Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK2] Problem z bezpiecznikiem od nawiewu

AntekLDZ - 19 Maj 2010, 13:39
Temat postu: [MK2] Problem z bezpiecznikiem od nawiewu
Witam mam taki mały problem z bezpiecznikami mianowicie od wiatraka chyba od nawiewu jest on 5 od lewej w skrzynce bezpieczników. problem z nim jest taki ze się stopił cały plastik i gniazdo jest gorący ale nie przepalony został sam ten metalowy element. Było to 20 A. Co może to powodować?? przez te deszcze wnętrze auta mam trochę zalane wodą i w miejscu bezpieczników właśnie gdzieś leci woda. Podczas jazdy nei chciało załączyć się ciepłe powietrze po czasie się na chwile włączyło i potem znowu przestało. Dzisiaj działa już normalnie ale bezpiecznik nadal gorący ?! kto ma jakiś pomysł??
JoeMix - 19 Maj 2010, 14:37

AntekLDZ napisał/a:
Było to 20 A
Gdzie Ty we Fieście masz 20A w bezpiecznikach?!
AntekLDZ napisał/a:
problem z nim jest taki ze się stopił cały plastik i gniazdo jest gorący ale nie przepalony został sam ten metalowy element
Przyczyna w/w - bezpiecznik 20A, zamiast się spalić to się zagrzał i wytopił,,, można tak jeździć jak się chce mieć pożar w aucie, nic nie stoi na przeszkodzie,,,
AntekLDZ napisał/a:
Podczas jazdy nei chciało załączyć się ciepłe powietrze po czasie się na chwile włączyło i potem znowu przestało
Ciepłe/zimne w Twoim aucie to akurat mechaniczna regulacja,,,
AntekLDZ napisał/a:
kto ma jakiś pomysł??
Gdzieś jest zwarcie, albo jeśli to bezpiecznik dmuchawy, i ona stwarza problem to silnik się zatarł i pobiera za dużo prądu,,,
szczepan522 - 19 Maj 2010, 15:10

JoeMix napisał/a:
Gdzie Ty we Fieście masz 20A w bezpiecznikach?!


Jest jest i to właśnie 20A :)

AntekLDZ, weź owiń całą puchę bezpieczników workiem (ja tak zrobiłem i mam na bezpiecznikach sucho, zobacz czy masz zielono jak powyciągasz bezpieczniki jeśli tak masz to przeczyść (przy odłączonym ako) plus przesmaruj jakimś elektroprzewodzącym środkiem, co do złamanego bezpiecznika to wyciągnij go na siłę ! i połam go na tyle żebyś mógł wcisnąć tam nowy bezpiecznik (miałem ten sam kłopot :rotfl: ) co do samego silnika od dmuchawy może też na niego lecieć trza by było zerknąć na niego lub po prostu tak jak JoeMix, mówi może czas wymienić dmuchawę (najprościej) albo popatrzeć na elektrykę czy przy deszczu nie masz większego obciążenia...

JoeMix - 19 Maj 2010, 15:57

szczepan522 napisał/a:
Jest jest i to właśnie 20A :)
Serio? Ja mam cały rząd czerwonych czyli 10A,,,
szczepan522 - 19 Maj 2010, 19:38

JoeMix, ja u siebie mam 10A, 15A, 20A i 30A :fox:
AntekLDZ - 20 Maj 2010, 18:11

No problem był tylko po deszczu pożądnym jak autko stało dłużej teraz jeżdżę jak jest sucho albo tak mocno nie pada i jest ok postaram się wymienić ten bezpiecznik i zobaczyć czy dalej będzie tak się grzać. dzięki za podpowiedzi a jak by ktoś by coś jeszcze wiedział piszcie .
pozdrawiam

Szpila - 27 Gru 2010, 10:23

Właśnie wczoraj zabrałem swoja skorupe i mialem podobny problem, u mnie bylo to ze po dlugim staniu i nie jezdzeniu troche zasniedzialy styki to je przeczyscilem WD-40 :) trzeba poczekac az wyschnie i mozna smialo grzac srodek, a drugie to mysle ze styki dobrze nie przewodziły i sie palił. Prponuje uszczelnic fieste zeby nie ciekło a szczegolnie nie na elektryke <oki> spróbuj tez zaciesnic jakos styki zeby bezpiecznik ciasniej siedział.(u mnie zadziałało)


Ja tez mam 20A i nawet 30A <wow>

tadzias - 27 Gru 2010, 15:57

Szpila napisał/a:
nawet 30A <wow>


Ja też mam w MK2 bezpiecznik 20A dany pod dmuchawę, 30A pod ogrzewanie szyby ale myślę, że to kwestia dobrania przez ostatniego właściciela bo sam dałbym 15A, a nawet 10A :)

Szpila - 29 Gru 2010, 18:59

tadzias napisał/a:


Ja też mam w MK2 bezpiecznik 20A dany pod dmuchawę, 30A pod ogrzewanie szyby ale myślę, że to kwestia dobrania przez ostatniego właściciela bo sam dałbym 15A, a nawet 10A :)



U mnie po prostu tak pisało na klapce od bezpieczników i tym sie kieruje :luzik:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group