Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK5] Wymiana paska rozrządu w Courierze 1.8D

bhula - 18 Lip 2010, 22:48
Temat postu: [MK5] Wymiana paska rozrządu w Courierze 1.8D
ostatnio jadac po miescie uslyszalem klekotanie pod maska. szybko sie zatrzymalem i zobaczylem ze odpadlo mi po calej dlugosci jakies 3 milimetry paska.
czy do wymiany takiego paska potrzeba mechanika i kanalu?
obecnie przebywam w wiedniu i nie wiem czy dojade 800km do domu aby to naprawic.
prosze napiszcie jak sadzicie? ryzykowac i jechac do polski czy przywiezc pasek z polski i szukac tu mechanika drozszego?

fars - 18 Lip 2010, 22:50

a po co pasek chcesz z polski przywieśc odstaw do mechanika i ci zakupi i wymieni...
bhula - 18 Lip 2010, 22:52

w austrii wszystko jest drozsze i czesci i mechanik.

jak sadzicie dojade z wiednia do szczecina czy lepiej nie ryzykowac?

fars - 18 Lip 2010, 22:59

ja bym nie jechał, ale ja bym zaszedl do mechanika i zapytał ile by chciał za pasek + wymiane, u nas pasek kosztuje ok 35-40pln wymiana ok 100-150zł, a licze że u nich pasek z 30euro wymiana z 50euro myśle ze w 100euro sie zmieścisz nie wiem jak uważasz
jackrzec - 19 Lip 2010, 18:15

fars napisał/a:
wymiana z 50euro
O wymianach zaczynaja od min 100€...
Fordon - 19 Lip 2010, 21:25

fars, idz do sklepu i kup paski rozrzadu do 1.8D za 30 czy 40 zl no i wymien za 100 :) . Jak takie jaja sie juz dzieja to 90% pewnosci ze rolki prowadzace jak i napinacz sa tez w dupie...
Twoja fiesta ma Enduda DE czy Enduda DI oznaczenie... bo DI ma pasek i lancuch... DE ma 2 paski rozrzadu...

kamil wolski - 19 Lip 2010, 22:00

Warto przeczytać dokładnie co kolega pisze. Jeśli stało się coś z paskiem, i zmienił się dźwięk silnika w tym czasie, to pasek przeskoczył. Bardzo prawdopodobne jest to że teraz podczas jazdy zerwie się totalnie i silnik do kosza. Wg mnie to auto nie nadaje się w tej chwili do jazdy do czasu na prawy - za duże ryzyko.
cradleoffilth - 19 Lip 2010, 23:45

A ja dodam od siebie z doswiadczenia, ze w tym silniku za 100 zl paska nikt Ci nie zmieni... Malo miejsca na prace i stosunkowo duzo zabawy z wymiana... Oczywiscie mowie o wymianie z osprzetem a nie sam pasek
luckyboy - 19 Kwi 2011, 08:20

cradleoffilth napisał/a:
A ja dodam od siebie z doswiadczenia, ze w tym silniku za 100 zl paska nikt Ci nie zmieni... Malo miejsca na prace i stosunkowo duzo zabawy z wymiana... Oczywiscie mowie o wymianie z osprzetem a nie sam pasek


No ja akurat znalazłem mechanika co za 100 wymienił mi rozrząd wraz z pompą wody i paskiem alternatora. Do jego roboty nie mam zastrzezen.

Puff - 19 Kwi 2011, 18:41

luckyboy napisał/a:
No ja akurat znalazłem mechanika co za 100 wymienił mi rozrząd wraz z pompą wody i paskiem alternatora. Do jego roboty nie mam zastrzezen.

No to w takim razie Twój nick ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Mnie dobry mechanik za wymianę pompy wody zaśpiewał 200zł - i wcale mu się nie dziwię, bo pół silnika musiał wyciągać z auta, bo dojścia nie ma... :|


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group