chetnie się przejechał, ale powiem szczerze jest to póki co za trudna impreza dla Mnie
PumaRST - 14 Lis 2011, 07:41

Tomku, pomyśl nad grubszymi stabilizatorami w szczególności z tyłu :yes:
Rkalitka - 14 Lis 2011, 21:28

tommirs napisał/a:
Po prostu umiejętności i znajomość auta nie są jeszcze takie jakie powinny.


Znając Twoją skromność a jednocześnie umiejętności wiem, że jest szybko :yes:
Cieszę się, że mimo przeciągających się terminów z tworzeniem auta udało się wystartować w tym roku i choć trochę "poczuć" auto :)

tommirs - 19 Lis 2011, 17:57

Nadejszła wiekopomna chwila.... hybrydowa skrzynia z LSD i krótszym przełożeniem głównym zawitała w Cifie :V:

Ale to tyle z dobrych rzeczy.
Niestety dla nas dzisiejsza impreza zakończyła się po 2 przejezdzie zapoznania z trasą, a tak naprawdę już trening na kartingu nie wróżył dobrze, takie są minusy składania auta na ostatnią chwilę...live

Nie wytrzymał uszczelniacz wału (załozony nowy OEM) i olej (silnikowy) wywaliło skrzynią.
Na początku myslelismy, że to mechanik za dużo go wlał i wylatuje odmą skrzyni, ale po zamontowaniu prowizorycznego zbiorniczka oleju z odmy, olej dalej wylatywał góra i dołem. Czyli na 99% simering wału. :sad:
Dodatkowo lekko zaczęło się uslizgiwać sprzegło na obrotach VTECa, więc
nie ryzykowałem zdemolowania sprzęgła i ew. silnika i się wycofaliśmy.

Tyle..., autko z powrotem trafiło do mechanika na poprawkę.
Next OES 4 grudnia, oby szczęśliwiej.

PS. Ale miałem okazję przynajmniej polatać przez chwilę na kartingu z Puciowym fiestolotem jak za dawnych czasów :devil: pozdro

Rkalitka - 19 Lis 2011, 18:06

Kurcze szkoda :|

To musiał być na prawdę pośpiech w składaniu jeśli wywaliło olej przez nowo założony siemering ;-(

Powodzenia w złożeniu tego do następnego OES'a :yes:

tommirs - 19 Lis 2011, 18:27

Rkalitka napisał/a:
Kurcze szkoda :|

To musiał być na prawdę pośpiech w składaniu jeśli wywaliło olej przez nowo założony siemering ;-(

Powodzenia w złożeniu tego do następnego OES'a :yes:


to taka wstepna diagnoza...bo nie przychodzi mi nic innego do głowy.
Zobaczymy w poniedziałek bo wtedy chłopki zdejmą skrzynię.

Dzieki, pozdro

luk-90 - 19 Lis 2011, 21:18

nie udało Mi się podjechac, ale za to jak zawsze w sobotę na podwórku słyszałem galop mechanicznych ogierów :yes:
tommirs - 2 Gru 2011, 23:44

pecha ciąg dalszy :sad: :sad:
Przyczyną poprzednio opisanej ustaerki okazała się na 90% miska olejowa.
Kumpel ją dokręcił bo okazało się że wszystkie śruby były poluzowane i stąd prawdopodobnie był wyciek oleju. Krótka przejażdżka mechanika, i jest OK, nie cieknie.

Odebrałem auto i postawiłem do garażu, miałem zrobic jazdy testowe ale się rozchorowałem i dopiero dzisiaj zajrzałem do autja, żeby je przygotować na jutrzejszy Oes. Chciałem zamontowac kamerę onboard, i sprawdzić czy nie cieknie,

Zaglądam pod auto, a pod silnikiem znowu kilka kropel oleju.
Wcurwiłem się i dzwonię do mechanika.
A on: sprawdz czy śruby się nie poluzowały, sprawdzam i faktycznie każdą można dociągnąc cały obrót.
Diagnoza: poliuretanowe poduszki powodują wstrzasy i śruby poluzowują się.
Skoczyłem na kanał, załątwiłem specjalny klej Wurtha do gwintów, odkręcałem jedną po drugiej i nakładam klej.
Jedna była jakaś nieoryginalna i się ukręciła...suka.
Ni nic, nie mam wyjścia, złożyłem bez niej i przejażdżka, w garażu zaglądam pod auto a tam 30 cm plama oleju w minutę się zrobiła, na szczęście olej na bagnecie jeszcze był więc nie zabrakło.....
Załamałem się....tak oto jutrzejszy Oes pojadę zobaczyc jako kibic :głowąwmur: :sad:

luk-90 - 3 Gru 2011, 00:12

są wzloty i upadki. Dobrze, że nie pojedziesz jutro i wyeliminujesz na amen usterke anizeli miałby zniknąć cały olej i uszkodzić silnik :yes: Nie ten start to będzie inny
Fordon - 3 Gru 2011, 00:48

tommirs, domena hond jest to na czym sie nauczylem to albo osadzac srubki na klucz 10 w hondzie stosujac lakier do wlosow lub lock tide.. jak za mocno dowalisz uszczelke hondy to bedzie problem bo ma ona na misce kartery ktore rozpychaja uszczelke na boki... nie idzie tego inaczej poskladac jak dirko szare + locktide lub lakier do wlosow bo sie nie zluzuje... polecam przeglad odm po zmianie uszczelki miski oleju bo w Hondach jest to bezlitosne i niestety 3/4 aut ma to zapeklowane gdze wzbiera sie nadmiar cisneinia z komory korbowej... zloty srodek 3 puszki zmywacza do hamulcow ale oleju nie uratujesz juz...
Żółwik Tuptuś - 4 Gru 2011, 23:02

tommi, - także pierwsze co mi przyszło do głowy to odpowietrzenie skrzyni korbowej . Ale skoro jedna ze śrub się uwaliła to posprawdzaj , czy miska jest prosta na powierzchni styku uszczelki , oraz czy gwinty w śrubach i bloku nie sa poprzeciągane .
tommirs - 6 Gru 2011, 20:42

a co sądzicie, żeby zamiast gumowej uszczelki dac papierową + specjalny klej do uszczelek+ klej do gwintów na śruby??
Gumowa pracuje + wysoka temperatura i nie ma bata - puszcza, a jak za mocno się skręci to się ją wydusza, a papierowa nie ma tych problemów.
( to rada chłopaków z serwisu z mojej firmy)

xr2fun - 6 Gru 2011, 20:49

tommirs napisał/a:
a co sądzicie, żeby zamiast gumowej uszczelki dac papierową + specjalny klej do uszczelek+ klej do gwintów na śruby??
Gumowa pracuje + wysoka temperatura i nie ma bata - puszcza, a jak za mocno się skręci to się ją wydusza, a papierowa nie ma tych problemów.
( to rada chłopaków z serwisu z mojej firmy)

Ja mam papier+uszczelniacz bez kleju do śrub. Nic nie puszcza ale to nie jest Honda.
Pomyśl nad chłodnicą oleju z termostatem + dobre odpowietrzenie skrzyni.

Fordon - 6 Gru 2011, 22:46

xr2fun, no niestety a w hondzie na misce sa punkty ktore maja ograniczyc przekrecanie misy do bloku ktore po latach niestety ale robi odwrotnosc, czyli rozcina uszczelke na 2 czesci :( kratery sa pi razy oko takie /-----\ /-\ /-----\.
Napster - 12 Gru 2011, 18:40

Fajnie poczytać o Hondzie na forum Fiesty :)
tommirs - 17 Gru 2011, 21:56

Ok, jezli do tej pory to co mi się przytrafiało to był pech....to nie wiem jak nazwac dzisiejsza historię... :sad:
ale od początku.

Wystartowalismy w 2 dniowym, najciekawszym S.Oesie w Poznaniu, tzw SuperOes Wigilijny.
Wystartowało w piątek ok 100 załóg.
Padał desz, a w dodatku był to odcinek nocny, więc bez elektrowni nie było nic widać.
(niestety nie zdążyłem jej wykombinować)
Auto odebrane od partaczy, problem z wyciekiem znowu się pojawił (w okolicy skrzyni, więc podejrzewam jednak simering wału), uszczelka miski tylko mocno się pociła, ale z drugiej strony.
Ale tylko kapało więc dolewając co próbę dawałem rady i nie rezygnowałem.

Wyniki były życiowe, czasy miałem w okolicach 20 w generalce i 1 w klasie.

Tak tez , zakończył się pierwszy dzień. Po piruecue na lewym łuku, spadłęm na 27 w generalce, ale 1 w klasie utrzymałem.



Drugi dzień i etap dzienny, czyli dzisiaj.
Poprawiałem czasy sporo, ale jak każdy bo było widno, ale deszcz padał i w niektórych odcinkach mega slisko od wyniesionego syfu.
duzo obcierek i kilka dzwonów, niestety.
Ja bezbłędnie, ani drasinęcia, jedna , może dwie lekkie wycieczki,
W generalce 20 miejsce i nadal 1 w klasie.
Aż do przedostatniej próby, gdzie juz cchiałem tylko dowieżć pierwszy puchar za pierwsze miejsce w kalsie.
Mój błąd! Za wcześnie zredukowałem z 3 na 2 auto dostało zbyt wysokich obrotów, a że było w tym miejscu mega przyczepnie.....usłyszałem tylko wysokie obroty, strzał, i chmura dymu za mną......auto zgasło...już nie odpaliło...z rury tylko wydostawały się resztki dymu....a na bagniecie 3 razy wiecej oleju niz poziom Max!
Szlag trafił wszystko...
Za bardzo się chyba podjarałem lub zdekoncentrowałem, na grupke kibiców machających i kibicujących nam.
Nie wiem czy się śmiać, czy płakac....załamka :kaput:

Mam doła ;-(

Parzych - 17 Gru 2011, 22:06

O japier... :sad: Ale co nas nie zabije to nas wzmocni... :yes:
luk-90 - 17 Gru 2011, 23:27

czekamy na diagnoze :|
Rkalitka - 18 Gru 2011, 00:30

Przykro mi Tomi - przykro, że stało się to na ostatnim odcinku - z drugiej strony to jest właśnie ryzyko jakiego nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć :|

Ja jestem pełen podziwu, dotychczasowych prac nad autem, zapału i umiejętności, których nie brakuje Tobie :yes:

Wiem, że szybko ogarniesz silnik i zapomnisz o dniu dzisiejszym i tego Ci życzę :)

tommirs - 18 Gru 2011, 00:52

dzięki Mikołaju, :) za dobre słowo...
Po silniku spodziewam sie najgorszych wieści.

Jest tylko jeden plusik (jednak nie przysłąnia on minusów).... :| ...będzie zrobiony od podstaw, na sportowych panewkach,kute korby, tłoki, szpilki itp...a i tak juz przydymiał sporo (widac na moich załączonych filmikach) mimo, że moc trzymał ponad serię.

luk-90 - 18 Gru 2011, 01:36

b seria wcina trochę oleju, w sporcie to chyba każdy silnik silnik musi trochę łyknąć, w końcu nie są to motorownie wyczynowe porsto z fabryki tylko często ze sporym przebiegiem. Zrobisz tak jak piszeszi będzeisz miał pewność tego co posiadasz, pewnie siana pochłonie to sporo
Qzyn - 18 Gru 2011, 09:54

Kurde, mega pech. Ciesze sie jednak ze masz budzet i zrobisz silnik tak jak ja o tym marze, czyli na porzadnie, zakuty. Ja jeszcze bede dlugo na to musial czekac.
Swoja droga ciekawe na ile go zakreciles, pewnie dobrze ponad 10tys ze od razu nie wytrzymal, bo u siebie mam normalnie odcinke ustawiona na 9000 i nic sie nie dzieje. No chyba ze to nie same obroty zaszkodzily a moment puszczenia sprzegla przy redukcji, moze rozrzad wtedy przeskoczyl i wszystko zmielilo :(
W kazdym razie wielki pech.
Powodzenia i szybkiego remontu zycze bo autko na prawde zacne ;)

elmek13 - 18 Gru 2011, 17:12

tommirs, spokojnie wiesz, że początki bywają ciężkie, a później jest tylko lepiej. Szybkiego powrotu do zdrowia. No i zrób auto powoli bez pośpiechu.
PumaRST - 18 Gru 2011, 20:39

mógł się zawór urwać lub wypiąć. znam przypadki przy mniej wiecej 9200rpm

Ehhhhh pech no ale jak to mówi stare przysłowie " No Pain No Gain"

Żółwik Tuptuś - 18 Gru 2011, 22:07

tommi, - Głowa do góry . Potencjał w połączeniu Ciebie z tym autem jest jak widać ogromny , a silnik poskładasz , tak jak piszesz - na poważnie , bo z tego co relacjonowałeś to ciągle były z nim problemy .

Rozbieraj dziada i daj znak co wyszło .

tommirs - 18 Gru 2011, 22:40

Qzyn napisał/a:
Kurde, mega pech. Ciesze sie jednak ze masz budzet i zrobisz silnik tak jak ja o tym marze, czyli na porzadnie, zakuty......
Powodzenia i szybkiego remontu zycze bo autko na prawde zacne ;)


niestety Qzi....budżet był jak ją zaczynałem budować..wyszło dużo więcej niż planowałem.
A takiego obrotu sprawy jak kapitalka silnika, to juz wogóle nie planowałem...
..a to pi razy oko...nie wiem czy w 5 tysiach się zmieszczę, a marchewki do środka nie wsadzę, juz wolałbym nie zaczynać remontu :kaput:

PumaRST napisał/a:

Ehhhhh pech no ale jak to mówi stare przysłowie " No Pain No Gain"


a to zawsze na treningach słyszałem...
..ale że w rajdach też tak będzie to nie wiem czy pisałbym się na to :hahaha:

A obroty skoczyły pod 10k rpm chyba ;-|

nic to, jak pisze Żółwik..rozbierzemy dziada, zobaczymy, co tam w środku za stajnia Augiasza sie porobiła...tzn ja zrobiłem :ups:

tommirs - 21 Gru 2011, 20:45

filmik z Oesu, Honda na 7:46 min.

http://www.youtube.com/watch?v=F1qlNxoPAP4

i fotki:



będzie jeszcze mix onboardów, tylko musze się ogarnąć.

Jutro Hanka idzie do nowego warsztatu, tamtym podziękowałem za współpracę, zobaczymy może jeszcze przed wigilią co sie porobiło i co zostało z silnika.

Żółwik Tuptuś - 21 Gru 2011, 21:31

I o to chodzi Ziom :)

Wspomnienia , to jedyna rzecz której nikt nam nie odbierze , a teraz głowa do góry i idziemy dalej :)

Daj znak co z silnikiem było .

trzeci - 21 Gru 2011, 21:45

Ech ... faktycznie straszny pech Cię dopadł, tylko współczuć :|
Trzymam kciuki i powodzenia !
Pozdro ...

tommirs - 22 Gru 2011, 23:40

Autko dziś trafiło do nowego warsztatu.
Są pierwsze wnioski, ale o tym za chwilę.

Jako, że już się wypłakałem, pogodziłem i wiadomo że gorzej już z silnikiem raczej byc nie może, no chyba że okaże się inaczej, ale wątpię, proponuje mały quiz dla wszystkich :V:

Zapraszam na niego wszystkich mniej i bradziej obeznanych w mechnice.
Jeżeli nie będzie odpowiedzi, będę stopniowo zdradzał tajemnicę i szczegóły awarii.

nagrody!
Dla osoby (ew. osób), które po rozpoznaniu już awarii, będą najbliższe szczegółom uszkodzenia i odpowiadały najbliżej na pytania rozlosuję nagrody - gadżety Sparco i OMP ze sklepu rally-performance.pl
Każda o wartości ok 30-40zł

Jak widzicie, z żalu podsadziło mi dekiel :hahaha:

Zaczynamy!
Fakty:
1. silnik stanął, jest nadmiar oleju, nie da się obrócić rozrusznikiem.
Pytanie:
1. jedna ze świec ciężko się odkręca, dlaczego?

PS. ja już znam odpowiedz na to pytanie. Moim celem nie jest wyciągnięcie z Was informacji a rozruszanie tylko i uatrakcyjnienie smutnego ostatnio tematu :devil:

Stunt_Man - 22 Gru 2011, 23:44

tommirs napisał/a:
Zaczynamy!
Fakty:
1. silnik stanął, jest nadmiar oleju, nie da się obrócić rozrusznikiem.
Pytanie:
1. jedna ze świec ciężko się odkręca, dlaczego?


tłok uwalił w świece a potem razem z korbowodem wpadł do miski i podniosł poziom oleju :rotfl:
a potem jeszcze wpadł cały wał do tej miski i temu nie idzie obrócić rozrusznikiem :-P

tommirs - 22 Gru 2011, 23:48

:rotfl: :rotfl:
hehe..dobre:), słucham reszty

kenczorf - 22 Gru 2011, 23:53

tlok wbil zawor w swiece a korba jest w misce?:P
Parzych - 22 Gru 2011, 23:58

Ja wiem, jeden tłok się zaklinował a pozostałe wpadły do miski, a świeca - dostała tłokiem który potem stanął...
tommirs - 23 Gru 2011, 00:00

spoko, dajmy szansę innym...czekamy :)
luk-90 - 23 Gru 2011, 00:15

molekuły tłoka po zredukowaniu biegu na 2 osiągneły prędkość prędkość niewiele mniejszą od prędkości światła. Wytworzona energia w układzie korbowo- tłokowym przyczyniła się do otworzenia w portalu do świata równoległego w komorze spalania. Przez ów portal do naszego wymiaru przedostał się inny tłok, którego przybycie zakłóciło kontinuum czasoprzestrzenne, czego efektem jest zmiana kształu i objętości świecy w komorze spalania, wykręcenie panewek w kształt precli z makiem( w sumie to bym coś zjadł :-P )

Zgadłem :rotfl: <8>

tommirs - 23 Gru 2011, 00:22

:hahaha:
Dawajcie...coś czuję, że będzie wiecej niz jeden zwycięzca :yes:
szkoda, że wcześniej nie przekręciłem silnika, gadżety doszłyby pod choinkę :-P
Nic to...., na sylwka będą :)

BuMeL - 23 Gru 2011, 08:29

Zassała karton.
Żółwik Tuptuś - 23 Gru 2011, 08:49

Lał wtrysk , co spowodowało miejscowe przegrzanie tłoka , który spłynął , zabierając ze sobą resztę ( zawory , świece i takie tam )

Teraz pewnie sytuacja jest taka , że tłok z korbowodem i grzybkami są w misce , a świeca pokaleczona , albo nadtopiona na końcu nie daje się wykręcić .

mlody81 - 23 Gru 2011, 13:47

O o o, to sie nieźle porobiło, najpierw silnik w Twojej starej Fieście, teraz w Hani. No to chyba w tym samym czasie będziemy remonty robić :-) Powodzenia
tommirs - 23 Gru 2011, 18:39

no nie chłopaki..na razie nie ma trafnej diagnozy.

dziś głowica zdjęta, rozwiała wątpliwości co do stanu silnika, a i na 99% przyczynę awarii.

czekam na kolejne teorie.

Nowości z frontu::
1. Tłoka nr 3 nie ma, (nie istnieje),
Pytanie:
1. Dlaczego?

podpowiem, że nie stopił się :)

vegetagt - 23 Gru 2011, 18:43

tommirs napisał/a:
nie stopił się


pękł?

Peedro - 23 Gru 2011, 18:47

Nie domkły sie zawory, zrobiło się bum, kawałki zostały na świecy i się nie wykręca, któreś kawałki przebiły płaszcz i płyn dostał się do oleju, po dupie dostał korbowód też i tłok poszedł w miche :-P
tommirs - 23 Gru 2011, 18:50

Peedro napisał/a:
Nie domkły sie zawory, zrobiło się bum, kawałki zostały na świecy i się nie wykręca, któreś kawałki przebiły płaszcz i płyn dostał się do oleju, po dupie dostał korbowód też i tłok poszedł w miche :-P



stawiam kontrargument Twojej teori :)
a dlaczego się miały nie domknąć?
pasek nie przeskoczył.

Stunt_Man - 23 Gru 2011, 18:52

za mało czasu miały :rotfl:
Peedro - 23 Gru 2011, 18:54

dokładnie, to się tak szybko działo że nawet nie zauważyły ;]
tommirs - 23 Gru 2011, 19:39

Dokładnie...taka jest teoria Piotrka, mojego mega mózgu od Hankowych silników :)

Winne są 2 zawory wydechowe 3 cylindra ( a precyzyjniej, chwilowe zbyt wysokie obroty, Zawory nie zdążyły się zamknąć)
W B16A2 zawory dolotowe są na 2 sprężynkach, a wydechowe na pojedyńczych - ta oszczędność nie wytrzymała) , ścieło grzybki, nie zdązyły się zamknąć i przywałił w nie tłok. Tłok rozsypał się na kawałki, uszkadzając głowicę, mieląc świecę. Pękła tuleja cylindra, resztki tłoka zmieliło i dostały się przez pompę do oleju, wszędzie są odrobinki aluminium.
Głowica też strzeliła, płyn się dostał do oleju i do innych cylindrów.
Wał też na pewno oberwał.


Peedro....niniejszym jestem zdania, ze wygrałeś konkurs :V:

Peedro - 23 Gru 2011, 19:47

tommirs napisał/a:
Peedro....niniejszym jestem zdania, ze wygrałeś konkurs :V:


:radocha: czyli jednak opłacało się 4 lata uczęszczać do samochodówki :-P Miło mi :-P

tommirs - 23 Gru 2011, 20:04

Peedro napisał/a:
tommirs napisał/a:
Peedro....niniejszym jestem zdania, ze wygrałeś konkurs :V:


:radocha: czyli jednak opłacało się 4 lata uczęszczać do samochodówki :-P Miło mi :-P


:0 spoko, podaj mi na priv adres do wysyłki :yes:

jeszcze oblukam inne odpowiedzi jak znajdę chwilkę dziś


pozdro

xr2fun - 23 Gru 2011, 20:36

tommirs napisał/a:
W B16A2 zawory dolotowe są na 2 sprężynkach, a wydechowe na pojedyńczych - ta oszczędność nie wytrzymała) , ścieło grzybki, nie zdązyły się zamknąć i przywałił w nie tłok. Tłok rozsypał się na kawałki, uszkadzając głowicę, mieląc świecę. Pękła tuleja cylindra, resztki tłoka zmieliło i dostały się przez pompę do oleju, wszędzie są odrobinki aluminium

Reasumując silnik możesz spisać na straty (niemiłe uczucie). Teraz chyba będziesz wiedział, że uzywany zespół napedowy trzeba rozgrzebać aby wykluczyć to co się da (niestety wszystkiego się nie da). Trochę szkoda kosztów. Dalej obserwuję temat i jestem przekonany, że to ogarniesz kompleksowo bez zbędnych oszczędności. :)

Tommur - 24 Gru 2011, 02:00

Co nie zmienia faktu, że takie hamowanie niewiele silników przeżyje.
Żółwik Tuptuś - 24 Gru 2011, 10:55

tommirs, - napisz co dalej ?

Większy silnik ? to samo , ale lepiej zrobione ? seria ?

Sezon się zbliża wielkimi krokami , a mam nadzieje , że zobaczę Cię w akcji już od początku sezonu :)

tommirs - 24 Gru 2011, 11:36

Żółwik Tuptuś,
hmm..tajemnica nie jest, ale sam nie wiem do końca.

rozważam 3 opcje:

1. zbudowanie nowego na japońskich OEM-owych gratach z najmocniejszej B-serii.
Kute śruby, panewki ACL Race, itp.
Doprężony blok z tłokami jest, wałki juz znalazłem. Pozostaje obrobić głowicę, itp
Ta opcja jest najdroższa.

2. Założyc nowszą B-serię, niby w dobrym stanie. Zrobic jej proforma "mały remont"
Panewki, pierścienie, głowica.
Opcja średnia.

3. Założyć nowszą B-serię, niby w dobrym stanie i nic nie robić. Oczywiscie rozrząd, płyny itp.
opcja najtańsza.
A do tego może w przyszłym roku zimą zbudować potworka z 1. opcji :devil:


Silnik z nowszego B16A2 mam juz upatrzony i w środe lecę do Krakowa po niego.

Nie wiem...co dalej..będę dumał.

Ograniczeniem jest niestety budżet, do tej pory nie oszczędzałem na niczym, ale teraz ten wypadek jest absolutnie nie przewidziany przeze mnie :kaput:

Tommur - 24 Gru 2011, 12:53

Kolega z klubu śmiga taką hondą w PPAiK
http://grodzki.info/index.php?plik=auto

I mimo, że już 2 krotnie wygrał nią cykl PPAiK. Kuniów ma koło 175. To stwierdził, że powoli ma dość wykręcania silnika na maksa, bo potem długie noce trzeba spędzać w garażu. Planuje jazdę na seryjnym. Obaczymy co z tego wyjdzie. Skrzynia standard. Hamulce z 1,4 :devil: . Mówi, że na oesie się nie hamuje hehe

A tu jak to jedzie
http://www.youtube.com/wa...=1&feature=plcp
Do 2 EVO na 13min prób stracił od 18 do 40sek

Qzyn - 24 Gru 2011, 13:14

Tommur napisał/a:
Kuniów ma koło 175. To stwierdził, że powoli ma dość wykręcania silnika na maksa,

Tyle ze 175 z B16A2 to zadne wykrecanie na maxa - to dlubnieta enka ;)

kenczorf - 24 Gru 2011, 13:21

Z doprezeniem to dobry pomysl. Hondy chyba to lubia bo gosc z Tarnowa doprezyl 1.5 Vtec na 18 barow plus kilka innych modyfikacji i wyszla najmocniejsze 1.5 w Polsce czyli 176,6 KM / 166,4 NM
tommirs - 24 Gru 2011, 14:36

Qzyn napisał/a:
Tommur napisał/a:
Kuniów ma koło 175. To stwierdził, że powoli ma dość wykręcania silnika na maksa,

Tyle ze 175 z B16A2 to zadne wykrecanie na maxa - to dlubnieta enka ;)

Dokładnie tak

Z tej mojej pierwszej opcji, z tłokami, wałkami i sprężynkami od Integry, itd spokojnie ten silnik wykręci ok 200KM, oczywiście po wystrojeniu i z takim doprężeniem tylko na V-power racing
Tylko tak na prawdę nie jest mi to potrzebne, nie śmigam na 1/4mili.
Poza tym boję się awaryjności silnika w tym setupie.

Dlatego raczej skłaniam się ku seryjnemu silnikowi, a i tak seryjny ma ok 170KM, z dolotem i wydechem, bez strojenia bo jest zbędne na seryjnych wałkach.

tommirs - 24 Gru 2011, 14:42

Ale co tam silniki....

Wigilia za chwilę :)
....może pod choinką znajdę śliczne, zdrowe B16A2 :-P (naiwniak :rotfl: )

I takich prezentów tez Wam życzę, Wesołych Swiąt !!

zefir - 24 Gru 2011, 14:52

w rajdowaniu przy 200KM zaczna CI leciec półosie i skrzynia, to jest dobry setup 1/4 mili, max zdrowe 170KM i tak smigac bedzie o wiele taniej i bezpieczniej
tommirs - 24 Gru 2011, 23:21

Chłopaki, jeżeli macie stalowe nerwy to możecie zobaczyc stan silnika na forum warsztatu, który ogarnia w tej chwili temat mojego silnika.

http://forum.ttgarage.pl/...97&p=1266#p1265

Ja na razie nie mam serca wstawiać tych fotek w ten temat ;-(

Żółwik Tuptuś - 24 Gru 2011, 23:33

na czwartym są inne zawory wydechowe , czy ja za mało wypiłem ?
Parzych - 25 Gru 2011, 00:05

Nasuwa mi się tylko jedno słowo, MASAKRA... :sad:
Laskosz - 25 Gru 2011, 00:28

zdarza się :yes: głowa do góry wraz z uszami i marsz na przód :devil:
Bezimienny - 25 Gru 2011, 00:29

Zostaje z silnika zrobić stolik :ok:
Qzyn - 25 Gru 2011, 10:08

zefir napisał/a:
w rajdowaniu przy 200KM zaczna CI leciec półosie i skrzynia, to jest dobry setup 1/4 mili, max zdrowe 170KM i tak smigac bedzie o wiele taniej i bezpieczniej

SKad wy macie takie informacje?????
U mnie duzo ludzi jezdzi civami z omcami pod 200koni.
Sa takie auta w 3 lidze a najlepszym przypadkiem wytrzymalosci polosi 5 generacji jest Jurek Tomaszczyk. Przeswir, ostatnio wygral barborkie cieszynska w generalce chyba o 1,5 minuty.
Rozmawialem z nim przed cieszynka.
On ma chyba wlansie ze 190 koni.
Raz w zyciu padl mu przegub albo polos. Sezon 2011 caly upalony na jednym komplecie bezawaryjnie.
A jesli ktos ma watpliwosci co do jego stylu jazdy to polecam onboardy z cieszynki :D
Problemy z polosiami zaczynaja sie w tajperach powyzej 240 koni w RPP przewaznie. Rajdowki do 220 jezdza raczej bezawaryjnie, przynajmniej te ktore mialem okazje obserowwac czy serwisowac.
Ale Tomi idziesz w dobra strone. Zamiast inwestowac w moc powyzej 175 koni, lepiej zapodaj sobie przelozenie i szpere jak bedzie kasa. To ci da duzo wiecej ;)

tommirs - 25 Gru 2011, 10:26

Bezimienny napisał/a:
Zostaje z silnika zrobić stolik :ok:


tez o tym pomyslałem:)
tylko sam blok jest za niski, może z głowica i wałkami,- tylko za ciężki... :V:

Stunt_Man - 25 Gru 2011, 11:06

Qzyn napisał/a:
zefir napisał/a:
w rajdowaniu przy 200KM zaczna CI leciec półosie i skrzynia, to jest dobry setup 1/4 mili, max zdrowe 170KM i tak smigac bedzie o wiele taniej i bezpieczniej

SKad wy macie takie informacje?????
U mnie duzo ludzi jezdzi civami z omcami pod 200koni.
Sa takie auta w 3 lidze a najlepszym przypadkiem wytrzymalosci polosi 5 generacji jest Jurek Tomaszczyk. Przeswir, ostatnio wygral barborkie cieszynska w generalce chyba o 1,5 minuty.
Rozmawialem z nim przed cieszynka.
On ma chyba wlansie ze 190 koni.
Raz w zyciu padl mu przegub albo polos. Sezon 2011 caly upalony na jednym komplecie bezawaryjnie.
A jesli ktos ma watpliwosci co do jego stylu jazdy to polecam onboardy z cieszynki :D
Problemy z polosiami zaczynaja sie w tajperach powyzej 240 koni w RPP przewaznie. Rajdowki do 220 jezdza raczej bezawaryjnie, przynajmniej te ktore mialem okazje obserowwac czy serwisowac.
Ale Tomi idziesz w dobra strone. Zamiast inwestowac w moc powyzej 175 koni, lepiej zapodaj sobie przelozenie i szpere jak bedzie kasa. To ci da duzo wiecej ;)

on tam nie ma 190 koni... silnik to seria z troche zmienionym programem

Qzyn - 25 Gru 2011, 11:53

Stunt_Man napisał/a:
on tam nie ma 190 koni... silnik to seria z troche zmienionym programem

Ok, jeszcze mi powiedz co to znaczy "troche zmienic program" bo nie slyszalem czegos takiego dotychczas ;)

Stunt_Man - 25 Gru 2011, 12:06

Qzyn napisał/a:
Stunt_Man napisał/a:
on tam nie ma 190 koni... silnik to seria z troche zmienionym programem

Ok, jeszcze mi powiedz co to znaczy "troche zmienic program" bo nie slyszalem czegos takiego dotychczas ;)

może napisałem to troche po swojemu ;)
ma tam między innymi wcześniej włączający sie v-tec
co do reszty, zapytam :)

zefir - 25 Gru 2011, 12:50

Tomaszczyka auto kojarze i jest to auto srogo i w pelni przygotowane, znam kilka aut gdzie setup zbyt mocny powodował za duze przeciazenia plus styl jazdy przy seryjnych polosiach i skrzyniach przy mocnym upalaniu i auta wlasnie mialy 200KM i ciut wiecej w b16a2


Type-Ry pomijam bo tam seryjnej mocy skrzynia potrafi nie wytrzymac przy jezdzie codziennej plus amatorskie sciganie. A jak smigalem 275KM typeR to byl dramat wrecz

Qzyn - 25 Gru 2011, 18:59

zefir napisał/a:
Tomaszczyka auto kojarze i jest to auto srogo i w pelni przygotowane,

Kurde, tak szczerze to nikt do konca nie wie co tam siedzi bo Jurek niechetnie opowiada. Rozmawialem z kumplem ktory sie z nim dobrze zna. Co do mocy ciezko powiedziec, napewno jest tam profi zawias HP, skrzynia niestety chyba seryjna jesli o przelozenia chodzi ale ze szpera.
Wiec tak profi nie profi. Pewne jest ze jurek wyciaga z tego auta 110% mozliwosci. Ale chyba zrobilismy mega offtop w temacie Tomiego.
Wracajac na tory powtarzam - wydaje mi sie ze wlansie okolice 175 koni to idealna opcja. A reszte kasy lepiej wlozyc w zawias i skrzynie :ok:
Tomi skladaj to bo wiem ile honda daje frajdy z jazdy i jak Ci jej musi teraz brakowac. A juz nie mowie jak snieg spadnie...

tommirs - 25 Gru 2011, 20:17

Quzi...na śnieg mam juz wielką ochotę, bo to moje drugie niebieskie zwierzątko go jeszcze nie widziało i już nie mogę się doczekać.
Poza tym 4x4 to dla mnie nowość i nie mam doświadczenia z takim napędem, więc tym bardziej czekam.... :devil:

Honda Jurka, miała na pewno krótkie przełożenie 4,9 (jakieś ze Stanów, nie pamiętam) i szperę płytkową Grippera.
Silnik nie wiadomo, ale Jurek sam jest dobrym mechanikiem i podejrzewam, że zrobił dobra robotę, i nie ma potrzeby się tym chwalić.
co do programu to miał wgraną procedurę startową i lekko obizony VTEC (duzo nie można) oraz zdjęta blokada VTEC na postoju.
Czyli generalnie autko jest przygotowane porządnie :V:
Sam zawias czeskiej firmy HP Sporting kosztuje blisko 10 tys złociszy, no ale to w Hondzie najważniejsza rzecz więc tu się nie ucieknie z kosztami.

Qzyn - 25 Gru 2011, 23:10

tommirs napisał/a:
miała na pewno krótkie przełożenie 4,9 (jakieś ze Stanów, nie pamiętam)

Jestes pewien? Bo te przelozenia ze stanow, przynajmniej jak my je ogladalismy na ebayu mialy niehomologowana wartosc...

Qzyn - 25 Gru 2011, 23:15

P.S.
Tomi looknij ten onboard. Cieszynka 2011. Sam start i dokrecanie pierwszych 3 biegow. Przy przepieciu na dwojke spada z VTECa. No i patrzac ile zajmuje dokrecenie trojki to jesli on tam ma 4,9 to to auto ma jakies 110koni ;)
http://www.youtube.com/watch?v=p8yXF5QkHWM

tommirs - 26 Gru 2011, 01:17

No tak przynajmniej opisywał swoje auto w sezonie 2010.
Ze ma maksymalnie homologowane 4,923.
A może tu jest juz inne, nie wiem.

tak widziałem te onboardy, a zwłaszcza odcinek w lesie na 4 i 5-tkowych zakrętach jakas abstrakcja...aż gęsiej skóry dostałem :yes:

Przełożenie troche trudno mi to ocenić, 1 i 2 ma w zakrętach a 3 troche pod górkę, może tak się wydaje, że długo się zbiera (szkoda że prędkościomierza nie widac)

kostek88wjcz - 26 Gru 2011, 14:58

sory za ot ale .... gosc masakruje :)

tommirs, mala sieczka sie zrobila ale bedzie dobrze jak dla mnie kazda opcja jest dobra byle bys nie zrezygnowal powodzenia .

tommirs - 28 Gru 2011, 22:25

trochę nowości.

W święta poszperałem w necie, wybrałem kilka ofert i dzis wziąłem urlop i wyruszyłem na wycieczke po południowej Polsce :)

Efektem tego jest kupa "złomu" zapakowana w bagażniku mojego kombiaka.
A dokładniej B16A, czyli prawdziwy JDM-owy silniczek B-serii do mojego civica.
Można go uznać za prawdzwiwy rodzynek, bo jak pewnie niektórzy wiedzą wychodziły tylko na rynek japoński.
Teraz kwestia w jakim jest stanie, sprzedawca twierdził że gitara...ale wiadomo.... ;-(
Jutro wioze do warsztatu i na początku stycznia wszystko wyjdzie w praniu.

Trzymajcie kciuki :yes: :)

Parzych - 28 Gru 2011, 22:48

3mam kciuki i gratuluję zakupu :ok:
luk-90 - 29 Gru 2011, 00:21

czyli kwestia mocy rozwiązana :fox: 180HP
tommirs - 29 Gru 2011, 23:11

według mojej wiedzy B16A = 170 japońskiedgo kunia :V:
Fordon - 29 Gru 2011, 23:29

No to panie pizlo po mesku. :9: Eeee yyy glupie pytanie co z glowica robisz ?? :) ale kpl.
tommirs - 30 Gru 2011, 01:52

Głowica (jeżeli cała) wałki i reszta klamotów na sprzedaż,
Z bloku planuję zrobic fajny niski stolik ze szkłem :V:

Bezimienny - 30 Gru 2011, 01:55

tommirs napisał/a:

Z bloku planuję zrobic fajny niski stolik ze szkłem :V:


No to jest dobry pomysł :ok:

luk-90 - 30 Gru 2011, 02:07

na dobry początek fajny pomysł, choć do stolika z top gear trochę brakowac jeszcze będzie :-P
Qzyn - 30 Gru 2011, 09:27

Tommi, a gdzie tak se jezdzac u nas po slasku wyrywa sie takie cacka? :D :D:D
Masz racje ten silnik ma chyba ok 170 czy 175 . B16B ma cos ponad 180.
Ale zakup zaaacny :) Gratuluje

pP - 30 Gru 2011, 09:54

Qzyn napisał/a:
Sa takie auta w 3 lidze a najlepszym przypadkiem wytrzymalosci polosi 5 generacji jest Jurek Tomaszczyk. Przeswir, ostatnio wygral barborkie cieszynska w generalce chyba o 1,5 minuty.


świr świr świr..jak sie ogląda jego onboardy to nawet pilot wiele razy mówi: "wolniej, zwolnij" itd.
on pokazuje, że taki civ jak Twoj może być mega szybki :)

Fordon - 30 Gru 2011, 10:14

tommirs, spoko luzk jak nawet peknieta to jest to do zrobienia bo sie zastanawiam czy nie zrobic sobie hybrydy do D15A2 :ok:
Bezimienny - 30 Gru 2011, 12:23

luk-90 napisał/a:
na dobry początek fajny pomysł, choć do stolika z top gear trochę brakowac jeszcze będzie :-P


Dzisiaj w czasopiśmie topgear widziałem stolik z V8 gdzie w cylindrach były bytelki z winem wstawione, może i tu silnik pod kątem zrobić, wtedy będzie na górze stolik a i na 4 byteleczki miejsce będzie, domontować chłodnice, zalac płynem, i na dodatek chłodzone będzie :-P

Ale miałem wene :hihihi:

P.S czekamy na efekty prac :ok:

a1topgear - 30 Gru 2011, 13:10

Znajomy robi coś takiego:)
http://www.la-ds.com/gallery/

Stunt_Man - 30 Gru 2011, 15:59

Qzyn napisał/a:
P.S.
Tomi looknij ten onboard. Cieszynka 2011. Sam start i dokrecanie pierwszych 3 biegow. Przy przepieciu na dwojke spada z VTECa. No i patrzac ile zajmuje dokrecenie trojki to jesli on tam ma 4,9 to to auto ma jakies 110koni ;)
http://www.youtube.com/watch?v=p8yXF5QkHWM

rozwieje wszelkie wątpliwości i ryzykując zrobie OT w temacie :rotfl:
gadałem dzisiaj z Jurkiem i jego honda ma w 100% seryjny silnik i jak określił "niecałe 160 koni bo coś tam uciekło" :-P
programowo to szybszy V-tec i zmieniona mapa żeby lepiej rozwijał moment obrotowy
i przełożenie jest 4.9


a wracając do tematu
Tommi mam nadzieje że honda szybko zmartwychwstanie :)

tommirs - 30 Gru 2011, 18:53

Qzyn napisał/a:
Tommi, a gdzie tak se jezdzac u nas po slasku wyrywa sie takie cacka? :D :D:D
:) Gratuluje


Mialem upatrzone w okolicach trzy silniki B16A2 i jeden B16A,
zdecydowałem się na B16A, tylko musieliśmy go zdekompletować ze skrzynią i osprzetem.
W Skoczowie był :)

xr2fun - 30 Gru 2011, 19:58

Mogłeś do mnie wpaść na kawę (browara lub coś mocno %) bo byłeś blisko - nieładnie :|
Trzymam kciuka za reanimację silnika.
Pomyślności w Nowym Roku życzę!!!

PumaRST - 30 Gru 2011, 23:13

oj Tomku też byłem bliski właściwej odpowiedzi od razu jak opisałeś sytuacje, co prawda ja stawiałem na urwany lub wypięty zawór - efekt ten sam w każdym razie :yes:

a już tak poważnie: ładny przemiał w tym silniku :sad: szkoda że to cie kosztuje sporo kasy żeby mieć 170KM bo w sumie dało się to zrobić B16A2 bez problemów.

ale z drugiej strony zawsze to jakiś progres. Oby z tym silnikiem bylo wszystko OK.

Powodzenia i wesołego NY

tommirs - 31 Gru 2011, 17:53

Dzięki i dla Was róznież Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!

pozdr.

tommirs - 20 Sty 2012, 18:14

Troszkę późno , ale co tam....
2 przejazd, drugiego dnia imprezy.
Trochę nudą wieje i slamazarnie to wygląda...ale wierzcie było mega ślisko.
Z resztą widac to na jednym dohamowaniu, które niemal skończyło się wpadnięciem w kamyki z których juz raczej bym nie wyjechał o własnych siłach.

http://www.youtube.com/watch?v=Yd8qsPsyXMY

aha...warto obejrzeć na dobrych głośnikach :ok: , mimo denerwującego dzwięku zaolejonego sprzęgła ;-|

Fordon - 20 Sty 2012, 19:51

Slisko ?? to malo powiedziane z tego co slychac to 2-3 to trakcja jak by od nie chcenia sie pojawia... jaka opona ??
tommirs - 20 Sty 2012, 20:39

Toyo R1R...chyba nie najgorszy na śliskim.
tommirs - 21 Sty 2012, 21:51

dziś kolejny przełomowy dzień :jupi:
Hondzia odebebrana od mechanika :)

Fordon - 21 Sty 2012, 23:44

R1r na taka hmmm ulice, lub graveling... ja bym zaryzykowal rain sporta lecz makabry nie ma... :) opowiadaj jak tam hanka zyje po dobiorze.... bo po wizycie mocno bym jej dal w gary zeby sprawdzic czy wszystko jest OK :)
tommirs - 22 Sty 2012, 01:56

Nie zdążyłem niestety dziś pojeździć, tyle co od warsztatu, ok 20km.

A jutro, właściwie dziś rano wyjeźdzam na parę dni za gramanice i wracam w piatek a w sobotę rozpoczęcie sezonu i I SuperOes...więc jak widac znowu na styk ;-|

Z tego co zauważyłem, to silnik pracuje fajnie, ładnie się wkręca w obroty i tak jakby lepiej jedzie w obrotach 4-5 tyś tuz pod VTECiem
Ale to może byc wynik odelzonego koła zamachowego.
Z 10 zrobiliśmy 5kg :yes:

Testy główne na superoesie :ok:

Fordon - 22 Sty 2012, 13:10

No to czekamy na relacje jak to bedzie sie sprawowac. Powodzenia
tommirs - 25 Sty 2012, 22:41

http://www.youtube.com/watch?v=sGwoP1RNIjM

pierwszy przejazd na którym dogoniłem poprzedzająca załoge ;-|

Bezimienny - 25 Sty 2012, 22:54

A co ile wypuszcza sie następne auto?

no Jak by to było 5 turbo tyo byś tak szybko nie dogonił hehehe :hihihi:

luk-90 - 25 Sty 2012, 23:25

dobry kierowca to przegoni i 2 razy mocniejsze auto

Napisz coś o nowym silniku, total seria, czy składane na jakiś nowych błyszczących doprężających zabawkach :fox:

tommirs - 25 Sty 2012, 23:38

nastepne autko to ok 20 sekund.

Na filmie to jeszcze nadal poprzedni silnik.

w tej chwili siedzi B16A i poza dolotem i wydechem jest w pełni seryjne, ale nie bede w nim nic grzebał jeżeli bedzie dobrze chodził.
Zmniejszyło by to jego trwałośc, i bezawaryjnoiść.
poza tym, 175-180 KM, które powinien w tej chwili miec to nawet za duzo jak na moje umejętności, więc uszy po sobie i uczymy sie autka :ok:

tommirs - 28 Sty 2012, 22:44

Nowy rok...i stary temat.

Znowu wali olejem z połączenia skrzyni z silnikiem, załamka. :głowąwmur:

Jest jednak diagnoza...to nie silnik a skrzyni jest wina!

Klilka razy robiona miska, wymieniany uszczelniacz wału....a wina na 99% jest w uszczelniaczu wałka skrzyni, chyba że ma zbyt duzy poziom oleju ale to mniej prawdobodobne.

Żeby go wymienic trzeba rozebrać w mak skrzynię biegów.
Przy okazji zrobię jej przegląd żeby juz tam nie zaglądac..tzn łozyska do sprawdzenia i ewentualnie do wymiany.

I bądz tu mądry i pisz wiersze......

Rkalitka - 28 Sty 2012, 23:09

tommirs napisał/a:
Klilka razy robiona miska, wymieniany uszczelniacz wału....a wina na 99% jest w uszczelniaczu wałka skrzyni, chyba że ma zbyt duzy poziom oleju ale to mniej prawdobodobne.


A odpowietrzenie skrzyni biegów się nie zasrało syfem??
Ja gdy miałem niedrożne odpowietrzenie skrzyni biegów to mi olej przez linkę prędkościomierza przy zegarach wywalał :9:

tommirs - 29 Sty 2012, 08:53

raczej nie, ponieważ olej wydostaje sie w obudowę sprzęgła i tam rozchlapuje go koło zamachowe.
Olej wydostaje sie górnym okienkiem (jest takie cuś) tuz nad odpowietrznikiem skrzyni.

Jedyna dziwna sprawa to to, że po jazdach próbnych, które robił kolega składający mi auto, nic sie nie działo.

Dopiero jak polatałem na torze, po kilku okrążeniach kartingu wywaliło olej.

tommirs - 1 Lut 2012, 21:09

autko na warsztacie..
jest przyczyna:
- tak jak kolega przypuszczał, uszczelniacz wałka...ale nie był zużyty...wogóle go nie było.

Jakiś s...... który składał skrzynie, wogóle go nie załozył :krzesłemgo:

Rkalitka - 1 Lut 2012, 22:49

No to ładny przypał - jak to możliwe, że na początku było ok i nie ciekło?? - a nie ma opcji, że był źle osadzony, wypadł i go zmieliło w skrzyni, czy koło zamachowe??
tommirs - 1 Lut 2012, 23:50

Na poczatku było ok, bo siedziała seryjna skrzynia.
Jak zmieniłem w listopadzie na ta krótszą to zaczęły się problemy, ale wtedy też zmieniłem uszczelniacz wału i dlatego podejrzenie padło na ten uszczelniacz a poźniej miske....
Nikt nie podejrzewał biednej skrzyni.... a jak chłopaki robili jazdy testowe to nie ciekło.
Dopiero przy ostrym pałowaniu na kartingu zaczynało ciec.
Teraz jak zmieniliśmy silnik który był wkładany suchutki, już nie było innej opcji, jak skrzynia.
Okazało sie racją.
Skrzynia była przyczyną problemów z wyciekami.
Jak na złość olej w skrzyni był bez typowego zapachu dla przekładniowego, MTFa..to dodatkowo myliło.

Fordon - 2 Lut 2012, 01:49

Jak cos to mam 3L oliwy Hondy dla skrzyni biegow :) Spadly z tira :hihihi:
tommirs - 2 Lut 2012, 16:47

łej nieee...jak spadły to się pewnie rozczasły :-P :hahaha:
zefir - 3 Lut 2012, 12:53

oo kurde cos jest na rzeczy,
znajomemu podpowiedzialem po czytaniu twojego tematu z tym uszczelnieniem skrzyni, bo emu tez siorpał olej przy upalaniu w b16a2 eg6, miał sie brac za remont silnika mimo ze ten chodził idealnie, na szczescie skonczyło sie na przecieku w skrzyni ;)
za zaoszczedzona kase wjezdza szpera :)

tommirs - 25 Lut 2012, 22:08

:zwyciężca:

wracamy, trochę mnie tu nie było.

W końcu zaczynam jeździć, dziś życiowy wynik;

3 miejsce w klasie 3 ( na 20 autek)
i 17 w generalce na 100, które ukończyło

http://chronotec.pl/event...ralka_klasy.pdf

:jupi: :jupi:

Ale nie było różowo , duzo baboli zrobiłem.
5 przejazdów było, z czego jeden zupełnie czysty.
3 cofania, kara 5 sekund za uderzenie w opony i barierki :V: :V:

fotki i onborady za niedługo.

Po tylu kłopotach i nieustannym pechu pierwszy puchar, i to w doborowej obsadzie :jupi:
Autko jest rzeźnia! Jak kierownik się ogarnie i opanuje ( bo nie da sie juzx jechać zachowawczo) będzie dym! :devil:

PS. pozdro dla kolegi Luk-90, przyszedł i się przywitał, życzył powodzenia...dzięki..teraz moge powiedzieć :)

Parzych - 25 Lut 2012, 22:20

tommirs napisał/a:
3 miejsce w klasie 3 ( na 20 autek)
i 17 w generalce na 100, które ukończyło
:brawo: :brawo: :brawo: i gratki <oki>
Żółwik Tuptuś - 25 Lut 2012, 22:31

:ok: - nasi na podium :)

Dobrze , że w końcu auto działa tak jak powinno :)

Gratki :)

Fordon - 25 Lut 2012, 23:19

:chearlinderka: :balecik: :driver: Nareszcie !!!
Gratulacjie !!!
Czy jakies niedociagniecia techniczne wyszly :?:

tommirs - 25 Lut 2012, 23:25

Nie, wszystko Tip Top.
Jedynie organiczny łącznik kierownica - pedały trochę zdziczał :P

Autkiem się zajął warsztat TTGarage (specjalność Honda) spod Poznania, więc jest OK i szczerze polecam!

Z technicznych rzeczy to założyłem wczoraj tarcze Mokoda GT i kolcki Ferodo DS performance 2500 i dziś je trochę dotarłem:)
Opony nadal stare i nieśmiertelne Toyo R1R jeszcze z fiesty....znacie przeciez przysowie, że szewc bez butów chodzi...bo mam na stanie trochę slicków Profil Sport 185/55/15...hehe :hahaha:

Fordon - 25 Lut 2012, 23:44

BTW. o sprzezyny pytalem a tez czeka mnie zakup slickow 15" w w/w rozmiarze oraz felg pod to.

Super ze teraz auto juz nie pali pawiana i jest wszystko cacy :jupi:
Lacznik miedzy fotelem a pedalami z czasem nabierze odpowiedniego kunsztu a wtedy to walka o 1st place :yes:

tommirs - 26 Lut 2012, 00:00

żeby nie zaśmiecać, puściłem ogłoszenie w dziale sprzedam.

dzięki za gratki... :)

tommirs - 26 Lut 2012, 00:10

fotki: T.Szwankowski:











jutro sklecę filmik z onboardów.

pzdr

luk-90 - 26 Lut 2012, 00:35

byłem widziałem, nie tylko Tommiego, ale i białą fiestę. Fajna impreza duża różnorodność aut.

Honda tommiego jeździ, ba nawet zapie*dala, jedna z najgłosniejszych autek, ale przynajmniej odpycha się proporcjonalnie do wydechu :yes: :ok: Pozazdrościć tak profesjonalnego przygotowania do zabawy :)

PumaRST - 26 Lut 2012, 11:16

tommirs napisał/a:
:zwyciężca:

wracamy, trochę mnie tu nie było.

W końcu zaczynam jeździć, dziś życiowy wynik;

3 miejsce w klasie 3 ( na 20 autek)
i 17 w generalce na 100, które ukończyło


no to pięknie, gratuluję :yes:

tommirs - 26 Lut 2012, 12:50

Onboard z najlepszego przejazdu:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

pozdr

Krzysiek - 26 Lut 2012, 15:53

odcinka była :) ładna jazda powodzenia życzę
Rkalitka - 27 Lut 2012, 16:37

O ja pierdo......- jedyne co mi przychodzi do głowy jak oglądam :9:

Nieźle Tomi :ok:

tommirs - 27 Lut 2012, 18:25

dzięki:)

tu długi filmik z Oesu:
http://www.youtube.com/watch?v=MhQOnEPiNFM

mój "drift" na 2:10 :V: i 10:32

Peedro - 27 Lut 2012, 19:19

Fajnie to jedzie :) namachać się sporo trzeba na tych nawrotach.
Qzyn - 28 Lut 2012, 09:23

Gratulacje :D :D:D
tommirs - 10 Mar 2012, 21:57

Prawie na żywo z dzisiejszego SuperOesu:

Była to IV runda SOes Poznań, oraz I runda AB-CUP (ogólnopolska impreza) oraz I runda BMW Chalenge, a wiec mega tłoczno, zgłosiło się ponad 227 załóg

W mojej klasie 3 było ok 34 załogi, sporo gościnnych załóg ( głównie CRXów) z innych rejonów Polski.
Wynków oficjalnych na stronie jeszcze nie ma, ale chciałem się pochwalić:

:jupi: pudło i pucharek - 3 miejsce w klasie 3, życiowy wynik w tak silnej konkurencji! :jupi:


onboradów nie robiłem, bo było ślisko i padał deszcz (choc widowiskowo bo duuuuzo boków) fotki od naszych rajdowych fotografów pewnie jutro

pozdro

Ad@mus - 10 Mar 2012, 22:07

chyba zbudowales bezkompromisowe auto do wyjmowania pudełek-jak sie wjezdzisz to beda najwyzsze stopnie pudełek :)

graty!!

Parzych - 10 Mar 2012, 22:21

Gratki tommirs :brawo: Jeszcze trochę się wjeździsz i będziesz zawsze pierwszy w klasie... <oki>
Rkalitka - 10 Mar 2012, 23:40

Bardzo się cieszę z wyniku i serdecznie gratuluję - od samego początku powstawania tego projektu i znajomości z Tobą byłem pewien, że zaczniesz odnosić sukcesy.

Oby nie było żadnych przygód z autem - przynajmniej jak najmniej.

Gratuluję raz jeszcze :brawo:

PumaRST - 11 Mar 2012, 08:23

Gratulacje :jupi:
hubi_2006 - 11 Mar 2012, 10:57

:ok: pogratulować :ok:
tommirs - 11 Mar 2012, 11:11

dzięki Wam

wyniki oficjalne:
klasa 3 na stronie 12.
http://chronotec.pl/event...ralka_klasy.pdf

czy kolega z fiesty XR2i jest z naszego forum? bo autko wydaje się fajnie przygotowane i startuje regularnie
?

pozdr

luk-90 - 11 Mar 2012, 13:39

Tylko pogratulować wyniku


jest biała fiesta mk3 z 1.6 pomodzonym na gratach z 2.0 na pokładzie oraz raz widziałem właśnie taką czarną xr'ke na białych stalówkach, ale nie zrzeszony, nie mam pojęcia kto to jest.

tommirs - 16 Mar 2012, 00:10

Pomodziłem trochę z materiałem i zrobiłem takie coś:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Troche mniej wieje nuda niż poprzedni :P

pozdr.

Fordon - 16 Mar 2012, 01:02

Tomi jak Cie znam, tak jestes szajbus, krecisz ta kiera jak opetany i widzisz co sie dzieje w kolo gdzie ja w filmiku popelnil bym naj mniej 6 bledow...
Nie wnerwia cie power stering ze musisz dokrecac 1/4 obrotu na 2 biegu zeby auto szlo torem zamierzonym jak od 3:26 do 3:50....
po moich testach z maglem 1.3 przy 60km/h i gownianych Rain sport 2 przy nachyleniu 1/4 obrotu wchodze z butem w podlodze zakret 90*... bardzo mnie to naprzyklad irytuje w EG8 (sedan)...
Jakie Ty masz odczucia co do ukladu kierowniczego...
Ja osobiscie preferuje nadsrerowne i bardzo nerwowe uklady kierownicze...

tommirs - 16 Mar 2012, 02:00

Spoko...:)
Oczywiście, że wolałbym bardziej bezpośredni układ...coś na kształ takiego jaki miałem w Alfie 147...ale pomarzyć tylko w oblokach (nie jeździłem autem o lepszym ukł kierowniczym)
Ale dłubać w tym nie zamierzam, poza tym autko się świetnie prowadzi i jest bardzo przewidywalne.

Na ostatnim Oesie (nie mam niestety onboardów) na szybkich łukach zaliczyłem sporo boków i ani razu nie było obrotki,
...Hanka jest łatwa...jakby to dwuznacznie nie zabrzmiało
:ups: :-P

a tu zaległe fotki:





Bezimienny - 23 Mar 2012, 02:24

Tylko uważaj na kartony, bo "Hanki" lubią w nie wpadać :-P
tommirs - 27 Mar 2012, 02:37

Hanka otrzymała małe mody w nagrodę za dobre wyniki:

- hydrauliczny ręczny, pionowy, jednopompowy zgodny z homologacja A dla Civica EG6



Po czym udalismy się na trening do RallyLandu w Debrznie, na prawdziwe testy na które nigdy nie było czasu ;-|
Sprawdziliśmy jak zachowują się nowe opony slick Profil X01 w miekkiej mieszance, w porównaniu do Toyo R1R. a także poszlifowaliśmy opis rajdowy z pilotem.



a tu jeden z pierwszych przejazdów:

http://www.youtube.com/wa...1d6AUAAAAAAAAAA

http://www.youtube.com/watch?v=mgPSWibQQL0


Sklecę filmik łączący onboardy z widokiem z zewnątrz i wrzucę poźniej

pozdr.

Parzych - 27 Mar 2012, 02:39

Nooo, teraz to będzie zawracać w miejscu... :devil:
tommirs - 27 Mar 2012, 02:50

zawraca :V:
Skfarek - 27 Mar 2012, 09:29

tommirs napisał/a:
Z technicznych rzeczy to założyłem wczoraj tarcze Mokoda GT i kolcki Ferodo DS performance 2500


trochę odkop ale spytam, jak się Mikody sprawują przy upalaniu, bo krążą po necie opinie że się do tego nie nadają?

tommirs - 27 Mar 2012, 10:38

U mnie nie narzekam
Przyjrzalem się im dokladnie i po ok 200 km oesowych i 100 drogowych wygladaja idealnie.

Zobaczymy dalej.

Skfarek - 27 Mar 2012, 10:58

tommirs, czyli można kupować jak sprawdziła się w warunkach bojowych, dzięki za opinię bo właśnie się rozglądam za tarczami :)
PumaRST - 20 Lip 2012, 23:45

jakieś ruchy w temacie?? jeździsz, robisz czy się opierdzielasz??
tommirs - 27 Lip 2012, 14:16

PumaRST napisał/a:
jakieś ruchy w temacie?? jeździsz, robisz czy się opierdzielasz??


raczej to ostatnie :hahaha:

pracuje nad wagą..... ale moją :-P
skleciłem rower i ostro jeżdżę :)

A ty grubciu co w temacie? :)

PumaRST - 27 Lip 2012, 22:34

remontuje dom :hahaha:
tommirs - 27 Lip 2012, 23:55

chałupą jeździć nie będziesz....mój miły :)

więc się zastanów dobrze nad priorytetami ( tylko ćśśś ...żeby sie żony nie dowiedziały )

:twisted: :-P

PumaRST - 28 Lip 2012, 15:27

tommirs napisał/a:
chałupą jeździć nie będziesz....mój miły :)

więc się zastanów dobrze nad priorytetami ( tylko ćśśś ...żeby sie żony nie dowiedziały )

:twisted: :-P


:twisted: :hahaha: :hahaha:

tommirs - 14 Sie 2012, 22:52

no dobra...coś tam pojechałem ostatnio:

I SuperOes Winogrady 11.08.2012 (teren: lotnisko Kąkolewo niedaleko Grodziska Wlkp)
Pierwsza impreza nowego cyklu, W Poznaniu mamy długa przerwę w SuperOesach i zrodziłą się idea nowego cyklu, wykorzystując fajny obiekt jakim jest byłe wojskowe lotnisko Kąkolewo (60km od Poznania)
Dlatego przyjechało sporo wygłodniałych jeżdzenia załog :)

Udało się wyjąć 1 w mojej 3 klasie, i 6 miejsce w generalce.
(Przede mną w generalce tylko klasa 5, czyli powyżej 2000cm3), ukończyło ok 50 załóg

Fajnie..ciesze się bo długo nie jeździłem, Hania zarosła kurzem, a ja miałem zdrewniałe łapy.
Wogóle nie śledziłem czasów konkurencji, tylko skupiłem się na płynnej jeździe, i na wynikach oficjalnych miałem nie lada niespodzinkę :ok:
Chciałem to potraktowac jako trening, a wyszło nawet lepiej bo z dużym wazonem :jupi:

Coraz bardziej lubie to autko :V:

czekam na fotki i coś sklecę z onboardu.

Joł

luki - 14 Sie 2012, 22:53

:brawo:
Parzych - 14 Sie 2012, 23:00

:brawo: tommirs, :brawo:
Fordon - 14 Sie 2012, 23:06

Z b16a dobrze przygotowanym ciezko jest wygrac "normalnym" silnikiem... do 1600cm nie bedziesz mial zabardzo konkurencji, jeszcze pare KM i Nm da sie tam ugrac na strojeniu i poprawie dolotu ale to juz kosmetyka, dalej to niestety kasa i to w tysiakach...

Pogratulowac :yes:

tommirs - 14 Sie 2012, 23:58

masz rację, jedyną realną konkurencją do Civica jest inny Civic albo CRX :)

A u nas jest ich sporo i to z nimi właśnie toczę boje i wtedy wygrana najbardziej smakuje.

Chociaż jak jest mokro to i czasem jakiś Pug ma szansę powalczyć z japońcami, ale na suchym jest bez szans.

W tej chwili z dobrze przygotowanym CRXem z D-seria jest ciężko, bo na krętych odcinkach on ma przewagę dobrego dołu, a ja muszę utrzymywać B16 na obrotach powyżej 5000 co jest trudne i w tej chwili tego się uczę.
Poza tym, moja Hanka ma za dużą wagę i realnie nie jestem szybszy niz słabszy o 20-30KM CRX.
Na przyszły sezon jak dobrze pójdzie zacznę porządne odchudzanie sprzętu :yes:

Qzyn - 16 Sie 2012, 12:01

tommirs napisał/a:
Chociaż jak jest mokro to i czasem jakiś Pug ma szansę powalczyć z japońcami, ale na suchym jest bez szans.

Tomi, zparaszam do nas na sprinta jakiegos, bedziesz mial mila niespodzianke. Proby ida po kawalkach oesow RPP lub podobnych drogach, czesto laczniki szutrowe, podpicia, czasami wyryp. Nielatwo wygrac z pugiem na bilsteinie jak on ma krotka skrzynie i dobrego drivera :)

tommirs - 5 Wrz 2012, 00:40

krótki filmik z poprzedniej imprezy.

http://www.youtube.com/wa...Gw&feature=plcp

pozdr.

Parzych - 5 Wrz 2012, 03:32

tommirs, ale ta srebrna kratka na desce ładnie się odbija w szybie, nie mogłeś i jej poflokować na czarno <???>
luk-90 - 5 Wrz 2012, 09:50

Fajnie :ok: Cosik zwisa pod silnikiem, banndaż czy może sam downpipe
Piter - 5 Wrz 2012, 10:33

tommirs, jesteś dla mnie jedną z niewielu osób tutaj na forum od których warto się uczyć jazdy, a jak patrzę na różnicę w obrotach po każdej zmianie biegu to wiem już na pewno że .... muszę zmienić skrzynię :9: :rotfl:
tommirs - 5 Wrz 2012, 22:54

Parzych napisał/a:
tommirs, ale ta srebrna kratka na desce ładnie się odbija w szybie, nie mogłeś i jej poflokować na czarno <???>


- kratka jest czarna, plastikowa, ale faktcznie się odbija, może machnę ją w czarny mat

tommirs - 5 Wrz 2012, 22:59

luk-90 napisał/a:
Fajnie :ok: Cosik zwisa pod silnikiem, banndaż czy może sam downpipe


To kolektor 4:1, aftermarketowy, niestety nie jest idealnie poprowadzony i za duzo odstaje....już wiele razy oberwał a plecionka za nim musiała dostać stalową naspawaną osłone żeby się nie poprzecierała...



Piter napisał/a:
tommirs, jesteś dla mnie jedną z niewielu osób tutaj na forum od których warto się uczyć jazdy, a jak patrzę na różnicę w obrotach po każdej zmianie biegu to wiem już na pewno że .... muszę zmienić skrzynię :9: :rotfl:


dzieki...ale jak oglądam onboardy to ciągle wydaje mi się za wolno i za zachowawczo, tzn wolniejsze, techniczne odcinki są niby ok, ale na szybszych wydaje mi sie że trzeba większą bombą i z wiekszym ryzykiem, jakas taka chyba pozostałośc po kajtkach ;-|

Piter - 5 Wrz 2012, 23:26

Hehe no to ja mam odwrotnie :)
Żółwik Tuptuś - 6 Wrz 2012, 09:29

tommirs napisał/a:
Parzych napisał/a:
tommirs, ale ta srebrna kratka na desce ładnie się odbija w szybie, nie mogłeś i jej poflokować na czarno <???>


- kratka jest czarna, plastikowa, ale faktcznie się odbija, może machnę ją w czarny mat


Jakby co to służe radą i pomocą w czarnomacikowaniu (choć w detal się nie bawię - tylko całe auta)

tommirs - 7 Wrz 2012, 00:55

hehe..dzieki

a może tak całą Hanke w mat? ;/

Parzych - 7 Wrz 2012, 02:55

Tera jest modny chrom, w różnych kolorach...
Żółwik Tuptuś - 7 Wrz 2012, 21:03

tommirs napisał/a:
hehe..dzieki

a może tak całą Hanke w mat? ;/


:yes:

luk-90 - 29 Paź 2012, 19:53

I jak tam wrażenia po 1 superoesie?
tommirs - 1 Lis 2012, 00:05

(to był V SuperOes)- wznowienie cyklu po wakacyjnej przerwie :)
Niestety nie najlepsze, a to głównie przez eksperymenty z oponami jakie zrobiłem.
Miało byc około 0 st i trochę padać śniegiem, więc zdecydowałem się złożyć slicki Profil na miekkiej mieszance, żeby lepiej kleiły.
Niestety wyszła wielka lipa, może taką nalewkę powinno się pompowac na kamień, jeżeli nie to jej cena jest adekwatna do parametrów, przynajmniej w rozmiarze 185/55/15.
Jej dobra mieszanka niewiele pomaga przy fatalnym barku, ale to problem nie tylko Profila ale i Maxsporta a o Markgumie juz nie wspominając.
Zmarnowałem 2 pętle zanim założyłem mój nieśmiertelny zjechany już w 80% komplet Toyo R1R.
Rezultat: czasy lepsze o ok 8 sekund na pętli, którą robiliśmy w ok 4 minuty. To jest przepaść.
Niestety juz tego nie nadrobiłem bo w sumie zdążyliśmy zrobic tylko 4 pętle, z uwagi na ponad 200 osobową frekwencję ludzi! :9:
W sumie 7 miejsce w mojej klasie na ok 30 załóg, które ukończyło. Lipa, objechały mnie autka ( i to o ze sporą różnicą) z którymi ostatnio udało sie wygrać.

Trochę też nie jechałem zbyt czysto, kilka drobnych błędów no i sporo czasu od ostatniej upalanki zrobiło swoje.

Skleciłem tez filmik, mix z onboardów i nagrań zewnętrznych:

zapraszam i proszę nie brać przykładu :V: :

http://youtu.be/wZBSKBbnEAc

17 listopada następny Oes, i miałem przetestowac komplet nowych slicków Federala FZ01, na miękkiej mieszance, opony lepeszej od r888 ale po ostatnich testach się boję :hahaha:

Krzysiek - 1 Lis 2012, 00:20

tommi ale Ci ten wydech wisi :-P
tommirs - 1 Lis 2012, 00:27

po ostatniej hopie, (widać na koncu filmiku) :ok:
kolektor juz jest tak spłaszczony, ze niedługo wróci seryjny z B16 i będzie elegancko :P

tylko przed tym chciałem się jeszcze udac na hamownie :)

luk-90 - 1 Lis 2012, 09:16

widziałem w chronotecu ile zapisanych załóg było kolo 280 !!!!! Nie wiem ile finalnie przyjechało na obiekt, ale jak byłem ok 40 min od 12 to było ich duuuuzo.
Qzyn - 1 Lis 2012, 09:45

Tommi a ile pompowales? Ja bez 2,5 atmosfery na profilach nie wyjezdzam. Na berg cup spotkalem chlopaka ktory w gorskich pompowal 2,8...
PumaRST - 1 Lis 2012, 09:46

czyli Profil jest jesnak nie najlepszy. choć podobno jako deszcze zdają egzamin. Ostatnio udało mi się wygrac taki komplet to przetestuję na wiosnę. rozmiar też wziołem 185/55/15 ale nacięte. co do pompowania sądzę że trzeba je nabić porządnie. tak samo jak Federala który ma miększy bok od R888 i na przodie musze mieć min 2,4 żeby wogóle chciał skręcać i pracowac jak należy.

Wracając do głownego tematu: gratuluje startu i będzie lepiej.

tommirs - 1 Lis 2012, 11:16

Qzyn, PumaRST, macie racje, tez słyszałem że trzeba je mocno nabic,
ale dopiero usłyszałem to na Oesie i było za poźno. :-P
Poza tym nie chcialem znowu eksperymenrować i wolałem wrócić do R1R.

thx

tommirs - 18 Lis 2012, 22:22

Trochę się teraz bardziej postarałem:
3 miejsce (20 ukończyło)w klasie i 20 w generalce (116 ukończyło)

wyniki: http://chronotec.pl/event...ralka_klasy.pdf

filmik zewnętrzny:

http://www.youtube.com/watch?v=C0XdAJevGmc

Udało się awansować w klasyfikacji rocznej na 3 miejsce i przed nami ostatnia runda i wszystko się wyjaśni bo nad kolegą na 4 miejscu mam tylko jeden punkt przewagi... ;/

Z technicznych rzeczy, to zamontowalem z tyłu regulowane wahacze i ustawiłem negatyw, dzięki czemu udało się obnizyć o jeden stopień tylne zawieszenie.
Duża poprawa w prowadzeniu i przyczepności na szybkich łukach, rewelacja, nie udało mi się ani razu dopuścić do uslizgu tyłu.
Honda jest rewelacyjna, muszę ją tylko odchudzić i będzie killer :twisted:

PumaRST - 18 Lis 2012, 23:48

Jeszcze raz gratuluję. Jakie kąty ustawiłeś na tyle??
Parzych - 19 Lis 2012, 03:40

tommirs napisał/a:
3 miejsce (20 ukończyło)w klasie
:brawo: tommirs, :brawo:
Tommur - 19 Lis 2012, 11:30

Gratulacje wyniku rocznego. <oki>

Na 4 miejscu w 3 klasie załoga Wesołek. Klubowicze Automobilkubu
Zachodniopomorsakiego tez dali radę, a byli chyba 1 raz.

tommirs - 19 Lis 2012, 16:00

Tommur napisał/a:
Gratulacje wyniku rocznego. <oki>

Na 4 miejscu w 3 klasie załoga Wesołek. Klubowicze Automobilkubu
Zachodniopomorsakiego tez dali radę, a byli chyba 1 raz.


heh..co niektórzy bali się tej załogi i chodziły plotki o mocy 200KM i szperze płytkowej, ponoć wymiatają w Waszym terenie.
Potwierdzisz co nieco z tych legend? :) )))) :)

Tommur - 19 Lis 2012, 23:23

Jeśli byli białą, to moc koło 180, a Adi ma koło 170. Wesołek i Adi w PPAiK się cieli miejscami tylko. Wesołek szpere ma, ale nie wiem jaką. Swego czasu walczyli z notorycznie padającymi przegubami. Ale chyba w końcu ogarneli.
Adrian na ostatnim Rallyland http://www.youtube.com/wa...=1&feature=plcp

Czołówka jeżdziła do zeszłego roku. Teraz czasem jakiś RS pojadę, a powoli wszyscy Rallylan, poznański sos i jakieś ppaik lokalne.

A jak jeżdżą? Ostatnia runda Rallylad wyniki. http://korycki.pl/rajdy/r...6-generalka.pdf Ośki tną się z 4-łapami. To lubię :devil: .
Kilku zawodników doszło przez ostatnie 2 lata. Jest kupiona na lokalnym podwórki Honda Vti (ta ma ponoc koło 200KM, jakieś komputery szmery bajery).
A tak wogóle chyba BMW Chalenge ruszy lokalnie, bo E46 przybywa masowo. Była jedna, a w tym roku startują już 3 i chyba 4 się buduje.

tommirs - 28 Lis 2012, 19:05

Wybrałem się dziś na hamownię...już dawno miałem to zrobić, dopóki silniczek świeżo założony ale jakos tak zwlekałem i prawie rok przejeździłem.
Wynik mnie zaskoczył.
Potwierdza się stara japońska zasada, że Hondę łatwo zadowolić.
Chiński kolektor, w miare ułozony wydech (2 tłumiki), długi dolot ze stożkiem i wyszło:
188KM przy 7783Rpm i 175,1 Nm przy 7324 Rpm

Sam sobie zrobiłem Mikołaja i ch.... :devil: :jupi:

Wykresu nie wklejam, niech będzie trochę plotek, ze ściemniam, że turbo że nitro i takie tam :-P

kto zechce zobaczyć jak przebiega wyslę na maila

madek - 28 Lis 2012, 19:17

Najs :ok: Co Hłonda to Hłonda :-P
Peedro - 28 Lis 2012, 19:31

Zetec przy takich obrotach by się już dwukrotnie przekręcił i zszedł z tego świata :-P wyniki zacne :)
Qzyn - 28 Lis 2012, 20:08

No no, ladnie sie uzbroiles :)
PumaRST - 28 Lis 2012, 22:22

coś duży moment jak na 1600 hondy.

świetny wynik to tłumaczy czemu tak to zapier....... . teraz przez zimę zejście z wagi i bedzie mega potwór :yes:

co do wykresu znasz mojego maila, chętnie popatrzę

tommirs - 28 Lis 2012, 23:25

się robi..juz poleciało

też mnie ten moment zaskoczył.
Na poprzednim silniku miałem 162,5 KM i 158,5 Nm, ale była pełna seria no i Europejska wersja 160KM a nie 170KM

tommirs - 1 Gru 2012, 20:11

Dzis tez się trochę postaraliśmy (jechałem z pilotem, bo mieliśmy zupełnie nową trasę).
W efekcie 1 miejsce w klasie (17 ukończyło) :ok:
Dzięki temu zdobyłem 12 punktów i zakończyłem Kryterium SuperOes 2012 na 2 miejscu .
:jupi: :jupi:
To była ostatnia VII runda w tym roku, przywiezliśmy zatem 2 puchary.
teraz tylko 2 dniowy SuperOes Wigilijny ale on nie liczy się już do rocznego Kryterium SuperOes, jest podonie jak Barbówka i Karowa, bardziej na pożegnanie sezonu.

Jak na gali Oskarów :cojest: :
Chciałbym podziękowac mojemu autku, że było szybkie, że dotrwało do końca, okazało się bezawaryjne i razem daliśmy radę, a ja w nagrodę nawet go nie drasnąłem, a drzewa i barierki nieraz były bliiiisko :twisted:
Dzieki moim wiernym kibicom Filipowi i Gosi, że kibicowali mimo nienajlepszej pogodny, i znosili dzielnie gdy Taty nie było bo siedział w garażu :-P
Dzięki pilotowi Krzyśkowi, że pomagał w przygotowaniu autka i dawał radę na prawym.

filim będę miał jutro to wrzucę.

pozdro

trzeci - 1 Gru 2012, 20:21

No to gratulacje Tomku :ok:
I oby przyszłoroczny sezon był jeszcze bardziej udany i zakończenie sezonu było na najwyższym stopniu podium ;-))
Pozdro ...

Krzysiek - 1 Gru 2012, 20:21

Gratulacje :ok: kurde czyli tak patrząc po twoim temacie jak by mnie w końcu puściło na kajtki w klasie do 1600 to tylko i wyłącznie Vtec najlepiej w wersji vti :) jeszcze raz graty :) oblej porządnie :)
Daras84 - 1 Gru 2012, 21:05

gratulacje ;)
PumaRST - 2 Gru 2012, 00:00

:zwyciężca: :driver: :brawo: :brawo: :brawo:
Qzyn - 2 Gru 2012, 00:20

KUrde, gratulacje!!!! :ok:
tommirs - 2 Gru 2012, 18:45

Dzięki!

a teraz filmik:

VII SuperOes Tor Poznań, załoga Kozicki/Tokłowicz
http://www.youtube.com/watch?v=V7xIIes-R9M

PumaRST - 2 Gru 2012, 22:47

czy ty nie masz za nisko kolektora wydechowego?? w paru ujęciach wygląda jakby mu nie wiele zostało do ziemi. Moze jakąś płyte wsadź??

tak to fajnie zapinkalasz tym. Jedna rzecz to moim zdaniem pomyśl o grubszych stabilizatorach. Jak się nie mylę to pasują z ITRa. a na przodzie zdecydowanie by się to przydało bo jednak troche ją buja.

tommirs - 2 Gru 2012, 23:16

1. kolektor jest dosyć nisko, bo to 4:1, chinol i one tak mają.
Ale aż tak bardzo nisko nie jest, to co tak widac to połączenie tłumików i plecionkę, która jest dodatkowo osłonieta blachą stalową, żeby się nie przetarła. Co w efekcie obniża prześwit.

2. Tak, dopiero na filmach zauważyłem, że za bardzo się buja.
Amory i sprężyny mam twarde, wiec musi być jak piszesz to wina seryjnych stabilizatorów - za słabe : do wymiany :yes:

tommirs - 10 Lut 2013, 20:56

Sezon 2013 ropoczęty sobotnim pierwszyn SuperOesem.

Wyniki liczbowo mają się tak:
3 miejsce w klasie i 22 w generalce.

Niby nic takiego ale dla mnie to jeden z najlepszych wyników. :jupi:
Moja klasa mega obsadzona, nawiązałem ostrą walkę o 2 miejsce (4 sek straty na całym rajdzie) i zbliżyłem się w wynikach to naszego klasowego wymiatacza z 1 miejsca.
Przy czym za mną tez było ciasno.

Warunki bardzo zdradliwe, odcinki w "lesie" bardzo śliskie (oblodzone), troche zdzownów i jeden konkretny centralnie w drzewo.

Było kilka szybkich partii, w tym jedna gdzie kończyła mi się czwórka (170km/h na budziku)
Bardzo szybkie szykany i ustawione nie rytmicznie (tzn nie da się przejechac ich jedną prędkościa)

Problemów technicznych nie mielismy, tylko na 4 pętli nagle w zakrętach zaczęły bić przednie koła i musiałem odpuścic. Do końca nie wiem co było przyczyną.
Nakrętki się troche poluzowały na prawym kole, a obydwie opony miały uszkodzone barki (opony zuzyly sie nierównomiernie, pojawiły sie wybulenia), a prawa opona od wewnątrz pokazała płótno a w jednym miejscu w wyniku przyblokowania koła starła sie az do drutów hehe...jak w F1 :) Tym samym moje nieśmiertelne R1R po 2 sezonach walki i zaliczeniu wielu podiów, oddały życie w boju (należy im się Walhalla) :-P

Ogólnie rywalizacja super, najważniejsze, że po paru rajdzikach na podobnym poziomie a nawet raz gorzej, mam progres :)
Troche wpadek organizatorów, tzn AW, ale o tym szkoda gadać bo to musiałby byc osobny wątek poświęcony Torowi Poznań i rzeczom które się wokół dzieją.
Jak SupeOes Poznań zejdzie na psy to może Puma do Ciebie wskoczymy , co? :)

Fotki i filmik trochę poźniej.

wyniki:
http://chronotec.pl/event...ralka_klasy.pdf

pozdro

aha...Civic od strony technicznej nie ruszony, tylko umyty...nie miałem na nic czasu :|

PumaRST - 11 Lut 2013, 07:56

no to pieknie. Oby to był poczatek najlepszego dotychczas sezonu dla ciebie.

walcz dalej :yes:

Qzyn - 11 Lut 2013, 08:52

Gratulacje :)
tommirs - 11 Lut 2013, 20:27

dzieki:)

filmik by RosciszówRallyVideo:

http://www.youtube.com/wa...d&v=LbvcMuIT2Xc

Qzyn - 12 Lut 2013, 08:15

Ech, pieknie :) Az mi sie jezdzic zachcialo...
Ale strasznie mordujesz opony na hamowaniach do nawrotow :P

PumaRST - 12 Lut 2013, 11:14

na zlot się wybierasz??
Qzyn - 12 Lut 2013, 11:47

Kogo pytasz - bo ja bankowo :)
PumaRST - 12 Lut 2013, 12:12

autora tematu :yes:
tommirs - 12 Lut 2013, 18:11

Qzyn napisał/a:
Ech, pieknie :) Az mi sie jezdzic zachcialo...
Ale strasznie mordujesz opony na hamowaniach do nawrotow :P


nieeee...nieprawda: :serduszka:



A tak serio, to nie wiem jak Wy ale moje doświadczenia sa takie , że przy końcówce życia opony , minn Toyo R1R i R888, zaczyna słabo trzymać.
Jak zauważyłeś Qzyn, często blokowało mi koła, zwłaszcza prawe, wcześniej tak nie miałem.
No i torsen też nie ułatwia sprawy ponoć.

Qzyn - 13 Lut 2013, 08:34

Pewnie jest roznica pod koniec zycia opony, nawet calkiem prawdopodobne. Wiec musisz tak jak kierowcy F1 nauczyc sie to wyczuwac i dostosowac hahaha :D
tommirs - 4 Mar 2013, 21:22

II SuperOes by Rosciszów Rally Video:

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share

trudno było, 3 wypadniecia z trasy - ale bez uszkodzeń na szczęście.

Test nowych opon slick Federal FZ201, wypadł nieźle, ale ta opona wymaga rozgrzania, więc na tył nadaje się tylko w lecie.

5 przejazdów z czego tylko ostatni czysty, ale za to z niezłym czasem :)

Finalnie 2 miejsce w klasie na 17 aut.
Spokojnie przy takiej konkurencji powinno być pierwsze ale takie błędy nie wybaczają i juz nie odrobiłem strat.

Qzyn - 5 Mar 2013, 08:02

Gratki Tommi :) Choc tak jak mowisz, skoro przy 3 wypadnieciach bylo 2 miejsce wiec tym razem konkurencja pewnie nieco latwiejsza byla.
Ale wynik idzie w swiat - super :)

PumaRST - 5 Mar 2013, 08:34

2 miejsce też OK, punkty do klasyfikacji sezonu się zbierają. Gratulacje :yes:
tommirs - 16 Mar 2013, 21:37

dziesiejsze zmagania po śniegu:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Mieliśmy niezle czasy, wbrew moim obawom o jazdę hondą po śniegu.

Wysokie pudło było realne, ale skończylismy w zaspie śnieżnej i było tzw DNF (did not finish) i wyciągał nas traktor :(

W połowie imprezy zaryzykowalismy i zdjelismy zimówki i założyliśmy nacietego slika.
Ryzyko się na początku opłaciło, bo było ok 70% mokrego asfaltu i reszta śniego/lodu, a czasy mieliśmy ulowkowane w połowie stawki czterołapów, ok 14 w generalce na ok 170 aut.

Niestety na ostatniej pętli wypadlismy na dohamowaniu i się skończyło...szkoda ale mój główny "rywal" dzis zrobił to samo i obaj wyjechalismy bez punktów:)

Żółwik Tuptuś - 17 Mar 2013, 09:09

tommirs, -gratuluję dobrej jazdy i żałuję jak się to skończyło. Niestety czasami tak bywa. Czyli do następnego razu :)
tommirs - 17 Mar 2013, 16:41

filmik by Rościszów Rally Video:

http://www.youtube.com/watch?v=DF2IA3c5Zaw

tommirs - 17 Mar 2013, 23:53

tommirs napisał/a:
filmik by Rościszów Rally Video:

http://www.youtube.com/watch?v=DF2IA3c5Zaw


filmik nie pokazuje moich 2 wypadnieć, szkoda, widowiskowo było.

Kurcze, zauważyłem , że latam ostatnio pełną bombą, walcząc o ułamki sekund i przekraczam często granice, musiało mi się coś w głowie odblokować.
Na torze takie błędy uchodzą bez większych konsekwencji, gorzej między drzewami...trzeba się poukładać trochę :)






Aha, Puma, zrobiłem jak radziłeś.
Założyłem przedni stabilizator 26mm zamiast fabrycznego 22mm - duża poprawa, nawet na filmiku widać!
A także złożyłem kompletne tylne zawieszenie na poliuretanach.
Sztywno jest, teraz czekam na fundusze i cały przód muszę zrobić.

PumaRST - 18 Mar 2013, 09:53

to się ciesze że coś dobrego doradziłem :) :yes:
tommirs - 6 Kwi 2013, 23:15

Dzis jeden z najlepszych występów.

2 w klasie 3 i 12 w generalce.
W tyle wszystkie auta z klasy 4, czyli 318 IS i inne w tym niektóre subaraki

wyniki:
http://superoes.chronotec...ralka_klasy.pdf

Do pierwszego w klasie zabrakło 0,26 sekundy w łącznych czasach :) ))
Ale dobrze było, bardzo ślisko (po wodzie) i technicznie dlatego moc aż tak nie grała roli a dobra opona.
Jechałem na naciętym slicku Profil XR01 w miękkiej mieszance, w tych warunkach lepiej by się sprawdziła typowa deszczówka...np Uniroyal RainSport2 (kumple mieli w civicu i po zmianie na slick pogorszyli czasy), ale nie miałęm nic innego....

Generalnie było duuuzo dzwonów i to poważnych... :sad:
Nam udało się bez ryski i na dobrym mijescu pudła dojechac...
..odpukać jest nieźle :)

Plan był taki aby dojechać na punktowanym miejscu bo ostanio wogóle się nie duało ukończyć i było zero punktów.

Ale dziś 10 punktów i po 4 eliminacjach prowadzę w mojej klasie :jupi:

filmiki jak zwykle jak odeśpię :V:

Parzych - 7 Kwi 2013, 01:56

Gratki tommirs, :brawo: :brawo: :brawo:
Żółwik Tuptuś - 7 Kwi 2013, 14:55

Brawo chłopie. Zaczynasz nas przyzwyczajać do swojego bycia na pudle. Oby tak dalej :D
Qzyn - 7 Kwi 2013, 17:28

Elegancko, super :)
tommirs - 8 Kwi 2013, 01:53

onboardzik:

http://youtu.be/e8JdW5wk89o

tommirs - 9 Wrz 2013, 20:23

Było trochę przerwy..ale nie zdziadziałem do konca :)

V SuperOes w super warunkach pogodowych zakoczyłem na 1 miejscu w klasie (16 załóg)
i 11 w generalce (ok 90 aut).

http://www.youtube.com/watch?v=ORPLUd42P2s

Pogoda była na tyle dobra, że R1R na tyle juz się wyrażnie przegrzewała i trzeba było bardzo tyłu pilnować...
FZ 201 na przodzie, dawała radę.

Konkurencja była bardzo ostra ( 1 przejazd miałem 0,5s przewagi nad 2 miejscem, 2 przejazd 0,01 s, trzeci przejazd mój konkurent nie wytrzymał i przestrzelił szykane, wobec czego 4 i 5 mogłem poluzowac ciśnienie i dowiozłem pierwsze miejsce 8 sekund w wyniku kocowym nad drugim na mecie) ,

Stres był spory ale udało się wytrzymac, bez większego błędu w 5 przejazdach:

tabela klasy 3 :

http://superoes.chronotec...ralka_klasy.pdf

pozdro

Parzych - 9 Wrz 2013, 21:01

tommirs napisał/a:
V SuperOes w super warunkach pogodowych zakoczyłem na 1 miejscu w klasie (16 załóg)
Gratki :brawo: :brawo: :brawo:
Qzyn - 10 Wrz 2013, 08:21

No ladnie ladnie, gratulacje :)
tommirs - 17 Lis 2013, 18:23

w projekcie nic ciekawego się nie dzieje, autko odpukać bezawaryjnie i bezszkodowo pomyka.

Jedną rzeczą jaką zauważyłem i jest to i dobra i zła informacja to to, że gdy jest sucho i przyczepnie Hanka wcale nie ma przewagi nad dobrym CRXem, a nawet mimo większej mocy mu ulega.
Na mokrym jest odwrotnie, ale tu z kolei dobrze się też sprawują 106tki i Saxo, tak więc wcale nie jest różowo.
Przez zimę może coś ruszymy w kwestii wagi Hanki, mam nadzieję, że odrobię trochę do CRXów :)

Przed nami jeszcze jedna eliminacja 30 listopada, prowadzimy w klasyfikacji łącznej 23 punktami (25 pkt jest za zwycięstwo), tak więc jeszcze trzeba walczyć :)

a to ostatni SuperOes z 9 listopada 2013. Było bardzo mokro ale udało się wygrać klasę (ok 19 autek)

http://www.youtube.com/wa...02EB3D&index=14

pozdr

Parzych - 17 Lis 2013, 18:33

tommirs napisał/a:
Było bardzo mokro ale udało się wygrać klasę (ok 19 autek)
No i piknie! :brawo: :brawo: :brawo:
Qzyn - 18 Lis 2013, 08:42

Tomi, waga nie dogonisz CRXow - Twoj problem polega na jakosci nawierzchni. Na rownym asfalcie CRX jest super. Na dziurawych oesach milabys znacznie latwiej z nimi walczyc. Ja z kolei na mokrym nie mialem zadnych problemow z rexem - oczywiscie szybkie raczki reflex to podstawa w tym aucie :)
tommirs - 10 Gru 2013, 23:27

Ostatni Oes był już co prawda kilka dnie temu ale dopiero teraz się zebrałem:)

Rok 2013 zakończyłem na 1 miejscu w klasie 3 :jupi:

Sezon składał się z 8 rund.

konkurencja była bardzo ciekawa, np w ostatniej VIII rundzie prowadząc ok 2 sek, po 3 pętlach, na ostatniej - czwartej zaliczyłem dosyć efektowną obrotkę:

w 1:30 sek. - dohamowanie ze 170km/h do ciasnej podwójnej szykany w zakręcie na śliskim

https://www.youtube.com/w...02EB3D&index=15

na nie straciłem ok 9 sekund i spadłem na 4 miejsce w klasie:)

W sumie 4 miejsca z czołówki klasy 3 zmieściły się w 8 sekundach...maskara :)
Czyli na ok 15 minut jazdy ( 4 przejazdy, po ok 3,5 minuty każdy), róznice miedzy nami w czasach były ok 8 sekund :)
Taka konkurencja i deptanie po piętach to naprawdę największa frajda i adrenalina w tym sporcie.

W sumie zachowąłem się dosyć nieodpowiedzialnie, bo wystarczyło mi spokojnie dojechać do mety żeby utrzymać prowadzenie roczne, a ja tymczasem upalałem jak dziki...eh...ale chęć wygrania ostatniej eliminacji przyćmiła umysł :) - a gdybym wogóle nie dojechał to kolega z 2 miejsca wygrywajac tą eliminacje przeskoczyłby mnie o 2 punkty i odebrał prowadzenie:(

Jednak wielka radocha i progres, bo zeszły 2012 sezon zakończyłem na 2 miejscu:)

Teraz kilka miesięcy czasu na odpoczynek od rajdówki i ewentualnie zastanowienie się co dalej....

Qzyn - 11 Gru 2013, 07:06

Gratulacje :) Az ci zazdroszcze poki sam nie mam czym smigac :) )) Super wynik :ok:
Parzych - 11 Gru 2013, 14:57

Gratki tommirs i wielkie :brawo: :brawo: :brawo:
tommirs - 11 Gru 2013, 21:56

a dzięki chłopaki :)
Pyros - 12 Gru 2013, 17:58

Gratulacje!!! Świetna jazda to i świetny wynik!! W przyszłym sezonie dalej klasa III?
tommirs - 12 Gru 2013, 22:59

Pyros napisał/a:
Gratulacje!!! Świetna jazda to i świetny wynik!! W przyszłym sezonie dalej klasa III?


Tak, tylko musze popracować nad wagą autka.
Chłopaki, którzy jeżdzili do tej pory takimi civicami jak mój, zaczynają wkładać silniki B16A2 do CRXów...a to może byc mieszanka wybuchowa:)...więc muszę chociaz trochę się odchudzić, żeby nawiązać walkę :)
juz teraz mieli civica z szybami z poliwęglanu i odchudzonego na maxa....
będzie wesoło :)

tommirs - 10 Lut 2014, 21:16

U mnie po staremu, nuda :)

Ostatni SuperOes Poznań 08.02.2014.

1 miejsce w klasie i 8 w generalce (byłoby 5 spokojnie ale na ostatnim 6 przejeździe troche poniosła mnie fantazja i wypadłem z trasy, o mało nie kończąc w grząskich kamieniach, na szczeście wyjechałem i straciłem 10 sekund) :D

wyniki:

http://chronotec.pl/event...superoes_nk.pdf

Fillmik od RRVTeam:

http://www.youtube.com/watch?v=e55BqXQkaj4


Ciekawostką na SuperOesie była przejeżdżana dwukrotnie beczka, ponoć ktoś kto mierzył czasy wyliczył, że razem z jednym Lancerem zrobiliśmy ją najszybciej ze wszystkich aut włącznie z tylnonapędowymi i czterołapami, (na filmiku ujęta jest niestety ta trochę gorzej wykonana)

pozdro

Pyros - 10 Lut 2014, 21:39

BRAWO :ok: Widzę,że dominujesz w swojej klasie!!
Parzych - 10 Lut 2014, 21:51

tommirs napisał/a:
1 miejsce w klasie
Kurrrna, to już zaczyna być nudne... :9: Żartowałem :ok: Oczywiście gratki za pierwsze miejsce :brawo: :brawo: :brawo:
tommirs - 25 Mar 2014, 00:27

IV SuperOes zakończył połowę sezonu, teraz długa przerwa aż do września :(....

taki tam mały onboardzik:

http://www.youtube.com/wa...re=sharecontrol

pozdro

tadzias - 25 Mar 2014, 00:57

Bardzo ładny przejazd, gratki :brawo:
tommirs - 25 Mar 2014, 01:07

dzieki :)
bobson - 25 Mar 2014, 10:04

Elegancki przejazd :) Wybierasz się na AB Cup?
tommirs - 26 Mar 2014, 00:25

tak, właśnie się zapisałem, nuda bedzie bez SuperOesów i trzeba jeszcze gdzies polatac :)
bobson - 26 Mar 2014, 15:56

To do zobaczenia :)
tommirs - 26 Mar 2014, 17:43

do zobaczenia! :)
bobson - 9 Kwi 2014, 08:02

nie było Cię ;-( auto nawaliło?
Skfarek - 30 Lip 2014, 10:44

Pięknie sobie poczynasz :ok: Jak tam walka z odchudzaniem idzie?
tommirs - 19 Sie 2014, 01:19

właśnie mam zamiar się zabrać w tym miesiącu za to :)
Ale najważniejsze to upgrade skrzyni, czyli szpera płytkowa i krótsze przełożenie główne.
We wrześniu muszę się z tym uporać bo w październiku SuperOesów ciąg dlaszy :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group