Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - ile bedzie mnie kosztowac OC

Matifcb - 28 Lip 2010, 19:40
Temat postu: ile bedzie mnie kosztowac OC
witam chciałbym ubezpieczyć swoja fiestę nie mam żadnych zniżek jestem od 2 miesięcy 24 letnim kierowca. Kupiłem auto od innego właściciela który mówił ze ubezpieczenie jest ważne jeszcze do października czy listopada ale dostałem jakieś pismo z PZU i nie bardzo je rozumiem.
Parzych - 28 Lip 2010, 20:20

Matifcb napisał/a:
dostałem jakieś pismo z PZU i nie bardzo je rozumiem.
My też go nie rozumiemy... Bez przeczytania... Może byś skserował i wrzucił :?: Bo na razie to wróżenie z fusów... :fox:
Magda M. - 28 Lip 2010, 20:21

No ubezpieczenie zachowuje ważność, ale musisz iść do ubezpieczyciela i je na siebie przepisać. Nie wiem, czy ci każą coś dopłacać - teworetycznie powinni, bo powinni naliczyć składkę indywidualną dla ciebie, a nie z uwzględnieniem zniżek poprzedniego właściciela. Ale czy w praktyce tak robią, to nie mam pojęcia. Kolejna sprawa, to jak było opłacone to OC, bo jeżeli na raty, to przy przepisywaniu na siebie będziesz musiał tak czy siak zapłacić pozostałą część składki. A jeśli chcesz wiedzieć, ile dokładnie będziesz płącić za swoje OC, jak już sam będziesz zawierał kolejną umowę, to wejdź na stronę Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Masz tam specjalny klakulator, w który wpisujesz dane swoje i samochodu i oblicza ci składkę według taryfikatorów kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych ze wskazaniem wariantu najtańszego.
kazio-n - 29 Lip 2010, 09:32

Ubezpieczenie z automatu przechodzi na Ciebie, kłania się ustawa " wszelkie prawa i obowiązki zbywcy przechodzą na nabywcę". Przeważnie po 30 dniach TU przysyła pismo, aby udać się celem rekalkulacj składki, czyli w praktyce to tak, że myślą, że masz mniej składek i dopłacić.... :fox: patrzą na wiek itp, jeśli masz więcej to do końca trwania polisy cisza, bo by musieli Ci jeszcze parę złotych oddać, jakbyś miał więcej składek i rekalkulacja wyszła na Twoje. Tak to mniej więcej wygląda.
JustMario - 29 Lip 2010, 12:10

To, że przyszło do Ciebie pismo, oznacza, że poprzedni właściciel podciął Ci trochę skrzydła. Zgłosił fakt sprzedaży do ubezpieczyciela. Radzę Ci przerekalkulować OC, bo w przypadku potrzeby (odpukać) skorzystania możesz mieć problemy. Jak poprzedni właściciel nie zgłosi faktu zbycia pojazdu, to w sytuacji "braku potrzeby korzystania" z OC praktycznie nie musisz rekalkulować aż do czasu wygaśnięcia polisy.
kazio-n - 29 Lip 2010, 17:47

JustMario napisał/a:
To, że przyszło do Ciebie pismo, oznacza, że poprzedni właściciel podciął Ci trochę skrzydła. Zgłosił fakt sprzedaży do ubezpieczyciela. Radzę Ci przerekalkulować OC, bo w przypadku potrzeby (odpukać) skorzystania możesz mieć problemy. Jak poprzedni właściciel nie zgłosi faktu zbycia pojazdu, to w sytuacji "braku potrzeby korzystania" z OC praktycznie nie musisz rekalkulować aż do czasu wygaśnięcia polisy.

Oznacza to, że pewnie będziesz musiał dopłacić coś, z racji tej rekalkulacji. Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji, doskonale wiedzą, ile masz zniżek, a wiek to wiadomo - poprzedni właściciel zgłosił Twoje dane.

JoeMix - 29 Lip 2010, 19:07

kazio-n napisał/a:
Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji
Raczej kiepski ja zawsze muszę nosić zaświadczenie z poprzedniej firmy, chyba że ubezpieczam u swojego agenta, wtedy On wie ile co i jak,,, a jak kupuje auto i jest rekalkulacja to zawsze muszę historie im słać,,
szynszyl - 29 Lip 2010, 20:15

kazio-n napisał/a:
Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji, doskonale wiedzą, ile masz zniżek
dopiero powstaje taki system..
ale dobrze, że jest taki wymóg pokazywania zaświadczeń o zniżkach. lepiej raz je załątwić, niż potem się martwić przy... wielkim "W"

Rebel - 3 Sie 2010, 10:19

Ja kupiłem auto pod koniec maja.'Dziadek' płacił w PZU 376zł rocznie. Zapłacił pierwszą ratę, która była by jeszcze ważna do października (188zł). Tak samo jak autor tematu dostałem owe pisemko. Poszedłem do ubezpieczalni i się dowiedziałem, że nie będzie rekalkulacji jeżeli chcę zapłacić 2 ratę. Więc za 188zł mam spokój do kwietnia.

aha jak kobieta spisywała umowe na mnie to w czesci obliczania składek wszystko przekreslila i dopisala 'bez rekalkulacji'

TSRules - 3 Sie 2010, 11:59

Ja tam o rekalkulacji pierwsze słyszę, bądźmy szczerzy że konkurencja na rynku ubezpieczeń jest tak duża i jak coś nie heja to agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego, łachy bez :-P a zresztą teraz przez neta można sobie samemu wykupić więc ja z grymaszeniem sie nigdy nie spotkałem.
JoeMix - 3 Sie 2010, 16:02

TSRules napisał/a:
konkurencja na rynku ubezpieczeń jest tak duża i jak coś nie heja to agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego
Jak minie 30 dni od daty zakupu to nie da rady, musisz dopłacić,,, nie da się już wtedy uciec,,,
szynszyl - 3 Sie 2010, 21:54

TSRules napisał/a:
agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego
agent, to ma g.. do gadania.. może multiagenci...
Matifcb - 5 Sie 2010, 01:58

http://img838.imageshack....27/43909454.gif
JoeMix - 5 Sie 2010, 11:18

Kolego zamazałeś w piśmie numer rejestracyjny pojazdu który jest jawny i nie stanowi danych osobowych,,, a zostawiłeś właśnie dane odbiorcy listu które raczej jawne nie są,,,
Matifcb - 5 Sie 2010, 11:56

wiem nie chcialo mi sie tego zmieniac juz pozniej.. dzieki za pouczenie i jak mozna proisic to prosze o wyjasnienie co to oni ode mnie chca:)
JoeMix - 5 Sie 2010, 12:08

Pewnie minęło już 30 dni od daty zakupu pojazdu więc nie masz wyjścia, OC przeszło na Ciebie, PZU cie poinformowało że jeśli OC była zapłacone w całości przez poprzednika to on nie będą dokonywać przeliczenia i nie będziesz musiał dopłacać,,, czyli w sumie masz spokój do końca trwania polisy, choć wypadało by się do nich przejść i formalnie załatwić sprawę,,, jak nie wypowiesz umowy OC na jeden dzień przed końcem jej trwania to PZU zawiąże z Tobą automatycznie następną umowę OC na kolejny rok,,,

Jeśli nie minęło 30 dni od zakupu, możesz zrezygnować z OC w PZU i ubezpieczyć auto na siebie gdzie indziej,,, ale musisz wypowiedzieć nie później niż 29 dni od zakupu auta,,,

szynszyl - 7 Sie 2010, 18:39

ja polisa opłacona na conajmniej kilka mies., to nie wiem jaki sens jest rezygnować. lepiej dopłacić ewentualną rekalkulację. nawerj jeśli jest 1 rata już zapłacona, to też warto sie zastanowić nad przedłużeniem na siebie. ale pamiętajcie, to nie daje zniżki po zakonczeniu polisy. musi ona trwać na właściciela 12 mies. Jednak staż można zaliczyć. przykładowo miałeś 6 mies. OC na jakimś aucie i przedłużyłeś OC na nowym wozie np. 6 mies. daje to rok... czyli - 10% :) to tak od siebie...
firion7 - 27 Sie 2010, 20:59

Tutaj możesz sobie skonfigurować przykładowe ubezpieczenie http://ocac.pzu.pl/ocac/ ciężko powiedzieć ile zapłacisz ale moim zdaniem warto wybrać renomowaną firmę.
szynszyl - 28 Sie 2010, 10:34

wg mnie lepiej tu http://ipolisa.pl/kalkulator/
Puff - 28 Sie 2010, 21:48

firion7 - renoma renomą, gdzie masz OC nie ma znaczenia, bo Tobie powinno wisieć jak wypłaca zakład, kiedy w kogoś uderzysz. To zmartwienie poszkodowanego. Dla Ciebie powinno być ważne, żeby OC było jak najniższe, a PZU, od kiedy pamiętam, stawki ubezpieczenia OC ma - delikatnie ujmując - niezbyt korzystne.
firion7 - 9 Wrz 2010, 21:15

Hymm no dobra ale takie podejście wcale nie sprawi że w tym kraju będzie lepiej to właśnie empatia jest nam teraz bardzo potrzebna.
Puff - 9 Wrz 2010, 21:26

Nawet jakby wszyscy przeszli do PZU, to wątpię, że w kraju nagle zaczęłoby się robić lepiej. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
szynszyl - 9 Wrz 2010, 21:30

firion7 napisał/a:
właśnie empatia jest nam teraz bardzo potrzebna.
Pufcio napisał/a:
jakby wszyscy przeszli do PZU

a co ma piernik do wiatraka? czy to polska firma jeszcze jest?
a może lepiej poczytać, gdzie pieniądze klientów idą? wpisz w google kary dla towarzystw i za co... zobaczcie kto najwięcej zapłacił...

firion7 - 18 Wrz 2010, 15:15

Znajoma ma Fiata Panda silnik malutki 1.2 auto kupione w sierpniu nówka za OC płaci 240 zł + AC 1360 zł. Im mniejszy silnik tym tańsze ubezpieczenie z tego by wynikała ta niska jak na PZU cena
Matifcb - 23 Wrz 2010, 11:03

chcialbym reaktywowac moja sprawe bo nie rozumiem tu czegos.. jak pisalem wczesniej dostalem pismo nic z nim nie zrobilem i ostatnio przyszlo do mnie nowe z pzu gotowe blankiety do zaplacenia OC w kwocie 1045zl. Kolega mi mowil ze pzu jest drogie i mam sprawdzic inne ubezpieczenia (TUW i MTU) w 1 moja skladka wyszla im 1500 a w 2 1800zl.. dlaczego ta skladka pzu 1045 jest tak znaczaco mala w porownaniu do tych innych?? i 2 sprawa : moje OC jerst takie duze bo nie mam znizek mam ponizej 25roku zycia i prawko mniej niz 3 lata. Skad takie pzu moze wiedziec jakie mi OC maja wkleic skoro nigdy u nich nie bylem i nie wiedza kto jest nowym wlascicierlem auta..
Rebel - 23 Wrz 2010, 12:34

Matifcb, weź sobie z ciekawości oblicz tutaj https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/bif/carcalculation/BasePages/Default.aspx
JoeMix - 23 Wrz 2010, 13:06

Składka półrocznie ** 480,60 ** - w tej samej firmie bez pośrednictwa mBanku mam za tyle na rok :)
Matifcb - 23 Wrz 2010, 14:07

link nie dziala
JoeMix - 23 Wrz 2010, 14:13

,,,mnie się jakoś udało policzyć,,, (zaznaczam że trzeba trochę ruszyć głową a nie jałowo kliknąć w link i odczytać komunikat błędu po czym zamknąć stronę)
Parzych - 23 Wrz 2010, 15:00

Matifcb napisał/a:
link nie dziala
Wystarczy kliknąć "back" i wszystko hula... :yes:
TSRules - 23 Wrz 2010, 15:05

Ja korzystałem z tej multi-wyszukiwarki i praktycznie sie zgadza:
http://www.cuk.com.pl/kal...eczen-OC-AC.php

Matifcb - 23 Wrz 2010, 20:24

TSRules napisał/a:
Ja korzystałem z tej multi-wyszukiwarki i praktycznie sie zgadza:
http://www.cuk.com.pl/kal...eczen-OC-AC.php


wyniki z multi wyszukiwarki u mnie wychodza takie

http://img16.imageshack.u...111111111kj.jpg

z mbankiem siie umowie na rozmowe zobaczymy ile wylicza

Rebel - 23 Wrz 2010, 21:19

Matifcb napisał/a:
z mbankiem siie umowie na rozmowe zobaczymy ile wylicza


Nawet nie próbuj! Do mnie dzwonił niedawno koleś i chciał mi wcisnąć OC. Ponieważ mam jeszcze do kwietnia to odmówiłem ale z ciekawości poprosiłem, żeby policzył. Wyliczył mi prawie 900zł w HDI przez mBank. A kupując samemu wychodzi mi niecałe 740zł.

Matifcb - 23 Wrz 2010, 23:03

rwiezel napisał/a:
Matifcb napisał/a:
z mbankiem siie umowie na rozmowe zobaczymy ile wylicza


Nawet nie próbuj! Do mnie dzwonił niedawno koleś i chciał mi wcisnąć OC. Ponieważ mam jeszcze do kwietnia to odmówiłem ale z ciekawości poprosiłem, żeby policzył. Wyliczył mi prawie 900zł w HDI przez mBank. A kupując samemu wychodzi mi niecałe 740zł.


to jak mam kupic samermu ? isc do oddzialu mbanku i powiedziec ze chce OC kupic u nich?

JoeMix - 24 Wrz 2010, 00:01

MbANK NIE PROWADZI UBEZPIECZEŃ, SPRZEDAJE JE TYLKO A SAMO oc JEST W INNEJ FORMIE NP. W hdi, I WYCHODZI ZE ID~ĄC DO hdi JEST TANIEJ,,,

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 00:03 ]
Sorka za capsa,,,

Matifcb - 24 Wrz 2010, 00:07

JoeMix napisał/a:
MbANK NIE PROWADZI UBEZPIECZEŃ, SPRZEDAJE JE TYLKO A SAMO oc JEST W INNEJ FORMIE NP. W hdi, I WYCHODZI ZE ID~ĄC DO hdi JEST TANIEJ,,,

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 00:03 ]
Sorka za capsa,,,


nie moge znalezc zadnego namiaru na to hdi zeby w necie zobaczyc skladke i w miescie zeby znalezc placowke (bydgoszcz)

kuba87 - 24 Wrz 2010, 00:10

wyslij pocztą wypowiedzenie umowy
i zadzwon np do AXA

Rebel - 24 Wrz 2010, 09:11

Matifcb mBank jako, że jest bankiem internetowym nie ma oddziałów. Ewentualnie mKioski, które najczęściej są rozlokowane w różnych centrach handlowych. Wszystko robisz sam poprzez stronę internetową. Jeżeli nie jesteś klientem tzn nie posiadasz tam konta to pewnie przyjedzie do ciebie kurier z plikiem dokumentów do podpisania. Ja tam mam konto, więc jeżeli bym kupił OC to wystarczy, że je opłacę i drukuję sobie (z normalnej prywatnej drukarki) polisę.

Z tego co się zdążyłem zorientować poprzez mBank można ubezpieczyć się w 3 różnych towarzystwach. Najkorzystniej wychodzi w HDI, także warto się wybrać do samego HDI i ominąć pośrednika w postać BRE Banku. Możliwe, że będzie jeszcze taniej. Niestety strona HDI jest dosyć uboga i nie znajdziemy tam kalkulatora online.

JoeMix doczytałem się, że masz ubezpieczenie w HDI, czy mógłbyś obliczyć ze strony mBanku ile byś zapłacił za OC a ile płacisz w HDI omijając tego pośrednika? Jaka jest różnica?

Matifcb - 24 Wrz 2010, 10:21

rwiezel napisał/a:
Matifcb mBank jako, że jest bankiem internetowym nie ma oddziałów. Ewentualnie mKioski, które najczęściej są rozlokowane w różnych centrach handlowych. Wszystko robisz sam poprzez stronę internetową. Jeżeli nie jesteś klientem tzn nie posiadasz tam konta to pewnie przyjedzie do ciebie kurier z plikiem dokumentów do podpisania. Ja tam mam konto, więc jeżeli bym kupił OC to wystarczy, że je opłacę i drukuję sobie (z normalnej prywatnej drukarki) polisę.

Z tego co się zdążyłem zorientować poprzez mBank można ubezpieczyć się w 3 różnych towarzystwach. Najkorzystniej wychodzi w HDI, także warto się wybrać do samego HDI i ominąć pośrednika w postać BRE Banku. Możliwe, że będzie jeszcze taniej. Niestety strona HDI jest dosyć uboga i nie znajdziemy tam kalkulatora online.

JoeMix doczytałem się, że masz ubezpieczenie w HDI, czy mógłbyś obliczyć ze strony mBanku ile byś zapłacił za OC a ile płacisz w HDI omijając tego pośrednika? Jaka jest różnica?


tak wiem jestem klientem mbanku przydaloby sie to co mowisz wlasnie obliczyc i zobaczyc ile sie rozni przez tego kolege... ja poszukam w necie czy gdzies w bydgoszczy nie ma tego hdi..

JoeMix - 24 Wrz 2010, 10:32

rwiezel napisał/a:
Matifcb mBank jako, że jest bankiem internetowym nie ma oddziałów.
Oj ma,,, ma,,, w samej łodzi są 2,,,

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 10:38 ]
rwiezel napisał/a:
JoeMix doczytałem się, że masz ubezpieczenie w HDI, czy mógłbyś obliczyć ze strony mBanku ile byś zapłacił za OC a ile płacisz w HDI omijając tego pośrednika? Jaka jest różnica?
JoeMix napisał/a:
Składka półrocznie ** 480,60 ** - w tej samej firmie bez pośrednictwa mBanku mam za tyle na rok
dokładniej to mam 2x250 prarę zeta jak pamiętam,,,

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 10:39 ]
Tylko że w sumie ja tez nie bezpośrednio się ubezpieczam, tylko przez Biuro Pośrednictwa coś tam,,,

Rebel - 24 Wrz 2010, 10:50

JoeMix napisał/a:
Oj ma,,, ma,,, w samej łodzi są 2,,,
Przyznaje racje, ma to ładną nazwę centr finansowych http://mbank.e-banki.com/oddzialy-mbank/
JoeMix - 24 Wrz 2010, 10:58

Ale operacji gotówkowych i tak tam nie uświadczysz,,, stoi wpłatomat więc możesz wpłacić kasę na konto,,, czasem w okolicy np. na zewnątrz jest bankomat euronetu,,, a środku ładne biurka i krzesełka, coś na wzór kiosku takiego jak w markecie + trochę doradców i specjalistów na sali :) są też stanowiska komputerowe które są odpowiednikami terminali z punktów Aspiro,,,
firion7 - 7 Paź 2010, 21:53

Jeśli chodzi o takie kalkulowanie składek to może widzieliście albo znacie podobną stronę do tej http://ocac.pzu.pl/ocac/ ?
Rebel - 7 Paź 2010, 22:35

np coś takiego? http://www.ociac.pl/index.php/1
Pele - 7 Paź 2010, 22:55

firion7 napisał/a:
Jeśli chodzi o takie kalkulowanie składek to może widzieliście albo znacie podobną stronę do tej http://ocac.pzu.pl/ocac/ ?


Kalkulatory można o kant du*y rozbić. Idź do ubezpieczalni i Ci policzą dokładnie.

ovila - 8 Paź 2010, 08:26

Tam akurat kalkulatora nie ma tylko konfigurator AC, ale trzeba przyznać, ze też ciekawe rozwiązanie aby zmniejszyć składki.
firion7 - 27 Paź 2010, 12:40

Co do takich ciekawostek to ostatnio natknąłem się na informacje że jak coś się nam przydarzy na drodze możemy zadzwonić do PZU 801- 102- 102 nawet jak nie mamy ich karty pomoc.
JoeMix - 27 Paź 2010, 13:04

Proponuje się dobrze dowiedzieć czy czasem na lawetę nie trzeba będzie czkać prawie 4 godziny,,, a potem dokładnie ile to będzie kosztować bo "przejazd pokrywa PZU" brzmi zachęcająco, ale już na miejscu się okazało ze załadowanie auta na lawetę to ponad 100 zeta, drugie tyle zwalenie auta z kipy,,,
firion7 - 30 Paź 2010, 12:52

i jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa ?
JoeMix - 30 Paź 2010, 13:31

Zapłaciłem dwieście parę złotych za załadowanie i wyładowanie auta na lawetę, koszt transportu w wysokości złoty paręnaście za kilometr pokryło PZU.
ovila - 2 Lis 2010, 11:09

Ciekawe jak wygląda w praktyce usługa door to door, korzysta może ktoś z tego?
zuli007 - 11 Lis 2010, 00:07

D2D - odwożą auto do warsztatu z którym PZU ma podpisaną umowę D2D. Działa to całkiem sprawnie. Sam nie korzystałem, ale zajmuję się ubezpieczeniami w salonie dealerskim i conieco od klientów słyszałem. Jeśli ktoś chce ubezpieczać autko z D2D i np. naprawiać w autoryzowanym salonie to proszę się upewnić czy salon ma umowę D2D z PZU - inaczej będzie problem.
ovila - 12 Lis 2010, 08:00

Czyli obowiązki po jakimś zdarzeniu bierze na siebie PZU?
firion7 - 17 Lis 2010, 16:16

Można też posiłkować się wiedzą o ubezpieczeniach z tego serwisu http://jakieubezpieczenie.pl/ , można w nim skorzystać z opcji i napisać do podobno całkiem niezłego eksperta od ubezpieczeń
TomcioZDW - 26 Lis 2010, 21:07

Witam, mam pytanie - ile może mnie kosztować ubezpieczenie OC za Forda Fiestę 1.3 rocznik 1995? Nie mam żadnych zniżek. Żadnej bliskiej osoby mającej prawo jazdy niestety również (wówczas mógłbym zrobić współwłaścicielstwo i po sprawie). Czy fakt regularnego opłacania przez sprzedającego samochód ubezpieczenia i jego ewentualne zniżki mają jakiś wpływ na ubezpieczenie, które ja będę musiał zapłacić? No i wreszcie - jaki jest najlepszy (najtańszy?) ubezpieczyciel Waszym zdaniem? Nie chcę po prostu płacić dużej sumy za OC.
Puff - 26 Lis 2010, 21:13

TomcioZDW napisał/a:
Czy fakt regularnego opłacania przez sprzedającego samochód ubezpieczenia i jego ewentualne zniżki mają jakiś wpływ na ubezpieczenie,

Jeśli w jednym towarzystwie ubezpieczasz X rzeczy, to z reguły masz z tego jakieś profity, ale trzeba się co do tego upewnić, bo nie ma reguły.

TomcioZDW napisał/a:
No i wreszcie - jaki jest najlepszy (najtańszy?) ubezpieczyciel Waszym zdaniem?

Z tym też jest różnie. Jedni oferują za X, ale dają zwyżkę za wiek, u drugich jest X+100, ale znowu bez zwyżki za wiek. Itd, itp. Warto się przejść do agenta i po prostu pogadać, bo rozbieżności mogą być naprawdę ogromne. Niemniej - jak startujesz w młodym wieku, z 15-letnim autem, bez zniżek, to nie polecam PZU. Firion (ten, co ma posta nad Tobą) pewnie zaraz się postawi, ale to PZU-Lover, który dałby się pokroić za firmę, która dyma wszystkich jak tylko może.
Zajrzyj w temat na forum, gdzie ludzie wypisują jakie zniżki mają, jakie auta, itd., to będziesz miał jakieś wstępne rozeznanie w sytuacji.

kamil wolski - 28 Lis 2010, 19:12

Pufcio napisał/a:
ale to PZU-Lover, który dałby się pokroić za firmę, która dyma wszystkich jak tylko może.


E tam, u mnie PZU jest droższe tylko j c.a. 30zł od tych najtańszych tow. przy moich warunkach więc nie ma tragedii ;)

Puff - 28 Lis 2010, 19:15

kamil wolski napisał/a:
przy moich warunkach

Otóż to ;) Każdy mierzy swoją miarą. Popatrz sobie na wariant kolegi z zerowym dorobkiem :)

Rebel - 29 Lis 2010, 10:51

Wg mojego rozpoznania dla kierowcy takiego jak ja, czyli info z profilu + pierwsze auto, pierwsze ubezpieczenie, 0 zniżek, auto w całości na siebie to wciąż najtaniej wychodzi mi HDI. W zależności od wybranych dodatków od 700 do 800zł
firion7 - 29 Lis 2010, 17:09

W PZU za OC i AC są dość podobne stawki ale to Polska ubezpieczalnia.
szynszyl - 29 Lis 2010, 19:54

wymień nie polskie
TomcioZDW - 30 Lis 2010, 18:54

rwiezel napisał/a:
Wg mojego rozpoznania dla kierowcy takiego jak ja, czyli info z profilu + pierwsze auto, pierwsze ubezpieczenie, 0 zniżek, auto w całości na siebie to wciąż najtaniej wychodzi mi HDI. W zależności od wybranych dodatków od 700 do 800zł


Wielkie dzięki! Wiesz, przed zajrzeniem na to forum nawet nie wiedziałem, że istnieje taka firma, jak HDI. Osobiście nie znam nikogo, kto tam ubezpieczony samochód. Wszyscy albo w AXA, albo w Link4, albo w PZU.

firion7 - 28 Gru 2010, 15:12

No widzisz kolego a jednak wiedza o tym gdzie i u kogo można kupić OC i AC i co kto ma w swojej ofercie czasem się przydaje...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group