Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Jaki podkład pod szpachle i na szpachle pod lakier

scorpion69 - 8 Cze 2010, 21:06
Temat postu: Jaki podkład pod szpachle i na szpachle pod lakier
witam

czy podkład epoksydowy pod szpachle i na nią pod lakier będzie dobry?
albo lepiej akrylowy?

pozdro <oki>

Szymonnn - 13 Lip 2010, 15:03

Ja przy remoncie swojej Fiesty używałem akrylowego, firmy GOLDCAR, tak mi polecił blacharz-lakiernik.
mikolaj_r - 14 Lip 2010, 08:36

Ja kładę epoksyd, później szpachla, na to akryl i dopiero właściwy lakier.
tajmus - 10 Sie 2010, 22:26

Ja robie tak jak mikolaj_r z tym ze na szpachle przed akrylowym daje jeszcze raz epoksyda.
Mody9216 - 23 Lis 2010, 00:06

szpachla..podkład auto fit akryl i lakier klar polerka i jest ok
arturlipko - 2 Lut 2011, 18:15

a ile czasu i w jakiej tem ten epoksyd wam schnie ? :* i fale dunaju ;P
Mody9216 - 3 Lut 2011, 23:27

zależy o której się pomaluje i o której klient przychodzi ;P :jupi: :radocha: <allach> :cojest:
arturlipko - 7 Lut 2011, 15:11

ot i prawda :piwkowanie:
bikerider - 2 Mar 2011, 20:56

ja polecam epoksyd pod i na szpachle
ja robię tak rozszlifowóje, nakładam epoks, po 20 min bez matowania szpachle, jak wyschnie obrabiam no i jak mi pasuje to epoks i akrylowy albo szpachla natryskowa.

scorpion69 - 7 Kwi 2011, 18:03

witam
pół roku temu miałem wspawane nowe progi do MK4. Potem wyczyściłem fosolem, na to podkład akrylowy w sprayu kilka warstw i później lakier kilka warstw sprayem.
Teraz patrze a tu mi znów od spodu progów i z boku wyszła mi mocna rdza. Blacharz powiedział mi że to wina podkładu i braku baranka. Mam do gołej blachy zedrzeć, potem Cortanin F, podkład i przyjechać do niego posmarować barankiem. CZY ten Cortanin F na gołą blachę się nadaje? Co zamiast niego? CZY tani podkład epoksydowy będzie dobry?
z góry wszystkim dzięki :-P

Mikuś - 7 Kwi 2011, 19:10

kup podkład epoksydowy z NOVOL-a na gołą blache jest najlepszy, a podklad akrylowy-wypełaniający kładzie sie na szpachle
scorpion69 - 7 Kwi 2011, 19:42

Mikuś napisał/a:
kup podkład epoksydowy z NOVOL-a na gołą blache jest najlepszy, a podklad akrylowy-wypełaniający kładzie sie na szpachle

a taki epoksyd mógłby być?
epox

LOY - 8 Kwi 2011, 13:22

scorpion69 napisał/a:
witam
pół roku temu miałem wspawane nowe progi do MK4. Potem wyczyściłem fosolem, na to podkład akrylowy w sprayu kilka warstw i później lakier kilka warstw sprayem.
Teraz patrze a tu mi znów od spodu progów i z boku wyszła mi mocna rdza. P



fosolu uzywam do kibla ..ma bardzo zrace działanie ..nalezało by go zneutralizowac ciepła woda z mydłem :fox: ..to fosol przyspieszył gnicie ...o rdzy było chyba juz wszystko napisane ..wiec daruje sobie dalszy tekst i polece poszukac ..ot w faqu

scorpion69 - 11 Kwi 2011, 20:13

kupiłem już podkład epoksydowy z Novola oraz Cortanin F. Mam zamiar przeszlifować próg papierem ściernym do gołej blachy. Czy Cortanin można zastosować na gołą blachę? jeśli tak to czy po wyschnięciu przetrzeć próg szmatką z Cortaninu?
Mikuś - 11 Kwi 2011, 21:05

jak już wyczyścisz do gołej blachy użyj cortaninu, <po wyschnięciu> na to podkład epoksydowy,
TSRules - 11 Kwi 2011, 23:41

Mikuś napisał/a:
jak już wyczyścisz do gołej blachy użyj cortaninu


no właśnie słyszałem że lepiej nie, co potwierdzam bo sam użyłem i parchy wyszły zdecydowanie za szybko, podkład epoksydowy wystarczy :ok:

scorpion69 - 11 Kwi 2011, 23:51

TSRules napisał/a:
Mikuś napisał/a:
jak już wyczyścisz do gołej blachy użyj cortaninu


no właśnie słyszałem że lepiej nie, co potwierdzam bo sam użyłem i parchy wyszły zdecydowanie za szybko, podkład epoksydowy wystarczy :ok:

dzięki :bigok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group